Bewoners knappen zelfbuurt op Op bezoek bij partnersteden POLITIE RAPPORT Eerste zorgabonnementen Thurlede uitgereikt MaasposT Woningstichting Noordvest bouwt eengezinswoningen in Nieuwland MaasposT KORT Vakbondsscholen Schiedam en Rotterdam in September van start MaasposT ■- r FM 106.7 en kabel 96.1 De specialist in designvloeren wand en vloertegels marmer en natuursteen siergrind Voor beveiliging GROOT Th. Engering Rubensplein Wist u dat: \h. Engering Bijdrage van Juliana Fonds KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM Om de ver- loedering van de buurt tegen te gaan hebben zij zelf de handen uit de mouwen ge- stoken. Na overleg met de gemeente, Woningstichting Noordvest en de bewoners- vereniging Schiedam-West besloten zij dat hun straat in de Slachthuisbuurt het meest gebaat is bij actieve bewoners, die niet te be- roerd zijn om in de eigen omgeving het leefklimaat te verbeteren. Nieuw: badkamermeubelen ITALCERAMICA Vierhavenstraat 19 - Rotterdam tel.: 476 20 54 SCHIEDAM Zaterdag 15 juli staat de Grote Kerk weer open voor iiefhebbers van zang en kerkorgelmuziek. Vanaf 15.00 uur zal in de perfecte ambiance van de imposante kerk de sopraan Cora Peeters te beluisteren zijn. Ook zal er op het koororgel worden gespeeld. Het concert is gratis toegankelijk. Dinsdag 18 juli zal Henk van Putten, organist te Kapelle, in deze kerk te beluisteren zijn. De aanvang van dit avondconcert is 20.15 uur. Bridge Instuif Contactzondagen Volkstuinieren Fraudezaak Controle roodlicht: 2 boetes Na controle colportage in orde of Wanneer u op het strand zit de inbreker niet stilzit? Bel Engering Rubensplein! RUBENSPLEIN RUBENSPLEIN 20A SCHIEDAM 010-4269701 Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk 5 A Woensdag 12 juli 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM De predikbeurten voor zondag 16 juli 1995. Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan, aanvang: 10.00 uur, Ds. G. de Lang Grote Kerk, Lange Kerkstraat, aanvang: 10.00 uur, Ds. H.W. Hemmes. Aanvang: 17.00 uur, Cand. M.J. Tekelenburg. Bethel Kapel, Nieuwe Maasstraat, aan vang: 10.00 uur Ds. H. Onderstal Gereformeerde Kerk Schiedam Dorpskerk, aanvang: 09.30 uur, Ds. N.K. Mos Martinuskerk, Alb. van Raalte- plein, aanvang: 09.30 uur, Ds. R.A. Bosch De Ark, Hargplein, geen dienst Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, aanvang: 10.00 uur, Ds. J.W. Zijl- stra Bethel Kapel, Nieuwe Maasstraat, aanvang: 10.00 uur, Ds. H. Onder stal Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College, aanvang: 10.00 uur, Cand. J.C. Klein Grote Kerk, aanvang: 17.00 uur, Cand. M.J. Tekelenburg Vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, aanvang: 10.30 uur, Drs. A. van Erp SCHIEDAM Het programma van Radio Schiedam. Donderdag 19-21 Jazz Melodies, Jaap Wape- naar 21-22 Groove garden, Menno Sprong en Rick Rietveld 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den berg Vrijdag 18-20 Marokkaans programma, Hassan Aissati e.a. 20-22 Turks programma, Huseyin Cayire.a. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha In- genkamp 10-12 Passage 12, Laurette Lan- kester en Jan Willem de Boer 12-14 Muzikale omloop, Peter Voorburg 14-16 Muzikale omloop, Lennard de Bles 16-18 Muziekmuseum, Rob van der Heiden 18-20 Top 25, Paul de Jongh en Patrick de Boer 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter Zondag 09-10 Kinderradio, Chrit Wilshaus 10-11 Vijf kwartier in 1 uur, Bas Barendregt 11-12 Goedemorgen Schiedam, Paul de Jongh 12-14 nationaal Produkt, Ed van Dommelen 14-16 Infotainment, Rob van der Meer en Marina Steijn 16-18 Patrick de Boer 18-19 Gospel Channel, Marcello Stewart 19-20 Koers, Mies den Hartog 20-21 De Klassieken, Cees van Giezen 21-22 Ron van den Ende MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur 'Maar we zijn natuurlijk niet het sloofje van de gemeente' «-jiMt./ f t, V sxt m j «t_ BBB— Met z'n drieen zetten ze zich in voorde G. Reindersstraat: Gerard Verwiel, Willem Plambeck en Karel Beljaars. Deze laatste ver- huisde in 1992 naar deze straat in de Slachthuisbuurt en was drie dagen later al slachtoffer van een inbraak. Daar bleef het niet bij, want in een jaar werd zijn huis nog drie keer bezocht door onge- node gasten. Wellicht dat toen de drang is ontstaan de sfeer in de buurt en de woonomgeving te verbeteren. Op 13 juni van dit jaar waren bewoners uit de buurt van de Reindersstraat op initiatief van bewonersvereniging Schiedam-West uitgenodigd om te praten over het opnieuw inrich- ten van de binnenterreinen van de flats. Volgens T. Hurkmans van Woningstichting Noordvest speelden klachten over onveilig- heid daarbij een grote rol. ,,Wij gaven onder meer aan dat er een hek bij de bergruimten moest ko- men en wij leveren ook spullen voor de inrichting van het binnen- terrein. Afgesproken is dat de be woners wat doen en dat wij wat doen. Wij geven materiaal en ha- len het afval op, de bewoners kunnen daarmee aan de slag. Op die avond kwamen Beljaars, Plambeck en Verwiel als actieve bewoners naar voren." De drie denken niet zo zeer in pa- pieren plannen en lijken zich niet helemaal op hun gemak te voelen wanneer zij moeten vergaderen met gemeente of woningstich ting. Het liefst steken ze gewoon de handen uit de mouwen. Ge- drieen laten ze middels een 'rond- leiding' zien wat er zoal mis is in de buurt. Allereerst zijn dat lek- kende dakgoten waardoor veel water op de stoeptegels voor de woningen en in de tuin komt. Plambeck: „Kijk, door die situ- atie ontstaan er flinke kuilen op de grond en ontstaan er gewoon onveilige situaties. Men heeft wel twee keer een hoogwerker ge- stuurd om het vuil op te ruimen, maar geen loodgieters. Terwijl de goten zo lek als een mandje zijn." Over het onderhoud door de plantsoenendienst zijn de drie eveneens niet tevreden. En te- recht, de ruimte tussen de vier blokken in de directe omgeving van de Reindersstraat zijn slecht onderhouden. Tussen de schots en scheef liggende stenen staat veel onkruid en de struiken en heggen groeien meters hoog. Een hoogte- en daardoor dieptepunt vormt een boom die een gedeelte van een flat aan het daglicht ont- trekt en met zijn takken het fat- soenlijk ophangen van wasgoed verhindert. „Tja, de plantsoenen dienst heeft onze klachten wel ge- noteerd, maar gedaan is er nog niets. Maar we betalen wel elke maand vier gulden voor het ver- zorgen van het groen in de straat." In de Reindersstraat zijn Verwiel, Plambeck en Beljaars zoals ge- zegd aan de slag gegaan. Met toe- stemming en met beschikbaar ge- stelde materialen als zand, tegels en een kruiwagen knappen zij hun straat op. In vergelijking met omliggende straten zijn in de Reindersstraat de struiken flink gekortwiekt, liggen de stoepte gels weer op normale hoogte en is het onkruid tussen de flats en bij de bergruimten aangepakt. Strui ken met scherpe doornen hebben zij verwijderd, omdat kinderen er veilig moeten kunnen spelen. Overigens laten ze zien dat het af val, dat zij netjes hebben gesor- teerd, nog niet is opgehaald door de woningstichting. Aan de ene kant is er tevreden- heid over hun werk. Aan de ande- re kant menen zij dat eigenlijk meer bewoners mee zouden kun nen doen. Want hoewel zij de be- langen van alle bewoners probe- ren te behartigen, waren tijdens de eerder genoemde vergadering lang niet alle bewoners aanwezig. Het liefst zien ze echter dat de plantsoenendienst en wo ningstichting hun taken meer gaan uitvoeren. Plambeck: „Veel mensen weten ons nu te vinden. Toch is er best kans dat ik er bin- nenkort mee kap. Want ik vind het niet erg om mijn best