A A cw Milieu-vriendelijk winkelen tijdens Dik Groen-actie t'i I PACT Ingetogen viering van 50 jaar bevrijding klein Landelijke fietsdag Bekende kunstenaars bij Interbook TOPPER! frli'Ml Satelliet Show bij Correct Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? zie Pluspagina. FOT* Woningstichting Noordvest helpt bij aanvragen Huursubsidie Jubilerende fotograaf trakteert bruidsparen 'Bierteams' actief op Horecatoernooi Gorzenfestival, echt een Doe-Feest Zwerfvuil Bibliotheek 1940-1945 Eremedaille lie elders in dit bind Slank en fit .BETER IN BEELD... EN GELUID! Twee Fransen aangehouden Moeder's Jav y# .fx RENAULT **t,t Schiedam f FOT* VIDE* AUDI* uw HULP IN DECARDIFF KEUKENBUFFET melamine. als het omwonen gaat van 99 Nu: UNIVERSELE- HIGH POWER ACCU 2000 mAh FOTO VIDEO AUDIO Liesveld 147 - Vlaardingen 12 en 13 mei 1995 EDITIE-OPLAGE 42.850 .4. m Overde Vesten 3a 3116AD Schiedam Tel. 010-4738322 - Fax 010-4731589 Bezorging: 010-4514555 SCHIEDAM Ruim vier- honderd kinderen van de Schiedamse Kindertuinen houden in samenwerking met de hoofdafdeling Groenvoorziening en Na- tuur en de ONS in de maand mei zwerfvuilakties. Op vier woensdagmiddagen gaan ze in groepjes van tien, onder begeleiding van vrijwilli- gers, met vuiiniszakken en handschoenen het plastic en papier in de wijken te lijf. De locaties waarvoor geko- zen is zijn de omgeving van het Bachplein, Park Kethel, de Slachthuisbuurt en de wijk Nieuwland. De zwerf vuilakties zijn bedoeld om de hoeveelheid zwerfvuil in de wijken tegen te gaan. Door kinderen aan zo'n ak- tie te laten deel nemen, krij- gen ze een idee hoeveel vuil er op straat wordt gegooid. Ze leren hierdoor beter voor hun omgeving te zorgen. Naast dat kinderen worden gemformeerd over het zwerfvuil, informeren zij ook de omwonenden. Zij krijgen van de kinderen een nieuwsbrief in de bus, waar- in wordt opgeroepen om geen vuil meer op de straat en in de plantsoenen te gooi- en. Nadat het zwerfvuil is verzameld, zal het worden gewogen. De groep die het meeste zwerfvuil heeft opge- haald, zal worden beloond met een prijs. SCHIEDAM Dit jaar is het vijftig jaar gelden dat Nederland werd bevrijd. De Tweede Wereldoorlog staat nu extra in de belangstel- ling. Om bij de vele aktivi- teiten aan te sluiten is vanaf 2 mei in de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131 een tentoonstelling te zien over de bibliotheek en Schiedam in oorlogstijd. Met behulp van originele documenten en oude boeken uit de eigen collectie wordt een beeld ge- geven van deze periode. Daarnaast is uit de eigen col lectie een selectie gemaakt van boeken welke kunnen worden geleend. De tentoon stelling die ook in 1993 al in de bibliotheek te zien is ge- weest, duurt nog tot en met 27 mei. SCHIEDAM Ter gele- genheid van het feit dat mevr. J.T. Krijger-Ribbens op 4 januari 1996 officieel vijftig jaar werkzaam is als ondernemer in de fotozaak Huize Brabant heeft Hare Majesteit de Koningin haar een Koninklijke Onder- scheiding toegekend; de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver. Deze onderscheiding werd haar reeds op 5 mei uitgereikt door burgemees- ter Scheeres in de hoofdves- tiging van fotohandel Huize Brabant aan de Tuinlaan 98. Voor deze datum was ge- kozen omdat mevrouw Krij- ger in 1945 de leidster was van een groep meisjes uit Raamsdonkveer die gehoor hadden gegeven aan de op- roep van de burgemeester van Schiedam om de bevol- king in het pas bevrijde wes- ten te helpen er weer boven- op te komen. Voordat de meisjes naar het westen ver- trokken werden zij in Breda ontvangen do6r Koningin Wilhelmina en prinses Juli ana. De groep noemde zich in het vervolg Julianakolon- ne, onder de indruk als zij waren van de prinses. Op 21 juni 1945 begonnen zij hun werk als gratis gezinshulp en gezinsverzorgster onder