Black Out in X Schitterende Schiedamse Schone haalt zonder wurgcontract finale Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater Schuurkerk Theater de Teerstoof 1 Supermodel Kym houdt van de spanning Film Threnody Orkest Amateur- toneel ik wil eeri voordelig (proef) abonne- CJLi^U ment op het Rotterdams Dagblad. SCHIEDAM De finale halen, ondanks strubbelingen in de aanloop. Het is niet ve- len gegeven. Schiedamse Kym van der Veeke deed het, zoals Schiedam heeft kunnen zien in de Veronica-uitzen- ding Supermodel of the Year, waarmee de omroep com- mercieel ging. Ze haalde zelfs de laatste drie, maar de hoofdprijs ging aan haar neus voorbij. Echt teleurgesteld is ze niet. Haar leven als model staat toch al aardig op de rails. Ze deed vooral mee voor de spanning. MaasposT in gesprek met een Schiedamse schone. Wurgcontract V- Grof gebekt Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrfjbltjvend op proef. Ik betaal hiervoor de halve prijs: f 12,95. Noteert u mij voor een kwartaaiabonnement op het Rotterdams Dagbiad De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal Ik 28,55 per maand via automatische betaling, Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: (i.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 20 September 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 MAASSLUIS Het programma van Theater Schuurkerk van zater- dag 23 tot en met woensdag 27 September Con Motto Frivole Framboos Uit de pers: Frivole Framboos rrioet je gezien hebben: Frivole Framboos: goed en verfrissend; De Frivole Framboos: Muziekkolder met timing; De Frivole Framboos parafraseert in stijl; Frivole Fram boos: volop virtuositeit. De Frivole Framboos is iets aparts, met niets of niemand te vergelijken. Ze frommelen met pianostoelen en in- strumenten, ze verhaspelen mu- ziek, ze buigen genres ont, ze scha- kelen over van het een op het un der, ze wisselen van stijl. instru ment, register, tekst en wat niet, alsof het de eenvoudigste zaak van de wereld is. De Frivole Framboos is steeds een openbaring van for- maat geweest voor elke nieuwe toeschouwer. Bij de Framboos wordt bijna geen grap 'aangege- ven'. Het is humor van de onmid- dellijke impact, drijvend op ti ming, muziektalent en een groot gevoel voor absurditeit. De Frivole Framboos is een waarborg voor anderhalfuur theaterplezier! Het spektakel loopt alle richtingen uit en de attente toeschouwer lacht menigmaal een paar tranen weg. Men vergeet haast de virtuositeit van beide musici. De (inspeel)voorstelling op zater- dag 23 September begint om 20.30 uur en de toegangsprijs bedraagt fl.20,00. 'Met een Breierdeck' Hans Teeuwen Hans Teeuwen: Een kanjer op weg naar de top. De belangstelling voor Hans van Teeuwen - Youp van 't Hek beveelt hem van harte aan - is zo groot dat nog enkele kaarten te verkrijgen zijn. Hans Teeuwen speelt zijn nieuwe voorstelling 'Met een Breierdeck' al vanaf 16 Hans Teeuwen (Foto: Jansen). augustus, maar formeel is ook deze avond nog een try-out. De sfeer is die van oude Hollywoodfilms uit de jaren '40 en '50. Vooral John Wayne, Judy Garland en Mickey Rooney passeren de revue in deze wonderlijke potpourri van stijlen, ideeen en invallen. Zapcabaret. Een tapdance a la Fred Astaire, liedjes van de Beatles, een krom verhaal over te paarden: Teeuwen draait er zijn hand niet voor om de ze ogenschijnlijke wanorde en chaos zijn eigen onnavolgbare lo- gica te geven. Hans Teeuwen was de cabaret-sensatie van het afgelo- pen seizoen. Algemeen Dagblad: 'Hans Teeuwen is een kanjer op weg naar de top'. De voorstelling (zonder pauze) op woensdag 27 September begint om 20.30 uur en de toegangsprijs be draagt fl.20,00. Kaarten voor de voorstellingen in Theater Schuurkerk zijn vanaf he- den verkrijgbaar aan het theater tussen 12.00 en 14.00 uur en elke werkdag aan de Informatiebalie van het stadhuis van Maassluis. Telefonisch zijn kaarten te reserve- ren via telefoonnummer 01899- 13700 (tussen 12.00 en 14.00 uur). Zijn nieuwe programma is geba- seerd op de sfeer van de Holly woodfilms uit de jaren '40 en '50. Vooral John Wayne, Judy Garland en Mickey Rooney zullen de revue passeren in deze wonderlijke voor stelling vol maffe invallen en rare typetjes. Theater de Teerstoof, donderdag 28 en vrijdag 29 September. Aan- vang: 20.30 uur. Prijs fl. 19,50. De Mensenvriend Eric van Muiswinkel Eric van Muiswinkel wil gezel- schap op het podium. 