'Vogels zijn signaal van de natuur' Bloedbank in beweging GRATIS DELIAL ZONNEBRANDCREME N EN £g MaasposT POLITIE RAPPORT Voordeel- meubelshow Ji 2e Pinks Speeltuin Nieuwland MaasposT Vogelasiel beleeft drukke tijden too Sensitive BOUMAN BOUMAN Radio Schiedam Wa De bank met de mooiste 'rente'zoekt nog heel wat clienten (WARE GROTE) 200ml- van 10.00 tot 17.00 uur wopfi ™UIS ,N HUIS Voor beveiliging GROOT of Th. Engering Rubensplein Wist u dat: \k Engering KERKDIENSTEN SCHIEDAM De ooi- evaar met het gebroken pootje is alweer ontslagen en ook de twee bosuilen die de afgelopen maanden in het vogelasiel hospiteerden, zijn alweer volledig hersteld. Toch zijn het momenteel zeer drukke tijden voor be- heerder Gerrit Hoek in zijn afgeknotte molen langs de Poldervaart. Hoewel hij het hele jaar door talloze vogels, maar zeker ook vleermuizen en egels mag opvangen, wordt hij juist nu overstelpt met jonge vogels die uit het nest zijn gevallen en die door nietsvermoedende voorbij gangers worden op- gepakt en afgegeven. „On- langs werden mij nog twee volledige nesten met eende- kuikens aangeboden. Men- sen zijn dan bang dat ze door een kat woren gegre- pen en brengen ze bij het asiel. Ik ben daar echter he- lemaal niet zo blij mee. Wij zeggen de mensen dan ook altijd dat ze de vogels ge- woon moeten laten staan omdat de moeder ze op de grond gewoon verder voert", legt Hoek uit. He- laas is dit voor velen nog steeds niet duidelijk. GRATIS FUJIFILM Zonnebalsem Baume Solaire uva+uvb WOOIMNIEUWS ♦Live Muziek voor een feeste- lijke stemming.Koffie, een hapje en een drankje, kin- dercreche: we hebben aan alles gedacht. Ontmoet Sneeuwwitje en de zeven dwergen, Koning Lowietje en de geest Gonie allemaal live! Tussen de vier shows kun je ze een handje geven, liedjes zingen en met ze op de foto! Dus vergeet je camera niet! Advies aan onze klanten: par- keer bij Metro Capelse-brug. U bent dan zeker van een gratis plaats. En wij brengen u met de Bouman Buspendeldienst gratis heen en weer. Tot ziens op 2e Pinksterdag! Bedreiging Inbraak in caravans Parkeerprobleem: 86 boetes Arrestatie na ingooien ruit Zwaar onder invloed van alcohol Mishandeling Man slaat vriendin in elkaar Man van verdrinkingsdood gered wij heel veel woningen beveiligen? En de inbreker precies al die andere weet te vinden? Bel Engering Rubensplein! Wij verkopen en plaatsen. Secustrippen, pensloten, siertraliewerken, veiligheidsscnilden, raamsloten, dievenklauwen enz. RUBENSPLEIN 20A SCHIEDAM 010-4269701 Woensdag 31 mei 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM De predikbeurten voor zondag 4 juni (Eerste Pink- sterdag). Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds. G. de Lang Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 Ds. H. Onderstal Aanvang: 17.00 uur Ds.G. Mulder Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds. H. W. Hemmes Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark Aanvang: 10.00 uur Ds. A.N. Verheul Magnalia Dei Kerk Aanvang: 10.00 uur Ds. R.A. Bosch Hervormde evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College Aanvang: 10.00 uur Drs.J. Noordam Grote Kerk Aanvang: 17.00 uur Ds.G. Mulder De predikbeurten voor maandag 5 juni (Tweede Pinksterdag) Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Drs.P. Buitelaar SCHIEDAM De programme- ring heeft wijzigingen ondergaan. Het