Spido's Jazz Cruise Tocht langs kroegen Film 'Just friends' -Holland Casino In de Holland Casino's kom je ogen tekort. Centrale Discotheek Moret Ernst &Young Festival-informatie JAZZ BLUES FESTIVAL rotterdamse ZONIERFESTIVALS c -Holland Casino BOLS MaasstaD C 'De Wederopbouw': audio-visueel spektakel m voorkenners deenige echte HiH 1 4 mr m# Een mooie gelegenheid om uit te gaan. In de bioscoop zeggen zes grote witte letters na pakweg anderhalf uur The End'. En in het theater valt gewoonlijk na zo'n twee uur onherroepelijk het doek Zo niet in Holland Casino Rotterdam. Want daar heeft u elke dag van half 2's middags tot 2 uur's nachts toegang tot een doorlopende voorstelling. In de hoofdrollen: onze croupiers. Intensief opgeleide mensen, die ervoor zorgen dat Roulette, Black Jack, maar ook Punto Banco, Big Wheel of Sic Bo volgens de regels worden gespeeld. Waardoor u elke keer opnieuw een spannend spel voorgeschoteld krijgt. In de Jackpotclub staan lange rijen direct geld uitkerende speel- automaten op scherp. U kunt er al vanaf i kwartje uw geluk beproeven. Bovendien zijn veel automaten aan elkaar gekoppeld, waardoor de extra jackpotprijzen hoog kunnen oplopen. En dan zijn er natuurlijk ook nog onze mensen achter de schermen. In de keuken, bijvoorbeeld. Constant in de weer om culinaire hoogstandjes te bereiden, die door ervaren kelners op correcte wijze bij u aan tafel worden geserveerd. Mocht u van onze doorlopende voorstelling dorst krij- gen, dan kunt u tot in de kleine uurtjes in onze gezellige bar terecht. U kunt van al dit moois genieten in het Plaza, Weena 624. Want daar vindt u Holland Casino Rotterdam, 6en van de 9 officiele casino's die ons land rijk is. U kunt parkeren in de parkeergarage aan de achterzijde, met de lift komt u dan direct in het casino. Bezoeken in groepsverband zijn van harte welkom. U kunt voor een arrangement op maat contact opnemen met de afdeling Algemene Zaken: 010 - 414 77 99. U moet wel minimaal 18 jaar oud zijn en een geldig legitimatie- bewijs meenemen. En we verwachten dat u correct gekleed aan de receptie verschijnt. Maar wie let er nou niet op z'n kleding als-ie in 'n spannende film een rol gaat spelen? Natuurlijk ook dit jaar, gedurende het Heineken Jazz Blues Festival Rotterdam, de vermaarde Jazz Cruise van Spido en wel op vrijdag 25 augustus. Een avondtocht waar- bij u gefascineerd zult worden door het fraaie lichtspel dat de Rotter- damse haven biedt. Tijdens deze tocht zullen de Dutch Dixie Friends zorgen voor de juiste sfeer met hun dixie klanken. Afvaart is om 21.00 uur, inschepen kan vanaf 20.30 uur. De prijs be- draagt fl.32,50, inclusief een wel- komstdrankje. Reserveren bij de Spido, tel. 010-413.54.00. Ongeveer 75 cafe's presenteren op vrijdag 25 augustus en zaterdag 26 augustus bands. Welke groepen dit zijn kunt u zien in het overzicht op pagina 2. Sommige cafe's hebben ook een programma op donderdag 24 augustus en zondag 27 augus tus. Dit kunt u ook terugvinden in het kroegentochtoverzicht. Een still uit de film 'Just friends'. Op de zaterdagavond wordt in het Museumpark in samenwerking met de Pleinbioscoop de film 'Just friends' vertoond. Een Belgische produktie die vreemd genoeg bijna niet vertoond is in Nederland, maar wel meerdere internationale prijzen in de wacht sleepte. Deze film, over een jazzmuzikant in Antwerpen in de late jaren '50, roept nostalgie op naar de glorie- dagen van de jazz in de jaren '40 en '50. Vergelijkingen met de sfeer van 'Round Midnight' zijn al meerdere keren gevallen. Een charmante film die een mooie aan- vulling is op het aanbod van het festival. Aanvang: 21.30 uur. Aan de Oude Haven te Rotterdam staat een 120 meter lange, glim- mende romneyloods met daarin de tentoonstelling 'de Wederop bouw', een uniek audio-visueel spektakel. Het naast de romney loods gelegen grasveld wordt tij dens het Hei neken Jazz Bluesfestival op zaterdag 26 augustus ge- bruikt als po dium voor het muzikale spek takel 'Roest'. Speciaal ter ge- legenheid van 'Roest' is de tentoonstelling op deze zater dag tot 19.00 uur geopend. In de romneyloods wordt de we deropbouw van Rotterdam vanaf 1940 tot heden op verschillende manieren in beeld gebracht door onder meer film, video, kijkdozen en theatrale belichting. Achterop de pruttelende Berini van stadsgids Wilfried de Jong wordt de bezoeker met een draad- loze koptelefoon door de romney loods geleid. 