f. 389,- De Brandersfeesten zijn onze tr MaasposT Politie keurt en graveert fietsen bij ABC-complex Staatssecretaris opent 'De Hoge Cantate' op Bachplein onze Nieuwe Passage straks ook!' MaasposT Nieuwe Passage in de startblokken De Brandersstad organiseert flyball-toernooi Fout parkeren vrachtwagens aangepakt MietJWE Burgerlijke stand Schiedam Gevonden voorwerpen De specialist in designvloeren -= KERKDIENSTEN Verdachte bekent acht inbraken SCHIEDAM SCHIEDAM 'Het ge- heim van Schiedam' noemt een enthousiaste Johan Ver- ploegen, kersverse voorzit- ter van Ondernemersvereni- ging Nieuwe Passage, het veelbelovende en langver- wachte overdekte winkel- centrum waaraan in het hart van de stad de laatste hand wordt gelegd. Geduld I V.D. VALK ELECTRONICS Inkoop-verkoop-reparatie audio-video-KTV Sateliet Schotels ASTRA SERVICE SL/'* wand en vloertegels WT marmer en natuursteen siergrind Nieuw: badkamermeubelen I// Leg een knoop In }e zakdoek 14 September opent de Nieuwe Passage. Dat wordt feest! Kijkopstad en wijk Kijkopstad en wijk Kijkopstad en wijk Kijkopstad en wijk Kijkopstad en wijk Kijkopstad en wijk Kijkopstad en wijk Woensdag 16 augustus 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM - De predikbeurten voor zondag 20 augustus 1995. Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg. Honnelage Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds. G. de Lang, dienst van Schrift en Tafel. Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.F. Oberman, Capelle a.d. kissel. Aanvang: 17.00 uur Cand. Mr. Drs. J.P. de Man, Rosma- len. Bethel Kapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds. A.N. Verheul Huize Thomas, Grieksestraat 18 Aanvang 10.00 uurds. J. Visser. Gereformeerde Kerk Schiedam Martinuskerk, Alb. van Raalteplein Aanvang: 09.30 uur Ds. J. Sosef Heilig Avondmaal De Ark, Hargplein Aanvang: 09.30 uur Ds. W.R. van Wieren Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat Aanvang: 10.00 uur Ds. H.W. Hemmes Bethel Kapel. Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds. A.N. Verheul Hervormde Evangelisatie op ge reformeerde grondslag Gilde College Aanvang: 10.00 uur Cand. C. Molenaar Grote Kerk Aanvang: 17.00 uur Cand. Mr. Drs. J.P. de Man NPB Schiedam Westvest 90-92 Aanvang: 10.30 uur Ds. J. Euwema, Tiel R.K. parochie H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 104 Hoogmis Aanvang: 09.15 uur Herenkoor I.H.D. Eucharistieviering Aanvang: 11.00 uur Pastoor P.M. Vismans, diaken P.M. Martens SCHIEDAM - Een 27-jarige Rot- terdammer heeft na verhoor be- kend de afgelopen drie maanden acht inbraken te hebben gepleegd in diverse bedrijven in de Spaanse Polder. De verdachte heeft de in braken samen met een tweede on- bekeride persoon gepleegd. De buit had een waarde van ongeveer 200.000 gulden. De Rotterdammer werd in de nacht van woensdag op donderdag, 10 op 11 augustus, door twee bewakers van een bevei- ligingsbedrijf op heterdaad betrapt tijdens een inbraak bij een bedrijf aan de Thurledeweg. Uit verhoor bleek dat de man al acht inbraken had gepleegd in de Spaanse Pol der. Bij een inbraak bleef het tot een poging. De totale buit bestond uit tientallen plafondventilatoren. diverse airco's, honderden slijp- schijven, tientallen slijptollen, en- kele combi cv-ketels, een grote hoeveelheid koperen buizen en een grote hoeveelheid gereedschap. In de meeste gevallen vervoerden de inbrekers de buit in een bedrijfsau- to van het betreffende bedrijf. De gestolen goederen werden weer doorverkocht. De politie van het district Schiedam heeft een nader onderzoek ingesteld. De aanhouding door bewakers be- nadrukt het belang van het samen- werkingsverband, dat de politie van het district Schiedam met di verse beveiligingsbedrijven die in de Spaanse Polder werkzaam zijn, heeft afgesloten. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: R. van de Heijden Telefoon 010-4004289 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur 'ledereen heeft het geloof dat't fantastisch wordt Gespannen en vol verwachting slaat ook hij dagelijks de aller- laatste werkzaamheden gade. Verreweg de meeste winkelunits zijn inmiddels opgeleverd en ie- dereen is dan ook druk bezig met de opbouw en inrichting van de eigen stek. De consument moet vooralsnog geduld hebben en het doen met een enkele blik op de massieve buitenkant, de transparante loop- brug en een enkele open deur waardoor men met enig geluk nieuwsgierig een blik kan wer- pen. Op veertien September gaan de deuren echter voor eens en al- tijd open. Voor Verploegen kan de tijd die nog rest niet snel ge- noeg gaan. „De sfeer die ik al tij dens de voorbereidingsfase heb geproefd is geweldig. Zowel win keliers als bewoners en consu- menten hebben echt het geloof dat't fantastisch wordt". Met het nieuwe winkelcentrum zal Schiedam eindelijk over het gemiddelde aantal vierkante me ters detailhandel beschikken, zo- als dat berekend is voor steden met een inwonerstal van rond de 70.000. De bouw van de Nieuwe Passage kan daardoor niet gezien worden als een luxe, maar eerder als een noodzaak. „Schiedam kende tot nu toe altijd een grote afvloeiing van consumenten. Dat wil zeggen dat men voor artikelen uit een branche die in Schiedam vertegenwoordigd is, naar een an- dere stad ging. Met het nieuwe winkelcentrum willen we die consument weer terug naar Schiedam halen. De Passage is dan ook toegesneden op Schiedams niveau, met niet te hoog gesegmenteerde branches en veel winkels die het grote pu- bliek aanspreken", verklaart Ver ploegen. In de Nieuwe Passage zal zeventig procent van het win- kelaanbod bestaan uit landelijke filiaalbedrijven als H&M, Kijk- shop en Bristol en dertig procent Km i^J8Wai.»Mi I Schiedam komt weer in de schijnwerpers te staan", aidus de enthousiaste voorzitter, Johan Verploegen, van de Ondernemersvereniging Nieuwe Passage. uit kleine zelfstandigen. Verploe gen, eigenaar van Chiqi Cheri horloges, behoort zelf tot de laat ste groep. Een groep die volgens de gedreven juwelier zal gaan zorgen voor 'de jeu\ „Het is dui- delijk dat de een niet zonder de ander kan, maar de zelfstandigen hebben toch altijd wat meer indi- viduele inbreng. Zij geven het winkelcentrum dat typisch Schiedamse. Een Hema heb je tenslotte in bijna elke stad, maar het is natuurlijk wel heel belang- rijk dat ook deze stad dan zo'n fi- liaal in haar centrum heeft. Veel mensen komen daar toch op af Ook in de vormgeving onder- scheidt de Nieuwe Passage zich van andere winkelcentra. Elke ondernemer heeft zijn eigen win- kelunit zelf af moeten werken. De gevels hebben weliswaar alle- maal dezelfde standaardmaten, maar zijn toch stuk voor stuk ver- schillend. Elke winkel kan daar door zijn eigen sfeerbeeld uitstra- len. „De aankleding van het cen trum is echt mooi. ledereen zal met mij eens zijn dat het er gelikt uitziet, terwijl het weer niet stikt van de overdadige luxe. Want dat moet nou ook weer niet. De con sument denkt zoiets toch in zijn portemonnee te voelen", verdui- delijkt Verploegen. Maar ook het ontwerp van het winkelcentrum, is op zijn minst bijzonder te noemen. Hoewel er een roltrap aanwezig is en het centrum bestaat uit twee lagen, liggen eigenlijk alle winkels op de begane grond doordat de Hoogstraat op dijkniveau ligt. Op elke vloer is dan ook een in- en uitgang aanwezig. Op Broers- veldniveau zal aan de kant van het voormalig Passage Theater