MilieuvriendelijkeRetourette uniek recycling-pretpark Midzomernach dromen MaasposT Tips voor op reis van Alarmcentrale POLITIE RAPPORT m MaasposT Feest op school Hakkert verlaat raad Bewonderende blikken voor verlengde Kever MaasposT KORT UITVERKOOP UITVERKOOP De ANWB is nu nog langeropen! MaasposT In nova tieprijs voor initia tiefnemers FM 106.7 en kabeJ 96.1 I NIEUWE GASPRUS PER 1JULI1995 DAMESMODE In Wear Turnover Josephine KERKDIENSTEN MaasstaD weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM De Gorzen is sinds kort in het gelukkige bezit van een eigen mini-mi- lieustation. Donderdag 15 juni opende dit retourcen- trum, een inititief van de lo- kale-marketing-grootmees- ters Ed en William de Block, haar deuren met een feestelijke opening door Ed Nijpels. In de Retourette, zoals het retourcentrum aan de Groenelaan heet, kan de consument nagenoeg alle reststoffen kwijt die men overhoudt van de in de su- permarkt gekochte produk- ten. Het revolutionaire pro ject heeft er inmiddels al toe bijgedragen dat de Branche Organisatie 'Het Vakcen- trum Levensmiddelen' de initiatieven van de gebroe- ders De Block onlangs ho- noreerde met de Innovatie- prijs Stimulerend Onderne- mersbeleid. Met ingang van 1 juli a.s. wordt de gasprijs voor klein- gebruikers met 1,4 cent verlaagd. Hieronder staan de tarie- ven voor en vanaf 1 juli. Overzicht tarief aardgas voor kleinverbruikers - Prijs per m3 - Milieutoeslag per m3 - Brandstoffenbelasting per m3 - Vastrecht per jaar tarief voor 1 juli 1995 40,0 ct. 0,73 ct. 2,155 ct. 99,00 tarief vanaf 1 juli 1995 38,6 ct. 0,73 ct. 2,155 ct. 99,00 Prijzen onder voorbehoud van goedkeuring door de ver- gaderingen van aandeelhouders van de N.V. ONS Energie ende N.V. ONS Houdsermij., 22juni 1995. He. late nieuws voor wie wil slapen. SCHIEDAM - In Woon- en Zorgcentrum Thurlede vindt maandag 26 juni de generale repetitie plaats van de afscheids- musical van groep acht van de nabij gelegen Prins Claus- school. De aanvang is 14.00 uur en de toegang is gratis. Kinderkamp Vriendschap Snelschaken Inloopconcert Rood licht en snelheidscontrole Giessenweg Aanrijding tussen bestelbus en tram Vrachtwagen rijdt door na aanrijding Tramcontrole Nieuwe Damlaan Bejaarde vrouw dankzij buurman weer in bed .4 op zaterdag tot 16.00 uur op koopavond tot 20.30 uur Je hebt meer aan de ANWB AN\ Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 21 juni 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 r SCHIEDAM - De predikbeurten voor zondag 25 juni. Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk. Honnelage Gre- telaan Aanvang: 10.00 uur Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Aanvang: 17.00 uur Ds.A.F. Knars Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.A.N. Verheul (doopdienst) Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark Aanvang: 10.00 uur Ds. R.A. Bosch Magnalia Dei Kerk Aanvang: 10.00 uur Ds. D.C. van Houwelingen - Ver- donk Hervormde evangelisatie op ge reformeerde grondslag Gilde College Aanvang: 10.00 uur Ds. L.J.Geluk Grote Kerk Aanvang: 17.00 uur Ds. A.F.Kaars Indonesisch-Nederlands Chris- telijke Kerk Opstandingskerk, Honnelage Gre- telaan Aanvang: 14.00 uur Ds. P.W. Susilaradeya SCHIEDAM Het programma van Radio Schiedam. Donderdag 19-21 Jazz Melodies. Jaap Wape- naar 21-22 Groove garden. Menno Sprong en Rick Rietveld 22-23 Een klassiek toetje toe. Ellen van den berg Vrijdag 18-20 Marokkaans programma, Hassan Aissati e.a. 20-22 Turks programma, Huseyin Cayire.a. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha In- genkamp 10-12 Passage 12, Laurette Lan- kester en Jan Wiilem de Boer 12-14 Muzikale omloop, Peter Voorburg 14-16 Muzikale omloop, Lennard de Bles 16-18 Muziekmuseum, Rob van der Heiden 18-20 Top 25, Paul de Jongh en Patrick de Boer 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter Zondag 09-10 Kinderradio, Chrit Wilshaus 10-11 Vijf kwartier in 1 uur, Bas Barendregt 11-12 Goedemorgen Schiedam, Paul de Jongh 12-14 nationaal Produkt, Ed van Dommelen 14-16 Infotainment, Rob van der Meer en Marina Steijn 16-18 Patrick de Boer 18-19 Gospel Channel, Marcello Stewart 19-20 Koers, Mies den Hartog 20-21 De Klassieken, Cees van Giezen 21 -22 Ron van den Ende KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-400447? Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Maar ook de wijkbewoners zijn razend enthousiast over 'swerelds eerste 'Recycling-pretpark'. Men is unaniem van mening dat het re tourcentrum door het sociale ka- rakter ervan bij zal dragen tot een (nog) betere samenwerking tus- sen wijkbewoners en onderne- mer. Het idee voor een dergelijk centrum leefde al langere tijd bij de twee enthousiaste Albert He- ijn-franchisers. Nadat een studie- reis in Finland al de ogen had ge opend voor het fenomeen van vo- lautomatische sorteermachines, deed een lokaal klantenonder- zoek eigenlijk de rest. Zeventig procent van de Albert Heijn-klan- Ed Nijpels heft het glas samen met de initiatiefnemers Ed en William de Block van de Retourette. ten bleek met name de flessenin- name achterin de winkel als meest hinderlijk te ervaren. Daar- naast zorgden ook de vaak over- voile glascontainers voor de win kel, die onder de verantwoording van de gemeente vallen, voor de nodige ergenis. Door te luisteren naar de eigen klanten, een eigen- schap waarmee de twee letterlijk en figuurlijk groot zijn geworden. ontstond langzaam maar zeker het idee van het retourcentrum zoals het uiteindelijk vorm heeft gekregen: een gezellige, kind- en milieuvriendelijke ruimte die aan alle straatbeeldontsierende con tainers een einde maakt. Met name de kinderen zullen een belangrijke rol gaan spelen in het unieke centrum. Uitgaande van de gedachte dat het winnen van een kinderhart, het winnen van tenminste twee potentiele klanten is, is bij de inrichting rekening gehouden met de leefwereld van de kleintjes. Een slimme zet in een zo kinderrijke wijk als De Gorzen. Bij de deur worden ze al welkom geheten door het nu al populaire draakje Fred en na in- worp van een gulden wil ook de sprekende boom Willy zijn mond open doen. Het geld dat hiermee wordt verdiend zal overigens worden geschonken aan een goed doel. Door deze aantrekkelijke 'sprookjes-items' en de afvalunits in de vorm van een kikker of dol- fijn,zullen de kinderen hun ou- ders aan gaan zetten tot het inle- veren van reststoffen als glas, blik, papier, karton, kleding en schoenen in de Retourette, is de gedachte. Maar ook op andere manieren zal de consument be- vorderd worden om voor het boodschappen doen een uitstapje naar het retourcentrum te maken. Binnenkort zal men dan ook ken- nis kunnen maken met diverse ac- ties en beloningssystemen die in dit kader reeds zijn ontwikkeld. Met het retourcentrum hebben de gebroeders De Block volgens henzelf een voorbeeld gegeven aan zowel het bedrijfsleven als de overheid van verantwoord inves- teren in het milieu. Met het oog op het overheidsbeleid dat de ko- mende jaren steeds meer richting producent-verantwoordelijkheid zal gaan, is de vestiging in Schiedam te beschouwen als een pilotshop die voor andere onder- nemers in Nederland goed copi- eerbaar is. Op die gebieden waar de retourette niet rechtstreeks kan helpen, zal zij de functie van in termedial gaan vervullen. Bij produkten die een te zware mi- lieubelasting geven voor zowel de wijk als de ondernemer wordt er doorverwezen naar het milieu- station van de plaatselijke reini- gingsdienst. Hierbij valt te den- ken aan wit- en bruingoed als koelkasten en televisietoestellen. In de Retourette kan men met be- hulp van een gratis telefoonver- binding het grof afval aan de me- dewerkers van dit station melden. In het centrum zal