.deZuiderSter SOOS 55 gaat door met Free Golf I4995 Jonker moet Wilton Fijenoord uit dal tillen Gevel Boekhandel Van Leeuwen de mooiste Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? zie Pluspagina. BOEKHANDEL J.S. VAN LEEUWEN Canon Roemeens zwervertje in kindertehuis Wie op 14 September geboren is... BETER IN BEELD... EN GELUID! Liesveld 147 - Vlaardingen Hennes en Mauritz dichter bij huis Popschool Schoonmaak Zestig bier Brood en Spelen op Haring- en Bierfeest Kunstestafette geeft het stokje door lie elders in dit bind BOEKifl Inclusief origineel Magnat Monitor 800 3-weg 1000 FN 35-80 RFISIAUIT eeneigenmanier klant centraal, de auto optimadl Uw Renault - dealer voor Schiedam en Vlaardingen als het om wonen gaat Buro met opzet TURTLE 29?.- Perstuk Nieuwe reorganisatie waarschijnlijk SCHIEDAM Binnen zes weken moet T. Jonker een red- dingsplan gereed hebben dat als basis dient voor de toekomst van Wilton Fijenoord. De oud-directeur van Wilton, die vorig jaar november nog met pensioen ging en lid is van de raad van commissarissen, zal in zijn plan voorstellen doen voor de reor ganisatie van het verlieslijdende Schiedamse bedrijf, waar de afgelopen decennia al zulke harde klappen vielen. Jonkers te- rugkeer in de top van Wilton Fijenoord markeert het voorlopi- ge einde van een machtstrijd tussen de raad van bestuur en de raad van commissarissen van Wilton. Verklaring Historische last Schiedam Milieuprijs klein Canon 35-80 mm Rotterdam Rotterdam Rotterdam Rotterdam Rotterdam Hoogstraat 141 •Pordrecht Voorstraat 274 Winkelcentrum Zuidplein Leiden - Haarlemmerstraat 170 2e Middellandstraat 23 Den Haag Venestraat 8-10 Groene Hilledijk 173 •Zoetermeer Stadshart Passage Bergse Dorpsstraat 32 CapeHe a/d Ussel - Centrumpassage 103 Rotterdam - Winkelcentrum Oostertiof INFORMATIE TELEFOON 010-4359061 Zie pag. TX001 ★Geruisloze camera ★Supersnel autofocus systeem ★9 AE- programma's ★Sluitertijd 1/2000 sec. ★Meervoudige lichtmeting ★Softfocus programma ★Ingebouwde flitser met rode ogen reductie ★Met orig. 35- 80 mm objectief ★Zelfontspanner DORZO VAN LEVEN James Wattweg 12-14, 3133 KK Vlaardingen. Tel. (010) 4353533 SCHIEDAM - De popschool start dit seizoen haar vijfde kursusjaar. Ook nu is er weer gelegenheid voor gita- risten, basgitaristen, zanger (essen), drummers en toetse- nisten om zich aan te mel- den. Op woensdag 6 Septem ber om 20.00 uur vindt in het gebouw aan de Lange Nieuwstraat 183 een intro- ductie-avond plaats voor nieuwe popschoolleerlingen. Aan het begin van de avond zulien de vijf docenten een aantal nummers spelen, zo- dat ook muzikaal met de do centen kennis kan worden gemaakt. Hierna kan er worden ingeschreven. De lessen zuilen op woensdag 13 of donderdag 14 Septem ber beginnen. De popschool is een opleiding voor pop- muzikanten, waarbjj men behalve het volgen van de instrumentale les, ook elke w eek met elkaar in een band speelt. Voor de beginners- groep zijn geen basisvaar- digheden vereist. De docent brengt deze namelijk bij op het gekozen instrument, zo- dat men aan het einde van het seizoen al een paar keer zal kunnen optreden. Maar de popschool is er natuurlijk ook voor de gevorderde mu- zikanten. Men wordt dan in een band geplaatst met mu- zikanten van hetzelfde ni veau. Deze bands treden re- gelmatig op. Het afgelopen seizoen heeft de popschool met haar bands bijvoor- beeld meer