Nog geen definitief besluit over subsidie Spectrumfestival Bodemprijzen bij Supernoodwinkel Modeltrein-expositie in Margriethal Schiedam Beeld van 'n stad Zwemster succesvol POLITIE RAPPORT VRIJWILLIGERSWERK MaasposT Afstands- bedienina stuk? Handtekeningenactie voorlopig zonder resultaat Visiteclubs populair bij Schiedamse ouderen FM 106.7 en kabel 96.1 Orgelconcert Woonkrant 06-0694M)§& 835® Boekje over Sanders bijna uitverkocht SCHIEDAM Het actie- comite 'het Spectrumfesti val moet blijven' overhan- digde, onder dat zelfde mot to, voor de aanvang van de commissievergadering voor financien van 13 September wethouder A. Wiegman een kleine 5.000 handtekenin- gen. Met deze actie hoopt het comite dat de subsidie van 75.000 gulden overeind blijft, die het comite nodig acht als startkapitaal voor het festival. Tijdens de daar- opvolgende commissiever gadering bleek echter niet dat de commissie door de lobby van de afgelopen da- gen erg is bei'nvloed. Optimistisch 'i V Bromscooter na proefrit verdwenen Inbraak Gasflesje ontploft Brandstichting Brand Vechtpartij Onverzekerde auto Hennepplanten in beslag genomen Meisje glijdt en valt van brommer Auto-inbreker steelt alleen voile spaarzegels Overvolle bussen met kinderen op de weg Dan bent u aan het goede adres bij het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam. Daar kunt u alle informatie krijgen over vrijwilligerswerk. x h i e d a m Nieuwe Haven 147 Schiedam TEL. 010-246 50 11 Woensdag 20 September 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM Het programma van Radio Schiedam. Donderdag 19-21 Jazz Melodies, Jaap Wape- naar 21-22 Groove garden. Menno Sprang en Rick Rietveld 22-23 Een klassiek toetje toe. Ellen van den berg Vrijdag 18-20 Marokkaans programma, Hassan Aissati e.a. 20-22 Turks programma, Huseyin Cayire.a. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek. Micha In- genkamp 10-12 Passage 12, Laurette Lan- kester en Jan Willem de Boer 12-14 Muzikale omloop, Peter, Voorburg 14-16 Muzikale omloop, Lennard de Bles 16-18 Muziekmuseum, Rob van der Heiden 18-20 Top 25, Paul de Jongh en Patrick de Boer 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter Zondag 09-10 Kinderradio. Chrit Wilshaus 10-11 Vijf kwartier in I uur. Bas Barendregt 11-12 Goedemorgen Schiedam, Paul de Jongh 12-14 nationaal Produkt. Ed van Dommelen 14-16 Infotainment, Rob van der Meer en Marina Steijn 16-18 Patrick de Boer 18-19 Gospel Channel, Marcello Stewart 19-20 Koers, Mies den Hartog 20-21 De Klassieken. Cees van Giezen 21-22 Ron van den Ende SCHIEDAM De internationaal bekende organist Everhard Zwart zal op zaterdag 23 September een orgelconcert verzorgen op het or- gel van de Grote of St. Janskerk. De aanvang is 20.00 uur en de toe- gang is fl.7,50 per persoon. Als kleinzoon van de legendarische or ganist Jan Zwart is hij alweer de derde generatie 'Zwart' die regel- matig de orgelbank beklimt. Hij studeerde ruim twaalf jaar geleden at" aan het Rotterdams Conservato- rium. Daarna volgde hij twee sei- zoenen lang meestercursussen bij de Franse grootmeester Jean Guil- lou te Parijs. Goede interpretatie van de franse orgelmuziek leerde hij vervolgens bij Gunther Kaun- zinger te Wurzburg. Naast al deze leraren heeft Zwart vanaf zijn twaalfde lessen gevolgd bij Feike Asma. Het resultaat is dat Zwart met zijn 37 jaar reeds een van de succesvolste organisten van Ne- derland is voor het eerst concer- teert hij nu ook in Schiedam. Voor de luisteraars de gelegenheid om eens kennis te komen