te doen, maar ik laat me natuurlijk niet als sloolje gebruiken." PIETER VERMAAS SCHIEDAM De plannen uit het Beheerplan Nieuwland worden werkelijkheid. Zo ook de bouw van 23 huurwoningen op de hoek Piersonstraat-Minister Donker- straat, nabij de basisschool het Startblok. Daar werd op 6 juli de eerste paal geslagen door de heer V.Broeke, lid van de Raad van Commisarissen van Woningstich ting Noordvest en de heer C.Put ters, voorzitter van wijk- en bewo- nersverenigingen Wonen Leven Nieuwland. Een van de doelstellingen uit het Beheerplan Nieuwland is te zorgen voor meer woningen voor gezin- nen en ouderen. Met de nieuw- bouw van twintig eengezinswonin gen (4- en 5-kamerwoningen) en drie appartementen (3-kamerwo- ningen) draagt de Woningstichting hieraan bij. De woningen hebben een huur tussen fl.770,- en fl800,- per maand. Bij het plan kon nog gebruik worden gemaakt van over- heidssubsidies. De verwachte op- levering is zomer 1996. Een opval- lend detail aan de woningen is de ligging van de woonkamer: bij de 5-kamerwoningen ligt deze op de eerste verdieping. Woningstichting Noordvest heeft voor 1995 nog meer bouwactivi- teiten in Nieuwland op het pro gramma staan. Vorige week is be- gonnen met de sloop van 100 wo ningen aan de Dr. Boslaan e.o.. Al le bewoners Mbben een nieuwe woning gevonden, waaronder 40% in Nieuwland zelf. In het najaar wordt gestart met de bouw van eengezinswoningen en apparte menten (zowel huur als koop). Aan de Van Hogendorpstraat e.o. is de verhuizing van 108 gezinnen nog in voile gang. Dankzij een veelal goede medewerking van bewoners - en alle andere betrokkenen ver- loopt dit vrij voorspoedig. Aan het eind van het jaar wordt met de nieuwbouw begonnen (zowel huur als koop). De renovatie van de vijf woningblokken die blijven staan is dan al in voile gang. Naast deze hele 'zichtbare' projec- ten wordt door Woningstichting Noordvest ook op een minder op- vallende manier aan Nieuwland gewerkt. Op diverse plaatsen vindt planmatig onderhoud plaats; van het schilderen van de portiek-en- tree tot het uitvoeren van groot-on- derhoudsplannen. In 1995 wordt in Nieuwland door de Woningstich ting Noordvest onderhoud uitge- voerd bij 15 woningcomplexen met in totaal 3135 woningen. SCHIEDAM - In verschillende partnersteden van Schiedam vin den rond de zomermaanden evene- menten en festivals plaats waarbij Schiedam vertegenwoordigd zal zijn. Zo organiseert de Franse part- nerstad Vienne jaarlijkse het Inter nationale Jazzfestival en wordt er in Velenje (Slovenie) een work shop voor kunstenaars georgani- seerd. In het kader van het Interna tionale Jazzfestival, dat vergelijk- baar is met het North Sea Festival, heeft Vienne haar partnersteden uitgenodigd om in een competitie met elkaar te komen optreden. Schiedam zal vertegenwoordigd zijn met drie groepen, waarvan er twee verbonden zijn aan de Streek- muziekschool Nieuwe Waterweg- Noord. Dit zijn de Big Band Schiedam, het Saxafoonkwintet Saxidentally en het kwintet van Pirn Dros. Het evenement zal wor den beoordeeld door een deskundi- ge jury die geheel en al bestaat uit vertegenwoordigers van de part nersteden. Namens Schiedam zal Vincent Kuiper, docent aan de mu- ziekschool, plaatsnemen. Het kunstcentrum in Velenje orga niseert van 26 juni tot en met 2 juli de manifestatie Slovenie Open Art. Deze workshop is bedoeld voor jonge beeldende kunstenaars in Europa. Zij kunnen daar met elkaar werken en onderling erva- ringen uitwisselen. Velenje heeft kunstenaars uit de partnersteden uitgenodigd om hieraan deel te ne- men. Via de Stichting Kunstwerkt is een van haar deelnemers, de Schiedamse beeldend kunstenares Esther Zitman, voorgedragen om Schiedam te vertegenwoordigen. Een van de door haar vervaardigde werken zal in de kunstcollectie van Velenje worden opgenomen. Ten- slotte zullen zeven sherpa's van de scoutinggroep Franciscus Lode- wijk tijdens hun zomerkamp, dat duurt van 13 tot en met 16 juli, te gast zijn bij de scouts van Vienne. Tijdens dit verblijf zullen zij sa- men met de Franse scouts de Na- tionale Feestdag op 14 juli meema- ken. iu CIHAMICA AANBIEDING (zolang de voorraad strekt!) 