een zogenaamde versstraat' wor den ingericht, compleet met bak- ker, slager en traiteur. Aan de overzijde kan men de officiele begane grond van de Nieuwe Passage betreden. Talloze win kels leiden de consument naar het midden van het centrum, waar een koffieshop een plaats onder de enorme lichtkoepels biedt. Neemt men vervolgens de roltrap naar boven, treft men wederom een scala van winkels aan en uit- eindelijk de loopbrug die de evenwichtige verbinding vormt naar de stevig opgeknapte 'oude' Passage. Hoewel men op het eer- ste gezitht wellicht enige moeite zal hebben het voormalige tocht- gat te herkennen, is dit gedeelte toch zoveel mogelijk in oorspron- kelijke staat teruggebracht. „De oude Passage valt onder monu- mentenzorg en daarom mocht er bijvoorbeeld niets van de oude balken worden weggehaald. Ook de zwarte torentjes boven zijn steen voor steen afgebroken en weer opgebouwd", vertelt Ver ploegen. Het oude gedeelte heeft al met al dan ook voor de meeste problemen en oponthoud gezorgd". De winkeliers zijn. ruim een maand voor de officiele opening, klaar voor het avontuur. Plannen zijn zelfs al gemaakt voor akties en een speciale aankleding rand om Sinterklaas en de Kerstdagen. Een hechte samenwerking, is vol gens de voorzitter een van de be- langrijkste kenmerken van de on dernemersvereniging Nieuwe Passage. Het voordeel van het winkelier-zijn in dit nieuwe cen trum is dat iedere winkelier auto- matisch lid van de ondernemers vereniging is en een bepaalde bij- drage levert aan bijvoorbeeld promotie-aktiviteiten. Alleen sa men staan we sterk, want we rea- liseren ons terdege dat we vanaf September echt in de startblokken moeten'Niet alleen de toekomst van het eigen winkelcentrum ziet Verploegen overigens zonnig in. Het kan gewoon niet uitblijven dat ook het Broersveld de komen- de twee jaar een grote opknap- beurt krijgt. Op sommige plaat- sen die dicht bij de Nieuwe Passa ge liggen is dat nu al te zien. Je kunt wel stellen dat eigenlijk heel Schiedam met dit project bezig is. De gemeente die fors aan het in- vesteren is en aan de weg timmert met een nieuw toeristisch plan, de winkeliers van de Hoogstraat en het Broersveld en de consument die ontdekt dat dit centrum heel wat te bieden heeft. Schiedam komt weer in de schijnwerpers te staan, dat kun je aan alles mer- ken' Opgave burgerlijke stand van Schiedam over de periode 28 juli t/ m 3 augustus 1995 Geboorteaangiften te Schiedam Robin A. z. v.Post-Boomsluiter Thomas J. z.v. van Sligter-Skavlan Dercanz.v.Uysal-Uysal Tim z.v. Dekkers-Heijboer Maura L. z.v. Kalkman-Schuma- cher Ryanz.v.Mulders-Bijker Hendrik W. z.v. Verheijen-de Boer Rodney z.v. Bakker-van Gorkum Beyzad.v.Basoglu-Oner Yusuf z.v. Aksu-Olree MerelF.S.d.v. Visser-Philippens Mitchel z.v. van Leijden-Admiraal Ondertrouwd te Schiedam: N.J.M.Boeren 34 jr. en M.M.van den Berg 30 jr. J.Hoogland 48 jr. en J. van 't Zelf- de 44 jr. M.Massey 30 jr. en I. van Slobbe 30 jr. P.R.M.Michels 34 jr. en S.Bouman 31 jr. R.Middelkoop 21 jr. en M.D.de Waard 22 jr. Gehuwd te Schiedam: R.Kuperus 23 jr. en C.Gimenez Buitrage 22 jr. A.J.C. van Putten 31 jr. En J.L.L- .de Ruiter 26 jr. L.Vlasveld 25 jr. en S. van Slied- regt 23 jr. B.A.Snelleman 23 jr. en G.K.Bier- ma 24 jr. C.R.Rijnsburger 34 jr. en M.van den Berg 29 jr. S.Sari 25 jr. en F.Akgul 21 jr. N.G.de Leede 34 jr. en B.E.A. Luijckx 28 jr. J.Vervoort 36 jr. en E.J.J. Samuels 34 jr. R.A.Sprangers 36 jr. en M.E.J.Vis ser 35 jr. M.Comijn 28 jr. en M.C.A. in 't Veld 27 jr. Overleden te Schiedam E.C.van der Boor vr., 76 jr., geh- .gew.met: J.H.Creemers C.J.Muijzert vr., 81 jr. F.J.van Pelt man, 74 jr. H.de Geus man, 84 jr. M.J. Ebbelinhaus ook wel