Wat een drukte op de kade I Rotterdams Dagblad 2 weken gratis-.Vul deze bon in... Theater de Teerstoof Stadsgehoorzaai Theater de Schuurkerk De paranormale wereld van Harmonia WMf Zestiende Furieade doorslaand succes k Nightwatch Fico Jubileum Pianoconcert VL80 M ik wil een voordelig (proef) abonne- ment op het Rotterdams Dagblad, j W3 Individu MAASSLUIS - Het hoogste bezoekersaantal ooit, aange- name weersomstandigheden, een schitterend promenade- concert en spectaculair vuur- werk. Kortom, de zestiende Furieade was een doorslaand succes. MaasposT kijkt nog een keer terug. Heerlijk Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblijvend op proef. Ik betaat hiervoor de halve prijs: f 12,95. 3 Noteertu mij vooreen kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad j De eerste twee weken zijn gratis, daama betaai ik 28,55 per maand via automatische betaiing. j Naam: V Adres: Postcode: Plaats: Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 11 oktober 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 SCHIED \M Het programma van Theater de Teerstoof van don- derdag 12 tot en met zondag 22 ok tober. Cameretten Volledig in de traditie van Theater de Teerstoof krijgt nog onbekend cabaret-talent dit jaar de kans zich te bewijzen op het 30ste Cameret- ten-Festival. Helaas is deze avond geheel uitverkocht. De Moed der Wanhoop Diederik van Vleuten en Arie van der Wulp Van Vleuten en Van der Wulp gaan dit seizoen door op de vorig jaar ingeslagen weg met hun twee- de avondvullende programma 'De moed der wanhoop'. Hierin geven twee mannen van de verloren ge- neratie in tweemaal drie kwartier onverbloemd hun mening over de huidige maatschappij. Vrijdag 13 oktober. aanvang 20.30 uur. Toegang fl. 19.50 Dromen Mathias (voor de jeugd) John de Winter De vader van Mathias is zeeman op een groot schip. Vaak beleeft hij avonturen.... Mathias wil dit ook. ntaar hij moet wachten tot hij groot is. Daarom beleeft hij de avonturen alvast in zijn dromen, natuurlijk samen met de kinderen in het publiek. Zaterdag 14 oktober, aanvang 14.00 uur. Toegang fl.7,50. Leef- tijd: 4 tot 8 jaar. Vogelkijken voor beginners Marijke Boon en Harry Piekema Cursusleidster Suus van de Vlist en cursusmodel Hein Broek. Zij, de vrouw met de 'erudiete uitstra- ling" en hij. de man die nog veel moet leren. Samen onderwijzen zij het vogelkijken in drie leerzame stappen. De korte verhalen en de cursus bieden een gevarieerde kijk op Neerlands Vogelleven. Zaterdag 14 oktober, aanvang 20.30 uur. Toegang fl. 19,50. VSB-Clownfestival 1995 18 tot en met 22 oktober Woensdag 18 oktober. Theater- clown Stip met Stip en Beer. 14.00 uur, fl.7,50 Donderdag 19 oktober Clown Zapp met De Boxer. 14.00 uur, fl.7,50 Vrijdag 20 oktober. Fratelli Fiasco en Mario en Ludo (dubbele fami- lievoorstelling). 19.30 uur, fl.15,- (t/m 12 jaar fl. 10,-) Zaterdag 21 oktoberen de acht- ste dag was er een clown. 19.30 uur, fl. 15,- (t/m 12 jaar fl. 10,-) Zondag 22 oktober. De Strijd om de Gouden Neuzen Trofee. 14.00 uur, fl.5,- Kaarten voor de voorstellingen kunnen worden gereserveerd bij de Schiedamse Theaterkassa: 010- 426 95 63 (di. t/m za. van 10.00 tot 16.00 uur) VLAARDINGEN Het pro gramma van de Vlaardingse Stads gehoorzaai van donderdag 12 tot en met vrijdag 20 oktober. Dance of White Darkness Horse Bamboo Theatre Het verhaal van een vrouw die af- reist naar Haiti. Donderdag 12 oktober, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.20,00/kor- tingspassen fl. 15,00. Verdwaald in New York Haarlems Toneel Ontroerende komedie over vol- wassen worden en overleven in het New York van 1942, van Neil Si mon. Vrijdag 13 oktober. Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang 0.27,50/kor- tingspassen fl.25,00. Vlaardings Runstpalet KUNSTVLAM Vrijdag 13 oktober zaterdag 14 oktober Stadsgehoorzaai Vlaardin- gen, Harmonie, 20.00 uur. Toe gang fl.10,-, voor volwassenen en fl.5,- voor de jeugd tot en met 12 jaar. Kaartverkoop uitsluitend via voorverkoopadressen. Stoere Binken, Lekkere Meiden Theatergroep Arena Op MTV zijn de jongens 'cool' en de meisjes 'hot'. Met het verkeerde merk spijkerbroek en sportschoe- nen kan je het op school wel verge- ten. Stoere binken is een 'volwas- sen' jongerenvoorstelling vanaf 12 jaar. Dinsdag 17 oktober. Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.15.00/kor- tingspassen fl. 12,50. Voor de jeugd tot 15 jaar fl. 10,00. Kunst en Vliegwerk Circus Kusters Opa is niet gek telt madeliefjes in het gras. Ik hoorde dat 'ie gisteren al bij 100.000 was.' Een mini-mu sical voor iedereen van 5 tot 347. Woensdag 18 oktober. Grote Zaal, 14.00 uur. Toegang fl.8,00/kor- tingspassen fl.6,50. De Virtuoos Ina van Faassen e.a. Aan de hand van de beroemde ro- man van Margriet de Moor bren- gen Ina van Faassen, Sytse Buwal- da en Pablo Escande dit program ma. Speels en intiem, erotisch en intelligent. Woensdag 18 oktober, Harmonie, 14.00 uur en 20.30 uur. Toegang fl. 15,00/kortingspassen fl. 12,50. De Tekenlerares Remco Campert en Jan Mulder Twee schrijvers zetten elkaar aan tot hilarische fantasieen en wilde hunkeriftgen. Onderwerp: Juf- frouw Pander, de tekenlerares. Welke rol speelde zij in het leven van de heren Campert en Mulder? Remco Campert en Jan Mulder (foto: Klaas Koppe). Donderdag 19 oktober, Harmonie, 20.30 uur. Toegang fl. 17,50. Voor de jeugd tot 15 jaar fl. 15,00. Tip Top Jenny Arean, Joost Prinsen, e.a. 100 jaar cabaret in Nederland. Een ontroerend, maar vooral geestig document over de Joodse invloed op het Nederlandse theateramuse- ment. Vrijdag 20 oktober. Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.30,-/kor- tingspassen fl.27,50. De Stadsgehoorzaai is te vinden aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardingen. De kassa is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstellin gen. Het telefoonnummer is 434 05 00. MAASSLUIS Het programma van Theater Schuurkerk van zater dag 14 tot en met woensdag 18 ok tober Odysseus op kostschool Mark van de Veerdonk Cabaretier Mark van de Veerdonk zorgt met 'Odysseus op Kost school', zijn vierde 'debuutpro- gramma', op zaterdag 14 oktober voor een verrukkelijke avond vol mallotigheid. Zonder probleem zal het hem lukken om het publiek in de lach te krijgen met zijn spitse grappen. Voor Mark van de Veer donk zijn, volkomen ten onrechte, nog ruim voldoende toegangskaar- ten aanwezig. ,De toegangsprijs voor deze kostelijke avond die om 20.30 uur begint, bedraagt fl.20,-. 't Est ami net 't Klickskc De Vlaamse muziekgroep 't Kliekske is wereldberoemd in Bel- gie en zet nu de eerste stappen in Nederland. Het voortdurende suc- ces van de muziekgroep is vooral te danken aan het enthousiasme, de toewijding en de ontwapende pre- sentatie van het gezelschap. In de middag kunnen de kinderen van dit gezelschap genieten en in de avond de volwassenen. 't Estaminet' is de naam van het programma over muziek en spel in en om het cafe. In de pauze en na afloop wordt, in de foyer en zaal, naast het pakken van een pint Bel- gisch bier, gespeeld met oude Vlaamse cafespellen zoals topta- fel, vogelpik, pitjesbak en nog veel meer. Het Belgisch bier is die avond in vele soorten aanwezig. Toegangskaarten kosten fl.20,00 en het begint om 20.30 uur. Middagvoorstelling van't Klieks ke is 'Muziekinstrumentenbouw met kinderen'. Tijdens de kinder- voorstelling bouwen de leden van 't Klieske samen met de kinderen muziekinstrumenten van afvalma- terialen. Daarnaast wordt er een lied ingestudeerd dat na de pauze zal worden uitgevoerd. Kaarten kosten fl. 10,-, de middag begint om 14.00 uur Toegangskaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar tussen 12.00 en 14,00 uur aan het theater en een half uur voor aanvang van de