40 m2 vloertegels 40 x 40 2 Groeps vloerverwarming Kompleet aangesloten en gelegd incl. materiaal 3.650,* Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30 x 30 3*3 50, SCHIEDAM Tot en met 23 au- gustus kunnen bridgers in denk- sportcentrum Brandersstad terecht voor de Bridge Zomer Instuif. De ze vindt elke woensdagavond plaats in het centrum aan de Boter- straat 6. De aanvang is 19.45 uur en het inschrijfgeld bedraagt fl.5,- per paar. De beste zes resultaten tellen voor de eindstand. Voor de nummers 1 tot en met 25 zijn er prijzen in natura. Aanmelden voor dit evenement kan aan de zaal. SCHIEDAM In dienstencen- trum De 4 Molens zijn er de hele zomer door contactzondagmidda- gen. Elke zondagmiddag van 13.00 - 16.30 uur kunnen ouderen er terecht voor gezelligheid, ach- tergrondmuziek, diverse aktivitei- ten en een praatje onder het genot van een drankje. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Nu in het volkstui- nencomplex Vijfsluizen het sta dium van het ontruimen van 60 volkstuinen in verband met de aan- leg van tweede Beneluxtunnel ver- gevorderd is, is duidelijkgeworden dat er nog een aantal tuinen be schikbaar is voor geinteresseerden uit Schiedam. Deze kunnen zich als gegadigde melden, ook voor in- formatie over volkstuinieren, elke eerste zaterdag van de maand in het verenigingsgebouw van 10.00 - 11.00 uur. SCHIEDAM Woensdag 5 juli heeft de politie proces-verbaal opge- maakt tegen een 22-jarige Schiedammer wegens fraude. Tussen oktober 1990 en mei 1993 heeft hij zijn inkomsten uit arbeid niet opgegeven waar door hij de Sociale Dienst van Schiedam benadeelde voor een bedrag van fl. 32.000,-. Het bedrag zal hij moeten terugbetalen. SCHIEDAM Woensdagmiddag 5 juli hield de poltie op de Giessenweg een controle op het rijden door rood licht. Twee bestuurders negeerden de verkeerslichten en werden daarvoor direct bekeurd. SCHIEDAM De politie had maandagavond 10 juli een melding bin- nengekregen dat in de omgeving van de Diepenbrockstraat een man zou colporteren. Tijdens het buurtonderzoek trof de politie de bewuste man aan. Hij kon zich legitimeren als marktonderzoeker. Alles was dus in orde. KLEIN Wij verkopen en plaatsen. Secustrippen, pensloten, siertraliewerken, veiligheidsschilden, raamsloten, dievenklauwen enz. h SCHIEDAM Woon- en zorg- centrum Thurlede kende woensdag 5 juli het begin van een zeer bij- zonder project. Tijdens een gezel- lig samenzijn waarbij voor de no- dige hapjes en drankjes was ge- zorgd, konden de eerste 65-plus- sers die zich hadden aangemeld voor het zogenaamde zorgabonne- ment. hun lidmaatschapskaart in ontvangst nemen. Tot nu toe zijn dat er negentien, maar de directie van het zorgcentrum verwacht dit aantal de komende maand te kun nen vervijfvoudigen. Het zorg- abonnement houdt in dat iedereen van 65 jaar en ouder in de omge ving van woon- en zorgcentrum Thurlede zich voor een vast bedrag per maand kan verzekeren van een hoeveelheid zorg. Een alleenstaan- de is fl. 15,- per maand kwijt voor het abonnement en samenwonende paren fl.25,-. Voor dit bedrag wordt men onder andere aangeslo ten bij een alarmcentrale, waar men Thurlede als eerste contact- adres kan opgeven. Dit heeft als voordeel dat er in benarde situaties snel en adequaat hulp geboden kan worden. Het woon- en zorgcen trum is namelijk 24 uur per dag be- reikbaar en kan eventueel direkt hulp bieden. Daarnaast geeft de lidmaatschapskaart recht op het