Fotograaf trakteert bruidsparen op romantisch weekend Parijs Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater de Schuurkerk Verduisterd van SCHAT laat kijker in ongewisse Excursie Historische Vereniging naar Leiden Maasboulevardfeest 1995 Zaalvoetbal Fifmhuis De Geest van Vlaardingen L.A. Doors ik wil een voordelig (proef) abonne- SCHIEDAM Een Maas- boulevard die niet onderdoet voor die van een stad als Rot terdam, de gezelligste wijk van Schiedam en een organi- satie die bruist van de ideeen; dat kan toch niet anders dan een gezellig feestje opleve- ren? En dat doet het dan ook, al zes jaar lang. Ook voor dit jaar staat er weer een onver valst Maasboulevardfestijn op stapel. Aan de voorberei- dingen wordt al zeker een half jaar druk gewerkt door de organisatie die ook dit keer weer onder de bezielen- de leiding staat van John van Oudenaerde en Hendrik van Katwijk. Vanwege het steeds maar weer toenemende suc ces van het festijn zal er dit jaar niet een, maar twee da- gen feest worden gevierd aan de voet van De Gorzen. Een zaterdag vol braderie, muziek en grote attrakties en een zondag met de voetbaltoer- nooien waar het destijds alle- maal mee begonnen is. Ik betaal hiervoor de halve prijs: 12,95. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaai ik 28,55 per maand viaautomatischebetaling. H Naam: Jj Adres: j Postcode: Plaats: Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 10mei 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 MAASPOST <PCus De Dulle Roeckers (Foto: Bart van Gils). MAASSLUIS Theater de Schuurkerk is een van de weinige theaters in de regio waar de ko- mende periode nog voorstellingen worden gegeven. Kees Torn De Dulle Roekers Kees Torn won op 19 februari 1994 zowel de jury als pu- blieksprijs tijdens het Leids Caba ret Festival. De jury prees hem over zijn subtiliteit. de ongelooflij- ke rust en bijna perfecte, intui'tieve timing. Vanaf dat moment heeft Kees Torn veel succes in het land. In het programma 'Laat maar waaien' is Kees een dromer die zich geen raad weet met 'de lichtonvlambare wereld van pa pier' Het papier dat grote mensen zo interessant vinden: paspoorten. rijbewijzen, formulieren. contrac- ten... 'Papier is om te tekenen. hoedjes te vouwen, pijltjes van te draaien' Hij pakt pijnzend een ver se sigaar. De brand erin! De subtie- le. bijna terloopse humor van Kees Torn en zijn onbevangen presenta- tie zijn ontwapend en dwingen je om goed op te letten. Het tweede gedeelte van de avond wordt ver- zorgt door het cabaretduo 'De Dul le Roeckers'. 'De Dulle Roeckers' zijn jong, wild en gevoelig. Hun zang reikt fluisterzacht tot huizen- hoog en ze hebben ook nog iets te vertellen op het podium. Het pro gramma 'Bloot en Medogenloos' is onvervalst grunge-cabaret, een hyperactieve mengelmoes van ab surd theater, vertelkunst en rock roll. De rode draad van het pro gramma is dat het damesduo zich regelmatig liftend aan de rand van de snelweg begeeft. Maar ja, als je lift met je middelvinger omhoog in plaats van he duim dan vraag je om moeilijkheden. Twee voorstellingen op een avond heeft in het afgelopen seizoen be- wezen dat het een geweldige avond kan worden. zeker als u nu bedenkt dat een deel van de avond wordt verzorgt door een ex-Maas- sluizer. Voor de voorstelling van zaterdag 13 mei zijn nog voldoende toe- gangskaarten aanwezig en deze kosten fl.20,00. De toegangskaar- ten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de informatiebalie van het stad- huis. De informatiebalie is elke werkdag geopend van 08.30 uur tot 17.00 