Europese politievrouwen willen wereldwijd contactnetwerk Eetcafe Intermezzo onbetwiste winnaar Ketelbinkie Koffietrofee Blauwe Vinvis op zoek naar klinkende munt Swingend multicultureel Dans en Percussie Festival Prins Willem Alexander opent internationale school in Rotterdam Laatste Inloopconcert van het seizoen Getuigen- oproep bromfietsroof Erasmus richt holding op Circus Royal zet tent op in Hilligersberg Rotterdamse commissaris Hoekstra naar wereldvrouwenconferentie MaasstaD i HILLEGERSBERG- SCHIEBROEK Slechts een handjevol koningshuis- gezinden had afgelopen vrij- dag zijn opwachting gemaakt bij de ingang van het I.E.C. - het International Education Center - om een glimp op te vangen van prins Willem Alexander, die de nieuwe school offtcieel zou openen. Om exact kwart over vier ar- riveerde hij bij de school. De wachtenden hadden toen al vele hooggeplaatste personen uit de limousines zien uit- stappen. Unicum Sprookje ROTTERDAM De vraag hoe de wereld eruit zou zien, als deze bestuurd wordt door vrouwen, lijkt voorlo- pig een onbeantwoorde. De vrouwen die afgelopen za- terdag het wereldhandelsge- bouw aan de Beurs bevolk- ten, formuleerden hun vraag dan ook anders. Hoe kan de wereld verbeteren, wanneer er meer vrouwen in leiding- gevende functies komen? Sprookje t ROTTERDAM Eetcafe Intermezzo aan de Stieltjes- straat heeft voor de tweede keer op rij de Ketelbinkie Koffietrofee gewonnen. De winnaar van vorig jaar stak met kop en schouders boven de andere kandidaten uit. Het 'Kopje koffie met alles erop en eraan' kreeg van de jury 98 punten, twee punten onder het maximum van honderd. Op de tweede plaats volgde Inntel Hotel met 88,5 punten en derde werd Henkes Ververschingslokaal met 87 punten. Het predikaat 'Pleu- risbak van Rotterdam' was dit jaar voor de McDonalds- vestiging aan de Coolsingel. Gele kaarten Angst Woensdag 21 juni 1995 ZUID Een 16-jarige inwoonster van Hendrik Ido Ambacht is afge- lopen vrijdagavond omstreeks half tien op de Lange Hilleweg met ge- weld beroofd van haar bromfiets. Het slachtoffer was' die avond met haar vriendin in Rotterdam gaan winkelen en stopte op de Lange Hilleweg om iets te eten. Drie ver- dachten, twee mannen en een vrouw, liepen een paar keer langs de meisjes en vervolgens stapte een van de mannen op de brom fiets. Toen het hen duidelijk werd dat de drie de bromfiets wilden ste- len, probeerden de slachtoffers dat te verhinderen door de bromfiets vast te blijven houden. Hierop trok een van de verdachten een vuur- wapen en richtte dat beurtelings op beide meisjes. Verlamd van schrik lieten zij de bromfiets los, waarop de drie verdachten wegreden en wegrenden. De politie zoekt mensen, die getui- ge waren van het misdrijf of die weten waar de bromfiets nu is. De twee mannelijke verdachten zijn ongeveer 20-25 jaar oud, hebben een donkere huidskleur en kort zwart haar. De vrouwelijke ver- dachte is ongeveer 15 jaar oud en heeft eveneens een donkere huidskleur (lichter dan de beide mannen). Zij droeg een groen/grij- ze spijkerbroek en een witte blou se. De bromfiets is van het merk Vespa, type Gilera. Hij is lila met mint van kleur en heeft een wit za- del met 'verfspatten'. Hoewel het signalement summier is, hoopt de politie op readies. Mogelijk heb ben de verdachten voorafgaande aan het feit ergens in de omgeving iets gegeten of gedronken of komt de omschrijving van de drie ie- mand bekend voor. Voor informa- tie kan men kontakt opnemen met de recherche van het district Groot IJsselmonde via telefoonnummer 424.36.25. Readies zullen ver- trouwelijk worden behandeld. ROTTERDAM De Erasmus Universiteit Rotterdam (EUR) heeft woensdag 14 juni de Eras mus Universiteit Rotterdam Hol ding BV opgericht. In de EUR Holding BV worden contract-acti- viteiten voor onderwijs en onder- i zoek ondergebracht. De EUR, die honderd procent aandeelhouder van de holding is, stelt een lening van een miljoen gulden beschik- baar als startkapitaal voor