Lees a.s. zaterdag de speciale bijlage van het Rotterdams Dagblad KLARE TAAL Rotterdams Dagblad MaasposT Schiedam Op 7 juni laten Rotterdammers in een referendum weten of ze voor of tegen de opsplitsing zijn van hun stad in on- afhankelijke gemeenten. Hun "ja" of "nee" heeft invloed op de vorming van een nieuwe stadsprovincie Rotterdam. Waar draait het bij die vorming van een aparte stadsprovin cie eigenlijk om? Voor veel mensen is onduidelijk wat de ge- volgen van die regiovorming precies zullen zijn. Daarom zet Rotterdams Dagblad op 3 juni a.s. alle feiten voor u op een rij. In de bijlage Zaterdag Zondag krijgt u een duidelijk overzicht van de achtergronden bij de regiovorming, de wetswijzigingen en de kosten die de operatie met zich mee- brengt. En u vindt in de bijlage een voorbeeld van de ver- schillende bedragen die inwoners in de regio moeten blijven neertellen voor een paspoort of het ophalen van huisvuil en dergelijke gemeentelijke diensten. Daarnaast wordt een vergelijking gemaakt met grote steden als Londen, Parijs en Brussel waar ook met andere bestuursvormen wordt ge- werkt. Als onafhankelijke krant besteedt Rotterdams Dagblad natuurlijk niet alleen aandacht aan de voordelen van de nieuwe provincie. Ook tegenstanders van het opdelen van de stad Rotterdam komen aan het woord. Verder vindt u ondermeer een uitleg waarom de Hoeksche Waard en Dordrecht (nog) niet meedoen aan de "stadsprovincie" en waarom de gemeenten Albrandswaard en Westvoorne het niet eens zijn met het huidige "regiomodel". De redactie van het Rotterdams Dagblad is als geen andere krant thuis in deze omgeving. Elke dag houdt ze u op de hoogte van de handel en wandel van de politiek die over uw regio beslist. Zo bent u ervan verzekerd dat u het nieuws uit de eerste hand heeft. Objectief, deskundig en vooral actueel. Bent u nog geen abonnee? Vul de bon op de achterzijde van deze omslag in voor een voordelig proefabonnement. Of nog sneller, bel gratis: 06-0642.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 17