POLITIE RAPPORT De Oosterse keuken van Woo Ping Vakantieweek op kinderboerderij DE COMPACT. K0RT MAAR KRACHTIG. ITAL MaasposT Ziekenhuizen in 2002 samen Klaverjastocht Pop in Podium Scholen doen mee aan een project om verslaving te voorkomen Bouwplan Hollandiaterrein vindt politiek draagvlak Etniciteit Weet u wel met wie u slaapt vannacht? De specialist in designvloeren SCHIEDAM Hoeveel mensen hebben er geen last van? Raken emotioneel en lichamelijk aan de grond? Krijgen financiele proble- men, verliezen vrienden? Dat alles door verslaving, de dwangmatige slechte ge- woonte die zo verdraaid moeilijk is af te leren. Bij het woord verslaving den ken we vaak aan harddrugs en criminaliteit, maar te snel wordt vergeten dat alcohol en tabak evenzeer een fu- neste uitwerking op het menselijk lichaam kunnen hebben en daarmee een zeer grote negatieve impact op de samenleving kunnen hebben. Kalfsbeek bv BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. CERAMICA NATUURSTEEN ITAL: U komt er graagover de vloer! Uitkeringsfraude Snelheidscontrole Zwaluwlaan Fiets uit tuin gestolen met smoes Drie autodieven aangehouden Diefstal in ziekenhuis Hennepkwekerij ontmanteld Getuigen aanranding gezocht Bejaarde vrouw beroofd van tas ,r Chris Coppens Woensdag 11 oktober 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM In 2002 zullen de deuren opengaan van het zieken- huis dat zal worden gebouwd ach- ter het politiebureau bij NS-station Schiedam Nieuwland. Op deze lo- katie ligt nu een open weiland, volkstuinen en een klein aantal woningen, waarvan de meeste ei- gendom van de gemeente zijn. Het ziekenhuis, dat 470 bedden zal gaan tellen, zal de huidige gebou- wen van het Schieland Ziekenhuis en het Holy Ziekenhuis vervangen, die reeds lange tijd fusieplannen hadden. Een naam voor het toe- komstige ziekenhuis is nog niet verzonnen. Het groene licht voor de fusie- nieuwbouw kregen de directies van de beide ziekenhuizen vorige week van minister Borst. Op deze toestemming van de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport hadden de opgeluchte direc ties reeds maanden gewacht. Di- recteur L.A. van Eijk van het Schieland Ziekenhuis noemt de toekomstige bouw een prima ont- wikkeling voor de gemeenten in de regio Waterweg Noord. ,,We be- horen tot een van de drie gemeen ten in Nederland die na nieuwe richtlijnen uitzicht hadden op nieuwbouw." A1 voor de opening in 2002 moet volgens Van Eijk hard gewerkt worden aan de sa- mensmelting van de beide zieken huizen. ,,Daarom zal de fusie al over zo'n drie vier jaar een feit zijn, als beide afzonderlijke gebou- wen nog worden gebruikt. In de in terne organisatie is er nu veel te doen, er is van alles dat op elkaar moet worden afgestemd. Een ver- velende kant van de fusie is een verkleining van de personeels- sterkte, waarbij je vooral moet denken aan de dubbelfuncties." Van Eijk wijst er echter op dat con crete plannen in die richting nog moeten worden ontwikkeld. De bouwwerkzaamheden zullen in 1999 starten. Volgend jaar wordt de bouwprocedure in gang gezet. SCHIEDAM De eerste editie van de Schiedamse kroegenklaver- jastocht vindt plaats op zaterdag 14 oktober in diverse horecagelegen- heden in de binnenstad van Schiedam. In totaal zullen zeven cafe's worden bezocht waar tel- kens zestien spellen worden ge- speeld. Tot 10.30 uur kan men zich aanmelden bij denksportcentrum Brandersstad aan de Boterstraat 6. Hier ontvangt men het loopschema voor de rest van de dag. De wed- strijd begint om 11.00 uur. Er wordt geklaverjast volgens het Rotterdams systeem met een vaste maat. Deelname kost fl.30,- per koppel. Er zijn mooie prijzen te winnen. De eerste prijs is een geld- bedrag ter waarde van fl.200,-, de tweede prijs is fl. 150,-, de derde prijs is fl. 100,- en voor de num- mers