MaasposT Heropening WEPS 5 Tvpen betSalbare villa's in de Betuwe Ifort MaasposT KORT MaasposT OPEN HUIS 2, 3, 4 en 5 JUNI van 11.00 tot 17.00 uur. Nieboer Gemako We\. Gemeenteraad slikt duurder Stadserf De visie van fractievoorzitter Metaal van Gemeentebelangen Burgerlijke Stand In Wear Turnover Josephine MaasposT itter Metaal van Gemeentebelanc. Brandweermensen geslaagd voor examen gaspakdrager S' SCHIEDAM Een orgelconcert dat bovendien nog eens he- lemaal gratis is, staat zaterdag 3 juni op het programma in de Grote of St. Janskerk. Anton Doornheim, organist te Leiden zal vanaf 15.00 uur te beluisteren zijn. MaasstaD weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM „Wedden dat men in de toekomst toch weer gaat praten over een regiobestuur?" Dat zeiden de leden van de Rijnmond- raad tegen elkaar toen dit re- gionale bestuurlijke orgaan enige jaren geleden werd opgeheven. Als oud-lid van deze opgeheven Rijnmond- raad is Gemeentebelangen- fractieVoorzitter Metaal dus een warm voorstander van de vorming van de Stads- provincie Rotterdam. Over de schatting van de op brengsten van de Stadspro- vincie wil hij echter niet te snel juichen. Daarvoor, vindt hij, is er nog te veel onduidelijk. Verder betreurt hij het dat de Stadsprovincie "nauwelijks leeft bij de bur ger. SCHIEDAM De gemeen- teraad is maandagavond 29 mei akkoord gegaan met het verstrekken van een extra krediet van 7 miljoen voor de realisatie van de bouwplan- nen voor het Stadserf. Oppositie Jeugdschaken Grasvolleybal Tentoonstelling Heemplanten Contactmiddag Seniorenschool Eurocamp Klaverjassen Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam Specialist in designvloeren Permanente expositie van meer dan 400 soorten wand- en vloertegels, siergrind en linoleumvloeren. Wij leggen op alle soorten ondervloeren! AANBIEDINC (zolang de voorraad strekt!) 40 m2 vloertegels 33 x 44 of 40 x 40 2 Groeps vloerverwarming Kompleetaangeslotenengelegd incl. materiaal 3.6 SO,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30 x 30 3«350,- ITAL CERAMICA Vierhavenstraat 19 Rotterdam tel.: 476 20 54 Broersvest 10D Tel. 4271655 Teleurstelling Onduidelijkheid Op Villapark Lingemeer is met de uitvoering gestart van de eerste fase van ca. 100 exclusieve villa's direct aan het Lingemeer, groot ca. 80 ha. Het totale project omvat 400 villa's op ca. 110 ha. en bevindt zich in de Betuwe (tussen Tiel-Rhenen), de groene long van Nederland, op 3 kilometer van de A15, afslag Lienden, Echteldsekampweg, Lienden. Verkoopprijzen vanaf 247.500,— vrij op naam incl. grond en BTW. 100% financiering door de Rabobank mogelijk. Verhuurmogelijkheden aanwezig. Bezoek de compleet ingerichte modelwoningen. \tt 070 - 358 28 00 03444 03444 3069 3291 Het ontsmetten van het gaspak, nadat de gaspakdrager is ingezet bij een incident met gevaarlijke stoffen. Kijkopstad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk S V Ei 'Schatting van opbrengsten is natte vingerwerk' Woensdag 31 mei 1995 SCHIEDAM De opgaven van de burgerlijke stand over de perio- de van 12 tot en met 18 mei. Geboren: Johan G., z.v. Den Toom - Van der Linden Lorenzo G., z.v. Klerks - Ayud Manzano Geertruida A.M.J., d.v. Bouman - Harkema Wesley, z.v. Poot - Lansbergen Dave. z.v. Schriek - Van der Slot Jessica, d.v. Jansen - Davids Jeremy W., z.v. Bodeker Emine, d.v. Karatas - Karatas Carlo J., z.v. Schrevelius - Kluit Wouter P., z.v. Loch - Van Kersen Sharifa, d.v. Babay - Buizer Ondertrouwd: E. den Breejen, 32 jr. - Y. Hei- koop, 30 jr. H. Egas, 22 jr. - S. Lems, 20 jr. R.J. Hemerik, 30 jr. - C.T.M. van der Drift, 28 jr. S.C. Huiskens, 29 jr. - S. Vellinga, 28 jr. H.W. Koevermans, 33 jr. - M.A. Winter, 28 jr. R.F. Meijer, 28 jr. - B. van Dijk, 25 jr- D. de Muynck, 20 jr. - M.G.J. Prins, 18 jr. S.A.M. Verkade, 25 jr. -1, van Vi ve, 21 jr. Gehuwd: W.C, Otte, 36 jr. - P.T.J. Poot, 48 jr- R.R.R. Mesritz, 31 jr. - S.E. Vitzt- hum, 30 jr. M. Morelis, 27 jr. - M.J. Timmers, 26 jr. J.H. Bronder, 29 jr. - H.J. Kootkar, 26 jr. A.D.L. Heikamp. 