Wij feliciteren alle winkeliers met de opening van hun nieuwe zaak in de nieuwe Passage Kom nu langs voor echte fee^aanbiedmgen naast onze normale aanbiedi g 39,- Programma Brandersfeesten Informatiebijeenkomsten over Beneluxlijn urn Bergoss Desso Silvester H ABO Broersvest blijft uw toonaangevende sfeermaker in Schiedam in tapijt - vinyl - laminaat - parket - overgordijnen vitrage - zonwering - matrassen - lattenbodems - senoirenledikanten - enz. Broersvest 99 Schiedam Telefoon 010 - 4269609 TAPIJT- VINYL - LAMINAAT - PARKET- OVERGORDIJNEN - VITRAGE - ZONWERING - MATRASSEN - LATTENBODEMS - ENZ. SfclSC:1 110 Wij leveren alle bekende tapijt- en vinylmerken zoals Parade Bonaparte Heuga Novilon \w j TAPIJT, LAMINAAT EN SLAAPCOMFORT Zware kwaliteit LAMINAAT BEUKEN nu Bel voor meer informatie 010 - 426 96 04 perm2 I V 0 - Mari:oni|, TfoelstralaanJ s Noord/zuidliin Spijkenisse WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 •QQHIEDAM -XQ7.07 P. flip •"Tr HABO SCHIEDAM Een overzicht van het programma van de Schiedamse Brandersfeesten van zaterdag 16 tot en met woensdag 20 September. Zaterdag 16 September 11.00 uur: Traditioneel wordt het startschot ter opening van de 12e Brandersfeesten bij de Oude Sluis gege- ven. In 1995 door loco-burgemeester Wiegman. 11.30 uur: Hier wordt ook het startsein gegeven voordeOldtimermotortoer. Vele oude tot zeer oude moto- ren vertrekken voor een tocht in een rond Schiedam. Om 14.00 uur eindigt de toer en worden de motoren ter bezichtiging opgesteld bij het Zakkendragerhuisje. 11.00 uur: Opening Watersportweekend De organisatie is als vanouds in handen van de Samenwerkende Schiedamse Watersport Verenigingen, De Rode Valken, Eldos, Scouting Schiedam en de Zeekadetten. Zij bieden een doorlopend programma met o.a. 'Open Schip' op de scoutingboot Aiewijn de Groot' - Vele waterspelen die natte pakken op kunnen le veren, zoals: Apenbrug - Boegsprietlopen - Branderszakslaan - Pikhaakhangen - enz. De Schiedamse Red- dings Brigade zorgt er weer voor dat alle drenkelingen veilig op de kant komen. De Groenbus van de Pro- vincie is present om informatie te geven over Groen Zuid-Holiand. - Het Watersportweekend wordt muzi- kaal ondersteund door 'The West Coast Jazzband', "The Jazzy Rabbits' en 'The Auto Reverse Jazzband'. 11.00 uur: Schiedam presenteert zich... Meer dan 100 kramen staan in het centrum van de stad waar zowel winkeliers als maatschappelijke organisaties laten zien wat er in Schiedam allemaal gebeurt. Ook dit pro gramma wordt muzikaal ondersteund door twee looporkesten. 11.00 - 16.00 uur is Clown Ricky aanwezig in de Hoogstraat en op de Dam. 10.30 uur: Op de Grote Markt is een combinatie te horen van pop en klassiek door Albert de Bruin en Peter de Vries. 11.00 - 14.00 uur: Zang- en dansgroep De Buddies presenteren zich op de Grote Markt. 11.00 - 16.00 uur: Op hetHemaplein verzorgen de Streekmuziekschoolen de Rijnmondbandeveneens een muzikaal programma. 12.30 -14.30 uur: Rommelmarkt op het Museumplein met optredens van Harpe Davids. 15.00 - 16.00 uur: Nog meer muziek! In de aula van het Stedelijk Museum wordt een Orgelconcert gege ven en in de Grote- of St. Janskerk een Inloopconcert. De kerk is ter bezichtiging geopend van 10.00 - 16.00 uur. 16.00 uur: Een heel ander genre muziek wordt gebracht door de band 'Footloose' bij Cafe de Unie. 20.00 - 21.00 uur: Lampionoptocht voor alle kinderen onder begeleiding van de drumbands Juliana, Gusto en Ambrosius. Gestart kan worden op het Edisonplein, Rozenburgplein en Frans Halsplein. De tocht ein digt op de Lange Haven waar om 20.30 uur ontsteking verlichtingboom Koemarkt. 21.00 uur: De Verlichte Gondelvaart, wat duizenden mensen naarde Lange Haven trekt. Zoek bijtijds een plaats om dit schouwspel van licht en klank goed te kunnen zien. Alle bruggen van Koemarkt tot Ooi- evaarsbrug zullen tot 22.00 uur geopend zijn. 22.00 - 03.00 uur treden in onderstaande cafes diverse bands op in het kader van de 'Palm'-muzieknacht. 'Jan Kuijper accordeon Cafe de Koning; 'Dejavu' Cafe van Diggelen; 'Vier wijzen" gast Cafe Grote Markt 17; 'Goize Ludwigson' Podium Cafe; n.n.b. Cafe de Pacha; 'Ricardo' Cafe't Vierkantje. Zondag 17 September 13.00 uur: De strijd op het water wordt voortgezet rondom de Vismarkt. 