klein 3 voor deZuicWSter Eerste woningen Groenoord Midden gereed na onderhoud Jeugdland sluit af in Oosterse sfeer Van Appel tot Zadkine Drie eeuwen De Kuyper Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? zie Pluspagina. .BETER IN BEELD... EN GELUID! Liesveld 147 - Vlaardingen WATERWEG Vakantie foto tip Konica XG 200/24 fotorolletje Het succesverhaal van Two Chord Genius Schiedamse tippelaars blijven aan de wandel Koningin gaat voor de tweede keer genieten Speelweek De Telder Anti Diskriminatie Buro Kids for Animals Nieuwe Balie bibliotheek Bachpiein RENAULT Tie elders in dit bind De vierjaargetijden in Schiedam Magazijnprijs Nu van 995.- voor slechts Speciale aanbieding Eethoek DINETT Uw betrouwbare Occasions zijn nu weer te vinden op onze speciale OCCASION PAGINA FOT# VIDE# AUDH Zie pag.|EBHB| Van 3499 Nu:l FOTO VIDEO AUDIO Schiedam als het om wonen gaat Vrienden SHARP V1EWCAM VL-H400 Hi-8 STEADY SHOT 4 buisframe stoelen in zwart met messing en tafel met rookglas (95 cm. vierkant). 398.- wordt zo'n 75 procent van de omzet in de export gerealiseerd. Er wordt naar meer dan tachtig landen geexporteerd, waarvan Duitsland, Engeland, Japan, Ko rea en Brazilie momenteel de be- langrijkste zijn. Na driehonderd jaar is De Kuyper nog steeds een familiebedrijf. De huidige direc- teur, drs. Bob de Kuyper, verte- genwoordigt de tiende generatie sinds Petrus de Kuyper. In de ja- ren tachtig gingen enkele wissels echter definitief om. In de vorm- geving van sommige produkten werd een hele nieuwe lijn uitge- zet. Tenslotte kwam naast de pro- duktie en verkoop van gedistil- leerd de entree in de chocolade industrie met de overname van Baronie - De Heer. Zo heeft De Kuyper anno 1995 zelfs twee po- ten om op te staan: de gedistil- leerd sector en de zoetwaren sec tor. Rotterdam Hoogstraat 141 Dordrecht Voorstraat 274 Rotterdam Wmkelcentrum Zuidplen Leiden Haarlemmerstraat 170 Rotterdam 2e Middelandstraat 23 Den Haag Venestraat 8-10 Rotterdam Groene Hittedijk 173 Zoetermeer Stadshart Passage Rotterdam Bergse Dorpsstraat 32 CapeBe a/d Ussei Centrumpassage 103 Rotterdam - Winkelcentrum Oosterhof INFORMATIE TELEFOON 010 - 4359061 Hi-8 PAL opnamesysteem met ingebouwde 10.2 cm LCD- kleurenmonitor Opnemen vanuit verschillende hoeken HiFi stereo geluid 8x zoom, full range autofocus Digitale beeldstabilisator Digitaal still/strobe/snap Vertraagd afspelen Snelle opnamestart funktie Inclusief accessoires I 1999 EDITIE-OPLAGE 42.850 SCHIEDAM In wijkcen- trum de Telder staat van 7 tot en met 11 augustus een speel week op het programma. In de speelweek gaan de kinderen op zoek naar een piratenschat, middels het spelen van veel verschillende spelletjes. Daar- naast wordt er ook nog een dagje uitgegaan. Waarnaartoe dat is nog een verrassing. Meedoen met de speelweek kost fl.25,-, voor het tweede kind uit een gezin kost het een tientje minder. Wie niet de he le week mee wil of kan doen, kan een dagje of een dagdeel meespelen. De inschrijfkosten voor een dag zijn fl.3,- en voor een dagdeel fl.2,-. Voor meer informatie en inschrij- ving: tel. 435 95 14. SCHIEDAM In verband met de vakantie is het Anti- Diskriminatie Buro Schiedam (ADB) nog tot en met 21 augustus gesloten. Voor spoedgevallen kan men terecht bij de Rotter- damse Anti-Diskriminatie Raad (RADAR). Radar is tijdens werkdagen tussen 10.00 - 17.00 uur telefonisch bereikbaar onder telefoon- nummer 4126212. Men kan ook een afspraak maken voor een persoonlijk ge- sprek. Met ingang van 21 augustus is het ADB weer bereikbaar van maandag tot en met donderdag tijdens kantoor- uren en kan men de spreek- uren bezoeken op maandag van 14.00 - 16.00 uur en donderdag van 19.00 - 21.00 uur. Het ADB is gevestigd aan de Van Swindensingel 40, tel. 4264406. SCHIEDAM Omdat de