feafelOijO Winnaars prijsvraag Multivlaai f ONS sponsort buurtvoetbal met bedrukte shirts m 389,- Dierenbescherming MaasposT KORT MshmeQ !—n n int MaasposT MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 Wet Voorzieningen Gehandicapten zorgt voor rechtsongelijkheid Afstands- bedieniim stul<?, 06-0694 Kerstpakket heeft z'n Efteling, krijgt z'n V.D. VALK ELECTRONICS KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM/REGIO Gehandicapten zijn massaal gevallen over de Wet Voor zieningen Gehandicapten. Deze wet die in 1994 is in- gevoerd leidt niet alleen tot grote rechtsongelijkheid tus- sen gehandicapten van ver- schillende gemeenten, maar werpt ook extra financiele hindernissen op voor men- sen met een handicap. „Het is gewoon een grote bezui- nigingsmaatregel en verder niks. Er wordt totaal niet ge- keken naar wat je wilt, wenst of kunt", uit mevrouw A. Waque-Claus haar frustraties, die zich ver- baal gesteund weet door mevrouw H. Clausen- Krommenhoek. Beiden heb- ben zij gehandicapte kinde- ren. ..Gehandicapten vragen helemaal niet om luxe, zij willen gewoon de dingen doen die andere ook doen, zonder op kosten gejaagd te worden en zonder hun be- wegingsvrijheid te verlie- zen." Inkoop-verkoop-reparatie audio-video-KTV a Sateliet Schotels SCHIEDAM Een orgelconcert op het imposante hoofdor- gel van de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat is zaterdag 14 oktober te beluisteren. Andries Stam zal vanaf 15.00 uur plaatsnemen achter het orgel en een gevarieerd repertoire ten gehore brengen. De toegang is gratis. Verzorging Biljarttoernooi Damesbiljart Vergaderen Koffie-inloop Afrikaanse percussie WP 6.0. Kleding maken Culturen Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk A Woensdag 11 oktober 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, Ds. G. de Lang. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, G.A. Bruyn. Aanvang: 17.00 uur, Ds. K.J. Visser. Bethelkapel, Nieu- we Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, Ds. J. Visser Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, Ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, Ds. A.N. Verheul. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, Ds. J. Visser Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, Hr. J. van Vliet, m.m.v. Fa mily Singers Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, Ds. W.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerk straat. Aanvang: 17.00 uur, Ds. K.J. Visser R.K. Parochie H. Liduina en O.L.V. Rozenkrans Singel 104. Hoogmis. Aanvang: 09.15 uur, Hoogmis muzikaal ver- zorgd door Herenkoor I.H.D. Eu- charistieviering. Aanvang: 11.00 uur, Pastoor P.M. Vismans. Zater- dag 14 oktober eucharistieviering om 11.00 uur Kapel Huize Frankeland Huisviering. Aanvang: 09. L5 uur Vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, Ds. E.J.C. Hamminga Leger des Heils Pastorietuin 4. Aanvang: 10.00 uur, Kapt. en mevr. A.J. Plaisier Donderdag 19-21 Jazz Melodies, Jaap Wapenaar. 21-22 Groove gar den. Menno Sprong en Rick Riet- veld. 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den berg Vrijdag 18-20 Marokkaans pro- gramma, Hassan Aissati e.a. 20-22 Turks programma, Huseyin Cayir e.a. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankester en Jan Wil- lem de Boer. 12-14 Muzikale om- loop, Peter Voorburg. 14-16 Muzi kale omloop, Lennard de Bles. 16- 18 Muziekmuseum, Rob van der Heiden. 18-20 Top 25, Paul de Jongh en Patrick de Boer. 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter Zondag 09-10 Kinderradio, Chrit Wilshaus. 10-11 Vijf kwartier in 1 uur, Bas Barendregt. 11-12 Goede- morgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 nationaal Produkt, Ed van Dommelen. 14-16 Infotainment, Rob van der Meer en Marina Ste- ijn. 16-18 Patrick de Boer. 18-19 Gospel Channel, Marcello Ste wart. 19-20 Koers, Mies den Har- tog. 20-21 De Klassieken, Cees van Giezen. 