NUMMER 1 f A K T 111 It Rotterdampas-weekend tijdens Eldorado Jeugdland Snuffelplezier op de Mullerpier Cursus recreatiesportleidster Op stap in de zomer pAS JULI AUGUSTUS 1995 Bezoek Rotterdam met de Tourist Hopper 0(8 Rotterdampas te koop bij club- en buurthuizen Verrasssingscoupons mn ou Mededelingen Herbie's happy key-sound Met korting naar de 'Zwarte Markt' Strippenkaart met korting strippenkaart Zeilparade van Sail '95 j ii Tien instapplaatsen Nog de moeite Waardebon Rotterdampas-weekend Smikkelkaart Activiteiten op Eldorado Jeugdland Openingstijden Kennismakingsavonden Reserveren Vertrektijden ROTTER DAM strip De Rotterdampas 1995 is te koop voor /10.-,/25.- en 120,- bij uw deelgemeente. bij uw deelgemeente, het RIC en d© Dlenst Burgerzaken in het stadhuis. Bij de VVV en de Gemeenteli jke bibliotheek voor/120,-. 0 WEEK 27 Colofon Paspartout is een uitgave van het project Rotterdampas. Het ver- schijnt 10 x per jaar elke eerste woensdag van de maand in de MaasstaD Weekbladen en don- derdag in het Rotterdams Dag- blad. Redactie-adres: Rotterdam- pas, Postbus 1024,3000 BA Rot terdam. Informatie: tussen 10.00 -12.00 uur 06-8998877 (40 ct. p/m). COMBINATIE - CX9.04 ■garr 2 2f Pashouders krijgen in juli en augustus maar liefst f 7,- korting op de nieuwe stadsrondritten van de RET. Ontdek de vele bezienswaardigheden van je stad. Lever verrassingscoupon 18 in en stap in de Tourist Hopper. Toeristen en Rotterdammers bezoeken deze zomer met een lijndienst van de RET de Rotterdamse topattracties. De nieuwe toeristische lijndienst heet 'Rot terdam Tourist Hopper'. Met de Tourist Hopper is het mogelijk om tijdens de toer uit te stappen. een attractie te bezoe ken en als de volgende bus weer langs komt in te stappen. Dit verplaatsen van attractie naar attractie noemt de VVV 'hoppen'. De Tourist Hopper is een stijl- volle authentieke Berlijnse dubbeldeks- bus, zodat passagiers tijdens de rit alles goed kunnen zien. Er zijn tien haltes tijdens de rondrit. De bus stopt onder andere in het historisch Delfshaven, bij het Museumpark, dier- gaarde Blijdorp, bij de attracties van Waterstad en op de Kop van Zuid. Een- maal per dag, tijdens de tour van 13.30 uur, is een gids aanwezig die wetens- waardigheden over de stad vertelt. Deze boeiende verhalen over de stad maken de toer zeer de moeite waard voor Rot terdammers die een dagje op vakantie gaan in eigen stad. De Tourist Hopper verstrekt in juli en augustus om 11.00, 13.30, 15.30 en 17.30 uur vanaf de Coolsingel (voor het Stadhuis). Een normale dagkaart kost 14,50. Kinderen t/m 11 jaar en pas-65 hou- ders betalen 11,50. Met verrassings coupon 18 krijgen Rotterdampashou- ders 7,- korting en betalen f 7,50 of 4,50. De coupon is alleen in te wisse- len bij de chauffeur. De dagkaart is tevens geldig op alle RET-lijnen. Meer informatie bij de VVV, tel. 06- 34034065 (50 ct p/m) en RET, tel. 447 69 11. dat meer mensen gebruik gaan maken van tussentijdse aanbiedingen." Beide buurthuizen verwachten eind augustus, begin September veel passen te verko- pen. Omdat dan de nieuwe cursussen van start gaan. Trinconi: "Dan blijkt voor veel mensen dat het nog de moeite waard is." Vanaf 20 juni t/m 31 oktober is het mogelijk een Rotterdampas te kopen bij 23 club- of buurthuizen. Buurthuis de Phoenix heeft de eerste dag van verkoop door club- en buurthui zen al meerdere Rotterdampassen ver- kocht. Phoenix-medewerker Frans Stroo: "Voor de meeste mensen die aan onze activiteiten deelnemen is het voor- delig een Rotterdampas aan te schaffen. Rotterdampashouders krijgen immers 35% korting op allerlei