dan zestig optre- dens verzorgd. Bahalve naar niveau, worden de bands ook zo veel mogelijk ingedeeld naar leeftijd. De minimum leeftijd voor de popschool is 14 jaar, een maximum leeftijd is er niet. De tarieven van de pop- school zijn 11.60,- per maand voor leerlingen tot 21 jaar en fl.70,50 per maand voor leerlingen vanaf 21 jaar. Voor meer informatie is de popschool telefoniseh be- reikbaar op nummer: 4269680, op werkdagen tus- sen 14.00 en 17.00 uur. SCHIEDAM - In September worden door de Dienst Ge- meentewerken diverse be- weegbare bruggen en slui- zen schoongemaakt. Dit ge- beurt op maandag-, dins- dag- en/of woensdagavon- den tussen 18.30 en 22.00 uur. De onder hande zijnde bruggen zijn dan geopend en omleidingsroutes worden aangegeven. Beweegbare bruggen en sluizen staan voortdurend bloot aan ver- vuiling. Deze wordt veroor- zaakt door een combinatie van bladeren, olien, papier- afval, strooizouten, uitwerp- selen, vetten, zand en zure neerslag. Hierdoor worden de bruggen en sluizen aan- getast, hetgeen een juiste werking en de veiligheid kan bei'nvloeden. Dit alles nog los van de financiele schade. Twee maal per jaar worden de beweegbare bruggen en sluizen daarom gereinigd. Dit gebeurt altijd in de maanden maart en Septem ber op de hierboven aange geven avonden en tijden. Gebleken is namelijk dat dan de minste verkeersover- last wordt ondervonden. Het reinigen van de sluizen vindt overigens gewoon overdag plaats, omdat daar- rnee het landverkeer niet wordt gehinderd. Het reini gen wordt uitgevoerd met behulp van een werkvaar- tuig en zal in principe geen of weinig (geluids)overlast geven. Bij geopende brug gen wordt het verkeer ver- zocht alternatieve routes te kiezen of de aangegeven om leidingsroutes te volgen. Als bruggen worden gebruikt door hulpdiensten of het openbaar vervoer, dan zal daarvoor een passende op- lossing worden bekendge- maakt. lndien men vragen heeft dan kan men altijd de afdeling Beheer, Bruggen en Gemalen bellen onder num mer 2620363. Hoofdweg 18 Capelle aan den Ussel, Tel. 010 - 4518844 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 Voor de beste cijfers kun je niet zonder dit buro met opzet in wit melamine. Afmeting ca. 130 x 60 cm. hoogte 125 cm. Magazijnprijs Nu van 189.95 voor WATERWEG De vorig jaar zo succesvol gestarte actie om se- nioren van 55 jaar en ouder voor- delig met golf kennis te laten ma- ken krijgt de komende maanden een vervolg. De stichting Samen Ouder Ook Sportief heeft daar voor wederom een subsidiebe- drag beschikbaar gesteld, zodat 200 belangstellenden aan slag kunnen. dankzij dit subsidiebedrag kun nen senioren op het Park Schin- kelshoek van Free Golf Vlaardin gen andermaal leren golfen. Na een gratis kennismakingsles kun nen ouderen zich voor fl.55,- in- schrijven voor een golfcursus van acht weken: acht weken lang een groepsles met andere senio ren. een theorie avond en een baanpermissie-examen. Wie daarna over wil gaan op een Free eenmalige inschrijfgeld van Golf jaarkaart hoeft dan niet het fl. 125,- te betalen en bovendien krijgt diegene een korting van 55% op een golfset inclusief golftas. Vorig jaar was de Free Golf actie een groot succes. De deelnemers van toen zijn inmiddels verslin- gerd aan het spel en spelen iedere woensdagochtend op de baan. Daarnaast is er door de dames en heren niet alleen veel golfplezier beleefd, ook zijn