MaasposT Scidam-schildje voor Fabristraat Wegwerkzaamheden MaasposT KORT Renault Rotterdam A ,a f. 389,- Filevorming en Vertraging op Stadsradio Rotterdam MaasposT Mini-playbackers auditie Afstands- bcd i c stul«|( "j 06-0694Mjggj Activiteiten dienstencentra Sporten Open Dart toernooi KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM In de kleed- kamer hangt een ontspannen sfeer. Kwiebus rent vrolijk een rondje, Mariah Carey legt de laatste hand aan haar kapsel en de jongens van Queen onderwerpen de in- strumenten aan een laatste check-up. Wanneer de ar- tiesten echter een voor een de ruimte betreden waar een vijfkoppige jury moet be- slissen over een deelname- plaats aan de Mini-play- backshow van zondag 24 September, veranderen de kinderen in een oogwenk in de door de wol geverfde we- reldartiesten in wiens huid zij deze middag zijn gekro- pen. Officieel heten de op- tredens een auditie te zijn, maar balletpedagoge Tosca Balm blijkt het met deze be- naming niet zo nauw te ne- men. „Wie er afvallen? Wanneer ze alle tien goed zijn, dan doen ze gewoon al- lemaal mee. Ieder kind is voor mij gelijk." SCHIEDAM De deuren van de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat gaan ook zaterdag 16 September weer open voor al le liefhebbers van klarinetmuziek. Vanaf 15.00 uur treedt in deze kerk namelijk het Radbout Klarinet Kwartet op. De toe- gang is gratis. Harmonia Informatie-avond De Harg Kleuterdans Schaken Kleding- en speelgoedbeurs Profeet Jongensclub RENAULT V.D. VALK ELECTRONICS Inkoop-verkoop-reparatie audio-video-KTV Satelliet Schotels ASTRA SERVICE I I Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Woensdag 13 September 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM De predikbeurten voorzondag 17 September 1995. Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds.W. Slob Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.G. de Lang Bevestiging ambtsdragers Aanvang: 17.00 uur Ds.P. Kolijn Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.S.C.B. Hermanus Schrift en Tafel. sow Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein Aanvang: 10.00 uur Ds.W.R. van Wieren Startzondag Magnalia Dei kerk, Albardastraat Aanvang: 10.00 uur Ds.A.N. Verheul Schrift en Tafel Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.S.C.B. Hermanus Schieland-ziekenhuis Hal polikliniek Aanvang: 10.30 uur Mw.I.A. Sille-Felman Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College Aanvang: 10.00 uur Cand.C. Molenaar Grote Kerk Aanvang: 17.00 uur Ds.P. Kolijn VrijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Westvest 90-92 Aanvang: 10.30 uur Ds.Mr.L.H. v.d. Bilt R.K. Parochie H.Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106 Hoogmis Aanvang: 09.15 uur Herenkoor I.H.D. Eucharistieviering Aanvang: 11.00 uur Pastoor P.M. Vismans, Diaken P.M. Martens Kapel Huize Frankeland Huisviering Aanvang: 09.15 uur Leger des Heils Pastorietuin 4 Aanvang: 10.00 uur Kapt.en mevr. A.J. Plaisier Een overzicht van de activiteiten in de Schiedamse dienstencentra. Zondag 17 September: Feestelijke start the-dansant seizoen in dien- stencentrum de 4 Molens van 13.30-16.30 uur, toegang fl.2,50. Met muzikale begeleiding van Joh- hny Sunshine (keyboard en zang). Woensdag 20 September: Biljart- toernooi in diensiencentrum de 4 Molens van 9.30-16.00 uur. Woensdag 20 September: Bingo in dienstencentrum de 4 Molens van 13.30-16.30 uur, 5 rondes voor fl.5,-. Donderdag 21 September: Bingo in dienstencentrum de Woudhoek, van 13.30-16.30 uur. 6 Rondes voor fl.6,-. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004289 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur 'We gaan het gewoon doen, dan is er niks aan de hand' Over professionele kandidaten heeft Tosca deze middag geluk- kig niet te klagen. Stuk voor stuk hebben ze zich de act of gewoon- ten van hun artiest goed eigen ge- maakt. Vaak is ook de hand van een creatieve moeder of oma te herkennen in de aankleding of make-up. De supportergroep die vanwege de concentratie niet kan worden toegelaten tot de auditie- ruimte aan de Grote Markt, moet noodgedwongen in uiterste span ning achterblijven in de kleedka- mer. Vol trots vertelt men elkaar daar over de eigen ster en de in- spanningen die er reeds thuis zijn verricht voor de spiegel. En na- tuurlijk over het moment waarop zoon- of dochterlief met de mede- deling kwam ook eens een kansje te willen wagen voor de micro- foon en besloot een sollicitatie- brief te schrijven naar de organi- satie. Dat was voor sommigen nog best een klus, want nog niet iedereen is het lezen en schrijven al machtig. Annette Kooij van ca fe 't Proosje, initiatiefneemster van de show, had vervolgens de moeilijke taak om uit alle binnen- gekomen brieven een selectie te maken. De tien meest veelbelo- vende acts staan daardoor van- De deelnemertjes aan de Miiplaybackshow. daag voor het voetlicht. Omgeto- verd in de artiest van hun dromen voeren ze hun show tot in de fi nesses op, want oog voor detail kan deze kinderen niet worden ontzegd. Voor de kleinigheidjes waar (nog) niet genoeg aandacht aan is besteed, is Tosca in de zaal. Met haar kennersoog neemt ze elke stap, elke draai nauwkeurig op en brengt na afloop verslag uit aan artiest en begeleider. Over Janis Joplin, in de persoon van de 9-jarige Rachel, kan ze echter kort zijn. De show is inge- togen en gelardeerd met alle attri- buten die Joplin destijds wereld- faam brachten. Het hippiehaar sluik om het gezicht en een (niet aangestoken) sigaret in de hand, is ze niet van echt te onderschei- den. Wanneer uitvoerend artieste Angela haar 'Doodgewone kat' ten gehore heeft gebracht, komt echter het eerste euvel boven wa ter. ..Jullie moeten naar de echte show lege bandjes meenemen hoor, want nu zit hier direkt een ander liedje achter. Dat hoort het publiek straks, want de mensen van de techniek kunnen het niet eerder afzetten." Het probleem blijkt meerdere kandidaten te kwellen. Zodra de kleine zee- meermin haar ontroerende liedje heeft beeindigd, wordt de jury di rekt weer met beide benen op de grond gezet door een zware man- nenstem die de luisteraar duide- lijk maakt dat het bandje nu kan worden omgedraaid voor nog meer avontuur. Aan de deur geeft Tosca de zeemeermin nog een gouden tip mee. ,,Doe iets aan je topje. Daar gaan de jongens straks echt vervelend over doen. Vervolgens is het de beurt aan de twee zusjes Michelle en Samant- ha die zo lijken te zijn weggelo- pen uit een show van Madonna. Identiek gekleed in een uitdagend rood met zwarte combinatie zin- gen zij hun 'Think of You'. De show blijkt in slechts een week te zijn ingestudeerd. maar de jury is laaiend enthousiast. Backstage doet Tosca natuurlijk verslag. „Het was hartstikke leuk, maar je moet er wel rekening mee houden dat de oudste niet de hele tijd voor die kleine gaat staan. En die microfoontjes zijn fantastisch hoor. Wat een leuk idee." De zusjes zelf zijn ook uitermate in hun sas met het unieke idee van hun moeder. „Tijdens het oefe- nen thuis waren ze telkens hun microfoon kwijt, wanneer ze hun handen omhoog deden of zo. Toen heb ik aan de hoofdtele- foontjes van de walkmans dicht- binders van de vuilniszakken ge- bonden, zodat ze een microfoon a la Madonna op konden doen.' Even is er daarna paniek in de tent. Het optreden van Ruth Jacott staat op losse schroeven omdat er op het meegebrachte bandje van alles staat, behalve het liedje 'On- derweg naar morgen'. Ook hier biedt Tosca de helpende hand. Een gil naar haar man die boven zit en het liedje zal meteen wor den opgenomen. ..We moeten die moeders zeggen dat ze de lipjes uit de bandjes drukken, want die kinderen gaan met die bandjes aan de gang en drukken natuur lijk op opname", drukt Tosca haar medewerkers op het hart. Mariah Carey is gelukkig flexibel genoeg om de tijd op te vullen met een prachtig lied dat ze op de bekende gevoelige wijze brengt. Vervolgens kunnen de jongens van Queen beginnen met het in- stalleren van de instrumenten. Een spetterend optreden volgt, met een keyboardsolo als toegift. Zodra de 12-jarige Kim de auditie heeft besloten met wervelende house, komt aan het