1L idh. Kwik-Fit opent tweede autocenter in Schiedam r POLITIE RAPPORT Het hele weekend moederdag! tiHRjpiny MaasposT VRAGEN OVER DE BEZORGING? 010 - 451.45.55 MaasposT KORT MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 Grote 5 mei festiviteiten blijven uit Specialist in designvloeren GROOT Wist u dat: Moederdag? Beveiligen is: dag inbreker! \h. Engering Bevrijdingsloop KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM De Vereni- ging Nationale Feest- en Gedenkdagen had er enige tijd geleden eigenlijk al voor gewaarschuwd: ondanks een extra bijdrage van de gemeente en positieve gelui- den van de muziekkorpsen was men er niet in geslaagd Schiedam en masse enthou- siast te maken voor de vie- ring van 'vijftig jaar bevrij- ding'. Natuurlijk werd er hier en daar wel iets georga- niseerd en zelfs een klein defile werd uiteindelijk op het plein naast het Stadskan- toor afgenomen, maar over het algemeen werd het cen trum deze dag vooral geken- merkt door een akelige rust. Permanente expositie van meer dan 400 soorten wand- en vloertegels, siergrind en linoleumvloeren. ITAL CERAMICA Vierhavenstraat 19 - Rotterdam tel.: 476 20 54 't Oude Raedthuys MOEDERDAG CABARET RIENEKEVANNUNEN Voor beveiliging of Th. Engering Rubensplein RUBENSPLEIN RUBENSPLEIN 20 A SCHIEDAM 010 4269701 Klantgericht BEL ONZE SERVICELIJN SCHIEDAM In de serie inloopconcerten op hoofdorgel is het zaterdag 13 mei de beurt aan Jan de Bloeme, organist te Vlaardingen en Delft. Vanaf 15.00 uur kan men voor het bij- wonen van dit gratis concert terecht bij de Grote Kerk. De en tree is als altijd weer gratis. Auralezen Jeu de Boule Meidenclub Anti-diskriminatie Buro Crossmotor in beslag genomen Automobilist onder invloed Geluidsoverlast cafes PLAVUIZEN gratis gelegd vanaf 25m2 40 m2 plavuizen vloerverwarming compleet gelegd voor 2.995." incl. BTW TEGELRAMA Moederdag, een verwendag bij uitstek. En daar speelt Fair Play Centers graag op in! Want alle moeders die wij dit weekend in een van onze Fair Play Centers mogen begroeten, ontvangen een fleurig cadeautje (zolang de voor raad strekt). Wat dacht u van een gezellig uitje naar een Fair Play Center? Als opwarmer voor een sfeervol dineetje of als afsJuiting van een gezellige dag? Om een leuk spelletje te spelen of om een klein kansje te wagen op een van onze spannende kansspelen. Uiteraard zijn ook vaders van harte welkom! Fair Play Centers, de amusements-centers vol spel en plezier. Voor een gezellige middag of avond uit met vrienden of ken- nissen! Ook op Moederdag... maar vergeet niet dat bezoekers minimaal 18 jaar moeten zijn. Speel met plezier bij CENTERS W SCHIEDAM Hoogstraat 121-123 Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 10mei 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM De predikbeurten voor zondag 14 mei Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Aanvang: 17.00 uur Ds.L. Quist Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.W.R. van Wieren Gereformeerde Kerk De Ark Aanvang: 10.00 uur Ds.R.A. Bosch Magna] ia Dei Kerk Aanvang: 10.00 uur Ds.A.N. Verheul Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College Aanvang: 10.00 uur Ds.G.H. van Kooten Grote Kerk Aanvang: 17.00 uur Ds.L. Quist Indonesisch-NederlandsChriste- lijke Kerk Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 14.00 uur Ds.W.H.M. Reinders Programmering donderdag: 19-21 Jazz Melodies; Jaap Wape- naar 21.22 Groove Garden; Menno Sprang en Rick Rietveld vrijdag 18-20 Marokkaans programma; Hassan Aissati e.a. 20-22 Turks Programma; Huseyin Cayir e.a. zaterdag 9-10 Non-Stop muziek; Micha In- genkamp 10-12 Passage 12; Laurette