voorstelling. Tevens zijn kaarten te verkrijgen aan de Informatiebalie van het stadhuis Maassluis. De Informatie balie is elke werkdag geopend tus sen 9.00 en 17.00 uur. Telefonisch reserveren is via telefoonnummer 01899-13700 tussen 12.00 en 14.00 uur natuurlijk ook mogelijk. Zoeken naar boodschappen en de spiritualiteit in jezelf SCHIEDAM De grote popu- lariteit van het medium Joman- da, de goed bekeken afleverin- gen van Tinekes Paranormale wereld en de vele nieuwe boeken die er over spiritualisme van de persen rollen bewijzen het; steeds meer mensen raken ervan overtuigd dat er meer is tussen hemel en aarde. Spirituele ver- eniging Harmonia houdt zich ai meer dan veertig jaar bezig met paranormale ervaringen en het zoeken naar contact met het hiernamaals. Hoewel Harmonia blij is dat het spiritualisme eindelijk uit de oc- culte sfeer wordt gehaald. waakt zij ook voor een te grote vlucht van het fenomeen dat onder andere met zich meebrengt dat een steeds gro- ter aantal beunhazen zich voor me dium gaat uitgeven. ,.Dat maakt het voor ons als vereniging niet makkelijker. Iedereen die iets aan- voelt. denkt op de biihne te kun nen. Wij moeten dan extra ons best doen om kwaliteit te onderschei- den en in huis te halen", aldus An- net Mol van Harmonia. Dat het omgaan met paranormale zaken een precair zaakje is, staat ook voor de vereniging als een paal boven water. ,,Er kan dan ook nog wel wat met je gebeuren tij dens zo'n avond", licht Mol toe. ,,We hebben het meegemaakt dat via het medium een dialoog ont- stond tussen een moeder en haar overleden kind. Dat is voor buiten- staanders al zeer aangrijpend om mee te maken, laat staan voor die moeder zelf. Het is dan ook onze taak dat die vrouw 's avonds goed de deur uitgaat." De avonden blij- ken over het algemeen zeer educa- tief en leren de leden beter in dit le ven te staan. Door het vaste geloof in een hiernamaals kennen de le den geen angst voor de dood. Men gaat ervan uit dat men nooit gebo- ren is, nooit doodgaat en daardoor het eeuwige leven heeft. Veel le den komen dan ook naar de avon den in de hoop een boodschap door te krijgen uit de andere we- 4 i* 4' :"v 4 Het Harmonia bestuur, met van links naar rechts Alie Koenderman, Nico Los, Rob Besseling, Annet Mol en Gerrit van Oorschot reld. „Wij spreken ook van 'over- gaan' in plaats van doodgaan, omdat 'dood' zo definitief klinkt. Boodschappen die je doorkrijgt sterken je ook in dat geloof. Vlak voordat mijn schoonmoeder over- ging heb ik haar gevraagd me een teken te geven dat het haar goed ging aan de andere kant. Tijdens de avonden komt ze sinds die tijd bijna elke keer even door. Dat is natuurlijk ontzettend leuk", vertelt Mol. Het centraal stellen van het indivi du dat helemaal zelf verantwoor- delijk is voor zijn daden sluit nauw aan bij New-Age waarmee het Spi ritualisme verwant is. Na een pe- riode van tweeduizend jaar waarin geloof, dogma's en religie centraal stonden wacht men nu op de komst van het Aquarius-tijdperk waarin vrijer denken, spiritualiteit en het individu de boventoon voeren. Bij de vereniging voelen dan ook mensen van zeer verschillend plui- mage zich thuis. Met name doordat materiele statusymbolen er niet toe doen en iedereen gelijk is. ..Ieder een die interesse heeft in paranor male ervaringen wordt bij ons toe- gelaten ongeacht geloof. huidskleur of overtuiging'legt de PR-vrouwe van Harmonia uit. ,,God is bij ons zo algemeen. dat er voor iedereen plaats is. Voor de een is het een trilling, voor de an- der Allah of de Katholieke God. Iedereen beleeft dat op zijn eigen manier, en we laten elkaar daar ook vrij in." Naast lacherige readies van bui- tenstaanders, gebaseerd op veel onwetenheid heeft de vereniging ook wel te maken gehad met ver- baler geweld van tegenstanders. Mol vertelt dat men van tijd tot tijd in de zaal een lid van een bepaalde sekte