I I De geschiedenis van meer dan een bedrijf I I POLITIE RAPPORT MaasposT l i p 1 I Burgerlijke Stand hrankeland wint eerste prijs voor kwaliteitsverslag Lezing Schiedammer Hans van der Sloot beschrijft Wilton-Fijenoord h" 8 $\h. \k Engering b GROOT b m J.G. Roodenburg, 43 jr. J. van der Linden, 91 jr. J.M.A. van Koppen, 82 jr. L SCHIEDAM De vlag- gen die massaal in top zijn gehesen en een nog grotere stroom aan bezoekers dan normaal, doen voorbij- gangers donderdag 8 juni al nieuwsgierig een blik naar binnen werpen. Wanneer de band die mid- dag rond een uur of vier de instrumenten op gaat stel- len in een steeds voller wordende Havenzaal kan er echter geen twijfel meer bestaan: woon-, zorg- en dienstencentrum Franke- land viert feest. Ook de lei- der van de band die voor het nodige muzikale enter tainment moet gaan zorgen, snapt er nog niet veel van en besluit zijn licht eens te gaan opsteken bij het hoofd Welzijn van Frankeland, de heer Jos Poell, die traditiegetrouw temidden van de bewoners is te vinden. Trots legt de- ze het nog maar eens uit: ,Huize Frankeland heeft de landelijke eerste prijs gewonnen voor het beste k wali teitsjaarverslag. Een dag eerder had de di- recteur zorg, mevrouw Van der Linden, dit tij- dens een landelijke confe rence in Den Haag uit de mond van de voorzitter van de nationale jury kun- nen vernemen. Tevens werden haar bij deze gele genheid een oorkonde, een prachtig glas-in-lood-werk en natuurlijk een Iovend juryrapport uitgereikt. De felbegeerde prijs wordt door de directie van Fran keland vooral gezien als de kroon op het werk van alle medewerkers en vrijwilli- gers die de afgelopen jaren in de dagelijkse praktijk de kwaliteit hebben bewe- zen. b ii fv SCHIEDAM Wanneer in 1877 op het terrein van Etab- lissement Fijenoord in Rot- terdam-Zuid het honderdste schip van stapel loopt, denkt men aan de overkant van de Maas - bij Smederij Wilton aan de Baan in Rotterdam - nog helemaal niet aan het bouwen van complete vaar- tuigen. Honderdste schip Bescheiden Grote rol Groot belang Vrouw licht gewond na aanrijding met lantaarnpaal Man rijdt tegen vrachtwagen en raakt licht gewond Drie minderjarigen aangehouden voor winkeldiefstal Verdachte met 50 lepels en 25 vorken aangehouden Verdachten met gestolen computer Nederland uitgezet Tienjarig jongentje mishandelt 13-jarige meisje Alcoholcontrole: 3500 bestuurders geblazen Milieuvlucht uitgevoerd boven districten Waterweg, Schiedam en West Man bekneld geraakt tussen 3000 kilo zwaar trilblok 500 bezoekers tijdens fietskijkdag Voor beveiliging of Th. Engering Rubensplein Wist u dat: u beter ons kan uitnodigen dan bezoek dat later nog eens op bezoek wil komen? Bel Engering Rubensplein! RUBENSPLEIN RUBENSPLEIN 20 A SCHIEDAM 010 4269701 I Woensdag 14 juni 1995 F JS K SCHIEDAM - De opgaven van de burgerlijke stand over de periode van 28 mei tot en met 1 juni 1995. Geboren: Daveny, d.v. Van Til - Meijer Danique, z.v. Stoel - Bourgignon Frank G., z.v. Simons - Schuur- mans Rik S., z.v. Van den Berg - Roozendaal Andrijana, z.v. Malovic - Malino- vic Deniz I., z.v. Yabasun - Yildiz Mark, z.v. Wapenaar - Van der Linden Nancy M., d.v. Droge - Van Hees Arjen, z.v. Mosch - Venzelaar Pinar, d.v. Deniz - Deniz Charlie D., z.v. Otten - Boult Busra, d.v. Gogus - Gogus Nino M.S., z.v. Steenbergen - Van den Thoorn Ravian, z.v. Klepke - Koudenburg Bram M„ z.v. De Jong - Quak Sandra, d.v. Bekker - Van der Kaa- den Eray, z.v. Ercan - Ercan Ondertrouwd: B.A. Burger, 27 jr. - D.G.M. van Roosmalen, 33 jr. F.R. de Kort, 67 jr. - A. Wyten- burg, 65 jr. Chr. Pols, 35 jr. - A.M. van Slob- be, 29 jr. B.A. Snelleman, 23 jr. - G.K. Bier- ma, 24 jr. M. Wiersma, 27 jr. - T. de Witte, 30 jr. W.A. van Doom, 25 jr. - M. Pelle, 25 jr. M.P. de Jong, 28 jr. - K. Bosman, 25 jr. G. van Oosten, 28 jr. - C.E. Helle- mons, 27 jr. M. Verheul, 28 jr. -1. Flipse, 28 jr. Gehuwd: M.P. Alblas, 36 jr. - J.F. Nelisse, 36 jr. A. Verheij, 52 jr. - M.J. Verkerk, 37 jr. C. Kapteijn, 38 jr. - A.H. Veld- hoen, 23 jr. J.A. de Gier, 22 jr. - M.K. van der Zande. 