uur. Telefonisch zijn kaarten te reserveren via het thea ter. Telefoonnummer 01899 - 13700 (tussen 12.00 en 14.00 uur). De voorstelling begint om 20.30 SCHIEDAM Gebrek aan pro- fessionaliteit kan de produktie 'Verduisterd' van het Schiedams Cultureel Historisch Amateur Ge- zelschap (SCHAT) niet verweten worden. Niet alleen de spelers lij- ken met iedere produktie weer te groeien. ook het decor en de tech- niek ontstijgen de amateurstatus zienderogen. Nieuwsgierig gewor- den door berichten in de krant en op de radio, maar zeker ook door het decor en de entourage dat al ruim voor aanvang van de eerste voorstelling op 4 mei stond opge- steld, hadden honderden toneel- liefhebbers uit Schiedam en om- streken in de openluchtzaal plaats- genomen voor het stuk dat een waar spektakel beloofde te zijn. En die verwachting werd al vanaf de eerste minuut direkt ingelost. Een 'gewoon' stuk over 'gewone' bur gers is het dan ook niet geworden. Het spektakel 'Verduisterd' con- centreert zich inde Noormolen- straat en dan met name rond de fa- milie van dokter Veenman. In de dokter herkent men de grote groep mensen die ten tijde van de oorlog gekweld werden door talloze twij- fels en onzekerheden. In het verzet gaan kwam niet eens in de hoofden op, laat staan dat er daadwerkelijk iets tegen de Duitse overheersing werd gedaan. In dat opzicht geeft regisseur Bredero een verhelde- rend en puur beeld van Schiedam in de oorlog en krijgen de ware helden, zij die wel iets probeerden te doen, die bijzondere positie die ze verdienen. Ook laat het stuk zien dat de kleine dingen die men dan wel durfde te ondernemen, evenzeer gezien kunnen worden als een heldendaad. Uit alles blijkt dat Bredero zich weer uitermate goed van zijn taak heeft gekweten als schrijver en regisseur. De kijker die de oorlogsjaren niet persoon- lijk heeft meegemaakt heeft na af- loop dan ook echt een idee hoe het dagelijks leven in Schiedam er tus sen 1940 en 1945 moet hebben uit- gezien. Toch is de veelheid van elementen die 'Verduisterd' kenmerkt, voor menige bezoeker wellicht iets te veel van het goede geweest. Velen vroegen zich vertwijfeld af wat de ene scene nu toch met de andere te maken had, behalve dat ze allebei over de oorlog gingen. Te vaak werd de kijker in het ongewisse gelaten. Ook ontstond er van tijd tot tijd de behoefte aan wat rust, het verlangen iets dieper in te gaan op een bepaalde gebeurtenis. Toch overheerste tijdens de voorstelling de waardering. Het decor was, meer dan bij vorige produkties, niet van echt te onderscheiden en ook de techniek stond dit keer wer- kelijk voor niets. 'Verduisterd' is door dit alles toch echt een produk tie geworden om trots op te zijn, een die het bij een uitvoering el ders in het land naar alle waar- schijnlijkheid lang niet slecht zou doen. VLAARDINGEN - De Histori sche Vereniging Vlaardingen houdt op zaterdag 10 juni voor haar leden en belangstellenden een excursie naar Leiden. Onder begeleiding van leden van de Vereniging Oud-Leiden. wordt 's morgens een rondwandeling ge- maakt door de Lakenstad langs verschillende oude hofjes. terwijl er 's middags gelegenheid is zelf het oude centrum te bezichtigen of een historisch gebouw danwel mu seum te bezoeken. Er zijn voldoen de plaatsen vrij. Belangstellenden kunnen zich (onder voorbehoud van doorgaan van de excursie) op- geven bij een van de onderstaande leden van de Excursiecommissie: W. van de Wetering, Lijsterlaan 12 (tel. 010-4344649); P.J. Wester- dijk, Cipressendreef 10 (tel. 010- 4740705); M. de Baan, Markt 44 (tel. 010-4350221). Er wordt per bus vertrokken, 's morgens om 8.45 uur vanaf de Hoflaan (ge bouw Eneco) en om 9.00 uur vanaf het parkeerterrein van het Holy- ziekenhuis (Holysingel) uit Vlaar dingen. 