'Delfshaven is een groot Perron Nul' Metropolis laat zich van beste kant zien klein m ISfe* - Opvang verslaafden rondom West-Kruiskade in aantocht Aktiegroep plaatst drie oversteekeilanden icteZuider$br s 55 m Allemaal Anders, Allemaal Gelijk all different all equal all different all equal all different all equal GRATIS? /ertel mij wat, ik lees Maasstad y Ontwikkelen TWEE WEKEN Rotterdams Dagblad Elke zondagmiddag feest in Rozentuin Bevolking voelt zich veiliger Rotterdam is nog lang niet af ^oLc* iA1 Vijf miljoen voor aanpak black spots Tips voor JVP-Boffers Openlucht- theater Rotterdam lie elders in dit Mod J v- - OOM Vulde bon opde Pluspagina in. De Delfshaven PvdA eist maatregelen tegen drugsoverlast: DELFSHAVEN De PvdA-fractie in de deelraad van Delfs haven constateert, in een door het CDA ondersteunde motie, dat na de opheffing van Perron Nul bij het Centraal Station er een groot Perron Nul in de deelgemeente Delfshaven is ont- staan. Met het oog op de verwachte overlast tijdens de zomer- maanden door onder meer de vele drugstoeristen roept de frac- tie het bestuur van de deelgemeente op bij B&W van Rotter dam te vragen om maatregelen die op korte termijn de drugs overlast reguleren. W1UUR F0T0SERVICE 2.50 I Bij aanschaf van 2 Konica fotorolletjes een Single Use camera van.l&£5" voor2.50 FOT# VIDE# AUDH i.ffii'f ,.f y f Plannen als het om wonen gaat SIGMA SA 300 RM 28-105 Van 1499 Nu: FOTO VIDEO AUDIO .BETER IN BEELD... EN GELUIDI Delfshaven, Bospolder, Oud Mathenesse, Spangen, Witte Dorp en Tussendijken. EDITIE-OPLAGE 23.230 Westblaak 180 Advertenties: 010 - 4004296 Redactie: 010 -4004491 Bezorging 010 - 4514555 ROTTERDAM Voor de aanpak van onveilige ver- keerslocaties (de zogenaam- de black spots) heeft het col lege van B&W van Rotter dam vijf miljoen gulden ex tra uitgetrokken ten laste van het investeringspro- gramma. Eerder werd al een bedrag van 1,7 miljoen vrijgemaakt voor de aanpak van tien voor de fietser meest onveilige verkeers- locaties. Dit jaar worden de navolgende black spots aan- gepakt: Kralingse Zoom Abraham van Rijckevorsel- weg, Kralingse Zoom/'s- Gravenweg, Pieter de Hoog- hweg/Willem Buytenwech- straat, Pres. Rooseveltweg/ M.L. Kingweg, Mathenes- serlaan/Nieuwe Binnenweg en Olympiaweg/Grote Kreek. De projecten zijn al- lemaal bestekgereed en kun- nen direct in uitvoering worden genomen. ^^5 ROTTERDAM Alle JVP-Boffers van de ba- sischolen in en op Rotter dam kunnen in de vakantie- tijd gretig gebruik maken van alle nieuwe leuke attrac- ties. Een paar goede tips voor de thuisblijvers. Nieuw is bijvoorbeeld een kleurrijk Indianenspel, dat gespeeld kan worden in het Buiten- sportcentrum Tiekamp aan de Hoeksekade 141 in Berg- schenhoek, elke dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00 uur tot 12.00 uur voor 4 tot en met 8-jarigen en's middags van 14.00 uur tot 16.00 uur voor 9 tot en met 12-jarigen. Ook kunnen de kinderen naar het belasting- museum aan de Parklaan 14-16. Daar kun je iedere dag van 11.00 uur tot 17.00 uur (behaive maandag) gra tis meedoen aan het smok- kelspel, dus saai is het zeker niet. ROTTERDAM Met een zonnetje aan de hemel vormt de Rozentuin in het Musuempark een prima de cor voor het Openluchtthea- ter Rotterdam. Voor de ne- gende achtereenvolgende keer gaat dit evenement zondag 9 juli van start. Het Openluchttheater Rotter dam biedt acht zondagmid- dagen lang een succesvolle reeks van muziek-, theater- en kinderprogramma's. Meatball Van de Camp mogen op zondag 9 juli om 13.00 uur met hun kinder- voorstelling 'De Kroon en de Zot* het spits afbijten. Om 14.30 geeft Orkater het eerste concert getiteld 'Je- mand auf der Treppe?'