ontwaart die meent zich tij dens de avond te moeten roeren. „Nee, wij gaan zeker geen discus- sie met zo'n man aan. Het enige dat hij te zeggen heeft, is dat wij verkeerd bezig zijn. Wij laten hem rustig uitspreken. Juist door het zwijgen vormen wij een eenheid, zodat hij snel genoeg doorheeft dat vff >&ff Vrijdagavond was het eigenlijk al duidelijk merkbaar. De zestiende Furieade zou een succes worden. Nog niet eerder slenterden er zo veel mensen rond de Maassluise haven en binnenstad. Het publiek genoot zichtbaar van o.a. de 1am- pionnenoptocht. de sfeervol ver- lichte schepen, de drukbezochte kermis en het fantastisdie 'Sky light vuurwerk'. Jan Groot, alge meen voorzitter van de Stichting Maassluis Maritiem keek uiterma- te tevreden terug op de vrijdag avond. ..Het was ontzettend druk op die avond", geniet de voorzitter nog even na. ..Vooral het heerlijke weer was natuurlijk ontzettend in ons voordeel. En daarnaast draai- den we natuurlijk een geweldig programma met een heerlijk pro- menadeconcert, en beeldschoon vuurwerk. Zowel vrijdagavond. als zaterdag is het geweldig verlopen. ik ben zeer content." Met dik 150.000 bezoekers vestig- de de Furieade een nieuw record. En daar is Jan Groot best een beet- je trots op. ,.dat betekent dat de formule die wij als bestuur hante- ren. klaarblijkelijk aanslaat. Er zit de laatste jaren steeds progressie in de bezoekersaantallen. Ook al omdat de Furieade natuurlijk een landelijk bekend evenement ge- worden is." Nu de rookwolken zijn opgetrok- ken, de schepen de Maassluise ha ven hebben verlaten en de binnen stad haar rustige uitstraling weer terug heeft, kijkt Jan Groot al weer vooruit. Want, in 1996 staat Fu rieade nunrmer zeventien immers op het programma. ,.Tja, gezien het succes van dit jaar en de vorige edities denk ik dat wij als bestuur de lijn zullen doortrekken. want, wat is er lekkerder dan in een tijd van 'jacht en haast' je even lekker te ontspannen bij zo'n heerlijk eve nement." En dat deed het publiek dan ook met voile teugen. „Ik vind het heerlijk om zo gezellig door de stad te wandelen", vertelde een 68-jarige Maassluise. Die boten. zo mooi. M'n man zat vroeger in de scheepvaart dus het roept leuke herinneringen bij me op." De jeugd daarentegen had andere bezigheden. „Ik kom gewoon om wat te drinken", sprak een 20-jari- ge Rozenburger. Da's toch ook ge zellig." De Maassluise horeca vaarde er wel bij, want de meeste etablissementen aan de haven puil- den uit met bezoekers. En dat is een logische ontwikkeling volgens Jan Groot. „De Furieade is er voor iedereen. ,'Voor elk wat wils van goede kwAliteit". is mijn motto. En het bleek ook weer. Maar, met zo'n scala aan boeiende activitei- ten, was het echt een geweldig weekeinde." er bij ons geen eer valt te beha- len." De vereniging beseft overi- gens zeer goed dat zelfs met alle programma's die er over het para normale op TV verschijnen en een vernieuwde populariteit onder de bevolking er nog steeds veel onbe- kendheid is over het fenomeen. Met name daarom wil de vereni ging in de nabije toekomst meer gaan doen aan een goede voorlich- ting. Scholieren ziet men hierbij als voornaamste doelgroep omdat zij degenen zijn die zich, meestal in het geheim, met paranormale dingen en het oproepen van gees- ten bezighouden. ,,Ik hoef alleen maar het glaasje-draaien te noe- men en iedereen heeft wel een anekdote uit de eigen jeugd. De bedoeling is dat iemand van de vereniging de scholen bezoekt en uitlegt wat je er nu wel en niet mee moet doen. Wij zijn ook geen voorstanders van het massaal op roepen van geesten, maar als ze het dan toch doen, laat ze er dan wel met verstand mee omgaan. Het be- lang van een goede voor- en na- zorgwordt helaas nog al te vaak onderschat. En op deze manier kun je ook een heleboel indianenverha- len voorkomen. Men ziet dat we er niet als marsmannetjes