23 jr. C.J. Polmans, 24 jr. - E.T.M. Fran- ken, 23 jr. L.H. van Gerven, 32 jr. - D. van der Velden, 26 jr. A.A.J. Broxks, 30 jr. - D.A. Maat, 26 jr. Overleden: M.J. Kraan, 83 jr. C.J. Born, 88 jr. K. Klosterberg, 94 jr. M.A. van Son, 71 jr. M.B.J, van der Struis, 66 jr. P. Kalden, 84 jr. T. van der Horst, 87 jr. A. Feijen, 78 jr. P. van Haasteren, 75 jr. A.J. Sprang, 32 jr. T.M. van Raaij, 60 jr. J.G.J.M. van Waardenburg, 84 jr. G. van Gulik, 71 jr. M.G. van Leeflang, 78 jr. W.G. Jansen, 76 jr. J. Lacroix, 77 jr. MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 75 U? 'Kwaliteit is voldoen aan gestelde eisen' SCHIEDAM De Schiedamse publicist/historicus Hans van der Sloot geeft woensdag 21 juni een lezing over de werf Wilton-Feije- noord. Dit ter gelegenheid van het verschijnen van zijn boek over de werf. De lezing begint om 20.15 uur in de Grate Zaal van de De Blauwe Brug. De toegang is gratis. 'Kwaliteit moet blijken', zo luidt althans het motto dat de schrijver van het rapport, de heer Verveer, aan het winnende kwaliteitsver- lag over het jaar 1993 meegaf. Dat dat bij de Schiedamse instel- ling inderdaad het geval is, stond voor de nationale jury onder lei- ding van Professor drs. Londen, buiten kijf. In het juryrapport wordt Frankeland dan ook vooral geroemd om het complete en goed werkende kwaliteitssysteem dat men heeft weten in te voeren Het personeel bijeen bij de oorkonde die 'onderneming' Frankeland in de wacht sleepte. in alle geledingen van de organi- satie en dat ook daadwerkelijk konkrete resultaten oplevert. 'Daarin is Frankeland momenteel uniek in Nederland", meldt het lo- vende juryrapport. Directeur zorg, Van der Linden, is uiteraard zeer gevleid door deze positieve beoordeling, maar benadrukt dat de huidige positie van het cen trum alleen mogelijk is geworden door een jarenlang proces, waarin medewerkers, vrijwilligers en op enigerlei andere wijze bij Franke land betrokken mensen van on- schatbare waarde zijn geweest. „Kwaliteit wordt niet zomaar ge boren. Het is een proces dat na een aantal jaren als het ware 'tus- sen de oren' van het personeel is geland." Al in 1977 is het woon-, zorg- en dienstencentrum begonnen met het uitzetten van een strategie die uiteindelijk heeft geleid tot de toonaangevende positie die het centrum momenteel in Nederland heeft. Centraal staat de klant, of zoals Van der Linden het zelf zegt 'De klant is bij ons koning'. Deze visie hield tevens in dat de- gene die in direkt contact staat met de klant, de medewerker, eveneens centraal komt te staan. Als een van de eersten in Neder land stapte het centrum, zijn tijd ver vooruit, over van een vertika- le, naar een horizontale organisa- tiestructuur, waarbij de instelling gezien wordt als een onderne ming en aan de medewerkers stuk voor stuk eigenverantwoordelijk- heid wordt gegeven om diensten op maat te leveren. De individu- ele, klantgerichte benadering heeft in de afgelopen jaren haar succes keer op keer bewezen. Niet alleen is uit onderzoeken ge- bleken dat het centrum meer dan 70 procent zeer tevreden klanten heeft, ook in het visitatierapport van de Vereniging Direktie Be- jaardenoorden werd Frankeland op alle hoofdpunten van beleid positief beoordeeld. „Kwaliteit is tamelijk moeilijk te meten. Wij gaan er daarom vanuit dat de uit- eindelijke maat de mate van te- vredenheid van de klant is. Te vreden klanten zijn tenslotte es- sentieel voor het voortbestaan van iedere onderneming", legt Verveer uit. Dat de kwaliteitszorg in de ge- zondheidszorg