Dierenbescherming Schiedam inmiddels maar liefst 125 jeugdleden heeft, en dit aantal nog altijd hard groeit, wordt er deze zomer druk gewerkt aan het tot stand brengen van een ak- tieve jeugdclub in Schiedam. De jeugdleden en hun ou- ders hebben hierover al een oproep ontvangen en weten dus dat het de bedoeling is dat de aktiviteiten in Sep tember van dit jaar van start gaan. Om die tijd te overbruggen heeft de Dier enbescherming een prijs- vraag uitgeschreven. Kids die een huisdier hebben of er een hebben gehad, worden uitgenodigd de Dierenbe scherming daarover een verhaal te vertellen. Dat kan op alle mogelijke manieren, zoals het schrijven van een brief, het maken van een mooie tekening of het in- spreken van een cassette- bandje. Uit aile inzendingen zal dan het 'Huisdier van het jaar 1995' worden geko- zen. Readies kunnen voor 1 au gustus worden gestuurd naar de redactie van de Die renbescherming, Postbus 4316, 3102 GG Schiedam. Op dit nummer kunnen ook kinderen die nog geen lid zijn van de dierenbescher ming, maar dit wel graag willen worden, alle informa tie aanvragen. SCHIEDAM In verband met het plaatsen van een nieuwe uitleenbalie in bi- hliotheekfiliaal Noord aan het Bachpiein, zal het filiaal tot en met zaterdag 5 augus tus gesloten zijn. Tijdens de sluiting kunnen er wel boe- ken worden teruggebracht en geleend in de centrale bi bliotheek en andere filialen. (Telefonische) verlenging is in die filialen ook mogelijk, maar alleen tijdens ope- ningstijden. CD's en video's kunnen in deze periode niet worden geleend, met uitzon- dering van een beperkte col- lectie in de centrale biblio theek. Vanaf maandag 7 augustus kunnen de leners weer in fi liaal Noord terecht. Ook de openingstijden van de fono- theek zullen dan flink zijn verruimd. CD's kunnen dan namelijk worden geleend tijdens alle openingstijden van de bibliotheek. De apar- te openingstijden van de Fo- notheek komen hiermee dus te vervallen. EEN EIGENMANIER VAN LEVEN D0RZ0 De klant centraal, de auto optimaal Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010 - 4518844 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 Uw Renault - dealer voor Schiedam en Vlaardingen James Wattweg 12-14, 3133 KK Vlaardingen. Tel. (010) 4353533 SCHIEDAM Het jaartal 1695 heeft voor De Kuyper een bijzon- dere betekenis. Dit jaartal prijkt sinds jaar en dag op etiketten, lo go's en dozen en wordt be- schouwd als het stichtingsjaar van Johs. de Kuyper en Zoon B.V. Op 22 juni trad Petrus de Kuyper in het huwelijk met Anna Custers in het Limburgse plaatsje Horst. De derde zoon van dit echtpaar, Jan de Kuyper, vertrok enige jaren later naar Rotterdam, waarna hij in 1752 een branderij in Schiedam overnam. Op het moment dat de familie De Kuy per door de aankoop van een branderij haar intrede in de jene- verbranche deed, verkeerden de branderijen in gunstige omstan- digheden. Nog voor het einde van de eeuw had de familie twee branderijen overgenomen en er vier branderijen bijgebouwd. Vijf van deze branderijen waren aan de Baan in Rotterdam gele- gen. De Kuyper was geheel op export gericht. Al snel waren lan den als Engeland en Canada sa- men goed voor zo'n 85 procent van de inmiddels flink gestegen afzet van De Kuyper. In 1911 nam De Kuyper haar intrek in een geheel nieuw complex aan de Buitenhavenweg, de plaats waar de distilleerderij anno 1995 nog altijd gevestigd is. Tegenwoordig dan in Nieuwland. Waar in Nieuw- land per woning tot 80.000 gulden is gei'nvesteerd, wordt in Groen- oord per woning zo'n 25.000 uit- gegeven." Hoewel de Wo- ningstichting meent dat er voortva- rend in de wijk wordt gewerkt, wijst Hamerslag naast positieve kanten ook op mindere kanten. Zo hadden veel bewoners klachten over de slordige manier waarop een onderaannemer te werk