PvdA wil 'scheefwonen' tegengaan Pompoenen en kalebassen uit de Kindertuintjes A UTOFQCUS Volksoploop bij leeuwedans Duizenaen Over dingen waar Schiedam trots op is...! Zie pagina 3. Extra mogelijkheid voor kritiek op parkeerplan Elf jarig zwervertje aangehouden A lies over- Pa rket Nieuwe televisieprogramma's op de kabel Canon - -*>£* - Schiespoor komt er zeker weer bovenop Activiteiten Buurthuis Nieuwland Activiteiten Wijkcentrum Blauwe Brug Levens redden met EHBO-cursus Hoge verwachtingen van Nieuwe Passage Zestigste verjaardag voor De Zwaluwen Schiedam Schriftelijke vragen raadsleden M Inloop- concert RENAULT uieelderniiditblad] SUPERSTUNTPRUS FOTO VIDEO AUDIO .BETER IN BEELD... EN GELUIDI Liesveld 147 - Vlaardingen 'TZoldertje EDITIE-OPLAGE 42.850 De klant centraal, de auto optimaal IN DE PARKETSHOP Bruynzeel Kahrs N.V. ONS BIEDT MEER OP DE KABEL 3 zitsbank MADELINE als het om wonen gaat ZOOM 76 Van 399 Nu: SCHIEDAM De stichting Buurthuis Nieuwland heeft zijn programma voor Sep tember tot en met december 1995 rond. Voor allerlei ac tiviteiten, eursussen en so- ciaai-cultureel werk kan men in het nieuwe seizoen terecht in het nieuwe, ruimere gebouw aan het Dr. Willem Dreesplein 2. De ge- hele inventaris van de stich ting is inmiddels verhuisd uaar dat nieuwe gebouw. Het oude onderkomen was gevestigd in een aantal loka- len van de Magnalia Dei- kerk aan de Albardastraat. Na 31 jaar daar gezeten te hebben was de ruimte in de kerk te klein geworden voor het gegroeide aanbod van activiteiten. SCHIEDAM Ook in het nieuwe seizoen heeft De Biauwe Brug een gevarieerd eursus- en aktiviteitenaan- bod. Er zijn weer vele moge- lijkheden, zoals voor jonge- ren: sporten, biljarten, striptekenen, dansexpresssie voor kinderen, de kinder- kookklub en zelfverde- dinging voor meisjes. Daar- naast kan men ook weer te recht voor badminton en ta- feltennis, sportief bewegen, jazzdansen, aquareileren, verzorging van Bonsai- boompjes, klaverjassen, bridgen, enz. Inschrijving en betaling bij de receptie van De Blauwe Brug, tel. 4701049 op werkdagen van 09.00-12.30 uur en van 13.00-17.00 uur. Bovendien ook op 5, 6 en 7 September a.s. van 19.00-21.00 uur. SCHIEDAM De E.H.B.O Schiedam start maandag 25 September weer met de op- leiding tot het behaien van het E.H.B.O-Eenheidsdiplo- ma. De cursus bestaat uit circa 16 lessen die wekelijks op de maandagavond, van 19.30 uur tot 21.30 uur in het verenigingsgebouw aan de Korte Haven 127 zullen worden gegeven. Het cur- susgeld bedraagt 150 gul den. De instructeurs, mevrouw J.J.E. de Roo en de heer J. van Zomeren zul len voor dit bedrag de cur- sisten iqstrueren bij het ver- richten van levensreddende handelingen. Na deze cursus bestaat de mogelijkheid om aansluitend de cursus reani- matie te volgen. Herhalingscursussen wor den vanaf 3 oktober iedere dinsdagavond van 19.30 uur tot 12.30 uur gegeven. Deze eursussen zijn bedoeld om het E.H.B.O.-diploma zijn geldigheid te laten behou- den. Deelnemers kunnen een aanmeldingsformulier voor de eursussen aanvragen bi, de heer J. Prein, Vendelhof 112, 3119 DM Schiedam. Men kan ook hellen naar de heer L.G. Kempers, telefoon 4735467 of 2730652. Ook de EHBO-vereniging Christophorus start deze eursussen. Vanaf 29 augus- tus kunnen belangstellenden het eenheidsdiploma trach- ten te behaien in de depen dance van Scholengemeen- schap Buiten de veste aan de Van Hogendorpstraat. Het cursusgeld bedraagt 145 gulden en de lessen duren van 20.00 uur tot 22.00 uur Voor aanmeldingen en in lichtingen kan men bellen naar mevrouw J. van de Ree - Eckebus (4733811) of de heer E- van de Schans (4700447) WOENSDAG 23 Al GUSTUS 1995, 2e jaargang nr. 34 a Over de Vesten 3a 3116 AD Schiedam Tel. 010-4738322-Fax 010-4731589 Bezorging: 010-4514555 SCHIEDAM De PvdA wil voorkomen dat mensen voor hun woning een huur betalen die in geen verhouding staat tot hun inkomen. Dit zogenaamde 'scheefwonen' steekt de plaat- selijke socialisten vooral wanneer het gaat om mensen die bij een hoog inkomen een relatief te lage huur hebben. Dat blijkt uit schriftelijke