1 mm Feestelijke opening dierenparkje Hollandse Nieuwe is er weer Overzichtstentoonstelling Jaap Wagemaker ilil #L).fS^j1 Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? zie Pluspagina. .x Driedaags werkbezoek P.v.d.A. Spectrum festival verwacht veel publiek Schuurkerk biedt gevarieerd programma Tovenaarvan het groenelaken Schenking politie Eerste sleutel Uitwisseling sporters Burger kan meepraten over bestuurlijkevernieuwing ..BETER IN BEELD... EN GELUID! Liesveld 147 - Vlaardingen Boekverkoop iijj lie elders in dit bind RENAULT spec\a\eaanbiedmg^oFFEN MODERNE GO waW p6, 6 40 mete' FOTO VIDEO AUDIO MI,. Schiedam SCHIEDAM Een jarenlange wens van verpleegtehuis DrieMaasStede is de afgelopen week eindelijk in vervuliing gegaan. Nadat door verschiliende geldschieters, waaronder het VSB-Fonds en Carnavalsvereniging De Rietzeilers, de afgelo pen maanden maar liefst zestigduizend gulden bijeen was ge bracht voor de op- en inrichting van een dierenparkje, kon dit dinsdag 30 mei uiteindelijk in de binnentuin van het verpleeg tehuis aan de Voorberghlaan op feestelijke wijze in gebruik worden genomen. FOT# VIDE# AUDH FOTOKLEIN BESTAAT 20 JAAR. VANDAAR... De klant centraal, de auto optimaal Uw Renault - dealer voor Schiedam en Vlaardingen mete, van U.95vo°: als het om wonen gaathuwhj AF-ZOOM 1050 Van 499 Nu: _i L EDITIE-OPLAGE42.850 WOENSDAG 7 JUNI 1995,2e jaaruanu nr. 23 Over de Vesten 3a 3116 AD Schiedam Tel. 010-4738322 - Fax 010-4731589 Bezorging: 010-4514555 SCHIEDAM De politie van het district Schiedam heeft het Sophia Kinderzie- kenhuis in Rotterdam afge- lopen maandag twee televi- sietoestelien en twee video- players geschonken. De ap- paraten zijn bestemd voor de afdeling Kindergenees- kunde. De spullen zijn ge- kocht van het geld dat de po litie nog over had naar aan- leiding van de fietsverkoop- dag van vorig jaar. Eerder werd al van deze opbreng- sten een paard gekocht voor de Stichting Gespecialiseerd Jeugd- en Volwassenen- werk. De overhandiging van de toestellen en players was in handen van Brigadier H. van der Velden en Inspec- teur H. Bakker. Om de kin- deren verder te vermaken werd er een politiemotor, via de lift, naar de tweede verdieping gebracht. De kinderen werden op de mo tor gezet, waarna een foto- graaf een kiek hiervan schoot. Elk kind werd ver- rast met zijn of haar eigen foto. SCHIEDAM Donderdag 1 juni is de eerste sleutel overhandigd van de 52 nieuwbouwwoningen van Woningstichting Noordvest aan het Dr. Willem Drees- plein in de wijk Nieuwland. De gelukkige ontvangster was mevrouw Kramer - Dul die afkomstig is uit een te slopen woning aan de Dr. Boslaan. De nieuwbouwwo ningen aan het Dreesplein maken deel uit van het totale nieuwbouwproject op de hoek van de Parkweg en de Nolenslaan. Naast 52 appar- tementen zijn er door Wo ningstichting Noordvest 8 Ihuur) eengezins woningen gebouwd en door een pro- jectontwikkelaar 15 eenge- zinswoningen in de koopsec- tor. Onder de appartemen- ten, op de begane grond, wordt het nieuwe buurtcen- trum gevestigd. Ook is er ruimte voor een huisartsen- en tandartsenpraktijk. In totaal zijn 22 woningen reeds toegewezen aan stads- vernieuwingskandidaten uit de twee slooplokaties in Nieuwland. Zes woningen worden verhuurd aan Stich ting Philadelphia voor het onder begeleiding wonen van verstandelijk gehandi- capten. SCHIEDAM - Het afgelo- pen Pinksterweekend heb- ben 50 Schiedamse sporters