de meest slechte omstandig- heden. Op 21 oktober nam de groep tenslotte afscheid van Schiedam, maar mevrouw Ribbens bleef ach- ter en trouwde uiteindelijk de heer Krijger. SCHIEDAM 'Milieu-vriendelijk winkelen'. Voor de ene consument een vanzelfsprekendheid, voor de andere een loze kreet die hem de pijn in de portemonnee al bij voorbaat doet voelen. Om, wellicht voor eens en altijd, een einde te maken aan vooroordelen als 'milieu-vriendelijke produkten zijn duur' en 'ze zijn zo moeilijk te vinden', heeft de gemeente Schiedam in samenwerking met het Afvalpreventieteam van de provin- cie Zuid-Holland en het Buro voor Praktisch Milieu Advies een tien-daagse milieu-aktie 'Winkel met Dik Groen' opgezet op drie locaties in de stad. Tijdens deze aktieweek worden mi lieu-vriendelijke produkten extra onder de aandacht gebracht, onder andere door de sterk gereduceerde prijs die de deelne- mende winkeliers ervoor vragen. Daarnaast zullen er talloze milieu-aktiviteiten worden georganiseerd. De aktie 'Winkel met Dik Groen' die van 10 tot 20 mei in Schiedam zal lopen, wordt georganiseerd in het kader van het proefproject Modelgemeente Afvalpreventie Schiedam dat op 7 September 1993 officieel van start ging. Het proef project hield in dat de gemeente Schiedam een jaar lang met het af- valpreventieproject van de provin- cie zou werken en naar aanleiding van de ervaringen hiermee een rap port zou schrijven. Hierin zouden alle drempels, problemen, voor- en nadelen die men bij het project had ondervonden overzichtelijk in kaart worden gebracht. ,,Naar aan leiding van het proefproject en het rapport van Schiedam zou de pro- vineie het project dan kunnen aan- passen en het bij andere gemeenten onder de aandacht kunnen bren- gen. In dat opzicht zijn wij dus modelgemeente", aldus Annema- rie Nix van het Bureau Milieu. Al- hoewel het project al geruime tijd officieel is afgesloten, lopen diver se onderdelen ervan ook nu nog door. De milieu-aktie die voor de komende week op stapel staat, is er daar een van. Dik Groen, het oli- fantje dat het milieusymbool van Schiedam is, moet de consument aanzetten tot het kopen van milieu- vriendelijke artikelen. Centraal zullen de aktiviteiten staan die op de twee zaterdagen 13 en 20 mei worden georganiseerd. Zaterdag 13 mei wordt er bijvoor- beeld een straattekenaktie voor de kinderen gehouden. Van 09.30 tot 10.30 uur op het Geuzenplein in Woudhoek-Noord, van 11.30 tot 12.30 uur in het Hof van Spaland en van 14.00 tot 15.00 uur op het Wilhelminaplein in de Gorzen. Be- halve een aardigheidje voor alle deelnemende kinderen, zijn er voor de meest opvallende tekenin- gen diverse leuke prijzen beschik- baar gesteld. Een deskundige jury, waaronder enkele kindergemeen- teraadsleden. heeft de zware taak op zich genomen de resultaten te beoordelen. Terwijl de kinderen zich op straat vermaken met het veelkleurig krijt. kunnen de ouders informatie krijgen over milieu- vriendelijk winkelen, het Eco- Team Programma en het gebruik van katoenen luiers van de mede- werkers van het EcoTeam-Meld- punt en Milieudefensie. Een be- zoekje aan een van de ruim tien deelnemende winkeliers kan hier- op een logisch vervolg zijn. Omdat de aktieweek ook nog eens samenvalt met de Schiedamse Mo- lendag van 20 mei, zal bakker Kees Hollander dit jaar een ecolo- gische molenlunch verzorgen. Bij molen de Nieuwe Palmboom zal hij van 12.00 tot 15.30 uur een groot assortment heerlijke broods- oorten, gemaakt van biologisch meel, met eco-beleg en drank ser- veren. Deelnamekaarten hiervoor zijn voor fl.6,- per persoon ver- krijgbaar bij de Echte Bakkers, de VVV, Molen de Nieuwe Palm- boom en bij de lunch op 20 mei. SCHIEDAM De oude oorlogs- veteranen ontbraken en ook een ouderwetse tickertape-parade of optocht van oude legervoertuigen moesten