a T Q> Mi Y Juni 1995 Drakebootraces Nieuw schip Spido Gratis kaarten voor honkbal-spektakel Voorstelling van de maand Topstukken in het Natuurmuseum NUMMER Verrassingscoupons Jf5 ai Burgers Zoo Scapino Rotterdam ROMEO EN JULIA van Ed Wubbe Opzoomer- droom bij*T^ '50 jaar Wederopbouw' Tip Tea Garden Trip Jeugdland Mededelingen i P De volgende Paspartoutverschijnt: 5 iuli in Maasstad 6 juli in Rotterdams Dagblad Jazzy Wilhelmus Tien dagen feest Gezinskaart De Rotterdamse Schouwburg zoekt elke maand voor pashou ders een bijzondere voorstelling uit die u met korting kunt bijwo- nen. De allerlaatste voorstelling van het seizoen 40% korting voor Rotterdampas houders Romeo Julia Laatste en eerste Parkzaal De Rotterdampas '95 is te koop voor 10,-, 25,-en/120,-bij uw deelgemeente, het RIC en de Dienst Burgerzaken in het stadnuis. Bij de VW en de Gemeentelijke bibliotheek voor 120,-. EDC, Computer Board RO Theater Dunya Festival Poetry International Vlooienmarkt op Miillerpier WEEK 22 Colofon Paspartout is een uitgave van het project Rotterdampas. Het ver- schijnt 10 x per jaar elke eerste woensdag van de maand in de MaasstaD Weekbladen en don- derdag in het Rotterdams Dag- blad. Redactie-adres: Rotterdam- pas, Postbus 1024,3000 BA Rot terdam. Informatie: tussen 10.00 -12.00 uur 06-8998877 (40 ct. p/m). COMBINATIE - CX9.04 ievf Foto Marcel Koppen fotografie Op de Rotte vindt zaterdag 3 juni a.s. een spectaculaire Drakebootraces plaats waaraan maar liefst 48 bedrij- ven meedoen. Rotterdampashouders die dit evenement bezoeken, kunnen met verrassingscoupon 15 een gratis bakje koffie krijgen. De koffie staat tussen 10 en 12 uur kiaar. Eind april vond de eerste Drakebootrace van dit seizoen op de Rotte plaats. "Een heel gezellige happening" schreef het Rotterdams Dagblad. Drakebootwed- strijden zijn prachtig om te zien en het is leuk. maar ook zeer inspannend om als peddelaar aan een wedstrijd mee te doen. De Open Drakebootraces op 3 ju ni belooft ook een bijzonder spektakel te worden. Maar liefst 48 bedrijven en in- stellingen doen mee. Drakebootvaren is een oude Chinese tra- ditie. Drakebootwedstrijden zijn in Chi na enorm populair. Net zo populair als voetbal in Nederland. Tijdens de Sail in Amsterdam vond de eerste wedstrijd in Nederland plaats. Bij het zien ging de Rotterdamse wildwaterkanovaarder John Smit uit zijn dak. Sindsdien is hij enorm enthousiast drakebootvaarder. Hij richtte de Nederlandse Drakeboot- club op en organiseert wedstrijden. "Een drakeboot is een veertien meter lange, smalle, niet bijster stabiele boot", vertelt Smit. Elke boot is aan de voor- kant voorzien van een afschrikwekken- de drakekop, aan de achterkant bevindt zich een drakestaart. Drakebootvaren is zeer inspannend. Smit: "Detwintig ped- delaars (mannen en vrouwen) zitten in de boot zij aan zij. Met behulp van een steekpeddel schuiven zij de boot door het water. Een stuurman aan de achter kant van de boot zorgt dat de boot een goede koers houdt. Aan de voorkant zit een trommelaar die het ritme aangeeft, om er voor te zorgen dat de peddelaars tegelijk hun peddel in het water steken." Aan de Rotte valt op 3 juni veel te bele- ven. Smit: "Van 's ochtends tot 's avonds zijn er drakebootwedstrijden. Om 11.45 start een kanomarathon, Voor kinderen zijn er heel de dag drakenat- tracties. Op de Rottekade is een braderie met standwerkers en muziek." Open Drakebootraces, zaterdag 3 ju ni vanaf 9.25 tot 19.00 uur bij roeiver- eniging Nautilus aan de Bergse Rech- ter Rotte Kade. Te bereiken met tramlijn 4, halte Lommerijk. In de buurt van Nautilus is geen plaats om auto's te parkeren. Publiek wordt verzoeht auto's te parkeren bij XERXES aan de Maasdamweg. De RET verzorgt vanaf daar een gratis pendeldienst. Het rtieuwe schip van Spido Holland International: de Marco Polo. Het futuristische ontwerp past goed bij het nieuwe Rotterdam. Spido Holland International heeft het nieuwe schip Marco Polo in de vaart genomen. Rotterdampashouders