's-Middags uiterlijk 17.00 uur is de bus weer terug. De kosten bedragen voor leden 37,50 per per- soon, voor introduces 42,50 (inclu- sief lunch). Deze kosten zijn te be- talen via de Postgiro van de pen- ningmeester van de Historische Vereniging Vlaardingen (nr. 750978 o.v.v. excursie Leiden), of op 10 juni contant in de bus voor vertrek. Voorafgaand aan de ex cursie organiseert de vereniging op dinsdag 30 mei een lezing over de stad Leiden Een fraaie dia-lezing door een lid van de Historische Vereniging Leiden toont alvast wat er alzo tijdens de excursie te zien zal zijn. Maar behalve de deelne- mers aan de excursie zijn ook alle andere geinteresseerden welkom. om 20.00 uur in Dienstencentrum Babberspolder aan de Rotterdam- seweg. De bijeenkomst is gratis toegankelijk, ook voor niet-leden. 'Een Doe-Feest voor iedereen' Als elk verzoek voor het bij elkaar zoeken van wat voetbalteams der- gelijke festijnen als in de Schiedamse Gorzen zou opleve- ren, zou Nederland zich kunnen verheugen in heel wat leuke evene- menten. Want zo is het zeven jaar geleden allemaal begonnen. „Huib Povel kwam het cafe in, waar ik geregeld toefde en vroeg me of ik wat voetbalteams wilde regelen voor een toernooitje dat hij wilde organiseren. Zelf zou hij zorgen voor wat aktiviteiten voor de kin- deren. In twee dagen tijd hadden we 37 teams op de been, en Huib had zelf ook nog twee koekhapper- tjes weten te strikken", zegt Van Katwijk gekscherend. Uiteindelijk werd met vier vaste klanten van het cafe en de uitbater besloten een vereniging op te richten die derge- lijke evenementen in de toekomst vaker zou kunnen organiseren. Het werd de Vereniging Aktiviteiten Gorzen Evenementen (VAGE). Hoewel het festijn altijd bijna van- zelf op rolletjes lijkt te lopen, wordt er elk jaar toch ook van ge- maakte fouten geleerd. ,,Ik ben vo- rig jaar zelf degene geweest die het hardste heeft geroepen dat we geen hamburgerfestival zouden zijn, en wat gebeurt er... om het andere kraampje stond zowat een shoar- ma- of hamburgertentje. Van zulke dingen leer je dan. We hebben nu vooraf contact opgenomen met de mensen die een braderiekraam hu- ren, waardoor het aantal eetkramen nu gegarandeerd ten hoogste dertig procent bedraagt", legt Van Kat wijk uit. Ook bleken de bewoners van De Gorzen het afgelopen jaar erg veel last gehad te hebben van parkeeroverlast door het onver- wacht grote aantal bezoekers. Om Het vijfkoppige bestuur van het Gorzenfeest compleet bijeen. dergelijke toestanden nu te voor- komen is een plan opgesteld.dat het aanbrengen van parkeerverwij- zingen inhoudt en het laten rondrij- den van een bus vanuit het centrum en De Gorzen. Natuurlijk waren er ook de nodige complimenten. De meeste over het gevarieerde pro gramma en de nieuwe attrakties die haast standaard op dit feest lij- ken te worden geintroduceerd. „Dit feest wil gewoon een gezellig Doe-Feest zijn dat gratis is voor ie dereen. Je kan niet om een braderie heen, dat is waar, maar wij trachten toch altijd om wel iets meer te bie- den dan wat kraampjes en mu ziek", legt Van Oudenaerde uit. Zaterdag 17 juni, de dag waarop De Gorzen de rest van Schiedam op visite krijgt, is dan ook van vroeg tot laat weer gevuld met amusement voor alle leeftijden en alle smaken. Helemaal nieuw is het feestdorp, dat mogelijk werd door- dat de voetbalvelden deze zaterdag vrij blijven. De