21-22 Ron van den Ende MaasstaDweekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004289 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-red akteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Gehandicapten enorm beknot in hun vrijheid De Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG) heeft onder meer tot gevolg dat gemeenten nu zelf bepalen hoe zij de nieuwe wette- lijke regels uitvoeren. Zo hebben Schiedam, Vlaardingen en Maas- sluis onderling afgesproken een gezamenlijk beleid te voeren dat door de Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen Nieuwe Waterweg Noord (ROG NWN) wordt uitgevoerd. Gehan dicapten uit deze Waterwegge- meenten komen er landelijk ge- zien nog goed vanaf. „Op het ge- bied van woonvoorzieningen is in veel Nederlandse gemeenten ge- kort, maar dat is in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis niet doorgevoerd", zegt T. van de Berg, beleidsmedewerker van het ROG. „En er wordt nog steeds geen eigen bijdrage voor rolstoe- len gevraagd." De familie Waque. Mikpunt van de kritiek vormen echter de nieuwe regels voor het vervoer. Was het in de oude situ- atie zo dat gehandicapten met aangepast eigen vervoer op basis van declaratie van de kosten kon- den reizen, nu worden zij in een keurslijf van collectief vervoer gedwongen. Dat houdt in dat zij met taxibusjes worden opgehaald en op de plaats van bestemming worden gebracht. Wil een gehan dicapte bijvoorbeeld van Schiedam naar Hoek van Hol land, dan belt hij eerst, met de hoop dat het busje zo komt. Dan rijdt hij gratis tot Maassluis en koopt vervolgens twee extra ritbonnen voor de rit naar Hoek van Holland. Omdat deze laatste plaats binnen de Westlandregio ligt, kan de gehandicapte in het busje blijven zitten. Van de Berg erkent dat de regeling voor veel pijn zorgt. „Die gevoelsmatige pijn is reeel. Vroeger, toen men van het gedeclareerde bedrag vaak nog de eigen auto kon on- derhouden, was de individuele vrijheid veel groter." Waque wijst erop dat de nieuwe vervoersregels voor ongewenste situaties zorgen. Zij schudt de voorbeelden zo uit haar mouw. „Neem nu een gehandicapte va- der die met z'n gezin naar De Ef- teling wil. Vroeger ging hij met z'n aangepaste auto, nu wordt hij, alleen, in het collectieve vervoer gestopt. Of iemand die wil gaan vissen. Hij wordt door het taxi- busje afgezet en spreekt een tijd voor het ophalen af. Als het eer- der gaat regenen, zit hij met deze nieuwe situatie daar mooi in de problemen. Of een jongere, die vroeger in z'n aangepaste auto met vrienden iets wilde onderne- men. Zijn vrienden mogen niet in het busje en het busje rijdt echt niet meer op de tijden dat bijvoor beeld disco's sluiten. Uit onder- zoek is bovendien gebleken dat het collectieve systeem veel duur- der is dan het oude systeem." Waque voegt daar nog aan toe dat in de busjes ongelukken gebeuren omdat de rolstoelen er niet goed in vastgezet kunnen worden. Clausen schetst daarop de situatie waarin dochter Bianca verkeert, die vanwege een dwarslaesie met een aangepaste bus wordt ver- voerd. Vroeger werden de extra kosten daarvan vergoed, nu is dat niet meer zo en mag het busje zonder vergoedingen nog slechts worden 'opgereden' en dan is het over. Sprekend over hun kinde- ren komt gelijk de rechtsongelijk heid aan de orde. Clausen: „Bian- ca zit op een speciale school in Groesbeek en valt daarom onder de WVG-regels voor Groesbeek, die financieel zeer slecht uitpak- ken." Waque: „Mijn zoon Feike (overigens een bekend sportkam- pioen, PV) valt wat dit betreft on der de Gemeentelijke Medische Dienst (GMD) en is op dit punt duidelijk beter af. En dat terwijl zij beiden in dezelfde straat wo- nen." De kritiek op het vervoers- regime is een belangrijke, maar zeker niet de enige grief over de nieuwe wet. „Als gehandicapte heb je tegenwoordig met zoveel instanties te maken", vertelt Wa que, „Om het makkelijk te hou- den noem ik alleen de gemeente, de GMD en de AWBZ en het ROG. Je moet er complete admi- nistraties voor bijhouden. In dat geheel van instanties en regels wordt nogal eens langs elkaar heen gewerkt." Waque noemt nog een schrijnend voorbeeld. „Vroeger duurde het al lang voordat aanvragen voor voorzie ningen werden afgerond, dat duurt nu twee keer zo lang. Als d'e directeur van het ROG op vakan- tie is, kan niemand anders zijn handtekening zetten bij de beant- woording van een