De Amstelbron en't Vierkantje zagen drastische omzetdaling Politie bekeurt lozers vakantie-olie streng Tuinen, tuinen en eens tuinen nog Is MaasposT Inschrijving loopevenement Brandersfeest geopend Dagboottocht van Schiedamse Rode Kruis Jongeren bedreigen 14- jarige in zwembad Gewonden bij diverse aanrijdingen en valpartijen MaasposT De ruiten trilden de bar" Uitslagen Brandersstad Aangehouden voor poging inbraak Aktiviteiten in De Vier Molens Hargahoeve brengt opnieuw anti- sliplaag aan Voor beveiliging GROOT Th. Engering Rubensplein Wist u dat: \k Engering g De specialist in designvloeren KERKDIENSTEN SCHIEDAM Schadevergoeding Van wie is deze foto? of KLEIN Als u net alle offertes uitgerekend hebt, ze uitgerekend bij u inbreken? Beveiligen is nooit te duur! Bel Engering Rubensplein! RUBENSPLEIN RUBENSPLEIN 20A SCHIEDAM 010-4269701 2^^ wand en vloertegels maimer en natuursteen >90 siergrind Nieuw: badkamermeubelen Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM - De predikbeurten voor zondag 13 augustus Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds. R. de Graaff, Rotterdam. Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.H. Onderstal (afscheidsdienst) Aanvang: 17.00 uur Drs. J. Noordam Bethel Kapel, Nieuwe Maasstraat Geen dienst Gereformeerde Kerk Schiedam Dorpskerk Aanvang: 09.30 uur Hr. A.F. Ruijl De Ark, Hargplein Aanvang: 09.30 uur Ds. N.J.M. Hoogendijk Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat Aanvang: 10.00 uur Hr. J.A. van Lambalgen Bethel Kapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Hr. A. van Santen Hervormde Evangelisatie op ge reformeerde grondslag Gilde College Aanvang: 10.00 uur Ds. G.H. van Kooten Grote Kerk Aanvang: 17.00 uur Drs. J. Noordam NPB Schiedam Westvest 90-92 Aanvang: 10.30 uur Ds. Jos Brink Amsterdam R.K. Parochie H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 104 Hoogmis Aanvang: 09.15 uur Herenkoor I.H.D. Eucharistieviering Aanvang: 11.00 uur Pastoor P.M. Vismans, diaken P.M. Martens SCHIEDAM Uitslag klaverjas- sen Denksportcentrum Branders stad van 1 augustus: Siep Visser 5455 punten Gerard de Wit 5059 punten Heleen Visser 5039 punten Meesterpunten competitie 2/8/ 1995: 1 .Paul Fokkelman Piet Meijer 40 meesterpunten 2.Frans v/d Heuvel Ben Hooyte 30 meesterpunten 3.Steef Wesseling Renz Ehrbek- ker 15 meesterpunten 4.Jan W. Engelsman partner 10 meesterpunten Donderdagmiddag Bridge Compe titie 3/8/1995 1.Mevr. M.Marrevee Harm Pol- huis 72.50% 2.Jenny de Ronde partner 60.00% 3.Annie Vermeulen Koos v/d Meer 50.00% Vrijdagavond Bridge competitie 4/ 8/1995 1.Rob Faasse Piet Meijer 58.33% 2.Marjolein v.Dijk Fred den Heyer 57.81% 3.Irene Govers Martin Gerritsen 55.20% John van Baarle Frans v/d Heu vel 55.20% MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: R. van de Heijden Telefoon 010-4004289 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur SCHIEDAM Wie mooi wil zijn, moet pijn lijden. Dat gezegde geldt zeker ook voor horeca-ondernemers op de Koemarkt en Broers- vest. Zo maken de cafes De Amstelbron en 't Vierkantje een financieel pijnlijk jaar door vanwege de bouw van het winkelcentrum de Nieu we Passage en de daarbij be- horende parkeergarage. De cafe-eigenaars Van Drunen en Van Eldert vergeten dit jaar dan ook het liefst zo snel mogelijk: „Even 'au' roepen, ogen dicht en klaar." Het wachten is op betere tijden. Die betere tijden komen mogelijk snel. In September worden de bouwwerkzaamheden afgerond en zal de opening van de Nieuwe Passage horden mensen trekken. Algemeen wordt door de cen- trumwinkeliers verwacht dat deze face-lift vele mensen meer naar het centrum zal lokken, ook naar de terrasjes. Op dit moment be- staat er nog