95 9. Bergweg 110, Rotterdam Spektakel rondom Tulip Bowl Uitvoeringsconvenant Vinexgetekend Feyenoord-seizoenboek een mooi document FEYENOORD inH L_ I ii Tennisduo behaalt vierde zege op rij Regio Triatlon 55-plussers 10 VOOR Betaling met bank- of giropas pincode. 'p' Parkeren in de 2 parkeergarages t/o Correct. Tejas Trojans ondanks verlies toch Europa in Aanbieding voor MaasstaD-lezers Stereo hoofdtelefoon Correct Summersale Prijs Audio cassettes maxell Correct Summersale Prijs Huis alarmcentrale Soundlab Correct Summersale Prijs vanaf 27MCzender/ontvanger Premier Correct Summersale Prijs Amstrad Correct Summersale Prijs Correct Summersale Prijs PerDoosje C 1 yO 11.00-18.00 UUR 9.00-18.00 UUR 9.00-18.00 UUR 9.00-18.00 UUR 9.00-21.00 UUR 9.00-17.00 UUR BEREIKBAARHEID VAN CORRECT: Telefoon 010-4.618.618, ook vrijdagavond tot 21.00 uur. ROTTERDAM Ondanks het verlies in de strijd om de Tulip Bowl tegen de Tilburg Steelers, spelen de Tejas Tro jans Rotterdam volgend jaar toch American Football op Europees niveau. In maart 1996 start namelijk de Euro- Leaque competitie als ver- vanger van de huidige Euro- Bowl competitie. Deze nieu- we opzet geeft twee teams uit elk land de gelegenheid tot deelname, waarvoor tot nu toe slechts een plaats be- schikbaar was. Volkslied Euro-Bowl ROTTERDAM Het Vin- ex-uitvoeringsconvenant Stadsregio Rotterdam is gisteren in Den Haag on- dertekend. In het conve- nant is vastgelegd dat de Stadsregio in de periode tot 2005 tenminste 53.000 wo- ningen gaat bouwen. Het gaat in het uitvoeringscon venant om minimaal 28.000 woningen in het bestaande stedelijk gebied en mini maal 25.000 woningen op de grote uitieglocaties. AKAI v Woensdag 12 juli 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 Bergweg110 AKAIASE-M 20 STEREO HOOFDTELEFOON Zon, Zand en bass. Met deze ultra-bass hoofdtelefoon haal je op het strand het maximale uitje Walkman. NORMALE PRIJS J1&95 Art.nr. 13121 PIN" 12: maxHll maxell maxell MAXELL UR-60 AUDIO CASSETTE Audio cassette van het type "Normaal" die ook ideaal geschikt is voor gebruik in elke Walkman. Nu tijdens de Summersale voor een zonnige prijs. NORMALE PRIJS PER S1UK2A5' Art.nr.112 25.- SOUDLAB F-657 HUIS ALARMCENTRALE Niet alleen geschikt voor het vervangen van bestaande alarmcentrales. Maar het is ook een prima centrale om een begin te maken met het beveiligen van uw huis voor u met vakantie gaat. Voorzien van 3 beveiligingsgroepen. Uitgevoerd in een metalen kast. Afm. 26x17x7.5 cm. NORMALE PRIJS249T- Art.nr. 17171 169 PREMIER CB-1000 27 MC ZENDER/ONTV ANGER Niet alleen leuk om gezellig mee door de ether te "tokken". Maar het is ook een zeer handig apparaat als u met twee auto's op vakantie gaat. Voorzien van 40 kanalen waarvan kanaal 9 direct oproepbaar is. Compleet met PTT handmicrofoon, gelijkstroomkabel en installatie materiaal. NORMALE PRUSJ69T- Art.nr. 4806 99r AMSTRAD OSAD MINI SATELLIET SYST. A Satelliet schotelset bestaande uit een stereo tuner met 199 kanalen en afstandsbediening gecombineerd met een weerbestendige aluminium 35 cm. schotel. Een ideale set voor thuis, op de camping of op de boot. Geschikt voor ontvangst van RTL4 en RTL5 via los leverbare decoder. Compleet met kabels en bevestigingsmateriaal. NORMALE PRIJsi89T- 389 Art.nr. 14140 FUJI MF-2HD 3.5" DISKETTES MS-DOS geformateerde diskettes. NORMALE PRIJS PER DOOSJE (10 STUKS)J2£5" MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG (KOOPAVOND) ZATERDAG Met de tramlijn 4,6 en 9. Met de bus: 170,171 en 173 stoppen praktisch voor de deur en bus 35,39 en 40 stoppen bij Station Noord, ook vlakbij. Met de auto: volg de diverse aanwijsborden. De Rotterdamse Tejas Trojans konden niet winnen van de Tilburg Steelers. De druiven waren zuur voor de Te jas Trojans na het verlies met maar liefst 6-25 in de nationale finale om de Tulip Bowl. Vooraf was