Kom met uw rijdende disco/concert-zaal naar de Kuip eh win een reis naar Los Angeles en Las Vegas Links buiten n Haal bij Correct het inschrijf formulier op BERGWEG 110, ROTTERDAM, TEL: 010-4.618.600 Sportflitsen uit de regio 'SMC moet wel realistisch blijven' De verwachtingen van Aad Andriessen Sport /A Paul de Roos begint aan eerste krachtproef in zijn ioopbaan Subwoofer kast berekening Kom naar de Kuip en laat uw trotse bezit door de jury beoordelen en maak kans op de geweldige hoofdprijs. De auto met het mooiste geluid en waar de apparatuur netjes is ingebouwd wint de prijs: een compleet verzorgde reis van 7 dagen naar de JBL fabrieken in Los Angeles en Las Vegas. |W> Voor deze fantastische dag kunt u een gratis Stereo afdelinq van onze winkel aan de Bergweg 110 te Rotterdam, u lain.met uw eigen auto meedoen aan de wedstrijd: Rijdende disco/concertzaal op wie e met als hoofdprijs een reis naar Los Angeles en Las Vegas Bereikbaarheid Correct: Nu kopen en binnen 30 dagen betalen zonder een cent extra kosten kan met de Correct Card. Betaling met bank- of giropas pincode Parkeren in de twee parkeergarages t.o. Correct Vakkundige specialisten van Correct en AEG Nederland, zijn op deze dag aanwezig. Zo kan er via de computer een berekening gemaakt worden over de grootte van een subwoofer kast. Verder handige tips voor het inbouwen van Car stereo apparatuur. Openingstijden: 010-4.618.618 Scheidsrechter is fluit kwijt Nieuwe lokatie Hogendijkloop Rene Mersch geeft schaak-simultaan Driemaal Chobin bij MW'27 Kampioenen 17 november gehuldigd Wheeler Waque spat tegenstanders nat Heren Juventus te goed voor sporthal Oost SCHIEDAM Het bestuur en de A-selectie van SMC swingden er zaterdagavond ouderwets op los tijdens een aangeklede 'borrel' in de kantine. Ze waren er weer al- lemaal en hadden allemaal weer het hoogste woord. Voorzitter Henk Offenberg, technisch adviseur Jan Lie- kendiek, secretaris Luuk Franken, pr-manager Aad Gudde, 'weldoener' Dick Post, om er zomaar een aan tal uit het topkader te noemen, dolden naar hartelust. In de spelershoek vielen de 'nieu we' gezichten op van Siem Poort, Martin Vermeulen, Alberto Baptista Lima en Ed win Berveling. Ook de oud- Feyenoorders Mario Been en Frenk Schinkels, jeugdvrien- den van verdediger Jan Mul der, waren van de partij. Het professionele duo staat echter (nog) onder contract bij een andere club. „Ze zijn en blij ven van harte welkom bij SMC, hoor", glimlachte Of fenberg fijntjes. „Maar ik denk dat we het dit seizoen ook zonder hen wel af kun nen." Vertrouwen MAASSLUIS -'t Wordt wel even wennen, op de bank bij Excelsior Maassluis. Want na tien jaar is het donderende stemgeluid van Eric Gudde vervangen door het onver- valste plat-Rotterdams van Aad Andriessen. De voorma lige Spartaan, werd na een zoektocht vol hindernissen de nieuwe technische baas van de Maassluise tweede klasser. En Andriessen is vooralsnog content met zijn nieuwe functie. „Het bevalt me prima. Organisatorisch is alles perfect geregeld. Ik denk echt dat er hier veel mo gelijk is." Knieblessure Supporters Woensdag 6 September 1995 in de Kuip MAASPOST SCHIEDAM XQ7.55 CORRECT - JBL CAR STEREO COMPETITIE DE WEDSTRIJD v.mahjL Concord AEQ-Telecom «n OeMtach. organ®"1" ln aamenwart. tig mot Correct Studio C«t6 DE SPELREGELS Hal tauatt xa aatt Mu^aam. end* 2-600,00 la BTW vak ondw da DE INSCH REIVING nodi0) Met de tram: lijn 4,6 en 9. Met de bus: 170,171 