tal van nieuwe vriendschappen ontstaan op en rond de baan in Park Schinkels- hoek. Hierdoor voldoet het pro ject van Free Golf perfect aan de verwachtingen die SOOS 55 er vooraf aan gesteld heeft. Belang stellenden kunnen voor meer in formatie of aanmelding langs- gaan bij Free Golf, Zuidbuurt 79 in Vlaardingen. Bellen kan na tuurlijk ook: tel. 460 21 39. Tegelijk met de komst van Jonker werd tijdens een aandeelhouders- vergadering van de Wilton Feije- noord Holding op 24 augustus be- kend gemaakt dat de twee leden van de raad van bestuur. D. Schuurman en J. Bos. alsnog ak- koord zijn gegaan met hun ontslag. Een kleine drie weken geleden wa- ren zij nog aan de dijk gezet door de raad van commissarissen, maar de rechter maakte dit ontslagbe- sluit toen ongedaan. Schuurman en Bos werd verweten niet daad- krachtig genoeg te zijn opgetreden in de slechte financiele positie waarin het bedrijf verkeert. Verder kon hun reddingsplan, waarin zo'n driehonderd arbeidsplaatsen moes- ten verdwijnen. niet op voldoende steun rekenen. Voorafgaand aan de bijzondere vergadering van de aandeelhou- ders hadden ongeveer 200 werkne- mers van Wilton de bestuursleden bij de poort een verklaring over- handigd waarin men aandrong op rust rond Wilton Fijenoord. De werknemers wezen er in hun ver klaring op dat de ontstane situatie het verwerven van nieuwe orders bepaald geen goed doet. CNV-woordvoerder Piet Fortuin velt een hard oordeel over de ge- beurtenissen bij de scheepsrepara- tiewerf. „De afgelopen weken bij Wilton waren het toonbeeld van hoe het niet moet, met name waar het gaat om de Hoekse en Kabel- jauwse twisten tussen de raad van bestuur en de raad van commissa rissen. Daarmee is een wanorde ontstaan waarin men nauwelijks meer weet waar men nu aan toe is." Over het terughalen van Jonker wil Fortuin niet te hard juichen. „Dat Jonker met een nieuw plan komt is wel positief, maar dat is ook het enige positieve. Ten eerste vinden wij de termijn van vijf a zes weken voor het gereedkomen voor het reddingsplan te lang. Verder kun je je afvragen of het verstandig is juist Jonker die taak te geven. Jon ker draagt toch een historische last met zich mee en is lid van de raad van commissarissen die zelf ook geen toonbeeld van daadkracht is geweest." Voor de werknemers van Wilton betekent het komende reddings plan niet dat de kou nu uit de lucht is. Volgens Jonkers is het voor hen nu afwachten wat er gaat komen. ..Maar ook de plannen van Jonker zullen waarschijnlijk een fikse re organisatie betekenen. met op- nieuw gevolgen voor de werkgele- genheid bij Wilton." EDITIE-OPLAGE 42.850 UGUSTUS 1995,2e SCHIEDAM Bewoners van het Johan Straussplein belden woens- dagavond 23 augustus de politie met de mededeling, dat op het gras een man zou liggen. Het was een 28-jarige Rotterdammer die ver- klaarde 60 biertjes te hebben ge- dronken. Hoelang hij erover heeft gedaan en hoeveel promille alco hol hij in z'n bloed had is niet be- kend. De man is overgebracht naar het bureau om bij te komen. SCHIEDAM Voor de tweede keer organiseert het bureau Milieu van Schiedam een Milieuprijs- vraag, met als hoofdprijs voor par- ticulieren duizend gulden. Met de prijsvraag wil de gemeente initia- tieven en ideeen stimuleren, die een bijdrage leveren aan een scho- ner milieu. De inzendingen wor den beoordeeld door een deskundi- ge jury, die op 30 november de