et MaasstaD door d© j|r6nz6loz6 stan f 66 I I W fe 1 4-24 L September WB A rotterdam r lOLLANP AS! NO «C«'N£ QUALITY SiK I assor ti Volks NAbningen R95, grenzeloze stad 14-24 September: Internationale kunst en cultuur van dichtbij Met dit kunst- en cultuurevene- ment staat de grenzeloze stad centraal. Er zijn schitterende pre mieres en projecten in schouw- burgen en musea en daarnaast wordt in vier middagen de 'ver- borgen stad' zichtbaar gemaakt met Roots Unlimited. De ontdek- kingstochten van Roots Unlimi ted tonen de stad vol me,t eigen- lijk alledaagse, grenzeloze plekken in een nieuwe gedaante. Van riten en rituelen en culturele ontmoetingen tot en met storytel ling, traditionele liederen en mo- deshows. Voor informatie kunt u bellen met 06 - 899 88 90 (40 cent p. min.) R95: de eerste uit een serie R-evenementen zijn jaarlijks te- rugkerende festivals over kunst, de mens en hun stad. Jaarlijks aan de hand van een actueel thema. Ontwikkelingen die verwonde- ring, verbazing en zelfs verbijste- ring kunnen wekken en een bele- venis zijn voor wie er voor open wil staan. R-evenementen zijn het resultaat van samenwerking tussen tal van kunstenaars, kunstinstellingen en andere organisaties. Daar waar R95, grenzeloze stad de rijkdom aan kunst en cultuur in de interna- tionale stad toont, zal volgend jaar de wind uit een heel andere hoek waaien. R96 gaat over de mediamens, over virtual reality en de digitale explosie en de ge- volgen daarvan. Optocht:"Voor de vrijheid van de kleur Met het festivalpaspoort door de Grenzeloze stad Een stad zonder grenzen en dan toch een Paspoort uitbrengen, al- leen dat maakt R95 al uniek. Het paspoort tot de Grenzeloze Stad is een klein en handzaam pro- grammaboekje, dat een leidraad is voor de festivalbezoeker. Het paspoort geeft gratis toegang tot veel voorstellingen, voordeel op alle festivallocaties, tientallen guldens extra voordeel en het complete programma met alle te- lefoonnummers, prijzen en aan- vangstijden. Het festivalpaspoort kost vijf gul den en is ondermeer te verkrijgen bij het festivalcafe Grenzeloos Popular, de VVV Rotterdam, het Bespreekbureau van het Rotter- dams Dagblad, de Centrale Dis- cotheek en tientallen deelnemen- de instellingen. Voor informatie kan gebeld worden met 06 - 899 88 90 Spectaculaire optochten Een van de spectaculaire pro- gramma's van Roots Unlimited zijn de optochten op de twee za- terdagen (16 23 sept.) in het Oude Westen. Grote optochten met tientallen mensen, vaandels, wimpels en muziek kruisen kris- kras door de wijk. In de stoet rij- den minstens vier grote hoogwer- kers mee die het fantastische karakter van de optochten extra onderstrepen. De stoet is onmo- gelijk te missen vanaf 13.00 uur op een van de zaterdagen in het wijkparkje naast Nighttown/Pop- ular. Op ZONDAG winkels open De winkels in het Oude Westen gebied zullen op zondag 17 en 24 September open zijn. Was nor- maal gesproken de kruidenier of bakker dicht, op die twee zonda- gen in September kunt u gewoon terecht. De meest actuele programma-in- formatie van R95 staat op TV op Stadstext, pagina 400, de tele- tekstdienst achter StadsTV/Rot- terdams Dagblad TV en op het moza'ikkanaal Service Channel. Via het web-adres http://www.mediaport.org. vindt u ook alle informatie op Internet. e n van dichtbij 55 Rotterdam festivals ni samenwerking met MaasstaD weekbladen l'eksten Rotterdam I estivals en MaasstaD Weekbladen Normgeving I image Dangereuse en MaasstaD weekbladen Festivalfotogralie Tineke de I ange R95, grenzeloze stad: het pro gramma in een notedop Theater