deze on- derneming. De universiteit ver- wacht dat de holding een stimulans zal zijn voor de uitbreiding van contract-activiteiten. De EUR Holding BV vormt een instrument dat flexibiliteit koppelt aan inzichtelijkheid en bestuur- baarheid. Zo zal de financieel-ad- ministratieve dienstverlening bin- nen de holding geheel worden toe- gesneden op derde geldstroom-ac- tiviteiten. Daardoor zal de univer siteit via de holding snel en slag- vaardig kunnen reageren op vra- gen uit de markt. Omdat de EUR enig aandeelhou der is, heeft de universiteit tegelij- kertijd een beter toezicht op de contractactiviteiten dan nu het ge- val is vanwege de versnippering van deze activiteiten in afzonder- lijke stichtingen. Zo zal er onder- meer op worden toegezien dat de diensten die de EUR aan de hol ding levert integraal worden ver- goed. De EUR Holding BV is ook be- doeld voor het afdekken van risi- co's van derde geldstroom-activi- teiten. zoals onderwijs en onder- zoek in opdracht van bedrijven en overheidsinstanties. Eventuele te- genvallers komen nu niet voor re- kening van de universiteit, maar van de holding. Onder de vlag van de EUR Holding zullen diverse werk bv's worden opgericht, waar- in de contractactiviteiten daadwer- kelijk zullen plaatsvinden. ROTTERDAM Het circus komt even naar Rotterdam, en dan nog wel het mooiste tentcircus van Nederland. Dat is immers de titel die Circus Royal uit Dordrecht van de American Circus Fans Associa tion sinds januari van dit jaar mag dragen. Morgen, 22 juni, zet het circus zijn tent op aan de Hazel- aarsweg in Hilligersberg. Om 16.15 en 19.30 uur starten de voor- stellingen. De Dordtse circusfamilie Teute- berg, wiens circusgeschiedenis te- rug gaat tot 1896, is eigenaar van Circus Royal. Om recht te doen aan de oude circustraditie vormen de dieren een belangrijk onderdeel van het programma. Naast een show met vier volbloed Arabieren, voorgebracht door de 21-jarige ju- nior-directeur Tonie Teuteberg, heeft het circus twee olifanten en twee paarden, die samen in een dressuur te zien zijn. Uniek zijn een koe en een stier, die samen als 'mini en maxi' in de piste optre- !j den. Daarnaast brengt Royal onder meer een jongleur te paard, een Marokkaanse springgroep en de schwung trapese. En natuurlijk zijn er clowns. Royal brengt Los Gino's, muzikale clowns die hun sporen in Europa meer dan ver- diend hebben. Ze traden onder meer op voor de koninklijke fami- lie van Monaco. CX9.57 Burgemeester A. Peper van Rotter dam, de excellenties Y. Sako en K.T. Dornbush, respectievelijk ambassadeur van Japan en Ameri- ka en J. Kohnstamm, staatssecreta- ris van Binnenlandse Zaken waren aanwezig. Ook gaven de voorzit- ters van de Rotterdamse en Japan- se Kamer van Koophandel, de he- ren R.P.M. de Bok en H. Saito acte de presence. Na verwelkomd te zijn kregen alle prominenten een rondleiding door de school. Verscheidene lokalen werden aangedaan. Zo ook het computerlokaal, waar Japanse en Amerikaanse leerlingen gezamen- lijk achter de P.C.'s hadden plaats- genomen. Ongedwongen stelde de prins vragen en de kinderen wilden maar al te graag hun kunnen op de computers demonstreren. Of het toeval was of niet: ineens klonk uit een van de computers het Wilhel- mus. Na de uitgebreide rondleiding be- gaf het gevolg zich naar de gym- zaal om te luisteren naar de spee ches. Daar hadden de andere aan- wezigen zich ondertussen laten en- tertainen door muziek en dans van leerlingen van beide scholen. Bur gemeester Peper, vaak aangespro- ken met 'dr. Pepper', opende de rij van sprekers. In zijn toespraak be- lichtte hij het unicum van de school in die zin, dat het de eerste keer is dat er binnen een school twee onderwijssystemen worden gehanteerd, het traditionele Japan se onderwijs en het internationaal georienteerde Amerikaanse onder- wijssysteem. Met een knipoog naar de slogan van de Rotterdamse haven, 'The Gateway to Europe', noemde hij deze school, 'The Ga teway to the