I I W I 1 1 1 Cruiseschip de Maasdam een dag in Rotterdam Waterstad Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in ■ijfdaags cultui Rondvaart in oud havengebied, korting voor MaasstaD-lezers Rondvaart Kortingsbon ik wil een voordeilg (proef) abonne- n ment op het Rotterdams Dagblad. p VLAARDINGEN - Ook in de zomer van 1995 pakt Vlaardingen weer uit met een culturele topper. Van 16 tot en met 20 augustus is het Hof/Oranjepark aan de Hoflaan de locatie voor het 'Hof van Visioen'. Een klei- ne week lang tonen kunste- naars en artiesten hun visioe- nen aan het grote publiek. Diversiteit i Poeziefestival Geraas Frank Groothof een van de deelnemers ROTTERDAM Liefhebbers van schepen, de haven en alles wat daarmee samenhangt zijn op woensdag 16 augustus op de juiste plaats in 'Waterstad', Rotterdams oudste zeehavenge- bied. Aan de Parkkade legt om zeven uur 's morgens namelijk een bijzonder schip aan: het cruiseschip de Maasdam van de Holland Amerika Lijn (HAL). Bijzonder ook, omdat in 1973 voor het laatst een HAL-schip Rotterdam bezocht. Waterstad Wedstrijdbon Waterstad A Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 wekert vrijbiijvend op proef. Ik betaal hiervoor de halve prijs: 12,95. Noteertu mij voor een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad j De eerste twee wekert zijn gratis, daarna betaal ik f 28,55 per maand via automatische betaiing. H Naam: Adres: Postcode: Plaats: Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 9 augustus 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 MaasposT <P Ills va n Vkiopn' In navolging van de festivals 'Hof van Spektakel', Hof van Sirenen' en 'Hof van Pomona' overlaadt het 'Hof van Visioen'de bezoeker met een veelheid aan voorstellingen, beelden, muziek en gedichten. Om er twee uit te lichten: Jan Rot en De Raggende Manne nemen een be- langrijke plaats in bij de afdeling live-muziek, terwijl de nationale held Adriaan Morrien als hoofd- gast de dichterlijk zieleroerselen voor zijn rekening neemt tijdens het Poeziefestival in de Spiegel- tent. Net als in de afgelopen jaren ver- wacht de organisatie van het Hof van Visioen ook dit keer weer vele duizenden bezoekers uit de hele re- gio naar het beeldschone Vlaar- dingse park te lokken. Een park dat voor een aantal dagen het toneel zal zijn van een compleet andere werkelijkheid. „De succesvolle manifestaties van de afgelopen jaren hebben veel aandacht getrokken. Zowel bij de pers als bij het publiek was de waardering groot", zegt Yvonne Lens, verantwoordelijk voor de publiciteit van het festival. „Elk jaar weer wordt een enorme diversiteit aan kunstuitingen op originele wijze onder de aandacht vooral veel vuur een verhaal van ongeziene en ongehoorde gebeur- tenissen. Vormgevers, muzikan- ten, mimers, zwervers. dichters en anderen creeren Het Hof van Visi oen: een tijdelijke verzamelplaats van waardevolle illusies. Ook aan de inwendige mens is tij dens de festivaldagen gedacht. Elke dag is het speciaal ontworpen restaurant geopend met tal van cu-j linaire attracties. Dat restaurant is op zaterdag 19 augusfus het decor voor de uitgebreide wijnproeverij- en onder leiding van vinollog/som- melier Robbert Jan van Uden. Ge- combineerd met een exquis diner is dat de gelegenheid om het cultu rele aanbod van die week eens lek- ker te laten bezinken. Het objectentheater Tamtam (Foto Rene Wopereis Jan Rot hard zingend in het donker (foto Lex van Rossen) van een groot publiek gebracht. Zelf haal ik de meeste voldoening