. En tot slot is het de beurt aan Jango Edwards met z'n 'Jango's classic solo show'. De Rozentuin is gratis toegankeljjk. D. van der Heem (PvdA) verklaar- de de noodzaak van de motie als volgt: „Iedere bewoner van Delfs haven weet welke overlastproble- matiek er leeft binnen de deelge meente. Het project 'huiskamerop- vang voor dak- en thuislozen' biedt op lange termijn een oplos- sing voor het drugsprobleem. Het project kan echter alleen slagen als de bevolking dit wil en kan onder- steunen. Hler maken we ons grote zorgen over. Binnen Delfshaven doen zich namelijk dagelijks prak- tijken voor die zich voorheen op Perron Nul afspeelden. Delfshaven is eigenlijk een groot Perron Nul." Volgens de PvdA lost het hiiiska- merproject niet de problematiek op. De politie doet haar best door drugspanden te ontruimen, maar dit biedt geen blijvende oplossing. Van der Heem: „De politie spreekt van het rondpompen van de over- last van de ene wijk naar de ander. Tijdens de komende zomermaan- den zullen drugstoeristen uit Frankrijk, Duitsland en zelfs Scan- dinavie voor overlast in de wijken zorgen. Dit is niet langer aanvaard- baar. Wij willen dan ook dat het bestuur van de deelgemeente bij B &W aan de bel gaat trekken om te eisen dat Perron Nul, te weten Delfshaven, werkelijk wordt ge- sloten." De fractie van de WD schaarde zich achter de strekking van de motie, maar had problemen met de zinsnede '6en Perron Nul'. De WD steunde de motie nadat deze zinsnede was verwijderd. D66 vond het, bij monde van Van Soest, niet verstandig om heel Delfshaven als een groot Perron Nul aan te duiden. „Bovendien geeft de motie geen richting aan waarin een eventuele oplossing VOOR MAAR (bij inlevering van deze bon) Schiedamseweg 99 Tel: 010 4765984 Vierambachtstraat 10 Tel: 010 4780424 Goudserijweg 13 Tel: 010 4530499 kan worden gevonden." Deze'kri- tiek vond steun bij D66-portefeuil- lehouder Heuberger die de motie kenmerkte als 'niet realistisch' en vond dat er een 'hoog gehalte aan populisme' aan ten grondslag lag. Ook J. Groenenboom van Groen Links kwam met kritiek: „Een snelle oplossing van het probleem is niet voor handen. Als er zou worden gevraagd om meer politie in te zetten dan kon ik mij in de motie vinden." Het CDA tenslotte betoogde dat de deelgemeente haar verantwoorde- lijkheid voor het terugdringen van de drugsproblematiek moet erken- nen. L. Geluk: „We voelen ons met een kluitje in het riet gestuurd door de gemeente Rotterdam. Na de sluiting van Perron Nul en de verplaatsing van de prostitutiezone naar de Keileweg was ons beloofd dat de overlast beperkt zou blijven. Dat is in de praktijk niet zo. Ik ben een inwoner van Delfshaven en vindt de omgeving waarin ik woon geen Perron Nul. De activiteiten die zich daar vroeger voordeden zijn nu echter wel verspreid zicht- baar binnen de deelgemeente. Wij ondersteunen dan ook alle maatre gelen die meewerken aan een op lossing." Voorzitter Tom Harreman zag de motie als een ondersteuning voor de brief die het bestuur aan de Col lege van B&W heeft gestuurd en waarin om maatregelen als onder meer het vergroten van de capaci- teit van de politie wordt gevraagd. „Het antwoord op die brief hebben we nog niet mogen ontvangen. De indruk alsof er niets gebeurt moet echter niet ontstaan. Er is veelvul- dig overleg over de drugsproble matiek met de gemeente Rotter dam. Een groot Perron Nul geeft niet een beeld van de werkelijke si- tuatie, maar ik ga ervan uit dat hiermee de