V: II MaasposT Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in yf. Eurocamp Jazz-festijn Concerten Expositie Koor SCHIEDAM - Om kans te maken op een beetje aardig weer, lijkt het niet meer uit te maken of een festival nu in de zomer, herfst of lente wordt georganiseerd. Dreigden de Brandersfeesten van afgelopen September al bijna in het water te vallen door de aanhoudende regen die het eer- ste weekend met bakken uit de hemel kwam vallen, een niet veel beter lot leek er weggelegd voor de twee festivals die het afgelopen weekend in Schiedam op het programma stonden. Grootste pechvogels waren de organisatoren van het Maasboulevardfeest in de Gorzen, daar de zaterdag gekenmerkt werd door herfst-taferelen. Tijdens het Spectrumfestival dat zondag 18 ju ni in het Beatrixpark plaatsvond, zag het er gelukkig heel wat zonniger uit. Hoewel er op het weer dus nauwelijks te bouwen viel, bleek een goede constante ook het afgelopen weekend weer het publiek te zijn. A SCHIEDAM - Met creativi- teit, inzet en enthousiasme heeft Jeugdland Schiedam al 18 jaar lang de jeugd tussen de 4 en 12 jaar weten te ver- maken tijdens de vakanties. Ook voor dit jaar staan er van 3 tot en met 21 juli weer ver schillende aktiviteiten op het Jeugdlandprogramma. Met 76 aktiviteiten verspreid over 18 dagen mag Schiedam zich de stad noemen met de mees- te wijkaktiviteiten van Ne- derland. Tijdens een bijeen- komst in gebouw 's Grave- land lichtte wethouder De Leede de agenda voor de zo- merperiode toe. wil een voordelig (proef) abonne- men t op het Rotter dams Dagblad. O Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijbiijvend op proef. Ik betaal hiervoor de halve prijs: f 12,95. Noteert u mij voor een kwartaaiabonnement op het Rotterdams Dagblad De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 28,55 per maand j via automatische betaling. Naarn: Adres: Postcode: Plaats: Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 21 juni 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 MmsposT TCus Tienduizenden bezoekers voor gevarieerde Schiedamse festivals Jong en oud waren vertegenwoordigd op de Maasboulevard. Concessies werden er door de or ganisatoren van het feest aan de Maasboulevard, de Vereniging Aktieve Gorzen Evenementen, dan ook niet gedaan. Alle onderdelen, en dat waren er dit jaar wederom nogal wat, gingen gewoon door. Een handige bijkomstigheid was wel dat veel onderdelen in een overdekte ruimte konden worden bezocht. Voor het openluchtdarten was bijvoorbeeld een tent opge- steld, zodat niemand hinder van de weersomstandigheden zou onder- vinden en ook de kinderen konden het de hele dag droog houden in het gezellige Kinderdorpklubhuis. Maar ook bij de echte openlucht- aktiviteiten was de belangstelling toch nog meer dan aardig. Zo kon men de op afstand bestuurde boot- jes van ras-Gorzenees Frans de Vries zien varen in een hiervoor gemonteerde bak aan de rand van de boulevard en werden de diverse demonstraties die gegeven werden op de presentatievlonder beloond met een extra warm applaus. Een flink aantal mensen verzamelde zich tenslotte nog bij de rol- stoelhindernisbaan van Gehandi- capten Sportvereniging De Ooi- evaars. Men wilde blijkbaar ook wel eens aan den lijve ondervinden dat het bewegen in een rolstoel een sport op zich is. Terwijl op de hierop volgende zondag diverse takken van sport centraal stonden aan de rand van de Gorzen. kon festivalminnend Schiedam zich aan de andere kant van de stad weer tussen de muziek, de kraampjes en attrakties bege- ven. Geheel volgens verwachting waren op het multiculturele Spec trumfestival in het park tienduizen den mensen afgekomen, zodat het anders zo rustige park voor een dag veranderde in een kolkende Ook 'opa en oma' kwamen een kijkje nemen. Zelf ook muziek maken. mensenmassa. Ook hier was de ge- moedelijkheid troef, terwijl het doorkomen van de vaak drassige en smalle paden toch wel enig ge- duld vergde. Grote publiekstrek- kers waren ongetwijfeld de We- reldvrouwenstad en de kinderboer- derij die voor deze speciale gele- genheid een aantal bijzondere gas- ten in huis had. Geen mogelijkheid was blijkbaar onbenut gelaten om het multiculturele karakter van de