geen 'wandelrondje', waardoor winkelend Schiedam zich vaak beperkt tot de Hoogs- traat-heen-en-weer. Ook Conard van Drunen van De Amstelbron is optimistisch: „Vanaf Septem ber hebben we weer een echt mooi horecaplein, een middel- punt waar het terrasspel van kij- ken en bekeken worden weer ge- speeld kan worden. De mensen hoeven voor dit soort vertier niet per se meer uit te wijken naar Vlaardingen of Rotterdam." Voor het zover is, moet er eerst nog even door de zure appel heen gebeten worden. Het beeld op de Broersvest en de Koemarkt wordt vanwege de bouw aan de Nieuwe Passage en de parkeergarage be- paald door hekwerken, vuilcon- tainers, zand en houten loopplan- ken die her en der verspreid lig- gen. Maandenlang hebben zowel De Amstelbron als 't Vierkantje moeten toezien hoe mensen de Ton van Eldert van't Vierkantje (links) en Conard van Drunen van de Amstelbron hebben na de problemen elkaar gevonden. terrassen meden en nog steeds is de omzet beneden de maat. Door de overlast van de werkzaamhe- den en het rommelige beeld van Koemarkt en Broersvest zochten de klanten elders hun heil. Van Drunen somt de overlast op: „Ge- luids- en triloverlast door pneu- matische boren, de ruiten vielen gewoon de bar uit. Zand dat over- al ligt, zodat het hier soms wel De Sahara leek! En vrachtwagens die de zaak van alle kanten afsloten. Uit nijd had ik die vrachtwagen- chauffeurs wel uit hun cabine kunnen rukken, maar zo'n chauf feur kan er natuurlijk ook niets aan doen." Tegenover de klanten die nog wel kwamen kon niet veel meer gedaan worden dan het aanbieden van excuses in de hoop dat zij later nog eens terug zou- den komen. Ton van Eldert van 't Vierkantje bevestigt het verhaal en meent dat het allemaal verve- lend is, maar wel noodzakelijk. „We zijn reeel en proberen het van twee kanten te bekijken. We kunnen nu wel lelijk doen, maar straks zal alles wel beter worden. En de gemeente heeft verschrik- kelijk goed meegewerkt. Als we de gemeenten belden over een probleem, werd het direct gere- geld." Niettemin wensen Van Eldert en Van Drunen een schadevergoe ding ter compensatie voor hun gederfde inkomsten, waarvoor reeds een juridische procedure in gang is gezet. Ook andere winke- liers die schade ondervinden pro beren een vergoeding voor de ge- leden schade te krijgen. Van Drunen en Van Eldert geven aan dat zij, gerekend over een heel jaar, zo'n slordige 100.000,- aan inkomsten hebben gemist. Van Drunen die pas vanaf mei ei- genaar van de Amstelbron is en zijn feestelijke opening heeft moeten uitstellen, rekent daarbij ook het 'verlies' van de vorige ei- genaar mee. Over het eventuele schadebedrag dat de gemeente zal uitkeren, durven de twee geen voorspellingen te doen. Het met cijfers staven van de inkomsten- derving is bovendien niet gemak- kelijk. Van Eldert benadrukt nog eens de slechte positie: „Voor de sloop van panden om op die plek het winkelcentrum te kunnen bouwen is met veel geld gewap- perd. Vergelijk dat eens met onze situatie, terwijl wij juist de meeste last hebben gehad." Verder meent de eigenaar van 't Vier kantje dat de ingang naar de par keergarage beter op een andere plek had gekund en verzuchten beide ondernemers dat zij en an dere centrumwinkeliers wel 'melkkoeien' lijken als het gaat om de hoogte van de huren en de kosten van het toekomstig parke- SCHIEDAM Als het aan de Schiedamse politie ligt, is het lozen van olie door auto- bezitters oliedom. Sinds 1 au gustus is deze overtreding door automobilisten namelijk een dure grap. Niet alleen kost een bekeuring door de politie een bedrag dat tus- setl de 750 en 1250 gulden ligt, af- hankelijk van de hoeveelheid aan- gerichte vervuiling, maar ook wor den de