kun nen met coupon 33 gratis een rond- vaart maken met dit nieuwe schip. Spido directeur Wiea Peltenburg is en thousiast over het nieuwe schip: "De Marco Polo is 43 meter lang en ruim 8 meter breed. Door het gebruik van glas rondom hebben de passagiers een opti- maal zicht. Met Spido maak je een ont- dekkingsreis door de Rotterdamse ha vens. zoals Marco Polo destijds deed in China. Daar komt bij dat Marco Polo een internationaal bekende naam is. En: als Spido Holland International in de toekomst meer nieuwe schepen in ge bruik neemt, kunnen we met namen van ontdekkingsreizigers even vooruit", al- dus de directeur. De Marco Polo is dus een heel toepasselijk naam voor het nieuwe schip. Het schip kan 599 passagiers vervoeren en wordt in eerste instantie ingezet voor rondvaarten, maar kan ook worden afge- huurd voor feesten, vergaderingen, buf- fetten en recepties. Voor meer informatie over de Marco Polo kunt u bellen: 413 54 00. Spido Leuvehoofd 5 Achterin Kompas vindt u 27 verrassingscoupons. Elke maand wordt in Paspartout onihuld voor welke aanbieding u een verrassingscoupon kunt gebruiken. Bij het ge bruik van deze coupons moet u uw Rotterdampas tonen en achterop de coupon uw pasnummer noteren. Verrassingscoupon 1/2/3/4/5/6/7/8/9/11 Verrassingscoupon 10 Bibliotheek Capelle Stadsplein 3 (bij de Koperwiek) tel. 450 32 44 Verrassingscoupon 12 Blaak Station bij Oudehaven Verrassingscoupon 13 Tea Garden Trip. Te koop bij de zes grote RET-verkooppunten (zie biz. 48 van uw couponboekje) Verrassingscoupon 14 Rotterdamse World Port Tournament. Abraham van Stolkweg 31. Van 19 t/m 23 juni tussen 11.00- 14.30 uur Niet meer geldig. Rotterdampashouders krijgen 10,- kor- ting op de aankoop of verlenging van een lenerspas. Rotterdampashouders betalen 2,50 i.p.v. 5,- op de toegang van de tentoon- stelling '50 jaar Wederopbouw 50 jaar Toekomst'. Een speciale dagkaart voor f 10,-. Zie artikel op deze pagina. Verrassingscoupon 15 Drakebootraces. Roeivereniging tilus. Bergse Rechter Rotte Kade Nau- Zie artikel op deze pagina. Voor honkballiefhebbers is het Rot terdamse World Port Tournament tien dagen feest. Met verrassingscou pon 14 kunnen pashouders de ope- ningswedstrijd op vrijdag 23 juni a.s. gratis bijwonen. Wees er snel bij, de Stichting Rotterdam Baseball stelt 1000 gratis kaarten ter beschikking. Het zesde World Port Tournament vindt van vrijdag 23 juni tot en met 2 juli plaats in het honkbalstadion van Nep- tunus aan de Abraham van Stolkweg (Rotterdam - West). Aan deze zesde edi- tie doen vijf teams mee. Uit de USA ko- men de Wichita Broncos, dit zijn de ta- lentvolle spelers van de NBC World Se ries die het naar alle waarschijnlijkheid de komende jaren gaan maken. Na de verrassende tweede plaats van het vorige toernooi komt The Red Machine uit Aruba weer over. Nieuw is het Hyun dai Phoenix Team uit Zuid-Korea. In dit fabrieksteam van Hyundai spelen maar liefst zeven internationals. Oude bekende van het toernooi is Cuba. Dankzij sponsoring van het Rotterdams bedrijfsleven geeft het vermaarde Cu- baanse team Ciudad Habana dit jaar weer acte de presence. Zoals gebruike- lijk spelen Nederlandse topspelers, on- der leiding van fieldmanager Jan-Dick Leurs, in het home-team Nederland. De opening van het toernooi op vrijdag 23 juni wordt een groot spektakel. Voor- afgaand aan de openingswedstrijd tus sen het Cubaanse en Zuid-Koreaanse team brengt het showkorps Jubal uit Dordrecht een Amerikaanse show ten gehore. Deze 70-mans formatie zal met veel trompetten, marimba's het Nep- tunus-stadion veranderen in een Ameri- kaans honkbalpaleis. Vervolgens wor den alle deelnemende teams en scheids- rechters voorgesteld. Om in de Ameri kaanse stemming te blijven, wordt deze keer een jazzy-versie van het Wilhelmus gespeeld. Daama opent staatssecretaris Erica Terpstra het toernooi officieel Foto Peter van der Steenhoven. door de eerste bal te gooien. Honkbal is een leuk sportief dagje uit. Per dag worden twee