H&M opent nummer 34 in Nieuwe Passage MaasposT KORT Bommelaktie loopt als een trein Masters Districtskampioenscfiaippen 1995 :oo TOECANGJ3RATIS p. A Ti*kw Veitog«> B.V. T«Woon: 010 - <81 04 44 Ouy AKAII Nieuwe eigenaars voor Partycentrum de Vijver MaasposT MaasposT Zaterdag 9 September Finales!z KdaglOseptan r ang 10.00 uur cJo ill! 131 sStePteP Heemtuin excursie onder water Maandag 4 September t/m vrijdag 8 f eptember, aanvang wedstrijden;17. Zuiderperk 211 Rotterdam Zuid eH H De specialist in designvloeren wand en vloertegels marmer en natuursteen siergrind iWB SCHIEDAM Basisschool Het Startblok houdt op zaterdag 2 September van 11.00 tot 13.00 uur een fancy-fair en rommel- markt, voorafgegaan door een sponsorloop van de kinderen. Er zal voor zowel jong als oud veel te doen zijn. Gedacht kan worden aan onder andere blikgooien, ringwerpen, grabbelen, dammen en schaken. De meeste aktiviteiten kosten slechts twee kwartjes, maar door de aanschaf van een zogenaamde 'strippenkaart' kan men nog voordeliger uitzijn. Verder wordt er een loterij en bingo gehoudenen zal er van allerlei lekkers te eten en te drinken zijn. De school is gelegen aan de Burg, van Haarenlaan 871 en iedereen is deze dag van harte welkom. Wanneer men spullen voor de rommelmarkt over mocht heb- ben, dan kan men deze elke schooldag afleveren bij de con cierge. KERKDIENSTEN I SCHIEDAM SCHIEDAM - Wanneer de Nieuwe Passage donderdag 14 September eindelijk voor het grote publiek haar deu- ren opent, zal voor een groot aantal Schiedamse vrouwen al duidelijk zijn welke win- kel zij als eerste zullen be- zoeken. Het is dan ook niet zomaar een modezaak, die op de eerste verdieping van het imposante centrum ge- vestigd wordt. Hennes Mauritz, voor het gemak vaak kortweg H M ge- noemd, is een wereldbedrijf van naam met vestigingen in negen Europese landen, waaronder alleen al 33 in Nederland. De ruimte in Schiedam is nummer 34 op de succesladder van het Zweedse concern en het voorlopig laatste filiaal dat dit jaar zal worden geopend. Succesformule Tom Poes 50-plus koor Tonnetje steken Lunchconcert v. TENNISVEREglGING 'St- Auto Tukker Noord Auto Tukker Zuid fit prr, HOTIERDAM 1 c re a t i e ACTION Nieuw: badkamermeubelen ITAL CERAMICA Vierhaveiistraat 19 Rotterdam tel.: 476 20 54 Kijkopstadenwijk v Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Woensdag 30 augustus MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 'Met dit filiaal denken we in de roos te schieten' -J, Het personeeel van H&M is druk bezig met de inrichting van de zaak in de Nieuwe Passage. VriiwilHaprs 8en- Voor meer informatie kan J men terecht op nummer 4716646. SCHIEDAM De predikbeurten voor zondag 3 September 1995. Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan, 10.00 uur. Dhr. S.A. Bruin. Grote Kerk. Lange Kerkstraat, 10.00 uur, Dhr. J.H. Berkhey. 17.00 uur, ds. G.H. van Kooten. Bethel Kapel, Nieuwe Maasstraat, 10.00 uur, Ds. H.J. Groenewegen. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein, 10.00 uur, Ds. R.A. Bosch. Magnalia Dei Kerk, Alberdastraat, 10.00 uur, Ds. A.N. Verheul (be- vestiging ambtsdragers). Bethel Kapel, Nieuwe Maasstraat, 10.00 uur, Ds. H.J. Groenewegen. Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College, 10.00 uur, Ds. H. Schipaanboord. Grote Kerk, 17.00 uur, Ds. G.H. van Kooten. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92, 10.30 uur, Ds. R. Oort. R.K. Parochie H. Liduina en 0.L.V. Rozenkrans Singel 104, Hoogmis, 09.15 uur, Herenkoor 1.H.D. Eucharistieviering, 11.00 uur, Pastoor P.M. Vismans, diaken P.M. Martens. SCHIEDAM - De wondere wereld onder water is voor de mens veelal een onzichtbare wereld. Ook wan neer het de eigen sloten en plassen betreft. Men weet vaak niet wat zich daar allemaal voor bijzonders afspeelt, terwijl sloten en plassen toch vlak naast de deur liggen. Om deze wereld nu eens boven water te krijgen, organiseert de Hoofdaf- deling Groenvoorziening en Na- tuur op zondag 3 September een 'slootjesexcursie' in de heemtuin van het Prinses Beatrixpark. Onder leiding van de heemtuin- vrijwilligers Van Sliedregt en Ger- ritsen kan men op zoek gaan naar het leven onder de waterspiegel. Men zal tijdens de excursie wor den uitgerust met een schepnet, een loepbeker en een zoekkaart om waterdieren te vangen, te bekijken en op naam te brengen. Wanneer men geluk heeft, bestaat de moge- lijkheid dieren als de Geelgerande watertor, Schaatsenrijdertjes en Muggelarven te vangen. Aan de hand van de gevangen dieren kan er een link worden gelegd met de waterkwaliteit. In een schone sloot treft men immers andere dieren aan dan in een vuile sloot. Wanneer men aan deze gratis ex cursie deel wil nemen, kan men op zondag 3 September om 14.00 uur terecht bij de ingang van de heem tuin. Natuurlijk zijn kinderen ook van harte welkom. De heemtuin ligt in het Prinses Beatrixpark, in het verlengde van het Duivenpad in Kethel-Oost. Men kan de heem tuin ook met het openbaar vervoer bereiken: buslijn 53, halte Koe- koekslaan. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 A J Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: R. van de Heijden Telefoon 010-4004289 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Maar niet alleen de Schiedamse consument is vol enthousiasme over de komst van het modecon- cern. Landenmanager Lex Keij- zer verklaart echt onder de indruk te zijn van hoe het er allemaal uit komt te zien. Afgelopen vrijdag ben ik nog in Schiedam geweest en ik moet zeggen dat ik er heel veel vertrouwen in heb. Vorige week hebben we het filiaal in Lei den geopend en dat ging met heel veel enthousiasme. Zoiets ver- wacht ik zeker ook in Schiedam mee te maken." Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de inrichting van het filiaal en het vullen van de rekken. Ook de kersverse filiaalhouder Mariska van der Heijden bereidt zich in de stilte van een Haags filiaal voor op de drukke tijden die gaan ko- men. Alle goederen worden door haar persoonlijk bij elkaar ge- zocht en gaan zodoende tenmin- ste eenmaal door haar handen, al- vorens richting filiaal nummer 34 te verdwijnen. Druk zal het overigens zeker wor den in het splinternieuwe onder- SCHIEDAM Het bekende pannekoekenhuis' in het Prinses Beatrixpark heeft sinds 12 juni van deze zomer nieuwe eigenaren in de personen van Hans en Lia Ammer- laan. Het partycentrum, dat cen- traal gelegen is aan het water in het park, moet volgens Hans Ammer- SCHIEDAM Zoals bekend voert het Schiedamse Genootschap 'Heren van Stand' sinds mei van dit jaar aktie voor het in brons gieten van een nieuwe Ollie B. Bommel. Dit beeld, volgens een komen in het hart van de Bran- dersstad. Ook in Schiedam zit men namelijk met smart te wach- ten op het bedrijf dat zich in de zes jaar dat zij nu in Nederland is gevestigd, staande wist te houden waar anderen onder de enorme druk die er in de modewereld heerst, moesten bezwijken. Waar voor collega's bijvoorbeeld niets anders restte dan het sluiten van enkele filialen of een drastische inkrimping van het personeelsbe- stand, wist het Zweedse kleding - huis elk jaar een explosieve om- zetgroei te boeken. De elf filialen waarmee het bedrijf in 1989 de Nederlandse markt in een keer bestormde, bleken dan ook al snel te kunnen worden uitgebreid tot laan het karakter krijgen van een Grand Cafe. In de afgelopen weken was er nog niet zo zeer sprake van een nieuwe formule omdat de nieuwe eigena ren het nog te druk hadden en met het schitterende weer bovendien prioriteit gaven aan de terrasfunc- nieuw ontwerp van Harr Wiegman en dat mede is beoordeeld door Toonder zelf, zal in het voorjaar van 1997 worden geplaatst in het Zeeuwse Den Bommel. Het zal daar het inmiddels doodgeknuffel- een nog indrukwekkender aantal. Hennes Mauritz heeft blijkbaar een gouden formule ontwikkeld die ertoe leidt dat de