straten en steegjes ervan zullen gevormd worden door de braderiekraampjes. Op de kruis- punten ervan zal men jongleurs, acrobaten en andere artiesten uit deze hoek aan kunnen treffen. In het verlengde hiervan valt ook het kindercircus Saratini uit Leeuwar- den dat een aantal voorstellingen zal weggeven en het kindertl.eater Kakki Prakki. Voor de kinderen zal daarnaast een waar Kinder- dorpklubhuis worden gebouwd. waar alle kinderen van 4 tot 12 jaar zich naar verwachting prima zullen kunnen vermaken. De unieke idee en die de organisatie kenmerken komen zelfs hier naar voren. ,,Te- genwoordige word je op elk feest gek van de kraampjes waar een kind zich kan laten schminken. Wij zeggen op onze beurt: laat die kinderen elkaar lekker bekladde- ren, dat is toch veel leuker", aldus Van Katwijk. Een primeur heeft men ook dit jaar weer: in een tent die aan de zijkanten open wordt gehouden zal men zich aan het openlucht darten kunnen wagen. Ook heeft men het voor elkaar ge- kregen een heteluchtballon te in- stalleren die ongeveer twintig keer aan een lange kabel naar boven en naar beneden kan worden gehaald. Op een van de plattegronden die men voor het komende festijn heeft gemaakt, elk weer en elke omsatndigheid vereisen tenslotte een andere indeling, wijzen de twee door de wol geverfde organi- satoren alle onderdelen aan. En bij alles wordt ongevraagd een leuke anecdote of geschiedenis verteld. „De ooievaars komen met een rol- stoelhindernisbaan, zodat de valide mensen ook eens kunnen ervaren hoe het is om als invalide te leven en de EHBO zal een demonstratie verzorgen. Ze willen namelijk la ten zien dat er nog best jong bloed in de club zit en dat je er ook nog iets aan hebt". De kilometers lan ge boulevard is dus weer schijn- baar moeiteloos gevuld. Alles kan en alles mag tenslotte in De Gor zen en dat lijken de instellingen, verenigingen en organisaties uit Schiedam goed in de oren te heb ben geknoopt. Ook de Gorzenezen zelf lijken zich genoeg verant- woordelijk te voelen voor het sla- gen van het festijn. Menigeen heeft al gemeld ook iets te willen doen. In het programmaboekje, waaraan de afgelopen week de laatste hand werd gelegd, wordt een bewoner bijvoorbeeld al aangekondigd met 'daar is ie weer'. Het blijkt te gaan om Frans de Vries, buurtbewoner en altijd wel in voor iets lolligs. Marieke Thiescheffer heeft de or- ganistie al aangeboden het aanstor- mend talent onder haar hoede te willen nemen. Muzikanten die nog nooit voor publiek hebben opge- treden krijgen onder haar deskun- dige leiding de mogelijkheid zich te profileren. Meer dan vijfentwintig aktivitei ten, diverse optredens en de aan- kleding van een uitgestrekte boule vard moeten wel een aanzienlijk kostenplaatje met zich mee bren- gen. De Vereniging Gorzen Eve nementen heeft zich echter voor- genomen om zich tot het feest ach- ter de rug is, geen zorgen te maken om het geld. Dat laat men namelijk graag aan penningmeester Van Oudenaerde over. Over sponsoring heeft men echter niet te klagen. Vrijwel de volledige lokale mid- denstand adverteert in het nog te verschijnen programmaboekje, maar ook veel materiaalsponsors hebben hun medewerking alweer toegezegd. Een belangrijke bron van inkomsten, vooral bij warm weer, is de bar die de vereniging in eigen beheer heeft. „De barretjes betalen eigenlijk je feest terug. We hebben al uitgerekend dat wanneer iedereen een biertje of ander soort vocht besteld, we uit de kosten zijn". licht Van Oudenaerde toe. Een bepaalde hoeveelheid geld voor zowel een goed doel als een prijswinnaar