en 173 stoppen praktisch voor de deur en bus 35,39 en 40 stoppen bij Station Noord, ook vlakbij. Met de auto: volg de diverse aanwijsborden. Informeer naar de voorwaarden in onze winkel. maandag dinsdag woensdag_ donderdag vrijdag (koopavond) zaterdag_ J 1.00-18.00 uur _9.00-18.00 uur J.00-18.00 uur _9.00-18.00 uur _9.00-21.00 uur _9.00-17.00 uur VAN CORRECT VOETBAL Scheidsrechter Rini van Kampen is een pijnlijke ervaring rijker. Tijdens het jubileum mini-toernooi van de Schiedamse voetbalver- eniging Ursus raakte hij namelijk z'n fluit kwijt. De ervaring was des te pijnlijker omdat het hier een fluit betrof die hij cadeau had gekregen van zijn nog niet zo lang geleden overleden vader. De fluit herbergt een klein balletje in zich en is verder herkenbaar aan een ingegraveerde Engelse tekst. Scheidsrechters die tijdens het toernooi aan wezig waren, worden opgeroepen hun fluit eens op deze eigenschappen te inspecteren. Hij of zij die een fluit blijkt te bezitten die voldoet aan het sig- nalement wordt verzocht contact op te nemen met voetbalvereniging Ur sus. ATLETIEK De 17e editie van de Tino Hogendijkloop kent zaterdag 9 September een nieuwe opzet. Het parcours is in verband met de open dag in een sportschool aan de Van Viandenstraat verplaatst naar de Krabbe- plas en de Broekpolder. Als gevolg van de open dag vormt de in de Vlaar- dingse Westwijk gelegen sportschool niet alleen het decor van start en fi nish maar er zullen nog tal van andere activiteiten plaatsvinden. De als conditietest voor sportschool-leden opgezette loop start om 14.30 en staat open voor een ieder die denkt 5 of 10 kilometer te kunnen hardlo- pen. Op nummer (010) 4744223 geeft Gert Tiele eventueel aanvullende infor matie. SCHAKEN De Vlaardingse schakers van schaakvereniging HVO krij- gen er maar geen genoeg van. Nog maar kort geleden werd de traditionele zomeravond-competitie, met als winnaar Schiedammer Joost van Dam, afgerond. En donderdag 7 September staat alweer de nieuwe seizoensstart op de kalender. Tijdens de openingsavond zal HVO's clubkampioen Rene Mersch zijn kunnen demonstreren in een simultaan. Vervolgens worden er iedere don- derdagavond partijen gespeeld voor een interne competitie. Voorafgaand aan deze partijen die om 20.00 uur beginnen, wordt wekelijks om 18.45 uur getracht ook jeugdige geinteresseerden de schaakkunst bij te brengen. Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met Dirk Brijs, (010) 4600283 of donderdags een bezoek worden gebracht aan de tot speelzaal omgedoopte recreatieruimte van bejaardencentrum de Meer- paal. VOETBAL De Maaslandse voetbalvereniging uit 1927 heeft dit jaar een opvallend trio aan zijn selectie toe gevoegd. De familie Chobin koos dit seizoen massaal voor een vervolg van hun voetbalcarriere in het pitto- reske Maasland. Bobby Chobin, de oudste, wil na een wat ontspannen voetbal-periode bij o.a. Zwarte Pijl weer het beste uit zichzelf halen en daarbij zijn nieuwe collega's niet laten zakken. Adam alias Kees en Steven Chobin roemen de 'warme' sfeer bij MVV'27 en verwachten een rol te spelen in de strijd om het kampioenschap in de le klasse. Naast de Chobins hebben ook twee bij Excelsior Maassluis buiten de boot gevallen jeugd-spelers, Rob Kraijenbosch enRaymond van Baalen. de overstap naar Maasland gemaakt. SPORT Binnenkort ontvangen de Vlaardingse sportverenigingen weer een brief van Bianca Lagendijk. Namens de Vlaardingse raad voor