aanvraag. Wacht je als gehandicapte zo maar nog twee of drie weken ex tra!" Ondanks de bezuiniging die de wet betekent, is uit het totale WVG-budget van alle gemeenten 230 miljoen niet uitgegeven, zo bleek uit landelijke cijfers. Het steekt vele gehandicapten dat dit bedrag meestal terugvloeit in de algemene middelen van de ge meente. Ook Van de Berg van het ROG neemt hiertegen stelling. „Wij proberen dit geld overeind te houden voor de doelgroep, maar dat is een gemeentelijke be- slissing." Waque en Clausen be- treuren dat het grote pak niet-uit- geven geld voor andere doelein- den wordt aangewend. „In Maas sluis en Vlaardingen is daarvan sprake. In Schiedam wordt dit niet uitgegeven bedrag overigens nog 'geoormerkt', waardoor ge handicapten in Schiedam eventu- eel, heel misschien, wellicht hier nog van profiteren", klinkt het weinig hoopvol uit de mond van Waque. PIETER VERMAAS SCHIEDAM De medewerkers van Multivlaai in de Nieuwe Pas sage kunnen voorlopig even geen cijfertjes meer zien. De afgelopen weken moesten zij maar liefst meer dan drieduizend inzendingen be- kijken, beoordelen en .veelal, weg- gooien. De heerlijk fruitige reuze- vlaai voor de nieuwe winkel en de hieraan verbonden wedstrijd was blijkbaar weinigen ontgaan. De prijs waarvoor men speelde, was het gokje dan ook meer dan waard: een CD-speler ter waarde van fl.349,-. Het enige dat men daarvoor hoefde te doen was het schatten van het juiste gewicht van de imposante vlaai die drie dagen lang voor de ingang van de winkel stond opgesteld. Voordat er maandag 9 oktober kon worden overgegaan tot de prijsuit- reiking aan de gelukkige winnaars, heeft men bij Multivlaai de nodige uurtjes tussen de inzendingen moe- ten doorbrengen. „Mensen die gek werden van spanning, kwamen al naar de winkel om te vragen wan- neer de uitslag bekend werd ge- maakt. Wij moesten ze dan teleur- stellen met de mededeling dat ze er nog echt even op moesten wach- ten. want er ging al met al best wat De familie Dumont neemt de CD-speler in ontvangst. extra tijd in zitten", vertelt Jaap de Mey van Multivlaai. Maar de ge lukkige winnaar, de familie Du mont uit Schiedam, werd afgelo pen maandag ruimschoots voor haar geduld beloond. Op slechts enkele grammetjes na hadden zij precies het juiste gewicht van de vlaai geraden, dat door reuzevlaai- meester De Mey was vastgesteld op 26 kilo en 346 gram. Controle- ren kon de winnende familie het niet meer, daar de vlaai na drie da gen lang te zijn betast door ieder- een, voor vernietiging naar de fa- briek was gebracht. Maar met de CD-speler al in de hand namen zij graag van De Mey aan dat men nu eens niet over zoiets gevoeligs als het gewicht van een 'dame' had gelogen. WW w w m -w -vruvi^LTVJ (bereikbaar tijdens kantooruren) SCHIEDAM Medewerkers van de Wereldwinkel Schiedam geven donderdagavond 12 oktober voor- lichting over de kerstpakketten. De Wereldwinkel stelt sinds enige ja- ren originele en smakelijke ge- schenkpakketten samen met pro- dukten uit de Derde Wereld. Tus sen 19.00 en 21.00 uur kan men te- recht in de Wereldwinkel aan de Lange Achterweg, waar kerstpak ketten en andere kadomogelijkhe- den getoond worden. De mede werkers adviseren ook over het zelf samenstellen van kerstpakket ten op maat. Een apart kado waar- bij de klant geheel naar eigen in- zicht en budget kan combineren. Uiteraard is ook het gehele We- reldwinkelassortiment te koop. SCHIEDAM De ONS sponsort het buurtvoetbaltoernooi dat maandag 16 oktober wordt gehou- den in de Groenoordhal te Schiedam. De sponsoring bestaat uit het beschikbaar stellen honderd groen shirts met de opdruk Voetbal houdt Nieuwland schoon. De shirtjes werden maandag 9 oktober op het terrein van Succes aan de Mgr. Nolenslaan nabij de Jan van Zutphenstraat door ONS aan de jongens en meisjes overhandigd. Het voetbaltoernooi is tot stand ge- komen in samenwerking met kin- deren uit de buurt. Er worden on- derlinge voetbalwedstrijdjes geor- ganiseerd waarin buurten uit Nieuwland, maar ook twee uit Schiedam Oost tegen elkaar voet- ballen. Ook de Politie en de Wo- ningstichting doen aan dit toernooi mee. Het doel is de betrokkenheid van