vragen van de raadsleden M. Reuderink en M. Siljee. De twee PvdA'ers verwijzen in hun vragen naar een onderzoeksverslag van de univer- siteit van Delft, waarin een zekere scheefheid in het Schiedamse woongedrag wordt geconstateerd. Zij menen dat het verschijnsel be- streden moet worden, omdat het aantal voorradige Schiedamse goedkope huurwoningen toch al daalt. Over de precieze aantallen dure en goedkope scheefwoners tasten Reuderink en Siljee in het duister. Daarom vragen zij aan het college van b en w of dergelijke cijfers bekend zijn. Een voorstel om de scheefheid in het wonen op te lossen hebben de twee raadsleden reeds klaarliggen. Reuderink en Siljee denken name- lijk dat het woonbeleid zoals dat in de gemeente Den Bosch is ontwik- keld mogelijk een oplossing kan bieden voor de Schiedamse scheefheid. Een 'woningbemidde- laar' moet dan aan de slag gaan. „Het principe is simpel: breng mensen die te duur en te goedkoop wonen bijeen en probeer hen te be wegen van woning te wisselen, wanneer deze wens bij beide par- tijen uiteraard aanwezig is", aldus de twee raadsleden. Uit het antwoord van b en w zal blijken of het college de scheef heid ook als probleem onderkent en of zij dit willen bestrijden in Schiedams of regionaal verband. SCHIEDAM Door het grote aantal readies van burgers op de parkeerplannen voor de binnenstad heeft wethouder L. Hafkamp (Ver- keer en Vervoer) besloten meer tijd uit te trekken voor inspraak- mogelijkheden. Dit nader overleg over het Parkeerplan Binnenstad vindt plaats in een extra vergade- ring van de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer op maandag 11 Septem ber. Tijdens eerdere informatie-avon- den en een hoorzitting bleek dat bij burgers bedrijven in het centrum veel weerstand bestaat tegen het plan. Met name de hoge prijs voor een parkeervergunning en het feit dat die vergunning geen recht op een vaste plaats geeft stuit bij de centrumbewoners op veel weer stand. Tijdens de hoorzitting op 20 juni was de algemene opinie dat het gemeentebestuur op dit punt het huiswerk over moest doen. Ook de Kamer van Koophandel plaatste nog niet zo lang geleden kanttekeningen bij de gewraakte plannen. De uiteindelijke besluitvorming door de gemeenteraad wordt nu vooruitgeschoven naar de raads- vergadering van 23 oktober. Hoe- wel daarna ook het rijk en provin- cie nog moeten instemmen met on- derdelen van het plan, streeft Haf kamp er toch naar de feitelijke uit- voering van het nieuwe parkeer plan op 1 december te laten starten. i; A'1 A, SCHIEDAM Een 11-jarig Roe- meens zwervertje is afgelopen vrij- dagagvond 18 augustus op het sta tion Schiedam/Rotterdam-West door de spoorwegpolitie aange houden en overgedragen aan de politie Van het district Schiedam. Het jongetje had zich als versteke- ling verstopt in een zogenoemde boottrein vanuit Amsterdam naar Hoek van Holland. Tijdens de kaartcontrole werd hij door twee conducteurs betrapt. Het 11 -jarig jongetje verklaarde in het voorjaar weggelopen te zijn uit z'n ouderlij- ke woning in Roemenie, waarna hij na omzwervingen in eigen land met de boot naar Parijs is gegaan en uiteindelijk in Nederland be- landde. De politie is een nader onderzoek gestart. SCHIEDAM Het hoofdor- gel staat zaterdag 26 augustus centraal tijdens het wekelijkse inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk. Hans Jacobi zal het hoofdorgel vanaf 15.00 uur bespelen. De toegang voor dit muzikale uitje is ui teraard gratis. EEN EIGEN MANIER VANLEVEN D0RZ0 Uw Renault - dealer voor Schiedam en Vlaardingen James Wattweg 12-14, 3133 KK Vlaardingen. Tel. (010) 4353533 van Bruynzeel en Kahrs. Ook voor doe-het-zelvers. ligt het vloerenboek voor u klaar. U kunt het ook telefonisch bestellen: 01650-53888 Profiteer van de speciale aanbieding. BURG. VAN WALSUMWEG 192, ROTTERDAM TEL: 010-4 14 73 Vanaf 24 augustus wordt het Schiedamse kabelnet met zes programma's uitgebreid. Onze folder met informatie qver de nieuwe programma's en de zenderindeling ontvangt u per post op donderdag 24 augustus. Heeft u de folder op 24 augustus