maken met deze man en het schitterende orgel in de St. Janskerk. REGIO In Maassluis. Vlaardin- gen en Schiedam hebben de zes corporaties gemeenten in principe overeenstemming bereikt over een gezamenlijke woonkrant. Alle leegkomende huurwoningen van de zes corporaties in deze drie ste- den worden voortaan in een Woonkrant aangeboden. Tegelij- kertijd zullen in de drie steden de- zelfde spelregels gaan gelden om voor een huurwoning in aanmer- king te komen. Naar verwachting zal de eerste ge zamenlijke Woonkrant begin no- vember verschijnen. Voordat de Woonkrant definitief uit kan ko men, zullen eerst alledrie de ge- meenteraden zich nog uitspreken over de plannen. In de drie gemeenten vindt de be- sluitvorming op de volgende data plaats: Maassluis advies raadscommissie 3 oktober gemeenteraadsbesluit 10 oktober Vlaardingen advies raadscommis sie 27 September gemeenteraadsbesluit 4/5 oktober Schiedam advies raadscommissie 4 oktober gemeenteraadsbesluit 25 oktober De bestuurlijke besluitvorming binnen de zes corporaties is reeds afgerond. De zes corporaties zijn: Woningstichting Maassluis. Patri- moniums Woningstichting Vlaar dingen, Woningstichting Samen- werking Vlaardingen. Stichting Woningbedrijf Vlaardingen, Wo- ningbouwvereniging Schiedam, Woningstichting Noordvest Schiedam. Zodra de besluitvorming bij de ge meenten is afgerond. zullen de ge zamenlijke afspraken worden vast- gelegd in een Convenant Woon- ruimteverdeling tussen de drie ge meenten en de zes corporaties. Woningzoekenden worden in ok tober gei'nformeerd over de nieuwe Woonkrant. onder andere via de huidige woonkranten en adverten- tiepagina's zoals die nu per ge- meente uitkomen. geschikt voor bijna alle merken (bereikbaar tijdens kantooruren] Een definitief besluit over de toe- kenning van de gemeentelijke subsidie voor de organisatie van het Spectrumfestival 1996 is nog niet gevallen. Wethouder Wieg man maakte duidelijk dat het col lege van b en w nog worstelt over het subsidieplaatje voor het geheel van Schiedamse feesten. In de raadsvergadering van no- vember, waarin de gemeentelijke begroting aan de orde komt, zal de raad over subsidievoorstellen van b en w kunnen beslissen. In de vergadering van de raadscom missie voor financien is echter duidelijk geworden dat de vele handtekeningen voorlopig weinig resultaat hebben opgeleverd. De hoop van het actiecomite dat met name D66, WD en PvdA het Spectrumfestival toch zullen spekken, zal na de vergadering bepaald niet groter zijn gewor den. Deze fracties bleven immers in grote lijnen bij eerder ingeno- men standpunten. Volgens D66-fractievoorzitter M. Houtkamp is het niet zo dat D66 De wethouder ontvangt de handtekeningen die zijn ingezameld om het Spectrumfestival te redden. geen geld meer over zou hebben voor het festival, dat bij mooi weer zo'n 35.000 bezoekers naar het Beatrixpark trekt. „Het is wel een waardevol feest, maar de in- tegratiedoelstellingen komen on- voldoende uit de verf. Daarom willen we het festival niet anders behandelen dan andere grote Schiedamse feesten", aldus Houtkamp. De WD steunde D66 in de opvatting dat het festi val 'een prima feest' is, maar wat subsidie betreft afgezet moet worden tegen de andere feesten. Ook PvdA'er M. Siljee trok de vergelijking met andere feesten. Volgens hem moet het festival in- pasbaar zijn in de totale begroting en moet het Spectrumfestival op de lange termijn zichzelf kunnen bedruipen. Hij gaf aan dat het subsidiebedrag niet zo maar naar nul moet, maar dat een 