ze dag uit te dragen. Evenals bij de bezoekers kon men ook bij de die- ren typisch Nederlandse exempla- ren zij aan zij zien gaan met die uit bijvoorbeeld Marokko of Turkije. Om een en ander nog een bijko- mend educatief karakter te geven was voor de jeugd een dierenwed- strijd uitgeschreven, waaraan men al rondwandelend mee kon doen. Maar ook de volwassenen werden deze dag in de gelegenheid gesteld het nuttige met het aangename te verenigen. Door middel van info- stands, milieucabaret en de moge lijkheid tot het gescheiden weg- werpen van afval werd getracht de bezoekers enige milieuzorg bij te brengen door onder meer de O.N.S. en het Steunpunt Eco- Teams. Door de organisator van het festival, de stichting Medelan- ders van Overal en Nergens, werd het goede voorbeeld op de festival- dag zelf gegeven. Ruim driehon- derd 'puinruimers' van scholenge- meenschap Spieringshoek waren ingeschakeld om het park weer even netjes achter te laten als het geweest was. Het geld dat zij met deze aktie 'verdiend' hebben, zal worden geschonken aan een vrou- wenproject in India. Na twee heel verschillende, maar oergezellige festivals in het Noor- den en Zuiden van de stad, zal de rust voorlopig weer neerdalen over Schiedam. Achter de schermen wordt er echter alweer druk ge- werkt aan de voorbereidingen van de festiviteiten die in September los moeten barsten. Niet alleen zullen dan de traditionele Brandersfees ten weer worden gehouden, ook de opening van het overdekte winkel- centrum De Nieuwe Passage zal dan eindelijk een feit zijn. Karin v.d. Knaap Gezellig met zijn alien op de boemeltrein. Veel belangstelling voor een rap-act op het Spectrumfestival. I Dansen en ralaxen in de buurt van een van de vele podia. Vol verbazing op de rug van een kameel. Diverse activiteiten op het Spectrumfestival, zoals hier de Turkse schoenpoetser. Jeugdland gaat naar de kinderen toe Het succes van Jeugdland is de af gelopen jaren al meerdere malen bewezen. Desalniettemin waakt de organisatie ervoor om op grond van succesnummers uit het verle- den van de vakantieweken een 'routinehandel' te maken. „Creati- viteit staat voorop. Daarom zijn er ook elk jaar weer dingen verwerkt die 'in' zijn en aanspreken. De Lion King is daar nu een goed voorbeeld van", legt De Leede uit. Inderdaad wordt het programma voor de komende zomervakantie gekenmerkt door een grote diversi- teit. Naast de bekende ingredienten als sport en instuif zullen er in to- taal nog zo'n 26 voorstellingen te zien zijn. Deze varieren van een kindershow met goochelacts en play-backshow, een flitsende show van het duo Ravioli tot jeugdcircus van Bombari. Vanzelfsprekend zijn alle voorstellingen verdeeld over de verschillende wijken van de stad, zodat de drempel laag blijft en de toegankelijkheid gega- randeerd. De Leede benadrukt dat de gevari eerde agenda in de eerste plaats het werk is van honderden vrijwilli- gers die de jeugd voor een appel en een ei willen helpen aan een leuke en als het even kan, 'leerzame' va- kantiebesteding. Ook dit jaar staan enkele tientallen medewerkers, waarvan zeventig procent nieuw is, weer klaar om een deel van de 8800 deelnemertjes die Jeugdland jaarlijks in Schiedam bezoeken, te begeleiden. Al geruime tijd is deze groep bezig geweest met het sa- menstellen van het zomerprogram- ma en het enthousiasme straalt er dan ook weer vanaf. Jeugdland '95 zal dit jaar geopend worden op maandag 3 juli met een feestelijk spel-aktief circuit in het centrum. Daar De Leede zelf door vakantie verhinderd is, zal wethouder Haf- kamp. die Jeugdland eveneens een warm hart toedraagt, de opening verrichten. De Leede voegt hier aan toe dat er in de gehele Schiedamse politiek een groot draagvlak is voor het jeugdwerk en hij alle medewerking krijgt. „Iedereen is overtuigd van de goe de zaak. Het is geen geheim dat Schiedam een groot aantal werklo- zen telt en iedereen is van mening dat met name voor de kinderen van deze mensen mogelijkheden moe ten worden geboden. Door het be- hoorlijke budget dat voor het jeugdwerk ter beschikking is ge steld, alsmede de geringe kosten die wij hebben aan de medewer kers kan Jeugdland veel leuks bie- den voor weinig of geen geld en