niet ontvangen? Bel ons dan even. Wij sturen deze dan alsnog naar u toe. □ns N.V. ONS Energie Van Heekstraat 1 5 3125 BN Schiedam 010 - 4465250 SCHIEDAM - Op de compiexen 'Vijfsluizen' en 'Park KetheT van de Schiedamse Kindertuinen is de oogsttijd in voile gang. Kinderen van de basisscholen plukken letter- lijk de vruchten van hun bloemen- en groentetuintjes die zij sinds april hebben bezaaid en onderhou- den. Naast het verzorgen van deze eigen tuintjes van zo'n acht vier- kante meter werken de kinderen ook samen om in gemeenschappe- lijke tuintjes onder andere sierkale- bassen, pompoenen. courgettes en droogbloemen te laten groeien. Dick van Leewen, beheerder van het complex Vijfsluizen, vindt het belangrijk dat kinderen ook in groepsverband de tuintjes bijhou- den. „Zo kunnen ze als groep iets opsteken van elkaar en leren ze sa- menwerken. We gebruiken overi- gens absoluut geen chemische middelen, dus geen kunstmest. Al- les gaat op de natuurlijke manier. Via scholenbezoeken gaf de Afde- ling Natuurontwikkeling van de Dienst Gemeentewerken voor het begin van het tuinseizoen met fol ders voorliehting over de kinder tuintjes. Die propaganda slaat blijkbaar aan, want op de kinder tuinen werken en wieden weke lijks maar liefst 400 kinderen. 25 vrijwilligers zetten zich een jaar lang in om de kinderen te begelei- den. In oktober wordt het tuinsei zoen afgesloten met een Eindfeest. Tijdens dat feest ontvangen alle deelnemende kinderen een getuig- schrift. FOTO: MICHIEL CLEY Maak uw tuin nog feestelijker met deze schitterende geolied hardhouten 3 zitsbank. Magazijnprijs Nu van 229.- voor slechts Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010 - 4518844 Hiiipiaan 30-39 t o metrostation Riinhav/en Rotterdam-Zuid Tel. 010-4852273 klein SCHIEDAM De bewoners van de Paulus Potterstraat en om- geving werden vorige week woensdag in hun rust gestoord bij het openingsfeestje van het af- haalcentrum Kam Kok. Ter gele- genheid van de opening werd een leeuwedans opgevoerd met de daarbij behorende muziek van een leeuwedansgroep uit Den Haag. Tot ver in de wijde omge- ving drongen de klanken door die bij het opvoeren van de leeuwe dans horen. De leeuw is het symbool van ge- luk en verjaagt de geesten. Vol- gens de Chinese traditie moet de leeuw de nieuwe zaak in gelokt worden om het nodige geluk te hebben bij het doen van zaken. Met een paar flesje bier en opge- zweept door het geroffel van de muziek trachtte eigenaar Alom Zhou de leeuw naar binnen te ha- len. Bier spuwend naar het pu- bliek liep de leeuw langzaam naar de toegang van het afhaal- centrum. Geheel volgens traditie hing boven de ingang een krop sla met daarbij een rood pakje waarin geld zat. Het lukte uitein delijk de leeuw de sla te pakken om dit vervolgens weer uit te spugen naar de eigenaar die hier- door verzekerd is van de nodige rijkdom. De leeuwedans eindig- de na bijna een uur in het afhaal- centrum. Overigens beperkt het afhaalcen- trum, dat gespecialiseerd is in kantonnees eten, zich niet tot chi- nees; men kan er ook terecht voor snacks zoals patat, hamburgers en frisdrank. ★Trendy camera met intelligente autofocus ★Zelfdenkende flitser met rode ogen reductie ★Auto DX-codering ★Zoomobjectief 38-76 mm ★Perfecte beeldkwaliteit ★Autowind/rewind -• Rotterdam - Hoogstraat 141 Dordrecht Voorstraat 274 Rotterdam - Wmkelcentrum Zuidplem Leiden Haarlemmerstraat 170 Rotterdam - 2e Middellandstraat 23 Den Haag -Venestraat8-10 Rotterdam - Groene Hilledijk 173 •Zoeteimeer - Stadshart Passage Rotterdam - Bergse Dorpsstraat 32 Capele a/d Ussel Centrumpassage 103 Rotterdam - Winkelcentrum Oosterhof INFORMATIE TELEFOON 010-4359061 SCHIEDAM Vereniging 'T Zoldertje start zaterdag 26 augus tus weer met avonden voor eenou- dergezinnen. 'T Zoldertje is een vereniging van en voor alleen- staande ouders die dankzij de avonden met elkaar kennis kunnen maken in een informele sfeer. Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met Riet Groenendijk. tel. 010-4376256. Zie pag. TX001

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 1