il MaasstaD De toegevoegde waarde van de Telecom shop Artoteek zet leners in het zonnetje Van Haaren Scoutinggroep heeft nieuw groepshuis POLITIE RAPPORT Is fii«»! I \t MaasposT Aktie voor Ronald McDonald Huis Sophia Burgerlijke Stand Ja, ik wil ook een Tegel aan de Maas I Specialist in designvloeren Voor beveiliging GROOT of Th. Engering Rubensplein Wist u dat: \h. Engering Dependance Jeugdtheaterschool Stuur mij een bestelformulier Tegel aan de Maas Postbus 25034 3001 HA Rotterdam Uitkeringsfraude Vechtpartij om opname hoeveelheid geld. Vechtpartij naar aanleiding van overlast Luchtdrukwapen aangetroffen Pijpen met asbest aangetroffen Arrestatie: gestolen auto Arrestatie: gestolen auto Onder invloed op fiets Rijden onder invloed in een auto Woninginbraak Schuur in brand Balkon stort ter aarde Alcoholcontrole: goed resultaat! Arrestatie: lege fusten KLEIN Niet alle paden naar Rome lopen? Het slechte pad loopt vaak langs uw huis! De juiste weg is Engering Rubensplein! RUBENSPLEIN 20A SCHIEDAM 010-4269701 Woensdag 17 mei 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM In de herfst van dit jaar gaat Theater de Teerstoof fungeren als dependance van het Jeugdtheater Hofplein Rotterdam. Jeugdtheater Hofplein is het Jeugdtheater van Rotterdam en omstreken en is uniek in Neder- land. In de bijna 10 jaar dat het theater nu bestaat is er een theater van, voor en door kinderen en jon- geren opgebouwd dat niet meer weg te denken is uit de theaterwe- reld. Jeugdtheater Hofplein is ge- vestigd in een schitterend theater gelegen in het centrum van de stad, van verre herkenbaar aan het prachtige glasmozaiek van Karel Appel. In het theater vinden per seizoen 200 voorstellingen plaats voor 50.000 bezoekers. Met de ge- vorderde leerlingen van de Jeugd theaterschool en beroepsspelers worden er drie theaterprodukties per seizoen gemaakt. Daarnaast is er een programma van jeugdthea- tervoorstellingen uit het landelijke circuit, vinden er jeugdtheaterfesti- vals plaats en zijn er schoolvoor- stellingen. In het schoolgebouw aan de Insulindestraat krijgen 800 enthousiaste leerlingen op woens dag, zaterdag en zondag les van 25 docenten in zang, spel, dans, im- provisatie, stemtraining, cultuur- geschiedenis en elementair spel. De bibliotheek is hier eveneens ge- vestigd en een aantal oudere leer lingen beheren daar trots 'hun' mi ni-theater Theaterstudio 7, waar ze een eigen programmering verzor- gen. Naast de dependance in schiedam zullen er verder 'bijkan- toren' worden geopend in Helle- voetssluis en Brielle. Op zaterdag 20 mei zal Jeugdthea terschool Hofplein om 13.30 uur een korte demonstratie geven op de Grote Markt in Schiedam. On- geveer 12 leerlingen van de school zullen een klein gedeelte van de theatervoorstelling 'In de Soete Suikerbol' laten zien. Vervolgens bestaat de mogelijkheid een voor- beeld-les van Jeugdtheaterschool Hofplein te bekijken. Deze les be- gint om 13.45 en zal worden gege- ven in de zaal van Theater de Teer stoof, Nieuwstraat 12 te Schiedam. De voorbeeld-les duurt tot onge- veer 14.45 uur. Voor meer infor- matie kan gebeld worden met de Schiedamse Theaterkassa, 010- 4269563. SCHIEDAM - De opgaven van de burgerlijke stand over de periode van 28 april tot en met 4 mei. Geboren: Jessy P., d.v. Van der Burg - Jutte Marieke L., d.v. Bos - Bernouw Akif F., z.v. Rashid - Iqbal