Future' De ambassadeur van de Verenigde Staten, Dornbush, roemde in zijn speech de snelheid, waarmee het hele project van de grand was ge- komen. „De realisatie van deze droom is een voorbeeld van het no- nonsense beleid van het Ontwikke- lingsBedrijf Rotterdam en de Ge- meente Rotterdam", zo sprak hij, „en daarmee het motto: 'Action, not words' - geen woorden maar daden - meer dan waar makend." Voor sommige kinderen waren de toespraken iets te veel van het goe- de. Terwijl beide directeuren van de Japanse en de Amerikaanse School samen een soort sprookje vertelden, werd in wangen gekne- pen en werden gebitten gei'nspec- teerd. Slechts een hoofdknik van de lerares was voldoende om de leerlingen weer netjes te doen zit- ten. Net op tijd betrad prins Wil lem Alexander het podium om de gedenksteen te onthullen. Samen met twee leerlingen trok hij het doek weg van de steen, waarop de volgende inscriptie te lezen staat: 'Our children will carry the name, of Rotterdam into the world. Just as the spring wind scatters the seeds of flowers to the fields. They are the future' (Onze kinderen zul len de naam van Rotterdam de we- reld indragen. Gelijk de voorjaars- wind de bloemenzaden over de velden verstrooit. Zij zijn de toe- komst). Met deze handeling was de officiele opening van het I.E.C. een feit. Zaterdag werd geconstateerd dat er nog een lange weg te gaan is. Voor een aantal aanwezigen leidt die weg via China naar Neder land. In September wordt de vier- de wereldvrouwenconferentie ge- houden in Peking. Daar worden afspraken gemaakt over het emancipatiebeleid van alle lan- den, vertegenwoordigd zijn in de Verenigde Naties. Een van de stappen is, dat het Europees Net werk van Politievrouwen in Pe king een wereldwijd contactnet werk voor vrouwelijke politie- agenten zal aankondigen. De bijeenkomst zaterdag in het beursgebouw was bedoeld om minister Melkert, die emancipa- tiezaken in zijn portefeuille heeft, de laatste aanwijzingen mee te geven. De Nederlandse vrouwen- beweging heeft de lange mars naar China goed voorbereid. Ruim twee jaar vinden er in het hele land discussiebijeenkomsten plaats over het vrouwenemanci- patiebeleid van de regering. In Rotterdam werd de balans opge- maakt van deze voorbereidingen. De bijeenkomst was georgani- seerd door de werkgroep VN- Wereldvrouwenconferentie, een man met een strafblad wordt nooit gezegd dat hij een slechte vader is." Agente Carol Ormiston voegt er- aan toe: „Als een vrouw aangifte doet van een mishandeling, wordt ze nog maar al te vaak zelf mede- schuldig verklaard van haar mis handeling. Geweld tegen vrou wen is een zaak, die de politie juist uiterst serieus zou moeten behandelen, maar in veel landen wordt aan andere zaken priotiteit gegeven." Een van de oorzaken van de ge- ringe belangstelling voor geweld tegen vrouwen, is het feit dat er weinig vrouwen op hoge posten zitten in het politieapparaat. In Nederland is nog geen veertien procent van alle agenten vrouw. Vanaf de rang van brigadier is dit percentage geslonken tot twee procent. Commissaris Hoekstra is een van de vijf vrouwelijke com- missarissen in Nederland. Op de vrouwenconferentie in Peking zullen Hoekstra en haar collega's van het Europees Netwerk voor Politievrouwen een wereldwijd contactnetwerk voor politievrou wen aankondigen. Rotterdam kan daar volgens Hoekstra een belangrijke rol in spelen. „Niet alleen financieel, maar vooral ook moreel kan Rot terdam dit netwerk ondersteunen. Het wordt tijd dat de politie genu- anceerd onder de aandacht wordt gebracht. In Peking zullen er tus- sen de 35.000 en 40.000 vrouwen aanwezig zijn. Die kans moet Rotterdam niet laten liggen", vindt Hoekstra. Het moet nu maar eens afgelopen zijn met het boe- man-idee van de politie, is de boodschap die de Engelse colle ga's uitdragen. „Zie ons als vrou wen en als politievrouwen." HELMA MAAS ROTTERDAM Een ton, dat is het bedrag dat nog nodig is voor de realisatie van de Vin op