25 jr. - M. van der Giessen, 25 jr. M. van der Vliet, 24 jr. - R. Brink, 24 jr. M. de Leeuw, 22 jr. - J.M. Hulho- ven, 21 jr. E. Walgers, 25 jr. - L. Klaassen, 23 jr. E. Damen, 23 jr. - M. Goedkoop, 25 jr. V.M.P. Dommerholt, 26 jr. - E.A.J. Mooijman, 25 jr. E. de Waard, 30 jr. - T. van Duijn, 32 jr. P.R. Fundador, 64 jr. - C.J. Neus, 39 jr. M. van Duffelen, 24 jr. - W.S. Douwes, 23 jr. C.L.G. van den Bosch, 31 jr. - J.M.A. Scheffers, 25 jr. R. Veldhoen, 27 jr. - K.A. Krowin- kel, 24 jr. T.Falandt, 28 jr. - P.M. Balvers, 24 jr- Overleden: E. Visser, 68 jr. A.T. de Jong, 65 jr. C.C. van der Kraan, 92 jr. E. Dinkelaar, 96 jr. M.H. Dubbeldam, 93 jr. G. den Ouden, 72 jr. H. Kok, 78 jr. A. Groen, 92 jr. E.C. Bergwerff, 81 jr. A.J. Bron, 91 jr. J.H. Beijer, 90jr. A.L. Verhoeckx, 84 jr. G. Tijveleijn. 80 jr. J.W.M. de Jong, 60 jr. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Een van de belangrijkste vragen bij de vorming van de Stadspro vincie is: wat levert het financieel nu eigenlijk op? Er worden hier en daar schattingen gemaakt (zie elders in deze krant), die aan moeten tonen dat de kosten van de bestuurlijke reorganisatie al in twee jaar zullen zijn terugver- diend. Metaal heeft daar een hou- ding bij die het best valt te om- schrijven als: eerst zien, dan gelo- ven. „De 60 miljoen die de Stads provincie elk jaar van het rijk zal krijgen, ligt vast. Maar wanneer ik jees dat er 50 miljoen bespaard kan worden op het onderhoud van de woonomgeving - plant- soenen, groen en straten - als dat gebeurt door kleine zelfstandige gemeenten, dan zeg ik: dat moet ik nog zien. Lopen we in de hui- SCHIEDAM Burgemeester Scheeres heropende vrijdag 19 mei pre-press bedrijf WEPS. Dhr. v.d. Meer begon zo'n zeven jaar gele den met zijn drukwerkvoorberei- dende bedrijf in Schiebroek. Al snel was de ruimte daar te beperkt en vertrok hij vijf jaar geleden naar dige situatie dan zomaar geld weg te gooien?" Bij de afspraak dat de reorganisa tie door efficienter bestuur een besparing van tenminste 30 mil joen gulden moet gaan opleveren, plaatst Metaal eveneens vraagte- kens. „Dat maakt niemand hard, het is gewoon natte vinger werk." De opbrengst van de nieuwe bestuursvorm zal onder meer aangewend worden om de in gemeenten als Schiedam de Onroerende Zaak Belasting te kunnen verlagen. Metaal denkt echter dat het in het gunstigste ge- val slechts om zo'n 10 procent verlaging van de OZB-belasting zal gaan. ,,Je kan een aantal zaken wel globaal bekijken, maar op het moment dat je daadwerkelijk ta- Schiedam, naar de Baumeesterweg in Schiedam-Noord. En de zaken gaan goed want ook dit onderko- men werd te klein en dus werd be- sloten tot uitbreiding in de vorm van een aanbouw, die zoals gezegd vrijdag 19 mei werd geopend door de Schiedamse burgemeester. Ie- ken gaat verdelen, zie je pas echt wat het gaat kosten en opleve ren." De gevolgen voor het Schiedam se ambtenarenapparaat zijn even eens nog onduidelijk. „Ik denk dat er bij veel ambtenaren van ge meenten in de regio onrust en on- zekerheid is over de vragen als: wie komt waar, wie moet er weg en wie krijgt promotie. De stads provincie zal waarschijnlijk wel eerder minder dan meer ambtena ren opleveren." Een goed organi- satieschema, waarin iedereen kan zien wie waar terecht gaat komen, zou daarbij volgens de vertegen- woordiger van Gemeentebelan gen wenselijk zijn. Verder wijst Metaal erop dat Schiedam zeer kritisch kijkt naar de taken en be- voegdheden van de stadsprovin- dereen kan dus nu weer terecht bij WEPS die alle soorten drukwerk met de modernste aparatuur en technieken in zulke mooie vormen giet dat de drukker er niets meer aan hoeft te doen, behalve afdruk- ken. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de bouw van het gemeente- complex Stadserf, met daarin on der andere het Gemeente-archief, een centrale bibliotheek, een thea ter, een vergaderzaal voor de raad, en kamers voor raadsfracties en wethouders, de gemeente slechts 45 miljoen zou gaan kosten. Een stijging van prijzen en lonen, extra regelgeving vanuit Den Haag (bij- voorbeeld over brandbeveiliging), een aantrekkende bouwmarkt en wensen van toekomstige gebrui- kers van het Stadserf hebben ech ter de meerkosten veroorzaakt. Het CDA wees erop dat het college van B&W jarenlang de raad had voorgehouden dat 40 miljoen, en later 45 miljoen, het maximumbe- drag was, terwijl het CDA had ge- wezen op de waarschijnlijkheid van loon- en prijsstijgingen. Niet- temin wilde ook deze grootste op- positiepartij 'de belangen van de stad laten prevaleren' en steunde zij uiteindelijk het collegevoorsteI. Ook de meeste andere partijen we- zen erop dat het terugdraaien van de plannen moeilijk was. Een heel nieuw bouwplan zou immers lei- den tot onaanvaardbare vertraging en 'veel minder voor evenveel geld'. Wel maakte de raad duide- lijk dat het eindbedrag van 52 mil joen nu echt het plafond was. Ook het college zelf was die mening overigens toegedaan. Burgemees ter Scheeres, die namens het colle ge het woord voerde, sprak daarom uit dat hij het een zaak van per- soonlijke eer vond om het bedrag van 52 miljoen niet te overschrij- den. Een motie van het CDA, waarvan de kern was dat het colle ge 'de ultieme consequentie' moest trekken als het bedrag van 52 miljoen toch zou worden over- schreden, vond de raad net even te ver gaan en kreeg geen enkele steun van de andere partijen. Alleen Groen Links en CDA'er Schoenmakers stemde uiteindelijk tegen het collegevoorstel, inclusief haar wethouder De Leede. Fractie voorzitter Oomens vond de be- stuursvoorzieningen in het Stadserf niet per se noodzakelijk. CDA-fractievoorzitter Baart stelde daarop, met een beroep op de Ge- meentewet, de positie van Groen Links-wethouder De Leede ter dis- cussie, die tegen het collegevoor stel was, maar ook wethouder in dat college. Baart kreeg hiervoor echter geen steun in de raad. De raad meende dat De Leede best te gen een collegevoorstel kan zijn. mits hij dat loyaal zal helpen uit- voeren. PvdA-fractievoorzitter Groeneweg (PvdA) gaf kort maar krachtig aan dat wat hem betreft De Leede zonder problemen kan blijven functioneren. De Leede's afwijken van het collegestandpunt deed bij Groeneweg zelfs de vraag rijzen: „So what?" Pieter Vermaas SCHIEDAM Op zondag 18 ju ni organiseert de Vereniging Akti- viteiten Gorzen Evenementen tij- dens het jaarlijkse Maasboulevard- feest een Jeugd Schaaktoernooi. Er wordt geschaakt volgens het Zwit- sers systeem in zes leeftijdsgroe- pen. Het toernooi begint om 09.30 uur en eindigt om ongeveer 16.30 uur. Deelname kost fl.5,-. Aanmel- den kan bij Poulien Knipscheer. tel.4679494. SCHIEDAM Op 18 juni vindt de primeur plaats van het Maas- boulevard Grasvolleybal Toer nooi. In een prachtig park aan de rand van de Maas wordt er in een zonnige en feestelijke ambiance gevolleybald op alle niveaus. Tij- dens het toernooi is er van alles te doen en te zien. De gehele dag is er muziek en zijn er theaterachtige voorstellingen. Na afloop is er ook nog een feest met live-band. Men kan zich opschrijven voor de vol- gende niveaus: Divisie: 3 tegen 3 (vanaf derde divisie). District: 3 te gen 3 (tot en met promotieklasse), Recreatief: 4 tegen 4 (heren en da mes gemengd) en Jeugd: 4 tegen 4 (tot en met 18 jr.). De inschrijfgel- den zijn fl.20,- per team (inch slot- feest). Inschrijven kan nog tot en met 1 juni bij Frank Tomei, tel.4348966 of 2341059. SCHIEDAM Onder de titel 'De Cooperatie in