MaasposT Van een brandje in de regio naar puinruimen op Sint Maarten voltooid dankzij bewoners en wethouders MaasposT KORT MaasposT Commandant Ad van Leeuwen: 'De bewoners zaten erapathisch bij' Nieuwe telefoonnummers Woningbouwvereniging Leesgroep SCHIEDAM Soosinstuif De specialist in designvloeren ROTTERDAM BERICHT Inspraak reconstructie Giessenplein KERKDIENSTEN SINT MAARTEN/ROT- TERDAM De ene dag blus je nog een brandje in bijvoorbeeld de gemeente Capelle, de volgende dag ruim je puin op het Boven- windse eiland Sint Maarten. Dat overkwam zestig man- nen van de regionale brand- weer uit Rijnmond. Nadat duidelijk werd, dat de or- kaan Luis grote schade had aangericht op Sint Maarten, vertrokken de brandweer- mannen vanaf Schiphol naar de Antillen. Een week lang werkte de brandweer van s morgens vroeg tot's avonds laat. k wand en vloertegels maimer en natuursteen siergrind Nieuw: badkamermeubelen AANBIEDING (zolang de voorraad strekt 40 m2 vloertegels 40x40 2 Groeps vloerverwarming Kompleet aangeslofen en gelegd incl materiaal 3.650," Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30 x 30 3.3 50#> SCHIEDAM Ook tijdens de Brandersfeesten wordt er in de Grote Kerk weer een inloopconcert gehouden. Vanaf 15.00 uur zullen Andre Verwoerd op hoofdorgel en de sopraan Ineke van Houwelinge Rook te beluisteren zijn. De toegang voor dit muzikale evenement is gratis, 's Avonds om 20.00 uur wordt in deze kerk tevens een orgelconcert op het hoofdorgel gege- ven door Everhard Zwart. De toegang voor dit avondconcert is fl.7,50. Ruilbeurs Dineren Gospelconcert Beurs Beatballet Bridgen Avondmuziek Dansen Harmonia Vrijwilligers Kreatieve kursus Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk p Woensdag 20 September 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM De predikbeurten voor zondag 24 September 1995. Hervormde Geineenle Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnelage Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds.G. de Lang Aanvang: 17.00 uur Ds.J. Kommers Grote Kerk. Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.P.H. Quartel Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.J.A. Berkheij Gerefornieerde Kerk Schiedam De Ark. Hargpiein Aanvang: 10.00 uur Ds.A.N. Verheul Schrift en Tafel Magnalia Dei Kerk. Albardastraat Aanvang: 10.00 uur Hr.A.F. Ruijl Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.J.A. Berkheij Schieland Ziekenhuis Hal Polikliniek Aanvang: 10.30 uur Ds.C.A. Philipse m.m.v. kinderkoor Jong Begin Hervormde Evangelisatie op Ge refornieerde grondslag Gilde College, Nieuwe Damlaan Aanvang: 10.00 uur Ds.L. Groenenberg Opstandingskerk, Burg. Honnelage Gretelaan Aanvang: 17.00 uur Ds.J. Kommers Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92 Aanvang: 10.30 uur Prof.Dr.H. Faber R.K. Parochie H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106 Hoogmis Aanvang: 09.15 uur Herenkoor I.H.D. Eucharistieviering Aanvang: 11.00 uur Pastoor P.M. Vismans Leger des Heils Pastorietuin 4 Aanvang: 10.00 uur Kapt. en mevr. Plaisier SCHIEDAM In samenwerking met het centrum voor Ontwikke- lings Samenwerking Rijnmond or- ganiseert de stichting SVO een leesgroep rond het boek 'Wilde Zwanen' van de Chinese schrijf- ster Jung Chang. Deze leesgroep gaat bij voldoende belangstelling van start op twee dagdelen: woens- dagochtend 27 September van 10.00 - 12.30 uur en woens- dagavond van 19.30 - 22.00 uur. Gedurende drie avonden wordt het boek van Jung Chang dat het leven van drie generaties vrouwen in China beschrijft, besproken. Er worden fragmenten voorgelezen. kennis gemaakt met het land war het verhaal zich afspeelt en de be- geleidsters geven informatie over de schrijfster en de literatuur in China. De leegroep is voor vrou wen die graag lezen en meer ach- tergrondinformatie over het boek willen hebben. Opleiding of scho- ling is niet van belang. Het is wel belangrijk dat men al ongeveer 100 pagina's heeft gelezen. Deelname aan de groep kost fl. 15,- voor drie bijeenkomsten. Opgeven kan bij stichting SVO, tel. 4734545. Geef bij aanmelding wel duidelijk de voorkeur voor de ochtend- of avondgroep aan. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004289 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur De 46-jarige commandant Ad van Leeuwen uit Schiedam leidde samen met commandant Blokker uit Spijkenisse de compagnie op Sint Maarten. Hij vertelt zijn ver haal aan MaasstaD weekbladen. Wat trof it een week geleden bij aankomst aan ,,Toen wij hier aan kwamen, was het echt schrikken voor iedereen. Het was donker en je kon zien dat de ravage verschrikkelijk was. Maar toen zagen we nog niet eens hoe erg het was. In de straten zag je wel wat er aan de hand was. Maar je kon niet verder kijken dan de straat omdat het zo donker was. 's Morgens rondrijdend, schrokken we, het werd alleen maar erger. We zagen toen ook de bevolking die in een shocktoe- stand verkeerde. Ze zaten er apa- thisch bij. Verder gebeurde er ei- genlijk heel weinig. Ze zaten maar voor de puinhopen van hun huizen. Je zag niet dat er iets op- geruimd werd. Er waren eigenlijk nauwelijks activiteiten." Wat heeft it in het begin kunnen doen „We hebben ervoor gezorgd dat er weer drinkwater was. Dat was heel essentieel. De bewoners za ten al dagen zonder water. Als dat een dag langer had geduurd, was dat echt dramatisch geweest. Het eerste dat we hebben gedaan is een waterdistributiesysteem opzetten. Zo verdeelden we fles- sen met drinkwater over het hele eiland, wel twintigduizend fles- sen per dag. Vlak daarna is het waterleidingbedrijf aan de slag gegaan om de leidingen te her- stellen. Zo kon op een bepaald moment weer gebruik worden ge maakt van de waterputten die de brandweer normaal gebruikt. Bij die waterbronnen hebben we ver- volgens mensen gezet om de dis tribute te verzorgen. Wat ook belangrijk is, is dat we De zestig brandweerlieden veilig terug in de Rijnmond. een waterdistributiesysteem met tankwagens hebben opgezet. Dat systeem was noodzakelijk voor de mensen die uit hun huizen zijn gevlucht naar plekken waar geen voorzieningen waren. De tank wagens reden daar naar toe om ook hen van water te voorzien. Dat is de eerste belangrijke klus geweest. Onze tweede taak was het verbe- teren van de infrastructuur. Het vrij maken van wegen en gevaar- lijke situaties weghalen. Daarna hebben we assistentie verleend. In het begin was er een groot te- kort aan dekzeilen, toen die er waren hebben we allerlei openba- re gebouwen, scholen en kerken met zeil afgedekt. Gelukkig is het de hele week droog gebleven. Het gekke is, dat iedereen in eer ste instantie voor zichzelf bezig was. Normaal gesproken is het zo, dat er een bepaalde groep of wijk wordt getroffen door een ramp en die mensen zetten dan gezamenlijk de schouders eron- der. In dit geval gaat het om een heel eiland en zijn alle bewoners getroffen. Later zagen de bewoners dat wij met ons alien de schouders eron- der zetten en na een toespraak van de gouverneur en wat andere mensen kwam het gevoel onder de bevolking van 'jongens laten we het met elkaar doen, anders komen we er niet uit'. Sinds een dag of drie, vier is men er weer in gaan geloven. De activiteiten on der de bevolking nemen weer toe." Moest u naast de brandweertaken ook met psychische hulp bijsprin- gen? „We proberen gesprekken met de bewoners aan te gaan. Vaak wil len ze hun verhaal