Kiara D., d.v. Gangasingh Giorgio J., z.v. Gangasingh Annelize W., d.v. Den Broeder - Kraaijeveld Melissa, d.v. Van der Eijk - Van Nelfen Jan M., z.v. Van Rees - Dirkzwa- ger Ashley, d.v. De Winter - Osterholt Serdar B., z.v.Izmirli Dylan Y., z.v. Van Dijk - Mouwen Merve, d.v. Cam - Cam Brian, z.v. Do Rosario - Duarte Mirthe, d.v. Boven - Kremer Osman, z.v. Tigli - Tigli Muttalip, z.v. Ozcan - Ozcan Oscar, z.v. De Groot - Nobel Ashvini S., d.v. Jagram - Ramdas Sylvana, d.v. Feteris - Bonefaas Siobian K., d.v. Van Sliedregt - Aleman Radjni, d.v. Sital - Kalidien Joris M.J., z.v.Verheij - Van Kooten Emad, z.v. Goktepe - Mackovic Ondertrouwd: J.R.C. Dingemans, 29 jr. - M.M. Willebrand, 24 jr. A.R. Maaskamp, 23 jr. - A. Jonas, 25 jr. C.J. Molegraaf, 31 jr. - E.W.C.M. Bosch, 26 jr. Gehuwd: R.E. Ubels, 23 jr. - C.G. Zuidgeest, 22 jr. B.T.C. van de Peppel, 19 jr. - R.F. de Lavoir, 19 jr. Overleden: J. Wijnands, 87 jr. W. de Ligt, 90 jr. J.H.A. Le Blansch, 79 jr. C. Verboom, 69 jr. L. van Doom, 65 jr. H.T. van derVlerk, 89 jr. T. van Duikeren, 80 jr. R. Mansveld, 76 jr. E. Post, 56 jr. A.M. de Visser, 94 jr. F. Veerman, 88 jr. M.A. Dogan, 56 jr. J. Smalbil, 79 jr. A. van der Vliet, 79 jr. D. van der Eijk, 89 jr. P.C. Hanse, 85 jr. H. van der Velden, 86 jr. C.S. Krop, 69 jr. D. Weergang, 77 jr. A.G. de Vette, 68 jr. C.J. Sneep, 80 jr. C.M. Vielvoije, 73 jr. Maak naam met een tegel aan de Maas ROTTERDAM De kade van de Maas nabij de Willemsbrug wordt vanaf 1996 gesierd door een lange muur met meer dan tienduizend tegels. Tegels met namen en geboortedata van aller- lei mensen uit heden en verleden, honderden jaren bewaard voor het nageslacht. Iedereen die zijn naam en geboortedatum wil laten inmetselen, kan bij de Stichting Tegel aan de Maas een tegel be- stellen. Het Ronald Mc Donald Huis Sophia Rotterdam, waar ouders kunnen logeren van wie een kind is opgenomen in het Sophia Kin- derziekenhuis, krijgt een tientje per bestelde tegel. Twee gulden wordt gereserveerd voor een feestje bij de oplevering van de kademuur, waarvoor alle trotse bezitters van een tegel worden uitgencKjigd. Wie een tegel be- stelt, krijgt bovendien een tweede exemplaar met certificaat thuis- gestuurd. Tegel aan de Maas is een initiatief van de Publicity Club Rotterdam. De PCR heeft ongeveer 200 le- den, die werken in de reclame, de media, voorlichting, public rela tions, promotie, kortom alles wat met publiciteit te maken heeft. Het is de club die SIRE startte, de Stichting Ideele Reclame, die voor goede doelen gratis campag- nes en advertentieruimte aan- biedt. Ook Tegel aan de Maas on- dersteunen zij in de publiciteit. Op 7 juni 1993 werd het officiele startsein gegeven voor dit project. Pasgeboren kinderen waren het eerst aan de beurt voor een tegel- tje, maar al snel bleek dat ook volwassenen graag hun naam wilden vestigen in Rotterdam. Volgens Marjolijn Masselink van de Stichting Tegel aan de Maas is het zelfs mogelijk om een verre voorouder in ere te houden of te herstellen. „Op dit moment is de oudste persoon met een tegeltje geboren in 1776. Uiteindelijk - A, V ciele steun van het gelijknamige kinderfonds tot stand is gekomen. In maart van dit jaar is het huis, voorafgaand aan de officiele ope ning op 24 mei aanstaande, in ge- bruik genomen. Het is het best te omschrijven als een 'thuis ver van huis'. In