het Weena. Voor nachtelijk etablisse- ment de Blauwe Vis moet het kunstwerk van Willem van Drunen komen. Het voorbereidende werk is zo goed als gedaan, nu het geld nog. Vandaar dat donderdag 15 ju ni een persconferentie was beleg om de vertegenwoordigers van de media op de hoogte te stellen van de kunstplannen. In de hoop dat zij in hun verhalen potentiele spon sors van de vin over de streep zou- den trekken om toch vooral geld te storten. De vin hoort in Rotterdam zo vin den de initiatiefnemers Jolanda van den Bos en Monique van der Burg. Kunstenaar van Drunen is het daar mee eens 'als het beeld er tenminste eenmaal staat'. „Beel- den gaan zodra ze een plaats heb ben in de ruimte vanzelf deel uit maken van die ruimte. Kijk maar naar het beeld van Zadkine. Nie- mand kende hem, maar tegen- woordig zijn Zadkine en zijn beeld onlosmakelijk met de Maasstad verbonden." Van den Bos en van der Burg zijn het met hem eens, zij het dat zij toch wel meer verwant- schap zien tussen vin en Rotterdam zien. Want in hun ogen is Rotter dam een walvisstad. Zo stonden er in de bloeiperiode van de walvis- vaart, de zeventiende eeuw, lever- traankokerijen op de Oude Plan- tage. En ook deze eeuw veroor- zaakte walvissen nog opschudding in de Maasstad. Zoals die keer dat er enkele potvissen waren aange- spoeld die in Rotterdam op de Parkkade aan stukken werden ge- sneden, tot groot vermaak van 'souvenirjagers'; er schijnen nog foto's in omloop te zijn van een onbekende man die met de enorme penis van het grootste zoogdier ter wereld aan de haal gaat. Nog voordat Van den Bos haar Blauwe Vis opende speelde ze al met het idee voor het kunstwerk. Min of meer begonnen als een grap naar aanleiding van een sprookje over een walvis in de fontein van het Hofplein, groeide het al snel uit tot een serieus project. Toen ook de kunstenaar, die toevallig nog een voorstudie voor een vin in zijn atelier had staan, besloot mee te doen, ging de bal nog sneller rol- len. Er werd een stichting de Vin opgericht en grate namen werden benaderd voor het comite van aan- beveling. Daarin zitten onder meer voormalig wethouder Pirn Ver- meulen en ex-directeur dS+V Riek Bakker. Met eigen middelen wer den de eerste stappen ter realise- ring van de Vin gezet. Inmiddels is het project in een vergevorderd stadium; zelfs de vergunningen, al- tijd een van de grootste struikel- ROTTERDAM Het laatste In- loopconcert van het seizoen vindt zaterdag 24 juni plaats in de Hal van Concert- en congresgebouw de Doelen tussen 15.00 en 16.15 uur. Drie ensembles presenteren zich aan het publiek: het Maasste- delijk Jongenskoor, het Hoeks Jon- genskoor en meisjeskoor Tiritom- ba. Het Maasstedelijk Jongenskoor brengt delen uit het repertoire van de concertreis van het koor naar Denemarken. die plaats vindt in ju- li van dit jaar. Het accent in het op- treden ligt op het Requiem van Ga briel Faure. De muzikale leiding is in handen van Hugo de Koning en Andries Hoekstra. De kinderkoren uit Hoek van Hol land geven een gezamenlijke pre- sentatie. Tevens presenteert men de zogenaamde Probationers- groep, een opleidingsgroep voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Het Hoeks Jongeskoor bestaat al 30 jaar. maar Tiritomba is pas 3 jaar geleden opgericht. Het repertoire van de koren bestaat uit kinder- koormuziek, kerkliederen, musi cal- en volksliedjes. De jongens hebben in een roemrijk verleden blokken, zijn binnen. Alleen de be- nodigde hoeveelheid geld is er nog niet. Maar niemand twijfelt eraan of dat komt ook binnen. Voor zich- zelf willen de initiatiefnemers in het najaar het gevaarte op de kop van de Lijnbaan hebben staan. Potentiele sponors kunnen con tact opnemen met Stichting de Vin, Overschiese Kleiweg 55, 3045 PP Rotterdam, tel. 418 22 30, fax 418 38 67. Hoofdsponsor zijn kost fl.40.000,-, tegen fl.10.000,- als gewone sponsor. Voor facilitaire sponsors of ge wone schenkingen staan geen vaste bedragen. Stichting de Vis