sport en recreatie nodigt deze ambassadrice van de Vlaardingse sportwereld clubs en/of individuele sporters uit zich aan te melden voor de jaarlijkse huldiging van sportkampioenen. Aan lauwering gehechte sporters of teams dienen wel te voldoen aan de eis dat dit jaar op lokaal. regionaal, nationaal en/of internationaal niveau een titel behaald moet zijn. Voor hen die zich nationaal en/of internationa- le tevreden moesten stellen met een zilveren of bronzen troostprijs zal ook een plekje in de 'spotlights' gereserveerd worden. Op deze avond, die dit jaar op vrijdag 17 november gepland staat, wordt ook de sportprijs van de gemeente Vlaardingen uitgereikt. ATLETIEK Het bleek de juiste tactische zet afgelopen weekend in Heidelberg toen de Schiedamse rolstoelatleet Feike Waque tijdens de open Duitse kampioenschappen op de 5000 meter vanaf het begin de kop- positie opeiste. Die tactiek verschoonde hem namelijk van opspattend wa ter veroorzaakt door aan hem voorafgaande wheelers op de door de hevi- ge regenval doorweekte atletiekbaan. Als koploper zette hij zo natuurlijk wel zijn tegenstanders onder een extra douche en kon dan ook van start tot finish de koppositie handhaven, Naast zijn eerste prijs op de 5 kilometer zag Waque dit weekeinde kans ook op de 800 en 1500 meter een plaatsje op het erepodium te bemachtigen. Als Feike Waque, die de op 1500 en de 5000 meter al startbewijzen voor de Spelen van Atlanta op zak heeft, zijn vorm weet vast te houden, zal hij komend weekeinde ongetwijfeld ook weer goed presteren op de open Ne- derlandse kampioenschappen. Naast Waque zullen ook de Schiedamse at- leten Noorduin en Geeve hun kunnen tonen tijdens deze wedstrijden in Emmen. BASKETBAL Promotie naar de landelijke eerste divisie heeft ertoe geleid dat de heren van de Schiedamse basketbalvereniging Juventus voor hun thuiswedstrijden moeten verkassen naar sporthal Margriet, Sporthal Oost, hun vertrouwelijke thuisbasis. is door de Nederlandse Basketbal- bond niet goedgekeurd voor landelijk basketbal. De mannen van trainer Frans Wentholt maken dus dinsdag 19 September om 21.00 uur niet alleen voor het eerst kennis met de eerste divisie B, in een wedstrijd tegen CVB/Binnenland uit Barendrecht. maar ook met de voor hen relatief onbekende sporthal Margriet. De door Martin van Dijk gecoachte Juventus dames starten hun competi tie op 23 September om 18.30 uur gewoon in sporthal Oost met een wed strijd tegen Waddinxveen Flyers. Paul de Roos genoot met zijn echt- genote ingetogen van de muziek- avond met barbecue. Het was zijn eerste 'party' als hoofdtrainer van SMC. „lk probeer me hetzelfde te gedragen als vroeger", zei de 38- jarige Schiedammer in de rustge- vende ambiance van de bestuurs- kamer. ,.Mijn promotie bij SMC heeft me als mens niet veranderd, denk ik. Ook als hoofdcoach wil ik zoveel mogelijk mezelf blijven. Ik slaap nog steeds goed. hoewel ik geestelijk toch meer met mijn voet- balwerk bezig ben dan in het verle- den. Dat lijkt me logisch gezien de toegenomen verantwoordelijkheid en druk." Paul de Roos begint zondag aan zijn eerste echte krachtproef in zijn Paul de Roos, de nieuwe baas bij het immer ambitieuze SMC. nog prille trainersloopbaan. Op ei gen benen moet hij de competitie tot een goed einde zien te brengen, in de tweede klasse KNVB nog wel. „lk ga verder bouwen op het fundament dat Henk Salari bij SMC heeft gelegd". lichtte De Roos toe. ..Onze speelwijze zal