Rotterdam biedt het onderdak aan ouders, verzorgers, broertjes en zusjes van vaak ern- stig zieke kinderen die behandeld worden in het Sophia Kinderzie- kenhuis. Dit ziekenhuis is gespe- cialiseerd in het behandelen en verplegen van patienten in de leeftijd van nul tot achttien jaar. Deze komen niet alleen uit de re- gio Rotterdam, maar uit geheel Nederland en het buitenland. Zij worden ondermeer opgenomen in verband met vroeggeboorte, be- handeling van kanker, aangebo- ren afwijkingen en ernstige onge- vallen. Deze behandelingen ver- moet het project leiden tot een ka= gen vaak een langdurig of een re- demuur, een soort monument, die boordevol staat met namen van mensen van allerlei pluimage: Nederlandse, Surinaamse, Turk- se, Arabische en ga zo maar door. Op die manier wordt een aanzet gegeven tot een gevoel van ver- bondenheid met elkaar en met de regio. Bovendien ondersteun je op deze wijze een goed doel." Het Ronald McDonald Huis gelmatig terugkerend verblijf in het ziekenhuis. Voor ieder mens, maar zeker voor een kind, bete- kent een opname een ernstige verstoring van het dagelijks le- ven. Voor de ontwikkeling van het kind is het belangrijk als va- der, moeder, broertjes en zusjes dichtbij kunnen zijn. Het kind voelt zich op die manier boven dien veel veiliger. Sophia is het zesde McDonald Huis dat mede dankzij de finan- Huismanager Annemieke Jansen 4v" f itsibiorltsvjiH rfsstqalt; pn to nsf- is in haar nopjes met het nieuwe onderkomen aan de Rochusse- straat, op ongeveer vijf minuten loopafstand van het Sophia Kin- derziekenhuis. Met veel enthousi- asme verzorgt zij een rondleiding door het twee verdiepingen tel- lende logeerhuis. Het huis heeft in totaal 27 gastenkamers, waar- van twaalf eenpersoons-, veertien tweepersoonskamers en een ka- mer die geschikt is voor rolstoel- gebruikers. Daarnaast heeft men de beschikking over drie eet-/zit- kamers, een kinderspeelhoek, twee gemeenschappelijke keu- kens, een wasserette en twee ka- mers voor de huismanager, de as- sistent-huismanager en de vrij- willigers. De kamers zijn ruim, functioneel en eigentijds inge- richt. Lichtkoepels in de gangen en het gebruik van veel frisse kleuren geven het geheel een aan- gename uitstraling. Annemieke Jansen en haar assis- tente Marijke Schipper zijn belast met alle voorkomende en admini- stratieve werkzaamheden. Zij worden terzijde gestaan door een groep van ongeveer zeventig vrij- willigers, niannen en vrouwen, varierend in leeftijd van twintig tot tachtig jaar. Samen zorgen zij ervoor dat het huis op orde blijft, dat er periodiek onderhoud wordt gepleegd en dat er genoeg van al les aanwezie is. Bovendien zijn brteem J zij altijd bereikbaar voor vragen van ouders of om alleen maar te luisteren. Jansen: ,,We doen alles wat in ons vermogen ligt om ou ders bij te staan. We willen een sfeer scheppen die onder deze bij- zondere omstandigheden zo hui- selijk en vertrouwd mogelijk aan- doet." Een Ronald McDonald Huis krijgt geen overheidssteun en is dus volledig afhankelijk van gif- ten en donaties van particulieren, bedrijven en instellingen. De kos ten van het nieuwe huis zijn op deze manier reeds bij elkaar ge- bracht. Financiele ondersteuning in het vervolgtraject wordt gege ven door de Stichting Ronald Mc Donald Kinderfonds en de Stich ting Vrienden van het Sophia. De ouders die in het huis logeren