kwijt. Als je hoort wat die mensen die nacht hebben doorgemaakt, dan vraagt dat om een stukje nazorg. Maar dat is niet onze primaire taak. Wij luisteren in ieder geval wel naar hun verhalen." Heeft it de illegale bewoners van Sint Maarten kunnen helpen? ,,We hebben met de marechaus- see. de vrijwilligers van Curasao en de hondenbrigade tien kampen bezocht waar illegalen zaten. Zij woonden in golfplaten huisjes die totaal zijn verwoest. Aanvanke- lijk reageerden de illegale bewo ners nogal wantrouwig op ons aanbod voor hulp. De illegale be woners durfden ook geen slacht- offers van de orkaan aan te ge ven. Voor we de kampen ingin- gen, moesten we aangeven in welke hoedanigheid we daar kwamen. Later, nadat via de radio bekend was gemaakt, dat wij de wijken kwamen inspecteren, wa ren ook zij bereid om met elkaar het werk uit te voeren. De zoek- acties naar slachtoffers, die nood zakelijk waren om het uitbreken van ziekten te voorkomen, wer- den geaccepteerd. Die mensen vrezen de politie, ze zijn bang dat ze terug gezet worden naar hun land van herkomst." Was u erop ingesteld om naar de verhalen van de slachtoffers te luisteren? Gelukkig hebben de brandweer- mannen geen vreselijke emotio- nele verhalen gehoord en ook geen fysieke gewonden gezien, die er vreselijk uitzien. Misschien komt het ook wel door die enor- me veerkracht van de bewoners. Ze vertellen hun verhaal en dan denk je soms 'potverdikkeme, je zal dat maar meegemaakt heb ben'. Maar het zijn mensen die opgeruimd en vrolijk blijven. Ze zitten niet verschrikkelijk in de put. Ik heb me wel eens afge- vraagd hoe het mogelijk is dat men in deze ravage toch zo vro lijk blijft. Maar het is wel zo, dat de jongens een behoorlijke ervaring hebben opgedaan. Er zijn mannen bij die nog nooit over de grens zijn ge weest. Daarom willen we ze voor het naar huis gaan begeleiden met de maatschappelijk werker, de aalmoezenier en de dominee." Hoe is het met u na een week Sint Maarten? ,,Goed, wel heel erg vermoeid. Ik heb vanmorgen op de kalender moeten kijken welke dag we le ven. We werken zestien tot ach- tien uur per dag. En dat met die warmte. Maar het werk is heel in- teressant en nuttig. Af en toe heb ik last van vermoeidheidsver- schijnselen, dat is vervelend. Vooral in het verkeer, je moet heel erg goed opletten. Je kunt met verplaatsingen niet hard rij- den, omdat het zo verschrikkelijk druk is. Eigenlijk is het constant file rijden en dan moet je goed opletten dat je op tijd remt." En verder, behalve de vermoeid- heid? „Het gaat goed. We kunnen goed werk verrichten. Het weer is goed. En er ontstaat een enorme teamgeest die werkelijk fantas- tisch is." Dus over een paar maanden in ie der geval een reiinie? „Ja, dat denk ik wel. Daar wordt al vanaf de eerste dag over ge- praat. Ik denk niet dat we daaraan ontkomen." Afgelopen maandag keerde com mandant Van Leeuwen samen met alle manschappen veilig te rug uit Sint Maarten. ANKE GROENENBOOM SCHIEDAM In dienstencen- trum De 4 Molens vinden aktivitei- ten plaats voor mensen vanaf 55 jaar. dat er ook een aktiviteit is voor mensen van hoge leeftijd blijkt wel uit het hoge bezoekers- aantal dat maandelijks naar de soo sinstuif komt. De kern van bezoe- kers bestaat uit bewoners van de omliggende flats. Zij komen bij elkaar voor ontspanning en ont- moeting, want er is altijd wel iets aardigs te beleven en te doen. On der begeleiding van twee vrijwil- ligsters wordt het programma zeer afwisselend ingevuld: bingo, spel- letjes, creativiteit, enz. De soosin stuif vindt eenmaal per maand plaats op de eerste woensdagavond tussen 19.00 - 22.00 uur. Nieuwe bezoekers zijn altijd van harte wel- kom. Voor meer informatie kan men