Brandweer gunt publiek blik achter de schermen )E jssrrs. Sergio Camargo in Stedelijk Museum VIDEO- RECORDER Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? zie Pluspagina. x NIEUWE Tarieven vergunningen bewoners stadskern wellichtomlaag 111 NIEUWE PASSAGE ENS EUGE Breukhoven voor even terug waar het begon Generale repetitie Miniplaybackshow Karateka'swillen eindelijk eigen ruimte Inspraakavondparkeerplan Onderzoek woningen in uitvoering X. Vastenaktie Spoorkunst Dahlia's Bridge Deze week in uw brievenbus ter gelegenheid van de opening van de RENAULT lie elders in dit bind FOTO VIDEO AUDIO BETER IN BEELD... EN GELUIDI EHBO Schiedam p a s s a e 8 e H I I A M Relax fauteuil MANHATTAN als het om wonen gaat g PHI LI PS PR-342 ATF-3 TELEFOON Van 799 Nun stereo 9e pDc, SV, 4 k°pPlbediening FOT# VIDE# AUDI! AKAI INTELLIGENT HQ EDITIE-OPLAGE 42.850 WOENSDAG 13.SEPTEMBER 1 Over de Vesten 3a 3116 AD Schiedam Tel. 010-4738322-Fax010-4731589 Bezorging: 010-4514555 SCHIEDAM voor de tiende keer heeft de werk- groep Oecumenische Vas tenaktie Schiedam-Noord inhoud gegeven aan het Vas- tenproject. Gedurende de Veertigdagentijd was zij sa- men op weg om via de kerk- en en de schoien in Schiedam-Noord begrip en belangstelling op te wekken voor de noden van de men- sen in een gekozen project- land. Dit keer was dat de Pe ople's Movement for De velopment te Martandam in het zuiden van India. Deze organisatie werd in 1976 op- gericht door vrijwilligers om armen te organiseren. Er werd begonnen met on- derwijs en het opzetten van kleuterseholen, ook met het doel de moeders te verlich- ten van hun taken. De moe ders organiseerden zich en spoedig kwam het accent te liggen op de vrouwengroe- pen. Het thema van de Vas tenaktie was dit jaar: Kie- zen om te delen, vrouwen delen mee. De totaalop- brengst is fl.26.605,04 ge- worden. Dit bedrag is in- middels overgemaakt aan het Centrum voor Zending en Werelddiakonaat van de Gereformeerde Kerken. SCHIEDAM Van 9 Sep tember tot en met 8 oktober realiseert de Stichting Rot terdam - Vladivostok in de hal van station Schiedam - Rotterdam-West de exposi- tie Rotterdam - Vladivostok rond het thema reizen en af- stand. De opening vond vrij- dag 9 September plaats. De expositie gaat vooraf aan een kunstmanifestatie die volgend jaar zowel in Ne- derland als in Rusland zal plaatsvinden, met een uit- wisseling van kunstenaars uit beide landen als gevolg. De kern van de manifestatie is het realiseren van kunst- werken langs het spoor van de twee uiterste stukken van het traject Rotterdam - Vla divostok. In Nederland is dat het traject Hoek van Holland - Rotterdam en in Rusland Vladivostok Oegolnaja. De expositie be- staat uit 82 plannen van Ne- derlandse en Russische kun stenaars en is geopend op woensdag tot en met zondag van 11.00 - 19.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM De 180 gulden die bewoners moeten gaan be- talen voor een vergunning die recht geeft op een plaats in de binnenstad is nog geen vaststaand feit. Dat antwoordde wet- houder L. Hafkamp maandagavond aan de raadscommissie voor verkeer en vervoer en aan burgers, die weer de mogelijk tot inspraak hadden gekregen. Hafkamp zegde de commissie en bewoners toe, er alles aan te willen doen om de kosten voor met name de bewoners van het centrum te verlagen. Van zo'n eventuele verlaging wil de wethouder liever bewoners laten profiteren dan bedrijven. Die laatste categorie betaalt in de huidige opzet fl.420,- voor een parkeervergunning. rechtelijke procedures was Haf kamp niet onder de indruk. Vol- gens hem maken deze geen schijn van kans, tenzij de gemeente pro- cedurefouten zou maken. Het parkeerplan is voor een