consument uit heel Nederland zich massaal in de armen van het concern werpt. Waaraan H M nu pre- cies het grote succes te danken heeft, is voor Keijzer overigens vrij duidelijk. „Vanuit de mag_a- zijnen wordt elke dag weer 'ver se' kleding aangeleverd. De klant kan dus voortdurend iets nieuws in de rekken vinden. Ook mensen die vaak in de stad komen, zien elke keer weer wat anders." Een tie van het centrum. ,,Maar in de komende wintermaanden. waarin we doordeweeks ook op maandag en dinsdag zijn geopend, willen we de klanten bijzondere activiteiten voorschotelen, bijvoorbeeld ook op muzikaal gebied", aldus Hans Ammerlaan. de exemplaar gaan vervangen dat van klei was gemaakt. De aktie houdt in dat bedrijven en particu- lieren bij een forse donatie een oorkonde ontvangen, waarin zij benoemd -worden tot 'Heer van Stand'. Donderdag 31 augustus, zal de steun aan het Heren-initiatief aan- merkelijk worden gei'ntensiveerd. In de waardige Schiedamse ambi ance van La Duchesse, zal de heer Abraham van Eesteren, lid van de Provinciale Staten van Zuid-Hol- land, de kas van het genootschap met 20.000 gulden komen spek- ken. Het geld wordt verdiend met de verkoop van een pas ontdekt Tom Poes-verhaal getiteld: 'Tom Poes en de Heerlijkheden'. Hier- van zijn onlangs vierhonderd ge- nummerde afdrukken gemaakt die voor fl.75,- worden verkocht ten behoeve van de Schiedamse aktie. ander belangrijk wapen van het Zweedse kledinghuis zijn de ui- termate vriendelijke prijzen waar- voor men de zeer modieuze kle ding, aangeprezen door topmo- dellen als Pamela Anderson en Cindy Crawford, al aan kan schaffen. Een echte doelgroep heeft het concern echter niet voor ogen. „Wij verkopen kleding voor iedereen van 0 tot vul maar in, die modieus gekleed wil gaan. Het publiek bepaalt wat het wil dragen en kopen, wij zorgen dat het daarvoor bij ons terecht kan", legt Keijzer uit. Bang dat de consument toch maar liever naar Rotterdam gaat, waar sinds jaar en dag een populair Hennes Mauritz-filiaal in het Voordat u een fornuis, koelkast, vriezer, wasma- chine of vaatwasser koopt, verzamelt u natuurlijk eerst informatie. Maar hoe kiest u dan de beste? Vraag advies aan uw Elek- tro Vakman. Wij doen graag meer voor u! De verkoop verloopt uitermate succesvol. In de eerste week zijn er bijvoorbeeld al meer dan honderd exemplaren verkocht. Morgen zal door het Genootschap dus een goed glas worden gedronken op het bereiken van deze nieuwe mijlpaal in de enthousiaste storm waarin de aktie zich zo langzamer- hand aan het ontwikkelen is. Wie in de geschiedenis van de aktie, die op 15 mei van start ging, geinteres- seerd is moet overigens zeer zeker een kijkje gaan nemen op de Strip- dagen in Breda die op 21 en 22 ok- tober worden gehouden. Bij een onvervalste Schiedamse kraam zal men namelijk een boekje kunnen vinden met de titel 'Een Heer ver- dient brons', dat de geschiedenis van de bronsgietaktie uitbeeldt. De tekst in dit boekje, verzorgd door de Heren van Stand, is opgesierd met illustraties van de meester zel- ve. Ook het nieuwe Tom Poes-ver haal zal hier te verkrijgen zijn. centrum van de stad is gevestigd, is de manager overigens helemaal niet. ,,Het aanbod in Schiedam zal dermate gevarieerd zijn dat wij de Schiedammer dicht bij huis denken te kunnen laten. Wij gaan weliswaar alleen dameskle- ding in Schiedam verkopen, maar men zal dan ook terecht kunnen voor werkelijk alles op dit gebied. Het is ons bekend dat Schiedam een behoorlijk aantal inwoners heeft, waarvan een groot aantal vaak in Rotterdam inkopen gaat doen. Met het filiaal in de Nieuwe Passage maken we een dergelijke reis overbodig en daarom denken we hiermee ook precies in de roos te schieten." Karin v.d. Knaap SCHIEDAM Stichting Buurt- huis Nieuwland is op maandag 17 juli verhuist van de Alberdastraat 65 naar een nieuw onderkomen aan het Willem Dreesplein 2. Het gloednieuwe gebouw biedt aan- trekkelijke