daarnaast aan milieugroeperingen en andere maatschappelijke instellingen de mogelijkheid worden geboden hun naamsbekendheid te vergro- ten door ntiddel van een presenta- tie of tentoonstelling. Het retour centrum in de Gorzen is inwerke- lijkheid dus eigenlijk veel meer dan een vervangingsruimte voor overvolle containers. Trefpunt. tentoonstellingsruimte en educatief project zijn bena- mingen die evengoed van toepas- sing zouden kunnen zijn. Door het unieke karakter ervan zullen ongetwijfeld veel consumenten eens nieuwsgierig een blik naar binnen gaan werpen in de nabije toekomst. Datzelfde zal ongetwij feld ook gelden voor onderne- mers die er ideeen voor een eigen retourcentrum in op kunnen doen. SCHIEDAM De Sauer-Bek- kersschool vierde afgelopen vrij dag feest. Dit naar aanleiding van het 25-jarig jubileum van directeur Coen Winkelman. Winkelman be- gon 25 jaar geleden als onderwij- zer op de Dr. Kuypersschool en stapte enkele jaren later over naar de Dr. Sauerschool waar hij hoofd vand e school werd. Na de fusie met de Mgr. Bekkersschool werd meester Coen directeur. Vrijdag 16 juni werd Coen, die ook in de Schiedamse sportwereld bekendheid geniet omdat hij jaren in het eerste voetbalde van P.P.S.C., gepast verrast door de kinderen van zijn school. Zij zon- gen 's ochtends vroeg een aubade bij zijn huis en versierden de wo- ning en tuin met balonnen en slin- gers. Op school werd de feestdag voort- gezet met allerlei activiteiten. Zo voerden de kinderen toneelstukjes op en traden er's middags artiesten op. De feestdag werd afgesloten met een receptie voor ouders, be- stuurders en genodigden. Dolfijn, de waterbeddenspecialist van Rotterdam, maakt het voor niet-slapers extra gemakkelijk. Want woensdag 21 juni kunt u tot 12 uur's nachts bij ons terecht voor een gratis maatwerk slaapsysteemanalyse. Wilt u precies weten welk slaapsysteem voor u ideaal is? Kom 21 iuni naar dolfijn en maak uw midzomernacht-droom waar. DOLF1IN Goudse Rijweg 15-17 Rotterdam, 010-4530612 Maandag gesloten Vrijdag koopavond TTTTM'iu:r.Ti:ii NU GRATIS GEZICHTSBRUINER BIJ AANKOOP WATERBED* Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam SCHIEDAM Het Groen Links- raadslid J. Hakkert verlaat de ge- meenteraad van Schiedam. In Sep tember wordt zij vervangen door J. Poolman, die nu nog voorzitter van Groen Links is. Dat heeft Groen Links maandagavond 12 juni be- kend gemaakt. Hakkert benadrukt dat zij niet ver- trekt wegens rellen of ruzies. Haar vertrek is een gevolg van het feit dat sinds 1 maart van dit jaar haar baan bij het Anti Racisme Infor- matie Centrum een full-time baan is geworden die niet meer te com- bineren is met het raadswerk. „De laatste jaren was er al sprake van tropenjaren en het werd steeds moeilijkerom bij commissieverga- deringen aanwezig te zijn die al om 16.00 uur beginnen. Ik vind dat ik niet steeds een beroep kan blij- ven doen op Bea Oomens." Behal- ve het raadslidmaatschap laat Hak kert ook een aantal andere be- stuursfuncties vallen. Fractievoor- zitter Oomens is blij dat Hakkert bij de partij betrokken blijft als lid van de steunfractie. In de raadsvergadering van Sep tember zal J. Poolman de stoel van Hakkert gaan bezetten. Aan com- missievergaderingen zal hij al na het zomerreces deelnemen. Pool- man heeft in het verleden bestuurs- functies in en buiten Groen Links bekleed en stond jarenlang op de kandidatenlijsten van PPR en Groen Links, echter nooit op een verkiesbare plaats. Poolman zegt een goed oor te zullen hebben voor de wensen van bewonersvereni- gingen. „Verder zal ik met name letten op de kwaliteit van de ge meente en klantvriendelijkheid en heb ik interesse in milieu-aspec- ten." Opvallend is dat de nummers vier en vijf van de kandidatenlijst, A. Karamanoglu en H. Schoenmakers door nunimer zes Poolman gepas- seerd worden. Bij Schoenmakers spelen