uit het feit dat de Hoffestivals tel-- kens weer heel veel mensen trek- ken die normaal gesproken niet zo gauw in een theater of concertzaal te vinden zullen zijn. En dat komt niet in de laatste plaats omdat het Hof eigenlijk geen drempels kent, zegt Lens. Elk jaar kent het festival een thema dat als een rode draad door de pro- grammering heen loopt. Dit jaar is het begrip 'Visioen' het uitgangs- punt bij de diverse programma-on- derdelen: verrassing, experimen- ten en avontuur staan voorop. Zo worden kunstenaars uit ver- schillende disciplines uitgenodigd om gezamenlijk kunstwerken van tijdelijke aard te realiseren. Aan de andere kant wordt door samenwer- king tussen professionele en ama- teurkunstenaars gestreefd naar een groot en interessant aanbod. Het beste voorbeeld van dat laatste vormt dit jaar het Poeziefestival dat wordt georganiseerd door het Vlaardings Taalgenootschap en op zondag de wintigste om vier uur begint in de Spiegeltent. Vlaar- dingse en andere amateurdichters zijn de afgelopen tijd via de media uitgenodigd om hun gedichten in te zenden. Zij zullen hun eigen werk voordragen en op zondag dus het podium kunnen delen met een grootheid als Adriaan Morrien, maar ook met de Rotterdamse dichteres Marianne Korthuys. Ook de jeugd wordt tijdens het Hof van Visioen niet vergeten. Middels workshops voor mime, toneel of decorbouw worden zij actief bij het festival betrokken. Schrijvers en muzikanten zijn uit genodigd om op donderdagavond mee te doen aan het eenmalige songtekstfestival 'Sound Vi sion', dat zal worden afgesloten met een concert door De Raggende Manne. Verder is er veel (kinder) theater, cabaret, swingende live- muziek uit alle windstreken met veel gratis optredens. Nieuw dit jaar is de Openluchtbio- scoop op een van de eilandjes in het Hof, waar dagelijks voorstel- linge te zien zijn. Een belangrijk onderdeel van het 1995-festival zal het schouwspel 'Visipen en geraas' zijn. Op de al- lerlaatste avond zal het publiek een scala van visioenen beleven die vanuit het donker op ze afkomen. In het nachtelijke park vertellen schimmen, geluiden. lichten, ob- jecten, tableaus, bewegingen en The Handsome Harry Company Bij inlevering van deze bon ontvangt u op 16 augustus van het Maritiem Buitenmuseum fl. 2,50 korting op een rondvaart met een historische stoomsleper door het oude havengebied. U betaaltfl. 5,-in plaats van fl. 7,50. Bij volledige invulling van deze bon dingt u mee naar een 'Weekendje Waterstad' met een overnachting in Hotel I Inntel en allerlei leuke verrassingen. Vraag: hoeveel jaar is het geleden, dat een schip van de HAL de Rotterdamse haven heeft aangedaan? Antwoord: Maak verder op originele wijze de volgende slogan af: Waterstad in Rotterdam Naam: Adres: Postcode/Woonplaats: Telefoon: De kortings- en wedstrijdbon kan op woensdag 16 augus tus worden ingeleverd bij de stand van de VWA/ereni- ging Waterstad in de Holland Village aan de Parkkade. De winnaar krijgt binnen drie weken schriftelijk bericht. Overde uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Rond het cruiseschip, dat om 17.00 uur weer vertrekt, zijn diverse acti- viteiten georganiseerd. zoals een rondvaart met een historische stoomsleper langs de waterkant van de Maasdam, de bouwput van de Erasmusbrug en de Euromast. De Holland Amerika Lijn, met het hoofdgebouw op de Wilhelmina- pier, was jarenlang een van de grootste werkgevers in Rotterdam. Hoewel het bedrijf al weer vele ja ren in Amerika is gevestigd, zijn er nog steeds nauwe