VRUWIILIGERSWERK Fiatfanaten treden in het huwelijk MaasposT Voordelen goedkoop scheefwonen MaasposT KORT MaasposT Kerknieuws Informatie-avonden overBeneluxlijn afgesloten SCHIEDAM TERVISIELEGGING VOORSTEL DIENSTREGELING 1996/1997 RET/ZWN s KERKDIENSTEN SCHIEDAM, REGIO In het jaar 2001 moet 'ie gaan rijden, de metro over de Be- neluxlijn. Daarmee zullen Schiedammers die Spijke- nisse als eindbestemming hebben niet meer hoeven te reizen via Rotterdamse hal- tes als Beurs en Zuidplein. Langs nieuwe stations met namen als 'Parkweg', Vijf- sluizen' en 'Pernis', kan dan gereisd worden, waarbij de Waterweg-hindernis via de verbrede Beneluxtunnel ge- nomen wordt. Plancommissies Trace Architectuur Vluchtpad Dan bent u aan het goede adres bij het Steunpunt Vrijwllligerswerk Schiedam. Daar kunt u alle Informatie krijgen over vrijwllligerswerk. Nieuwe Haven 147 Schiedam TEL. 010 - 246 50 11 SCHIEDAM Een Christelijk jongerenkoor staat zaterdag 30 September centraal tijdens het wekelijkse inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk. Het jongerenkoor, dat de naam 'Op- gewekt' draagt, zal onder leiding van Frans de Bakker een ge- varieerd repertoire ten gehore brengen. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is gratis. Vrijwilligers Harmonia Bridge Rommelmarkt Woudentocht Toneel Dienstencentra STADSREGIO ROTTERDAM Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk H m x S m 0 1 x o ro Woensdag 27 September 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds. G. de Lang Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds. A.J. Lamping Aanvang: 17.00 uur Ds. G.C. Kunz Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds. H.W. Hemmes Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark. Hargplein Aanvang: 10.00 uur Ds. W.R. van Wieren Magnalia Dei Kerk. Albardastraat Aanvang: 10.00 uur Ds. W.J. Dondorp Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds. H.W. Hemmes Schieland Ziekenhuis Hal Polikliniek Aanvang: 10.30 uur Pastor G. Warmerdam m.m.v. Johannes de Doper jonge- renkoor Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde Grondslag Gilde College, Nieuwe Damlaan Aanvang: 10.00 uur Ds. J.C. de Bie Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 17.00 uur Ds. G.C. Kunz R.K. Parochie H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 106 Hoogmis Aanvang: 09.15 uur Herenkoor I.H.D. Eucharistieviering Aanvang: 11.00 uur Pastoor P.M. Vismans Kapel Huize Frankeland Huisviering Aanvang: 09.15 uur Leger des Heils Pastorietuin 4 Aanvang: 10.00 uur kapt. en mevr. A.J. Plaisier V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92 Aanvang: 10.30 uur SCHIEDAM - Schiedams Kerk nieuws is de naam van het nieuwe kerkblad dat onder gezamenlijke verantwoordelijkheid van de Gere formeerde Kerk en de Hervormde Gemeente Schiedam wordt uitge- geven. Op vele terreinen werkten de beide Samen-op-Weg-kerken al samen en deze samenwerking krijgt nu extra gestalte door dit nieuwe kerkblad. Als doelsteliing heeft Schiedams Kerknieuws mee- gekregen 'de onderlinge commu- nicatie te bevorderen door infor- matie en opinievorming over gelo- ven en kerkzijn, allereerst plaatse- lijk maar ook daarboven. Het is een fraai uitgevoerd blad gewor- den dat elke drie weken verschijnt en volop informatie biedt over de aktiviteiten en het wel en wee van de beide kerkgenootschappen. De abonnementsprijs voor 1996 zal waarschijnlijk circa fl.35,- bedra- gen. Er is beperkte ruimte voor een aantal advertenties. geinteresseer- den voor een abonnement of een proefexemplaar kunnen bellen met R. de Rijke, tel. 4700982. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Teletoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H.Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004289 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur 'Overlast niet te vermijden, maar wel te minimaliseren' In totaal legt de projectorganisa- tie Beneluxlijn een traject van 11.5 kilometer metrospoor neer, waarvan een flink gedeelte op en onder de Schiedamse grond. Van deze elfenhalve kilometer gaat 6,6 kilometer over een viaduct. 