nog volledig in de kinderschoenen staat, is een vast- staand feit. Juist daarom is de overheid er alles aan gelegen om de zorg in Nederland te stimule- ren. Vijf jaar geleden werd al be- sloten om gericht aandacht aan de kwaliteitszorg in zorginstellingen te gaan besteden. Het zou toen nog vier jaar duren voor de kwali- te its wet van kracht zou worden die elke instelling verplicht in een kwaliteitsjaarverslag aan te geven hoe het kwaliteitsbeleid binnen de instelling gestalte krijgt. Hoe- wel iedere instelling die op wat voor manier dan ook met zorg te maken heeft sinds 1 januari 1994 dus verplicht is een kwali teitsjaarverslag te maken, is dit een aanzienlijk aantal instellingen toch (nog) niet gelukt. De prijs die de nationale jury aan Franke land voor het verslag heeft toege- kend, moet dan ook vooral gezien worden als een stimuleringsprijs voor anderen of een voorbeeld van hoe het zou moeten. „De in stellingen die daadwerkelijk over '93 een jaarverslag hebben inge- leverd, kunnen dus min of meer gezien worden als voorlopers. Een kwaliteitsverslag is welis- waar bij wet verplicht, maar veel organisaties hebben op dit mo ment gewoon nog geen duidelijk kwaliteitsbeleid. Dan kun je dat onmogelijk op schrift gaan stel- len", verduidelijkt Van der Lin den. Dat een relatief kleine orga- nisatie als het Schiedamse Fran keland zowel in theorie als in praktijk over het beste kwali- teitbeleid van Nederland be- schikt, mag daarom best bijzon- der heten. Daar het centrum lan- delijk al enige tijd bekend staat als een pionier in de verzorgings- huizensector, was het te verwach- ten dat de organisatie tot de vijf genomineerden voor de prijs be- hoorde. Kansen op de eerste prijs had men zich bij de instelling echter niet toebedacht. „Er was natuurlijk best wat concurrentie. Zelf gingen wij ervan uit dat het Academisch Ziekenhuis in Maas tricht de prijs in de wacht zou sle- pen. Zij hebben namelijk een veel ruimere toevloed van financiele middelen, dan onze organisatie", legt Van der Linden uit. „Dat wij het uiteindelijk werden was dus voor iedereen een verassing, maar ik denk dat het een mooie beloning is voor al het werk dat er de laatste jaren in onze organisa tie is verzet. Frankeland heeft, ondanks de bezuinigingen, kans gezien om als onderneming bezig te blijven; creatief en onderne- mend. Ook hebben wij het goede personeel op een nieuwe en uit- stekende manier weten te motive- ren, wat tenslotte weer heeft gere- sulteerd in dit prachtige rapport van Jeroen Verveer." Gevraagd naar de toekomst van het woon-, zorg- en dienstencen trum kunnen zowel Verveer als Van der Linden niets anders ant- woorden dan dat er 'gewoon goed verder' zal worden gegaan op de reeds ingeslagen weg. Maar eerst zal er deze week flink feest worden gevierd in de Sint Li- duinastraat. Wanneer Verveer op donderdagmiddag het prachtige kunstwerk laat zien dat hij uit Den Haag heeft meegekregen en Van der Linden de bewoners het een en ander over de bijzondere gebeurtenis meedeelt, gaan de handen massaal op elkaar. Ook het personeel en de grate schare vrijwilligers worden deze dag nog eens extra in het zonnetje ge- zet; als blijk van waardering voor hun onuitputtelijke inzet ontvan- gen ze uit handen van de direc teur een eenmalige gratificatie. Karin v.d. Knaap .7 In die tijd hebben Fijenoord en Wilton nog niets met elkaar van doen. Nu, ruim honderd jaar later, beschrijft de ras-echte Schiedam mer Hans van der Sloot de op- komst van Wilton-Fijenoord, een bedrijf dat in de loop van de twin- tigste eeuw bijna synoniem zou worden met de stad.Schiedam. Het boek vertelt veel meer dan de ge schiedenis van die toonaangeven de werf. Van der Sloot heeft vooral een tijdsbeeld proberen te schet- sen. Zo verhaalt hij bijvoorbeeld uitgebreid over de grate