aktiviteitenruimtes. Bij de start van de aktiviteiten op maandag 4 September verwacht de stichting dan ook een grote toe- stroom van bekende en nieuwe be- zoekers. Het aantal vrijwilligge medewerkers is echter te gering. Vooral voor het aktiviteitenpakket van het jeugdwerk wordt door een tekort aan het aantal medewerkers grote problemen verwacht. Wie graag met kinderen en/of tieners zou willen werken wordt verzocht contact op te nemen met Guy De- mol, tel. 4738671, voor een vrijb- lijvend gesprek. Men kan natuur lijk ook gewoon even langskomen. SCHIEDAM Op donderdag 7 September om 14.00 uur zal er in Wijkgebouw Nieuwland aan het Dr. Wibautplein 165 een 50-plus koor worden opgericht. Het amu- sementskoor, dat de naam 'Old Sweet Songs' meekrijgt, is een ontspanningskoor voor dames en heren die de vijftig reeds zijn ge- passeerd en heeft tot doel mensen uit deze leeftijdsgroep gezellig met elkaar te laten zingen. Om de be- zwaren van het 's avonds over straat moeten weg te nemen, zullen de repetities 's middags worden gehouden. Elke donderdagmiddag om 14.00 uur zal er gerepeteerd worden en tussendoor zal er een kwartier koffie-pauze worden ge houden. Ook rolstoelers worden opgeroepen te komen zingen. De bereikbaarheid van het wijkcen- trum is namelijk optimaal en de re- petitieruimte op de eerste verdie ping is uitstekend met een ruime lift toegankelijk. Het repertoire zal bestaan uit Nederlandse liedjes van toen en nu. Enkele voorbeelden zijn: 'Huilen is voor jou te laat' en 'Mandolinen in Nicosia'. In over- leg met de dirigent is besloten dat er niet hoeft worden voorgezon- SCHIEDAM Zondag 3 Septem ber organiseert Muziekvereniging St. Radboud voor de twaalfde keer het kampioenschap 'Tonnetje ste ken' op het Kerkplein tegenover de RK-kerk in Schiedam-Kethel. De aanvang van het spektakel is 10.30 uur. Op het programma staan voorts nog een koffie-con- cert, een Rad van Avontuur, darten in een Engelse pub en sjoelen. Ook zal er voor de jeugd een springkus- sen worden opgesteld en een bal- lonnenwedstrijd worden georgani- seerd. Tenslotte zal men deze dag in Kethel terecht kunnen voor de verkoop van oude instrumenten. SCHIEDAM De zomervakantie is voor de meeste mensen alweer achter de rug en dat is het startsein voor tal van nieuwe aktiviteiten. Zo ook voor de Vereniging Vrien- den van het Stedelijk Museum die regelmatig concerten verzorgt in de aula van het museum aan de Hoogstraat. Het nieuwe seizoen wordt geopend met een lunchcon cert op woensdag 6 September van 12.30 tot 13.00 uur en wordt ver zorgd door hetDuo Fratres Coro na'. Het duo wordt gevormd door de gebroeders Silvain Kroon (vi- ool) en Vincent Kroon (piano). Sil vain maakte deel uit van het Natio- naal Jeugd Orkest en het Orkest Nieuw Sinfonietta Amsterdam. Vincent behoorae op 12-jarige leeftijd tot de finalisten in het Edith Stein-concours te Den Haag. Het duo geeft regelmatig concerten in binnen- en buitenland. Zo speelde het in de Kleine Zaal van het Con- certgebouw in Amsterdam en trad het meerdere malen op in het Mid- den-Oosten. Op het programma van het lunchconcert staan werken van Mozart en Brahms. Het mu seum is op woensdag gratis toegankelijk. Momenteel wordt er een selectie uit de topstukken van de collectie van het museum ge- toond en is het alleszins de moeite waard om dan even binnen te lo- pen. *V x. 4 f Z'67 Aegis Alarm- en Servicecentrale uw d™i™k. m Om. iorj. a> >4| ALEUT TUDENS UW AFWEZK3HHD urrcnnicui 52. 3065 JE Rooenlam -_r Teleton 010 280 62 22 MOTORS I lit tc4t *4* GET THE BEST Chef-redakteur LM. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur CIUAUICA AANBIEDING (zolongde voorraad strekt!) 40 m2 vloertegels 40 x 40 2 Groeps vloerverwarming Kompleet aangesloten en gelegd incl materiaal 3.650,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30 x 30 3.350,- Vf- >„'V, v*** flJlMW*' Sr. .4 sHUv''-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3