sportprogramma komt tijdelijk te vervallen. Op donderdagavond gaat een nieuw programma van start: 'Een klassiek toetje", gepre- senteerd door E.van den Berg. Ra dio Schiedam zendt uit via FM 106.7 MHz in de ether en 96.1 MHz stereo op de kabel in Schiedam. Programmering Donderdag 19-21 Jazz melodies Jaap Wape- naar 21-22 Groove Garden Menno Sprang en Rick Rietveld 22-23 Een klassiek toetje toe Ellen van den Berg Vrijdag 18-20 Marokkaanse programma Hassan Aissati e.a. 20-22 Turks programma Huseyin £ayir e.a. Zaterdag 9-10 Non-stop muziek Micha In- genkamp 10-12 Passage 12 Laurette Lankes- ter en Jan Willem de Boer 12-14 Muzikale omloop Peter Voorburg 14-16 Muzikale omloop Lennard de Bles 16-18 Muziekmuseum Rob van der Heiden 18-20 Top 25 Paul de Jongh en Pa trick de Boer 20-22 Infobeat Stefan de Ruiter Zondag 9-10 Kinderradio Chrit Wilshaus 10-11 5 Kwartier in 1 uur Bas Ba- rendregt 11-12 Goedemorgen Schiedam Paul de Jongh 12-14 Nationaal produkt Ed van Dommelen 14-16 Infotainment Rob van der Meer en Marina Steijn 16-18 Patrick de Boer 18-19 Gospel Channel Marcello Stewart 19-20 Koers Mies den Hartog e.a. 20-21 De klassieken Cees van Gie- zen 21-22 Ron van den Ende Maar er zijn meer dingen waar Hoek en de bestuursleden van het vogelasiel zich zorgen over ma- ken. Het snoeien tot ver in het voorjaar van bomen en struiken door de gemeenten in Nederland heeft al meerdere malen tot ge- volg gehad dat vogels en hun nes ten beroofd werden van een plaats om te leven. „Terwijl men maanden de tijd heeft om dit werk te verrichten", licht Hoek toe. „In oktober kan men hiermee al aanvangen, maar men wacht tot januari en moet dan ook in broedtijd doorgaan. De gevolgen zijn vaak desastreus. Ik heb met Het bestuur van de KNNV bij het eigen tuintje. mijn eigen ogen een aantal nesten gezien die op de parkeerruimte naast de begraafplaats waren neergelegd omdat het groen waar ze gevestigd waren, was wegge- haald." Niet alleen persoonlijk gaan dergelijke praktijken de be- stuurders van het asiel aan het hart, het zogenaamde 'rommelen' met nestjes blijkt ook nog eens bij de wet verboden. „Nestjes zijn beschermd, daar mag je dus niet aankomen"/ legt voorzitter Van der Meulen nog eens haarfijn uit. Hoewel men tegenwoordig dui delijk merkt dat 'men' over het algemeen zeer begaan is met vo gels, blijken toch veel dingen fout te gaan door misverstand en on- wetendheid. „Men vindt het bij- voorbeeld leuk om een nestkastje op te hangen, dat zie je steeds va- ker. Maar wat doet men dan: het kastje wordt op een zichtbare plaats gehangen. wat dus veelal betekent dat het in de zon wordt gehangen. De jonge vogels ver- stikken dan als het ware in de hit- te", aldus Wout van der Schalie. vice-voorzitter van het asiel. Toch ziet men zich de laatste ja- ren ook een aantal positieve ont- wikkelingen aftekenen. Op nieu we huizen in Spaland wordt stan- daard een 'gierzwaluw-dakpan' gemonteerd. Op deze nette en gloednieuwe daken zou de zwa- luw normaliter geen schijn v^n kans hebben een nestje te bouwen onder een losliggende dakpan. Door de montage van deze spe- ciale dakpan heeft de vogel echter weer genoeg kans een onderko- men voor zijn kleintjes te maken. Tegelijkertijd worden de nesten van huiszwaluwen nog even zo goed weggestoken omdat ze de ramen en deuren smerig maken. Dit heeft er inmiddels al voor ge- zorgd dat