bezettingstijd' wijdt het Cooperatiemuseum een ten toonstelling aan de omstandighe- den waaronder de distributie aan huis en de winkelverkoop plaats- vonden. Als kenmerkend onder- deel van de expositie is een hand- wagen opgesteld. Deze geldt als symbool van de voedselschaarste. Menigeen in het Westen zal zich voedseltochten met zo'n kar herin- neren. Een tweede bijzonderheid, van veel kleiner omvang, is een kistje dat gediend heeft voor een aanvullende voedselvoorziening van gijzelaars in het kamp St. Michielsgestel. Het is voor deze expositie afgestaan door de familie De Vries-Buis. In de tijd dat Jan Buis, toen onder andere voorzitter van de Vlaardingse cooperatie, van mei tot december 1942 gegijzeld was ging het kistje op gezette tij- den per post heen en weer van Vlaardingen naar St.Michielsge stel. Het kistje diende tevens om berichten over te brengen. die niet direct voor de bezetters bestemd waren. Hiervoor was een zeer ver- nuftige ruimte ingebouwd. De ten toonstelling is te zien tot en met 31 december 1995. In September wordt op diverse onderdelen een wisseling toegepast. De openings- tijden van het Cooperatiemuseum aan de Lange Haven 84 zijn don- derdag en vrijdag van 13.30-17.00 uur, zaterdag van 11.00-17.00 uur en koopavond open. SCHIEDAM Bij het natuurcen- trum van de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereni ging, afdeling Waterweg-Noord zijn een aantal heemplanten uit ei- gen kweek te koop voor een zeer gering bedrag (kweekprijs). De planten zijn elke woensdag- en vrijdagmiddag van 12.30 - 16.30 uur af te halen bij Natuurcentrum De Boshoek, Bospad 3 te Schiedam, tel. 4702050. De Boshoek is gelegen tegenover de achteringang van flat vijf aan het Bachplein. SCHIEDAM Dienstencentrum De 4 Molens is op Eerste en Twee- MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 de Pinksterdag geopend van 13.30-16.30 uur. Ouderen kunnen er dan terecht op de contactmiddag vpor koffie, een spelletje en een beetje gezelschap. SCHIEDAM De Senioren school die in September '94 gestart is in Schiedam heeft een succesvol eerste cursusjaar achter de rug. Veel ouderen hadden belangstel- ling voor een computercursus, een cursus Engels, leren luisteren naar muziek, algemene ontwikkeling, een lees- of schrijfgroep. Open School of de kookcursus voor mannen. In totaal hebben 132 per- sonen meegedaan aan elf cursus- sen. De Seniorenschool, een initia- tief van Stichting Ouderenwerk Schiedam en het Educatief Cen trum voor Volwassenen (ECV), wil het cursusaanbod volgend sei- zoen uitbreiden. Er zijn meer in- stellingen die cursussen voor oude ren organiseren en die hun mede- werking reeds hebben toegezegd. Het nieuwe aanbod zal in augustus bekend worden gemaakt. Nu al kan men zich aanmelden voor twee cursussen, namelijk de lees- en schrijfgroepen en de Open School. Op de lees- en schrijfgroepen leren ouderen beter lezen en schrijven. Gebleken is namelijk dat sommi- gen dat verleerd zijn. Er wordt les- gegeven in kleine groepjes en het plezier in het leren staat voorop. Bij de Open School staat de alge mene ontwikkeling centraal. Di verse onderwerpen worden hier behandeld. Daarnaast is er veel aandacht voor de Nederlandse taal. De cursussen starten in augustus en kosten fl.60,-. Hiervoor krijgt men 40 lessen. Voor informatie en aanmelding kan men contact opne- men met het ECV, tel. 4717375 of het Centraal Meldpunt, tel. 4264022. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker organiseert voor fl. 150,- van zondag 30 juli tot en met maandag 7 augustus een Eurocamp in Schiedam voor jongeren van 15 tot en met 22 jaar die eens een andere vakantie willen. Er worden in deze week veel aktiviteiten georgani- seerd, zoals een dag naar Amster dam. een weekend Zeeland. een bezoek aan het zwembad. kanoen. barbecue, strandwandeling en nog veel meer andere leuke dingen. Je trekt deze week op met jongeren van de partnersteden van de ge meente Schiedam in Spanje, Frankrijk. Duitsland en Slovenie. Iedereen is van dezelfde leeftijd. Dit is een leuke manier om interna- tionale vrienden te leren kennen. Tevens zoekt De Erker gezellige vrijwilligers die het leuk vinden om mee te helpen bij het organise ren en begeleiden van de deelne- mers in deze week. Wie zin heeft om als deelnemer of begeleider mee te doen kan informatie aan- vragen bij Karin, Brenda of Piet Penning. Wijkcentrum De Erker is gevestigd aan de Jan van Avenne- straat 32, tel. 4267767. SCHIEDAM Denksportcen- trum Brandersstad organiseert op zaterdag 17 juni het Eerste Midzo- mernacht Klaverjastoernooi. Het toernoi bestaat uit vier ronden van zestien spellen. Per ronde worden de maat en tegenstanders geloot. Het systeem is Rotterdams. Er zijn leuke prijzen te verdienen en er is bovendien een tombola. Het toer nooi dat duurt van 19.30-24.00 uur kost per persoon fl.7,50. Informa tie is te verkrijgen bij denksport- centrum Brandersstad, tel.4736466 of 4265496. CIHAMIC* VISC0NTI I van opbreng ngerwerk' cie, en dat er dus niet direct hele grote verschuivingen in het amb tenarenapparaat te verwachten zijn. Zijn woorden over de onduide- lijkheid die er met name financi eel nog is, maken Metaal nog geen tegenstander is van de stads provincie. Integendeel, Metaal vindt dat een goed regiobestuur eigenlijk een vereiste is voor een gebied met wereldhaven nummer een. Als lid van de Rijnmond- raad, waar hij van begin tot eind deel van uitmaakte, bepleitte hij al het belang van een krachtig re- gionaal bestuur. Groot was dan ook zijn teleurstelling toen toen- malig minister Rietkerk plots- klaps Rijnmond ophief. ,,Er werd heel hard in Rijnmond gewerkt, men was met een ideaal bezig en dat was toen ineens over." Me taal meent dat er een vies politiek spelletje is gespeeld en dat eigen lijk niemand precies begreep wat nu de oorzaak van die opheffing was. Metaal maakt zich zorgen over de betrokkenheid van burgers bij de Stadsprovincie. Het onderwerp leeft niet echt bij de burger, die blijkbaar gewoon geen zin heeft om zich echt goed te verdiepen in de vorming van de Stadsprovin cie. Dat de Rotterdammers in het komend referendum een 'nee' zullen uitspreken over opdeling van hun stad ligt daarom voor de hand. „Als het een 'nee' wordt, dan komt dat door de onduidelijk heid; men weet niet wat het nu al- lemaal precies inhoudt", aldus Metaal. Aan de andere kant steekt Metaal ook de hand in eigen boe- zem: „We zijn als politiek verge- ten om de mensen tijdig te raad- plegen. Vandaar dat ik ervoor zou zijn om de hele zaak nog een jaar op te schuiven. Je kunt dan de burger beter informeren. Maar als je dat doet, moet je het intensief doen, discussie-avonden organi seren en pamfletten maken. Daar voor zou ik best een jaar uitstel willen gebruiken." Tegelijkertijd vindt Metaal dat er op bestuurlijk niveau eigenlijk al tijd genoeg aan de vorming van de Stadsprovincie is besteed. „Het is in wezen een hele zielige vertoning dat je in zo'n klein landje zo lang bezig bent met een stukje bestuurlijke reorganisa tie." Door Pieter Vermaas Lin/remeer MAKELAARS ONROEREND GOED 4 ASSURANTIEN - BEHEER r»l NIEUWE DUINWEG 24 - 2587 AD DEN HAAG a WjV :.C -M SCHIEDAM Twaalf brandweermensen van de gemeentebrandweer schiedam zijn geslaagd voor hun examen gaspakdrager. De opleiding is verzorgd door de eigen instructeurs van de Schiedamse brandweer. op de kazerne aan de Breedstraat. Inzet van Gaspakdragers maakt het mogelijk beter en veiliger op te treden bij incidenten met gevaarlijke stoffen. Een snelle inzet is mogelijk zonder dat de ingezette brandweermensen in aanrking komen met de gevaarlijke stoffen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3