de jongens en meisjes bij de buurt te verbeteren. Immers, als te- genprestatie van het organiseren van dit toernooi zullen ze met elkaar hun straten niet alleen schoonmaken maar ook proberen schoon te houden. Vertegenwoordigers van het Openbaar Nutsbedrijf schiedam hebben zojuist de shirts overhandigd aan de jeugd uit Nieuwland. De jonge voetballers vinden ze zo mooi dat ze ze meteen voorde camera aantrekken en showen. ASTRA SERVICER Uw adres voor het vakkundig herstellen van al uw reparaties. Gratis prijsopgave. cd-rom v.a. 14,95, zappers v.a. 39,95. Broersveld 91, Schiedam. Tel. 010-4737208 SCHIEDAM De TV uitzending Deadline voor Dieren van de Tros heeft de afdeling Schiedam van de Dierenbescherming zijn duizend- ste lid gebracht. Rond de tachtig Schiedammers gaven zich op Die- rendag 's avonds op als lid van de Dierenbescherming. Hierdoor steeg het ledental tot boven de dui- zend en, zoals beloofd, wacht hem of haar een 'leuke verrassing'. Omdat bij zo'n massale opgave op een avond natuurlijk niet is te be palen wie exact de duizendste is geworden zal onder hen worden geloot. De winnaar zal nog nader bekend worden gemaakt. Hij of zij zal met partner een heerlijk avond- je uit kunnen gaan, met diner en voorstelling naar keuze binnen een straal van 50 km van Schiedam. Bijvoorbeeld een bezoek aan de 'Phantom of the Opera' met daar- aan voorafgaand lekker eten in een restaurant naar keuze. De collecte voor de Dierenbe scherming bracht in Schiedam in de week van 2 tot 7 oktober meer dan fl. 17.000,- op. Het zal geheel worden besteed aan de reparatie van het op veel plaatsen lekkende dak van het asiel. SCHIEDAM Binnenkort wordt er een voorlichtingsbijeenkomst georganiseerd over schoonheids- verzorging. Tijdens deze bijeen- komst informeert een schoon- heidsspecialiste de belangstellen- den over de mogelijkheden die er zijn op het gebied van schoon- heidsverzorging, elektrisch ontha- ren, het aanbrengen van een mas ker en make-up. Ook geeft zij tips om er goed uit te zien op latere leeftijd. De bijeenkomsten vinden plaats op donderdag 19 oktober van 14.00 - 16.00 uur in Wijkpost Zuid, Oude Maasstraat 22 en op woensdag 25 oktober van 09.30 - 11.30 uur in dienstencentrum De Woudhoek, Heijermansplein 35. De toegang voor beide bijeenkom sten is gratis. Informatie is te ver krijgen bij Stichting Ouderenwerk, tel. 4731976. SCHIEDAM In dienstencen trum De 4 Molens wordt het Oude- renbiljarttoernooi gehouden. Dit trekt iedere woensdag veel deelne- mers en bezoekers. Een deskundi- ge biljartcommissie houdt de stand van zaken bij en er wordt gespeeld op vijf biljarttafels. Het toernooi loopt van September '95 tot en met maart '96. In deze periode kunnen heren en dames zich inschrijven voor dit toernooi in 1996/1997. Het is de moeite waard de biljart- techniek in een wedstrijdelement uit te proberen en wellicht zelfs een prijs te winnen. Informatie is te verkrijgen iedere woensdag bij de biljartcommissie, ontmoetings- ruimte De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766, tel. 4705500. SCHIEDAM Dat biljarten niet alleen een sport voor heren is, maar ook voor dames, blijkt uit het groeiend aantal leden van het Da mesbiljart in De 4 Molens. Mo- menteel telt het damesbiljart 18 le den van 50 jaar en ouder. De oud- ste deelnemer is 83 jaar en speelt wekelijks elke wedstrijd mee. De dames biljarten elke woensdag van 19.00 - 22.00 uur. Vervoer wordt in onderling overleg geregeld. De ze avonden zijn niet alleen voor de gezeligheid, maar er wordt ook se- rieus gespeeld in ieders eigen tem po en er worden wedstrijden ge speeld met andere damesbiljartver- enigingen. Men kan vrijblijvend een avond meespelen en daarna beslissen of men zich inschrijft. In formatie is te verkrijgen bij De 4 Molens, tel. 4705500. SCHIEDAM Vergadertechnie- ken voor vrouwen is een kursus van in totaal acht bijeenkomsten en is bedoeld voor vrouwen die aan een bestuur, werkgroep of ouder- raad (willen) deelnemen. Doel van de kursus is inzicht verkrijgen in de werkwijze van de organisatie waarin je aktief bent en het oefe- nen van je eigen taken. Onderwer- pen die in de kursus aan bod ko men zijn