Lan- kester en Jan Willem de Boer 12-14 Muzikale omloop; Peter Voorburg 14-16 Muzikale omloop; Lennard de Bles 16-17 Muziekmuseum: Rob van der Heiden 17-18 Sport; Henk Groenewegen 18-20 Top 25; Paul de Jongh en Patrick de Boer 20-22 Infobeat; Stefan de Ruiter Zondag 9-10 Kinderradio; Chrit Wilshaus 10-11 5 kwartier in 1 uur; Bas Ba- rendregt 11-12 Goedemorgen Schiedam Ed van Dommelen 14-16 Nationaal produkt; Rob van der Meer 16-18 Sport; Partick de Boer en Fred van Aken 18-19 Gospel Channel; Marcello Stewart 19-20 Koers; Mies de Hartog e.a 20-21 De Klassieken; Cees van Giezen MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Schiedam moet het doen met plaatjes van toen In tegenstelling tot buurgemeen- ten als Vlaardingen en Rotterdam die kosten noch moeite hadden gespaard om de sfeer van weleer nog eenmaal in de stad te brengen door onder andere een parade van oude bevrijders, kon Schiedam haar burgers niet veel meer bie- den dan wat archiefmateriaal in het Stedelijk Museum. Hoewel de tentoonstelling 'Schaduwen over Schiedam' zeker de moeite van het bezoeken waard was, was er toch niets mooier geweest dan de heiden van toen weer eens in le- venden lijve te zien. Een mooi moment vond desalniettemin plaats in de Plantage, schuin ach- ter het Monument waar men de avond ervoor nog onder een rede- lijke belangstelling de gevallenen uit de oorlog had herdacht. Nu kon burgemeester Scheeres de fakkel in ontvangst nemen waar- mee hij de bevrijdingsvlam ont- stak. De vlam werd hem aange- reikt door een groep atleten die 's De aankomst van de bevrijdingsval in Schiedam. nachts al om 01.00 uur voor deze missie uit Wageningen waren vertrokken. Mede doordat het geheel op gepaste wijze muzikaal werd omlijst door de Rijnmond- band, bracht de handeling bij me- nigeen toch wel enige ontroering teweeg. Volop toepasselijke muziek was er ook tijdens het defile dat de wethouders Hafkamp en Wieg- man op het plein naast het stads- kantoor afnamen. Amper een week geleden dreigde dit, zonder enige overdrijving, bevrijdings- daghoogtepunt nog bijna in het water te vallen. Op het laatste moment kreeg de AMOS, de koe- pelorganisatie van de plaatselijke muziekverenigingen, namelijk van de gemeente te horen dat het defile en de Big Drumband Show niet op de geplande locatie (He- ma-plein) door kon gaan in ver- band met de daar geplande week- markt. Toen de show uiteindelijk naar de afgelegen Lange Nieuw- straat dreigde te verdwijnen, was voor de CDA-fractie de maat vol. Opmerkingen en vragen van de fractie aan de gemeentebestuur- ders waren blijkbaar zo overtui- gend, dat men nog net voor de viering overstag ging en het plein naast het stadskantoor als com- promis accepteerde. De gemeente mag de Christelijke partij achter- af nog wel dankbaar zijn, getuige de honderden bezoekers die de show op deze locatie op de been bracht. Nadat meesterwerken als Land of Hope and Glory en The longest Day ten gehore waren ge- bracht. werd na het Wilhelmus al- weer een begin gemaakt met het afmarcheren van de korpsen. Naast muziek was er 5 mei ook nog wel enige plaats voor sporti- viteit. Allereerst was er natuurlijk de Nationale Bevrijdingsloop, ge- organiseerd door De Watervrien- den, waar iedere deelnemer naast de eer, ook nog een originele her- innering mee naar huis kon ne men. Daarnaast hield de Schiet- sportvereniging aan de Lange Haven vanaf 12.00 uur de niet onomstreden Jubileum/Bevrij- dings Wedstrijden voor dames en heren. Degenen die het liever wat rustiger aan wilden doen, strekten massaal de beentjes op een van de zonnige terrassen in de binnen- stad. Na een aantal magere maan- den