vier tot en met tien zijn er mooie prijzen in natura. Ook is er een prijs voor elk tiental (20e, 30e,etc.). Na afloop vindt in het denksportcentrum de prijsuitrei- king plaats. Tijdens de uitslagbere- kening wordt er een tombola ge- houden met wederom zeer aan- trekkelijke prijzen. Aanmelden kan door fl.30,- over te maken op girorekening 2353768 van DC Brandersstad, onder vermelding van de namen van beide spelers. Aanmelding via de deelnemende cafe's is ook mogelijk na contante betaling. Inlichtingen kan men ver- krijgen bij Jos van den Dool, tel. 4265496, Brandersstad, tel. 4736466 of in de kroegen. SCHIEDAM In Cafe Podium aan de Lange Haven dit weekeinde twee optredens. Op vrijdag 13 ok tober komen Peter de Vries en Jo- ris Lutz voor een extra concert naar het schiedamse cafe. Zaterdag 14 oktober is het dan de,beurt aan Eyeless. Dit zestal is reeds de nodi- ge jaren actief in diverse groepen met vaak uiteenlopende stijlen op allerhande podia. Toch maakt hun veelheid aan stijlen hun muziek vlot en toegankelijk, wat een breed publiek aanspreekt. Zelf noemen ze hun muziek 'Rock/Pol onder in- vloed'. Beide concerten in Podium beginnen rond een uur of tien. 'Kinderen zouden nee moeten durven zeqqen' Omdat verslavingsgewoonten zo moeilijk zijn af te leren is er in Schiedam een project 'Versla- vingspreventie' gestart, dat juist het voorkomen van verslaving onder jongeren benadrukt. Een oude wijsheid leert immers al dat voorkomen beter is dan genezen. Tien Schiedamse basisscholen doen mee. Op vrijdag 6 oktober werd de methode van het project gepresenteerd. „Het afgelopen jaar is een proef- project verslavingspreventie op- gezet", vertelt Rene van der Most van de GGD Nieuwe Waterweg Noord. „Samen met de Werk- groep Voorlichting en Verslaving en de Schiedamse politie hebben we een lesprogramma in elkaar gedraaid voor de kinderen uit groep 8 van het basisonderwijs." Aan deze lessen deden leerlingen mee van de scholen 'El Furkan', de 'Sint JozefschooT de 'Sint Janschool', de 'Singel' en de 'Rijnmondschool'. Bij de leerlin gen is het project duidelijk aange- slagen. Niet alleen deden zij en- thousiast mee, ook bleek na af loop dat zij meer dan leerlingen van andere scholen wisten wat verslaving inhoudt eh naar wie je bijvoorbeeld met je problemen kunt toegaan. Door het succes van het project is in schooljaar 95-96 het aantal scholen uitge- breid. Naast de vijf eerder ge- noemde scholen die graag op- nieuw mee willen doen, komen daar de 'AugustinusschooT, de 'Sint Willibrordusschool', 't Meesterwerk, 'Kethel' en 'het Windas' bij. Voor de leerlingen van al deze basisscholen is een zes weken duren lesprogramma in elkaar gedraaid. „In de lessen staan de harddrugs niet centraal", legt Van der Most uit. „Voor kinderen uit groep acht leek ons dat niet zo zinvol. An ders zou de aandacht te veel gaan naar het verslavingsmiddel en dat zou afleiden van wat wij willen benadrukken. Het gaat ons juist veel meer om het gedrag dan om het middel." Bij roken, drinken of gokken gaat het toch vaak om een groepsproces, waarbij je meedoet om de gezelligheid, of omdat je voelt dat meedoen van je verwacht wordt. „In zo'n situ- atie speelt groepsdruk een vrij be- palende rol bij de gewoontevor- ming. Om nu iets te doen tegen die groepsdruk benadrukken wij dat het heel normaal is als kinde ren daarvan af willen wijken. Je moet dus nee durven zeggen, als je wordt gevraagd mee te doen.", zo verwoordt Van der Most zijn 'missie'. In de lessen die de leerlingen krij gen is bewust voor een rustige opbouw gekozen. Allereerst vormen de leerlingen zich een beeld van welke gezonde en on- gezonde gewoonten er bestaan. Wat later krijgen zij huiswerk mee dat elke 12-jarige als muziek in de oren zal klinken: „Jongens, het huiswerk van deze week is: lees het