3,2 kilometer metrospoor komt ondergronds te liggen en de reste- rende 1,7 kilometer spoor wordt in de toekomstige tweede Bene luxtunnel geschoven. Voorlichters van de projectorga- nisatie hebben de laatste maanden flink hun best gedaan. Tijdens in formatie-avonden tussen 7 en 21 September kregen de bewoners rond het toekomstige metro-trace een schier onverwerkbare lading informatie over zich heen gestort. Niet alleen kreeg men tekst en uitleg van verschillende sprekers, ook kon men de ogen flink de kost geven. Via luchtfoto's, dia's, tekeningen en maquettes kon men het trace, de viaducten, de 'buitenruimten' en de stationsont- werpen bekijken. Dia's van de stations gaven zelfs aan wat het effect is van dag- en avondlicht op de stations. De presentatie betrof een voorlo- pig ontwerp. Wanneer bestem- mingsplannen de goedkeuring van gemeenten en deelgemeenten kunnen wegdragen, wordt in 1996 met de bouw van viaducten en stations gestart. De exploitatie van de Beneluxlijn vangt aan in 2001. of, in gewoon Nederlands: de metro rijdt pas in de volgende eeuw. Geschat is dat per dag 67.000 passagiers de metro in en uit zullen stappen. Met het gehele project is een bedrag van 1,35 miljard gulden gemoeid. Deze niet kinderachtige geldsom is zelfs nog aan de voorzichtige kant. aangezien deze is gebaseerd op het prijspeil van maart 1995. Bij het project kunnen belang- hebbenden een woordje meespre- ken over het totale ontwerp. WW •centra t/wes Beneluxlijn Noord/zuidhjn Spijkenisse Het trace van de metrolijn door Schiedam, met als eindpunt Spijkenisse. Sjoerd Enninga, projectbegelei- der bij de Beneluxlijn maakte dat duidelijk aan de bezoekers van de informatie-avonden. „Wat wij graag van u willen weten is: wat zit u dwars? Lang niet altijd, maar soms kan er dan wat aan gedaan worden. Het motto daarbij is: overlast is niet te vermijden, maar wel te minimaliseren." Kennelijk was Enninga er niet al te gerust op dat een meerderheid van de bewoners achter de komst van de metro zal staan. Immers, nog voordat een kleine vijftig aanwe- zigen in het stadskantoor van Schiedam op 21 September hun vragen konden afvuren op de sprekers, vond hij het al nodig in de verdediging te gaan: „Velen van u zien de metro liever gaan dan komen, maar besef dat vele wijk- en gemeenteoverschrijden- de belangen in het geding zijn." Behalve via een Informatiecen- trum in de vroegere Renault-gara ge aan de zuidzijde van het NS- station Schiedam Rotterdam West gaat de communicatie met belanghebbenden plaatsvinden in zes 'plancommissies'. Onderwer- pen als wegomleggingen, geluid- werende maatregelen, werkme- thoden en veiligheidsmaatregelen kunnen in deze commissies aan de orde komen. In de commissies, waarvan de leden grotendeels al bekend zijn, nemen naast indivi- duele bewoners ook onder meer vertegenwoordigers van bewo- nersverenigingen, sociale ver- huurders, scholen en kerken plaats. Op het moment dat de daadwerkelijke aanleg van de Be neluxlijn start, worden de plan commissies omgezet in begelei- dingscommissies. Dat wil zeggen dat belanghebbenden vanaf dat moment niet meer met de ontwer- pers maar met de uitvoerders van het project overleggen. Veel belangstelling hadden de be zoekers van de informatie-avon den uiteraard voor het trace van de Beneluxlijn. De aan te leggen metroroute kreeg dan ook alle aandacht. Vanaf metrostation Marconiplein in Rotterdam loopt het spoor naar de Tjalklaan. Ter hoogte van kinderboerderij De Bokkesprong komt de metro bo- ven de grond. Wat verderop draait het viaduct naar links, waardoor de metro komt te rijden tussen de Horvathweg en het NS- spoor. Direct na het toekomstige NS- en metrostation Schiedam Centrum wordt de Schie overge- stoken om vervolgens net voor Plein '40-'45 de grond in te dui- ken en een flauwe bocht naar links te maken. Station