Stadsgehoorzaal Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... jk. Theater de Teerstoof Credo Singers Death The Maiden Tekeningen Verzamelen Padvinderij Expositie Van Dis Concerten Stedelijk Museum 'Warmelo Van der Drift' heeft geen problemen met de opvolging y ment op het Rotterdams Dagbl VLAARDINGEN Het Vlaardingse haring-, zout- en rederijbedrijf Warmelo Van der Drift viert morgen haar 175-jarige jubileum. En daar is Jan van der Drift, sa men met zijn zoons Roeland en Michiel Jan maar wat trots op. „Er zijn nog maar weinig familiebedrijven over in Ne- derland," vertelt de 65-jarige eigenaar. „Dit komt voort uit een gebrek aan opvolging, een probleem waar wij nooit mee te kampen hebben ge- had." U G Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblijvend op proef. He betaal hiervoor de halve prijs: 12,95. Noteert u mij voor een kwartaalabonnementop het Rotterdams Dagblad De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 28.55 per maand via automatische betaling. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 27 September 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 VLAARDINGEN - In het donorcentrum van het Rode Kruis in Vlaardingen zijn van 3 oktober tot en met 30 november tekeningen in pastelkrijt te zien van Henk Ubas uit Ridderkerk. Deze pastels vallen vooral op door hun kleurgebruik. Bij de landschappen wordt de toe- schouwer als het ware opge- nomen in de natuur. Rela- ties in het dagelijks leven zijn voor de kunstenaar een voorname bron, maar ook het buitenleven speelt een belangrijke rol en daarbij personen in een diaioog met hun omgeving. Het donorcentrum is geves- tigd aan de Galgkade 1. VLAARDINGEN - In de Lijnbaanhal wordt zaterdag 30 September een vlooien- markt gehouden. Deze be- gint om 9.00 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De toegang bedraagt fl. 2,- Een dag later wordt er in de- zelfde ruimte weer een ver- zamelbeurs van glas, aarde- werk en porselein gehouden. Deze beurs begint om 10.00 uur en eindigt om 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt fl. 3,- VLAARDINGEN - Gezien de belangstelling voor de tentoonstelling over de pad vinderij in Vlaardingen (getiteld 'zonnig spoor in Vlaardingen') is in samen- werking met Scouting Vlaardingen besloten de ex- positie tot en met 14 oktober te verlengen. De expositie is tijdens de openingstijden van het Streekmuseum Jan Anderson te bezichtigen en is te vinden aan de Kethel- weg 50. SCHIEDAM - Het Filmhuis Schiedam organiseert in de periode 15 September - 28 oktober een expositie onder de titel Landschappen. Deze tentoonstelling van schilde- rijen van de, uit Schiedam afkomstige maar momenteel in Eindhoven wonende, kunstenares Erna Sparla iaat twee soorten landschap pen zien. Jordaanse en Franse landschappen. In dit thema komt op verschillen- de manieren de mogelijk- heid van het schilderen tot uitdrukking. In haar werk is duidelijk sprake van ruimte, licht en kleur. 'De Jor daanse landschappen, op linnen en papier geschil- derd, dragen sporen van verf, zand en stof. Sporen van verwering, van het lang- zaam voortgaan van de tijd'. Haar Franse land schappen zijn geschilderd op dun rijstpapier, waar- door ze een tere en door- schijnende uitstraling krij- gen. De expositie is geduren- de bovenstaande periode te zien op vrijdagavond van 20.30 - 21.30 uur en zater- dagavond van 20.00 - 20.30 uur. Voorafgaand aan de film. Voor gei'nteresseerden ligt er een overzicht met bij- behorende prijzen ter inza- ge- SCHIEDAM Adriaan van Dis treedt zaterdag 7 oktober op in het Literair Cafe van het Filmhuis Schiedam. Alle plaatsen zijn