passa- giersschepen zoals de Statendam (gebouwd bij Wilton) en beschrijft hij met milde humor het dagelijks leven op de werf in de jaren zestig. Volgens Hans van der Sloot was Wilton-Fijenoord niet alleen een reus wat betreft personeelsomvang en orderportefeuille, ook de andere activiteiten van de werf waren gi- gantisch. Wilton vormde een ge- meenschap op zichzelf met alle so- ciale, medische, educatieve en re- creatieve voorzieningen vandien. In 1825, ging in Rotterdam-Zuid een gloednieuw bedrijf van start onder de chique naam Etablisse- ment Fijenoord. Het etablissement werd opgericht als eigen werf- maatschappij van de Nederland- sche Stoomboot Maatschappij (NSBM), een nieuwe rederij waar in beroemde mannen als oud-mari- neman Gerhard Moritz Roentgen De avondspits in de jaren '50-'60. Op het fietspad was in die jaren sprake van 'file-vorming'. Het werf-personeel ging voor een belangrijk deel met de fiets. Dagelijks stond een verkeersagent op de Koemarkt het verkeer te regelen. en de Luikse staalproducent John Cockerill deel uitmaakten van de directie. Voor de vaderlandse werven kwam de komst van de NSBM te vroeg, want men was nog totaal niet voorbereid op het bouwen en repareren van stoomschepen. In die tijd holde Nederland op het ge- bied van stoom achter de feiten aan. Het was daarom voor de NS BM niet mogelijk om opdrachten voor machines, ketels en aandrij- vingen op de bestaande werven onder te brengen, zodat men ge- noodzaakt was tot de oprichting van een eigen werf: Etablissement Fijenoord, later geheten Maat schappij voor Scheeps- en Machi- nebouw Fijenoord. In 1877 liep officieel het honderd ste schip van stapel. Eenenveertig daarvan waren schepen geweest voor de Koninklijke Marine en het Ministerie van Koloniaen. De voor- spelling van Roentgen, dat in toe- passing van stoomkracht en het bouwen van geheel ijzeren sche pen de maritieme kracht van Ne derland zou liggen, was bewaar- heid. Niemand die er nog aan dacht om voor kanonneerboten, monitoren, patrouillevaartuigen, sleepboten of zelfs werkschepen hout te gebruiken. Ook de Nederlandsche Stoomboot Maatschappij, waaruit Fijenoord was voortgekomen, bleef een be- langrijke werfklant met zeventien schepen in alle mogelijke klassen. Een aantal van die schepen zal ge bouwd zijn met het oogmerk om ze kant en klaar van de hand te doen. De grenzen tussen handelmaat- schappij, rederij en scheepsbouwer waren er vaag genoeg voor. Ande re zullen door de maatschappij zijn besteld voor eigen exploitatie of verhuur aan derden, zoals ge- beurde met de Batavieren waar- voor de bouwlijst NSBM als op- drachtgever vermeldde maar als doel steevast de London Service werd opgegeven. Op dat moment dacht Smederij Wilton aan de Baan in Rotterdam en sedert 1876 op een bescheiden buitenterrein aan de Maas nog geenszins aan het bouwen van complete vaartuigen. Wei richtte het bedrijf, dat in 1854 officieel werd ingeschreven, zich al meer en meer op reparaties aan schepen. Vooral stoomschepen maakten ge- bruik van de diensten van de sme derij Wilton en na de opening van de Nieuwe Waterweg in 1872 wer den dat er snel meer. Op een andere manier dan Roent gen onderhield de stichter Bartel Wilton Jr. betrekkingen met Enge- land, ook op persoonlijk gebied. Was Roentgen getrouwd met een Britse, Wilton was zo Rotterdams als hij zich voelde van afstamming Engels, hetgeen in de voornamen van alle Wilton-kinderen tot uit- drukking werd gebracht. Bartel had het smidsvak in Londen ge- leerd, hetgeen ertoe zal hebben bij- gedragen dat hij makkelijk contact legde met Engelse scheepsmachi- nisten. Voor de oplossing van problemen met ketels kon Wilton in Rotter dam nog vrijwel nergens terecht. Net zo goed als de kracht van Fij enoord gelegen was in de originali- teit waarmee nautische en mecha- nische