be- langrijk deel gebaseerd op ge- meentelijke tellingen van de par- keerdruk. Vooral mevrouw Fluiter liet geen spaan van die tellingen heel. Studenten van de Erasmus Universiteit zouden het volgens haar beter kunnen. „Dit onderzoek verdient de naam van onderzoek niet. De diepgang ontbreekt en de basis is minimaal. Statistisch en wetenschappelijk gezien is het niet verantwoord." Hafkamp sputterde tegen dat de onderzoeksopzet wel valide en bovendien gebruikelijk was. Om het meningsverschil uit de wereld te helpen werd afgespro- ken dat ambtenaren van de afde- ling onderzoek contact met mevrouw Fluiter zullen opnemen. Hafkamp zei ook de opmerkingen van de inspreker Klein Breteler te zullen meenemen. Deze pleitte er- voor in het bewuste gebied duide- lijke grenzen aan te geven en de parkeerplekken goedkoper te ma ken, naarmate deze verder van het centrum af liggen. Duidelijk werd dat de feitelijke in- voeringsdatum van 1 december waarschijnlijk niet wordt gehaald. In dat geval hoopt Hafkamp op I januari 1996 het systeem in te voe- ren. De heer Coppens van het Cen- trummanagement wees erop dat, nu al en zonder overleg, het gratis parkeren aan de Buitenhavenweg is opgeheven. Hafkamp erkende niet overlegd te hebben, maar be- twijfelde of het besluit nog tijdelijk kan worden teruggedraaid. SCHIEDAM Op 18 maart bestond de Dahlia Vereniging Schiedam twin- tig jaar. In deze twintig jaar heeft de vereniging een schat aan prijzen gewonnen op internationale en andere dahliatentoonstellingen, met als recente hoogtepunten zil- veren medailles op de we- reldtentoonstelling de Flo- riade in 1992 en de grote Ju- bileumtentoonstelling van de Nederlandse Dahlia Ver eniging in 1993. Op de on- langs gehouden lOe Zomer- bloemententoonstelling te Naaldwijk, een tentoonstel- ling van hoofdzakelijk be- roepskwekers op het gebied van bloemen heeft de Vaste keuringcommissie van de KMTP (een beroepsjury op het gebied van bloemen) ons, als enige amateurinzen- der: 2 eerste; 5 tweede en 2 derde prijzen toegekend, terwijl de lOe inzending slechts 0.1 punt tekort kwam om in de prijzen te vallen. Om ook de burgers van Schiedam en de regio rond Schiedam van de bloemen- pracht te laten genieten, presenteert de vereniging op 16 en 17 September 1995 een grootse Jubileumshow in de zaal van Tafeltennisvereni- ging De Reling aan de Singel 8 te Schiedam. (De Singel loopt parallel met de Broersvest aan de Rotter- damse zijde). De tentoon- stelling is beide dagen ge opend van 10.00 uur tot 17.00 uur. Hafkamp deed echter geen harde beioften over verlaging. Hij wees erop dat het de bedoeling is dat het nieuwe parkeerregime 'ongeveer budgettair neutraal' uitpakt: het moet de gemeente niet veel meer kosten dan het oplevert. G. Kap- tein (CDA) meende wel ruimte in die formulering te ontdekken. Hij vond dat het parkeerplan 'de ge meente ook wat waard moet zijn- '.De wethouder liet echter door- schemeren dat hij een verlaging niet alleen kan doorvoeren, aange- zien binnen het college ook een wethouder van financien zijn be- langen heeft. Echter, als de ge- meenteraad de politieke keuze wil maken geld bij te leggen voor ta- riefverlagingen dan is Hafkamp daar zeker voorstander van, zo bleek in de extra inspraakronde. waarvoor de belangstelling overi- gens minder groot was dan voor eerdere ronden. Een wijziging ten opzichte van eerdere voorstellen betreft de tij- den waarop de regeling geldt. Van de oorspronkelijke 17.00 uur 's avonds gaat dit, behalve op koop- avond, naar 18.00 uur's avonds, het tijdstip waarop de meeste win- kels sluiten. Na dat uur mogen ook niet-centrumbewoners in het par- keergebied gratis parkeren. De meeste insprekers uit de zaal vonden