wachten van de anderen eindelijk een einde. Na de snoep en de bemoedigende woorden van de jury, valt dan te- gen de klok van vier het verlos- sende woord: iedereen mag 24 September meedoen. ,,Maar eerst gaan jullie nog twee weken flink je best doen, zodat alles spettert en spattert. En dan zullen we ie dereen in Schiedam eens wat la- ten zien." Het artiestenkamp knikt instemmend en is zichtbaar opgelucht. Een jongen kan zijn enthousiasme niet meer voor zich houden en valt spontaan bij: ,.We gaan het gewoon doen, dan is er niks aan de hand." SCHIEDAM De Historische Vereniging Schiedam reikt van tijd tot tijd een zogenaamd Scidam- schildje met oorkonde uit. Het schild dat 10 bij 10 cm. groot is en twee engeltjes met het stadswapen van Schiedam voorstelt, is door de vereniging ontworpen om de be- scherming, het onderhoud en de restauratie van historische of ande- re voor het Schiedamse stadsge- zicht belangrijke panden te stimu- leren. Wanneer de vereniging dit felbegeerde schildje aan een pro ject toekent, wil ze daarmee haar waardering voor de gedane inspan- ningen tot uitdrukking brengen. Dit jaar stond tijdens de Open Mo- numentendag van zaterdag 9 Sep tember het werk van architect San ders centraal. Een van de werken van zijn hand is het eerste woning- Voordat u een fornuis, koelkast, vriezer, wasma- chine of vaatwasser koopt, verzamelt u natuurlijk eerst informatie. Maar hoe kiest u dan de beste? Vraag advies aan uw Elek- tro Vakman. Wij doen graag meer voor u! bouwcomplex van de Vereniging Volkshuisvesting aan de Fabris traat 1 tot en met 24. Het bestuur van de Historische Vereniging vond het dan ook een goede gele- genheid om tijdens de Open Mo- numentendag een ereschild toe te kennen aan juist dit project. De uit- reiking van het schild aan de Wo- ningbouwvereniging Schiedam vond zaterdag 9 September plaats tijdens de eerste stop van de Old Timerbus aan de Fabristraat. De heer Geerdes, ere-lid en oud-be- stuurslid van de Historische Ver eniging had de eer het Scidam- schild aan het pand met nummer 14 te schroeven. Na deze hande- ling werd de woningbouwverening de bijbehorende oorkonde uitge- reikt. SCHIEDAM Op woensdag- avonden wordt onder leiding van een gekwalificeerde vakkracht gymnastiek gegeven in Klubhuis Zuid. Er worden oefeningen ge- daan die de spieren verstevigen en de konditie verbeteren. Na dit uur- tje is er gelegenheid om nog verder te sporten. Er wordt dan een stevig potje gevolleybald. Uiteraard met begeleiding. Men kan natuurlijk ook een van de sporten doen. De damesgym vindt plaats op woens- dagavond van 19.30 - 20.30 uur. De kosten bedragen fl. 10,- per maand. De volleybal is op woens- dagavond van 20.30 - 21.30 uur. De kosten daarvan zijn fl. 12,50 per maand. Beide sporten kan men be- oefenen in de sportzaal van de Hoofdstraat. Aanmelden kan bij Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, tel. 4267297. Er zijn geen wachtlijs- ten. Het bevestigen van het Scidam-schildje. (bereikbaar tijdens kantooruren) SCHIEDAM Tijdens het Palm- festival dat zaterdagavond 16 Sep tember in de Schiedamse binnen- stad plaatsvindt, organiseert cafe Klein Thalia een Open Dart Toer nooi. Inschrijven voor dit toernooi is gratis en kan vanaf 19.30 uur in het cafe aan de Hoogstraat. Diver se Palmtroostprijzen zijn er te ver- dienen, maar alleen voor de win- naar staat de Palmbokaal, een palmglas met een inhoud van maar liefst drie liter, klaar. Het toernooi begint om 20.00 uur. SCHIEDAM Door wegwerk zaamheden zal de bereikbaarheid van Schiedam Noord tijdelijk da- nig verslechteren. Bovendien zal er bijna een maand lang geen tram- verkeer mogelijk zijn tussen op het traject tussen de Broersvest en de Woudhoek. De werkzaamheden hebben alles te maken met de definitieve aan leg van de Slimme Watering in Schiedam Noord. Zo zal het kruis- punt Harreweg - Slimme Wate- ring/Scheepvaartweg afgesloten worden in de periode van maandag 25 September tot en met zondag 1 oktober. Hierdoor zal er geen ver- keer mogelijk zijn tussen Schiedam en Delft via de Harre weg. Verkeer tussen