'Er staan al genoeg mensen one-man en one- woman shows te maken' liet hij meer dan eens weten. In 'De Men senvriend' is hij dan ook omringd door kinderen, ooms, buurtgeno- ten, dominees en leuke vrouwen. 'Het spelen van typetjes kun je wel aan Van Muiswinkel overlaten. Hierin hoeft hij eigenlijk alleen maar van Kooten en de Bie boven zich te dulden', aldus de Volks- krant. Theater de Teerstoof zaterdag 30 September. Aanvang: 20.30 uur. Prijs: fl. 19,50. SCHIEDAM Het programma van Theater de Teerstoof van don derdag 28 tot en met zaterdag 30 September. Hans Teeuwen Met zijn adembenemende solopro- grammaa vol extremen werd Hans Teeuwen met 'Hard en Zielig' de cabaret-sensatie van het afgelopen seizoen. Nooit eerder debuteerde iemand twee weken lang in Am sterdam voor uitverkochte zalen. VLAARDINGEN - De naam is een klein beetje veranderd, evenals het interieur van Podium Gallery X (voorheen bekend als Club X 645). De feesten die er twee keer per maand worden gegeven, zijn nog als vanouds. Op zaterdag 23 Sep tember wordt er een heuse dance- party georganiseerd met als thema Black Out". Op alle aankondigin- gen wordt zelfs een waarschuwing gegeven voor deze waanzinnige party. Want het enige wat menig- een zich ervan zal herinneren, is het feit dat men een geweldige tijd heeft gehad, vele leuke mensen heeft ontmoet en de DJ's alles op zijn kop hebben gezet. En alsof dat nog nGt genoeg is, kunnen er di verse support-acts worden ver- wacht. In Podium Gallery X zijn er tijdens ieder feest verschillende verassingen te verwachten. De DJ's voor deze avond zijn stuk voor stuk grootheden in hun vak. Aanwezig zullen zijn Quintdn De Rozario (Roxy), Michel de Hey (Nighttown) en B.O.B. (Exposure, Joy Factory). De muziek die ge- draaid zal worden zal voorname- lijk mellow zijn. Voor deze black-out party geldt geen thematische dresscode zoals bij de meeste mellow parties ge- bruikelijk is. Organisator Rene Dubois wil alleen dat iedereen par ty-dressed komt. Dus gebruik je ei gen crativiteit voor een feestelijke creatie. En een feestelijke creatie betekent dus: geen sportschoenen en geen trainingspakken. Kaarten a fl.35,- zijn verkrijgbaar bij cafe Zeezicht (Oosthavenkade 44, Vlaardingen) en in Rotterdam bij Sort of Love (Oude Binnenweg 104), La Lingerie (Zwart Jans- straat 116—b), Skin Tight (Joseph- straat 168), My Sin (Pannekoek- straat 29-a) en Kinki Kappers (Nieuwe Binnenweg 120). Het feest begint om 23.00 uur en duurt tot in de vroege uurtjes. Podium Gallery X is gevestigd aan de Koningin Wilhelminahaven 2 Als Kym het Rotterdamse etablis- sement binnenkomt lokt de oog- verblindende verschijning bewon- derende blikken uit. Toch is ze be- hoorlijk moe, merkt ze zelf op. „Gisteren nog een show gelopen in Pardiso en het is behoorlijk laat ge- w'orden." Ondanks de vermoeid- heid neemt ze monter plaats en spreekt honderduit over zichzelf, de toekomst en vooral de model- lenwedstrijd van het Ford Agency, die live werd uitgezonden door Veronica. „Eigenlijk doe ik bijna nooit mee aan dit soort wedstrijden, zeker niet aan miss-verkiezingen. Maar ik zag ooit een advertentie staan in de Cosmopolitan en toen leek het me wel leuk. Dus heb ik me ge- woon ingeschreven. Het duurde maanden voor ik er wat van hoor- de; eigenlijk was ik het alweer ver- geten en toen viel die brief in