'De Wederopbouw' neemt de be zoeker mee door vijf tijdperken die verschillende 'Rotterdammen' la- ten zien: het Rotterdam als ver- woeste stad in jaren '40, de opge- ruimde stad in '50/'60, een ver- deelde stad rond de jaren '70, een herbergzame stad in jaren '80 en de moderne stad van nu. Elk Rot terdam wordt gekenmerkt door zijn eigen karakteristieken, zijn ei- gen sfeer, problemen en dilem ma's. Elke stad maakt plannen voor een nieuwe toekomst. In elk tijdvak komt de bezoeker een aantal bekenden tegen: be- stuurders en bewoners van de stad. Deze 'panelleden' vertellen hoe het is om op dat moment in Rotter dam te wonen en te werken en met welke problemen men te maken heeft. Verder hoort de bezoeker fragmenten met straatgeluiden en typische 'Rotter- dam-liedjes'. 'De Wederop bouw' bestaat ver der uit een groot aantal kaarten, maquettes en plannen die een beeld geven van de Rotterdamse wederopbouw. Het aardige is dat er ook veel plan- ■kjj,; nen te zien zijn, die nooit tot uit- voering zijn ge bracht. Naast 'De Wederopbouw' is een speciaal 'Wederopbouwterras' aangelegd met een romney-buiten- bar; het terras is van 10.00 tot 01.00 uur geopend. Zeker met het Heineken Jazz Blues Festival de komende dagen is dit terras edn van de beste plekken om te vertoe- ven in de Oude Haven; pal in de zon en met uitzicht op het spekta kel 'Roest'. Daarnaast is dit terras de lokatie voor het optreden van het Ethel Ennis trio op vrijdag en Hit the Boom op zaterdag. Ter gelegenheid van Heineken Jazz Blues Festival is de ten toonstelling op zaterdag 26 augus tus van 10.00 tot 19.00 uur ge opend. De normale openingstijden zijn elke dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur, nog tot 18 September. Toegangsprijzen ten toonstelling: fl.5,- p.p., Rotterdam- Pas en Pas65 fl.2,50, kinderen tot en met 5 jaar gratis. Voor meer in- formatie: tel. 010 - 233.00.14. 1 1 ifsPsfc* ml SF *pPf Doorlopende voorstelling. ijh V-> 8T I I 9* M Wie het jazzgevoel mee naar huis wil nemen kan bij de Centrale Dis cotheek terecht. Aan de Maurits- weg 4 in Rotterdam staan Louisia na Swamp-Blues en Dixieland uit een grijs verleden broederlijk naast de nieuwste Blues-Rock en Free- jazz. De Centrale Discotheek leent al- weer 35 jaar lang geluidsdragers uit. Alle cd's die in Nederland uit- komen worden in de collectie op- genomen. Door de jaren heen is daardoor een bijzonder complete en uitgebreide jazz- en bluescol- lectie ontstaan die tot een van de grootsten in Europa gerekend mag worden. Ook de lp's worden nog steeds zuinig bewaard. Voor echte jazz-liefhebbers dus zeker een be- ^oekje waard. Interieurvan de tentoonstelling 'De Wederopbouw' (Foto: Thijs Wolzak). Deze krant geeft een uitgebreide voorbeschouwing op het program ma van het Heineken Jazz Blues Festival Rotterdam. Een groot aan tal concerten is gratis toegankelijk. Deze programmakrant is los ver- krijgbaar in vele horecagelegenhe- den en openbare gebouwen in Rot terdam. Daarnaast verschijnt deze krant als omslag van de Maasstad op 23 augustus 1995. Het Heineken Jazz Blues Festi val 1995 wordt georganiseerd door de Stichting Heineken Jazzfestival Rotterdam. Het evenement wordt mogelijk gemaakt door hoofd- sponsor Heineken Nederland BV en medesponsors Holland Casino, Moret Ernst Young, Bols Bene lux BV en Rotterdam Festivals. De programmering en produktie van het festival worden verzorgd door B- produkties Rotterdam. Cowwkj* HMf Us 3&S ROTTERDAM i i

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 24