nauwelijks verschillen met de tak- tiek in de voorgaande seizoenen. Dat betekent: een verzorgde op- bouw van achteruit, een soepel schakelende middenlinie en een hoge bal- en handelingssnelheid voorin. In de bekerwedstrijd tegen HBSS (3-0) liep het bij vlagen al perfect. Als we dat niveau het hele seizoen kunnen halen en vasthou- den, komen we goed weg." De Roos, werkzaam op de admini- stratie van het ziekenfonds DSW. is als sportman geboren bij Hermes DVS. Hij haalde zowei in voetbal als in cricket het eerste elftal. Een jaar of vijf geleden raakte De Roos, aangemoedigd door de toen- malige trainer Jan van der Velden (nu Ursus), in de ban van het trai ners vak. Hij haalde zijn diploma's en verliet in 1993 het warme Her- mes-nest om bij SMC onder Henk Salari (nu SVV) ervaring op te doen. Het klikte wonderwel tussen de assistent, de 'baas' en de club. Het trainersduo Salari/De Roos groeide uit tot een succesvolle twee-eenheid, die vrijwel op voet van gelijkwaardigheid functio- neerde. „We hebben veel en heel plezierig samengewerkt", beaam- de de nieuwe SMC-voorman. „Onze relatie is ook zeker niet voorbij nu Henk vertrokken is. We hebben nog regelmatig contact met elkaar." Bij zijn entree bij SMC hield De Roos geen moment rekening met een mogelijke stap naar het hoog ste niveau. Maar evenals Salari, die in 1992 zijn voormalige mentor Jan Rotgers mocht vervangen, kreeg ook hij het vertrouwen van het bestuur. „Ik geloof dat Henk Salari zelf in de publiciteit ooit mij als zijn opvolger naar voren heeft geschoven", stelde De Roos. „Mijn eigen inbreng en enthousi- asme zullen, al zeg ik het zelf, ook wel een rol hebben gespeeld in de besluitvorming. Ik ben in elk geval blij met de kans die het bestuur me biedt. Beter spelersmateriaal kan ik me niet wensen." Toch waakt De Roos voor al te ho ge verwachtingen bij de immer ambitieuze achterban van SMC. De hoofdmacht, versterkt met Li ma (DRZ) en Fames (Excelsior) en verzwakt door het afscheid van aanvoerder Harry van Kapel (ge- stopt, nu hulptrainer) en Rene van Gend (SVDPW), is al twee seizoe nen op rij ongeslagen in de compe titie. ..Die nederlaag komt eraan. daar kun je bij wijze van spreken op wachten", gaf De Roos te ken- nen. „Twee opeenvolgende ver- liespartijen zijn in de tweede klasse evengoed mogelijk. Ik ben er nu al mee bezig hoe ik het elftal daarna zal opvangen. Want teleurstellin- gen horen bij de sport, maar de si- tuatie mag niet escaleren. Geluk- kig weten de meeste spelers wel hoe de verhoudingen liggen. Ik hoop dat de rest van de vereniging ook snel went aan de nieuwe om- standigheden. Iedereen wil bij SMC graag naar de top, maar we moeten allemaal wel realistisch blijven. Je kunt niet in een keer doorstoten naar de hoofdklasse. Hoewel je het bij SMC nooit zeker weet." Het bestuur van de hoogst spelen- de Schiedamse voetbalclub heeft De Roos niet met een loodzware opdracht opgezadeld. ..Handhaven en als het even kan een periodetitel meepikken", verklaarde hij. „Daarin kan ik me goed vinden. maar uiteraard wil ik meer. Als ik het maximale uit de groep kan ha len en de blessures en schorsingen tot een minimum beperkt blijven. ben ik er stellig van overtuigd dat we bij de eerste vijf eindigen. Dat lijkt me een mooie uitdaging." Volgens De Roos is het krachtsverschil gering in de twee de klasse. ..We zullen niet, zoals in de voorgaande twee seizoenen, elke wedstrijd volledig kunnen do- mineren", besloot hij