Parkweg is dan de volgende, ondergrondse metrohalte. Onder de Burgemees- ter Honnerlage Gretelaan ver- volgt het spoor zijn weg richting station Troelstralaan. Na dit sta tion dat deels ondergronds, deels bovengronds ligt, rijdt de metro in het verbrede talud van de Vlaardingerdijk en passeert het de Burgemeester van Haarenlaan ondergronds. Ter hoogte van Crematorium Beukenhof komt de metro boven de grond op een via duct dat met zijn kolommen in het water van de verbrede Polder- vaart zal staan. Via een bocht naar links rijdt de metro dan sta tion Vijfsluizen in, om even daar- na via een dijklichaam langs de A4 af te dalen tot in de Benelux- tunnel. Kort na het verlaten van de tunnel doemt station Pernis op. Direct na pernis gaat de metro over de havenspoorlijn heen. Via het doorkruisen van de 'Benelux- ster', het wegenknooppunt, be- reikt de metrolijn dan Hoogvliet, waar na het bereiken van de Groene Kruisweg een bocht naar rechts volgt. Zo wordt het reeds bestaande station Gadering be- reikt, waarmee de aantakking op de Noord/Zuidlijn een feit is. Dat de Beneluxlijn meerdere ge meenten en deelgemeenten door- loopt heeft volgens coordinerend architect M. Struijs een belangrijk effect op het ontwerp van de me- trostations. .,De regiovorming speelt hier een grote rol. Vandaar dat er voor elk station een eigen architect is gekozen die recht kan doen aan het eigen karakter van de verschillende gemeenten en de stations daarvan. Alleen de baan heeft overal hetzelfde karakter." Aan het Marconiplein verandert voor de passagiers niet zo veel. Alleen op technisch vlak wijzigt er het een en ander, omdat het eindpuntstation in een normaal station omgezet moet worden. Voor metrostation Schiedam Centrum, dat een duidelijke rela- tie krijgt met het huidige NS-sta- tion. is Jan van Belkum van archi- tectenbureau Articon benaderd vanwege zijn ervaring met spoor- wegstations. Bij dat bovengrond- se station zal in elk geval de 'Hoppe-toren' verdwijnen. Een heel bijzonder station wordt station Parkweg, dat beschikt over een middenperron en dat on der de grond gebouwd wordt. Ar chitect Hans van Heeswijk zorgt ervoor dat het daglicht toch op enige plaatsen via ovalen licht- kappen naar binnen kan schijnen. Vanaf het perron moet naar beide kanten het station kunnen verla ten. Samen met de goede verlich- ting moet dit (het gevoel van) so ciale veiligheid van het station vergroten, wat eigenlijk bij elk station een eis is geweest. Half ondergronds en half bovengronds is station Troelstralaan. dat tegen de verbrede Vlaardingerdijk aan ligt. Bijzonder is dat je vanaf het perron uit kan kijken op een vij- ver. Een transparante kap moet's avonds voor een Tampionwer- king' gaan zorgen. Gezien het toekomstige bedrijvenpark bij het station en de vele in- en uitvals- wegen van en naar de Benelux- tunnel heeft architect Moshe Zwarts bij station Vijfsluizen voor een robuuste high tech ar chitectuur gekozen. Op die ma- nier moet het station, dat een per- ronlengte van 125 meter krijgt een sterk gebaar maken. Net als station Schiedam Centrum wordt Vijfsluizen een belangrijk open- baar vervoerknooppunt, met een regionaal busstation en in de toe- komst mogelijk een 'tram-plus halte'. Een klein dorpje en grote raffina- derijen. Deze twee tegenstrijdige beelden moeten met elkaar ver- enigd worden in station Pernis, waarvan het ontwerp een creatie is van architect Ton Voets. Sta tion Gadering tenslotte heeft M. Struijs, de coordinerend architect, zelf voor zijn rekening genomen. In dit aansluitstation met vier spo- ren die op verschillende hoogten liggen, zullen veel overdekte tr- appartijen de sfeer bepalen. Bij het viaduct waarop de metro op het bovengrondse spoor rijdt is gezocht naar een combinatie die veilig is en zo min mogelijk ge- zichtsvervuilend werkt. Grote be- tonnen palen zorgen ervoor dat er niet op de rails geklommen wordt en dat er hiertegen ook geen hek- werken nodig zijn. Volgens M. Struijs is een