wedstrijden ge speeld: om 14.00 uur en om 19.30 uur. Het World Port Tournament wil van een honkbal-bezoek, net als in Amerika, een echt familiefeest maken. Dus tijdens de pauzes en tussen de innings is allerhande vermaak. Net als twee jaar geleden is de Pittsburgh Parrot aanwezig. Dit is een levensgrote papegaai die met het pu bliek grappen en grollen uithaalt. Uit Amerika komt een organist over om de wedstrijden muzikaal te begeleiden. Verder worden er tussendoor veel spel- letjes gespeeld, zoals een honklcoprace, waarbij twee deelnemers in tegengestel- de richting de honken aflopen om te kij- ken wie het snelst is. Een dagkaart kost net als twee jaar gele den 15,-. Recreatie Rotterdam stelt voor drie middagen speciale gezinskaar- ten te beschikking. Met deze kaart kan een gezin (twee volwassenen en twee kinderen) voor slechts 25,- he! toer nooi bezoeken. Gezinskaarten zijn uit- sluitend te verkrijgen bij de Dienst Re creatie, tel. 417 34 91. De openingswedstrijd Ciudad Haba na tegen Hyundai Phoenix Team is op vrijdag 23 juni om 19.30. Rotterdam pashouders kunnen een gratis toe- gangskaart, tegen inlevering van ver rassingscoupon 14, afhalen bij het honkbalstadion aan de Abraham van Stolkweg 31. Deze gratis kaarten kun nen van maandag 19 tot en met vrij dag 23 juni tussen 11.00 en 14.30 op het secretariaat in het clubhuis van Neptunus worden afgehaald. Speciaal voor Rotterdampashouders is er een dagtocht naar Burgers Bush georganiseerd. Op woensdag 12 juli a.s. kunt u voor 12,50 naar Burgers Bush. Introducees betalen 35,-. Kin deren t/m 3 jaar kunnen gratis mee. Zij hebben geen recht op een eigen zit- plaats in de bus. 's Ochtends vertrekt u naar het oosten van het land. In de buurt van Arnhem ligt de Burgers Bush. Dit dierenpark is een nabootsing van het Tropisch Regen- woud. U vindt er prachtige tropische dieren en planten. U waant zich even in verre oorden. Rond 18.00 uur bent u weerterug in Rotterdam. Reserveren bij: Snelle Vliet Reisbureau, Frits Ruysstraat 30- 32, tel. 45 21 522. Opstapplaatsen zijn: 8.45:Zuidplein, Gooilandsingel 9.00:Conradstraat, tussen het station en het Groothandelsgebouw. K Ter gelegenheid van het jubileumjaar 1995 waarin Scapino 50 jaar bestaat cre- eert directeur en choreograaf Ed Wubbe f~ <rl W «L-I *3* een geheel nieuwe versie van ROMEO EN JULIA. Shakespeares onsterfelijke en noodlottige vertelling over twee jon- ge geliefden is een van de hoogtepunten uit de westerse cultuurgeschiedenis. Ed Wubbe benadrukt met zijn eigen ener- gieke bewegings- en dansstijl zowel het universele als het eigentijdse karakter van het klassieke verhaal door een he- dendaagse vormgeving en de inbreng van verschillende culturen. Behalve de 28 dansers van het gezelschap werkt een multicultureel ensemble mee van Turk- se, Surinaamse, Argentijnse, Nederland se, Afrikaanse en Indiase musici. Zij maken voor deze ROMEO EN JULIA gezamenlijk nieuwe composities. Rotterdamse Schouwburg. zondag 18 juni, Grote Zaal, 20.15 uur. Prijzen normaal: 45,r, 35,-, 25,-. Met Rotterdampas: 27,-, 21,-, 15,-. Vrijdag 9 juni a.s. opent het Natuur museum Rotterdam de nieuwbouw. In het nieuwe paviljoen 'de Parkzaal' stelt het museum absolute topstukken van de Nederlandse natuurhistorische musea tentoon. Op vertoon van de Rotterdampas kunnen de pashouders het museum gratis bezoeken. De expositie 'Topstukken tentoon' toont unieke voorwerpen uit de geschiedenis van de natuurhistorie. De meeste voor werpen worden zelden getoond. Ze zijn afkomstig uit de kelders van zeventien natuurhistorische musea. Zo zijn de originele tekeningen te zien die Linnaeus maakte van de indeling van het plantenrijk. Ook worden de zoogdierschedels tentoongesteld waar- aan de Amsterdamse wetenschapper Max Weber zijn baanbrekend anato- misch onderzoek verrichtte. Uniek is het 150 miljoen jaar oude fossiel van de oer- vogel Archaeopteryx. Hiervan zijn er maar vijf op de wereld. Andere topstuk ken zijn de zwerfstenen van de grond- legger