contact opnemen met De 4 Molens, tel. 4705500 of men kan gewoon even langskomen bij een soosinstuif en vragen naar Riet of Mary. SCHIEDAM Na jaren van veel geduld en onderhandelen, is de op- hoging van de Verzetsheldenbuurt in Woudhoek-Noord bijna vol tooid. Een en ander is mede te dan- ken aan de medewerking van de wethouders Wiegman en Reijn- hout, die op 10 februari 1994 op bezoek waren in de wijk. De politi- ci waren in Woudhoek op bezoek in het kader van het programma 'Politici op de koffie'. Op dat mo ment stond de buurt al op de plan ning om te worden opgehoogd, maar de bewoners maakten meteen maar van de gelegenheid gebruik om allerlei wensen omtrent parke- ren, verkeersveiligheid, groen- voorziening en speelgelegenheid aan de orde te stellen. De wethou ders beloofden hieraan hun mede werking te zullen verlenen op voorwaarde dat de bewoners zelf xCo - m*. SCHIEDAM Op 18 September heeft de Woningbouwvereniging Schiedam een nieuwe telefooncentrale in gebruik genomen. Klanten en relaties kunnen vanaf die datum direct bellen met de gewenste persoon of afdeling. De volgende vier nummers zijn belangrijk: Centrale telefoonnummer maandag t/m donderdag van 8.00 tot 16.30 uur en vrij dag van 8.00 tot 12.00 uur: 2475888. Reparatieverzoeken maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur: 2475830 Wijkteam Zuid maandag t/m donderdag van 8.00 tot 16.30 uur en vrijdag van 08.00 tot 12.00 uur: 2475820. Wijteam Noord maandag t/m donderdag van 8.00 tot 16.30 uur en vrijdag van 08.00 tot 12.00 uur: 2475810. Om de klanten nog beter en sneller te helpen is gekozen om vanaf Septem ber 1995 met twee wijkteams te werken. De wijkteams zijn vanaf 18 Sep tember direct bereikbaar. Bewoners uit de wijken De Gorzen, Centrum, Oost en West worden ge- holpen door medewerkers van wijkteam Zuid; De wijken Groenoord, Woudhoek en Spaland worden geholpen door wijkteam Noord. Voor beide teams geldt dat huurders terecht kunnen met vragen over: Huurbetalingen. verhuurzaken, woningaanbiedingen en sociale proble- men. Mochten huurders of relaties corresporidentie ontvangen van de woning bouwvereniging. dan kunnen zij bellen met het vermelde doorkiesnum- mer van de desbetreffende persoon of afdeling. De ophogingshelden van de Verzetsheldenbuurt op de shovel. een 'plan-de-campagne' zouden opstellen. De bewoners gingen hierna voortvarend te werk. Eerst werden alle problemen en mogelij- ke oplossingen in kaart gebracht. Vervolgens werd dit op papier ver der uitgewerkt door zogenaamde straatcommissies, die bestonden uit twee mensen per straat. Dit leidde uiteindelijk tot een voorstel tot herinrichting van de gehele wijk, dat op 23 juni '94 aan de heer Wiegman werd overhandigd. Di verse deskundigen van de gemeen- telijke diensten schaafden het daar na, in overleg met de buurtbewo- ners, nog wat bij. Begin dit jaar, om precies te zijn op 2 januari, werd met de verhoging van de Verzetsheldenbuurt begonnen. Nu, acht maanden later, mag het resul- taat er zijn. De verkeersveiligheid isaanzienlijk verbeterd door duide- lijke stoepen. drempels en paaltjes die parkeren op de stoep voorko men. Bovendien is de wijk een 30- kilometerzone geworden. Ook is op een aantal plaatsen meer groen aangebracht en is de wijk uitge- breid met een flink aantal leuke speelwerktuigen voor de kinderen. Uiteraard zijn er ook een aantal ne- gatieve geluiden. Nu de meeste straten klaar zijn en de bewoners de voor- en achtertuin hebben op gehoogd, zijn zij tevens enkele honderden guldens armer door de kosten van zand. aarde en riole- ring. Men vraagt zich nu echter af hoe lang het zal duren voor men weer een dergelijke investering zal moeten doen, want de verzakkin- gen