de vogel op de rode lijst van sterk bedreigde vogelsoorten in Nederland terecht is gekomen. „Als de huiszwaluw uit Afrika komt wil hij zijn nest gaan maken boven ramen en deuren. Wanneer mensen geen zin hebben in de vo- gelpoep die daardoor op hun raam terecht komt, blijken ze vaak zelf in te grijpen door het nest weg te steken. Dat is de huis zwaluw inmiddels duur komen te staan en waarvoor? Het duurt hooguit een maand, maar een be- langrijke zwaluw blijft er wel door behouden", aldus Van der Meulen. Zoals gezegd, neemt de aandacht voor vogels desalniettemin nog altijd toe. Dergelijke ontwikke- lingen zijn alleen al af te leiden aan het enorme aantal aanmeldin- gen voor vogelcursussen bij de Koninklijke Nederlandse Natuur- historische Vereniging (K.N.N.V.), de vereniging waar de bestuurders van het asiel even- eens een bestuursfunctie vervul- len. Daarnaast wordt er tegen woordig door diverse instanties zoveel in en rond de natuur geor- ganiseerd, dat de leden van de K.N.N.V. er bijna dagwerk aan hebben. ,,Je moet natuurlijk opp- passen dat het niet zo gek wordt dat je alleen nog maar gevraagd wordt mensen te leveren om be- paalde excursies te leiden. De vo- gelwerkgroep van onze vereni ging heeft niet voor onze vereni ging gekozen om rond te leiden, al is dat vaak heel leuk werk, maar men wil hier natuurlijk ook inventariseren en er met de eigen werkgroep op uit", verklaart Van der Schalie. De vogelwerkgroep is vanzelfsprekend ook regelma- tig in het asiel te vinden. Een suc- cesje werd hier onlangs nog geza- menlijk gevierd bij het ontslag van de ooievaar, die op voorhand rijp leek voor een verlossend spuitje. Ook tijdens de wintervoe- dering blijken de vogelliefheb- bers, die minstens een maal perZ maand bij elkaar komen in na- tuurcentrum De Boshoek, van grote waarde voor het asiel. De K.N.N.V., afdeling Water- weg-Noord die inmiddels over de hele regio 330 leden telt, blijkt ook een bekend adres te worden voor alle vragen op vogelgebied, al heeft men hier nooit om ge vraagd. Velen bellen de vereni ging met de mededeling een bij- zondere vogel te hebben gevon- den. „Een beschrijving volgt dan van de vogel in de trend van 'hij heeft een wit befje en korte poot- jes'. Wij gebruiken echter altijd heel andere beschrijvingen en dat wordt dan wel eens moeilijk. Uit- eindelijk blijkt het dan vaak ge woon te gaan om een meesje of zo", vertelt Van der Meulen. Minder prettige berichten ont- vangt men helaas ook nog wel- eens. Eenden die vergiftigd zijn en zelfs buizerden of kerkuilen die moedwillig om het leven zijn gebracht zijn geen uitzonderin- gen meer. „We willen allemaal zogenaamd terug naar de natuur, maar als er een kikker kwaakt is dat bij wijze van spreken al te veel herrie", steekt Hoek van wal. Gelukkig is er ook nog altijd een steeds groeiende groep echte vogelliefhebbers die er, al dan niet met de K.N.N.V., op uit trekt om de gevleugelde vrienden te bekijken in hun natuurlijke om- geving. ,.Het is een sport, waar ik verknocht aan ben geraakt", geeft Van der Meulen toe. „Je bent altijd buiten, je moet er altijd op uit om ze te zien. Daarnaast vormen vogels een signaal hoe het met de natuur gaat en op die graadmeter moeten we dan ook zeer zuinig zijn." Karin v.d. Knaap SCHIEDAM 'De bank met de mooiste rente'. Zo wordt de Bloed bank van het Nederlandse Rode Kruis ook weleens