vriend en vijand er bijna van over- tuigd, dat het waarschijnlijk geen spannende finale zou worden. Im- mers, in de Nederlandse American Football competitie bleken de Rot- terdammers de afgelopen maanden oppermachtig te zijn. De Tejas Trojans bleven in zes duels onge- slagen (261 voor en 23 tegen). De Tilburg Steelers daarentegen won- nen vijf keer (175 voor en 47 te gen). Maar niets bleek minder waar te zijn: de Rotterdammers kwamen er niet aan te pas. Op het terrein van buurman Over- maas - waar om organisatorische redenen naar uitgeweken was - was het afgelopen zondag de gehe- le dag volop spektakel. Om 10.00 uur ging de tail-gate party van start. Op het gravel waren allerlei pre-game activiteiten georgani- seerd, zoals een luchtkussen en een schminkstand voor de kinderen, hamburger- en hotdogkraampjes en standjes met American Football artikelen. De Aruban Brass Inter national zorgde voor de muzikale omlijsting. Om 13.00 uur werd de finale van het Nederlands kampioenschap Flagfootball gespeeld. Een variant van American Football, speciaal ontwikkeld voor de jeugd tot zes- tien jaar. De spelers dragen hierbij geen footballuitrusting, maar een riem met daaraan aan hun linker- en rechterzijde een lintje (de flag) die met een klitteband bevestigd is. Een speler wordt dan getackeld, als bij hem een of beide flags los- getrokken wordt. Op deze wijze wordt de junioren alle aspecten en technieken van het echte footbal- spel geleerd. Traditiegetrouw werd de finale om 15.00 uur voorafgegaan door het spelen van het Nederlandse en Amerikaanse volkslied. Zoals het behoort gingen zowel spelers als publiek staan en zongen mee, be- geleid door de Aruban Brass Inter national. De US Army Colourgu- ards vertolkte een paradeshow met vlaggen. Daarna werden de beide ploegen enthousiast onthaald. Spe ciaal voor dit spektakel was de hoofdscheidsrechter uitgerust met een microfoon. Zo kon hij via de geluidsinstallatie het duizendkop- pige publiek - dat niet allemaal op de hoogte van de spelregels was - precies vertellen hoe het spel verliep en waarom het regelmatig onderbroken werd. De sfeer kon Gerard den Boer, voorzitter van voetbalvereniging Overmaas, tijdens deze spekta- keldag uitermate bekoren. „Ons terrein wordt in de zomermaanden toch niet gebruikt, waardoor bo- vendien iedere gulden die binnen- komt meegenomen is. Dit kan een basis zijn om in de toekomst een samenwerkingsverband met de Trojans aan te gaan. We hebben een plan 'Overmaas 2000', waarin we twee dingen kunnen doen: fu- seren of op een andere manier overleven. Concreet is er nog niets, maar we hebben er wel al onze ge- dachten over laten gaan. Mijn in- druk over deze finaledag is posi- tief. Wij zijn dan ook bereid om over een eventuele samenwerking te praten." De winnaar van de Tulip Bowl heeft recht op deelname aan de Eu ro-Bowl competitie, de Europa- Cup voor het American Football. De teleurstelling was daarom extra groot onder de Rotterdammers, want een Europees avontuur zat er dus niet in. Totdat Hans Jansen - bestuurslid van de Nederlandse American Football Federatie - de laatste ontwikkelingen vertelde over de Euro-League. Dit weekend was namelijk gebleken dat deze nieuwe competitie zo goed als ze- ker volgend jaar van start zal gaan. Tijdens het landenkampioenschap op 30 augustus in Wenen zal hier- over definitief de beslissing vallen. „Op zich moet dat geen probleem zijn", zegt Hans Jansen. „Een mime meerderheid heeft afgelopen weekend inmiddels te kennen ge- geven voorstander te zijn." Aan de Euro-League zullen 26 teams - uit ieder land twee - gaan deelnemen. Deze teams worden verdeeld in vier zones. Als eerste Noord met de Skandinavische lan- den, als tweede Midden 1 met Duitsland-Noord, Nederland, Bel- gie en Luxemburg, als derde Mid den 2 met Frankrijk, Duitsland- Zuid, Oostenrijk, Zwitzerland, Tjechie