in de buurt gaan gewoon door. Veel woongenot gaat hierdoor ver- loren en de gemeente is niet van plan om de bewoners op welke manier dan ook tegemoet te ko men. Ongemak van de ophogings- werkzaamheden was er natuurlijk ook, maar dankzij de mannen van de dienst bestrating is dit tot een minimum beperkt gebleven. Er is door hen de afgelopen maanden heel wat afgesjouwd met kinder- wagens en fietsen. Ook legden zij extra loopplanken voor een hoog- zwangere bewoonster en stonden anderen waar nodig bij met raad en daad. Als dank voor hun inzet en hulpvaardigheid werden deze mannen dan ook met hun partners door de leden van de Vereniging Eigenaren Verzetsheldenbuurt Schiedam (VEVS) uitgenodigd op het jaarlijkse verenigingsfeest dat op 26 augustus j.l. plaatsvond. CI«*«IC* I I AL C ERAM ICA Vierhaveiistraat I 9 Rotterdam tel.: 476 20 54 SCHIEDAM Er wordt weer een ruilbeurs gehouden, en wel op zon dag 24 September. Verzamelaars van munten, postzegels, prent- briefkaarten, stripboeken en flip- po's kunnen elkaar treffen in Dien- stencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan. Tijdens de beurs wordt men ook in de gelegenheid gesteld de verzamelobjecten gratis te laten taxeren. De aanvang "is 13.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM De culinaire staf van De Weerklank aan het Corne lia van Zantenplein 51 te Schiedam-Groenoord laat lekker- bekken op donderdag 21 Septem ber weer genieten van een over- heerlijk drie-gangen menu. Vanaf 17.00 uur is men van harte welkom voor het drinken van een aperatief. De maaltijd vangt om 17.30 uur aan. De kosten voor al deze heer- lijkheden bedragen slechts fl.6,50 per persoon, inclusief aperatief en koffie. Voor meer informatie of opgave kan men tijdens de ope- ningsuren terecht bij Gera Groene- wegen onder telefoonnummer: 4709971. Openingstijden zijn: di van 14-17 uur, wo van 10-12 uur, do 14-17 uur en za van 14-17 uur. SCHIEDAM Gospelkoor De Rovenians uit Mijdrecht en Orkest Celebrate uit Rotterdam organise- ren op zaterdagavond 23 Septem ber een Top Gospelconcert in het gebouw van het Leger des Heils aan de Magnoliastraat 41 te Vlaar- dingen. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is vrij. Muziek Zal onder meer te beluisteren zijn van de Continental Singers en het Oslo Gospel Choir. SCHIEDAM In Buurthuis Nieuwland wordt op vrijdag 29 September weer een kleding- en speelgoedbeurs gehouden. Voor een verkoopnummer kan men bel len tot en met donderdag 28 Sep tember. De spullen kunnen geprijst en genummers ingeleverd worden op vrijdag 29 September van 09.00 - 09.45 uur. De niet-verkochte spullen kunnen op dezelfde dag tussen 12.00- 13.00 uur weer wor den opgehaald. Twintig procent van de opbrengst komt ten goede aan het Foster Parentsplan. Voor meer informatie kan men bellen naar Buurthuis Nieuwland, tel. 4738671. SCHIEDAM In Klubhuis Zuis wordt heel wat afgedanst. De beat- ballet voor jeugd en tieners wordt na veelvuldig verzoek uitgebreid met een groep voor volwassenen. Dames die willen deelnemen zijn welkom met ingang van woens- dagmorgen 4 oktober. De lestijd is: 09.30 - 10.30 uur. De kosten zijn fl. 15,- per maand. Aanmelden is nog mogelijk bij Klubhuis Zuid. tel. 4267297. SCHIEDAM De bridgeclub BRCM opent haar deuren voor nieuwe leden. De club is opgericht in 1983 en doet al jaren mee aan diverse Bondsevenementen. Ook worden er regelmatig eigen com- petities en speciale drives georga- niseerd. De lokatie, in het gebouw van de DCMR. aan de 's-Grave- landseweg 565 waar de leden elke ■- dinsdagavond bijeenkomen is re- centelijk fors uitgebreid en verbe terd, waardoor de club van geen le- denstop wil weten. Geinteresseer- den die willen inschrijven of die meer inlichtingen wensen kunnen bellen naar de heer Van de Wall, tel. 0181-615146. SCHIEDAM Het eerste avond concert in de Dorpskerk te Kethel staat op het programma voor zon dag 24 September. Het Kamerkoor Rotterdam onder leiding van Ste phen Kavelaar brengt muziek van Bruckner, Durufe en Manneke ten gehore. De aanvang van het con cert is 19.