door verbouwingswerkzaam- heden op en rond de Koemarkt, ging de zon voor menige hore- caondernemer deze dag letterlijk, maar zeker ook figuurlijk weer even schijnen. Wie overdag zijn uiterste best had moeten doen enige vorm van fes- tiviteit te ontdekken in het Schiedamse, werd in de avond- uren ineens voor een moeilijke keuze gesteld. Vrijwel gelijktij- dig stonden een voorstelling van Apollo Toneel en een groot be- vrijdingsconcert ter gelegenheid van vijftig jaar bevrijding ge- pland. Hoewel het stuk Mirad, een jongen uit Bosnie' van Apol lo enigszins ondergesneeuwd dreigde te raken door de produk- tie 'Verduisterd' van het SCHAT. deed de produktie hier echter geenszins voor onder. Een aparte produktie was het in meerdere opzichten. Niet alleen bestond de cast uit 'maar' acht spelers, ook de gekozen lokatie en het thema getuigden van enige durf. In de week dat Nederland terugkeek op de bevrijding van vijftig jaar ge leden, was de keuze voor een stuk dat juist over een oorlog gaat die nu speelt misschien niet de meest voor de hand liggende. Doordat juist op indringende wijze de vluchtelingenproblematiek aan de orde werd gesteld, werd de link tussen de oorlog van toen en van nu voor iedereen duidelijk. Een dag zonder veel uitspattingen en zonder overweldigende feest- vreugde die in 1945 toch zeker de straten en pleinen moet hebben gekenmerkt. Over het 'waarom' van een dergelijk karig program ma op een Nationale feestdag kan men achteraf eigenlijk alleen maar speculeren. Is het Schiedamse ambtelijke apparaat dan toch te weinig flexibel, of houden de Schiedamse onderne- mers het geld in de zak voor festi viteiten rond de opening van het nieuwe winkelcentrum in Sep tember? Waarschijnlijk kan de viering van afgelopen vrijdag nog het best getypeerd worden met de woorden van CDA-vrouwe Gel- derblom: Schiedam op z'n smalst. CIRAMICt Wij leggen op alle soorten ondervioeren! AANBIEDING (zolang de voorraad strekt!) 40 m2 vloertegels 33 x 44 of 40 x 40. 2 Groeps vloerverwarming. Kompleet aangesloten en gelegd incl. materiaal 3.650,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30x 30 3.350,- BRASSERIE KETHEL Schiedamseweg 26 3121 JH Schiedam-Noord Zondag 14 mei, op Moederdag zijn wij geopend en serveren een speciaal vier gangen Moederdagdiner a f 49,50per couvert. Reserveren is gewenst! Zaterdag 27 mei a.s. is het de een na laatste mogelijkheid vodrde zomervakantie om een Cabaret-avond bij ons bij te wonen. Bekend van "De Silvia Millecam Show op televisie, waarin zij een van de hoofdrollen vertolkt, zal de avond vullen met een programma van oude en nieuwe liedjes en sketches. Rieneke van Nunen studeerde in 1990 af aan de Academie voor Kleinkunst te Amsterdam. Sindsdien heeft zij aan verschillende theaterprogramma's meegewerkt, waaronder een aantal specials van het Amsterdams Kleinkunstfestival. Tijdens haar optreden in Oude Raedthuys wordt zij op de piano begeleid door Johan Hoogeboom. De prijs voor dit avondvullende programma bedraagt f 89,50per couvert. Voor informatie ert reserverirtgen met betrekking tot de Cabaret-avonden, kunt u bellen: 010-4715800 KLEIN Wij verkopen en plaatsen. lensloten, siertraliev raamsloten, dievenklauwen enz. Secustrippen, pensloten, siertraliewerken, vciligheidsschilden, SCHIEDAM - Twee maanden lang konden de inwoners van Schiedam de verbouwingsactivi- teiten aan de Burg. H. Gretelaan volgen. Op zaterdag 13 mei is het zo ver: om 12.00 uur zal burge meester R. Scheeres van Schiedam, samen met Kwik-Fit di- recteurCarel Bikkers, het nieuwste filiaal van Kwik-Fit officieel ope- nen. Het nieuwe, goed geoutilleerde au tocenter meet