Concours Hippique International Officiel 1995 ROTTERDAM Na een jaar afwezigheid vond van 17 augustus tot 20 augustus in Rotterdam het Concours Hippique International Officiel weer plaats; het belangrijkste hippische sportevenement in Nederland. Iedereen die van de paardesport houdt, was de afgelopen dagen in het Kralingse Bos te vinden. Het programma van het CHIO was als vanouds een onweerstaanbare combinatie van topsport en show, waarvan niet alleen overdag maar ook in de avonduren kon worden genoten. Als het CHIO ooit een attractie bracht, waarover echt iedereen sprak, was het wel de The King's Troop Royal Horse Artillery. Het was de CHIO-organisatoren ook dit jaar gelukt om deze Britse elite-troepen opnieuw naar Rotterdam te halen. Maar voor alles bleef het CHIO Rotterdam natuurlijk een topsport-evenement, waar topruiters uit de hele wereld hun reputatie in springen en dressuur gestand deden. CX9.56 Woensdag 23 augustus1995I MaasstaD Spektakel en show voeren de boventoon De dressuur-kunst is een lust voor het oog. Het gaat om preciezie en elegantie, ook bij het springconcours. Voor de vette premie, die aan het eind van het concours op de ruiters wachtte, ze hun paarden nog eens extra aan. De jongere bezoekers hadden de paardensport al snel onder de knie. Ondanks de grote publieke belangstelling willen de paarden het ook wel eens laten afweten. The King's Troop zorgde elke dag voor aardig wat spektakel. mgmmM Vier dagen lang werd Rotterdam elke dag opgeschrikt door Brits kanongebulder. Het evenement werd gedicteerd door show en spektakel. Ook de bokkenwagens waren van de partij. Na een weigering, moet de hindernis weer in orde worden gebracht. In het 'Stroodorp' konden paardenliefhebbers hun hart ophalen met vele paarden-souvenirs. spoorden Ook de trekpaarden kwamen bij deze editie aan bod.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 16