onder meer: wat is de taak van de voorzitter, secretaris en penningmeester, hoe maak je notu- len van een vergadering, hoe on- derhandel je, hoe maak je je me- ning duidelijk in een vergadering en hoe verloopt het besluitvor- mingsproces. De kosten van de kursus bedragen fl.40,- voor acht bijeenkomsten. Minimaal aantal deelnemers voor de kursus is acht. Wie interesse voor deze kursus heeft kan zich nu aanmelden bij de Stichting SVO, tel. 4734545. Bij voldoende aanmeldingen gaat deze kursus in het najaar van 1995 op een nog nader vast te stellen tijd- stip van start. Kinderopvang is overdag mogelijk voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Indien men hier- van gebruik denkt te willenmaken, wordt men verzocht dit bij in- schrijving reeds te melden. SCHIEDAM Iedere vrijdag van 10.00 tot 15.00 uur kan men tij dens een bezoek aan de markt ook Het Gebouw van de Stichting SVO bezoeken aan het Broersveld 142 voor een aantal bijzondere aktivi- teiten. De koffie-inloop voor vrou wen is bijvoorbeeld een prima ge- legenheid om eens rustig een kopje koffie of thee te drinken met ande re Schiedamse vrouwen. Deze kof fie-inloop is geheel vrijblijvend. Iedereen komt en gaat wanneer zij zelf wil. Alleen of samen met ie mand anders. De gastvrouw Cor- nelly Axwijk kan informatie geven over nieuwe aktiviteiten die de SVO organiseert voor vrouwen, zoals kursussen. projecten en the- mabijeenkomsten. Koffie kost fl.0,75 en thee fl.0,50. Van 10.00 - 13.00 uur kan men in Het Gebouw ook gebruik maken van de kinder opvang voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Tot 12.00 kunnen de kinderen worden gebracht. De kosten hier- van zijn fl.2,- per kind, inclusief li- monade en een koekje. Het kind mag maximaal twee uur blijven en opgave vooraf is niet nodig. De kinderopvang is een samenwer- kingsproject van Stichting SVO en Kinderopvang Katja. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker organiseert wederom een workshop Afrikaanse percussie. De workshop wordt geleid door Kofi Ayivor, die reeds vele soort- gelijke workshops in het Tropen- museum te Amsterdam geeft. Het is een unieke kans om kennis te maken met de klanken die de djembe, een Afrikaans percussie- instrument voortbrengt. Na enkele bijeenkomsten kan iedereen een ritme neerzetten dat goed klinkt. De workshop wordt georgani seerd, mits men voldoende deelne mers heeft, op de vrijdagavond van 19.30 - 21.30 uur. De kosten be dragen fl. 125,- voor tien lessen. Aanmelden kan aan de balie van De Erker, Jan van Avennestraat 32, tel. 4267767. SCHIEDAM Er kunnen nog mensen worden geplaatst voor de computercursus WP 6.0. op de woensdagavond van 20.30 - 22.00 uur en op de dinsdagavond van 20.30 - 22.00 uur in Wijkcentrum De Erker. De kosten zijr. fl. 150,- voor acht lessen inclusief het cur- susboek. Voor meer informatie kan men bellen met De Erker, tel. 4267767. SCHIED '\M Op de woensdag- ochtend van 09.00 - 11.00 uur en donderdagavond van 20.00 - 22.00 uur kunnen er nog mensen ge plaatst worden voor de kursus Kle ding maken in wijkcentrum De Er ker. De kosten zijn fl.72,- voor tien lessen. Voor meer informatie kan men bellen met De Erker, tel. 4267767. SCHIEDAM het project Cultu ren als Buren van wijkcentrum De Erker is goed aangeslagen bij de Schiedamse bevolking. Op zater dag 7 oktober j.l. werd het project gestart met een Caribean avond, waarvoor zeer veel belangstelling was. Op vrijdag 20 oktober wordt nu het toneelstuk De Brug opge- voerd. het verhaal gaat over de 17- jarige Kim, die samen met haar ge- scheiden moeder in een verpauper- de stadswijk woont. De bijstands- uitkering waarvan het gezin moet rondkomen zorgt voor grote span- ningen tussen moeder en dochter. het stuk wordt gespeeld door het Rotterdams wijktheater, dat al in diverse wijken van Rotterdam heeft opgetreden. Voor deelname aan deze theateravond kunnen gra tis toegangskaartjes worden afge- haald aan de balie van De Erker, Jan van Avennestraat 32. De avond begint om 20.30 uur en de zaal is open om 20.00 uur. Voor te- lefonische informatie kan men bel len, tel. 4267767. if v

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3