Suske en Wiske-stripver- haal 'De Gekke Gokker'." Tij dens het lezen moeten de kinde ren speciaal letten op de gokver- slaafde Lambik, die door zijn gokken nergens anders meer aan denkt, zijn vrienden verwaarloost en ziek wordt als hij probeert te stoppen. Een andere huiswerkop- dracht luidt dat de leerlingen ie- mand uit hun nabije omgeving die bijvoorbeeld rookt moeten in- terviewen. De geinterviewde moet dan onder meer uitleggen wanneer en waarom hij met het roken is begonnen. Weer een an dere, bijzondere, opdracht draagt de naam "Een Weekje Niet'. Leerlingen moeten een week lang proberen een bepaalde gewoonte te doorbreken. Rene van der Most: „Voor de een betekent dat dat hij een week lang de colafles gesloten houdt, voor de ander dat de computerspelletjes onaange- roerd blijven. Daarbij moeten de leerlingen hun ervaringen in een dagboek noteren. Het geeft niet als de kinderen eens een keertje 'zondigen', het gaat erom uit te leggen dat de situatie waarin de verslaafde zit beslist niet gemak- kelijk is", legt Van der Most uit Tegen het einde van het project stapt de Schiedamse politie de klas binnen. Samen met de Werk- groep Voorlichting Verslaving neemt zij plaats aan de lessenaar en geeft de leerlingen een gastles, waarvoor zij speciaal is getraind. In de les komt onder andere de rol van de politie aan de orde: wat kan de agent voor de in proble men geraakte jongere betekenen? Tegenwoordig beschikken alle politiedistricten overigens over een jongerenmedewerker, die zich onder andere met verslaving bezighoudt. Nico Waard van de Schiedamse politie legt uit waar om voor de jongerenmedewerker gekozen is. „Het is bekend dat wie de jeugd heeft, ook de toe- komst heeft, vandaar de jonge renmedewerker." Tegelijkertijd relativeert hij de mogelijkheden tot positieve bei'nvloeding. Een zekere aanleg en erfelijkheid en specifieke omstandigheden spe- len immers ook een rol. „We ho- pen dat we de kinderen kunnen bei'nvloeden voor het moment dat ze verslaafd kunnen raken. We hebben niet de illusie dat we met onze bijdrage aan dit project de verslaving onder jongeren kun nen uitbannen, maar ieder kind dat we met z'n alien van versla ving af kunnen houden is er een." Na afloop van de presentatie van het project Verslavingspreventie werd aan vertegenwoordigers van scholen een docentenhandleiding uitgereikt. Met deze handleiding, waarin de lesstof voor de leerlin gen staat beschreven, kunnen Schiedamse meesters, juffen en vooral leerlingen de komende maanden de slag. PIETER VERMAAS SCHIEDAM Na eerder afge- keurde ontwerpen is er nu een meerderheid voor een nieuw bouwplan op het Hollandiahof. Tijdens de commissievergadering voor ruimtelijke ordening op 3 ok tober gingen, op het CDA na, alle fracties akkoord met de gewijzigde bouwplannen op het voormalige Hollandiaterrein. Bij sommige be- langhebbenden kan het plan echter op minder steun rekenen. In de nieuwe opzet wordt de hoogte van de woningbouw teruggebracht met 90 centimeter en zijn 16 woningen geschrapt. Verder voorziet het ont- werp in 42 parkeerplaatsen onder de woningen. Voor de bewoners van de Delflandseweg, met wie over de precieze invulling nog overlegd zal worden. ontstaat in het gebied voldoende parkeerruim- te. Door deze wijzigingen kon een meerderheid van de commissiele- den instemmen met het nieuwe plan. Een aantal belanghebbenden uitte tijdens de commissievergade ring echter forse kritiek. Zo noem- de mevrouw Schaeffer van Bewo- nersvereniging Delflandseweg het een schandaal dat het uit 1992 da- terende bestemmingsplan voor het gebied, waarover uitvoerig met be- trokkenen was overlegd, nu al weer wordt vervangen voor het nieuwe bestemmingsplan om de bouw mogelijk te maken. Ook wees zij erop dat het nieuwe ont- werp onveilige situaties onder de woningen in de