voordat hij zich weer naar de dansende meute spoedde. „ln de vierde en derde klasse waren wij de favoriete ploeg, die ongestoord het spel mocht maken. Dat zal dit seizoen anders gaan. Vele tegenstanders zullen ons zowel in fysiek als in technisch opzicht willen aftroeven. Daar ben ik echter absoluut niet bang voor, aangezien we de ver- schillende speelstijlen moeiteloos hanteren. We moeten alleen uitkij- ken dat we bij een voorsprong van 1-0 niet te snel en te gretig naar 2-0 willen uitlopen. Want in de tweede klasse wordt overmoed meteen af- gestraft." Norbert Kleinherenbrink Zijn eerste kennismaking met Ex celsior en haar publiek zal Aad Andriessen niet gauw vergeten. Het was op een warme zomer- avond, tijdens de eerste training van zijn nieuwe selektie. Toen merkte de trainer hoeveel ze in Maassluis van voetbal houden. Aad Andriessen: ,,Er stonden toen ik weet niet hoeveel mensen te kij- ken. Naar een training. Dat had ik bij de Sparta amateurs nooit mee- gemaakt. Ik beschouw dat ook als een prikkel. Zo zie je hoe erg deze club leeft bij de mensen." Aad Andriessen is al vanaf zijn eerste werkdag als oefenmeester van de Maassluise club nadrukke- lijk aanwezig. Op trainingen, maar ook tijdens de wedstrijden. De trai ner is te spreken over de voorberei- ding, waarin de Tricolores een meer dan goede indruk achterlie- ten. Andriessen: „Ik moet zeggen dat we vanaf de eerste dag goed bezig zijn. Nu de eerste oefenwed- strijden weg zijn heb ik veel spe lers aan het werk kunnen zien. Voor mezelf ben ik nu op een punt gekomen om naar een bepaalde basiselftal toe te groeien. Maar voorlopig ziet het er allemaal goed uit." Dat merkte ook het Maassluise pu bliek. Want na de gewonnen wed strijd tegen CVV. waren er al voor- zichtige geluiden over een eventu eel kampioenschap. Geluiden die Andriessen resoiuut de grond in boort. De ervaren Rotterdammer beseft heel goed dat een kampioen schap niet op bestelling te verkrij- gen is. Desondanks ziet Andries sen toch mogelijkheden in het nieuwe seizoen, waarin Excelsior is ingedeeld in de zware, maar leu- ke, tweede klasse B. „Ik ga er van- uit dat we goed meedoen", bekent hij, ..maar een kampioenschap kan en mag je natuurlijk niet eisen." Toch is er stiekeme hoop in de har- ten van veel Maassluizers. Hoop op eindelijk weer eens een feestje. Maar net als in de eerste klasse, worden er een divisie lager ook geen cadeautjes uitgedeeld. Aad Andriessen weet zelf overigens weinig van de tweede klasse zater dag. „Ik ken het zaterdagvoetbal niet zo goed", bevestigt hij, ..kwalitatief kan ik niet inschatten hoe goed deze klasse is." Maar wat denkt Andriessen van zijn eigen ploeg? ..Techniek heb ben we voldoende", constateert hij tevreden, „maar ik heb zo mijn twijfels over de instelling van be paalde spelers. En dat moet anders. Ik denk dat er een mix nodig is tus sen techniek en instelling om in de tweede klasse een woordje mee te spreken." In de oefenwedstrijd tegen eerste klasser ASWH zag de trainer zijn denkbeelden bevestigd. ..Toen zat er te veel diepgang in de ploeg, waardoor het evenwicht verloren raakte. Hoewel we voetballend be ter waren, scoorden we niet en ga- ven we achterin veel ruimte weg en waren we dus kwetsbaar." Werk aan de winkel dus voor de oud-prof. Maar Andriessen weet nog niet met welk systeem hij gaat spelen. „Ik heb over drie systemen gesproken. die ik laat afhangen van de tegenstander. Tegen een zwakke ploeg zullen