inmiddels gereserveerd, maar het kan nog zo zijn dat een aantal kaarten op de avond zelf niet wordt opge- haald waardoor er nog en- kele plaatsen vrij komen. Een garantie kan echter niet worden gegeven. Aanvang 20.00 uur. iSWdr (Plus - M Veronique Streevelaar en Irja Zeper. SCHIEDAM Het beroemde Hess-orgel in de aula van het Ste delijk Museum zal zaterdag 30 September weer worden bespeeld. Deze dag verzorgt Frank Jan van Wingerden, als organist verbonden aan de Immanuelkerk, namelijk een concert. Van Wingerden stu- deerde aan het Rotterdams Conser- vatorium orgel bij Jet Dubbeldam en kerkmuziek bij Barend Schuur- man. Op het programma staan werken van barok tot heden (Bach. Scarlatti, Kellner, Kuchar, Sibelius en Van Wingerden). Het concert begint om 15.00 uur. Op woensdag 4 oktober wordt er in het museum tevens een lunchcon- cert gegeven in deze aula. Het con cert wordt verzorgd door het fluit/ piano-duo Irja Zeper en Veronique Streevelaar. Beide dames hebben gestudeerd aan het Utrechts Con- servatorium. Veronique studeerde fluit bij Abbie de Quant en Irja stu deerde piano bij Michael Davidson en Alan Weiss. Samen volgden zij lessen bij Patrick Gallois en Rudolf Jansen. Tijdens het concert zal men kunnen genieten van werk van Hummel en Poulenc. Het concert duurt van 12.30 - 13.00 uur. De toegang tot beide concerten is gratis, als bezoeker van het Stedelijk Museum. De geschiedenis gaat terug tot on geveer 1743. Jan van der Drift, voorouder van de huidige genera- tie, verdiende zijn sporen toen al in de haring- en zoutbranche. Toch werd pas in 1820 de definitieve ba sis gelegd voor Warmelo Van der Drift. Willem van Warmelo sloot zich toendertijd aan bij het bedrijf, maar stapte zo'n dertig jaar later uit de branche. Hij verliet het bedrijf en er waren geen kinderen die hem opvolgden. Dit was echter geen reden om de naam 'Warmelo Van der Drift' te veranderen. Vlaardingsfamiliebedrijf viert 175-jarig jubileum SCHIEDAM Iedereen is van harte welkom op zaterdag 7 okto ber om 20.00 uur in de Grote of St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat. Het bekende Rotterdamse koor The Credo Singers is daar dan na melijk te beluisteren tijdens een zang- en orgelavond. Onder lei- ding van dirigent Jan Stolk en met begeleiding van de Haarlemse or ganist Teke Bijlsma staan de uit- voerenden borg voor een fijn pro gramma. Genieten van geliefde en veel gevraagde liederen in de koor- en samenzang. Ook het schitteren- de orgel in deze kerk laat zich on der de bekwame handen en voeten van de organist in enkele orgelin- provisaties horen. Een uurtje zin- gen met en genieten van de Credo Singers zal zeker een fijne beleve- nis worden. Laat maar laaien door Kees Torn. Kees is een dromer, die zich geen raad weet met de 'ichtontvlambare wereld van papier' Hij pakt pein- zend een verse sigaar: de brand er- in. Fritz den Heuvel maakt strips met woorden en rijgt alles aan elkaar met spitse teksten en verras- sende songs. Geestige, stuntelige harde, sarcastische en actuele hu mor. Travesties door Ginger en Dionne. Twee vrouwen die moei- lijk met, maar zeker niet zonder elkaar kunnen. Ginger en Dionne presenteren een cabaretesk show- Roeland, Michiel Jan en vaderJan van der Drift (vlnr). Drift vindt het wel mooi zo. ,,Er zijn ook bedrijven in deze branche die honderden mensen in dienst hebben, maar wij als familiebedrijf willen toch een gezellige sfeer in het bedrijf behouden. Dat gaat overigens prima zo." Ook de samenwerking met vader en beide zoons loopt voortreffelijk. Eigenlijk zijn er nooit problemen geweest. De oudste zoon, Michiel Jan. maakt reeds twaalf jaar