cursussen en ac tiviteiten. Doordat wij nu tijdelijk pas- sen verkopen, is het voor veel mensen makkelijk een pas aan te schaffen. Voor- waarde is wel dat ze inkomensgegevens bij zich hebben." "Met deze actie willen wij onze deelne- mers erop wijzen dat het zin heeft om ook nog halverwege het jaar een Rotter dampas te kopen" vertelt Erik Trinconi van Stichting Welzijn Hoogvliet. "Ver- der kunnen wij er misschien voor zorgen Rotterdammers die in de periode 3 t/m 14 juli een Rotterdampas kopen, krijgen bovendien een waardebon voor Eldora do Jeugdland. Met deze waardebon krij gen de nieuwe pashouders bij de entree van Ahoy' een Smikkelkaart. De Smik- kelkaart geeft recht op zes consumpties waaronder een krentenbol, appel, ijsje, yoghurtdrank, kindercola en een rol snoep. Informeer bij uw club- of buurthuis. U vindt de telefoonnummers in uw couponboekje (Kompas) op pagina 24-31. Achterin Kompas vindt u 27 verrassingscoupons. Elke maand wordt in Paspartout onthuld voor welke aanbieding u een verrassingscoupon kunt gebruiken. Bij het ge bruik van deze coupons moet u uw Rotterdampas tonen en achterop de coupon uw pasnummer noteren. Verrassingscoupon 1/2/3/4/5/6/7/8/9/ 11/14/15 Verrassingscoupon 10 Bibliotheek Capelle Stadsplein 3 (bij de Koperwiek)tei. 450 32 44 Verrassingscoupon 12 Blaak Station bij Oudehaven Verrassingscoupon 13 Tea Garden Trip Te koop bij de zes grote RET-verkoop- punten (zie biz. 48 van uw couponboek je) Verrassingscoupon 16 Rotterdampas strippenkaart Te koop bij de zes grote RET-verkoop- punten (zie biz. 48 van uw couponboek je) Verrassingscoupon 17 Eldorado Jeugdland Zuiderparkweg 20-30, tel. 410 42 04 Verrassingscoupon 18 Tourist Hoppertel. 447 69 11 Niet meer geldig. Rotterdampashouders krijgen 10,- korting op de aankoop of verlenging van een lenerspas. Rotterdampashouders betalen 2,50 i.p.v. 5,- op de toegang van de ten- toonstelling '50 jaar Wederopbouw- 50 jaar Toekomst'. Geldig t/m September. Een speciale dagkaart voor 10,-. Met deze kaart kunt u de hele dag reizen op alle RET-lijnen, een wandeling maken in Arboretum Trompenburg en daarna kiezen voor een High Tea bij restaurant Engels of de Afternoon Tea DAD's Sa lon de The of een lunch bij Le Commer ce. Geldig t/m September. Zie artikel op deze pagina. Geldig t/m augustus. Zie artikel op deze pagina. Geldig op 15 en 16 juli 1995. Zie artikel op deze pagina. Geldig t/m augustus. Kinderen maken op speelse wijze kennis met de wereld van de zintuigen. Van 10 tot 28 juli verwacht Eldorado Jeugdland tienduizenden kinderen die een sportieve, educatieve en ple- zierige dag gaan beleven in Ahoy'. Dit jaar is Eldorado Jeugdland ook in de weekenden open. Het weekend van 15 en 16 juli is omgedoopt tot 'Rotter dampas-weekend'. Met verrassings coupon 17 kunnen pashouders tijdens dit weekend gratis naar binnen. Het weekend van 15 en 16 juli is omge doopt tot 'Rotterdampas-weekend'Pas houders krijgen dan gratis toegang. Kinderen krijgen bij de ingang van Ahoy' een stempelkaart uitgereikt. Met deze kaart kunnen zij bij verschillende attracties een stempel halen. Bij de Rot- terdampas-stand kan de voile stem pelkaart (5 stempels) ingeleverd worden en krijgen de kinderen een kleine verras- sing. Maar ook aan de kinderen zonder de Rotterdampas is gedacht. Kinderen (t/m 12 jaar) uit Rotterdam of uit een van de deelnemende gemeenten kunnen hun toegangskaartje inleveren bij de Rotterdampas-stand en komen alsnog in aanmerking voor een Rotterdampas. Verder zijn er nog meer verrassingen. Op zondag 16 juli bijvoorbeeld komt Irene Moors en haar Smurfen House