viaduct met ronde kolommen in het hart van het via duct een garantie voor een zo groot mogelijk doorzicht onder de lijn. Naast de metro komt op het viaduct een 'vluchtpad', dat 90 centimeter boven de rails ligt. Verder moeten geluidsschermen op het viaduct worden geplaatst om aan de wettelijke normen voor beperking van geluidsover- last te voldoen. PIETER VERMAAS UZOEKT WILT U UW TIJD NUTTIG BESTEDEN EN IETS VOOR ANDERE MENSEN BETEKENEN, KIJK DAN EENS BIJ DE ONDERSTAANDE VACATURES. barmedewerkers, die als gast- heer/gastvrouw optreden en daarbij behorende administralieve werk- zaamheden verrichten iemand die 1x per week wan- delt, leest, praat, een spelletje doet op een vaste bezoektijd met een de- menterende patibnt enthousiaste beheerder van een speeltuin, die ook voor het on- derhoud zorgt, contacten onder- houdt met de medewerkers en goed met kinderen om kan gaan husihoudelijk medewerker voor de koffie en thee, het bood- schappen doen en het klaar maken van soep en broodjes gemotiveerde medewerker met wat technische kennis voor het uit Heun t h i e ci a m zenden en presenteren van een ra- dioprogramma ondersteunen van de vrije- tijdsbesteding van verstandelijk ge- handicapten zoals wandelen, zwem- men, naar circus en kermis, dico en andere aktiviteiten dierenverzorging bij een kin derboerderij chauffeur om 1x per week met een busje te rijden om spullen te halen en te brengen eventueel met verstandelijk gehandicapten het meewerken aan onderzoe- ken en 1x per maand vergaderen NIETS GEVONDEN? Aarzel dan niet contact op te nemen met het Steunpunt Vrijwilligerwerk Schiedam. Er zijn nog veel meer mogelijkhedeni! Spreekuur op afspraak. Wij zijn geopend: Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur SCHIEDAM Wie op vrijdag in het Schiedamse stadhuis in het hu welijk treedt, mag traditiegetrouw rekenen op een flinke schare toe- schouwers. De passant is daardoor door de jaren heen al deelgenoot geworden van heel wat bijzondere trouwerijen. Vrijdag 22 September stond er weer zo een op het pro- gramma. Dit keer echter geen ere- haag van scholieren. jonge voet- ballertjes of majorettes. Ook het draaiorgel en de Middeleeuwse he- raut waren thuisgelaten. Wat jnist deze middag en trouwerij zo bij zonder maakte was een Grote Markt vol Fiat 500's en Autobian- chi's. De bruid en bruidegom die elkaar deze middag in Schiedam het ja-woord gaven. Frans van de Zee en Annemiek van Puffelen, mogen dan ook zonder enige schroom Fiat- en Autobianchi-fa- naten worden genoemd. Sinds eni ge tijd zijn zij lid van de Fiat 500- club. die inmiddels vijf- tot zesdui- zend leden telt. Een groot aantal van die leden. onder andere uit Limburg. Groningen en Engeland, Getrouwd tussen de Fiatjes. was ook deze dag aanwezig. Alvo- rens het bijzondere autopark op het marktplein voor het stadhuis werd geparkeerd, was men in colonne door de stad gereden. Na de vol- trekking van het huwelijk, dat voor 14.45 uur op de agenda stond. kon den de circa 25 Fiatjes en Autobi- anchi's het Schiedamse centrum weer verlaten. Geheel uit het oog verdwenen ze echter geenszins. Na de bruiloft stond er namelijk nog een touristi- sche route door Schiedam op het programma voor al die andere fa- naten. SCHIEDAM Het college van b w ziet voordelen in het 'goed koop scheefwonen', een situatie waarvan sprake is als mensen met een verhoudingsgewijs hoog inko- men voor hun woning een lage huur betalen. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van de PvdA raadsleden M.R. Reude- rink en M. Siljee. Zij hadden het college gevraagd. gezien het da- lend aantal goedkope huurwonin- gen de scheefheid juist te bestrij- den via een doorstroomsysteem: breng mensen die te duur en te goedkoop wonen bij elkaar en pro- beer hen van woning te laten wis- selen. Het college is op dit punt echter voorstander van wat zij een 'voorzichtig beleid' noemt en weet zich in die koers gesteund door de twee sociale verhuurders in Schiedam. Volgens het college kan het bestrijden van de scheefheid via doorstroming leiden tot zeer eenzijdig samengestelde 'inko- menswijken'. De leefbaarheid in de wijken waarin voornamelijk goedkope woningen staan is vol gens b w juist gediend met de aanwezigheid van mensen met een relatief hoog inkomen. Overigens meent het college dat er in Schiedam voldoende woningen bestaan voor de huishoudens met de lagere inkomens. De precieze cijfers over het aantal scheefwo- ncrs in Schiedam hoopt het college over drie maanden aan de raads- commissie voor Stadsvernieu- wing, Volkshuisvesting en Com municatie te presenteren. Bij de discussie die dan kan worden ge- voerd wil het college ook een an dere vorm van scheefheid betrek- ken. Het vermoeden bestaat im mers dat een deel van de met name grotere goedkope woningen wordt bewoond door huishoudens die ei genlijk een kleinere woning zou- den moeten betrekken. SCHIEDAM Het plaatselijk Unicef-comite wil haar verkoop- en voorlichtingsaktiviteiten uit- breiden. Daarvoor is zij op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Unicef is het kinderfonds van de Verenigde Naties en zet zich in voor een ge- zonde en evenwichtige toekomst voor kinderen in nood, ongeacht nationaliteit of geloof. Voor meer informatie kan men zich wenden tot mevrouw Durenkamp, tel. 4261768. SCHIEDAM - Op donderdag- avond 28 September ontvangt Spi- rituele Vereniging Harmonia Schiedam Peter Zuidweg. Hij doet helderziende waarnemingen aan de hand van de handtekening van bezoekers, die vooraf op papier is gezet. Ook kunnen tekeningen van kinderen worden meegenomen en zal Peter naar aanleiding hiervan waarnemingen doen, c.q. iets over het kind vertellen. Belangstellen- den zijn van harte welkom bij Har monia in wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165. De aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs is fl.7,50. SCHIEDAM - Iedere vrijdag wordt er om 13.00 uur gebridged in wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. De toegang is fl.2,- per persoon en beginners zijn van harte welkom. De zaal is rook- vrij. Meer informatie bij dhr. Tam- boer, tel. 4269635. SCHIEDAM - Toontjes Rommel markt is uit Zuid verdwenen. Niet dat Klubhuis Zuid de illusie heeft dit gapende gat ook maar enigszins te kunnen vullen .maar voor een dag wil men het toch proberen. Op zondag 8 oktober organiseert het klubhuis dus een rommelmarkt. Voor het luttele bedrag van fl. 12,50 kan men een tafel huren in het klubhuis. Het enige dat niet mag is het verkopen van etens- waar, en ook professionele hande- laren zullen worden geweerd. Be zoekers betalen fl. 1,- en kinderen onder begeleiding mogen gratis mee. Bezoekers die niets van hun gading gevonden hebben. kunnen bij de bar in iedere geval een drankje en een hapje bestellen. De opbrengst van de tafelhuur en de entree zijn bestemd voor Speel-o- theek De Speelbal. Geintereseerde verkopers kunnen nog een tafel- nummer afhalen. Dat kan alleen door op het klubhuis fl. 12,50 te be talen. Liefhebbers moeten echter wel op tijd zijn, er zijn maximaal 50 tafels. De rommelmarkt is ge opend van 12.00 - 15.00 uur. De koopwaar kan op 8 oktober vanaf 11.00 uur worden uitgestald in Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42 Schiedam, tel. 4267297. SCHIEDAM - Fietstourclub Rijn- mond organiseert op zondag 1 ok tober de Woudentocht, een tocht met een lengte van 100 km. De tocht brengt de deelnemers naar plaatsen, waar het woud of bos een belangrijk onderdeel is. Na de aan- looproute via Zoetermeer worden achtereenvolgens Gelderswoude. Zoeterwoude en Hazerswoude aangedaan om in Boskoop bij de enige rustpauze te arriveren. Na Boskoop wordt de route voortge- zet via Moerkapelle en Bleiswijk. Na de doortocht in Bergschenhoek en Overschie zal het eindpunt in Schiedam worden bereikt. De tocht zal door ervaren fietsers wor den begeleid. Deze begeleiders kennen de te fietsen route en dra- gen er zorg voor dat de gemiddelde snelheid waarmee gefietst