14.00 - 15.00 uur: De winnaars van de Verlichte Gondelvaart maken een Paradevaart door de Lange Ha ven. 14.00 - 16.00 uur deelt Clown Bobo kleurplaten uit aan de kinderen op en bij het terras van Cafe Proosje. 15.30 uur: Muziek door de 'Unions' bij Cafe De Unie. 20.00 uur: DJ Eric Uytdewilligen draait muziek in Cafe Proosje. Dinsdag 19 September 09.00 - 17.00 uur: in het centrum van Schiedam leuke, gekke of dwaze aanbiedingen en koopjes op deze 'Dwaze Brandersdinsdag'. In de Hoogstraat is gratis koffie met koek. 10.30 - 12.00 uur: Op het Museumplein speelt het Seniorenorkest van de Streekmuziekschool. 15.00 - 16.00 uur en van 18.00 - 19.00 uur: 'Happy Hour' op het terras van Cafe Proosje. Woensdag 20 September 13.00 - 23.00 uur: Kermis achter de Hema. 14.00 - 17.00 uur: Kindermiddag in de Hoogstraat. Tot 15.00 uur een optreden van het Kinderkoor van de Streekmuziekschool op het Museumplein; de hele middag is er op het Museumplein een Kinder-vrijmarkt en is er gratis schminken en gratis limonade voor de kinderen. ii if I mm TFtZjJ >i Hfcffek Het trace van de Beneluxlijn. REGIO Het projectbureau Beneluxlijn is gestart met een serie van zes informatiebijeenkomsten langs het nieuwe me- trotrace. Tijdens deze bijeenkomsten, die met name bedoeld zijn voor direct belanghebbenden, worden de voorlopige ont- werpen voor de openbare ruimtes rondom de metrolijn en de stations gepresenteerd. De informatie-avonden worden per tra- jectdeel gehouden, te weten in Hoogvliet, Pernis, Delfshaven en Schiedam. Bezoekers krijgen de gelegenheid de schetsont- werpen en stationsmaquettes te bekijken en vragen te stellen; onder meer aan de ontwerpers van de buitenruimteplannen. Eerder werd bekend gemaakt dat de regio Rotterdam-Rijnmond wordt uitgebreid met een nieuwe lijn: de Beneluxlijn. De minister van Verkeer en Waterstaat is on- langs akkoord gegaan met de plan- nen voor deze tweede Noord-Zuid metroverbinding. De Beneluxlijn loopt van station Marconiplein via Schiedam en de 2e Beneluxtunnel naar Pernis en sluit aan bij Gade- ring in Hoogvliet en vloeit daar weer over in de bestaande metro lijn in Spijkenisse. De Beneluxlijn krijgt zeven stations: het reeds be staande station Marconiplein dat aangepast zal worden en zes nieu we stations, waarvan drie in Schiedam, een in Vlaardingen (Vijfsluizen), een in Pernis en een in Hoogvliet bij Gadering. Met de bouw van de lijn wordt in 1996 begonnen. In 2001 moeten de werkzaamheden afgerond zijn. Het toekomstige station Schiedam- Centrum krijgt de status van inter- regiostation en wordt een belang- rijk openbaar-vervoersknooppunt. Behalve voor bussen en de metro komt hier mogelijk in de toekomst een halte voor de trein. De metrot- reinen op de Beneluxlijn gaan rij- den tussen de stations Marco niplein en Spijkenisse De Akkers. Het gevolg daarvan is dat er tussen Hoogvliet en Spijkenisse meer treinen gaan rijden dan nu het ge- val is. Voor het metroproject Beneluxlijn en de Beneluxcorridor is door de gemeenten Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen een aantal ont- werp-bestemmingsplannen opge steld. De inspraak en het wettelijk vooroverleg zijn inmiddels afge rond en de uitkomsten zijn ver- werkt in deze plannen, die sinds eind augustus in de betrokken ge meenten ter inzage liggen. Betrok- kenen kunnen hier nog tot en met 22 September schriftelijk op reage- ren. Aansluitend op de informatift bijeenkomsten gaan de plancom- missies van start. In deze corpmis- sies vindt overleg plaats tussen vertegenwoordigers van het pro ject en betrokkenen; zoals scholen, bewonersorganisaties en winke- liersverenigingen. De informatie- avonden kunnen verduidelijking bieden voor diegenen die in het project zijn geinteresseerd. Voor Hoogvliet was deze avond od don- derdag 7 September. Tijdens deze vergatjgring kwamen er met name veel vragen over eventuele ge- luidshinder aan het licht. Op maan- dag 11 September was er een avond over de Beneluxlijn in Per nis. De volgende bijeenkomsten zijn: Delfshaven,op maandag 18 Sep tember, in het wijkgebouw aan de Bulgaarseweg; Schiedam-Oost op dinsdag 19 September, voor Schiedam-Nieuwland op woens dag 20 September en voor Schiedam-West op donderdag 21 September. De bijeenkomsten in Schiedam worden gehouden in het Stadskantoor aan de Emmastraat 1 Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Voor meer info, lel.010 2088637/2088639.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 8