ging bij het plaatsen van dubbel glas aan de galerijkant. Verder blijkt dat in alle woningen de standlei- dingen voor de riolering toch ver- vangen moeten worden. Bij de meeste flats zullen deze werk- zaamheden alsnog meegenomen worden, maar aan het Dirk Scha- ferplein zullen bewoners opnieuw werkers over de vloer krijgen. En dat terwijl men daar net klaar was met douche, toilet en keuken. Ha merslag komt op dit punt weer te- rug bij een ook eerder al priemen- de vraag: „Wie zal dat betalen?" SCHIEDAM De eerste resultaten van het groot-onder- houdsplan van 1092 woningen in Groenoord-Midden worden zichtbaar. Deze flatwoningen die bijna tien procent van het to- tale woningbezit van Woningstichting Noordvest vormen, worden vanaf mei dit jaar aangepakt en de eerste woningen aan het Dirk Schaferplein zijn zo goed als klaar. De Wo ningstichting verwacht dat bij de flats die als laatste aangepakt worden de werkzaamheden in de zomer van 1996 worden vol- tooid. De meest in het oog springende re sultaten zijn het nieuwe stucwerk aan de zijkant van de flats, de nieu we kozijnen en de kleuren waarin alles wordt geverfd. De kleuren voor de flats zijn geinspireerd op 'De vierjaargetijden' van Vivaldi. De straatnamen uit de gehele wijk zijn vernoemd naar componisten en musici. Vivaldi is een van de bekendste. De vier delen van de wijk krijgen ieder een kleur die past bij een jaargetijde. Voor lente, zomer, herfst en winter worden de kwasten achtereenvolgens in groe ne, gele, rode en blauwe verf ge- doopt. Het is overigens de vraag of de bewoners direct de link zullen leggen naar het werk van compo- nist Vivaldi. Een ander deel van de werkzaam heden betreft portiekafsluiting. Deze afsluiting, waaraan nog niet begonnen is, hangt af van het aan tal bewoners dat per flat achter de ze door de politie gepropageerde beveiliging staat. Bij een deelname van 80 procent kan de Wo ningstichting overgaan tot uitvoe- ring. Bij de bewoners van laag- bouwflats in de wijk is de belang- stelling hiervoor groot. De werkzaamheden aan de flats kunnen gesplitst worden in onder- houdswerkzaamheden waarvoor de huurders geen huurverhoging betalen en een aantal verbeterin- gen, zoals een nieuwe keuken en douche, waarvoor men kan kiezen. Voor dit 'keuzepakket' stijgt de huur wel. Het prijskaartje dat aan deze huurverhogende verbeterin- gen hangt is in het verleden reden geweest voor heftig protest van de zijde van de bewoners, die eerdere voorstellen van de Woningstich ting Noordvest niet accepteerden. De protesten hebben mede geleid tot de oprichting van de huurders- belangenvereniging Groenoord- Midden. Aanvankelijk was de re- novatie begroot op 33 miljoen gul den waarbij het Rijk 13 miljoen aan subsidie bij zou dragen. Deze subsidie is er echter nooit geko- men. Volgens D. Hamerslag van de huurdersbelangenvereniging is dit waarschijnlijk te wijten aan menselijke fouten. ..Hierdoor is het uiteindelijke plan op gruwelij- ke wijze uitgekleed." Een verge- lijking met de wijk Nieuwland, waarin fors is geinvesteerd, wil Hamerslag wel maken. „in Groen oord kan inderdaad veel minder SCHIEDAM In tropische tem- peraturen werd vrijdag 21 juli Jeugdland Schiedam afgesloten. De strijd bij kruikenrace en harem- spel tijdens de Oosterse afsluiter was er niet minder om, want de in- spanningen werden op deze warme dag beloond met een plens koud water. De belangstelling voor de Oosterse stotdag, en voor heel Jeugdland, was weer ongekend groot. Evenals vorig jaar kwamen deze zomer 6800 bezoekers naar het eevenement, waarmee meteen duidelijk wordt Jeugdland na 19 jaar nog altijd is. Hoewel Jeugd land in de eerste plaats bedoeld is voor kinderen die niet op vakantie gaan, kwamen er ook genoeg te- ruggekeerde of toekomstige va- kantiegangers op de