de bus dat ik eens langs moest komen. Kwam ik met nog driehonderd modellen bij John de Mol. En hoe je het ook wendt of keert: dan be gint de vleeskeuring. Want dat is het natuurlijk gewoon. Moet je in- eens in zo'n grote zaal in je linge rie een rondje lopen. Eigenlijk heb ik daar een hdkel aan, maar als ik het nuchter bekijk vind ik het ook wel weer grappig", bekent de 21- jarige blondine. „Of 21 niet een beetje oud is voor een model? Zeker wel, zeker als je er dan pas mee begint. Maar ik ben al vanaf mijn zestiende bezig. Toen werd ik gevraagd door Pieter van der Schaft (baas van het toen in Rotterdam gevestigde Intermo- del. MH). Ik was toen alleen nog zo jong, nai'ef en een beetje bang. Mijn eerste klus, in Duitsland, ging wel goed, maar dat kwam oomdat ik daar met nog veel meer meisjes naartoe was gegaan. In mijn eentje durfde ik echt niet. Daarom heb ik zelfs mijn tweede klus gewei- gerd", vertelt Kym die er nu harte- lijk om moet lachen. Terug naar Ford's Supermodel. De uitslag van de eerste selectie liet wederom op zich wachten. „Ze houden de spanning er volgens mij bewust een beetje in. Ik dacht al weer dat ik afgevallen was, totdat ik bericht kreeg dat ik doorging. Toen waren er nog 150 meisjes over die allemaal naar O'Neill moesten komen vooor de volgende ronde, waar meteen ook kleding doorgepast moest worden. Daar Een glimmmende Kym van der Veeke vertelt over haar ervaringen. (links) Kym, met links van haar Rolf Wauters op het 'erepodium' van de modellenwedstrijd. (onder) maken ze je dan een beetje lekker mee. Maar ondertussen kwamen ze wel met een contract aanzetten dat je even moest tekenen. Dat heb ik niet gedaan. Uiteindelijk bleek ik de enige te zijn die geweigerd had. Het was trouwens echt een wurg contract. Het bestond uit dertien bladzijden en het enige wat erin stond was wat je niet meer mocht doen. Ik vond het wel erg vroeg om dat te tekenen en bovendien heb ik zo' n contract niet nodig. Als ik afspraken maak, kom ik ze na. Mijn woord is genoeg. Daarbij kwam ook dat ik al onderdak ben bij een buro, De Boekers in Am sterdam. Toch kwam ik weer een ronde verder, maar ondertussen bleven ze wel vragen om dat con tract. Het liep op een gegeven mo ment zo hoog op, dat ik van een van die mensen hoorde dat ik an- ders niet meer mee mocht doen. 'Okay dan niet', heb ik toen ge- zegd. Ik weigerde gewoon te teke nen. Als je nou exclusief voor bij- voorbeeld en cosmeticafabrikant gaat werken dan teken ik zoiets wel. Maar als ik verder nog niets weet, zet ik echt mijn naam niet onder zo'n papier. Dat heb ik in het verleden wel geleerd. Toen ik uit eindelijk steeds verder kwam vond ik het toch wel knap van mezelf dat ik voet bij stuk had gehouden. Het gaf me een soort gevoel van macht", lacht ze triomfantelijk. En toen waren er nog 24 mooie meiden over en begon de training voor de televisieopnames. De spanning nam toe, maar Kym kon en kan er naar eigen zeggen goed mee omgaan. „Ik trek voor mezelf een soort streep en ga gewoon zo'n plankier op. Ondertussen denk ik dan 'Je wilde dit zelf, dus dan moet je nu niet zeuren'. En dan heb ik vrijwel geen last meer van de span ning. Zo ging het ook bij die live uitzending. Ik heb er werkelijk geen moment aan gedacht dat dat direct op televisie was. Trouwens nog wel gelachen daar. Ik schijn nog een opzetje in de war te heb ben geschopt en Rolf Wauters viel nog een keer hard van het plankier. Maar dat gebeurde allemaal net op een moment dat de camera's er- gens anders op gericht stonden, dus dat heeft niemand gezien. Rolf Wauters is overigens wel de per- fecte vent voor zo'n show. Echt. hij is volledig zichzelf, zowel voor als achter de schermen. Hij beken- de me nog dat hij zelf altijd moeite heeft met live-uitzendingen, omdat hij soms nogal grof gebekt is en dat kan natuurlijk niet live. Gelukkig voor hem kon hij zich inhouden, maar