genoemd. Niet omdat de donoren als rente een mooi geldbedrag krijgen uitgekeerd. Neen, de rente bestaat uit de wetenschap dat de donor met de bloed- donatie zieke patienten in de talrijke ziekenhuizen helpt. In Vlaar- dingen is ook een donorcentrum van de Bloedbank gevestigd. Op het moment hebben 8000 donoren uit de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zich daar aangesloten. Een aantal dat Lucienne de Voogt, coordinerend Hoofd Bloedinzameling en Annemieke Habrae- ken, van de donorservice, graag zien stijgen. Men hoeft geen geleerde te zijn om te weten dat bloed enorm belangrijk is. Jaarlijks worden er veel mensen opgenomen in ziekenhuizen. ,,En die mensen moeten geholpen worden", zegt Lucienne de Voogt. „De zie kenhuizen bestellen bij ons, de wetenschap gaat enorm vooruit, Bloedbank, het bloed waarmee ze men kan tegenwoordig de meest de patienten hopen te helpen. De moeilijke dingen op medisch ge- SUP. Wilt u er zeker van zijn dat u deze zomer goed gekleurd op de foto staat? Laat dan nu uw fotorolletje bij Foka ontwikkelen en afdrukken, en u krijgt er gratis een ties Delial Sensitive zonnebalsem bij**. U kunt ook weer rekenen op een gratis Fujicolor Super G Plus 100 kleurenfilm en uw kleurenfoto's worden door Foka binnen een uur ontwikkeld en afgedrukt. Met garantie: uw foto's zijn technisch altijd in orde en verkeerd belichte foto's mag u gewoon teruggeven. DELIAL SENSITIVE Delial Sensitive is dermatologisch getest en bevat geen emulgatoren en conserveringsmiddelen. De balsem voelt niet vet aan, smeert gemakkelijk uit, wordt direct door de huid opgenomen en is vochtregulerend. Delial Sensitive factor 4 is waterproof en heeft een breedbandfilter. Hft beschermt dus tegen zowel UV-A als UV-B stralen.W Bij inlevering van uw rolletje afhalen van uw foto's dftflol nder emulgatoren en r^N ZIRINGSMIODELEN ^Rotterdam: Admiraliteitsstraat 8/ Hoek Oostzeedijk. Tel. 010 - 40 35 300. Fax 010 - 40 47 500. Onze fotoservice- shop (schuin tegenover Foka) is elke dag geopend vanaf 8.00 uur, vrijdag tot 21.00 uur en zaterdag tot 17.00 uur. bied. Maar het is ongelooflijk hoe- veel bloed er nodig is voor een pa tient.", Het bloed dat de donoren afstaan moet natuurlijk wel kerngezond zijn. Daarom ondergaat elke nieu we donor eerst een uitgebreid on- derzoek. Lucienne de Voogt: „Het is wettelijk vastgelegd dat alleen mensen tussen de achttien en ze- ventig zich kunnen aanmelden als bloeddonor. Met de mensen die zich aanmelden maken we een af- spraak. Eerst worden ze door een arts gekeurd die drie buisjes bloed afneemt. Is alles daarna goed dan ontvangt de nieuwe donor een kaart in de bus voor een nieuwe af- spraak. Dan wordt die nieuwe do nor nog eens door een verpleeg- kundige onderzocht. Niet lichame- lijk, maar via een vragenlijst die moet worden ingevuld. Daarna wordt er nog een keer bloedgeprikt en meteen met een apparaat geke- ken of de donor bloed genoeg heeft. Is alles in orde dan geeft men gelijk een halve liter bloed." Het gedoneerde bloed kan daarna voor verschillende zieke patienten worden gebruikt. In Rotterdam wordt het bloed dan gefilterd en geselecteerd op de vier belangrijk- ste eigenschappen: rode bloedli- chaampjes, witte bloedlichaam- pjes, bloedplaatjes en bloedplas- ma. Op dit moment telt het donorcen trum in Vlaardingen 8000 dono ren, afkomstig