dragen bij in de kosten en betalen fl. 25,- per etmaal per kamer. Volgens Eric-Jan Broedelet van de Vrienden van Sophia bedraagt de kostprijs van een kamer echter meer dan fl. 100,- per dag. „De algemene kosten, zoals onder houd, electriciteit, waterverbruik en verwarming blijven terugke- ren. Er is dus sprake van een structureel financieel tekort. dat wij elk jaar opnieuw bij elkaar moeten 'sponsoren'. Ook de op- brengst van de aktie Tegel aan de Maas wordt voor dit doel ge- bruikt. Wie ons op een andere manier wil helpen kan altijd bel- len." De stichting is telefonisch te bereiken onder nummer 010- 463.67.50 of 463.60.79. Een tegel kan men bestellen door fl. 66,- over te maken op post- bank 6459479 onder vermelding van roepnaam, achternaam en ge boortedatum van de persoon die op de tegel komt. Bovendien dient men het adres te vermelden waar de tweede tegel naar toe moet worden gestuurd. Er ka- nook gebruk gemaakt worden van onderstaande bon. Voor meer informatie: 010-436.35.67. WILLEM LANGERAK weekbladen naam: adres:postcode: woonplaats: telefoon: Deze bon stuur ik in een gefrankeerde envelop naar: SCHIEDAM Een leven zonder telecommunicatie is tegenwoordig niet meer voor te stellen. Niet al leen de telefoon is onderdeel ge- worden van ieder huishouden, be- drijf of instelling, ook de fax, het antwoordapparaat en de mobiele telefoon worden steeds meer ge- woongoed. Voor een stad als Schiedam is het dan ook op zijn minst opmerkelijk te noemen dat er tot voor kort geen winkel was waar men terecht kon voor alles op dit gebied. Opk de heer en mevrouw Van Dam zijn deze me- ning toegedaan. Zij openden en- kele maanden geleden dan ook een Telecom shop aan de Broersvest. Hier kan de particulier, maar zeker ook het bedrijfsleven, een keuze doen uit talloze modellen, onder- delen en aspecten van de moderne telecommunicatie. De zaak is daar naast ook nog eens officieel dealer van PTT-Nederland, waardoor het hen is toegestaan nieuwe aanslui- tingen, wijzigingen of verhuizin- gen te regelen voor de klant; dicht bij en in een gezellige omgeving. Service staat bij de Telecom shop in hoofdletters geschreven. „Alle telecommunicatie-artikelen van di verse merken zijn hier te koop, maar daarnaast krijgt men bij ons ook een toegevoegde waarde. Mo biele toestellen gaan hier bijvoor- beeld standaard de deur uit met een gratis verzekeringspakket tegen verlies en diefstal voor een periode van drie jaar", aldus de heer Van Dam. Maar ook aan de begeleiding van de klant in het labyrinth van toestellen en faxen wordt de nodi- ge aandacht besteed. Meestal zal men hier mevrouw Van Dam aan- treffen die de klant .geduldig aan- hoort en de beste keuze duidelijk maakt. Natuurlijk komen er nogal wat mensen voor een telefoon. Ie der huishouden heeft tegenwoor dig de beschikking over tenminste een, maar vaak twee toestellen. Ook de fax lijkt duidelijk zijn in- trede te doen in de Nederlandse sa- menleving. Een pracht exemplaar heeft men bij de Telecom shop bij- voorbeeld met een model van Phi lips, een telefoon, antwoordappa raat en fax ineen die ook nog eens de mogelijkheid heeft foto's te ko- pieren. ,,Dat model is het allereers- te geweest wat wij hebben ver- kocht, zelfs nog voor de winkel of ficieel geopend was. Mijn buurman is fokker van honden en in die branche is het natuurlijk van het grootste belang dat