prive-omstandigheden een rol. Anders ligt het echter bij Kara manoglu. Volgens Oomens heeft de fractie hem in goed overleg ge- vraagd zich niet beschikbaar te stellen, omdat het moeilijk zou worden hem snel in te werken voor de taken die Hakkert achterlaat. Karamanoglu was hierover teleur- gesteld en had dan ook bedenktijd gevraagd. SCHIEDAM - Een verlengde Kever trok vrijdag 17 juni op de Grote markt bij het Stadhuis alle aandacht naar zich toe. Een bruidspaar had deze bijzondere limousine uitgekozen als trouwauto. Iedereen die de wagen voor het Stadhuis zag staan stopte wel even om een nieuwsgierige of be wonderende blik te werpen op dit bijzondere voertuig. De tijd van vakanties komt in zicht. Dat vraagt in veel gevallen een goede voorbereiding. Boven- dien begint de voorpret voor veel vakanties al thuis. Niettemin is het zaak om ook aan de serieuze zaken te denken. De ANWB-Alarmcen- trale zette een aantal praktische za ken op een rij. Wie op reis gaat moet zeker de vol- gende zaken niet vergeten: Contro- leer of paspoort en rijbewijs nog geldig zijn en kijk na of de particu- liere ziektekostenverzekering of het ziekenfonds geldig zijn in alle landen waar door heen gereisd wordt. Neem een reispakket mee. Zorg dat de belangrijkste medische gegevens mee gaan op reis en vraag zo nodig de huisarts of spe cialist om advies. Dragers van een bril of contactlenzen wordt aange- raden ook de reserveset mee te ne- men. In sommige landen is dit zelfs verplicht. Informeer de 'ach- terblijvers' bovendien waar de va- kantie wordt doorgebracht. Wie met eigen vervoer op reis gaat: Controleer of de groene kaart geldig is (zowel of de kaart niet verlopen als ook of de kaart geldig is in alle landen waardoor gereisd wordt). Laat het vervoermiddel voor vertrek nakijken; dit kan on- derweg een hoop problemen be- sparen! Belaad de auto goed: ver- deel het gewicht zoveel mogelijk. Tracht de eventuele imperial zo licht mogelijk te belasten. Vergeet daarnaast onderweg niet om regelmatig rustpauzes te ne- men en het olie- en waterpeil van de auto na te kijken. Op de vakantiebestemming ver- blijvend is het raadzaam regelma tig naar de achterblijvers te bellen. zodat iedereen weet dat het goed gaat. Onplezierige verrassingen blijven dan vrijwel zeker uit tenzij er natuurlijk een oproep van de ANWB-alarmcentrale komt via krant of radio. Verder is het handig een Interna tionale reis- en kredietbrief mee te nemen op vakantie. Bij problemen met het voertuig in het buitenland geeft de Internationale Reis- en Kredietbrief van de ANWB niet al- leen recht op hulp, maar worden ook kredietcoupons (max. fl.250,-) vergoed. Men krijgt ook krediet coupons waarmee bepaalde kos- ten, zoals reparatiekosten kunnen worden betaald. Deze kosten wor den door de ANWB voorgescho- ten. Bij thuiskomst stuurt de ANWB dan afrekening van de ge- bruikte kredietcoupons. Een exclu- sieve service voor IKR-houders is de mogelijkheid om een IRK Cre dit Card aan te vragen. Kaarthou- ders beschikken dan onderweg over een veilig en makkelijk be- taalmiddel. Naast hulp aan voer tuig heeft de kaarthouder ook recht op Rechtshulp. Rechtshulp kan no- dig zijn indien na bijvoorbeeld een aanrijding de schade verhaald moet worden op de tegenpartij in het buitenland. SCHIEDAM - Voor kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar is er dit jaar weer een kinderkamp. Dit kamp wordt georganiseerd door wijkcentrum De Telder en vindt plaats van 29 juli tot en met 5 augustus. het kost ft. 110,- en een eventuele broer of zus kunnen mee voor fl. 100,-. Voor het betalen van de reissom kan men gebruik ma ken van een spaarregeling. Voor meer informatie kan er gebeld worden met Pirn Smith, tel.4600166 of De Telder- ,tel .4348993. SCHIEDAM - 'Vriendschap is een droom'. Soms zijn dromen geen bedrog. Kom naar de samenkomst van wijkgemeente