uit Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Een aantal dat hoger kan en moet. ,,We willen graag naar de tienduizend", zeggen Lucienne de Voogt en An nemieke Habraeken. „De Over- heid heeft namelijk bepaald dat de donor nu per jaar minder mag ge- ven. Vrouwen mochten eerst drie keer per jaar doneren. nu twee keer. Terwijl mannen van vier keer naar drie keer gingen. Dat betekent dat we meer donoren nodig hebben om toch dezelfde hoeveelheid bloed te ontvangen." Daarnaast streeft de Bloedbank er ook naar om meer mensen uit de verschil lende allochtone bevolkingsgroe- pen als donor te ontvangen. Lucienne de Voogt: ,,Het is alge meen bekend dat het aantal alloch tone mensen toeneemt. Natuurlijk komt ook een deel van die groep in het ziekenhuis terecht en hebben ze ook bloed nodig. Dat betekent dat er ook meer vraag is naar be- paalde bloedtypes. Op dit moment zijn er zeshonderd verschillende rode bloedgroepen en over de mil- joen verschillende witte bloed groepen. Wanneer iemand uit een ander land met de bloedgroep A positief ook A positief bloed krijgt toegediend van een Nederlander, is dat natuurlijk niet erg. Maar er is in het toegediende bloed altijd wel iets anders. Wanneer zo'n iemand erg ziek is, een ingrijpende medi- sche behandeling bijvoorbeeld een transplantatie moet ondergaan en A positief bloed van een Neder lander getransplanteerd krijgt, dan zegt het lichaam, omdat het be- paalde deeltjes van het toegedien de bloed niet herkent: 'dat ken ik niet' en stoot het af. Bij een trans plantatie moet het bloed heel exact overeenkomen. Daarom is het zo belangrijk dat allochtonen bloed geven. Die hebben uittyperingen die erg lijken op die van de bloed groepen van buitenlandse mensen die hier al wat langer wonen. Want bloedgroepen van mensen uit een bepaald land of gebied komen vaak overeen." Overigens is de Bloedbank nog maar net begonnen met de run op allochtone bloeddonoren. „We mikken op de tweede en derde ge nerate buitenlanders", stelt Anne mieke Habraeken. „Die spreken goed Nederlands en kunnen alle medische vragen die we stellen correct beantwoorden." Toch roept bloedprikken bij veel mensen angst op. „Die angst zit tussen de oren", weet Lucienne de Voogt. „De meeste mensen heb ben angst voor de werkwijze. Zo van: 'ik wil niet geprikt worden want misschien loop ik een vrese- lijk ziekte op'. Allemaal onzin na tuurlijk. Alles is hier schoon en hy- gienisch. We gebruiken na elke donatie alles nieuw." Het donorcentrum in Vlaardingen heeft dus dringend behoefte aan nieuwe donoren. Want bloed is al tijd nodig, ieder moment van de dag. „Iedereen vindt het maar ge woon dat er bloed is als ze moeten worden geholpen. Maar stel nou dat die 58.000 bloeddonoren, die de Bloedbank van Rotterdam heeft, er niet waren. Dan hadden we helemaal niets." 8000 donoren verdeeld over Maas sluis, Vlaardingen en Schiedam is natuurlijk niet echt veel. ,,We kun nen nieuwe donoren ontzettend goed gebruiken", zeggen Lucien ne de Voogt en Annemieke Ha braeken. En dat laat de Bloedbank ook merken. Want iedere donor ontvangt bij een bepaald aantal do- naties een erkenning. Een soort ca- deautje waarmee de Bloedbank haar waardering uitspreekt. Na een donatie krijgt de donor bijvoor beeld een mok, bij vijf donaties een bronzen insigne en na honderd bezoekjes aan de Bloedbank een gegoten verzilverde plastiek op een