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM In dienstencen- trum De 4 Molens kan zaterdag avond weer gedanst worden. Voor fl.2,- kan men van 19.00-23.00 uur een dansje maken op de professio- nele dansvloer. Zondag 24 Septem ber is er in hetzelfde dienstencen- trum een contactzondagmiddag. De aanvang is 13.30 uur en de toe gang is gratis. SCHIEDAM De paragnoste Regina Gossiaux is donderdag- avond 21 September te gast bij spi- rituele vereniging Harmonia Schiedam. Zij zal aan de hand van voorwerpjes van bezoekers helder- ziende waarnemingen doen. Be- langstellenden zijn van harte wel kom bij Harmonia in het wijkcen- trum Nieuwland aan het Dr. Wi- bautplein 165. De aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs is fl.7,50. SCHIEDAM Het jongeren werk van Buurthuis Nieuwland is op zoek naar mensen die het leuk vin den om met jongeren te werken. Voor de jongerenontmoeting wor den jongeren van 16 tot en met 21 jaar gezocht. Het gaat voorname- lijk om barwerkzaamheden. Daar- naast worden er begeleiders van 20 jaar en ouder gezocht, zowel tij dens weekdagen als in het week end, ter ondersteuning van deze jongeren. Het Buurthuis is tevens op zoek naar vrijwilligers voor de meidengroepen, jongensclub. sportaktiviteiten en het koken. Voor meer informatie kan men te recht bij Jolanda van der Lubben op de dinsdagavond, tel. 4738671 SCHIEDAM Wie kreatief be zig wil zijn kan terecht in Kluphuis Oost. Op twee kursussen zijn nog plaatsen vrij. Men kan leren kra- lenboompjes maken of kennisma- ken met de techniek Pergamano. De kursus Kralenboompjes kost per blok van zes lessen fl.25,-. Met een Rotterdampas krijgt men hier- op zelfs 25 procent korting. Er wordt les gegeven op dinsdagmor- gen van 09.30-11.00 uur. De Per- gamanogroep komt elke maandag- morgen bij elkaar van 10.00-12.00 uur. De kursus kost fl.2,50 per keer. Wie belangstelling heeft voor een van deze kursussen, of mis schien wel voor alletwee, kan zich nu opgeven bij Kluphuis Oost, Ga- lileistraat 86, tel. 4735435. DIENST STEDEBOUW EN VOLKSHUISVESTING Dinsdag 3 oktober 1995 vindt de inspraakbijeenkomst plaats, over de reconstructie van het Giessenplein in de Spaanse Polder te Rot terdam. De bijeenkomst is in restaurant Au Marche aan de Indus- trieweg 46 en begint om 20.00 uur. Het Giessenplein is de aansluiting van de Tjalklaan en de Matlinge- weg op rijksweg A20. Met een nieuw ontwerp voor de rotonde en de op- en afritten moet een einde komen aan de verkeersonveilige situatie en de verkeersopstoppingen op dit beruchte knelpunt aan de noordkant van de Ruit om Rotterdam. De gemeente Rotterdam stelt belanghebbenden in de gelegenheid te reageren op het ontwerp-bestemmingsplan en het voorlopige inrichtingsplan. Het bestemmingsplan Giessenplein reserveert de benodigde ruimte voor het aanleggen van het nieuwe plein. Het inrichtingsplan geeft weer, hoe de wegen en de buitenruimte er in de uiteindelijke situatie uit komen te zien. Het bestemmingsplan ligt tot en met 29 September 1995 ter inzage bij het Informatiecentrum Stedebouw en Volkshuisvesting, Marconistraat 2 (2e etage) in Rotterdam. dienst Stedebouw en Volkshuisvesting, Projectmanagement. Projectleiding: tel. 010 - 4895253 Algemene informatie Verkeer en Vervoer: tel. 010 - 4895253 \X< v

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3