we bijvoor- beeld 3-4-3 spelen en tegen een sterke opponent 4—4—2. Nu ben ik bezig om die systemen er in te brengen. Maar dat vergt veel trai ning." De selektie van Excelsior Maas sluis telt 26 namen, waarvan er nog zes moeten afvallen. Aad Andries sen heeft bewust gekozen voor een grote spelersgroep en legt uit waar- om. „Ik vind dat onderlinge con- currentie goed is voor de vereni ging. Kijk. dat er jongens afvallen is natuurlijk heel vervelend, maar je weet dat je met vijftien man naar een wedstrijd toe mag. Daarnaast moet het voor de jongens die afval len juist een extra motivatie zijn om terug te knokken. Ze moeten laten zien dat ze in die A-selektie horen. Spelers stellen immers zich zelf op." Het zijn de ijzeren wetten van de voetbalwereld, die Andriessen als geen ander kent. De Rotterdammer speelde zelf immers jarenlang op het hoogste voetbal- niveau bij zijn grote liefde Sparta. Toch was de Kasteelclub niet zijn eerste vereni ging. Andriessen: „Nee, ik ben be- gonnen bij TRH. een clubje dat nu niet meer bestaat. Op m'n elfde ben ik door Sparta benaderd en ik heb er tot m'n zevenentwintigste gespeeld. Nadat ik eerst alle jeugd- elftallen had doorlopen heb ik ne- gen jaar bij Sparta onder contract gestaan. waarvan ik zeven jaar in het eerste elftal heb gespeeld." Hij kende mooie jaren in Rotter dam en was er bij in die historische wedstrijd waarin Sparta de, des- tijds, Duitse topclub HSV uit het UEFA-cup toernooi stootte. Het was zelfs Andriessen die het defi- nitieve oordeel velde. ,,lk benutte in de strafschoppenserie de laatste en beslissende strafschop, zodat we door mochten naar de volgende ronde. Dat is absoluut een hoogte- punt in m'n carriere." Een knieblessure maakte daarna een einde aan zijn Ioopbaan. En hoewel voetbal op betaald niveau niet meer mogelijk was, bleef de liefde voor Sparta bestaan. ..Ik ben toen bij de Sparta-amateurs gaan voetballen", zegtt Andriessen, „dat was toen nog op eerste klasse niveau en ik heb ook nog twee jaar bij UVS gevoetbald, in de Hoofd klasse." Direct na zijn afkeuringsprocedure rolde Aad Andriessen het trainers- vak in, eerst als trainer van de lan delijke jeugd. later ook als oefen meester van de Sparta-amateurs. Andriessen beseft dat een goede jeugdopleiding onontbeerlijk is voor een vereniging. Op de langere termijn is de trainer dan ook vast van plan om zich met de jeugd te gaan bemoeien. „lk heb het nu ont- zettend druk met het eerste elftal", bekent Andriessen. ,,Dat be schouw ik voorlopig als m'n pri- maire taak, want het eerste elftal is het visitekaartje van de club. Maar daarnaast zal ik zeker veel wed strijden van jeugdteams bezoeken en over een tijdje zal ik de jeugd- trainers en leiders willen stimule- ren. Het contact met de jeugdtrai- ners vind ik enorm belangrijk. Met z'n alien moeten we zorgen voor een goede doorstroming van jeugd en voor een rode lijn die door de club loopt." Nu de seizoensouverture met Zwa- luwen nadert, roept Andriessen de Maassluise supporters op achter de club te gaan staan. De trainer heeft ter afsluiting zelfs een persoonlijke boodschap voor de fans. Andries sen: „Ik hoop dat de supporters veel wedstrijden zullen bezoeken en dat we samen een plezierige, succesvolle tijd tegemoet gaan. Verder hoop ik dat de supporters ook in een mindere periode de ploeg blijven steunen, dat is enorm belangrijk." MARTUN KRABBENDAM

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 7