het bleef lachen met hem. De 24 meisjes hebben tot de dag van de finale ruim twee weken met elkaar opgetrokken en gebivak- keerd in een hotel. Van haat, nijd of jaloezie was echter geen sprake. „Nee hoor, allemaal leuke meiden. Al ontstaat er natuurlijk wel altijd groepsvorming. Maar dat gebeurt overal. Je trekt toch automatisch naar mensen die je leuk vindt. Ik heb er wel een paar vriendinnen aan overgehouden." Kym werd helaas geen eerste. Die plaats was weggelegd voor de Drentse Patricia. Echt benijden doet Kym haar niet. „Nee joh, vol gens mij komt die nu in een soort strafkamp terecht. Ze moet name- lijk tot de finale bij Eileen Ford gaan wonen. En daar mag heel weinig, als ik de verhalen moet ge- loven. Het eerste wat Ford tegen haar zei, was dat er tien kilo af moest en weet ik wat nog meer. Dat hoeft voor mij niet. Al zou ik zo weer meedoen. Al was het al leen maar voor de spanning en de drukte. Ik mis het nu al. Maar ik hou dan ook van een druk leven." En druk blijft het voor Kym. die voor de zekerheid nog twee dagen in de week 'gewoon' werkt in een laboratorium. ..Toevallig werd ik gisteren gebeld door een man van Metropolitan in Parijs. Hij vertelde dat hij me al een tijdje zocht. Ken- nelijk heeft hij ergens materiaal van me gezien en nu wil hij me naar de top brengen, zegt hij. Die verhalen neem ik uiteraard met een korreltje zout. maar het klonk toch wel aardig. Zo wil hij me introdu- ceren bij een man als Helmut New ton (topfotograaf, MH) en dat is natuurlijk best leuk. En dus ga ik eind van de maand voor een week of drie naar Parijs en dan zien we wel weer verder." Wordt dus ver- volgd. MAURICE HEIJNEN VLAARDINGEN Het pro gramma van de Sytadsgehoorzaal van woensdag 27 September tot en met maandag 2 oktober De Knuffel Dot en Lot Knettergek op Knuffel. Juffrouw Dotje heeft een Knuffel waar ze gek op is. Juffrouw Lotje vindt dat Dotje te oud is geworden voor een knuffel. Zelf houdt ze helemaal niet van knuffels. Na haar verjaar- dagsfeest is juffrouw Dotje haar knuffel kwijt. Regie en tekst Rob de Vries. De voorstelling op woensdag 27 Sep tember in de Harmonie is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Toe- gang fl.8,00/kortingspassen fl.6,50. Carmen Een scene uit Carmen (foto: Joris van Bennekom) Een musical vol hartstocht en tem perament. Bewerking van de opera van Bizet tot een modern verhaal. Een groep jonge mannen en vrou wen dagen elkaar zingend en dans- end uit. Carmen speelt als een roofdier met haar prooi. De schitte rende muziek blijft de hartslag van de voorstelling. (Voorstelling voor de premiere). Donderdag 28 Sep tember om 20.15 uur in de Grote Zaal. Toegang fl.35,00/kortings- passen fl.30,00. Aanstormende Komieken I Laat maar laaien door Kees Torn. Kees is een dromer, die zich geen raad weet met de 'lichtontvlamba- re wereld van papier'. Hij pakt peinzend een verse sigaar: de brand erin. Fritz den Heuvel maakt strips met woorden en rijgt alles aan elkaar met spitse teksten en verrassende songs. Geestige, stun- telige harde, sarcastische en actu- ele humor. Travesties door Ginger en Dionne. Twee vrouwen die moeilijk met, maar zeker niet zon der elkaar kunnen. Ginger en Dionne presenteren een cabaretesk showprogramma in travestie, met ruime porties humor en smaakvol- le aankleding. veel vriendschap van haar buren Jasper en Mop. Wanneer Mop door speculatie in financiele moei- lijkheden komt, leent zij van Eva een aanzienlijk bedrag. Zo raken de bewoners verstrikt in een web van afhankelijkheden. Een dyna- misch stuk met drama, verbale hu mor en komische situaties. Zaterdag 30 September, 20.15 uur, Grote Zaal.Toegang fl.27,50/kor- tingspassen fl.25,00. Aanstormende komiek Kees Torn (foto: Hans Brok). Vrijdag 29 September, 20.15 uur, Grote Zaal. Toegang fl.25,00/kor- tingspassen fl.20.00. Eva Bonheur Trudy Labij en Jules Croiset Een