en Hongarije en als vierde Zuid met Spanje. Italie, Oekrai'ne en Wit-Rusland. De competitie wordt gespeeld van maart tot en met juni, met eind juni de play-offs en in juli de finale. De Tejas Tro jans zijn er in ieder geval klaar voor, ondanks het verlies van afge lopen weekend. ROGER HUYS SCHIEDAM - Het Schiedamse tennisduo Peter Elfferich en Frans van der Knaap wist tijdens het open toemooi dat de afgelopen week door tennisvereniging T.S.F. werd georganiseerd, de vierde toemooizege op rij te behalen. Na- dat eerder al de finale in het voor- deel van de Schiedammers was be- slist bij achtereenvolgens T.S.N. Yellow Smash en Shell, ging ook de beslissende partij bij T.S.F. naar de D1-spelers van het Schiedamse K.S.V.V.. Hoewel de stand anders zou doen vermoeden werd deze fi nale gekenmerkt door redelijk veel spanning en tennis op het scherpst van de snede. De eerste set ging vrij gemakkelijk naar het K.S- .V.V.-duo met 6 - 3. In de tweede set kwamen de tegenstanders Heij- mans en Zuijderwijk na een achter- stand van 5 - 0 echter verrassend terug tot 5 - 4. Een 40 - 0 voor- sprong op eigen service wist het duo echter niet te verzilveren, waardoor Elfferich en Van der Knaap terug kondenkomen in de wedstrijd. De tweede set werd zo met 6-4 gewonnen en de wed strijd in het zonnige T.S.F.-park besloten. Door de vier toernooize- ges heeft het tennisduo genoeg punten om het volgend seizoen uit te komen in de C2-categorie, maar wanneer het duo hierna nog twee zeges weet te behalen zullen zij zelfs rechtstreeks doorstoten naar de CI. Kansen hiervoor krijgen de tennissers tijdens het open toernooi van Los Bigotes en later in het sei zoen bij het Vlaardingse Soenda. Het convenant werd ondertekend door Staatssecretaris Tommel (VROM), Minister Jorritsma (V &W), Commissaris van de Konin- gin in Zuid-Holland Leemhuis, voorzitter van de Stadsregio Rot terdam en burgemeester van Rot terdam Peper, burgemeester Vleg- gert van Spijkenisse als portefeuil- lehouder Vinex en vertegenwoor- digers van andere bouwgemeen- ten. In het uitvoeringsconvenant wordt uitgesproken dat het streven erop is gericht, dat op 1 januari 1997 de stadsprovincie Rotterdam wordt ingesteld, op welk moment binnen de regio nieuwe bestuurlijke ver- De kaartverkoop voor deze Triat- lon is gestart op 3 juli. De Triatlon- strippenkaart zijn bij de volgende adressen te koop: Vlaardingen: kassa van het Kol- pabad, Broekweg 91; dienstencen- trum Babberspolder, Rotterdamse- weg 174; dienstencentrum De Bij- enkorf, Reigerlaan 105; diensten centrum Soenda, Soendalaan 4; dienstencentrum West, Frank van Borselenstraat 95a; Centraal Meld- punt wonen, zorg en welzijn, Oost- havenkade 43. Schiedam: dienstencentrum De Woudhoek, Heijermansplein 35; dienstencentrum De 4-Molens, Nieuwe Damlaan 766; Wijkpost Zuid. Oude Maasstraat 22; Cen traal Meldpunt wonen, zorg en welzijn, Van Swindensingel 40. Maassluis: dienstencentrum De- Vloot, de Vloot 72; dienstencen trum De Vliet, A. van Schendels- traat 25; Sport- en Recreatiebad 'Dol-fijn', Sportlaan 8; Info-cen trum, Stadhuis Koningshoek. Voor meer informatie: Centraal Meldpunt wonen, zorg en welzijn Vlaardingen, tel. 010-2485100; Stichting Ouderenwerk Maassluis, tel. 01899-11144; Centraal Meld punt wonen, zorg en welzijn Schiedam, tel. 010-4264022. WATERWEG In Vlaardingen wordt op vrijdag 25 augustus een Triatlon voor 55-plussers gehou- den. In 1993 werd in het kader van het Jaar van de Ouderen de eerste Triatlon georganiseerd. Dit jaar zal voor het eerst dit evenement een regionaal karakter krijgen. De sti- chtingen Ouderenwerk in de ste- den Vlaardingen, Maassluis en Schiedam, het bureau Sportstimu- lering Vlaardingen, Sport en Re- creatie Maassluis, Sport- en Recre atiebad 'Dol-fijn' Maassluis en het Kolpa-bad hebben hun krachten verenigd ter gelegenheid van dit evenement. Daarnaast