deel uit van Warmelo Van der Drift. Roeland besloot zeven jaar later de gelederen van het bedrijf te gaan versterken. De toetreding tot het familiebedrijf is voor beide zoons stap voor stap gegaan. Ondanks de zeer verschillende karakters van de twee broers, is de omgang in het bedrijf altijd uitstekend verlopen. ..Michiel Jan en Roeland vullen elkaar uitstekend aan en hebben te vens allebei de eigen verantwoor- delijkheid op hun gebied." Roeland (32) is degene die de zouthandel voor zijn rekening neemt. Vroeger werd het aangele- verde zout eigenlijk alleen voor de visserij gebruikt, maar momenteel handelt Warmelo Van der Drift voornamelijk in industriezout. „Wij leveren aan bijvoorbeeld de vlees- en visfabrieken. maar ook bedrijven die het zout gebruiken voor de waterontharding of als strooizout. Trouwens, volgens een artikel in het weekblad Elsevier van een aantal maanden geleden, staat Warmelo Van der Drift op de derde plaats van zoutleveran- ciers in Nederland," vertelt Jan niet zonder trots. Michiel Jan van der Drift (36) is de centrale figuur op het gebied van de haringhandel. De haring werd tot vlak na de Tweede Wereldoor- log gezouten en in tonnen aagele- verd. Daar is nu wel verandering in gekomen. De haring is aangepast aan de eisen van de tijd en dankzij de vriesmogelijkheden valt er meer met de haring te beginnen. „Wij zijn gespecialiseerd in de zoge- naamde maatjesharing. Deze ha ring wordt in de zomer gevangen, in een licht zoutbad gerijpt. bestaat uit twintig procent vet en heeft een hoog enzymengehalte. Vooral dat laatste zorgt voor die typisch lek- kere smaak van maatjesharing," legt Jan uit. Jan van der Drift heeft inmiddels de respectabele leeftijd van vijfen- zestig bereikt. Wordt het niet eens tijd om te stoppen? ,,Ach, ik pro- beer inmiddels wat meer afstand van het bedrijf te nemen. Maar het werken in je eigen familiebedrijf is niet te vergelijken met het werken voor een baas. Het is gewoon een stuk van je leven geworden. Vroeger vonden mijn zoons altijd dat ik het wat rustiger aan moest doen. Niet iedere zaterdag aan het werk. Wanneer ik nu naar hen kijk. doen zij precies hetzelfde. Ik wil nu mijn tijd wel een beetje anders in gaan delen. maar of ik het rusti ger aan ga doen. valt te betwijfe- len," doet Jan uit de doeken. Morgen, vrijdag 29 September, viert de familie Van der Drift, sa men met de personeelsleden, haar eigen feestje omtrent het 175-jari ge jubileum. SISSI OOSTVEEN 17 -met 17 7777 T Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: j^tterdams_DagbladAntwojprdjtummer 1579._3000VB Rotterdarn_ SCHIEDAM Het programma van Theater de Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, van donderdag 28 September tot en met Muziektheater Lieve jan Prikkels Zaterdag 30 September Muziek theater Lieve Jan - Prikkels (jeugd- voorstelling) De titel van deze eerste jeugdvoor- stelling van het nieuwe Teerstoof Theaterseizoen zegt eigenlijk al genoeg. Prikkels dus; voelen, kij- ken luisteren. Prikkels is een voor- stelling die bol staat van de humor en zang. Twee actrices associeren op woorden en klanken. Op een speelse en vrolijke manier gaan zij met elkaar en met taal aan de haal. 'Waar ik mijn armen ook rek. ik ben overal gek!' Zaterdag 30 September, aanvang 14.00 uur. Prijs fl.7,50. Leeftijd: van 4 tot 8 jaar. Eric Muiswinkel De Mensenvriend Zaterdag 30 September Eric van Muiswinkel - De Mensenvriend Bij velen bekend van het program ma 'Ook dat nog'. Nu staat hij in de theaters met zijn cabaretpro- gramma 'De Mensenvriend'. Eric van Muiswinkel wil gezelschap op het podium. 