gevoelens van de be volking tot uitdrukking worden ge- bracht." '•'A-*- 4-v -•••r r- - -■ - ROTTERDAM En opeens was daar Supergrass. Nadat over de he- le dag zo'n zeventigduizend men- sen zich wentelend in de zon had- den laten vermaken door de ver- schillende bands, sloeg bij het in- vallen van de avond de vonk echt goed over, Drie kleine jongetjes uit Oxford, Engeland, zorgden voor die metamorfose van Metropolis. Het iele trio betrad het immense podium en het publiek trok vrijwel meteen massaal naar het podium. Supergrass werd het hoogtepunt en treedt daardoor waarschijnlijk in de voetsporen van The Offspring en Living Colour, ook groepen die doorbraken na optredens op eerde- re edities van het Rotterdamse popfestival. Metropolis was dit jaar een stuk knusser dan voor heen. De volksverhuizingen, die karakteristiek waren voor het gra tis popfestival, bieven uit door het ontbreken van een tweede veld. Daardoor plofte iedereen na aan- komst meteen neer op het gras in de zon, die ondanks de weersvoor- spellingen nauwelijks minder hard scheen dan de dagen ervoor. Tot problemen leidde de hitte nauwe lijks. De EHBO had een rustige dag en de organisatie is dan ook te- vreden over het verloop van het festival, dat tot voor kort nog in zijn voortbestaan werd bedreigd. Gesterkt door deze editie gelooft de organisatie nu weer heilig in be- hotid van het misschien wel leukste en in ieder geval vernieu- wendste festival van Nederland. Foto Willem de Ble WESTEN Ruim 130 bewoners kwamen afgelopen donderdag bij elkaar in de kleine zaal van Odeon in de Gouvernestraat. Ze zijn de drugsoverlast aan de West-Kruis kade, le Middellandstraat en alle omringende straten meer dan zat. Door de sluiting van Perron 0 is voor hen de situatie weer terugge- keerd naar de onbeheersbare pro perties van de jaren '70. Ze zijn wel blij met de extra politie-inzet en de nieuwe politiepost aan de Westkruiskade, maar daarmee zijn de problemen van drugsoverlast absoluut niet opgelost. Er wordt nog steeds in de buurt gedeald en gebruikt en daar moet wat aan ge- beuren, menen ze. Wethouder Meijer (dak- en thuis lozen) was uitgenodigd om te ver- tellen wat de plannen van de kant van de gemeente zijn. Hij legde uit dat een aantal projecten op stapel staat, zoals dag- en nachtopvang van verslaafden. Het wachten is op de bouwvergunning. De wethou der denkt dat de projecten over een half jaar gerealiseerd worden. Vanuit de Bewonersvergadering klonk de vraag om tot het moment waarop die projecten starten, de extra politiehulp te blijven houden. Meijer beloofde z'n uiterste best te doen om in overleg met collega Den Oudendammer en burgemees- ter Peper, het daarvoor benodigde geld te verkrijgen. Zitgroep COLINDA In 3 moderne kleuren leder-look. 3 2 zits nu van 998.- voor Magazijnprijs WESTEN De bewonersorga- nisatie Aktiegroep Het Nieuwe Westen heeft op 27 juni drie oversteekeilanden geplaatst bij de zebra's op de Heemraadssin- gel bij de Hooidrift. Daarmee wordt een nieuw begin gemaakt met de uitvoering van de Op- zoomerdroom in Het Nieuwe Westen: overal veilige oversteek- plaatsen. Door de bewonersorganisatie Ak tiegroep Het Nieuwe Westen is voor 1995 als belangrijkste aand- achtspunt bij alle aktiviteiten vast- gesteld: 'Kinderen Voorrang'. Volgens de aktiegroep bevinden zich twee duidelijke knelpunten op het gebied van veiligheid in de wijk: onvoldoende speelruimte en een groot aantal gevaarlijk over- steekbare verkeersroutes. De rou tes naar de scholen en naar de wel aanwezige speelruimte gaan bijna altijd via een gevaarlijke