is, na overleg, bereid tot allerlei tegenprestaties. MAURICE HEUNEN vanwege de concertreizen naar het buitenland. De beide koren wor den gedirigeerd door Henny West- dijk. Deborah Bovenlander ver- zorgt de pianobegeleiding. De inloopconcerten bieden ama- teurkoren en -orkesten uit de regio de kans zich te presenteren aan een groot publiek. De toegang is gratis en de deuren van de Doelen zijn vanaf 14.45 uur voor het publiek geopend. De concertserie wordt tot nu toe georganiseerd door de Rot terdamse Kunststichting, in sa- menwerking met de Doelen. Met ingang van het nieuwe seizoen neemt de Doelen de organisatie van de Inloopconcerten over. Het eerste Inloopconcert van het nieu we seizoen vindt plaats op zater dag 23 September 1995. De voor bovengenoemde datum aangekondigde optredens van het Rotterdams Dameskoor en Mu ziek- en dansensemble Radostan komen te vervallen; Radostan zal in het komende seizoen een optre- den verzorgen. Inloopconcert, zaterdag 24 juni. Plaats: Hal van De Doelen. Aan- vang: 15.00 uur. De toegang is gratis. ter een kraampje stonden vrou wen in uniform. Zij vertegen- woordigden het Europese net werk van politievrouwen. De Rotterdamse commissaris Carla Hoekstra vertelt wat het Europees Netwerk in Peking gaat doen. ,,In Peking zullen we dage- lijks een bijeenkomst organise- ren, waarin we informatie geven over het werk van de politie en de betekenis van een vrouwennet- werk van politieagenten. Dat zal ongeveer een kwartier in beslag nemen. We hebben expres veel tijd gereserveerd om vragen te beantwoorden. We willen met kleine groepjes vrouwen bespre- ken wat voor beeld zij hebben van de politie en wat hun wensen zijn ten aanzien van het politie- optreden. Voor veel vrouwen geldt dat ze de politie niet ver- trouwen en daarom geen aangifte doen als ze mishandeld zijn." De juryleden spraken bij het be- noemen van de door hen gedron ken kopjes koffie opvallend wei nig van 'koffie'. De smaak van de gemiddelde kop koffie werd door de jury eerder omschreven als 'af- waswater' en 'bakjes hartklep". Een van de juryleden sprak zelfs van 'een ware helletocht door een zee van pleur- en slootwater'. Dat gaf ook aan, dat de grate grijze middelmaat troef was tijdens het proeven. In totaal dronken de juryleden kof fie in 130 gelegenheden, verdeeld over vijf categorieen. De smaak van de koffie bleek zeer mo- mentgevoelig: hoe later op de dag, hoe slechter de koffie. Gelukkig was er ook sprake van verwenne- rijen door extraatjes als koekjes, truffels en puntjes likeur. Opval lend was, dat 'Gele Kaart'-ontvan- gers van voorgaande jaren hun ge- drag en kwaliteit van de koffie hadden verbeterd. Enkele catego- rie- en 'over all'-winnaars uit eer- dere jaren leken echter genoegen te hebben genomen met hun prijs en liepen niet mee met de ontwikke- lingen. Opvallend was ook, dat de koffie- shops in de grootwinkelbedrijven het goed doen. Vooral V&D kreeg hiervoor een pluimpje in het filiaal in het centrum en op Zuid. De jury vond de koffie acceptabel, heet, goed voorzien van 'accessoires' (suiker, kandij, melk, zoetstof) en de service snel en vriendelijk. Ook het Radio Correct Studio Cafe kwam goed uit de bus met goede koffie en als extraatje een truffel. De bekende uitzondering op de re- gel trof de jury in het restaurant op de tweede verdieping van de Bij- enkorf met vieze lepels, te sterke (oude) koffie en gammel meubi- lair. Er werden dit jaar aardig wat gele kaarten uitgedeeld. De eerste 'Gele Kaart' moest dit jaar worden over- handigd aan een categorie-winnaar van vorig jaar: DAD's Salon de The. Volgens de jury wordt er te weinig voor teveel geserveerd, lo- pen de wachttijden er onevenredig uit de hand, is er weinig of geen at- Carta Hoekstra. waarvan het secretariaat in Rot terdam gevestigd is. Er was ge- zorgd voor een gevarieerd pro gramma van discussie en ver maak. Een keur van artiesten, van Mathilde Santing tot de Zwoelie Troelies, was ingehuurd om de