dat de gemeente slecht naar hun eerdere opmerkingen en schriftelijke bezwaren had geluis- terd en dat in het verslag van een eerder gehouden hoorzitting hun verhaal slecht was overgekomen. Inspreker Vis zag zelfs geen enkel verschil met de eerdere plannen en concludeerde dat de gemeente minachting voor de insprekers heeft gehad. Nieman meende dat de plannen met veel propaganda waren omgeven. terwijl hij juist vond dat er ook politiek helemaal geen draagvlak voor het plan be stond. Hij verwachtte dat de ge meente flink last zou krijgen van bestuursrechtelijke procedures die op zijn minst tot uitstel zouden lei- den. Een aantal raadsleden gaf echter aan dat er wel degelijk een behoorlijke consensus bestaat over de hoofdlijnen en het principe van het parkeerplan, dat de leefbaar- heid van het centrum moet vergro- ten. Van de dreiging van bestuurs- SCHIEDAM - Even ontstond er een oploopje op de brug aan de Noordvestsingel. In het an- ders zo serene water waren brandweerlieden van de Schiedamse Gemeentebrand- weer druk in de weer om het een en ander op te duiken. Verschil- lende voorbijgangers besloten daarom te blijven staan om te kijken wat er nu precies aan de hand was en hoe groot de om- vang van de ramp was. Al snel bleek dat de echte ramptoerist voor niets was gekomen. Alles wat zich hier nabij de kazerne afspeelde, bleek slechts in scene te zijn gezet in het kader van de jaarlijkse Open Dag. De Schiedammer stond daardoor zaterdag 9 September nog veel meer aktie te wachten, Een jon- gensdroom ging voor menigeen alleen al in vervulling door voor eenmaal plaats te nemen achter het stuur van de rode ladderwa- gen. Daarnaast bestond natuur- lijk de mogelijkheid om ook zelf eens de brandspuit ter hand te nemen. Daarna trokken de be- zoekers weer naar de binnen- plaats, waar een bekneld per- soon uit een auto moest worden gered. Wie niet .zoveel zin had in aktieve deelname aan het spekta- kel, was ook aan het goede adres. Bij de stand van de afdeling Pre- ventie kon men zich laten advise- ren over de brandveiligheid van de eigen woning. FOTO WILLEM DE BIE SCHlEDAM - In Schiedam vindt op dit moment een onderzoek plaats bij de woningen van Wo- ningstichting Noordvest en de Wo- ningbouwvereniging Schiedam. Bekeken wordt of de toegankelijk- heid van de woningen geschikt (te maken) is voor huisvesting van ou- deren en gehandicapten. Schiedam doet hierbij mee aan een landelijk experiment, de Seniorenscore van de Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting. Een groep vrij willigers (ouderen, leden van de Vrouwenadviescommissie en van de Ouderenbonden) meten letter- lijk de toegangsdeuren en ni- veauverschillen die zij tegenko- men op weg naar dc voordeur van de woningen. Hoe breed is de smalste deur en hoe hoog is de hoogste drempel, tree of trap? Dan houdt het onderzoek op: er wordt niet in de woningen gemeten. Re- sultaat van het onderzoek is een overzicht van woningen die toegankelijk zijn voor mensen in een rolstoel, voor ouderen met een looprekje of rollator en woningen die in principe geschikt zijn voor ouderen zonder mobiliteitsproble- men. De rest van de woningen komt in de categorie: ongeschikt voor ouderen. Met dit overzicht kan dan verder worden gewerkt door verschillende instellingen en afdeTingen van de gemeente. Het onderzoek is een samenwerkings- project van de twee Woningbouw- corporaties, de gemeente Schiedam, de Ouderenbonden en het Ouderenwerk. SCHIEDAM De Gusto bridge- club is weer van start gegaan. Op 5 September opende de bridgeclub haar deuren voor het nieuwe sei- zoen. De vereniging is te vinden aan de Maasdijk 1 in Schiedam, t.o. het terrein van de vroegere Gusto-werf. Voor meer informatie: 426 72 59. "V. Lekker luieren in deze verstelbare fauteuilj Uitgevoerd in zwart buisframe met keuze uit 3 modeme kleuren echt leder. Kompleet met voetenbankje. Magazijnprijs Nu van 759.