'Er staan al genoeg mensen one man en one woman- shows te maken' liet hij meer dan eens in interviews weten. Margot Ros ging na 'De Heldenlul' haar eigen weg, dus er moest vervan- ging komen. In 'De Mensen vriend' is Van Muiswinkel dan ook omringd door kinderen, ooms, buurtgenoten, cricketclubbstuur- ders, dominees en leuke vrouwen. Van Muiswinkel weet over alles van en heeft met iedereen het best voor. Rest een probleem: dat men niet naar hem wil luisteren. Op het toneel volgen wij het drama van een Groot Man, die klein gehou den wordt. Met muziek van diver se componisten, en een interactief decor, wat dat ook moge zijn. Zaterdag 30 September, aanvang 20.30 uur. Prijs fl. 19,50. Kaarten kunnen worden gereser veerd bij de Schiedamse Theater- kassa: 010 - 426 95 63 (di. t/m za. van 10.00 tot 16.00 uur) Generatie op generatie werd het bedrijf geleid en ongeveer veertig jaar geleden trad de inmiddels 65- jarige Jan van der Drift aan. Net als iedere zoon moest hij alles leren van zijn vader. Helaas kreeg hij hier maar een paar jaar de tijd voor, want in 1958 kwam zijn va der te overlijden. Dat was voor Jan een behoorlijk moeilijke periode, maar gelukkig wist hij de draad snel op te pakken. Broer Hans maakte toen ook nog onderdeel uit van het familiebedrijf, maar ambi- eerde uiteindelijk toch een politie- ke carriere. ..Het viel 'voor Hans ook niet te combineren. Zijn inte- resse lag nu eenmaal bij de poli- tiek, en dat kan niet gepaard gaan met een drukke baan die je hele- maal opslokt," verduidelijkt Jan. In de loop der jaren is het bedrijf uitgebreid tot ongeveer tachtig per soneelsleden. Nu is dat al een heel behoorlijk aantal, maar Jan van der SCHIEDAM In het Filmhuis Schiedam wordt op vrijdag 29 en zaterdag 30 September de film 'Death The Maiden' vertoond van regisseur Roman Polanski. Als eerste in de reeks Polanski-films bij het Filmhuis staat 'Death The Maiden' op de rol. Deze verfil- ming van het indrukwekkende to- neelstuk van Ariel Dorfman bracht Polanski na lange tijd weer eens enig succes. Centraal staat de con- frontatie tussen Paulina, een Zuidamerikaanse verzetsstrijdster, en haar voormalige beul. Als ze hem, na het horen van zijn stem, op het spoor komt, zet ze hem triomfantelijk gevangen. Terwijl haar man Gerardo - een mensen- rechtenadvocaat - zich achter wet- ten verschuilt, neemt de wraak- zuchtige Paulina het recht in eigen handen. In de hoofdrollen Ben Kingsley en Sigourney Weaver. Aanvang van de film is 21.30 uur op vrijdagavond en 20.30 uur op zaterdagavond. De zaal is op vrij dagavond geopend vanaf 20.30 uur en op zaterdag vanaf 20.00 uur. Toegang voor donateurs fl.6,-. Voor niet leden is het donateur- schap fl.8,50 inclusief toegang voor de film. VLAARDINGEN Het pro gramma van de Stadsgehoorzaal van donderdag 28 September tot en met zaterdag 7 oktober. Carmen Een scene uit Carmen (Foto: Joris van Bennekom). Een musical vol hartstocht en tem perament. Bewerking van de opera van Bizet tot een modern verhaal. Een groep jonge muziek blijft de hartslag van de voorstelling. (Voorstelling voor de premiere). Donderdag 28 September, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang 11.35,-/ kortingspassen fl.30,-. Aanstormende Komieken Aanstormende komiek Kees Torn (Foto: Hans Brok). John Lanting (Foto: Pan Sok). Zaterdag 7 oktober, Grote Zaal. 20.15 uur. Toegang fl.32,50/kor- tingspassen fl.30,00. programma in travestie, met ruime porties humor en smaakvolle aan- kleding. Vrijdag 29 September. Grote Zaal. 20.15 uur. Toegang fl.25,-/kor- tingspassen fl.20,00. Eva Bonheur Trudy Labij en Jules Croiset Een tragikomisch toneelspel van Herman Heijermans. Eva, een ver- eenzaamde weduwe ondervindt veel vriendschap van haar buren Jasper en Mop. Wanneer Mop door speculatie in financiele moei- lijkheden komt, leent zij van Eva een aanzienlijk bedrag. Zo raken de bewoners verstrikt in een web van afhankelijkheden. Een dyna- misch stuk met drama, verbale hu mor en komische situaties. Zaterdag 30 September. Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.27,50/ kortingspassen fl.25,00. Les Ballet Africains De Guinee spectaculaire groep musici, zan- gers en dansers, eens opgericht door de regering van Guinee met de bedoeling de verschillende cul- turen van het land in een show bij- een te brengen. Sindsdien hebben zij bijna de gehele aardbol bereisd. Echte. oorspronkelijke muziek en dansen. Uitgevoerd door 42 arties- ten waaronder ongelooflijk acro- batische dansers en een spetterend drumvuurwerk. Les Ballets Africains (Foto: S.E. Sokkelund). Maandag 2 oktober, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.45,00/kor- tingspassen fl.40,00. De Leeuwenkoning De onvergetelijke 'Lion King'. Koning Mufasa, heerser over het gebied rond de Koningsrots, be- reidt zijn zoon voor op zijn toe- komstige taak. Mufasa's broer Scar hoopt zelf ooit de troon te be- stijgen en smeedt een plan... Vanaf 5 jaar, Nederlands gesproken te- kenfilm Woensdag 4 oktober, Harmonie, 14.00 en 16.00 uur. Toegang fl.8,00/kortingspassen fl.6,50. Uitverkoren Niet Uit Het Raam Niet uit het raam brengt het verdrag (Foto: Pief Weyman). Niet Uit Het Raam zingt graag. En mensen horen Niet Uit Het Raam graag zingen. Het is een plezier om naar dit theatertrio te kijken en vooral te luisteren. Veel muziek en sprekende komische teksten in de aangenaam grote hoeveelheid lied- jes die ten gehore worden ge- bracht. Woensdag 4 oktober, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.22,50/kor- tingspassen fl.20,00. Niemandsland Henk van UIsen/Rudolf Lucifer Niemand lijkt de waarheid te spre- ken en niemand lijkt de werkelijk- heid te begrijpen. Een toneelstuk waarin u kennis maakt met de macht van de stilte in een myste- rieuze gedaehten wereld. Alle ele- ntenten die Pinter's toneelstukken onsterfelijk maken zijn hier volop aanwezig. Regie: Mette Bouhuys. Vertaling: Carel Alphenaar. De cast van Niemandsland (Foto: Tet Lagemaat). Donderdag 5 oktober, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.27,50/kor- tingspassen fl.25,00. Nadieh Luisteren en genieten. Een album vol juweeltjes in alle rust opgeno- men: 'On her Own'. Geheel vol gens deze titel betreedt ze dan ook het theaterpodium. Geen glamour, geen band maar zuiver met haar gi- taren en stem; 'On het Own'. Vrijdag 6 oktober, Harmonie, 22.00 uur. Toegang fl. 10,00. Nu ook voor vrouwen Hans Liberg Hans Liberg is een virtuoze muzi- kale komiek. Geen vergelijking tussen zwart en wit, iedere hele en halve noot op het klavier wordt im- mcrs gegarandeerd geraakt. In de ze show trekt Liberg echter verge- lijkingen tussen mannelijkheid en vrouwelijkheid. Wegens ongekend succes geprolongeerd. Razendsnel en doordacht. je zou je af kunnen vragen: wat was het eerst, de grap of de muziek? Vrijdag 6 oktober, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.35,- Jubileumhotel Theater Van De Lach John Lanting: 40 jaar acteur, 25 jaar Maestro van de klucht. Onder het bed, op het bed, een Haags ho tel op stelten gezet in de tweede ju- bileumvoorstelling. Een onver- valste klucht van Ray Cooney. Dolle pret en verwarring te over. Met: John Lanting. Marja Lieu- wert, Guido Jonckers, Flip Heene- man, Niek Pancras, Margreet Heemskerk, e.a. Hans Liberg.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 15