hand kan werken. A.G.J. Postma van de Vereniging van Eigenaren Hollandia sloot zich aan bij deze kritiek. Na het raad- plegen van bouwjuristen was hij bovendien tot de conclusie geko- men dat wethouder L. Hafkamp ju- ridisch de verkeerde weg bewan- delt. In een nadere reactie zegt Postma dat Hafkamp het plan ge- woon doordrukt door bewust een onjuiste interpretatie van onder an dere het begrip nokhoogte' te ge- ven, anders dan in het huidige be stemmingsplan wordt bedoeld. „De wethouder heeft zich hardop afgevraagd of in dit geval de juri- disch juiste benadering wel de meest wenselijke is. Dat is toch vreemd, die regels zijn toch niet voor niets opgesteld?", zo uit Postma zijn kritiek. Verder valt het Postma tegen dat alle fracties, op die van het CDA na, instemden met de gewijzigde plannen. „En dat terwijl eerder iedereen, met uit- zondering van Hafkamps WD, over de hoogte nog riep: '15 meter en geen meter hoger'In de nieu we plannen wordt deze hoogte van vijftien meter wel overschreden. SCHIEDAM Liefhebbers van smakelijk en uitgebreid Chinees eten, weten amper vier weken na de opening van het nieuwste Chi nese restaurant van Schiedam al waar Abraham de nasi haalt. Want Woo Ping, op de hoek van de Juli ana- en Burgmeester Knappert- laan, doet zelfs de meest verwende lekkerbek versteld staan. De zaak heeft dan ook een naam, door traditie en de goede keuken verdiend, hoog te houden. In Lei den is het restaurant al 48 jaar een begrip. In Schiedam wat korter, maar het familiebedrijf dat van opa op vader op dochter is overgegaan is zeker van plan het even zo lang in de Brandersstad uit te houden. Het is overigens niet alleen Babi Pangang en Nasi-sate wat de klok slaat bij Woo Ping. De kaart ver- raadt minstens even zoveel Thaise, Indonesische en Kantonese ge- rechten. „Daar krijgen we altijd zeer positieve reakties op", vertelt de 28-jarige mevrouw Cheng, kleindochter van de oprichter van het vermaarde restaurant. „We kunnen gerust stellen dat deze keu- kens ondertussen een specialiteit van ons zijn geworden en daar zijn we best een beetje trots op." Het restaurant met zo'n honderd zit- plaatsen, biedt plaats aan zowel kleinere als grote gezelschappen. „Maar het belangrijkste is dat ie dereen tevreden de deur weer uit- gaat", zegt de symphatieke eige- naresse. Maar dat zal wel goed zit- ten met een restaurant dat in een Nederlandse vertaling 'Tevreden' zou heten. Woo Ping is dagelijks open van 11.00 - 23.00 uur. De Chinese dis kan ook worden afge- haald, tel. 4730600. Deze advertentie is als de BMW com pact. Ervaar het zelf tijdens een proefrit. Maar zorg dan dat u met hem rijdt. En niet andersom. De BMW 316i compact is er vanaf f 44.950,- (incl. BTW) en de BMW 318ti compact vanaf f 54.950,- (incl. BTW). PC. Hooftlaan 11, Maassluis. Telefoon: 01899-19588. Nieuwe Haven 233, Schiedam. Telefoon: 010-4731155. Kerklaan 65-67, Wateringen. Telefoon: 01742-93580. SCHIEDAM Een rondrit met paard en wagen of een spannende puzzeltocht waarbij leuke prijsjes zijn te winnen zijn onderdeel van het programma van de Kinder boerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark. Van 16 tot en met 20 oktober organiseert de afdeling Groenvoorziening en Natuur elke middag een extra activiteit voor kinderen in de leeftijd van vijf tot en met twaalf jaar. Het precieze programma ziet er als volgt uit. Maandag 16 oktober is er een rondrit met paard en wagen door het Prinses Beatrixpark. Een dag SCHIEDAM Van de 73.808 in- woners van Schiedamse behoren er 9.447 tot een etnische minder- heid. Meer dan de helft van deze groep behoort tot de Turkse ge- meenschap. Bij de vaststelling van de omvang van de verschillende etnische groepen in Schiedam wordt gebruik gemaakt van nieu we criteria die door het ministerie van Binnenlandse Zaken wordt ge- adviseerd. 