'afbouws- cenario' tot de mogelijkheden be- hoort. Tijdens de vergadering werd dui delijk dat de gemeente behalve het subsidiebedrag op een wat minder zichtbare wijze nog zo'n 30.000 gulden aan de organisatie van het festival bijdraagt. Het gaat dan bijvoorbeeld om het in- zetten van mankracht voor het plaatsen van dranghekken of voor voorlichting. Na afloop van de vergadering verklaarde E. Dijkhuizen namens de organisatie van het Spectrum festival 'toch wel optimistisch' te zijn. Tussen de regels door had hij positieve geluiden gehoord en in het afbouwscenario van de PvdA meende hij toch ook steun te zien. Verder verwacht hij dat het college op korte termijn voor stellen zal doen. Deze korte ter mijn is voor de organisatie van het Spectrumfestival overigens cruciaal. Ter verwerving van sponsorinkomsten voor het festi val is het voor de organisatie van groot belang. snel met een subsi die van de gemeente te kunnen schermen. Pieter Vermaas X> SCHIEDAM Een kleine vijf- honderd mensen waren zaterdag naar de Nieuwpoortweg gekomen om te trachten een van de aanbie- dingen van Radio Modern te be- machtigen. Al in de loop van de nacht kwamen de koopjesjagers naar de super noodwinkel om zich op straat te nestelen en te wachten tot 's mor- gens negen uur tot de deuren open zouden gaan. Een van hen had zich tegoed gedaan aan een kratje pils maar wist ondanks al die alcohol zich toch nog te herinneren waar- voor hij kwam. Uiteindelijk moest het merendeel worden teleurgesteld; Radio Mo dern had een kleine honderd aan- biedingen die voor bodemprijzen de deur uitgingen. SCHIEDAM Bij de Stichting Ouderenwerk Schiedam komen nog steeds aanmeldingen binnen van ouderen om deel te nemen aan de visiteclubs. Daarom starten er in September en oktober twee nieuwe groepen, een algemene en een spe- ciaal voor mannen. Het is namelijk gebleken dat de be- staande visiteclubs voornamelijk door vrouwen bezocht worden. De paar mannen die er kwamen, voelden zich niet echt op hun ge- mak. Ervaring met een mannen-vi- siteclub in Thurlede wees uit dat er wel degelijk behoefte aan bestaat. Momenteel zijn er 7 visiteclubs die zeer succesvol draaien met twaalf deelnemers per groep. De visite- club is een groep van ongeveer twaalf ouderen vanaf 65 jaar, die zelfstandig wonen, maar eens per week op een vaste dag bijeenko- men. De bedoeling van de visite- club is om ouderen in de gelegen heid te stellen contacten te leggen met anderen. De mannen-visiteclub begint op donderdag 21 septembr in dien- stencentrum de Woudhoek. Heij- ermansplein 35 en duurt van 10.00-15.30 uur. De kosten bedra- gen fl. 10,- per dag, inclusief kof- fie, thee en een warme maaltijd. De nieuwe algemene groep start op donderdag 5 oktober in diensten- centrum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766 en duurt van 10.00- 12.00 uur. Hiervoor betaalt men de genoten consumpties. Ouderen die graag willen deelne- men aan de visiteclub kunnen zich aanmelden bij het Centraal Meld- punt, van maandag t/m vrijdag van 8.30-12.30, telefoon: 4264022. Tevens worden voor de bestaande en nieuw op te richten visiteclubs enthousiaste vrijwilligers gezocht die het leuk vinden om een dag of dagdeel aanwezig te zijn om koffie te schenken, met de deelnemers te praten en activiteiten te begelei- den. Wie interesse heeft in deze vorm van vrijwilligerswerk kan zich tevens meiden bij het Centraal Meldpunt. SCHIEDAM Met de opening van de Nieuwe Passage is een boek verschenen over architect P. San ders (1882 - 1937). Hij