sokkel. Daarnaast krijgt iedere donor drie keer per jaar het donor- blad 'De pelikaan' thuisgestuurd. Een blad met allerlei wetenswaar- digheden over de Bloedbank, bloed en donoren. De Bloedbank is hard bezig om donoren te winnen. Wie zich aan wil melden als donor kan dat doen via het gratis 06-nummer: 06- 0223699. MART1JN KRABBENDAM Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam Ongelooflijke voordeel show met grandioze aanbiedingen! Elke koper valt in de prijzen. IKJjfADO llsselmondselaan 175 ROTTERDAM Rotterdam-Kralingseveer Tel. OIO- 4508033 SCHIEDAM Donderdagochtend 25 mei zijn twee jonge Schiedam- mers (13 en 14 jaar) bedreigd op de Vlaardingerdijk. Twee onbekende mannen liepen op de jonge Schiedammers af en een van deze twee perso- nen trok een mes en riep bedreigende woorden. Daarna borg hij zijn mes op, maar hij pakte de 14-jarige Schiedammer bij zijn kleding en sloeg hem met zijn vuist meerdere malen in zijn gezicht en buik. De twee Schiedam mers zijn weggelopen en lieten een fiets achter. Toen zij deze later kwa- men ophalen, zagen zij dat de fiets beschadigd was. Een jasbeschermer was kapot gemaakt en een band lekgestoken. SCHIEDAM Donderdag 25 mei hebben onbekenden in twee caravans op de Schouw ingebroken. Men nam onder meer kleding weg. Het buurt- onderzoek van de politie leverde niets op. De politie waarschuwt de cara- van-eigenaren dat zij de caravan goed moeten afsluiten en geen waarde- volle spullen in het zicht moeten achterlaten. Dit trekt alleen maar dieven aan. SCHIEDAM Donderdagmiddag 25 mei schreef de politie op en in de omgeving van de Parkweg 86 boetes uit vanwege het verkeerd parkeren van voertuigen. Grootschalig parkeerde men hun voertuig in de grasberm langs de Olympiaweg, Parkweg, Trimpad en de Sportlaan. SCHIEDAM Naar aanleiding van een signalement arresteerde de poli tie donderdagavond 25 mei rond 20.00 uur een 15-jarige Schiedammer, omdat hij vermoedelijk op de Dwarsstraat een ruit van een wijkgebouw heeft ingegooid. Hij is voor nader onderzoek ingesloten. SCHIEDAM Dankzij waarschuwingen van het publiek arresteerde de politie donderdagavond 25 mei net voor middernacht op de Koemarkt een 22-jarige Schiedammer die zwaar onder invloed van alcohol verkeerde. Omstanders zagen de man zwaar onder invloed in een auto rijden en zij zagen dat deze persoon zijn auto op de Koemarkt parkeerde. De inmiddels gewaarschuwde politie haalde hem op en bracht hem naar het politiebu- reau voor een alcoholtest. Daaruit bleek dat hij bijna 2,20 promille (995 ugl) in zijn lichaam had. Vanwege deze hoogte is zijn rijbewijs ingevor- derd en is tegen de verdachte proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM Een 18-jarige Schiedammer heeft aangifte gedaan van mis handeling. De man verklaarde vrijdagnacht 26 mei op het station Schiedam-Rotterdam-West aangesproken te zijn door een aantal voetbal- supporters die sigaretten van hem wilde. Een supporter trok het slachtoffer uit de trein om 'even onder vier ogen' te praten. De Schiedammer weiger- de waarop de supporter een vlindermes tevoorschijn haalde en hiermee begon te zwaaien. Als gevolg hiervan heeft het slachtoffer twee sneetjes opgelopen op z'n arm. De dader is spoorloos. SCHIEDAM Een 22-jarige Schiedamse heeft vrijdagochtend 26 mei diverse blauwe plekken in haar gezicht en op haar been opgelopen. Ze is