van de Nederlandse bodemkun- de, de heer Staring. Tot de verbeelding spreekt het miniatuur zoogdierkabinet waarop C.Eykman, zijn pionierswerk 'De Nederlandse zoogdieren' baseerde. Bijzonder onderdeel van de tentoonstel- ling vormt het thema 'de eerste, de laat ste'. Te zien zijn bewijsexemplaren van dieren die van de aardbol zijn verdwe- nen, zoals de trekduif, carolinaparkiet en tasmaanse buidelwolf. Ook worden die ren getoond die uit Nederland zijn ver- dwenen. Een voorbeeld hiervan is een Foto Rick Keus. ralreiger. De vorige eeuw bevond deze zich nog in Rotterdam. Sinds 1859 zijn ralreigers niet meer in Nederland aange- troffen. Andere voorbeelden hiervan zijn de wilde bever en otter. Diersoorten verdwijnen, maar er komen ook weer nieuwe soorten bij. Bekende nieuwkomers in Nederland zijn de was- beerhond, de zwartkopmeeuw en de Turkse rivierkreeft. Het eerste exem- plaar van deze nieuwkomers is op de ex positie te zien. Maak van de gelegenheid gebruik om de nieuwe paviljoen 'de Parkzaal' eens te bekijken. Deze nieuwe zaal bevindt zich aan de parkzijde van Villa Dijkzigt. Via loopbruggen is de Parkzaal verbon- den met de villa. Voorlichter Kees Moe- liker omschrijft het nieuwbouw pavil joen als "een grote betonnen potvis die in een weckfles wordt geconserveerd". Tentoonstelling 'Topstukken tentoon' van 10 juni t/m 5 november 1995 te zien in het Natuurmuseum Rotterdam aan de Westzeedijk 345. Rotterdampashouders kunnen met verrassingscoupon 12 vanaf heden met 2,50 korting naar de tentoon stelling '50 jaar Wederopbouw - 50 jaar Toekomst'. Pashouders betalen f 2,50 i.p.v. 5,-. In hetJcader van de manifestatie '50jaar Wederopbouw - 50 jaar Toekomst' is een grote tentoonstelling georganiseerd rondom de geschiedenis van 50 jaar we deropbouw in Rotterdam. Aan de Oude haven staat in een loods van 120 meter lang een stellage, die verschillende tijd- perken van deze 50 jaar in beeld brengt. De tentoonstelling begint met beelden van een 'lege stad' uit het jaar 1940 en eindigt in het jaar 1995. Binnen 'de Wederopbouw' is tevens ruimte gereserveerd voor 'de Gele Noot'. Het Bureau Opzoomer Mee heeft aan diverse wijkteams in de stad ge- vraagd hun eigen "Opzoomerdroom" te verbeelden. Deze "dromen" zijn op de tentoonstelling terug te vinden in kijkdozen. 'de Wederopbouw' is geopend vanaf 18 mei t/m 18 September elke dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. U kunt de tentoonstelling vinden bij het Blaak Station aan de Oudehaven. Met verrassingscoupon 13 kunnen pas houders een speciale dagkaart kopen bij de RET voor slechts 10,-. Met deze kaart kunt u de hele dag reizen op alle RET-lijnen, een wandeling maken in Arboretum Trompenburg en daarna kie- zen voor een High Tea bij restaurant En- gels of de Afternoon Tea bij DAD's Sa lon de The of een lunch bij Le Commer ce. De coupon is geldig t/m September. Rotterdampashouders opgelet! Op 15 en 16 juli krijgen pashouders gratis toegang tot Jeugdland. Lees hier in de volgende Paspartout meer over. In de vorige Paspartout stond een onjuisl telefoonnummer. Het juiste nummer is: voor informatie 404 73 76 (tijdens kan- tooruren) computer/modem 4ll 89 34 (24 uur per dag) Het RO Theater is verhuisd naar de Wil liam Boothlaan. Rotterdampashouders krijgen ook in dit theater CJP-korting. Het Dunya Festival (voorheen Poetry Park/Festival aan de Maas) is zondag 11 juni van 11.00 tot 19.00 uur voor ieder- een gratis te bezoeken. U vindt het Festi val in Het Park bij de Euromast, op de Parklaan. op het plein hoek Veerkade/ Willemskade. Van 16 t/m 24 juni wordt de 26e Poetry International in de Doelen georgani seerd. Met coupon 41 krijgen pashou ders 5,- korting op het Poetry pro- grammaboek en op pasvertoon krijgt u CJP-korting op de toegangsprijzen. Op de Miillerpier vindt u op 15 en 16 ju li de grootste vlooienmarkt van Neder land. Wilt u een kraampje huren? Voor informatie kunt u bellen 419 10 48

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 21