de twee ge- meenten zal via de rijksweg of via de Woudweg zijn bestemming moeten vinden. Gevolg is ook dat er in deze week geen verkeer mo gelijk zal zijn tussen de Scheep- vaartweg en de Slimme Watering. Het verkeer dat vanaf de Churchil- lweg naar Spaland moet, zal wor den omgeleid via de Zwaluwlaan. Ook bij het eindpunt van tram 1 zijn wegwerkzaamheden nodig. Dit gebied is dermate verzakt dat het in de huidige staat problemen op zou leveren voor de afbouw van de Slimme Watering. Hierdoor zullen er vanaf 25 September tot en met 23 oktober geen trams rijden tussen het eindpunt van lijn 1 en de Broersvest. In deze periode zullen de reizigers worden vervoerd met extra in te zetten bussen. Het fietsverkeer ontsnapt niet geheel aan de nadelige gevolgen van de werkzaamheden. Tussen 18 September en 25 September zal het fietsverkeer op sommige plekken in Schiedam Noord worden gecon- fronteerd met afzettingen en om- leidingsroutes, die met borden zul len worden aangegeven. Deze overlast voor het fietsverkeer heeft te maken met de voorbereidende werkzaamheden voor de andere werkzaamheden. De gemeente zal de overlast voor het verkeer voor zover mogelijk proberen te beper- ken. SCHIEDAM Spirituele Vereni ging Harmonia Schiedam start do- dnerdag 14 September weer het nieuwe seizoen. Elke donderdag- avond komt een helderziende. kaartlegger, medium of auralezer een demonstratie geven van zijn of haar kunnen. Bekende namen staan op het programma. De eerste avond wordt verzorgd door Addy Faes met een bloemenseance. Aan de hand van bloemen die door de bezoekers zijn meegenomen, legt Addy contact met het hiernamaals en geeft boodschappen vanuit die sfeer door. Belangstellenden zijn van harte welkom bij Harmonia in het wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is fl.7,50. Men moet natuurlijk wel bloemen meenemen als men een boodschap wil krijgen. SCHIEDAM Basisschool 't Meesterwerk houdt donderdag 14 September een informatie-avond voor de ouders van de school. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. In iedere groep is een eigen programma, met on derwerpen waar altijd veel vragen over zijn. In groep 1 staat de dagin- deling voor kleuters centraal en hoe dit aan de kinderen wordt ge- leerd, in groep 2 wordt verteld wat het verschil is met de jongstekleu- ters. De ouders van groep 3 kun nen vragen stellen over het leren lezen en in groep 4 zal vooral het schoolzwemmen centraal staan. In de groepen 5, 6, 7 en 8 zullen res- pectievelijk de bibliotheek, de dak- terrastuintjes, het Kuvoon-pro- gramma en het vandalismeproject ter tafel komen. Tijdens de infor matie-avond zal er genoeg ruimte worden gelaten voor het stellen van vragen. Basisschool 't Mees terwerk is gevestigd aan de De Meesterstraat 40. tel. 4736787. SCHIEDAM In verband met het 25-jarig jubileum van verzor- gingshuis De Harg, wordt er in de week van 19 tot en met 22 Septem ber een feestweek voor de bewo- ners georganiseerd. Op 19 Septem ber wordt door het bestuur, de di- rectie en de bewonerscommissie een jubileumreceptie aangeboden aan de bewoners van de Harg en de Hargflatjes, hun familieleden, ge- nodigden, personeel, vrijwilligers, oud-collega's en belangstellenden. De receptie wordt van 14.30 tot 17.30 uur gehouden in het zalen- centrum van de nabijgelegen kerk De Ark aan het Hargplein 101. Woensdag 20 September wordt er een gezamenlijk koud buffet ge- serveerd voor de bewoners met een muzikale omlijsting. Donderdag- avond wordt er door het personeel een musical opgevoerd en vrijdag is er 's middags een herdenkings- dienst in samenwerking met het Groenoordkoor en 's avonds een feestavond voor het personeel en de vele vrijwilligers. SCHIEDAM Voor het eerst or ganiseert de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord dit jaar de kursus Kleuterdans. Tijdens de ze kursus ontdekken kleuters op speelse wijze hun verschillende dans- en bewegingsmogelijkhe- den. Ze ontwikkelen hierdoor hun motoriek en hun dans- en expres- siegevoel. Belangrijk is ook het le ren bewegen in relatie tot muziek. Kleuterdans