banden met Ne- derland. Zo hebben de driehonderd officieren, die bij de HAL werken, de Nederlandse nationaliteit. Ook leveren veel Nederlandse bedrij- ven materiaal aan de HAL, zoals de inrichting van schepen. antiek aan boord. levensmiddelen en sou venirs. De HAL-vloot bestaat nu uit zeven schepen, terwijl de achtste, de Veendam, in mei volgend jaar in de vaart komt. De Maasdam, die nog geen jaar oud is, is een impo- sant schip. Aan boord bevinden zich ongeveer twaalfhonderd pas- sagiers. De Rotterdamse haven maakt deel uit van een twaalfdaag- se cruise langs Europese (hoofd) steden van Londen naar Rome. De bemanning en passagiers zullen zich tijdens hun 'dagje Rotterdam" niet hoeven te vervelen. Aan de Parkkade wacht hen een feestelijk onthaal, waarbij de Koninklijke Marinierskapel zal spelen. Tevens wordt een Holland Village inge- richt. waar allerlei activiteiten wor den georganiseerd. Burgemeester Peper is bij de aankomst aanwezig en zal de kapitein van het schip. Hans Mateboer, persoonlijk wel- kom heten. Het HAL-cruiseschip komt naar Rotterdam dankzij de inspannin- gen van het Gemeentelijk Haven- bedrijf. De activiteiten voor zowel bemanning en passagiers als be zoekers werden opgezet in samen- werking met de Vereniging Water stad en de VVV. De Vereniging Waterstad stelt zich ten doel het historische gebied tussen de West- zeedijk, Schiedamseweg, Hoogs- traat, Oostzeedijk en de rivier de Maas te promoten. Negentig toe- ristisch-recreatieve instellingen en gelegenheden zijn lid van de Ver eniging Waterstad, die dit jaar vijf jaar bestaat. Waterstad, tussen 1576 en 1616 gebouwd, is een gebied waar mari- tieme historie en moderne archi- tectuur, uitgaansgelegenheden en attracties samengaan. Had het ge bied in de jaren vijftig en zestig vooral een haven- en werkfunctie, in de jaren zeventig werd dit uitge- breid met een woonfunctie. Inmid- dels is het gebied een mix van wer ken, wonen en maritiem toerisme. Waterstad kan rekenen op ruim drie miljoen bezoekers per jaar. Met de komst van het cruiseschip de Maasdam heeft 'Waterstad' er voor een dag een bijzondere attrac- tie bij. Daarom geeft het Maritiem Buitenmuseum, eveneens lid van de Vereniging Waterstad, speciaal voor lezers van MaasstaD Week- bladen fl. 2,50 korting op de drie kwartier durende rondvaart op de historische stoomsleper. Zij beta- len vijf gulden in plaats van fl. 7,50. De stoomsleper vertrekt ieder uur vanuit de Veerhaven. Belang- stellenden voor de rondvaart kun nen de kortingsbon op deze pagina inleveren bij de gezamenlijke stand van de VVV en Vereniging Waterstad in het Holland Village. Verder stelt de Vereniging Water stad een weekendje Waterstad ter beschikking aan degene die het juiste antwoord weet op de vraag: Hoelang is het geleden dat een schip van de HAL de Rotterdamse haven heeft aangedaan? Boven- dien moet de slogan 'Waterstad in Rotterdam....' op een zo origineel mogelijke wijze worden afge- maakt. De juiste oplossing in com- binatie met de meest originele slo gan wordt beloond met een Week endje Waterstad met een overnach ting in het gastvrije Hotel Inntel en allerlei aangename verrassingen. Deelnemers aan deze prijsvraag kunnen de volledig ingevulde bon: eveneens inleveren bij de stand van de VVV en Vereniging Water stad. h i U i TelefOOn: (i.v.m. controls tiezorging) j Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar Jtotterdams_DagbladrdnummeM 579 _3000_VB Rotterdarn_ T029_ _J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 11