ontwierp vcrschillende markante gebouwen in Schiedam waaronder de oude Passage. In het boekje worden verschillende door hem ontworpen gebouwen beschreven zoals de Ambachts- school uit de Liduinastraat. het pandje van Koos de kapper op het Edisonplein. het weeshuis aan de Lange Achterweg en het Sint Ja cobs Gasthuis. Meer dan honderd illustraties bevat het boekje. Het boekje werd in een beperkte oplage van 900 stuks gedrukt en is bijna uitverkocht. Nog enkele exemplaren zijn verkrijgbaar bij MaasposT, Over de Vesten 3a. De verkoopprijs bedraagt tien gulden. SCHIEDAM In de Margriethal vindt op zaterdag 23 September en zondag 24 September de modelt- reinexpositie 'Modeltrein Rijn- mond 95' plaats. Deze expositie, georganiseerd door Family Business Events en modeltrein- winkel Johan Voermans, onder- steunt de toenemende populariteit van de modelbouwhobby in Ne- derland. Exposities en demonstra- ties van modelbouwverenigingen alsmede een exclusieve tentoon- stelling van actuele spoorwegtra- jecten in regio Rijnmond zorgen ervoor dat 'Modeltrein Rijnmond 95' voor een breed publiek toegankelijk is. 'Modeltrein Rijn mond 95' is niet alleen voor mo- deltreinliefhebbers een bezoek waard, maar ook voor mensen die interesse hebben in de spoorweg- trajecten die momenteel 'hot-item' zijn. Tijdens 'Modeltrein Rijn mond 95' wordt namelijk een aan- tal zeer exclusieve maquettes ge- exposeerd, waaronder de Betuwe- lijn (V-polder), de uitsleuver (con current van de V-polder) en de ho- gesnelheidslijn. De echte modelt- reinliefhebber kan zijn hart opha- len aan de nieuwste modeltrein- technologie van Fleischmann, Trix en Marklin. Deze drie internatio- nale treinmerken exposeren o.a. modulen die nog niet eerder in Ne- derland tentoongesteld zijn. Kin- deren zijn ook van harte welkom tijdens 'Modeltrein Rijnmond 95'. Terwijl vaders en moeders de ex positie bekijken kunnen kinderen een ritje maken met de zogenaam- de 'kindertrein'. Deze trein zal ge- durende het hele weekend bezoe kers vanuit het centrum naar de margriethal brengen en vice versa. Ook is er voor de kids een speciale video- en tekenhoek ingericht. Op zaterdag 23 September is de Margriethal geopend van 10.00 tot 22.00 uur; op zondag 24 September van 10.00 tot 17.00 uur. Kaartjes kosten voor volwassenen fl. 12.50: voor kinderen tot 12 jaar en 65+ fl.7,50. Deze zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Margriethal. Le- zers van deze krant kunnen profite- ren van een korting van fl.2,50 op de toegangsprijs (zie bon elders in deze krant). SCHIEDAM - In de Grote Kerk wordt van 16 tot en met 23 Septem ber een expositie gehouden onder de titel 'Schiedam, Beeld van 'n stad'. De expositie is een program- ma-onderdeel van de Branders- feesten en wordt georganiseerd door de gemeente Schiedam. De tentoonstelling geeft een indruk van de vele ontwikkelingen die momenteel in Schiedam plaastvin- den op het gebied van verkeer en vervoer, sport en recreatie, monu- mentenzorg, centrumplannen, wo nen, werken, groen, onderwijs en cultuur. Verder wordt er ook aan- dacht besteed aan enkele toekom- stige ontwikkelingen. De verschil lende thema's worden door middel van foto's, maquettes, tekeningen, video en concrete opstellingen ge- presenteerd. Op die manier krijgt de bezoeker een levendig beeld van Schiedam anno 1995. De orga- nisatoren Kopen daarmee tevens te bereiken dat de trots op de eigen stad, die zoveel moois te bieden heeft, zal toenemen. Te zien zullen bovendien de inspanningen zijn die worden geleverd om het monu- mentale bezit te behouden en te herstellen. Daarom zal ook het ma- teriaal van de architect Sanders tij dens de expositie te bezichtigen zijn. Verder zijn er presentaties van de restauratie van de Liduina Basiliek, de Stichting Beschermd Stadsgezicht Schiedam, de VVV, de Stichting Schiedamse Molens en de Gekroonde Brandersketel. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 10.30 - 16.00 uur en op koopavond van 19.00 - 21.00 uur. Zondag gesloten en de toegang is gratis. SCHIEDAM De Schiedamse 14-jarige zwemster Brenda v.d. Lans heeft haar persoonlijk record op de 100 meter vrije slag op 59.23 sec. gezet. Brenda eindigde op de Europese jeugdkampioenschappen in Geneve met haar ploeg op de vijfde plaats. Ook op de lange baan doet zij het goed temeer omdat zij halverwege het langebaan seizoen is begonnen heeft ze zich in het totaal klasse- ment op de 3 en 2 km op een vierde plaats weten te plaatsen onder de dames. Dit is voor een meisje van veertien jaar een goede prestatie. Zij ontving de aanmoedigingsprijs van de KNZB als beste zwemster onder de zestien jaar. Ook in het verenigingsklassement doet Brenda v.d. Lans van zich spreken. Ze eindigde daar met haar clubgenoten Trudy Storm en Dian- tha v.d. Vlekkert op een derde plaats in het totaal klassement. Door deze prestaties waren ze alle drie uitgenodigd om 16 September bij Koewacht de 1500 meter vrije slag te zwemmen individueel. Daar zwom Brenda op de 1500 meter maar liefst 12 sec. van haar H tijd af. Ze eindigde in Koewacht als 2e na Melanie Kuiper met een tijd van 18.15.6. De 14 jaar jonge zwemster kan te- rug kijken op een geslaagd sei zoen. Na enkele weken rust gaat ze er in oktober weer flink voor trai- nen om kontend seizoen ook weer bij de top te eindigen. SCHIEDAM Vrijdagavond 15 September omstreeks 21.00 uur raakte een zeventienjarige Schiedammer zijn bromscooter (waarde fl.4000,-) kwijt. De knaap had een advertentie in een krant gezet, waarbij hij de bromscooter te koop aanbood. Vrijdagavond vervoegde zich bij zijn wo- ning een man, die wel interesse had in het vervoermiddel. Beiden reden daarop voor een proefritje vanuit Schiedam in de richting van Vlaardin gen. Na een eindje te hebben gereden stelde de Schiedammer voor dat de koper zelf maar eens moest gaan rijden. En dat deed hij. Hij kwam ook niet meer terug. SCHIEDAM Vrijdag 15 September omstreeks kwart voor zes deed een 53-jarige Schiedammer aangifte van inbraak in zijn bedrijf in de Van Heekstraat. Na forcering van een raam waren onbekenden het bedrijf bin- nengekomen. In het kantoorgedeelte waren diverse laden en kasten door- zocht. Een tot nu toe onbekende hoeveelheid sigaretten, drank en geld werd buitgemaakt. SCHIEDAM Vrijdagmorgen 15 September liep een negentienjarige kok uit Zonnemaire van een restaurant aan de Maasboulevard in Schiedam eerste- en tweedegraads brandwonden aan gezicht en hals op, nadat er in de keuken een gasflesje, waarmee hij het fornuis wilde aanste- ken, ontplofte. Een 20-jarige kok uit Vlaardingen liep daarbij geschroeide haren op. Als gevolg van het ontploffen van het gasflesje liep de serre van het restaurant, die werd ontzet, ook aanzienlijke glasschade op. De negen tienjarige kok werd in het Schielandziekenhuis opgenomen. De Arbeids- inspectie stelt een onderzoek in. SCHIEDAM Zondagavond 17 September is op de Parallelweg aan de achterzijde van het station vuil in brand gestoken. Mogelijk is dit vuil door dak- en thuislozen aangestoken om wat warmte te krijgen bij het slapen. De brandweer bluste het brandje. SCHIEDAM Onbekenden hebben zondagavond 17 September brand gesticht tegen een schuur achter het Akkerpad. Kennelijk is hierbij benzi ne gebruikt. Kordaat optreden van een buurtbewoner voorkwam dat de brand erger werd. De brand werd geblust. SCHIEDAM Zondagmiddag 17 September vond volgens getuigen bij een cafe aan de Lange Kerkstraat een grote vechtpartij plaats. Toen de po- litie ter plaatse kwam, waren de vechtende partijen inmiddels verdwenen. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de toedracht. SCHIEDAM Zondagavond 17 September controleerde de politie op de Churchillweg de bestuurder van een auto. Het bleek dat de auto waarmee de man reed, niet verzekerd was. Ook gaf de bestuurder, een Rotterdam- mer, een valse naam op. Er is proces-verbaal opgemaakt en de verdacht deed afstand van zijn auto. SCHIEDAM Twee Schiedammers van 24 en 41 jaar zijn maandag- avond 18 September aangehouden, omdat zij in hun tuin aan de Cartesius- straat hennepplanten kweekten. De politie kwam de planten, die inbeslag zijn genomen, via een getuige op het spoor. SCHIEDAM Een 16-jarige Schiedams meisje is maandagmiddag 18 September met nek-, arm- en beenklachten naar het Schielandziekenhuis vervoerd, nadat ze met haar bromfiets op de Mgr. Nolenslaan was geval len. Het slachtoffer bleek over losliggend zand uitgegleden te zijn. Na be- handeling in het ziekenhuis mocht ze naar huis. SCHIEDAM Een onbekende auto-inbreker heeft afgelopen weekeinde aan de s' Graveland een auto opengebroken om uiteindelijk twee voile Shell-spaarzegels mee te nemcn. De dader heeft daarvoor een portierslot totaal vernield en de auto van binnen helemaal overhoop gehaald. SCHIEDAM Op de Eduard van Beinumlaan hebben maandagmiddag 18 September twee Schiedamse chauffeurs, 27 en 36 jaar, een flinke waar- schuwing gekregen, omdat ze met zeer overvolle bussen reden. In een per- sonenbusje bleken 16 kinderen te zitten. terwijl een touringcar 80 kinde ren vervoerde. Beide voertuigen zijn leeggehaald totdat het aantal inzit- tenden normaal kon zitten. De rest van de kinderen is later opgehaald. UZOEKT WILT U UW TIJD NUTTIG BESTEDEN EN IETS VOOR ANDERE MENSEN BETEKENEN, KIJK DAN EENS BIJ DE ONDERSTAANDE VACATURES. barmedewerkers, die als gast- heer/gastvrouw optreden en daarbij behorende administratieve werk- zaamheden verrichten iemand die 1x per week wan- delt, leest, praat, een spelletje doet op een vaste bezoektijd met een de- menterende patient enthousiaste beheerder van een speeltuin, die ook voor het on- derhoud zorgt, contacten onder- houdt met de medewerkers en goed met kinderen om kan gaan husihoudelijk medewerker voor de kottie en thee, het bood- schappen doen en het klaar maken van soep en broodjes gemotiveerde medewerker met wat technische kennis voor het uit teun \N zenden en presenteren van een ra- dioprogramma ondersteunen van de vrije- tijdsbesteding van verstandelijk ge- handicapten zoals wandelen, zwem men, naar circus en kermis, dico en andere aktiviteiten dierenverzorging bij een kin- derboerderij chauffeur om 1x per week met een busje te rijden om spullen te halen en te brengen eventueel met verstandelijk gehandicapten het meewerken aan onderzoe- ken en 1x per maand vergaderen NIETS GEVONDEN? Aarzel dan niet contact op te nemen met het Steunpunt Vrijwilligerwerk Schiedam. Er zijn nog veel meer mogelijkheden!! Spreekuur op afspraak. Wij zijn geopend: Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 17