bijlopen en ook maar gewoon mensen zoals jij en ik zijn." Ook maakt men nog weleens mee dat belangstellenden naar de vereniging komen in de verwachting niets dan positieve boodschappen te ontvangen. Mol kan echter uit eigen ervaring mee- delen dat het ontvangen van bood schappen lang niet altijd rozegeur en maneschijn brengt. ,,Soms krijg je echt rot dingen door, waar je op dat moment helemaal niets mee aankunt. Wanneer er later iets ge- beurt, kun je het soms ineens plaat- sen. maar vaak ook helemaal niet. Het medium geeft hier dan vaak als reden voor op dat men aan de andere kant geen tijd kent en dat daardoor tijd en plaats nooit wor den doorgegeven. Vandaar dat wij ook de uitslagen van de lotto nooit doorkrijgen. Als dat het geval zou zijn, zou iedereen vandaag nog lid van de vereniging worden." Spirituele vereniging Harmonia houdt vrijwel elke donderdag- avond een openbare avond in Wijkcentrum Nieuwland in Schiedam, waarbij iedereen van harte welkom is. Een gast doet tij dens deze avond helderziende waarnemingen aan de hand van voorwerpen. De aanvang van de avonden is 20.00 uur en de toe gang bedraagt fl.7,50. SCHIEDAM In het film- huis Schiedam wordt vrij dag 13 en zaterdag 14 okto ber de film Nightwatch ge- draaid van regisseur Ole Bornedal. De jonge student Martin klust bij als nacht- wacht in een mortuarium. Helaas loopt er ook een se- riemoordenaar rond, die bo- vendien iedere verdenking in Martins schoenen pro- beert te schuiven. Spannen- de thriller met een flinke snuif couleur locale en een vette knipoog naar Holly wood. De film begint op vrij dagavond om 21.30 uur en om 20.30 uur op zaterdag- avond. Toegang voor dona- teurs is fi.6,-, voor niet-leden is het donateurschap fl.8,50 inclusief toegang voor de film. Het Filmhuis is geves- tigd aan de Nieuwstraat 12. VLAARDINGEN De filmcommissie van de CJV Vlaardingen verzorgt zater dag 14 oktober een aantal filmvoorstellingen in de Vredes- en Ichthuskerk. Op het programma staat de jeugdfilm 'Rakker en de computerhond' Het gaat hierbij om een spannende geestige film met Neder landse ondertiteling. In de Vredeskerk zijn er twee voorstellingen en wel om 10.30 en 14.00 uur. In de Ichthuskerk begint de voor stelling om 13.00 uur. VLAARDINGEN Pande monium bestaat op 14 okto ber 1 jaar en dat moet uiter- aard gevierd worden. Dat gebeurd dan ook het hele weekeinde, met diverse op- tredens. Op 13 oktober is er een optreden van Golden en Carillo, met in het voorpr- gramma The Dancing Bears. Frank Carillo speelde mee met Peter Frampton en is te horen op de laatste plaat van de Stray Cats, An nie Golden had al eerder hits en speelde als actrice mee in onder meer Cheers en de film Hair. Op 14 oktober is er een con cert van de Groningse ska- band Jammah Tammah. De toegangsprijs bedraagt bei- de avonden fl.5,-. SCHIEDAM - Een piano- concert wordt op zondag 15 oktober gegeven in Woon- en Zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan. Het repertoire bestaat uit licht klassiek en populaire muziek. Ook zal er quatre mains worden gespeeld. De aanvang is 14.00 uur, maar de zaal gaat al om 13.30 uur open. De entree is fl.2,50. VLAARDINGEN Rotary Club VL80 viert op zater- dagavond 18 november haar derde lustrum. Op het programma staat swingen op muziek a B.B. King met Magic Frankie and the Blues Disease. Verder tij dens deze Benefit Party sof- te jazz van Paulus Potters Trio, cultuur uit vervlogen tijden met't Vlaardings Vis- servrouwenkoor, Palestijnse muziek door Fateh Khatib en de sneltekenares Marion van de Wiel. De toegang be draagt 25 gulden en de op- brengst is ten bate van de Stichting Nieuw Werk. De avond wordt gehouden in het Delta Hotel en vangt aan tussen 19.30 en 20.30 T elefoon: (i.v.m. controle bezorging) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar:

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 17