Vijf theaterpremieres: spectacu laire theatervoorstelling The Kitchen in de Schiecentrale, Ont- roerende heatrale Soaps in zie- kenhuis Dijkzigt, Musical over liefde en strijd Faja (=vuur) in de Schouwburg, Hoofden van Oaya- pok over de Indiaanse cultuur en het Epos van Sjeik Bedreddin over een Turkse vrijheidsstrijd. Beeldende kunst Kunstenaars aan de slag met het centrale thema Voedsel en Cultu- ren: in Centraal Station de moni- toreninstallatie Fast Forward, in de hal van het World Trade Cen ter het dynamisch kunstwerk: Still Movement, verder lezingen en discussies in Zaal De Unie, echt bijzonder en voor iedereen zijn de placemats en borden van kunstenaars in restaurants en eet- cafes en 'Heeft het gesmaakt?' in het Centrum Beeldende Kunst. Muziek Rotterdam World Music Festival 1995 in de Doelen met onder meer Dennis Winter, Bisserov Sisters, Fra Fra Big Band groepen uit India, Cuba, Turkije, Afghani stan, Kaapverdie, Brazilie Ma- rokko, Suriname en bijv. Andalu- sie; Le Monde du Ra'i festival in Nighttown met onder meer You- cef en Rai'land en in Lantaren/ Venster een weekend met zestig films over Wereldmuziek. Mode Wervelende modeshow, mode en lichaamsversieringen door Peter Jeroense in de Laurenskerk en Tattoo Bob in het Schielandshuis. Vertelkunst Verhalen over geboorte, initiatie, huwelijk en dood door vertellers uit Zuid-Afrika, USA, Engeland en Nederland in Odeon, Biblio- theektheater, 't Klooster en Stad- huis. Stadsprogramma De verborgen stad zichtbaar; moskeeen, begrafenisrituelen, Laurenskerk, ontmoetingen, mu ziek, dans, eten, Wintitrail; feest in het Oude Westen. Kids Unlimited Ontdek de verborgen stad met prijsvragen, eten logeren, speurtochten en het Kinderwe- reld-kookcafe. Historisch Perspectief Tentoonstellingen over Emigra te, Immigrate, Pilgrimfathers; Archiefwinkel, Maritiem Muse um en meer. Letteren, lezingen, discussie Het land dat in mij woont, het ze- vende Werelddeel, Turkije-Ne- derland; Orhan Pamuk, Margriet de Moor, Liifti Ozkok, Marion Bloem, Awee Prins, Buchi Eme- cheta, Pieter Pekelharing, Ras- heed Araeen en vele andere; De Unie, Gymzaal, Schouwburg. Voor informatie kunt u bellen met 06 - 899 88 90 (40 cent p. min.). Het gratis programmablad is te krijgen in Grenzeloos Popular, VVV, Bespreekbureau Rotter- dams Dagblad, Bibliotheek en tientallen andere uitgaansgele- genheden en openbare plekken in de stad. Het festivalpaspoort met honder- den guldens voordeel is eveneens op tientallen plekken (incl. bo- vengenoemde) te koop. Hoe te reizen in de Grenzeloze Stad Voorop staat dat u kunt wandelen, op deze manier staat u letterlijk middenin de stad. R95 zorgt uiter- aard ook voor vervoer. Let wel: beperkt vervoer. Zes duidelijk te herkennen personenbusjes -zeven persoons- rijden als het ware een acht door het festivalgebied waar- bij ze alle verderweg gelegen lo- caties aandoen. Vertrekpunt is het speciaal gebouwde busstation naast Nighttown. Hiervandaan vertrekken minimaal ieder kwar- tier, of als ze vol zijn, de busjes voor hun tocht. Een vierrittenstrip kost op vertoon van het festival paspoort/2,- en/4,-zonder. Het busstation is ook standplaats voor de betjaks: vier van deze voor Azie zo typische fietstaxi's worden tijdens R95 ingezet als vervoer. Let op, de ritprijs komt tot stand na stevige onderhande- ling met de berijder. Wilt u weten hoe zo'n fietstaxi eruit ziet kunt u alvast even langsgaan bij Van Da- len rookartikelen op de Meent no 17. Daar staat er iedere dag een te pronken. U kunt ook het gebruikmaken van het normale openbaar ver voer. Tramlijnen