problemen tot een oplossing werden gebracht, was ook Bartel Wilton een pionier. Hij werd een expert op het gebied van stoomke- tels. Wie wil weten hoe twee Rotter- -V Een van de opstapwagens die dagelijks over de werf reden en werden gebruikt voor het vervoer van personeel over de werf. damse werven als een geheel een grote rol gaan spelen in Schiedam moet het boek van Hans van der Sloot lezen. Het boek is tevens een foto-album. Het fotomateriaal geeft een indruk van het werk op de werf en van de vele schepen die zijn gebouwd. Veel foto's zijn nooit eerder gepubliceerd. Ze zijn in een groot formaat afgebeeld en komen extra tot hun recht door het bijzondere formaat van het boek (A4—liggend). Drie volledige bouwlijsten (Fijenoord. Wilton en Wilton-Fijenoord)completerenhet geheel. Wilton-Fijenoord is niet al leen interessant voor degenen die op de werf gewerkt hebben, maar ook voor mensen met een meer al- gemene belangstelling voor scheepvaart. Wilton-Fijenoord is het tweede deel uit een serie over de Neder- landse scheepsbouw. Eerder ver- scheen Machinefabriek en Scheepswerf P. Smit Jr. In dit deel over Wilton-Feijenoord wordt de glorierijke historie beschreven van een vooraanstaande Schiedamse nieuwbouw- en reparatiewerf. Ge- durende het ruim honderdvijftig- jarig bestaan was het bedrijf lange tijd van groot belang voor de ont- wikkeling van de Nederlandse scheepsbouw. De werf heeft in de loop der jaren aan tienduizenden mensen niet alleen een goed beleg- de boterham verschaft, volgens Van der Sloot was Wilton ook een heel bijzonder bedrijf met een geheel eigen sfeer. In zijn boek heeft hij die sfeer onder woorden trachten te brengen. Het uiteinde- lijke oordeel laat Hans van der Sloot aan de lezers die bij het be drijf werken of gewerkt hebben. „Pas als die mensen vinden dat mijn boek niet mag ontbreken in de kast van elke echte Wiltonner, ben ik in mijn opzet geslaagd". al- dus de auteur. SCHIEDAM Een 39-jarige vrouw uit Rotterdam is donderdagmiddag 8 juni met lichte verwondingen aan haar enkel en nek naar het Schieland- ziekenhuis vervoerd. De vrouw reed vanaf de Koemarkt in de richting van de Gerrit Verboonstraat. Toen ze even omkeek knalde ze op de Koemarkt- brug tegen een lantaarnpaal. Ze mocht na onderzoek in het ziekenhuis weer naar huis. SCHIEDAM Een 28-jarige man uit Krimpen aan den IJssel is donder dagmiddag 8 juni in de Van Heekstraat licht gewond geraakt in zijn ge- laat, nadat hij met zijn fiets tegen een vrachtwagen reed. De man moest om een andere vrachtwagen heenrijden die, in verband met laden en los- sen, de rijbaan blokkeerde. Het slachtoffer reed daardoor tegen een tege- moetkomende vrachtwagen. De man is naar het Schielandziekenhuis ver voerd. SCHIEDAM Drie minderjarige meisjes uit Schiedam, twee van 14 en een van 15 jaar, zijn donderdagavond 8 juni door winkelpersoneel aange houden in verband met winkeldiefstal in de Broersvest. Onduidelijk is wat ze probeerden te stelen. De meisjes krijgen een haltprocedure toegewezen. Bovendien zijn ze met een flinke waarschuwing naar huis gestuurd. SCHIEDAM Een 31-jarige verdachte uit Rotterdam is donderdag avond 8 juni bij de tramhalte aan de Koemarkt aangehouden. Getuigen hadden gezien dat de man bestek had meegenomen zonder deze te beta- len. Bij controle bleek de verdachte ruim 50 lepels en ruim 26 vorken te hebben gestolen. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM De twee mannen die woensdagochtend 7 juni rond drie uur in de Rembrandtlaan zijn aangehouden in het bezit van computer-ap- paratuur werden vrijdagavond 9 juni Nederland uitgezet. De twee blijken uit Polen afkomstige broers te zijn. Ze hebben bekend de apparatuur op woensdagochtend, vlak voordat ze werden aangehouden, uit een school in de Burgemeester Honnerlage Gretelaan te hebben gestolen, nadat ze eerst een ruit hadden vernield. Een van hen probeerde nog weg te rennen tij- dens de aanhouding. In overleg met justitie en de vreemdelingendienst vlogen ze vrijdagavond richting Polen. Er is proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM Een dertienjarig meisje uit Schiedam is woensdagmiddag 7 juni door vermoedelijk een 10-jarige jongen, ook uit Schiedam, in elkaar geslagen. Het meisje kwam terug van het boodschappen doen aan de Edi- sonstraat, waar ze door een groepje van vier jongens werd aangesproken. Na een woordenwisseling kreeg het meisje een schop van een van de jon gens, waardoor ze op de grand viel. Direct daarop ging een van hen op haar zitten en gaf haar een karateklap in het gezicht. Het meisje had naar aanleiding van de vechtpartij in haar gezicht lichte verwondingen. De po litic stelt een onderzoek in. SCHIEDAM In de nacht van vrijdag 9 op zaterdag 10 juni hebben de districten Waterweg (Hoek van Holland, Vlaardingen en Maassluis) en Schiedam op zeven lokaties een alcoholcontrole gehouden. In totaal leg- den ongeveer 3500 bestuurders een eerste ademtest af. 72 van hen zijn overgebracht naar een politiebureau voor een nader onderzoek. Tegen 51 bestuurders is een proces-verbaal opgemaakt, terwijl negen rijbewijzen werden ingevorderd. SCHIEDAM Vrijdagochtend 9 juni tussen half negen en kwart over tien is boven de districten Waterweg, Schiedam en West een milieuvlucht per helicopter uitgevoerd. Vijf zaken werden geconstateerd: Diverse ille- gale opslagplaatsen van afval in Schiedam en Vlaardingen en een afgra- ving in Schiedam; Een puinstort in Hoek van Holland; Een onbekende hoeveelheid gedumpte tomaten en ander tuinafval langs de spoorlijn in Hoek van Holland; Over een weiland was een onbekende hoeveelheid to maten uitgereden. Met betrekking tot de waarnemingen stelt de politie een nader onderzoek in. SCHIEDAM Een 38-jarige man uit Hardinxveld is vrijdagochtend 9 juni tijdens werkzaamheden in de Zwaluwlaan tussen een zogenaamde trilblok bekneld geraakt. Het slachtoffer is vermoedelijk met een gebroken been opgenomen in het Schielandziekenhuis. Zijn toestand is stabiel. Bij het optakelen van het trilblok (3000 kilo) met een hijskraan zag het slacht offer dat deze niet goed aan de kabel was bevestigd. Op zijn aanwijzing werd het blok op de grand geplaatst, waarna de man de kabel probeerde te verstevigen. Bij het losmaken van de kabel viel het blok om en kwam op het slachtoffer terecht. De machinist heeft met behulp van ander personeel het gevaarte van het slachtoffer gehaald, waarna de man door de GGD naar het ziekenhuis werd vervoerd. De arbeidsinspectie, die ook ter plaat- se was, stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM De fietskijkdag die de politie van het district Schiedam zaterdag 10 juni organiseerde op de binnenplaats van het bureau, was een groot succes. In totaal kwamen 500 bezoekers. Elf personen troffen hun gestolen fiets aan en kregen deze ook terug. Vijfenvijftig fietsen werden voorzien van een postcode en huisnummer, 30 autoruiten werden gegra- veerd, en 25 fietsen werden door het team Preventieve Fiestcontrole ge- keurd waarbij de eigenaren diverse adviezen kregen. Verder hebben be zoekers voorlichting gekregen omtrent het voorkomen van misdrijven als inbraak en diefstal. De overige fietsen waarvan de rechtmatige eigenaar niet bekend is geworden, werden vandaag, woensdag 14 juni tussen tien uur's morgens en vier uur's middags voor een zeer schappelijke prijs ver- kocht. Zoals elk jaar gaat de opbrengst naar een goed doel. KLEIN Wij verkopen en plaatsen. lensloten, siertraliev raamsloten, dievenklauwen enz. Secustrippen, pensloten, siertraliewerken, veiligheidsscnilden,

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 9