Tour, Eldorado Jeugdland bezoeken. Rotterdammers die in de periode van 3 t m 14 juli een Rotterdampas kopen, krij gen bij het verkooppunt een waardebon. Met deze waardebon kunnen zij tijdens het Rotterdampas-weekend op vertoon van de Rotterdampas, een Smikkelkaart ter waarde van 6,- krijgen. De Smik kelkaart geeft recht op zes consumpties waaronder een appel, krentenbol, yog hurtdrank, kindercola, ijsje en een rol snoep. Een van de meest in het oog springende onderdelen is een gigantisch doolhof, waarin kinderen op speelse wijze kun nen kennismaken met de wereld van de zintuigen: horen, zien, ruiken, proeven en voelen. Groots is ook de overdekte verkeerstuin, waar kinderen zich per fiets, bus of tram kunnen vervoeren. Jongens en meisjes die nog niet weten 'wat ze later willen worden' kunnen op Eldorado Jeugdland kijken hoe het is om kapper, bakkcr of bouwvakker te zijn. In de Kinder Komputer Wereld kunnen kinderen kennismaken met de diverse mogelijkheden van de computer. Eldorado Jeugdland in Ahoy'. Van 10 juli t/m 28 juli dagelijks open van 10.00 tot 16.30 uur. Eldorado Jeugd land is toegankelijk voor kinderen t/m 12 jaar en hun begeleiders (ouder dan 16 jaar). Kaarten a 10,- p.p.p.d. zijn te koop bij Ahoy' en diverse metrosta- tions. Bij een dagkaart is RET-ver- voer inbegrepen. Met verrassingscou pon 17 hebben Rotterdampashouders op 15 en 16 juli gratis toegang. De ver rassingscoupon kan alleen bij de kas- sa van Ahoy' ingeleverd worden. Van Beek Art Supplies Van Beek Art Supplies is verhuisd. Het nieuwe adres is Hoogstraat 58-60, tele- foonnummer 233 00 35. Gilde Rotterdam Gilde Rotterdam is verhuisd. Het nieu we adres is Westersingel 23, telefoon- nummer 436 28 44. Pedicure Cathy Pelle-De Bakker Cathy Pelle-De Bakker is vanaf heden gesloten. De aanbieding in Kompas komt hiermee te vervallen. Honkbal Softball Vereniging Feye- noord Op zaterdag 22 juli en zondag 30 juli om 14.30 uur kunnen pashouders gratis de thuiswedstrijden van GKB Feyenoord honkbal bijwonen. Het honkbal-stadion ligt aan de Edo Bergsmaweg 12 te Rotterdam (Bever- waard). Stichting Yogacentrum De yogacursus wordt in Rotterdam, Al- brandswaard. Hellevoetsluis en Ridder- kerk gegeven. Informeer bij het Yoga- centrum, telefoonnummer 436 11 42. Bent u op zoek naar gevarieerde, gezel- lige dans- feest- of achtergrondmuziek; Rotterdampas heeft een nieuwe aanbie ding: 'Herbie's happy key-sound'. Rot terdampashouders betalen voor vijf uur spelen 450,- in plaats van 650,-. Herbie's happy key-sound is een een- mansband. De Rotterdamse Herbert Reinderhoff speelt in zijn eentje op zijn gigantische keyboard ruim 500 songs. Hij zingt daarbij Nederlandstalige, Fran- se, Duitse en Spaanse liederen. Het re pertoire van Herbie's is zeer gevarieerd: disco, Zuid Afrikaans, reggae, salsa, country en western, swing, 60-jaren mu- ziek, maar ook Hollandse meezingers, zeemansliederen feestmarsen en walsen. Doer dit ruime repertoire kan Herbie's zich aan alle sferen aanpassen en desge- wenst zeer verschillende sferen creeren. Van onvergetelijke wereldmelodieen bij een diner tot meezingers bij een polonai se. De geluidssterkte van het keyboard kan aan het gezelschap worden aange- past. Bij enthousiast publiek speelt Her bie's vaak non-stop. Herbie's happy key-sound, tel. 070 - 3901128. Rotterdampashouders kunnen op za terdag 22 juli en zaterdag 5 augustus met korting naar de 'Zwarte Markt' in Beverwijk. U betaalt 25,- en kin deren tot 10 jaar betalen 20,-. De normale prijs is 29,50 en f 24,50 voor kinderen. De Beverwijkse Bazaar bestaat uit 22 hallen vol met spannende