ge- naamd Wirxel, 78 jr., geh.ge- w.met:A.Gordijn P.van Gerven man, 62 jr. C.E.van Deijk vr., 84 jr. H.Ulkenet vr., 65 jr., geh.gew.met: A.Ulkened A.J.Martins man, 63 jr. C.A.M. Hoogland vr., 87 jr., geh- .gew. met: J.Hoogland SCHIEDAM-Hondensportvereni- ging 'De Brandersstad' in Schiedam organiseert op zoncfog 20 augustus een groots Flyball- toernooi. Het is de eerste officiele wedstrijd die De Brandersstad in haar nu bijna 7-jarig bestaan mag organiseren. Niet minder dan 18 fly-ball teams en hun supporters uit geheel Ne- derland zullen op zondag 20 au gustus vroeg in de morgen, de wedstrijden beginnen al om 10 uur, hun weg vinden naar het ter rain van Handbalvereniging UVG in het Schiedamse Hargapark, te- genover het Novotel. direkt langs de rijksweg Rotterdam-Hoek van Holland. Deelnemende teams ko men uit Didam, Brummen. Hilver- sum, Amsterdam, Almere, Utrecht en Nieuwegein. Maar ook dichter bij huis komen teams; Rotterdam, Vlaardingen, Dordrecht en Spijke- nisse. Het belooft een echt honds en spannend spektakel te worden. Tij dens de morgenuren zullen de eindtijden van de races het belang- rijkste zijn want die tellen mee voor de plaatsbepaling in de Natio- nale Flyball-competitie voor ieder team afzonderlijk. En aangezien de groene grasmat van het wedstrijd- veld van uitzonderlijke kwaliteit is, is het niet onmogelijk dat de Natio- nale Recordtijden zullen worden aangescherpt. De middaguren zijn geheel gereserveerd voor de strijd om de Dagprijs. Middels een afval- systeem waarbij iedere keer twee teams rechtstreeks tegen elkaar uit- komen, zal dan worden bepaald welk team de wedstrijd in Schiedam 'uiteindelijk' als gewon- nen mag beschouwen en naar huis mag gaan met de Dagprijsbeker. Voor de toeschouwer, de toegang is gratis, is direkt zichtbaar welk team wint of verliest. En het adre naline gehalte in het bloed van me- nige hondengeleider stijgt dan ook naar mate zijn of haar team stijgt op de ladder. SCHIEDAM - In het kader van 'Wij gaan weer naar School' houdt de politie op zaterdag 19 augustus a.s. tussen's morgens tien uur en's middags vier uur op de Lange Kerkstraat, ter hoogte van het ABC-complex, voor de schoolgaande jeugd een fietskeu- ringsactie. Van deze keuring ont- vangt elke deelnemer een rapport met de aanbevelingen. Het doel van de actie is om de ver- keersveiligheid onder schoolgaan de jeugd te bevorderen. Bovendien wil de politie nog voor het begin van het schooljaar het belang van een veilige fiets benadrukken. Ook kan iedereen z'n fiets gratis laten graveren en wordt er voorlichting gegeven over het voorkomen van misdrijven. Daarvoor staat de spe ciale bus van Voorkoming Misdrij ven opgesteld. Ook de superketen Albert Heyn staat in het teken van 'Wij gaan weer naar school'. Op het parkeerdek van de garage van het ABC-complex is een professio- nele verkeerstuin aangelegd. die de jeugd de gelegenheid geeft om een 'verkeersbewijs' te halen. Voordat u een fornuis, koelkast, vriezer, wasma- chine of vaatwasser koopt, verzamelt u natuurlijk eerst informatie. Maar hoe kiest u dan de beste? Vraag advies aan uw Elek- tro Vakman. Wij doen graag meer voor u! Gebr. De Veld B.V SCHIEDAM Staatssecretaris D. Tommel van Volkshuisvesting zal op woensdag 30 augustus in wijkcentrum De Blauwe Brug tij dens een middagsymposium zijn visie op flatopbouw uiteenzetten. Daarna zal hij de officiele opening verrichten van 'De Hoge Cantate'. Aanleiding voor het symposium is de voltooiing van het project De Hoge Cantate op het Bachplein in Schiedam. De Hoge Cantate be staat uit 62 nieuwbouwwoningen die bovenop vijf bestaande flatge- bouwen van negen en tien verdie- pingen zijn geplaatst. Tegelijk met de bouw