tion West-Rruiskade/Middelland- straat/v. Citterstraat; 1 en 7 Eendrachtsplein/Nieuwe Binnen- weg; 4 Eendrachtsplein/Willemskade; 5 Hofplein/Churchillplein/Blaak; 3 en 13 vanaf Blijdorpzijde richting Miil- lerpier (Schiecentrale); 9 vanaf Centraal Sta- Tram- en buslijnen vanaf NS sta tion Blaak Churchillplein/Leuvehaven/West zeedijk/Mullerpier; tramlijn 6 Westblaak/Mathenesserlaan/v. Citterstraat; buslijn 32 Het Festivalcafe Hart van de Grenzeloze Stad en the 'hotspot to be' is Grenzeloos Popular, Westkruiskade 26 naast Nighttown. Hier is van 14 t/m 24 September iedere dag wat te doen. Op de weekenddagen van af 12.00 uur en door de week vanaf 16 uur kunt u hier uw rou te uitzoeken, reserveringen ma- ken, eten, drinken en ook een spannende avond meemaken waarbij een of meer mensen, cen traal staan. 'De Avonden Vanavonden vol verrassingen met spannende Rotterdammers. donderdag 14 sept, ope- ningsavond ingevuld door Terts ROTTERDAM Brinkhoff, trekharmonicaspeler, bedenker van de Avonden, char- meur en bovenal organisator van het reizende theaterfestival de Pa rade. vrijdag 15 sept: Le soir Culinair met onder andere Felice, een avond rond het genieten van eten door de beste koks in Rotter dam zaterdag 16 sept: Do nald Jones en Eugene Redmond verzorgen een wervelende avond met dans, muziek en zang. zondag 17 sept: Sport ster Nelly Cooman en trainer Ome Jan Schildkamp met gedich- ten, filmpjes lekker eten en veel meer. maandag 18 sept: Char les Doest van Class, Surinaamse en Antilliaanse avond; eten drin ken, dansen. dinsdag 19 sept: Maar- ten van Gent& Piet Legerstee, muziek en alternatief theater door voorheen de heren van Mazou woensdag 20 sept: Mar cel Haug, geflipte dichters, bizar re muziekformaties; kortom Sub- zine donderdag 21 sept: Joke Brouwer en Alex Adriaanse, V2 met instabiele media en kunst ja of nee? vrijdag 22 sept: the Co ming directors of theatre, John Leerdam en Dave Schwab, geven acte the presence zaterdag 23 sept: Luc en Joris Lutz, acteurs en Rotterdam mers, vader en zoon met hun ver- haal. zondag 24 sept: Ho thouse, slotfeest van R95 grenze loze stad in Popular en Night town, not to be missed by anyone! Meer weten: 06 - 899 88 90. Met MaasstaD op avontuur We kunnen ons ook goed voor- stellen dat u nieuwsgierig bent naarde 'grenzeloze stad'. Daarom.. Hebben we een spannend pro gramma samengesteld dat zowel de meer bekende onderdelen van R95, grenzeloze stad omvat als de onbekende, naam'Roots Un limited'! Om in het grote aanbod wat rich- ting te geven hebben we een aan- tal routes uitgewerkt. De Routes van Roots Unlimited Algemeen: aanvang alle routes om 12.00 uur bij het festivalcafe Grenzeloos Popular Hier hoort u de laatste nieuwtjes, ontmoet u andere festivalbezoekers en zet u uw route uit. Ook kunt u een van de voor u geselecteerde routes volgen. Deze staan afwisselend vermeld tussen de voordeelcou- pons. Let op, bij sommige routes staat een datum. Deze routes zijn vanwege de gekozen program- ma's alleen op die dag te volgen. Belangrijk: Routes kunnen alleen in het weekend gevolgd worden. Op de pagina's 2,3 4 leest u al- les over het Roots programma, de ontdekkingsroutes die te volgen zijn en het kinderprogramma. Voor alle duidelijkheid.... Overal waar een toegangsprijs vermeld staat, geniet u met uw festivalpaspoort minimaal dezelf- de korting als met een CJP jonge- renkaart. Alleen is het paspoort natuurlijk niet aan leeftijd gebon- den. Voor informatie kunt u bellen met 06 - 899 88 90 (40 cent p. min.) lOORNBOS

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 15