ruim 600 m2. Veel mensen hebben de weg naar Kwik- Fit aan de Burg. H. Gretelaan 273 al gevonden. ..Ondanks dat we nog niet officieel geopend waren, is het nieuwe filiaal al een groot succes. We hebben enorm veel enthousias- te readies ontvangen", vertelt de manager van het nieuwe filiaal, Kees Stijnen. Stijnen wordt in het nieuwe Kwik-Fit autocenter bijge- staan door een vakkundig team be- staande uit een assistent-manager en drie servicemonteurs. Ter gelegenheid van haar opening, houdt het nieuwe Kwik-Fit auto center op donderdag 11, vrijdag 12 en zaterdag 13 mei spectaculaire kortingsacties. Automobilisten kunnen op deze dagen profiteren SCHIEDAM De eerste bevrij dingsloop in Schiedam bleek een schot in de roos te zijn. De organi- serende verenigingen: 'Watervrienden' en de V.N.F.G. Schiedam waren na afloop dan ook heel tevreden. Deze eerste loop trok op de 10 km een kleine 100 deelnemers en op de 1 km ruim 50 kinderen. Ondanks de weersomstandigheden waren ook de prestaties van goed formaat. Als eerste vertrokken. na het startschot van mw. Immerzeel, de voorzitter van de V.N.F.G. de 10 km lopers.Deze wedstrijd werd gewonnen door Ron v.d. Berg. Bij de dames een duidelijke overwin- ning van Tatjana Maslowa.De Beste prestatie van de dag werd ei genlijk op de 1 km voor de jeugd geleverd waar Marco Schaap deze afstand afraffelde in 3 minuten en 45 seconden. Uitslagen: 1 km Jongens 1. Marco Schaap 3,45; 2. Paul Reusink 3,52; 3. Jeroen v. Unen 4.00 1 km Meisjes 1Marije Lamphen 4.45; 2. Denise Jongekrijg 4.53; 3. Lijke v. Unen 5.05. 10 km Heren 1. Ron v.d. Berg 34.09; 2. Jan v.d. Ven 34.57; 3. Jacq v Kleef 35.12. 10 km Dames 1. Tatjana Maslowa 40.23; 2. Ca roline Pepper 43.14; 3. Lenie Vonk 49.56. van forse kortingen tot 50 procent op onder meer banden, uitlaten en schokdempers. Op zaterdag 13 mei kunnen de eerste 25 klanten vier banden van de topmerken Goodye ar. Vredestein, Centaur en Pirelli halen, en hoeven hier slechts twee van te betalen. Deze aanbieding geldt uitsluitend voor personenau- tobanden in de series SR. TR en HR. Tevens geeft Kwik-Fit gratis kinderzitjes weg aan de eerste 5 klanten, die op zaterdag 13 mei hun zoon of dochter van maximaal een jaar hebben meegenomen. De kinderzitjes worden direct na de officiele opening om 12.00 uur uit- gereikt. Sinds haar oprichting in 1971 in Schotland, koppelt Kwik-Fit op succesvolle wijze de onderhouds- eisen van de auto aan de wensen van de consument. Onder leiding van oprichter Tom Farmer is Kwik-Fit in korte tijd uitgegroeid tot de grootste onafhanke lijke au- toservice-organisatie van Europa. In Nederland beschikt Kwik-Fit in- middels over 135 vestigingen. De basis voor dit succes ligt op de klantgerichte filosofie van deze 54-jarige Schot; bij Kwik-Fit staat het begrip 'waar voor je geld' cen- traal. Kwik-Fit is gespecialiseerd in banden. uitlaten. trekhaken, schokdempers, accu's, remmen en olie verversen. In het nieuwe filiaal in Schiedam kan men binnenkort bovendien terecht voor APK-keu- ringen. De snelserviceformules van Kwik- Fit zijn gericht op de moderne con sument. Een afspraak maken is niet nodig en de reparatie is 'klaar-ter- wijl-u-wacht". Ook op zaterdag kan men terecht, want Kwik-Fit is zes dagen per week geopend. Kees Stijnen ziet een druk weekend te- gemoet: „Iedereen wil natuurlijk het nieuwe filiaal zien. Bovendien trekken dergelijke spektakulaire aanbiedingen zeer veel mensen. Ie dereen is van harte welkom." De openingstijden van Kwik-Fit zijn maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.30 uur en zaterdag van 8.45 tot 16.00 uur. Speciaal voor de opening is het nieuwe