de Schiedammers op 5 mei ontberen. Terwijl de buurge- meenten hun uiterste best hadden gedaan oude tijden te doen herle- ven, overheerste in Schiedam de stilte. Waar dan wel aan te merken was dat het toch echt Nationale Be- vrijdingsdag was, waren enkele plichtplegingen door burgemeester en wethouders, diverse optredens en vooral veel vlaggen. Al om 10.30 uur werd de bevrijdingsvlam op de kop van de Plantage binnen- gebracht door een groep atleten die de nacht daarvoor om 01.00 uur uit Wageningen waren vertrokken. Nadat burgemeester Scheeres de fakkel dankbaar in ontvangst had genomen en de atleten met enkele bewonderende woorden had toe- gesproken. kon hij de bevrijdings vlam ontsteken en hiermee de vie ring van 50 jaar bevrijding offici eel voor geopend verklaren. Rond het middaguur vond hierna een klein defile plaats bij het Stadskan- toor dat werd afgenomen door de wethouders Wiegman en Haf- kamp. Enkele honderden toe- schouwers hadden de moeite geno men hierbij aanwezig te zijn, ver- moedelijk aangespoord door de muzikale klanken van de muzikan- ten van de Rijnmondband, Harpe Davids, OBR, Gusto en Juliana die hiermee wederom bewezen van onschatbare waarde te zijn op een Schiedams feestje. The Brotherhood «l M Kcntiv Rogtrs ft,,- piatter* Tk Davf Berry rriRi tap's ,4v^»«'X!ikm'4tso"8S "Geldt zolang de voorraad strekt. SCHIEDAM Woningstichting Noordvest houdt van 15 mei tot en met 16 juni op diverse lokaties in Schiedam spreekuur voor het in- vullen van de aanvraagformuliers voor individuele huursubsidie. Binnenkort krijgen de huurders die reeds huursubsidie ontvangen (1994-1995) schriftelijk bericht over het aanvragen van huursubsi die voor het subsiediejaar juli 1995-juni 1996. Net zoals voorgaande jaren verle- nen medewerkers van Wo ningstichting Noordvest hulp bij het invullen van de formulieren. Om lange wachttijden te voorko- men, is in de brief aangegeven welke tijd voor de huurder gerser- veerd is. Vorig jaar hebben 3700 huurders van Woningstichting Noordvest huursubsidie ontvan gen. De gemeente Schiedam controleert elk aanvraagformulier op het aan- tal personen en de bijbehorende gegevens. Mocht bij controle blij- ken dat deze gegevens niet over- eenstemmen met het aantal perso nen dat volgens het bevolkingsre- gister in de woning woont. dan kan dat financiele gevolgen voor de aanvrager hebben. Het kan leiden tot stopzetting of terugvordering van reeds ontvangen subsidiebij- dragen. Tevens controleert het mi- nisterie van VROM. via de belas- tingdienst, alle inkomens van de personen die op het adres staan in- geschreven. Ditzelfde ministerie beslist uiteindelijk over het toeken- nen van het huursubsidiebedrag. Huurders die geen huursubsidie ontvangen, maar die gezien hun in- komen voor huursubsidie in aan- merking denken te komen, kunnen tot 30 September 1995 een aan- vraag indienen. SCHIEDAM Sportinstituut Pe ter Lagerwaard in samenwerking met voedingsadviesbureau Lange Haven' gaat op dinsdag 16 mei van start met een pursus Fit en Slank. De cursus bestaat uit twee trainin- gen per week, acht weken lang. Tijdens de eerste les worden de deelnemers uitgebreid voorgelicht en worden tevens metingen ver- richt. De cursus wordt in groeps- verband (max. personen) voor zowel mannen als vrouwen gege ven. Dit alles onder de deskundige leiding van een gediplomeerd fit- nesstrainer en een voedingsadvi- seuse/fysiotherapeute. Wie neemt de stap voor het begin van een ge- zondere toekomst? Bel voor infor matie 010-4269550. D0RZ0 EEN EIGEN MANIER De klant centraal, de auto optimaal Uw Renault - dealer voor Schiedam en Vlaardingen James Wattweg 12-14, 3133 KK Vlaardingen. Tel. (010) 4353533 SCHIEDAM De Landelijke Fietsdag, die plaats vindt op 13 mei, biedt dit jaar een keuze uit maar liefst 222 routes van 30-35 km met 354 