over- steek. Als startschot voor de veili ge schoolroutes is afgelopen week een veiliger oversteek vanuit de wijk via de Heemraadssingel naar hdx Heemraadspark gerealiseerd. Het bijzondere van dit project is niet alleen dat de bewonersorgani satie opdrachtgever is, maar ook de gebruikte materialen voor de oversteekeilanden zijn nieuw voor Rotterdam. De oversteekeilanden bestaan uit beton en hergebruikt kunststof en ze kunnen direct op het asfalt geplaatst worden. De Aktiegroep Het Nieuwe Wes ten verwacht dat door alle betrok- ken partijen het komend jaar een plan van aanpak gemaakt wordt voor veilige schoolroutes. Het plan van aanpak omvat ook de financie ring en het tijdstip van uitvoering. Extra maatregelen op het gebied van verkeersveiligheid voor voet- gangers zijn in het verleden vrijwel altijd via akties afgedwongen. Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010 - 4518844 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 ROTTERDAM De zomer van 1995 gaat de geschiedenis in als de zomer tegen de intole- rantie. In heel Europa worden jongeren opgeroepen zich te verzetten tegen racisme, vreemdelingenhaat, antisemi- tisme en andere vormen van onverdraagzaamheid. De mo tor achter deze oproep is de jongerencampagne All Diffe rent, All Equal. Morgen, don derdag 6 juli, staat het Rotter damse Grotekerkplein de hele dag in het teken van de cam- pagne. Het hoogtepunt van de cam- pagne zijn de Europese jonge- rentreinen, die tot 9 juli door Europa rijden. Vanuit Dublin, Oslo, Warschau, Lissabon en Athene vertrokken afgelopen maandag zes treinen vol jonge ren met eindbestemming Straatsburg. De trein uit Du blin stopt morgen in Rotter dam. All Different, All Equal is een initiatief van de Raad van Eu ropa en wordt in alle lidstaten van de Raad ondersteund. De campagne omvat een groot aantal activiteiten voor en door jongeren. Het programma in Rotterdam wordt georgani- seerd door RADAR, de Rotter damse Anti Discriminatie Actie Raad, in samenwerking met het Nationale campagne Comi- te Allemaal Anders, Allemaal Gelijk. Het programma op het Grotekerkplein start om 12.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. In het hart van Rotterdam wordt gediscussieerd, gespeeld en gegeten. Naast landelijke en Rotterdamse politici en beken- de sportlieden krijgen ook jon geren de gelegenheid hun me- ning over het thema (in)tole- rantie kenbaar te maken bij de Speakers Corner. Niet alleen in discussie, maar ook in pleinspe- len gaan ze met elkaar de strijd aan. De Rotterdamse jongeren geven de 'trein-jongeren' ook nog een aantal boodschappen mee voor de verdere reis. Op het plein is de mogelijkheid eigen wensen of ideeen in de vorm van een boodschap in een grote boodschappentas mee te geven. Wie een tekst te omstan- dig vindt, kan een kras zetten in de metalen bank, die de jon geren door heel Europa dra- gen. Autofocus spiegelreflex camera met 28-105 AF superzoom Zoomobjectief gekozen tot Europees zoomobjectief '94- '95 Zeer veel creatieve mogelijkheden Groot LCD-scherm. SIGMA IdenMTie^Qua^atunprterwan meerpriis 28-200 mm Idem nn-v ~--o CO nbiectiet meerprijs v. INFORMATIE TELEFOON 010-4610106 Rotterdam Hoogstraat 141 Vlaardncen Liesveld 147 Rotterdam - Winkelcentrum Zuidplem Dordrecnt - Voorstraat 274 Rotterdam 2e Middellandstraat 23 Leiden Haarlemmerstraat 170 Rotterdam - Groene Hilledijk 173 Den Haag - Venestraat 8-10 Rotterdam - Bergse Dorpsstraat 32 Zoetermeer Stadshart Passage Capelle a/d IJssel - Centrumpassage 103 Zie pag.TXOOl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 1