in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar deelgenomen aan de traditionele jeugd- sportuitwisseling die dit- maal in de Duitse part- nerstad Esslingen plaats- vond. Zij ontmoetten daar naast de gastgevers uit Es slingen, ook leeftijdsgenoten uit de partnersteden Velenje (Slovenie) en Vienne (Frankrijk). Er werd gestre- den in verschiliende discipli nes: voetbal, handbal (meis- jes en jongens), volleyhal tgemixt) en zwemmen. Voor Schiedam namen deel een damesteam handbal van U.V.G., een voetbalteam van V.V.K., een gemengd volleybalteam van Rijn- mond en een gemengd zwemteam van S.Z.G. Naast het sporten stonden nog tal van andere activiteiten op het programma. Donder- dagavond werden de ver schiliende delegaties door de burgemeester van Esslingen ontvangen op het stadhuis en vrijdag werd een bezoek gebracht aan het Mercedes- Benz museum in Stuttgart. Zondag 4 juni arriveerden de moegestreden sporters weer in Schiedam. De mini-boerderij die plaats biedt aan een aantal kippen, konijnen en tropische vogels en die sinds dins dag als officiele naam 'De Drie- span' draagt, is een gezamenlijk project van de DrieMaasStede en het dagcentrum voor jongere gees- telijk gehandicapten De Wouters- hof Spaland. Het dierenparkje dat- bedoeld is om de bewoners van het verpleegtehuis te activeren, en te bevorderen in bun beweging zal namelijk helemaal onderhouden worden door een aantal deelne- mers van De Woutershof, hierbij bijgestaan door enkele beroeps- krachten. Door het verrichten van dit uitermate nuttige werk krijgen ook de deelnemers van De Wou tershof meer zelfrespect en zelf- standigheid. zodat er met dit parkje in de toekomst tenminste twee vliegen in een klap worden gesta gen. Wanneer het project de ko- mende maanden succesvol ver- loopt, zal de boerderij naar alle waarschijnlijkheid worden uitge- breid met kleinvee als schapen en geiten. Ook publiek dat niet (in)di- rekt betrokken is bij een van de twee centra is uiteraard van harte welkom om de dierert eens te ko- men bekijken. Woensdag 14 juni biedt het verpleegtehuis hiervoor al een perfecte gelegenheid op de hiervoor speciaal in het leven ge- roepen open dag voor de buurt. maar ook alle andere dagen staat het parkje open voor iedereen. SCHIEDAM De Schiedamse politiek wil de relatie met de bur gers verbeteren. Daarom mogen burgers tijdens een inspraakronde op 14 juni hun mening geven over voorstellen van de raadscommissie Bestuurlijke Vernieuwing en Stadscommunnicatie die de kloof tussen burgers en politiek moeten verkleinen. In September beslist de gemeenteraad uiteindelijk over de voorstellen van de raadscommis sie. Veertien voorstellen worden ge- presenteerd en toegelicht door fractievoorzitters uit de raad. Zo moeten de burgers onder andere tijdens een spreekuur bij wethou- ders kunnen aankloppen en tijdens raadsvergaderingen in een NOW 'vragenhalfuurtje' het woord kun nen voeren. Verder wordt voorge- steld om de burgers beter te infor- meren, sneller hun brieven te be- antwoorden en voor hen een loket voor verschiliende gemeentelijke diensten te maken. Nadat de voor stellen zijn gepresenteerd zullen de aanwezigen in het tweede gedeelte van de bijeenkomst hun ideeen kunnen geven en kunnen discussi- eren met de politici. Liesbeth van der Kruit van Radio Rijnmond zal de inspraakbijeen- komst voorzitten. De inspraakron de heeft zowel een middagsessie van 14.30 uur tot 17.00 uur in de Blauwe Brug als een avondsessie van 20.00 uur tot 22.30 uur in de aula van het Stedelijk Museum. Tijdens de bijeenkomsten treedt theatergroep De Gelegenheid op met het stuk 'Alie van de balie'. SCHIEDAM Hij is er weer. De Hollandse Nieuwe. Sinds vorige week woensdag klinken bij de ha- ringkarren in de Brandersstadweer uitroepen als 'lekker zacht', *su- bliem". 