wordt niet de 25 km. per uur zal over- schrijden. Tevens zullen zij bij pech behulpzaam zijn. De deelna- me staat voor iedereen open, maar gezien de snelheid waarmee ge fietst wordt is deel name met een race- of trimfiets verplicht. De start vindt plaats om 10.00 uur bij de kantine van de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in Sportpark Harga. De deelnemers worden om circa 14.30 uur terug- verwacht. Er kan worden inge- schreven van 09.30 - 09.50 uur op het startadres. De kosten van deel- name aan deze tocht bedragen fl.5,-. Voor meer informatie kan men bellen naar Frans van der Ploeg, tel. 4751515 of Ben Roe- ling, tel. 4741962. SCHIEDAM - De Stichting Oude- renwerk Schiedam start in oktober de nieuwe aktiviteit Toneelspelen. Bij het leren toneelspelen is het van belang hoe men de klank van de stem gebruikt en hoe de hou- ding is als men bijvoorbeeld boos- heid of blijdschap uit wil stralen. Het heeft te maken met je iets in kunnen beelden en dat ook durven spelen. Door toneelspelen kun je even loskomen van het leven van alledag. De cursus staat onder lei ding van toneeldocente Martine van Ditshuizen. De duur van de cursus is 12 weken en de lestijd is op maandagmiddag van 14.00 - 16.00 uur in dienstencentrum De woudhoek aan het Heijermans- plein 35 Schiedam-Woudhoek. De kosten zijn fl.80,-. De precieze startdatum wordt nog bekendge- maakt. Informatie en aanmelden bij dienstencentrum de Woudhoek, tel. 4709555 van maan- tot en met vrijdag van 09.00 - 12.00 uur of het Centraal Meldpunt, tel. 4264022 van 08.30 - 12.30 uur. SCHIEDAM - Martin Green Mu sic Service zorgt op zondag 1 okto ber voor levende muziek in dien stencentrum De 4 Molens. Er wordt gedraaid van 13.30 - 16.30 uur en de toegang is fl.2,50 per persoon. Op dinsdag 3 oktober wordt er bingo gespeeld in Wijk- post Zuid, Oude Maasstraat 22. De aanvang is 13.30 uur en men be- taalt fl.5,- voor 12 rondes. Het Dagelijks Bestuur van de Stadsregio Rotterdam maakt bekend dat het voorstel voor de nieuwe jaardienstregeling van RET en ZWN voor de periode van 2 juni 1996 tot en met 31 mei 1997 (zomer- en winterdienstregeling), tervisie ligt van 27 September tot en met 27 oktober 1995, op werkdagen van 9 tot 15 uur, op de vol gende plaatsen: - Bureaus bibliotheek en documentatie (Bidoc) van de bestuurs- dienst Rotterdam, Rode Zand 18 (1e etage, kamer 100). - Hoofdkantoor RET, afdeling Bedrijfsvoorlichting, Kleiweg 244, Rotterdam; - Stadsdeelkantoren van de Rotterdamse deelgemeenten; - Gemeentehuizen van Schiedam, Vlaardingen, Capelle aan den IJssel en Spijkenisse. Het dienstregelingsvoorstel bevat voor het ZWN-streekvervoer vrijwel geen wijzigingen. Voor het RET-stadsvervoer worden diverse wijzigingen en nieuwe lijnen voorgesteld, waaronder: - Tramlijnl: trajektdeel CS-Hofplein-Oostplein vervalt; - Tramlijn 3/13: wordt een ringlijn in Blijdorp; - Tramlijn6: weer via Coolsingel (via Oostplein vervalt); - Tramlijn8: CS-Erasmusbrug-KopvanZuid-Lombardijen NS; - Tramlijn9: via CS-Stationsplein i.p.v. Blijdorpzijde; - Tramlijn 17: Spangen-van Oldenbarneveltstraat-Oostplein; - Splitsing buslijn 48 in drie nieuwe lijnen 36,47 en 48; - Buslijnen 47 en 144 nemen vervallen lijn 72 over; - Buslijn 57: verlenging in Vlaardingen-Holy; - Buslijn 61: vervalt; - Route-aanpassingen buslijnen 66, 77 en RET-nachtbusnet; - Diverse frequentie-aanpassingen; - Enkelehaltes vervallen. Ingevolge de inspraakprocedure conform de Wet Personenver- voer kunt u uw schriftelijke inspraakreactie op (onderdelen van) het dienstregelingsvoorstel, tot uiterlijk 27 oktober 1995, kenbaar maken aan: het Dagelijks Bestuur van de Stadsregio Rotterdam d.t.v. Strategische Beleidsstaf, Postbus 210513001 AB Rotterdam, onder vermelding van uw naam en adres, de dagtekening, het onderwerp: "reactie op dienstregelingsvoorstel 1996/1997 RET/ZWN" en de motivering van uw reactie. Rotterdam, 27 September 1995. A

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5