zal de Ra- bobank Schiedam-Vlaardingen en makelaardij De Witte het evene ment sponsoren. In de drie Water- weg-steden zal om 10.00 uur het startsein klinken voor deze recre- atieve activiteit. In Vlaardingen zal dit startsein in het Kolpa-bad plaats vinden, in Maassluis in diensten centrum De Vloot en in Schiedam in dienstencentrum De 4-Molens. De lokatie van de meeste activitei ten is in en rond het Kolpa-bad in Vlaardingen. De 'finish' zal om ongeveer 16.00 uur plaats vinden. Op de voorgrond zullen staan: het sportief samenzijn, het kennisma- ken met minder bekende sporten en de opening van het nieuwe acti- viteitenseizoen. Het wedstrijdele- ment is niet aanwezig. De deelnemers ontvangen bij in- schrijving een 'triatlon-strippen- kaart'Op deze kaart staan zes ac tiviteiten met als rode draad van de triatlon: zwemmen, wandelen en fietsen. Als de deelnemer niet in staat is om een activiteit uit te voe- ren kan er een keuze gemaakt wor den uit jeu-de-boules, gymnastiek of volksdansen. Uiteindelijk voert de deelnemer minimaal 3 activitei ten uit. Zwemmen kan in het bin nen- of buitenbad met de mogelijk- heden van baantjes-trekken of on- diep water-gymnastiek. Wandelen behelst een door de familie Poot uitgezette wandelroute, van onge veer 5 kilometer, langs de Vlaar dingse Vaart, inclusief een tochtje met de rondvaartboot. Fietsen ge- beurt aan de hand van een uitgezet te route van 18 kilometer door de plaatsen Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. De deelnemers uit Maassluis en Schiedam zullen na de start in hun eigen woonplaats als eerste de fietstocht maken om uiteindelijk bij het Kolpa-bad uit te komen. Voor deelnemers uit Schiedam en Maassluis die niet kunnen of willen fietsen, wordt vervoer geregeld naar het Kolpa- bad in Vlaardingen. Op het terrein van het zwembad zal een informa- tiemarkt zijn, over sportieve activi teiten speciaal voor ouderen in de drie Waterweg-steden. Een triat- lon-strippenkaart kost fl. 10,- inclu sief een 'verzorgingspakkefbe staande uit consumptie, een lunch- pakket, de vaartocht en een kleine herinnering. houdingen ontstaan. Gelet op de huidige onzekerheid omtrent de bestuurlijke reorganisatie, heeft een aantal gemeenten op het mo ment grote moeite met de onderte- kening van het uitvoeringsconve nant. De bouwgemeente Krimpen aan den IJssel tekende om deze re- den niet. De vertegenwoordigers van Westvoorne, Rozenburg, Hel- levoetsluis, Bernisse en Bleiswijk gingen in de regioraadvergadering van 5 juli niet akkoord met het uit voeringsconvenant, onder meer vanwege de onhelderheid over de bestuurlijke reorganisatie. De ge meenten Albrandswaard en Baren- drecht stemmen wel in met het uit voeringsconvenant, maar verbin- den ondertekening aan besluitvor- ming over hun deelconvenant, die nog niet geheel is afgerond. Op 21 december 1994 werd al een protocol getekend door de partijen, waarmee zij de intentie aangeven te komen tot een uitvoeringscon venant. De Stadsregio heeft ver- volgens overeenstemming bereikt met de gemeenten, waarna de re- gioraad in een vergadering van 5 juli akkoord ging met de onderte kening van het akkoord. Dertig procent van de woningen op de Vinex-locaties valt in de ca- tegorie sociale woningbouw en ze- ventig procent in de marktsector. In het uitvoeringsconvenant is af- gesproken dat van deze zeventig procent veertig procent middel- duur (een koopprijs van fl. 159.000 tot fl. 250.000,-) en dertig procent duur (een koopprijs van meer dan fl. 250.000,-) wordt. Het rijk (In casu het ministerie van VROM) kent aan de Stadsregio Rotterdam een bedrag van 290 miljoen gulden toe als bijdrage aan de grondkosten voor de woning bouw. De eigen bijdrage van de Stadsregio voor de grondkosten is 150 miljoen gulden. Dit betekent dat elke gemeente een bedrag van fl. 13,03 per inwoner wordt ge- vraagd. De