- voor' 598r Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel, Tel. 010 - 4518844 Hillelaan 30-39 t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, Tel. 010-4852273 fD0RZ0 EEN EIGEN MANIER VAN LEVEN De klant centraal, de auto optimaal Uw Renault - dealer voor Schiedam en Vlaardingen James Wattweg 12-14, 3133 KK Vlaardingen. Tel. (010) 4353533 Portable telefoon Licht gewicht; 280 gram Bereikbaar In geheel Nederland, Finland, Noorwegen, Zweden, Zwitserland Geheugen- capaclteit voor 49 namen en nummers Grote LCD-display voor alle info Inclusief accu en 220 volt lader. klein SCHIEDAM In het Stedelijk Museum Schiedam is tot en met 15 oktober een tentoonstelling te zien van sculpturen van de Bra- ziliaanse kunstenaar Sergio Ca margo. Camargo heeft in de ja- ren vijftig en zestig veelvuldig deelgenomen aan internationale tentoonstellingen zoals de Bien- nales van Venetie, Sao Paulo en Parijs en de Documenta in Kas- sel. Vele musea, zoals de Tate Gallery in Londen, het Musee de I'Art Modeme de la Ville Paris en het Kroller-Miiller Museum hebben werk van hem in de col- lectie. Camargo heeft in 1946 les gehad van Lucio Fontana, wiens pogin- gen om de grens tussen sehilder- en beeldhouwkunst op te heffen, grote invloed zouden hebben op Camargo's denkwijze. Na aan- vankelijk bronzen beelden in de stijl van Laurens te hebben ge- maakt, vond Camargo zijn grote inspirator in Brancusi, die hij ve le malen bezocht. In zijn werk zijn dan ook vele overeenkom- sten met Brancusi te vinden: het spel met volume en (opper)vlak, de organische vorm gecombi- neerd met een geometrische compositie en de belangstelling voor de werking van licht op de sculptuur. Maar zijn werk heeft een zeer eigen karakter dat zich ontwikkelde van de complexe re liefs uit de jaren zestig, die raak- vlakken hebben met Pop-art, ki- netische kunst en Zero, tot vormen die doen denken aan Mi nimal Art. Na een periode van witte reliefs in hout, werkt Ca margo vanaf begin jaren zeven- tig alleen nog maar in helderwit of gitzwart marmer. In deze beelden onderzoekt hij de rela- ties tussen volume en het vlak, waarbij begrippen als mono- chroom, herhaling en motieven, serieel werken en toeval, type- rend voor de jaren zestig, een be- langrijk rol spelen. Het Stedelijk Museum is te vin den aan de Hoogstraat 112, en is geopend van dinsdag t/m zater dag 11.00-17.00 uur; zon- en feestdagen van 12.30-17.00 uur. Bij afsluiting van een abonnement. Excl. B.T.W. ill kunt al een abonnement afsluiten vanaf 24,75 per maand, excl. B.T.W. let Mobiele Netwerk van PTT Telecom INFORMATIE TELEFOON 010-4610106 Rotterdam Hoogstraat 141 Rotterdam - Winkelcentrum Zuriplein Rotterdam 2e Middellandstraat 23 Rotterdam - Groene Hiedqk 173 Rotterdam Bergse Dorpsstraat 32 Rotterdam - Winkelcentrum Oostertwf Vlaardncen Dordrecht Leiden Den Haag Zoetermeer -Liesveld 14/ - Voorstraat 274 - Haarlemmerstraat 170 Venestraat 8-10 Stadshart Passage Capelle a/d Ussel - Centrumpassage 103 SCHIEDAM - Bedrijfshulpverle- ners die door de nieuwe Arbo- wetgeving door hun werkgever wel of niet verplicht zijn een EH- BO-cursus te volgen, slokken nog- al wat cursusruimte op bij de be- staande EHBO-verenigingen. Hierdoor zijn deze verplicht extra cursussen te organiseren. Degenen die hiervan gebruik willen maken, kunnen zich alsnog melden. Er wordt les gegeven in zaal de Ark in de wijk Groenoord. Informatie: tel.4706303 of 4706244. Zie pag.TX001

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 1