de klant de honden haarscherp kan zien. We hebben toen een hele avond zitten faxen met vrienden en bekenden en het bleek dat dit model de mooi- ste berichten opleverde", legt mevrouw Van Dam trots uit. Een nieuwe markt lijkt er ook te zijn voor de zogenaamde Poster Pho nes, schilderijen waar ook nog eens een echt telefoontoestel in blijkt te zitten. ..Degenen die zo'n telefoon/schilderij aanschaffen doen dit waarschijnlijk meer voor de versiering, al blijft het natuur lijk een prachtig stukje techniek", zegt Van Dam tot slot. De Telcom- shop is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 09.30 - 18.00 uur en zaterdag van 09.30 - 16.00 uur. Maandag gesloten, koopavond ge opend. k, h. W HP Wethouder Hafkamp krijgt een kadootje uit handen van Hans Walgenbach de directeur van het centrum voor beeldende kunst in Rotterdam. SCHIEDAM Dat Artoteek Schiedam dit jaar haar eerste lus trum viert kan niemand zijn ont- gaan. Eerder dit jaar werd bij dit C«NA«ICA Permanente expositie van meer dan 400 soorten wand- en vloertegels, siergrind en linoleumvloeren. Wij leggen op alle soorten ondervloeren! AANBIEDING (zolangde voorraad strekt!) 40 m2 vloertegels 33 x 44 of 40 x 40. 2 Groeps vloerverwarming Kompleetaangesloten en gelegd incl. materiaal 3.650,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30 x 30 3*350,- IT AT CERAMICA Vierhavenstraat 19 - Rotterdam tel.: 476 20 54 Burgemeester Scheeres opende za terdag 13 mei het nieuwe groeps huis van de Burg, van Haaren- groep uit Schiedam. Na een jaar van hard werken door leden, leiding. ouders en vrijwilli- gers zijn een voormalig clubhuis en kleedruimten van een voetbal- vereniging omgetoverd in een fraai, gezellig en praktisch groeps huis van de Scouting. Deze nieuwe accommodatie aan het fietspad van de Schiedamseweg ligt een paar honderd meter van de vorige loka- tie en heeft het voordeel van een groot speelveld en de nabijheid van het Beatrixpark. Elk onderdeel van de 120 leden tellende scoutingverenging heeft de afgelopen weken onder toezicht van de bouwploeg het eigen lokaal naar wens kunnen inrichten. Dit nieuwe groepshuis kon tot stand komen dankzij de medewer- king van de gemeente Schiedam voor het vinden van een geschikte accommodatie, de vele sponsors in de vorm van materialen. middelen en inrichting maar ook de inzet van ouders en vrijwilligers die bereid waren om tijd en moeite te steken in de verbouwing. 1995 heeft voor de Burg, van Haarengroep een extra feestelijk tintje omdat de groep dit jaar 60 jaar bestaat. De groep verheugt zich in de toenemende belangstel- ling onder de jeugd voor scouting, ook al omdat er naast de grote 'landtak' een uitgebreide 'water- tak' is met o.a. zeeverkenners met eigen zeilschepen en vletten. Adres Groepshuis: Schiedamse weg 211, Schiedam. feit al uitvoerig stilgestaan tijdens het educatief project dat de Arto teek organiseerde voor de omrin- gende scholen aan het Bachplein. Ook diverse cursussen werden de afgelopen maanden al gegeven ter gelegenheid van de gedenkwaardi- ge verjaardag. Zaterdag 13 mei werden de allereerste vijftien le ners tenslotte uitvoerig in het zon netje gezet tijdens een feestelijke bijeenkomst in het gebouw van de Artoteek. Uit onderzoek was na- melijk gebleken dat een niet gering deel van de huidige leners al lid werd in de eerste maanden na de oprichting in 1990. De