'Geboorteland van de persoon', 'geboorteland moeder' en 'geboorteland vader' bepalen nu hoeveel Schiedammers tot de etnische bevolking gerekend kun nen worden. Op deze wijze kan be ter onderscheid worden gemaakt tussen eerste generatie en tweede generatie etnische minderheden. later kunnen de kinderen onder meer kastanjes en eikels zoeken, om daar vervolgens mee te gaan knutselen. Woensdag 18 oktober wordt een puzzeltocht georgani- seerd. Op donderdag kunnen kin deren meehelpen met het verzor- gen van de dieren op de kinder boerderij. Op vrijdag 20 oktober staat er een excursie gepland naar een 'echte' boerderij. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de tentoonstellingsruimte op het ter- rein. Op alle dagen starten de acti- viteiten om 14.00 uur en om 15.00 uur. Omdat er maar een beperkt aantal kinderen aan deze activitei- ten kunnen deelnemen, worden er per activiteit kaartjes verkocht. Al leen kinderen met een kaartje kun nen meedoen tijdens de herfstva- kantieweek. De kaartjes zijn op de kinderboerderij verkrijgbaar vanaf 10 oktober en kosten een gulden per activiteit. Per activiteit worden 40 kaartjes uitgegeven. In onze uitgebreide showroom van 800m2 tonen wij onze collectie van meer dan 500 soorten wand en vloertegels en daar- naast een grote variatie in leisteen, mar- mer en graniet. vloertegels. slechts voor 2950, KOITl eeflS m mpt t ae|s 40 x 40 cm, langs voor een 45 x 45 cm of 50 x 5° lijvende prijsopgave. en vloervewarnmng. Graag ro Vierhavenstraat 19 Rotterdam Tel. (010)4762054 SCHIEDAM Een 35-jarige man uit Lisse is woensdag 4 oktober aan- gehouden, omdat hij de Sociale Dienst in 1990 en 1991 heeft opgelicht voor ruim 7000 gulden. De man had naast een uitkering ook inkomsten uit arbeid, maar verzuimde dit aan de dienst door te geven. Tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt en het bedrag wordt volledig teruggevorderd. SCHIEDAM Op de Zwaluwlaan is woensdagmiddag 4 oktober tussen kwart over een en half drie een snelheidscontrole gehouden, waarbij 20 processen-verbaal zijn opgemaakt. De hoogst gemeten snelheid was 70 km/u. SCHIEDAM Een man, personalia onbekend, heeft woensdagmiddag 4 oktober uit de tuin van een woning op de Ambachtweg een fiets gestolen. Een bewoonster zag hoe de onbekende de tuin van de buurvrouw bin- nenliep. Op het moment dat hij de fiets pakte, sprak zij hem aan en vroeg tot twee keer toe wat hij wilde doen. De verdachte vertelde overtuigend dat hij toestemming had gekregen van de eigenaresse om de fiets te lenen. De eigenaresse, die de man niet kent en die pas later is thuisgekomen, heeft aangifte gedaan van diefstal. De politie heeft een goed signalement van de verdachte. Het gaat om een jongeman tussen de 14 en 16 jaar. Hij is ongeveer 1.80 meter en heeft donkerblond opgeschoren haar. Verder droeg hij een lichte spijkerbroek, witte sportschoenen en een blauw-grijs gestreepte overhemd. Getuigen die denken de man te herkennen kunnen telefonisch contact opnemen met de politie van het district Schiedam tel. 010- 499 44 99. SCHIEDAM Op de 's-Gravelandseweg zijn woensdagavond 4 oktober rond half tien vermoedelijk drie autodieven aangehouden. De drie, een 26-jarige Rotterdammer, een 33-jarige man uit Wijk bij Duurstede en een 35-jarige man uit Den Bosch, trokken de aandacht nadat ze met 103 km/u over de BK-Laan reden. Agenten die dat zagen noteerden het kenteken en kwamen er achter dat het voertuig is gestolen. Na onderzoek in de omge ving werd de auto op de's Gravelandseweg aangetroffen, inclusief drie inzittenden. Allen zijn overgebracht naar het politiebureau voor nader on derzoek. SCHIEDAM In het Schielandziekenhuis heeft een onbekende man donderdagavond 5 oktober uit een kast een walkman meegenomen. Ook andere kasten werden door hem doorzocht. De man ging er vandoor nadat hij door een 85-jarige vrouw werd aangesproken. Getuigen verklaarden dat de verdachte maar een hand zou hebben, namelijk zijn linkerhand. Verder zou het om een blank persoon gaan van ongeveer 1.90 meter lang en lichtblond haar. Hij is ongeveer 24 jaar en in het ziekenhuis droeg hij een beige trui. Mochten er mensen zijn die de man hebben gezien of her kennen, dan kunnen zij telefonisch contact opnemen met de politie van het district Schiedam, tel. 4494499. SCHIEDAM Tijdens een inval in een woning aan de P.K.O.