filiaal op zaterdag 13 mei al om 8.00 uur open. Het telefoonnummer is (010) - 427 13 23. SCHIEDAM Op donderdag 11 mei verzorgt Nico Hartman een avond met auralezen bij de Spiritu- ele vereniging Harmonia. De avonden van Nico zijn boeiend en worden altijd zeer gewaardeerd. Iedereen is welkom bij Harmonia in wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165. De aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs be draagt fl.7.50. Men wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. SCHIEDAM Petanque Sport- vereniging L'Esprit aan de Stadhouderslaan 119 heeft nog plaats voor enige enthousiaste jeu de boulers op alle nivo's. Men kan hier terecht voor het spelen op competitieniveau, maar ook voor het gooien van een balletje voor de gezelligheid. Belangstellenden kunnen altijd contact opnemen met de secretaris Schoof van de vereni ging, tel. 4703020. SCHIEDAM Buurthuis Nieuw land is op zoek naar leuke, sponta- ne meiden die op zoek zijn naar iets anders dan heel de avond voor de TV hangen. Het buurthuis biedt een keer per week een te gekke avond met meiden onder elkaar. De kosten zijn maar fl.8,- per maand. Wie tussen de 13 en 21 jaar is en zin heeft in een gezellige avond met meiden onder elkaar". kan gerust eens langskomen op donderdagavond tussen 18.30 en 21.00 uur bij Buurthuis Nieuw land. Alberdastraat 65. Voor meer informatie kan men contact opne men met Jolanda van den Lubben. tel. 4738671. SCHIEDAM - In verband met een korte vakantie van de staffunctio- naris. de heer Grubben. is in de week van 15 tot en met 19 mei het Anti-discriminatie Buro (ADB) beperkt bereikbaar. In die week kan men terecht bij het ADB van maandag tot en met donderdag van 09.00-11.30 uur. Buiten deze uren is het buro gesloten. Vanaf 22 mei is het ADB weer normaal bereik baar. behalve op Hemelvaartsdag (25 mei) en Tweede Pinksterdag (5 juni). Het ADB is dan gesloten. Men vindt het ADB aan de Van Swindensingel 40. tel. 4264406. SCHIEDAM De crossmotor van een 22-jarige Schiedammer is zater dagavond 6 mei in beslag genomen. De man reed op de Havendijk toen hij werd aangehouden door surveillerende agenten. de Schiedammer reed zonder helm en hij had geen motorrijbewijs. Bovendien was de motor niet verzekerd en ook niet voorzien van kentekenplaten. Er is proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM De rijbewijs van een 42-jarige Rotterdammer is zondag ochtend 7 mei op de's Gravelandseweg ingevorderd. de man viel op door zijn slingerende rijstijl. Omdat het de verdachte niet lukte om op straat te blazen is hij meegenomen naar het bureau. Daar blies hij ruim twee pro mille. SCHIEDAM Twee cafes een in de Hoogstraat en een in de Broersvest hebben in de nacht van zaterdag op zondag geluidsoverlast veroorzaakt. Buren klaagden over de harde muziek. Na een bezoekje en een praatje verminderde de overlast. Een cafe op de Grote Markt was in dezelfde nacht om 4.30 nog open, ter- wijl de sluitingstijd al om 2.00 uur was. Binnen zaten ruim 35 mensen drankjes te nuttigen. Op last van de politie moest de cafe sluiten. Reserveren op langere termijn mogelijk! Garantieop hetleggen! Vakkundig gelegd in heel Nederiand! Grote keuze! Bergselaan 301 Rotterdam Tel. 010 - 467 37 71 GEOPEND; 9.30 -17.30 uur. ZAT. 9.30 -16.30 uur. VRUDAG KOOPAVOND: 18.30 - 21 00 uur. MAANDAG GESLOTEN! Fair Play Centers vindt u o.a ook in Almere-Haven, Almere-Stad, Amsterdam, Apeldoorn, Bergen op Zoom, Brunssum, Emmeloord, Harderwijk, Heerlen, Kerkrade, IJmuiden, Lelystad, Maastricht, Rotterdam, Rozenburg, Sittard, Utrecht, Valkenburg, Winterswijk

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3