zal worden gegeven op woensdagmiddag van 13.30 - 14.15 uur in het hoofdgebouw van de Streekmuziekschool aan de Meidoornstraat 30 te Vlaardingen. De kursus bestaat uit 30 lessen en begint op 26 September. De kosten zijn fl. 187,-. Ook is er nog plaats voor peuters tussen de 1,5 en 2,5 jaar bij de kursus Klap eens in je handjes. Deze kursus gaat van start in de laatste week van September en bestaat uit 8 bijeenkomsten van drie kwartier. Tijd en dag zijn af- hankelijk van de lesplaats (Schiedam, Vlaardingen of Maas- sluis). De kosten hiervoor zijn fl. 100,-. Meer informatie is te ver- krijgen bij de Streekmuziekschool, tel. 4269680 op werkdagen tussen 14.00- 17.00 uur. SCHIEDAM - Bij schaakvereni- ging HZP Schiedam is de huishou- delijke competitie van start gegaan op maandag 11 September. De schakers zullen ook dit jaar elkaar op de 64 velden bekampen om het clubkampioenschap of een andere ereplaats. Ook niet-leden zijn van harte welkom om vrijblijvend eens langs te komen en een potje te schaken. HZP Schiedam speelt op maandagavonden vanaf 19.45 uur in Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42. Voor meer inlichtingen: 4709824. SCHIEDAM Klubhuis Zuid or ganiseert op donderdag 21 Septem ber weer een beurs voor winterkle- ding en speelgoed. Belangstellen den kunnen kleding en speelgoed dat zij niet meer gebruiken te koop aanbieden. Gezien de tijd van het jaar adviseert het klubhuis de ver- kopers om met name winterkle- ding en speelgoed aan te bieden. De aan te bieden kleding moet schoon en heel zijn. De deelne- mers stellen zelf de prijs vast van de kledingstukken en het speel goed. Van de verkoopprijs komt twintig procent ten goede aan de aktiviteiten van het klubhuis. Per nummer kan men niet meer dan 10 kledingstukken te koop aanbieden. Deelnemers kunnen vanaf 14 Sep tember tijdens kantooruren naar Klubhuis Zuid bellen. Zij ontvan- gen een deelnemersnummer en de noodzakelijke informatie. Op don derdag 21 September brengen de deelnemers zelf de kleding tussen 09.00 - 10.00 uur bij het klubhuis. Kopers en andere geinteresseerden zijn van 10.30- 14.00 uur welkom. Nadere inlichtingen zijn te verkrij- gen bij Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, tel. 4267297. SCHIEDAM De profeet Leo Maat komt vrijdag 15 September naar de Christ Gospel Church. Maat is een profeet van God die problemen, angsten of dingen die scheef zijn gegaan in het leven door openbaring van God ziet en de mensen helpt de juiste richting op te gaan. Vragen als: wat is een profeet en hoe word je een profeet? zullen worden gesteld en beant- woord. De aanvang van de dienst is 19.30 uur en de plaats van han- deling is het Gilde College aan de Nieuwe Damlaan 762. SCHIEDAM Op maandag- avond van 19.00 - 20.30 uur is er voor jongens van 11 tot 15 jaar een jongensclub in Klubhuis Zuid waar steeds iets anders wordt ge- daan. Graffity, video-animatie, werken met gips, kleien, emaille- ren, T-shirts verven en nog veel meer. Ook worden er spelletjes ge- daan waar informatie wordt gege ven over bepaalde onderwerpen. Het eerste halfuur kunnen er ook sportaktiviteiten worden gedaan. In maart wordt er bovendien mee- gedaan met de Kunstbende, waar- voor kunst gemaakt gaat worden. Misschien zit er ook nog een weekendje-uit in in de maand mei. De kosten zijn fl. 10,- per maand. Voor meer informatie kan er ge- beld worden met Marieke van Klubhuis Zuid, tel. 4267297. Ol-Il„~A~. U11 1C Showroom en werkplaats: Koperstraat 16. 3067 GL Rotterdam. (Alexanderpolder nabij Wlnkelcentrum Oosterhof). Tel. 010-2071111. Werkplaats: Bredestraat31. 3011 RC Rotterdam Tel. 010-2331111. EOS EIGEN MANIER VAN LEVEN Uw adres voor het vakkundig herstellen van al uw reparaties. Gratis prijsopgave cd-rom v.a. f. 14,95, zappers v.a. f. 39,95. Broersveld 91, Schiedam. Tel. 010 - 4737208 IN INGEWIKKELDE STRUCTUREN. EN FRICTIEMONTEUR MEIJER (WETHOUDER) REPARERENDE STAPPEN ONDERNEEMT. LUISTER IEDERE WOENSDAG OM 19.30 UUR NAAR STADSRADIO ROTTERDAM OP 94.6 FM JE HOORT HEM OVERAL f

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3