schoonmaakkosten van 300 tot 600 gulden doorberekend aan de vervuiler. Bij het lozen van olie, remolie, accu-vloeistof en koel- vloeistof in afvoerputjes zal de overtreder een rekening ontvangen van de ROTEB. Worden gevaarlij- ke vloeistoffen in de grond ge- loosd, dan ontvangt de bekeurde een nota rechtstreeks van het ONS. De politie zal eveneens controleren en eventueel verbaliseren bij het dumpen van losse auto-onderde- len. Volgens politie-voorlichter Y. Ed- dini worden vooral in de vakantie- tijd de schadelijke stoffen geloosd. Voor veel mensen is dan de tijd aangebroken om de auto eens te controleren en olie te verversen. Menig 'doe-het-zelver' gebruikt dan de afvoerputjes om de oude olie te lozen. Het project, dat de naam 'vakantie- olie' draagt, is een initiatief van de politie-basiseenheid Zuid, maar krijgt ook in andere Schiedamse wijken de aandacht van surveille- rende agenten. De politie houdt vooral de doe-het-zelvers in de gaten. SCHIEDAM De onkruidakker, de ecologische moestuin, de ou- derwetse boerentuin, en voor de Schiedammers zonder tuin: de mi- ni-milieubakken en geveltuintjes. Met deze 'voorbeeldtuinen' wil de gemeente de mogelijkheden van het natuurlijk tuinieren onder de aandacht brengen. De tuinen zijn tot en met oktober iedere tweede zondag van de maand te bezoeken van elf tot vier uur op het voor- beeldtuinencomplex aan de Harre- weg. De tuintjes behoren tot een project van de afdeling Groenvoorziening en Natuur van de Dienst Gemeen- tewerken. In de komende twee jaar zullen nog meer tuinen worden aangelegd tot een aantal van der- tien tuinen. In iedere tuin wordt een kant van het natuurlijk tuinie ren belicht. Zo wordt onder meer nog een watertuin yangelegd, een bostuin, een faunatuin en zelfs een wat minder uitnodigend klinkende insektentuin. Voor de tweede en derde fase van het project zoekt Gemeentewerken nog vrijwilligers. Samen met een medewerker van de gemeente krij gen zij elk een tuin onder hun hoe- de. De vrijwilligers mogen ook rondleidingen geven over het com plex en de informatiebalie van het boerderijtje bemannen. Op zondag 13 augustus tussen 11.00 en 16.00 uur is het voor- beeldtuinencomplex weef geopend voor bezoekers. Op die dag kun nen ook gei'nteresseerden voor het vrijwilligerswerk zich melden. De- genen die niet langs kunnen ko men maar wel meer over de tuinen willen weten, of zich willen opge- ven als vrijwilliger, kunnen met de afdeling Natuurontwikkeling bel- len, telefoon 2465521. SCHIEDAM Twee mannen, een 24-jarige Schiedammer en een 25-jarige Rotterdammer zijn zater- dagavond op de Strickledeweg in Schiedam aangehouden. De twee werden door een burgerwagen van de politie herkend als diegenen die aan de Bokelweg bij een bedrijf probeerden in te breken. Ze wer den achtervolgd tot aan de Stricke- deweg waar de aanhouding werd verricht. SCHIEDAM - De Vier Molens or- ganiseert voor 55+ers op zondag 13, 20 en 27 augustus diverse akti viteiten: er is muziek, men kan kaarten, er zijn spelletjes en er is altijd plaats en ruimte voor een praatje. Open van 13.30 uur tot 16.30 uur en de toegang is gratis. Op woensdag 16 augustus is er een bingomiddag; er zijn 5 rondes voor 5 gulden: van 13.30 uur tot 16.30 uur. Op vrijdag 25 augustus doet de Vier Molens mee met de Triathlon voor 55+ers: er kan gezwommen, gelopen en gefietst worden. De start is om 10.00 uur bij de Vier Molens en de kosten zijn 10 gul den. Verdere info aan de receptie van Dienstencentrum de Vier Molens: 4705500, Nieuwe Damlaan 766, iedere werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. r» SCHIEDAM Eind juli werd dit fotootje aangetroffen voor de ING- bank op de Nieuwe Haven. Het fo tootje werd afgeleverd bij