slotmanifestatie een feestelijk ka- rakter te geven. De hele dag door was er een informatiemarkt. Ach- Het imago van de politie wordt volgens Hoekstra nog te veel be- paald door de angst van vrouwen niet serieus genomen te worden of zelfs door mannelijke politie agenten gei'ntimideerd te worden. Onderzoek naar seksuele intimi- datie in het politiecorps zelf, heeft een aantal jaren geleden voor heel wat opschudding gezorgd in Ne derland. Haar Engelse collega's vallen Hoekstra bij. Inspecteur Maureen Poole vindt dat het hui- dige politieapparaat in de meeste Europese landen nog te veel een door blanke mannen gedomineer- de organisatie is. Aan de vrouw- vriendelijkheid valt nog heel wat te sleutelen. Ze zegt: „Als een vrouw opgepakt wordt, zeggen ze dat ze een slechte moeder is. Van ROTTERDAM Liefhebbers van alle soorten dans opgelet! Stichting Salsa Promotions organi- seert in verband met Rotterdam Multiculturele Stad op vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 juni het Rotterdamse Multiculturele Dance Percussion Festival. Het Festival vindt plaats op drie lo- katies: Cafe v/h Middelpunt aan het Middellandplein 33, King Da vid Milton's Dance Factory aan de Eendrachtsweg 25 en in Cafe de With aan de Witte de Withstraat 16. Bezoekers van het festival kunnen genieten van de dans- en percus- sieworkshops en internationale ar tiesten, zoals Glenn Lopes van Cu rasao, T.C. Colon van Puerto Rico en John Tavaris van Santa Do mingo. De workshops worden ge geven door zeer ervaren en gekwa- lificeerddocenten. Er worden workshops van diverse dansen gegeven, zoals salsa voor beginners en gevorderden, salsa steps, salsa aerobics, Ethiopische dansen, latin- en ball Room dan cing en Baithak Gana/Bharate Na- tya (Indiaas dansen). Daarnaast is er flamenco voor beginners en ge vorderden, Argentijnse tango voor beginners en gevorderden, samba, Afrikaanse dans, buikdansen en 'salsa jazz'. Ook worden er Afrikaanse - en Salsa-percussie workshops gege ven onder zeer deskundige leiding. Elke avond wordt afgerond met een spetterende 'Hot Summer Night' met live muziek van de in ternationale groep De Glenn Lopes Band. Meedoen aan een workshop kost fl. 25,-. De entree per feestavond bedraagt fl. 7,50. Voor inschrijvin- gen en informatie kan men bellen of langskomen op kantooruren bij St. Salsa Promotions, Eendrachts weg 25, Rotterdam Centrum, tele- foon 414.28.47. Stichting Salsa Promotions is met openbaar ver- voer te bereiken met tramlijn 5 of met de metro richting Marco- niplein, uitstappen bij Eendrachts- plein. tentie voor de klant en laat de tota- le service te wensen over. Oud-ca- tegorie-winnaar coffeeshop Lam- metje Groen in Warenhuis Junger- hans kreeg eveneens een Gele Kaart. De - overigens nog steeds zeer acceptabele - koffie wordt ge serveerd in kapot servies. Andere gele kaarten waren er voor de koffiehoek van het Imax (don- ker hoi), het Break Away Cafe (geen bediening), Cafe Mondriaan (ook een pleurisbak), het Wester- paviljoen (kapotte spullen) en cof feeshop Metrocorner ('gribus'). Het Bolwerk en de nieuwe buren Le Commerce en de Tijdgeest kre gen eveneens een waarschuwing voor „smakeloze bittere koffie, ge serveerd in ronduit smerige kopjes in een vieze omgeving". Kortom, de jury was niet mals in het benoe- men van de kopjes koffie en gele genheden waar zij deze dronken. Naast de prijswinnaar 'alle catego rieen' Intermezzo werden er in de diverse sectoren ook prijswinnaars benoemd. Intermezzo won ook in de sector Horeca Algemeen. In de sector Toeristische Attracties won Schielandshuis De Pappegay, win naar in de sector Hotels was Inntel Hotel. In de sector Coffeeshops kreeg Cafe Wereldhaven Port of Rotterdam de meeste punten. Tot slot werd in de sector Grand-cafe's Henkes Ververschingslokaal in Delfshaven eerste. Eetcafe Intermezzo was dit jaar voor de tweede keer de onbetwiste winnaar van de Ketelbinkie Koffietrofee.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 9