Artoteek kan dus rekenen op een groot aan tal trouwe leners die al jaren kind aan huis zijn bij de instelling in Schiedam-Noord. Zij maakten des- tijds als eersten in Schiedam van de mogelijkheid gebruik om tegen een abonnementsprijs van fl.72,- per jaar een kunstwerk te lenen uit de zeer gevarieerde collectie van de Artoteek. De Artoteek Schiedam vond het in het kader van het vijf-jarig bestaan dan ook niet meer dan logisch om deze pio- niers nog eens persoonlijk te be- danken en ze een cadeautje aan te bieden. Onder de eerste leners be- vond zich ook. hoe kan het ook an- ders, de wethouder van Cultuur, de heer Hafkamp. Hij had afgelopen zaterdag de eer om uit handen van Hans Walgenbach. directeur van het Centrum voor Beeldende Kunst te Rotterdam, het eerste ca- deau in ontvangst te nemen. SCHIEDAM Een 44-jarige Schiedamse moet ruim 9.000 gulden terug betalen aan de Sociale Dienst. De vrouw kreeg in 1990 en 1992 ten on- rechte een uitkering. Er is ook proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM Een echtpaar kreeg donderdag 11 mei in een bank op de Lange Nieuwstraat ruzie. die op straat werd voortgezet. de twee wilden geld opnemen, maar ze waren het niet eens met de grootte van het bedrag. Dat ontaarde in een ruzie, waarbij de echtgenote raken klappen opliep. Een voorbijganger zag dat en gaf haar man een klap op z'n neus. Dooron- bekende oorzaak is ook de ruit van de auto van het echtpaar gesneuveld. Na bemiddeling van de politie is iedereen tevreden naar huis gegaan, in- clusief het echtpaar. SCHIEDAM Een 28-jarige Schiedammer is 11 mei aan z'n hoofd ge- wond geraakt na een vechtpartij in het Louis Zimmermannplein. Het kind van de man was wakker geworden door overlastgevende jongeren in de galerij. Toen hij daar iets van wilde zeggen daagden de jongeren hem uit om te komen vechten. De man liep naar beneden en er ontstond een vecht partij. Tijdens het vechten schreeuwde de Schiedammer zijn huisgenoot toe dat ze z'n revolver moest pakken. Hierop renden de jongeren hard weg. De politie heeft echter geen vuurwapen gevonden na een huiszoe- king. De man verklaarde dat hij dat zei, om de jongeren weg te jagen. Overigens bleek de man een kind te hebben die van de overlast wakker was geworden. SCHIEDAM Bewoners van de Rotterdamsedijk belden de politie met de mededeling dat in de gezamenlijke kelderbox een vuurwapen zou lig- gen. Na onderzoek bleek het om een ongeladen luchtdrukpistool te gaan. het wapen is voor onderzoek meegenomen naar het bureau. SCHIEDAM Agenten troffen 11 mei tijdens de surveillance in de P.K.O. Laan enkele pijpen aan die onder andere uit asbest bestaan. De pijpen waren afkomstig van een woning waar de schoorsteen verbouwd wordt. Op straat staat een container voor het afval. De huiseigenaar is ter plaatse geroepen. Hij heeft proces-verbaal gekregen. SCHIEDAM De politie zag vrijdagavond 12 mei rond 21.00 uur twee mannen in een gestolen auto rijden. Zij arresteerde de 18-jarige Schiedam mer en de 19-jarige Rotterdammer. Zij zijn voor nader onderzoek ingeslo- ten. De auto was op 3 april j.l. vanaf een bedrijfsterrein in de Spaanse Pol der gestolen. Het voertuig gaat terug naar de eigenaar. SCHIEDAM De politie zag zondag 14 mei rond 01.00 uur een perso- nenauto met hoge snelheid over de Giessenweg rijden. Zij achtervolgde de auto en zag dat de bestuurder