tragikomisch toneelspel van Herman Heijermans. Eva, een ver- eenzaamde weduwe ondervindt ten waaronder ongelooflijk acro- batische dansers en een spetterend drumvuurwerk. Maandag 2 okto ber, 20.15 uur, Grote Zaal. Toe gang fl.45.00/kortingspassen fl.40,00. De Stadsgehoorzaal Vlaardingen is te vinden aan de Schiedamseweg 51De kassa is geopend van dins- dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en een uur voor de aanvang. Het telefoonnummer is 434 05 00. SCHIEDAM - Op vrijdag 22 en zaterdag 23 September wordt in het Filmhuis Schiedam de film Shadow- lands gedraaid van regis- seur Richard Attenborough. In het Oxford van de jaren vijftig geeft de schrijver en geleerde Lewis (Anthony Hopkins) college over Mid- deleeuwse dichtkunst. De vrijgezel woont samen met zijn broer, is alom gerespec- teerd en leest alleen boeken van de hoogste kwaliteit. Zijn overzichtelijke, elitaire leventje verandert als de Amerikaanse dichteres Joy Greshem (Debra Winger) in zyn leven komt. Haar onge- dwongen houding maakt iets in Lewis los, maar het zal nog lang duren voordat er iets meer dan vriend schap van zijn kant komt. De aanvang van de film is 21.30 uur op vrijdagavond en 20.30 uur op zaterdag- avond. De zaal is vrijdag open om 20.30 uur en op za terdag vanaf20.00 uur. Toe gang voor donateurs is fl.6,- voor donateurs, en het do- nateurschap voor niet-leden is fl.8,50, inclusief toegang voor de film. Het Filmhuis is gevestigd aan de Nieuw- straat 12. SCHIEDAM - Threnody is op dit moment bezig een vi- deoclip op te nemen. Dit ge beurt onder leiding van re- gisseur Mike Redman, be kend van onder andere de videofilm 'Ritual of the damned' en special effects voor D.J. Paul Elstak. Het nummer waarvoor een vide- oclip wordt opgenomen is 'Dare Restrain' van de tweede CD van Threnody 'Bewildering Thoughts'. De eerste opnamen zijn ge- maakt in de jaarbeurshallen te Utrecht, waar de band speelde op de Music Har mony beurs. De videoclip moet over een kleine maand klaar zijn. Hierna doet Threnody een aantal optre- dens door het land, waarna de band in november ver- trekt, samen met een Ameri kaanse band, voor een Eu- ropese toer die tot half de- cember duurt. Januari/fe- bruari volgens jaar gaat Threnody weer de studio in om te beginnen met de op- name van de derde CD. VLAARDINGEN - In dien- stencentrum Soenda ver- zorgt het Gewestelijk Senio- ren Orkest een optreden en wel op dinsdagmiddag 26 September. Onder leiding van Johan van de Berg zul len vanaf 14.30 uur de klan- ken klinken. De toegang tot het concert bedraagt fl. 2,50. VLAARDINGEN - Het Vlaardings Centrum voor Amateurtoneel (VCA) orga- niseert op 27, 28, 29 en 30 September het Vlaardingse Eenakterfestival in zaal de Harmonie. Omdat het VCA dit jaar 30 jaar bestaat, is er voor een andere opzet geko- zen. Naast enkele toneel- groepen uit Vlaardingen voeren ook groepen uit an dere delen van Nederland een eenakter op van uiteen- lopende genres. Dit zullen er in totaal 14 zijn. Tevens zal een deskundige vakjury alle groepen bcoordelen. De voorstellingen op 27 en 28 September beginnen om 20.00 uur en de overige twee starten een half uurtje eer der. Kaarten kosten fl. 10,- en zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoor zaal. Trudy Labij en Jules Croiset in Eva Bonheur (foto: Roy Beusker). Les Ballets Africains (foto: S.E. Sokkelund). Les Ballet Africains De Guinee Spectaculaire groep musici, zan- gers en dansers, eens opgericht door de regering van Guinee met de bedoeling de verschillende cul- turen van het land in een show bij- een te brengen. Sindsdien hebben zij bijna de gehele aardbol bereisd. Echte, oorspronkelijke muziek en dansen. Uitgevoerd door 42 arties- Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: J^tterdam^D^gb!ad,_^nbvoy)£djtummeM_529,_3000_VB Rotterdam T029 J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 13