startplaatsen ver- spreidt over het hele land. ROutebeschrijvingen voor de re- gio Schiedam zijn vanaf heden voor fl.5,- te koop bij de ANWB- Schiedam. Op 13 mei kan een ie- der dan tussen 9.00 en 13.00 uur starten bij de ANWB in Schiedam waar voor iedereen die meedoet een leuke verrassing klaar ligt. Evenals de 21 voorgaande jaren wordt ook dit jaar gefietst voor een goed doel. De Nederlandse Hart- stichting doet dit jaar specifiek on- derzoek naar vrouwen en hart- en vaatziekten. Een deel van de op- brengst van de Landelijke Fietsdag wordt aan dit project, 'Harten- vrouw', besteed. De Landelijke start vindt plaats op het Domplein in Utrecht waar de TROS om 9.00 het landelijke startsein zal uitzen- den. Het is de bedoeling van de VVV's en de ANWB-vestigingen wil iedereen die meedoet gewoon een dagje uit aanbieden. Het gaat dus niet om de kilometers, maar om de ontspanning. Bij het start- punt ligt een gezonde traktatie klaar, welke wordt aangeboden door de ANWB en Albert Heijn in Schiedam. Tevens is voor vertrek de mogelijkheid voor vertrek Oud- hollands snoep inslaan, verzorgd door een kraampje van museum de Schilpen in Maasland. Wie meer informatie wil kan bel- len met de Landelijke Fietsdag In- formatielijn: 070 - 31 41 460 of de ANWB Schiedam 010 - 4734333 of de VVV Schiedam 0010 - 4733000. SCHIEDAM Beelden rond het thema 'wasdag' en schilderij- en geent op de dierenwereld zijn tot en met 27 mei te zien bij de Schiedamse Art Gallery Inter book International. De tentoon- gestelde werken komen van de hand van de schilderes Maya Wildevuur en beeldend kunste- naar Jaap Hartman en varieren in prijs van fl.350,- tot fl. 16.000,-. Maya Wildevuur, die inmiddels erkenning in zowel binnen- als buitenland vond, experimenteer- de na haar afstuderen aan de Akademie voor Kunst en Indus trie met vele technieken. Ze ,bouwde de afgelopen jaren een reputatie op met schilderijen en monumentale wanddecoraties. De laatste jaren heeft zij zich ech- ter volledig toegelegd op het schilderen. De in Schiedam ten toon gestelde werken omvatten een groep met als thema 'dieren'. De schilderijen laten op nai'eve wijze, maar soms ook meer geab- straheerd, Wildevuurs kleurrijke en uitbundige visie op de dieren wereld zien. Jaap Hartman ont- ving reeds vele opdrachten van bedrijven en Nederlandse ge meenten en exposeerde in meni- ge plaats. Zijn portretten worden gevormd vanuit de intentie de kern van een persoon direkt te ra- ken. De bij Interbook tentoonge- stelde beelden omvatten onder meer een serie die gewijd is aan het thema 'wasdag'. Op kunstige wijze weet Hartman het aan de lijn wapperende wasgoed uit te beelden, waarbij hij een gevecht met de zwaartekracht niet uit de weg gaat. De tentoonstelling bij Interbook International, Lange Haven 97 is te zien van woens- dag tot en met zondag van 13.00- 17.00 uur. Ook is het mogelijk de werken buiten de expositie-uren te bezichtigen. Daarvoor moet men dan wel even een telefoni- sche afspraak maken: tel. 4266034. 90 cmSbreTd en 180 cm. hoog Nu van 379 - v°or Magazijnpriis! 1 vff brS en TsTcrmboog. 3 S onAQ9.-VOOt 398. Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel. tel. 010-4518844 Hillelaan 30-39 t o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel. 010-4852273. Accu voor de meeste camcordermerken waar onder Sony, JVC, Panasonic, Grundig en Blaupunkt 2000 mAh Uitstekend geschikt als reserve-accu INFORMATIE TELEFOON 010-4359061 SCHIEDAM Twee Franse mannen, 27 en 31 jaar, zijn zon- dagochtend 7 mei rond half zeven op de Giessenweg aangehouden. De twee reden in een gestolen au to. hadden enkele grammen hard- drugs, heroine en cocaine bij zich. De auto gaat terug naar de eigenaar en de mannen kregen een proces- verbaal. Ziepag. IMOll

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 1