'zeer srnakelijk' en andere jubelkreten, waaraan een Holland se Nieuwe hoort te voldoen. De- zelfde kreten, die ook worden ge- hoord op de vele bedrijfs-haring- party's, die onlosmakelijk met de eerste Hollandse Nieuwe verbon- den zijn. Hoofd in de nek, de Nieu we bij de staart, nog even door de versgehakte uitjes halen en de gefi- leerde haring glijdt soepeltjes naar binnen. En omdat 'vis nou een- maal moet zwemmen' ontbreekt uiteraard ook de nodige drank niet. De binnenkomst van de Hollandse Nieuwe loopt ieder jaar weer uit op een groots festijn. Met name bij de veiling van het allereerste vaatje haring, waar de prijs al snel tot ver in de tienduizenden guldens om- hoog schiet. Een visje van een paar duizend gulden is dan heel ge- woon. Bij de haringkar is die prijs gelukkig weer tot een normaal ni veau gedaald en kunnen ook de ge- wone burgers in de Hollandse Nieuwe bijten. FOTO: JACCO ZANSTRA SCHIEDAM Om zich op de hoogte te stellen van het wonen en werken in Schiedam, bezoekt een groot aantal PvdA-prominenten de Brandersstad. Onder anderen Felix Rottenberg, Ad Melkert, Tineke Netelenbos en vele PvdA Tweede Kamerleden gaan in gesprek met Schiedammers op 9, 10 en 12 juni. Op 9 juni, vanaf 14.00 uur. begint het driedaags bezoek met een stadswandeling. Een delegatie met Felix Rottenberg en Peter van Heemst vertrekt rond die tijd van- uit het Stadskantoor. Emmastraat 1 naar het historisch woon- en win- kelgebied in Schiedam. Om 16.00 uur sluit Peter Rehwinkel zich bij de delegatie aan om zich op de hoogte te stellen van het integraal jongerenbeleid in Schiedam- Noord. Hiertoe worden vier plei- nen aangedaan: Het Straussplein. Tuindorp/Iepenlaan, Nachtegaal- laan en het Zimermanplein. Cen- traal staat hier de vraag: 'Hoe kan Schiedam aantrekkelijker gemaakt worden voor jongeren?' De eerste dag van dit werkbezoek wordt om 18.00 uur afgesloten met een ron- de-tafelgesprek in het wijkcentrum de Blauwe Brug aan het Bachplein 590. Zaterdag. 10 juni, staat geheel in het teken van duurzaam bouwen. De landelijke werkgroep Milieu en Energie van de PvdA houdt om 10.30 uur over dit thema een bijeenkomst in het natuUrcen- trum de Bqshoek, Bospad 3 (t.o. het Bachplein).Maandagochtend om 8.00 uur, gaat een delegatie met Tineke Netelenbos, Peter van Heemst en John Lilipaly. in het ka- der van de relatie tussen onderwijs en arbeidsmarkt. poolshoogte ne- men bij drie bedrijfsscholen in Schiedam. Volgend op dit pro- gramma-onderdeel is een lunchbij- eenkomst georganiseerd met Ad Melkert, minister van Sociale Za- ken en Werkgelegenheid over het- zelfde thema: de aansluiting tussen opleiding en arbeidsmarkt. De lunch vindt plaats in het Centrum voor Vakopleiding voor Volwas- senen, Ringerstraat 21 en begint om 12.30 uur. Om 14.00 uur staat de werkgelegenheid in Schiedam centraal. Onder het motto: 'Werk gelegenheid en overheid: stimu- lans of belemmering?' geven en kele bedrijven een korte presenta- tie aan Ad Melkert, Jeltje van Nieuwenhoven en Ella Kralsbeek in het Proveniershuys, Overschie- sestraat 