hoopt men over te houden aan onderdeel zestien van de plattegrond: Doe Koekienen. Een veld wordt hierbij verdeeld in de vakken een tot en met honderd, waarna men hier een koe in loslaat. Het vakje waarin de koe zijn be hoefte verkiest te doen, is tevens het lotnummer van de winnaar. Zondag 18 juni zal daarna vermoe- delijk een onvervalst Gorzens on- deronsje worden, al zijn ook men- sen van elders van harte welkom een balletje mee te trappen op het voetbaltoernooi. Ook het sportieve gedeelte zal dit keer aanzienlijk worden uitgebreid en wel met een openlucht volleybaltoernooi en een rappid schaaktoernooi. Nu de organisatie sinds januari. na enkele noodkreten van Van Katwijk en Van Oudenaerde is uitgebreid met Michel Hersbach, Frank ter Mei en Wil Hoogstad kan het bijna niet uitblijven dat het Maasboulevard feest alleen nog maar nog mooier en groter wordt in de toekomst. Wie weet zit er volgend jaar zelfs wel een Gorzense feestweek in. Wie ook eens de ervaring. op wil doen sportief bezig te zijn op een van de mooiste en meest inspire- rende plekjes van Schiedam kan zich hiervoor nog opgeven bij de organisatie. Paulien Knipscheer, tel. 4679494 voor het schaken, Frank Tomei. tel. 4348966 voor het volleybal en Nel van der Marel, tel.4732651 voor het voetbal. SCHIEDAM Op uitnodiging van de bekende Schiedamse foto graaf Henk Vos hebben tien bruidsparen onlangs een onverge- telijke fototrip naar Parijs gemaakt. Deze speciale aktie kwam tot stand, omdat de Schiedamse foto- studio dit jaar vijfentwintig jaar be- staat. Uit alle paren, die in het af gelopen jaar hun bruidsreportage bij Henk Vos hebben laten maken, werder maar liefst tien paren uitge- loot voor de exclusieve fotosessie in de Franse hoofdstad. Op zaterdag 22 april vertrok de luxe touringcar met de uitverkoren bruidsparen, drie fotografen, een videofilmer en drie kapsters rich- ting de lichtstad naar het chateau van Versailles. Na een bezoek aan dit bijzondere kasteel van de Fran se zonnekoning Lodewijk de veer- tiende werd het sfeervolle hotel in het gezellige Quartier Latin opge- zocht. Om de bus toegang te verle- nen tot de straat van het hotel moesten de bruidegommen op een gegeven moment zelfs twee auto's de stoep 'opdragen'. Na aankomst in het hotel is het complete gezel- schap voor de eerste keer Parijs in- getrokken. Op zondagmorgen zijn de drie meegereisde kapsters van Hairstu- dio Number One in alle vroegte begonnen aan een haast onmoge- lijke klus, namelijk de tien bruiden in een tijdsbestek van nauwelijks twee uur kappen voor de fotoses sie. Voor de lunch is vervolgens van alle paren een fotosessie ge maakt in het moderne decor van 'la Defence'. Na het middagmaal is ondanks de stromende regen een aantal foto's gemaakt op diverse karakteristiek locaties in het oude gedeelte van de stad. Na een ro mantisch diner in Odeon aan de boulevard Saint Germain was het tijd voor ontspanning en werd ge- zamenlijk het Parijse nachtleven verkend. Op maandag werd na het ontbijt nog een bezoek gebracht aan en kele van de grote warenhuizen die in Parijs gehuisvest zijn. terwijl te vens het technische centrum van haarcosmetica^-gigant l'Oreal werd bezocht. Het unieke weekend werd afgesloten met een smaakvol diner in het Belgische Nazareth waarna het gezelschap moe. maar voldaan huiswaarts keerde. Door het succes van de trip en de vele enthousiaste readies van de deelnemende bruidsparen heeft Henk Vos besloten om van het uit- stapje naar Parijs een jaarlijks te- rugkerend evenement te maken. Helaas voor de paren die deze keer