aktiviteiten af. De mogelijkheid om een rit op een kameel te maken of een show met Orientaalse danseressen bij te wo nen, krijg je tenslotte niet elke dag. Zoiets kan eigenlijk alleen maar bij Jeugdland Schiedam, waar de ideeenmachine van organisator Joop van Broekhoven en zijn rech- terhand Riet Immerzeel de jeugd blijft verrassen met doldwaas en vooral voordelig vertier. Samen met veel vrijwillige medewerkers zorgen zij ervoor dat de attributen voor een appel en een ei worden gemaakt. Daardoor kon zelfs bet geasfalteerde parkeerterrein dat de lokatie vormde van het Oosterse spel, met eenvoudige middelen versierd worden tot een decor zo uit 1001 nacht afkomstig leek. FOTO: JACCOZANSTRA SCHIEDAM Ter gelegen- heid van het 95-jarig bestaan wordt in het Stedelijk Mu seum Schiedam van 29 juli tot en met 3 September 1995 de jubileumtentoonstelling 'van Appel tot Zadkine, 95 hoogtepunten uit de collectie van het Stedelijk Museum Schiedam' gehouden. In de periode 1900 - 1995 groeide het Museum uit van een oudheids- kamer tot een actief instituut dat meetelt in de wereld van de heden- daagse kunst. De collectie groeide mee. Aanvankelijk bestond deze voornamelijk uit voorwerpen ver- bonden met de geschiedenis van de stad, nu kan Schiedam ook trots zijn op een collectie moderne kunst die landelijk bekend is. Ook de vele speciale educatieve projec- ten die voor de Schiedamse scho- len werden georganiseerd, hebben landelijke bekendheid verworven. De tentoonstelling bestaat uit een keuze van 95 werken die een in- druk geven van de veelzijdigheid van de«collectie van het Stedelijk Museum Schiedam. Aan de Schiedamse kunstenaars, die in het verzamelbeleid een belangrijke plaats innemen, is ruim aandacht besteed. Ter gelegenheid van het lustrum is een collectiecatalogus uitgegeven, waarin de keuze van 95 werken is opgenomen. Dit boek geeft een vi- sie op de collectie en kan gezien worden als een verantwoording van het gevoerde aankoopbeleid. De kunstcritica Flora Stiemer schreef de inleiding. Er is voor gekozen de werken voor een zo breed mogelijk publiek op een aantrekkelijke wijze te presen- teren. De bij de afbeeldingen beho- rende teksten schetsen de achter- grond waartegen het werk gezien kan worden en zijn geschreven vanuit een persoonlijke visie van de schrijver met de intentie de nieuwsgierigheid van de lezer te prikkelen. De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam, die al sinds 1954 het museum onder- steunt, heeft een aanzienlijke ft- nanciele bijdrage geleverd en de sponsorwerving op zich genomen. Bovendien heeft een aantal leden een extra donatie gedaan. Dit boek, is dan ook met recht een gezamenlijke uitgave met de Vrienden geworden. In het recente verleden zijn drie collectiecatalogi uitgegeven. Een catalogus waarin de volledige Co- braverzameling werd beschreven, werd gepubliceerd, in 1984. Bij de viering van het vijfentachtigjarig bestaan verscheen '1945 - 1985 Veertig jaar verzamelen in het Ste delijk Museum Schiedam, hoogte punten uit de schilderijen en beel- denverzameling' met tweeenveer- tig zwart-wit afbeeldingen. Ter ere van het negentig-jarig bestaan werd de publikatie '90 jaar Stede lijk Museum Schiedam' uitgege ven, waarin een keuze van ze- venentwintig werken werd opge nomen. De drie uitgaven zijn in middels uitverkocht, reden te meer om een nieuwe collectiecatalogus te maken die als naslagwerk ge- bruikt kan worden en die de be kendheid van de collectie vergroot. De nieuwe collectiecatalogus, die fl.37.50 gaat kosten (fl.25,- voor vrienden), wordt op de opening van de tentoonstelling op 29 juli a.s. om 15.00 uur gepresenteerd. Over de Vesten 3a 3116 AD Schiedam Tel010-4738322 - Fax 010-4731589 Bezorging: 010-4514555

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 1