3a. Het avondprogramma begint om 19.00 uur met een gesprek over de flexibilisering van de arbeidstijden in de Glasfabriek in Schiedam. Daarna volgt een rondleiding in de Glasfabriek. Buitenhavenweg 114- 116.Na drie dagen Schiedam sluit men het bezoek af in Cafe't Ster- retje. Buitenhavenweg 180 (hoek Rotterdamse Dijk) te Schiedam vanaf 22.00 uur. D0RZ0 EEN EIGEN MANIER VAN LEVEN James Wattweg 12-14, 3133 KK Vlaardingen. Tel. (010) 4353533 SCHIEDAM In het stedelijk Museum Schiedam is nog tot en met 16 juli een overzichtsten toonstelling te zien van het werk van Jaap Wagemaker. De ten- toonstelling bestaat uit ongeveer 55 schilderijen en objecten die gemaakt zijn in de periode 1927- 1971, waarbij het accent ligt op de periode van 1957 tot 1963. Jaap Wagemaker kreeg vooral bekendheid met zijn mate- rieschilderijen, eerst in Neder- land, maar snel ook in Duitsland. De materieschilderkunst is, hoe- wel zij niet door veel kunstenaars is beoefend, een belangrijk facet gebleken van de kunstgeschiede- nis in deze eeuw. De materie werd niet meer als medium ge- bruikt maar als verkenning van het materiaal zelf, waarbij van al- les gebruikt kon worden. Jaap Wagemaker gebruikte in zijn ma- terieschilderijen materialen als jute, touw, half vergaan hout, leer metaal, kurk, zand en vondsten van zowel organisch (botten en schelpen) als anorganisch mate riaal (objects trouve, metalen me- chanische cnderdelen zoals bou- ten en moeren). De korrelige en pasteuze structuur van het verf- oppervlak verkreeg hij door de verf met verschiliende materialen te vermengen. In de eerste perio de van materieschilderijen speel- de het aspect kleur nog een rela- tief grote rol in zijn werken. Al- hoewel de aardekleuren over- heersten, waren er nog veel con- trasten in de verschiliende tonen en kleuren; vooral de kleur rood werd meerdere malen samen met wittinten gehanteerd om een complexe compositie neer te zet- ten. Het werk van Jaap Wagemaker is in diverse museale en particuliere collecties vertegenwoordigd. Toen hij in 1972 op 66-jarige leeftijd overleed, was zijn werk op vele tentoonstellingen in bin nen- en buitenland getoond en had hij ook met diverse prijzen erkenning verworven. Overzichtstentoonstelling Jaap Wagemaker; nog tot en met 16 juli te zien in het Stedelijk Mu seum Schiedam. In vele lantasiec0„tectie Q K1 venste'maten. J Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel. tel 010-4518844 Hillelaan 30-39. t o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel 010-4852273 Autofocus zoom compact camera 38-105 mm power- zoom objectief Belichtingscompensatie en zelfontspanner DX-codering Ingebouwde flitser met rode ogen reductie iNCLUSIEF ORIG1NELE TAS LITHIUMCEL Rotterdam Hoogstraat 141 Dordrecht Voorstraat 274 Rotterdam Wmkelcentrum Zuidplein Leiden Haarlemmerstraat 170 Rotterdam - 2e Middetendstraat 23 Den Haag - Venestraat 8-10 Rotterdam Groene HiHedijk 173 Zoetermeer Stadshart Passage Rotterdam Bergse Dorpsstraat 32 Capelle a/d Ussel Centrumpassage 103 INFORMATIE TELEFOON 010-4359061 SCHIEDAM In de Hoofdbi- bliotheek aan de lange Haven 131 wordt vanaf zaterdag 17 juni een boekverkoop gehouden, zolang de voorraad strekt. In de verkoop gaan afgeschreven romans, strips en informatieve boeken over aller- lei onderwerpen. Ook boeken van de jeugdafdeling gaan in de ver koop. Zie pag. TX001

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 1