St. Martinus- kerk en beleef het mee op zondag 25 juni. Vanaf 09.00 uur is er kof- fie en koek. De Martinuskerk kan men vinden in Schiedam-Noord nabij het Albert van Raalteplein. SCHIEDAM - Denksportcentrum Brandersstad organiseert op zater dag 24 juni een snelschaaktoer- nooi. De aanvang van dit evene- ment is 20.00 uur en de inschrijf- kosten bedragen fl.7,50 per per- soon. Het speeltempo ligt op 7 mi- nuten per persoon. De prijzen die zijn te winnen bedragen 75 procent van het inleggeld. Voor aanmel- dingen en inlichtingen: tel. 4736466 en 4265496. SCHIEDAM - Zaterdag 24 juni staan de deuren van de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat weer wijd open om de vele muziekliefheb- bers te verwelkomen. Deze zater dag zal het christelijk gemengd koor Hosanna onder leiding van Everhard Zwart een optreden ver- zorgen. De deur gaat open om 15.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM Woensdagmorgen 14 juni tussen 7.00 en 9.00 uur is op de Giessenweg een gecombineerde controle gehouden. waarbij zowel het rijden door het rode licht als de snelheid van de voertuigen werden gecon- troleerd. In totaal stopten 28 personenauto's niet voor het rode licht, ter- wijl 19 automobilisten te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 87 km/u, waar 50 km/u is toegestaan. SCHIEDAM Op de Nieuwe Damlaan heeft woensdagmiddag 14 juni rond 13.00 uur een aanrijding plaats gevonden tussen een bestelbus en een tram. De 26-jarige bestuurder van het busje, afkomstig uit Lekkerkerk, wilde ter hoogte van het benzine-station Q-8 rechtsaf gaan om te tanken, maar zag de tram en de waarschuwingssignalen over het hoofd. Door de klap werd de trambestuurder, een 49-jarige Rotterdammer, uit z'n stoel geslingerd, waardoor hij met z'n been perongeluk tegen de snelheidspook stootte. De tram kreeg daardoor meer vaart en sleurde de bestelwagen 15 meter mee. Een 32-jarige vrouwelijke trampassagier uit Schiedam is met nekklachten naar het Holyziekenhuis vervoerd. Verder raakte niemand gewond. Het tramverkeer tussen Schiedam Noord en Zuid heeft 50 minu- ten stilgelegen. SCHIEDAM Een onbekende vrachtwagenchauffeur is woensdag- avond rond half acht doorgereden nadat hij op de Giessenplein een perso- nenauto na een aanrijding had beschadigd. De 58-jarige automobilist uit Rotterdam zette vervolgens tot aan het terrein van de Groothandelsmarkt de achtervolging in. Het lukte de gedeputeerde man niet om de vrachtwa gen stil te zetten. De Rotterdammer waarschuwde daarna de politie die op de handelsmarkt, met succes, een onderzoek instelde. De vrachtwagen werd aangetroffen, echter zonder bestuurder. De politie stelt een onder zoek in. Tegen de vrachtwagenchauffeur zal te zijner tijd een proces-ver- baal worden opgemaakt. SCHIEDAM Zes politiemensen en vier RET controleurs hebben van woensdagavond elf uur tot donderdagochtend een uur op de Nieuwe Damlaan een tramcontrole gehouden. In totaal kregen 17 personen een be- keuring voor het rijden zonder geldig vervoersbewijs. Drie personen wer den aangehouden in verband met het nog open staan van diverse boetes. Zij zullen deze moeten betalen of in geld of in natura. Dat laatste houdt in dat ze dan enkele dagen worden vastgehouden. SCHIEDAM Een bewoonster van de bejaardenwoningen aan de Bur- gemeester Stulemeijerstraat is donderdagmorgen 15 juni rond zes uur uit haar bed gevallen. De bejaarde vrouw, personalia onbekend, kon niet meer overeind komen en begon vervolgens op de vloer te kloppen. Haar benedenbuurman hoorde dat en waarschuwde de politie. die de vrouw overeind hielp en weer in bed stopte. De vrouw raakte overigens niet ge wond. VISCONTI Broersvest 10 D Tel. 4271655 Tot en met zaterdag 31 augustus kunt u bij ons ook terecht: ANWB Schiedam s-Gravelandseweg 565 010 - 4734333

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3