het kan- toor van MaasposT. Niet bekend is van wie dit portretje is. Mogelijk is iemand een dierbare herinnering zoek geraakt. SCHIEDAM Sinds 1 au gustus is de inschrijving van de Jongeneel Houtloop, in het verleden bekend als de Bran- dersloop. gestart. Inschrij ving is mogelijk bij alle fili- alen van DAKA sport, de VVV Schiedam en de fllialen van Houthandel Jongeneel op de Bultenhavenweg 34 in Schiedam en in de Bijlstraat 1-25 te Rotterdam zuid. Dit loopevenement vindt plaats op zondag 24 September tijdens de Brandersfeesten. Kinderen kunnen 1 km lopen. Het in- schrijven kost f 2.50. De start is om 13.00 uur; zij krijgen als herinnering een medaille. Voor de eerste drie jongens en meis-. jes zijn er bekers ter .beschik- king gesteld. Volwassenen kunnen meedoen aan de 5 km prestatieloop start 13.20 uur of aan de 10 km pres tatieloop start 14.15 uur start ook gelijk de KNAU wedstrijd over 10 km. Kosten bij voorin- schrijving f 7,50. Inschrijving op de dag zelf is ook mogelijk bij de start bij Houthandel Jon geneel op de Bultenhavenweg 34 te Schiedam, kosten zijn dan f 10,als herinnering ontvangt men wederom een speciaal voor deze loop ontworpen T~ shirt. Voor de 5 km zijn er bekers te verdienen voor de eerste drie dames en heren, Op de 10 km zijn er vele geldprijzen voor de diverse categorieen. Daarnaast is er voor de 5 en 10 km deelne- mers een verloting op startnum- mer. De diverse startschoten en prijs- uitreikingen worden verzorgd door Nellie Cooman. Het par- cours is in tegenstelling tot vo rige jaren volledig vernieuwd. minder bochten en voor het grootste gedeelte asfalt. De or- ganisatoren verwachten dat door deze maatregelen er nog snellere tijden uit de bus zullen rollen. Toch staan er nog steeds forse premie's op het verbete- ren van de diverse wedstrijdre- cords. Om de wedstrijd voor het publiek aantrekkelijker te ma ken is er gekozen voor een ron- deparcours 5 km twee ronden 10 km vier ronden. Daarnaast zijn twee bekwame speakers aangetrokken, waaronder de speaker van de Rotterdam ma rathon. Verder loopt er een dweilband en een Schotse doedelzakspeler langs het par- cours. Tussen de wedstrijden door en na afloop is er een op- treden van de zanger John Greenfield op het op die dag herrezen terras bij de firma Jon geneel. De organisatie is nog bezig met het aantrekken van enkele top- atleten, naast de al bekende na- men worden nog enkele Oost- Europeanen benaderd. SCHIEDAM Op zaterdag 9 September organiseert het Neder landse Rode kruis afdeling Schiedam voor de 35e maal een dagboottocht vpor ouderen; min- dervalide en invaliden. Het mps Ijsselstroom, welke zeer goed is gericht voor gebruikers van een rolstoel, zal even als vorig jaar weer in de voorhaven afmeren om de deelnemers voor deze dagtocht aan boord te nemen. De verzorging aanboort zal worden verzorgd door de vrijwilligers van de afd. Schiedam en Vlaardingen. Deze verzorgende dagtocht is inclusief de koffietafel met een eventuele dieet rekening gehouden. Het aanmelden voor deze dagboot tocht kan geschieden tot 31 augus tus. Gezien de kosten voor z'n tocht wordt er een bijdrage van de deel- nemer gevraagd van fl 32.50. Indien nodig kan ook het vervoer geregeld worden, de kosten hier- van zijn fl 10,= voor het ophalen en thuisbrengen. Alle deelnemers worden zoals ge- bruikelijk door een van de vrijwil ligers van het Rode Kruis bezocht, hierbij wordt een aanmelding for- mulier ingevuld, het hebben van een dieet en andere wensen wordt dan ook genoteerd. De deelnemers ontvangen dan ook de deelnemerskaart wat tevens dienst doet als betalingsbewijs. Vertrokken wordt zaterdag om 8.30 en terug om 17.00 uur. Voor aanmelding en informatie kan men bellen naar: Het Nederlandse Rode Kruis, afd. Schiedam 010 4268013 of H.M. van Deurzen tel. 010 4715502 SCHIEDAM Een 14 jarige jongen uit Zeist is zondagmiddag in het zwembad aan de Prinses Beatrixlaan vele malen mishan- deld en bedreigd door diverse jongeren. De jongen heeft aan- gifte gedaan bij de politie van het district Schiedam. Het begon allemaal bij de wa- terglijbaan. Toen de jongen ngar beneden wilde glijden sprang ie mand op z'n nek. Nadat hij ken- baar had gemaakt hier niet van ge- diend te zijn kreeg hij eenmaal be neden een klap in het gezicht. Na- dathet slachtoffer wilde gaan zon- nen op het grasveld, werd hij lastig gevallen en geslagen door vier jon gens, waaronder de jongen van de glijbaan. Korte tijd later werd hij door een andere groep jongeren, ook vier man, lastig gevallen, terwijl de eer ste groep toekeek. Nu werd hij door twee jongens vastgehouden en geslagen, terwijl de anderen z'n tas leeghaalden en z'n walkman vertrapten. Bovendien werden en kele guldens uit z'n tas meegeno- men. Een bezoeker die dit zag maakte een einde aan de mishandeling. Sa men met de badmeester zijn ze al- ledrie gaan zoeken naar de daders, die verdwenen bleken te zijn. Toen het slachtoffer weg wilde gaan, werd hij buiten opgewacht door -de groep, waar hij weer is mishandeld. Hierna is de aangever op z'n fiets gevlucht. De politie van het district Schiedam neemt de zaak hoog op en is een uitgebreid onderzoek ge start. SCHIEDAMEen 39-jarige Rot terdammer is vrijdagmiddag met een lichte hersenschudding naar het Schielandziekenhuis vervoerd. De man reed met z'n personenauto op de Horvathweg tegen de stoep- rand, verloor daarna de macht over het stuur en knalde vervolgens te gen een lantaarnpaal. Op de Schuttevaerweg keerde op vrijdagmiddag een 45-jarige be- stuurder zijn personenauto plotse- ling 180 graden. Als gevolg hier- van reed een andere automobilist, personalia onbekend, op de keren- de auto in. De onbekend gebleven automobilist is met inwendig letsel naar het Sint Fransiscusziekenhuis vervoerd. Een 23-jarige vrouw uit Vlaardin gen heeft vrijdagmiddag vermoe- delijk haar heup gebroken nadat ze met haar fiets op de Nieuwe Dam laan was gevallen. Passerende au tomobilisten die haar op de grond zagen liggen stopten en renden het nabijgelegen politiebureau binnen. De vrouw is door de GGD naar het Schielandziekenhuis vervoerd. De oorzaak van de valpartij wordt nog onderzocht. De voet van een 11-jarige jongen uit Schiedam is zaterdagmiddag in het Schielandziekenhuis gehecht, nadat hij in de Korte Haven waar- schijnlijk op een fiets is gespron- gen. De jongen verloor tijdens het vissen z'n dobber. Zonder na te denken en zonder zwemdiploma sprang hij de Haven in om de dob ber te pakken. SCHIEDAM Het dierenasiel en -pension Hargahoeve zal opnieuw een week gesloten zijn. Het gaat om de week van 22 tot en met 29 augustus. Eerder was het onderko- men van de Schiedamse afdeling van de Dierenbescherming al twee weken dicht in verband met het aanbrengen van een nieuwe coating met anti-sliplaag in de dierenverblijven. Omdat deze werzaamheden niet helemaal goed zijn afgerond moet zij gedeeltelijk worden overgedaan. Telefonisch blijft de Hargahoeve bereikbaar, en wel onder nummer 4714151. Wij verkopen en plaatsen. Secustrippen, pensloten, siertraliewerken, veiligheidsschilden, raamsloten, dievenklauwen enz. CI AflIC A AANBIEDING (zolang de voorraad strekt!) 40 m2 vloertegels 40 x 40. 2 Groeps vloerverwarming. Kompleet aangesloten en gelegd incl. materiaal 3.6 5O,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30 x 30 3.350,- ITAL CERAMICA Vierhavenstraat 19 - Rotterdam tel.: 476 20 54

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3