koopjes, standwerkers, straatartiesten, gezellige restaurantjes en 'live' muziek. De Ba zaar is volledig overdekt, dus weer of geen weer, op de 'Beverwijkse Bazaar' is het aangenaam vertoeven! U wordt per luxe touringcar vervoerd naar de 'Zwarte Markt'. Bij aankomst krijgt u een kop koffie of thee met gebak en u heeft gratis toegang. Reserveren U kunt een week van te vo- ren telefonisch reserveren op telefoon nummer 447 55 91. Doe dit snel, want vol is vol! Opstapplaatsen Rotterdam Zuidplein (Tourbushalte) om 9.00 uur. Rotterdam Centraal Station (perron AA) om 9.15 uur. Op zaterdag 15 en zondag 16 juli vindt voor het eerst een vlooienmarkt op de Mullerpier plaats. Rotterdam pashouders krijgen 2,50 korting op de troegang. In plaats van 6,50 be taalt u 4,- De vlooienmarkt op de Mullerpier is de grootste openlucht vlooienmarkt van Nederland. Er is van alles te zien: in to- taal 4 kilometer kraam. Door kermisattracties en straatmuzikan- ten is Vlooienmarkt Mullerpier een ge- zellig dagje uit. Organisator Van de Bijl Evenementen is er vast van overtuigd dat deze vlooienmarkt een jaarlijks te- rugkerend evenement wordt. Van de Bijl verwacht beide dagen dui- zenden bezoekers. "Niet alleen Neder- landers, maar ook Belgen. Duitsers en Engelsen komen op deze markt af. Het aanbod per dag verschilt: de eerste dag staan er voor een deel andere kramen dan de tweede dag. Hierdoor zijn op zondag gegarandeerd weer andere twee- dehands-goederen te koop dan de dag ervoor. Voor de liefhebbers is er boven dien een speciale antiek- en verzamel- beurs." Wilt u met een kraam op de grootste vlooienmarkt staan, bel dan met Van de Bijl. Hij heeft nog een paar plaatsen. Van de Bijl Evenementen, tel. 419 10 48. In Rotterdam verzorgt de Stichting Ruim Baan opleidingen voor recrea- tiesportleider. Rotterdampashouders krijgen 75,- korting op de cursus. U betaalt 275,- i.p.v. f 350,-. Het organiseren van goede sport- en spelactiviteiten is een kuns.t. Voor vrij- willigers die zich willen bekwamen in het organiseren van verenigingsactivi- teiten organiseert Stichting Ruim Baan onder leiding van de Nederlandse Cultu- rele Sportbond de cursus Recreatiesport- leiders A. Tijdens de cursus wordt aan- dacht besteed aan alle organisatorische aspecten. zoals financien, accommoda- tie- en materiaalhuur en wordt ingegaan op de technische begeleiding. De eerstvolgende cursus start woensdag 11 oktober in een sportzaal in de deelge- meente Feijenoord. Deze cursus duurt plusminus acht maanden. Met uitzonde- ring van de vakanties is er een maal per week les van 19 tot 22 uur. Daamaast zijn er twee cursusweekenden. Vooraf kennismaken met deze oplei- ding is mogelijk op afspraak. Mogelij- ke data zijn 16,23 en 30 augustus en 6 en 13 September. Stichting Ruim Baan, tel. 432 80 04, bgg 455 32 56. Deze zomer organiseert de Rotter dampas i.s.m. RET Tours twee com- pleet verzorgde dagtochten. Een van de tochten voert u naar de Delta Expo en de andere tocht gaat naar het mooie Ooievaarsdorp 'Het Liesveld' en Kinderdijk. Een unieke manier om bekend te raken met de omgeving rond Rotterdam. Rotterdampashou ders betalen per dagtocht slechts f 25,-. Delta Expo De watersnoodramp in 1953 ligt bij sommige van ons nog vers in het geheu- gen. Het Deltaplan heeft ervoor gezorgd dat een groot deel van Zuidwest-Nederland inmiddels beveiligd is tegen het water en dat een ramp zoals in 1953 inmiddels ondenkbaar is. Zeearmen zijn afgesloten en dijken werden verhoogd en in de monding van de Oosterschelde werd de Oosterscheldekering gebouwd. Deze dagtocht wordt op donderdag 20 en 27 juli georganiseerd. 