de auto op het Zoutziedersstraat parkeer- de en dat de bestuurder wegliep. Het voertuig was doorverbonden en bij navraag bij de meldkamer hoorden de agenten dat de auto in Belgie gesto len was. Daarop wilde de politie de bestuurder, een 27-jarige man uit Ma deleine, arresteren, maar deze vluchtte te voet weg. Na een korte achter- volging, sloegen de agenten de verdachte in de boeien en brachten hem over naar het politiebureau. Na verhoor is tegen de verdachte proces-ver baal opgemaakt. De auto gaat terug naar de eigenaar. SCHIEDAM Zondagochtend 14 mei rond 01.00 uur reed een 36-jarige fietser uit Schiedam zonder verlichting over de Bm. van Haarenlaan. de politie sprak de man aan en rook alcohollucht. Hij is naar het politiebureau overgebracht voor een alcoholtest. de uitslag bedroeg 320 ugl (bijna 0,75 0/00). Na verhoor ging hij met een rijverbod en een transactie ad fl. 160.-. SCHIEDAM Zondag 14 mei rond 04.30 uur reed een 38-jarige Rotter dammer onder invloed van alcohol over de Matlingeweg en rond 10.30 uur reed een 43-jarige Rotterdammer ook vermoedelijk onder invloed in een auto over de Tjalklaan. De Rotterdammer op de Matlingeweg blies 445 ugl (ruim 1,000/00). Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De an dere verdachte weigerde elke medewerking waardoor hij de zwaarste straf opgelegd krijgt. Hij kreeg namelijk een rijverbod van 24 uur en zijn rijbe- wijs is ingevorderd. Dit alles is in een proces-verbaal voor justitie vastge- legd. SCHIEDAM Van zaterdag 13 op zondag 14 mei hebben onbekenden een woninginbraak gepleegd op de Louise de Colignystraat. Men forceer- de het slot en doorzocht de woning. Men vond autosleutels en na deze au to Volgeladen te hebben met spullen uit de woning, zoals een Perzisch kleed, kristallen vaas en zilverwaar, is men vertrokken. 1 A SCHIEDAM Zondag 14 mei rond 13.00 uur stond een schuur van een woning aan de Noordvestsingel in brand. De oorzaak is onbekend. De brandweer bluste de brand. i SCHIEDAM Zondag 14 mei rond 16.00 uur stortte een balkon van een woning aan de Rembrandtlaan naar beneden. Gelukkig deden er zich geen persoonlijke ongelukken voor. Het balkon hing ongeveer 4 tot 5 meter bo ven de grand. Door vermoedelijk scheuren in de muur is het balkon losge- raakt. Bouw en Woning toezicht zal de zaak onderzoeken. SCHIEDAM Zondagmiddag hield de politie op de B,. van Haarenlaan een alcoholcontrole waarbij 190 bestuurders aan een blaastest werden on- derworpen. Slechts een bestuurder moest naar het politiebureau voor en nader onderzoek, maar de uitslag bleef onder de wettelijke grens. Deze controle eindigde dus zonder processen-verbaal. Een goed resultaat dus. SCHIEDAM Zondagavond 14 mei rond 23.30 zag de politie op De Br- auwweg een 32-jarige Rotterdammer fietsen met twee lege kratten aan zijn stuur en twee kratten in de fietstassen. De agenten spraken de man aan en hij verklaarde in eerste instantie dat hij ze van een groep weghollende jongeren had overgenomen. Toch werd de Rotterdammer mee naar het bureau genomen voor een nader gesprekje, Daar vertelde hij dat hij de vier fusten vanaf een bedrijfsterrein had weggenomen. De kratten gaan terug naar de eigenaar. Wij verkopen en plaatsen. Secustrippen, pensloten, siertraliewerken, veiligheidsscnilden, raamsloten, dievenklauwen enz.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5