regioraad heeft hier- mee inmiddels ingestemd. Ook betalen de gemeenten een bij drage in het omslagfonds, voor re- gionale groenprojecten en regiona- le infrastructuur. Gemeenten beta len een bijdrage van vijfduizend gulden per nieuwgebeuwde wo- ning op de drie grote uitieglocaties en een bijdrage van fl. 2.500,- voor alle andere nieuwgebouwde wo ningen. Voor niet-woningen wordt een bijdrage per 'woning-equiva- lent' betaald. De ontsluiting van de nieuwe wo- ningbouwlocaties door middel van hoogwaardig openbaar vervoer is een belangrijk onderdeel van het convenant. Het onlangs definitief door de Stadsregio vastgestelde Regionaal Verkeers en Vervoers Plan (RVVP) biedt hiervoor het kader. Voor de periode tot 2005 is door het ministerie van Verkeer en Waterstaat ruim 2,3 miljard gulden ter beschikking gesteld voor open- baar-vervoerprojecten. Ook zijn afspraken opgenomen over wegin- frastructuurprojekten tot een be drag van 52 miljoen. Het betreft de ontsluiting van het Vierhavenge- bied, het Olympusterrein en een wegomleiding bij Zevenhuizen in verband met de uitleglocatie Nes- selande. In het Vinex-uitvoeringsconvenant is ook de financiering van groot- schalige groenplannen vastgelegd. De kaders van deze plannen wor den onder andere vastgelegd in het Regionaal Groenstructuurplan. Het ministerie van Landbouw, Na- tuur en Visserij stelt vijftig procent van de benodigde middelden voor groenverbindingen ter beschik king. In het convenant is, wat betreft de ontwikkeling van de bedrijvenlo- caties, vastgelegd, dat de Stadsre gio Rotterdam zal streven naar vol- doende aanbod en diversiteit van bedrijvenlocaties, die passen bin nen het door het rijk gevoerde lo- catiebeleid. Afspraken hierover zijn vastgelegd in het Plan van Aanpak ABC-locatiebeleid van de Stadsregio. In het convenant is een bepaling omtrent onvoorziene omstandighe- den opgenomen. Deze is bedoeld om in geval van dergelijke omstan- digheden, die te grote financiele ri- sico's met zich meebrengen, op- nieuw over het convenant te kun nen overleggen. Ook kan een eventueel conflict uiteindelijk aan de rechter worden voorgelegd. ROTTERDAM Het boek 'Feyenoord Seizoen 1994- 1995' is deze week verschenen. Het vierde boek in de reeks, die in 1992 begon. De uitgave handelt over de pres- taties van Feyenoord in het afgelopen seizoen, met als hoogtepunt het (opnieuw) binnenhalen van de Nederland se beker. Hoewel het om de voetbalprestaties van het elf- tal gaat, zijn ook een aantal pagina's ingeruimd voor de ingrijpende renovatie van de Kuip. Met beelden van de oude situatie (sloop) tot het modernste voetbalstadion van Nederland. Dat 'Feyenoord Seizoen 1994-1995' een mooi document is geworden, is vooral te danken aan Cees Kuiper, de fotojournalist van het Rotterdams Dagblad. Zijn werk van het afgelopen jaar, inclusief met een aantal opnamen van collegae, wordt breeduit weergegeven. Met tientallen foto's, die nog nimmer werden gepubliceerd. In totaal telt het boek meer dan honderdtwintig foto's. Na drie uitgaven met een slappe kaft heeft de uitgever ge- kozen voor het maken van het boek met een harde papie- ren band. Om die reden is de verkoopprijs verhoogd tot fl. 24,95. De nieuwe uitvoering komt het boek ten goede, waardoor er een schitterende uitgave is ontstaan. De lezers van Maasstad Weekbladen zijn, als ze het boek 'Feyenoord Seizoen 1994-1995' willen kopen, in een be- voorrechte positie. In deze krant treft u op een van de ad- vertentiepagina's een bon aan. Wie met deze bon naar een van onze kantoren in Rotterdam, Oud-Beijerland, Schiedam, Capelle a/d IJssel en Spijkenisse gaat, kan daar 'Feyenoord Seizoen 1994-1995' kopen voor slechts fl. 19,95Dat betekent een lezersvoordeel van maar liefst vijf gulden! De Aruban Brass International bracht de stemming erin. 'I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 7