's Ochtends vertrekt u met de bus. Bij aankomst start u met koffie en gebak waarna een rondleiding (1 uur) volgt. Daarna kunt u nog een boottocht maken. Rotterdampashouders betalen 25,- en niet-pashouders beta len 35,-. Ooievaarsdorp en Kinderdijk Op dinsdag 18 en 25 juli kunt u mee naar Ooievaarsdorp 'Het Liesveld' en Kinderdijk. U start met een rondleiding door het Ooievaarsdorp. In dit unieke vogeldorp leven maar liefst 150 ooi- evaars. Daarna is het tijd voor de koffie- tafel. Afhankelijk van het aantal bussen maakt u een rondvaart en/of bezichtigt u een molen. Tot slot brengt u een bezoek aan Kinderdijk tussen de rivieren Lek en Merwede. Rotterdampashouders betalen 25,- en niet-pashouders betalen 37,50. Wilt u op 18, 20. 25 of 27 juli mee met een van deze unieke dagtochten? Dan kunt u t/m 11 juli telefonisch reserveren op telefoonnummer 447 57 78. Kinde ren t/m 3 jaar gratis (geen recht op eigen zitplaats). Rotterdampashouders dienen bij het re serveren hun pasnummer te vermelden. Reageer snel, want vol is vol! Delta Expo: 9.00 uur Centraal Station, Busstation Perron AA 9.15 uur Zuidplein, Tourbushalte ter hoogte van Boerhaavestraat Ooievaarsdorp: 9.00 uur Zuidplein, Busstation Perron AA 9.15 uur Centraal Station, Tourbushalte ter hoogte van Boerhaavestraat Rotterdampashouders kunnen in de zomermaanden juli en augustus met verrassingscoupon 16 een Rotterdam- pas-strippenkaart voor f 7,50 kopen. Op deze Rotterdampas-strippenkaart zitten vijf strippen. Een strip is na af- stempeling 1 dag geldig op alle RET- lijnen (niet geldig op nachtbus). Op deze wijze kunt u vijf dagen in de vakantie voordelig met het openbaar vervoer naar alle attracties en evene menten in en random Rotterdam. De strippenkaart is ook op pasvertoon te koop. U betaalt dan 15,-. De strippen kaart is alleen geldig in combinatie met een Rotterdampas. Ook bij controle moet u uw pas kunnen tonen. De specia le strippenkaart is te koop bij de volgen de RET-verkooppunten: Stationsplein (CS), Metrostation Zuid plein, Metrostation Churchillplein, Me trostation Spijkenisse Centrum, Metro- station Capelsebrug, Metrostation Mar- coniplein Er is een beperkt aantal van deze strip- penkaarten. Haal snel de kaart, want op is op! Van 10 t/m 12 augustus staat Amster dam in het teken van Sail '95. Snelle Vliet organiseert op zaterdag 12 augus tus een bustocht naar de Zeilparade. Voor Rotterdampashouders is deze dag- rit een stuk goedkoper. Op vertoon van de pas krijgt u 11,- korting en betaalt u f 15,- in plaats van 26,-. Als de wind op 12 augustus gunstig is, sluit Sail '95 met een echte zeilparade. Naast deze grandioze afsluiter is er die dag nog veel meer te beleven. Op het IJ zijn wedstrijden met Friese tjotters te zien. Buiten de IJ-haven zijn wedstrij den tussen oud-Nederlandse schepen. klassieke scherpe jachten en kotters. Be- manningen van grote jachten meten hun krachten tijdens het sloeproeien. Prach- tig om te zien is het aquacorso, waarbij met versierde schepen een vaartocht van Aalsmeer naar de IJ-haven wordt gehou- den. Spannend zijn de pieremachochel- tocht en het ringsteken vanaf oude mo- torkruisers. De historie herleeft als tradi- tionele zeilschepen gaan Admiraalzeilen op het IJ. Bustocht Sail '95 op 12 augustus. Nor male prijs 26,-, pashouders betalen /ll,-. De bussen vertrekken rond 9 uur. Retour circa 17.30 uur. Plaatsen reserveren bij Reisbureau Snelle Vliet, tel. 452 15 22. De volgende Paspartout verschijnt: 6 September in MaasstaD 7 September in Rotterdams Dagblad

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 25