prijzen uitreikt. De inzendtermijn sluit op 19 oktober. Voor meer in formatie of aanvragen van het deelnameformulier: Gemeente Schiedam, Bureau Milieu. tel.2465691. SCHIEDAM Het elfjarig Roe meens zwervertje Ion Licarete is vrijdag 25 augustus via de Raad voor de Kinderbescherming in een kindertehuis, ergens in Nederland. geplaatst. Het jongetje is door de Officier van Justitie aan de Raad overgedragen. In de loop van vol- gende week komt hij onder de hoe- de van de Stichting de Opbouw, die ervaring heeft met zulke gevab len. Ion blijft in het tehuis totdat er een uitspraak volgt op het verzoek van zijn raadsman om hem op hu- manitaire gronden een verblijfs- vergunning te verstrekken. Overi gens kloppen de eerste verklarin- gen, zoals die in het persbericht van maandag 21 augustus staan, niet. Het zwervertje blijkt onge veer twee weken geleden op vrij- willige basis door een groep zigeu- ners meegenomen te zijn vanuit Roemenie naar Berlijn. Omdat hij geen paspoort had. verstopten ze hem onder de trein in een luikje en vlak bij de motor. In Berlijn werd hij achtergelaten en komt vervol- gens in Rotterdam aan na een zeer gevaarlijke reis in de 'zij-spoilers' van de trein. Daarna is hij per trein richting Hoek van Holland gegaan, waar hij op het station Schiedam/ Rotterdam-West door twee con- ducteurs werd aangehouden en overgedragen aan de politie van het district Schiedam. SCHIEDAM Bent u een Schiedammer die op 14 September geboren is en wilt u in aanmerking komen om een winkelcentrum te openen? Zo ja, grijp dan die unieke kans die nu geboden wordt. Win kelcentrum Nieuwe Passage opent op donderdag 14 September haar deuren. Dat wordt 'n feest voor heel Schiedam en omgeving. Eni ge zeer bekende Nederlanders zul len de openingshandeling om 10.00 uur verrichten. Dat gaan zij doen samen en met behulp van personen die op 14 September ge boren zijn. Bent u Schiedammer en voldoet u aan het bovenstaande, aarzel dan niet en neem tijdens kantoortijd telefoniseh kontakt op met 079-165541. Over de Vesten 3a 3116 AD Schiedam Tel. 010-4738322-Fax 010-4731589 Bezorging: 010-4514555 SCHIEDAM De prijs voor het best verbouwde winkelpand van Schiedam centrum is gegaan naar boekhandel J.S. van Leeuwen op het Broersveld. Tijdens een infor- matie-avond van het Centrumma- nagement Schiedam op 22 augus tus in het Novotel kreeg Jenske van der Linde de bijbehorende wisseltrofee uitgereikt onder de lo- vende woorden van P. Bohre van de Dienst Gemeentewerken. Het Centrummanagement, dat de wedstrijd had georganiseerd, had zeven winkelgevels genomineerd. Van alle winkelpuien werden op de informatie-avond in het Novo tel dia's getoond. Jenske van der Linde is pas in maart van dit jaar in het pand ge- trokken. Het oude Javateakhout van de buitenkant van de boekhan del liet zij zorgvuldig opknappen en beschilderen. Volgens haar was de schilder lyrisch over het Java teakhout. ..Verder hebben we de zonnewering weggehaald. belette- ring op de winkel aangebracht en buitenspotjes op de reclame ge- richt." Waardering oogstte de boekhandel echter evenzeer voor het interieur van de winkel dat flink werd verbouwd. De boeken- meubels zijn namelijk geheel in stijl met de fraaie houten buiten kant betimmerd. waardoor buiten- en binnenkant een harmonieuze combinatie vormen. FOTO: JACCO ZANSTRA

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 1