van deze penthouses, die binnen de sdciale huursector val- len, zijn de 25 jaar oude flats gere- noveerd. De flatwoningen hebben onder meer nieuwe portalen, liften en een nieuw aanzicht gekregen. Deze renovatie heeft voor de zit- tende bewoners geen hogere huren tot gevolg. Het symposium, dat wordt georga- Lijst van gevonden goederen van de politie Maassluis tussen 1 juli en 1 augustus 1995 Sleutels, zonnebrillen, badkleding, geld, schoudertas, schoen, horlo ges, portemonnees, kinderkleding, gouden hanger, autovelg, pape- gaai. niseerd door Woningbouwvereni- ging Schiedam, heeft als thema: 'Flatopbouw: een antwoord op ruimtenood?' De heersende ruim- tenood in Nederland en in de Randstad in het bijzonder krijgen op het middagsymposium aan- dacht. De deelnemers aan het sym posium zullen discussieren over de vraag, in hoeverre projecten als De Hoge Cantate deze ruimtenood kunnen verlichten. Uw adres voor het vakkundig herstellen van al uw reparaties. Gratis prijsopgave cd-rom v.a. f. 14,95, zappers v.a. f. 39,95. Broersveld 91, Schiedam. Tel. 010 - 4737208 SCHIEDAM Naar aanleiding van diverse klachten van bewoners gaat de politie van het district Schiedam extra controles uitvoe- ren op geparkeerdstaande vracht wagens random het Julianapark, Schiedam-West en de Gorzen. Met name bewoners uit de Arij Prin- senlaan en de Havendijk hebben veel last van de vrachtwagens die het uitzicht op de straat of park be- lemmeren. Volgens de Algemene Politie Ver- ordening, artikel 34a, 34b en 102, van de gemeente Schiedam is het 'verboden om voertuigen te parke ren die voldoen aan de volgende afmetingen: langer dan zes meter breder dan 2,05 meter hoger dan 2,35 meter Op andere plaatsen dan die hier- voor door de gemeente Schiedam zijn aangewezen. Kortom. de ver boden gelden voor alle vrachtwa gens, aanhangwagens van vracht- auto's en bussen die zijn ingericht voor het vervoeren van meer dan 8 personen. Voertuigen met bovenstaande af metingen mogen wel geparkeerd worden in de volgende gebieden: bedrijfsgebied 's Graveland bedrijfsgebied Spaanse Polder bedrijfsgebied Ketjelvaart bedrijfsgebied Nieuw Mathenes- se Admiraal de Ruytenstraat, ten zuiden van de Westfrankenlandse- dijk Nieuwe Waterwegstraat Havenstraat Chauffeurs die toch blijven parke ren in en random het Julianapark, Schiedam-West en De Gorzen krij gen een boete van minimaal 50 gulden. CIHAMICA AANBIEDING (zolangde voorraad strekt!) 40 m2 vloertegels 40 x 40 2 Groeps vloerverwarming Kompleet aangesloten en gelegd incl. materiaal 3.650,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30 x 30 3»350,- ITAL CERAMICA Vierhavenstraat 19 - Rotterdam tel.: 476 20 54 "Traditiegetrouw staat Schiedam ieder jaar weer in September negen dagen lang in het teken van de Brandersfeesten. Duizenden en duizenden mensen kunnen we verwelkomen tijdens de verlichte gon- delvaart, de lampionnenoptocht en de kermis. Zeker ook niet te versmaden zijn de jazznight, de zondagmarkt en het vuurwerk. Onze winkels zijn dan ook nog eens extra geopend op vrijdag 15 Septem ber en zondag 24 September. De Brandersfeesten zijn dus echt onze trots." Chris Coppens, voorzitter Centrummanagement Schiedam Schiedam is volop in beweging. Er wordt hard gewerkt aan de verbetering van de aantrekkelijkheid. De Nieuwe Passage is daar een voorbeeld van. Met haar tientallen kwaliteitswinkels en de bijbehorende parkeergarage vormt het winkelcentrum straks het hart van het binnenstedelijk winkelgebied. Mede dankzij de Nieuwe Passage en haar uitstraling krijgt Schiedam weer allure. Daar kunnen we dus ook trots op zijn! PASSAGE SCHIEDAM Daar kun je niet omheen

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3