meegegaan zijn. mogen dan echter andere koppels mee WATERWEGGEBIEDDe stichting/vereniging OSC '93 or ganiseert sinds enkele jaren een zaalvoetbalcompetitie voor de jeugd. De bedoeling van de vereni ging is om de voetballiefhebbertjes uit Schiedam. Vlaardingen en Maassluis van de straat te houden. Dat doet OSC '93 al sinds 1986 met zeer beperkte middelen zonder enige vorm van overheidssubsidie. Jaarlijks organiseert de stichting een zaalvoetbalcompetitie en di verse toernooien, waaraan belang stellenden mee kunnen doen tegen zeer geringe kosten. Plaats van handeling is de Margriethal in Schiedam. Voor het nieuwe sei zoen zijn er nog enkele plaatsen voor deelname vrij. Geinteresseerden kunnen voor 31 mei contact opnemen met voorzit- ter Bas van Doom (tel. 475 15 96) of secretaris Soebhas Ramdhan (tel. 01899-2891). SCHIEDAM In het film- huis Schiedam wordt vrij- dag 12 mei de film Speed vertoond. Speed is het re- gieddebuut van de Neder- landse cameraman Jan de Bont die daarmee een van de grootste zomerhits van 1994 scoorde. De Bont deed eerder het camerawerk voor actiefilms als The Hunt for Red October en Lethal Weapon 3 en werkt ook al decennia samen met die an dere grote Nederlandse naam in Hollywood, Paul Verhoeven. Zo waren ze sa men verantwoordelijk voor de hit Basic Instinct. Speed is een bijzonder spect- aculaire actiefllm over een stadsbus met een bom aan boord, met in de hoofdrollen Keanu Reeves, Sandra Bullock en Dennis Hopper uiteraard als de schurk. Als de stadsbus langzamer gaat rijden dan 90 kilometer per uur zal de bom ontploffen, dus het gas moet op de plank blijven richting downtown LA. De filmvertoning begint om 21.30 uur en kaarten kosten vijf gulden. REGIO In het kader van de bevrijdingsvoorstelling 'De Geest van Vlaardingen' werd onlangs een CD uitge- bracht. In samenwerking met Maaspost werd een prijsvraag georganiseerd waarbij deze nieuwe CD te winnen was. De prijswin- naars van deze wedstrijd zijn: 1.M.J.Bel v.d.Duin v.Maasdamlaan 85a 3135 CB Vlaardingen 2.J.G.v.Broekhoven Royaardsplein 24 3123 AN Schiedam 3.M.E.L.Post-Odijk Kraanvogellaan 100 3136 JD Vlaardingen 4.Thomas Smid Jacob v.d.Wintstraat 14 3131 VJ Vlaardingen 5.Mevr.M.C.ten Brink Rozenlaan 98 3135 XT Vlaardingen 6.J.Vermeer Wenenweg 219 3147 AT Vlaardingen 7.Mevr.T.Peters-Sloot Porf.Rutgersstrat 399 3132 BR Vlaardingen De prijswinnaars krijgen nog schriftelijk bericht. MAASLAND Zaterdag- avond 13 mei vanaf 21.00 uur staat de Dj Hans Avanti van Stadsradio Rotterdam Drive-in-show op het po dium van Vlietzicht. De toe- gang op deze avond is fl. 10,-. Een dag later is er een optre- den van de L.A.Doors. „Geen band ter wereld be- nadert de Echte Doors zo di rekt als de L.A.Doors" al dus de ex-geluidsman van de Doors. Volgens de Interna tionale pers, zou de uit Los Angeles afkomstige zanger in vele opzichten "grieze- lig" veel op Jim Morrisson lijken. De act is vrijwel iden- tiek aan die van de Doors. De band is al jaren een door- slaand succes in de U.S.A. en de U.K. Wie de film heeft ge zien, het boek gelezen, mag dit optreden van de L.A. Doors in Vlietzicht absoluut niet missen. Tevens is dit het enige optreden in Zuid-Hol- land en Zeeland. De zaal gaat open om 15.00 uur en de toegangsprijs is fl.25,00 (kaarten in voorverkoop en aan de zaal).'s Avonds is Vlietzicht vanaf 20.00 uur geopend (entree fl.2,50). Telefoon: controls bezorglrtg) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar 12s_Dagbjadtwcoordnummei^1579,3000 VB Rotterdam T029 J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 13