dat is verschrikkelijk belangrijk." Tussen de groots opgezette ope ning van 3 juli en de minstens even zo indrukwekkende slotdag van vrijdag 21 juli, springen vooral de leuke aktiviteiten op de zaterdagen in het oog. Op zaterdag 8 juli wordt er in de vijver bij het panne- koekenhuis een viswedstrijd ge houden vanaf 14.00 uur. Voor de vissertjes die niet beschikken over een eigen hengel zijn eenvoudige hengels beschikbaar, dus iedereen kan zijn geluk in de vissport deze dag gaan beproeven. De daarop- volgende zaterdag, 15 juli, zal Guus Klepke een aantal rondvaar- ten door de Schiedamse binnenwa- ters verzorgen waaraan in totaal zo'n 66 kinderen kunnen deelne- men. Vrijdag 21 juli zullen de Jeugdlandaktiviteiten dan alweer worden afgesloten. maar niet zon- der een feest om rekening mee te houden. Tussen 12.30 en 15.00 uur zal de jeugd tussen de 4 en 14 jaar zich op het parkeerterrein van Ex celsior '20 aan de Parkweg kunnen wanen in een echte Oosterse om- geving. Met spelen als een valken- jacht, broodrace, haremspel en het optuigen van een kameel wordt een Oosters spel gespeeld dat zal eindigen met een fantastische Fata Morgana Show waarin orientaalse danseressen en de bekende fakir Mr.Diamond niet zullen ontbre- ken. Het volledige Jeugdlandprogram ma is te verkrijgen bij het Stads- kantoor, de VVV en de ANWB. Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker organiseert voor fl.150,- van zondag 30 juli tot en met maandag 7 au- gustus een Eurocamp in Schiedam voor jongeren van 15 tot en met 22 jaar die eens een andere vakantie willen. Er worden in deze week vele aktiviteiten geor ganiseerd, zoals een dagje Amsterdam, een weekend Zeeland en een strandwan- deling. Er wordt deze week opgetrokken met jongeren van de partnersteden van de gemeente Schiedam in Spanje, Frankrijk, Duits- land en Slovenie. Een leuke manier om internationale vrienden te leren kennen. De Erker is tevens op zoek naar gezellige vrijwilligers die het leuk vinden om mee te hel pen bij het organiseren en het begeleiden van de deel- nemers deze week. Informa- tie kan worden aangevraagd op telefoonnummer 4267767. VLAARDINGEN Last but not least... Dit geldt voor de Atlanta Jazzband die za terdag 24 juni de juni-jazz- maand aan het Liesveld zal afsluiten. Van elf uur's morgens tot vier uur in de middag zal de uit vijf heren bestaande jazzband het winkelend pu bliek een muzikaal gezellige dag bezorgen. VLAARDINGEN In het Pandemonium in de Zomer- straat 41 ziet het concert- programma er voor komend weekend als volgt uit: Op vrijdag 23 juni de Rot- terdamse band So Be It, za terdag blues met Drippin' Honey en zondag de grote fi nale van 'Avond der Talen- ten'. So Be It is in zijn huidige vorm ontstaan in 1993. Drie maanden na het ontstaan werd besloten de eerste de mo 'SPIR' op te nemen. Met beperkte financiele midde- len om dit uit te brengen le ver de het toch een 'demo van de maand' vermelding op. Een platenmaatschappij vond hun kwaliteit interes- sant genoeg om het nummer 'Universal Trip' op een ver- zamel CD te zetten. Moesman Beeldende Kunst te Schiedam organiseert nog tot en met 16 juli een ten- toonstelling van het werk van Dolf Henkes uit de col- lectie Van Eijk. Mevrouw Van Eijk is jarenlang werk- zaam geweest bij de familie van Dolf Henkes en heeft ge- durende deze jarenlange re- latie een collectie opge- bouwd met werk uit zeer uiteenlopende periodes van Henkes lange loopbaan. Moesman Beeldende Kunst is gevestigd aan de Lange Haven 50 te Schiedam en is geopend van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Op vrijdag 23 juni zal het Christelijk Kinderkoor 'Jong Begin' het seizoen af sluiten met een zomercon- cert. Aan dit concert wordt medewerking verleend door het jongerenkoor 'Canzonette' en het Haagse 'Klein Symfonie Orkest'. Het concert vindt plaats in 'de Ark' aan het Hargplein in Schiedam. Aanvang 19.30 uur. De toegang is vrij maar er wordt wel geld ingeza- meld om de kosten van deze avond te dekken. TelefOOn: (L.m. controls bezonjing Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar LJt?Mr2in2l5l9^!?2'APLv^0°L<tPi!lI'ni®L11579,^00(WB^otterctem_J029 J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 13