gebruik van de diensten van de wijkconcierge. Deze kan hulp bie den bij kleine storingen of werk- zaamheden. Hij vraagt hiervoor dan geen voorrijkosten. Als abon- nementhouder betaalt men slechts het sterk gereduceerde uurtarief van fl.8,- per kwartier. Maar ook de faciliteiten van het woon- en zorgcentrum zelf spelen een be- langrijke rol bij het zorgabonne- ment. Gedacht kan hierbij worden aan logeermogelijkheden, een kort durende opname, gebruik van een warme maaltijd tegen een prijs van fl.8,50 en gratis deelname aan ont- spanningsaktiviteiten. Woon- en zorgcentrum Thurlede is het eerste verzorgingscentrum in Schiedamdat een dergelijk com- pleet servicepakket voor zelfstan- dig wonende ouderen op de markt brengt. SCHIEDAM Het Juliana Wel- zijn Fonds heeft aan Woon- en Zorgcentrum Thurlede te Schiedam een bijdrage toegekend van 7.500,— voor de kosten van een opknapbeurt van de recreatie- zaal, die ook door de oudere buurt- bewoners wordt gebruikt. Het Juli ana Welzijn Fonds steunt in het he le land groepen en organisaties die zich inzetten voor het maatschap- pelijk welzijn. Activiteiten die het Fonds steunt zijn onder andere: vrijwillige hulpdiensten, activitei ten van en voor ouderen, begeleid wonen, opvanghuizen, versla- vingszorg, jongerencentra, dorps- huizen, wijkcentra, opbouwwerk en organisaties van minderheden en vrouwen. Per jaar worden onge- veer 1100 a 1200 bijdragen toege kend voor een bedrag van in totaal ruim 22 miljoen. Het Juliana Wel zijn Fonds is een onafhankelijk fonds dat zijn geld ontvangt uit on der ander GiroLoterij-BankLoterij, de Lotto/Toto en de Krasloterij. SCHIEDAM In September van dit jaar gaan op tachtig plaatsen in Nederland weer Vakbondsscholen van start. Ook in Rotterdam en Schiedam kunnen FNV-leden aan deze cursus deelnemen. In de cur- sus, die 25 avonden duurt, kunnen vakbondsleden meer te weten ko men over allerlei onderwerpen die te maken hebben met werk en in- komen. Bovendien wordt er ruim- schoots aandacht besteed aan het trainen van sociale vaardigheden. Onderwerpen die in de Vakbonds- school aan de orde kunnen komen zijn ondermeer arbeidsomstandig- heden, medezeggenschap, sociale zekerheid en milieu. Bij de behan- deling van die thema's wordt zo- veel mogelijk geprobeerd gebruik te maken van de kennis en ervarin- gen die cursisten zelf al hebben. Het leren van en door elkaar neemt in de Vakbondsschool een belang- rijke plaats in. Naast kennis van actuele onderwerpen wordt in de cursus ook ruimschoots aandacht besteed aan het trainen van vaar digheden. Er wordt geoefend in vergaderen, notuleren, voorzitten en discussieren. De ervaring leert dat door het trainen van deze vaar digheden cursisten meer zelfver- trouwen krijgen en daardoor beter voor zichzelf en anderen durven op te komen. Voor de deelname aan de Vakbondsschool geldt slechts een eis; men moet lid zijn van een bij de FNV aangesloten bond of een huisgenoot of partner hebben die dat is. Een specifieke vooropleiding is niet vereist, net zo min als een bepaalde werkervaring of leeftijd. De grote diversiteit die hierdoor binnen de cursistengroe- pen ontstaat vormt een van de meest aantrekkelijke kanten van de Vakbondsschool. Vakbondsleden kijken als het ware over de grenzen van hun eigen bond en komen in aanraking met mensen van ver schillende leeftijden en met uiteen- lopende ervaring. De deelnemers aan de Vakbondsschool betalen in eerste instantie fl.50,- maar zij krij gen dit bedrag van hun bond terug wanneer zij de cursus hebben afge- rond. Wie aan de Vakbondsschool in Rotterdam of Schiedam wil deel nemen kan contact opnemen met A. Schippers (Schiedam), tel: 010- 4739018 of F. Grootfaam (Rotter dam), 015-793374 (werk) of 010- 4423753. V ■*-$

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3