door haar vriend. een 24-jarige Schiedammer, in elkaar geslagen. omdat hij het kennelijk niet accepteerde dat zij enkele vrienden met haar auto naar huis reed. De man was haar vanuit Rotterdam gevolgd. Op de Tjalklaan, de vrouw zat inmiddels alleen in de auto, stapte hij bij haar in de auto en begon op haar in te slaan. Het slachtoffer probeerde te vluchten, maar de man rende haar achterna om het gevecht op straat voort te zetten. Uiteindelijk lukte het haar om weg te rennen. Er zal proces-verbaal wor den opgemaakt. SCHIEDAM Een 46-jarige Schiedammer is zaterdagochtend 27 mei rond half vijf door een 22-jarige Schiedammer van de verdrinkingsdood gered. De man, die onder invloed van alcohol verkeerde, is in de Lange Haven gevallen. De 22-jarige redder zag dat en sprang de man achterna, die de man ternauwernood kon redden. Het slachtoffer is door de GGD behandeld om daarna thuisgebracht te worden. KLEIN RUBENSPLEIN SCHIEDAM In park Nieuw land werd dinsdag 30 mei het offi- ciele startsein gegeven voor de aanleg van de speeltuin. Het is de bedoeling om nog voor de komen- de vakantieperiode de speeltuin te openen, zodat de kinderen er in de vakantie al gebruik van kunnen maken. De plannen voor een speeltuin in Nieuwland zijn inmiddels enkele jaren in ontwikkeling. Vanuit de Kindergemeenteraad was er een idee om een speeltuin in de buurt van de Damlaan te bouwen. Vanuit de sociale vernieuwing was er een idee om een speeltuin in de buurt van de Burg. Stulemeijerlaan aan te leggen. Het Projectteam Nieuw land wilde een grote speelplek in 'Park Nieuwland' mede, omdat de ze plaats goed te bereiken is vanuit zowel Nieuwland als Schiedam- West. De speeltuin komt nu uitein delijk in het park tussen De Brug, Van Haarenlaan, Vlaardingerdijk en dr. Schaepmansingel. Het wordt een mooie, goede, maar vooral vei- lige speeltuin. Centraal op het ei- land komt een klimtoren van maar liefst 8,5 meter hoog, met daaraan een glijbaan in de vorm van een spiraal. Daarnaast komen er plek ken voor de kleintjes, waar leuk gespeeld kan worden, zonder dat ze omver gelopen worden door de oudere kinderen. Ook komt er een gebouwtje voor de beheerder, met toiletten en een winkeltje. De speeltuin zal niet vanaf het begin helemaal klaar zijn. Hiervoor is nog niet genoeg geld beschikbaar. Het totale streefbudget bedraagt fl.200.000,-. Met dit geld is de speeltuin compleet. Momenteel hebben diverse bedrijven en fond- sen een bijdrage toegezegd, waar- onder Woningstichting Noordvest, Stichting VSB Fonds Schiedam Vlaardingen, Aannemersbedrijf Gebroeders Verschoor, Aanne- merscombinatie 412 bestaande uit: de firma's Van de Tempel en Van Ostade, Unilever, N.B.M. Amstel- land Woningbouw West b.v., Ge meente Schiedam, Wijkbeheer West, Wijkbeheer Nieuwland. Met diverse fondsen en bedrijven is de speeltuinvereniging nog in onder- handeling. De Dienst Gemeente- werken voert de regie uit over de aanleg van het speeleiland. In de speeltuin wordt onder toezicht ge speeld. De speeltuinvereniging is hiervoor nog op zoek naar enthou- siaste ouders, die graag een aantal uren ter beschikking willen stellen aan de speeltuin en de daarin spe- lende kinderen. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de Speeltuinvereniging 'in 't Park' per adres: Nieuwe Damlaan 646, tel: 4262275.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5