-Laan is vrijdagochtend 6 oktober een hennepkwekerij inbeslag genomen, bestaan- de uit onder andere lampen, afzuiginstallaties, wegers en ongeveer 10 kilo Canabistoppen. De spulien hebben een waarde van enkele tientallen dui- zenden guldens. De Henneptoppen zijn inmiddels vernietigd. Bij de inval zijn verder drie verdachten aangehouden. Het zijn een 30-jarige vrouw en een 36-jarige man uit Schiedam en een 35-jarige Rotterdammer. Allen zijn na verhooren na het opmaken van een proces-verbaal heengezonden. SCHIEDAM De afdeling Jeugd- en Zedenzaken van het district Schiedam is op zoek naar getuigen van een aanranding die zaterdagoch- tend 7 oktober rond 10.00 uur op het Giegplein heeft plaatsgevonden. Een 15-jarige Schiedamse vrouw was achter de 'Z-flat' samen met haar moe der aar. het joggen. Ze renden vanaf de Laan van Boles in de richting van de Smetanalaan. TerwijJ de moeder enkele meters voorop liep. werd het slachtoffer door een onbekende man plotseling van achteren onzedelijk betast. Vervolgens rende de dader hard weg, achtergevolgd door zowel het slachtoffer als haar moeder. De man is verdwenen in de richting van het Chopinplein. De politie heeft een goed signalement van de dader. Het is een blanke man tussen de 20 en 25 jaar. Hij is ongeveer 1.75 meter lang, heeft een gezet postuur en een bol gelaat met kort donker blond stekel haar. In zijn gezicht had hij kleine littekens, vermoedelijk veroorzaakt door acne. Verder droeg hij een donkerblauwe trainingspak, waarbij z'n jack witte en paarse strepen had. De man liep op witte sportschoenen. Bo vendien wil de politie graag in contact komen met een man die na de aan randing waardevolle informatie geven. Getuigen kunnen telefonisch con tact opnemen met afdeling Jeugd- en Zedenzaken, 010 - 499 44 99. SCHIEDAM Een 68-jarige vrouw uit Schiedam is zondagmiddag 8 oktober rond 12.30 uur door een onbekende dader van haar tas beroofd. De vrouw wilde de flat op de Stulemeijerlaan aan de zijde van de Nieuwe Damlaan binnenlopen, toen een ongeveer 15-jarige man haar van achteren greep en haar tas van haar schouders trok. De jongen is vervolgens wegge- rend in de richting van de Nieuwe Damlaan. terwijl de vrouw met lichte verwondingen aan haar heup op de grond achterbleef. De buit bedroeg en kele tientallen guldens. Ook in deze zaak vraagt de politie medewerking van getuigen. De dader is een donkere man met een kort zwart stijl kapsel. Met nadruk is de politie op zoek naar een getuige die de dader zou hebben zien wegrennen. Getuigen kunnen telefonisch contact opnemen met de Basiseenheid Zuid, 010 - 499 44 99. Na zo'n 10 a 15 zomers trans- pireren en evenzovele winters onder warme dekbedden of dekens heeft zich in uw matras een ideaal klimaat gevormd voor bacterien en b.v. de bedmijt. Ook al merkt u er niet direkt iets van, het is toch geen prettige gedachte, dat van die vreemde mijt in bed. Met een nieuwe matras van b.v. Sleep Dream haalt iedereen weer opgelucht adem. Zonder mijt. Sleep Dream schuimrubber matras. SLAAPCOMFORT Oranjestraat 64-3111 AP Schiedam - Telefoon: 010 - 426 87 17 's-maandags gesloten - donderdags koopavond "De slaapvoorlichter voor het Waterweggebied"

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5