Tien jaar De Regenboog betekent vijf dagen feest n Pijnacker n intra MaasposT va 389,- Goede service is geheim van tien jaar Habo Tapijt MaasposT KORT PARIS MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 Dramatische wending in conflict binnen CDA Damesdansen Afstands- bedie stulc? 06-0694»; heeft z'n Eiffeltoren, krijgt z'n sSMl V.D. VALK ELECTRONICS BEKENDMAKING ALGEMENE WET BESTUURSRECHT KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM In de 'affai re Schoenmakers' heeft CDA-fractievoorzitter Daan Baart uiteindelijk dan toch gesproken. En hoe. Na het eerder al opzienbarende op- stappen van een groot ge- deelte van het CDA-bestuur, dat niet mee wilde werken aan het wippen van Schoen makers, heeft Baart nu be- sloten geen deel meer uit te willen uitmaken van de CDA-fractie. Niet wegens politiek-inhoudelijke ver- schillen, maar als gevolg van een grondig verziekte persoonlijke relatie met Schoenmakers. Baart zegt de breuk niet meer te kun- nen en te willen lijmen. Het betekent een dreun die waarschijnlijk nog lang zal nagalmen binnen het Schiedamse CDA. Inkoop-verkoop-reparatie audio-video-KTV Sateliet Schotels /ASTRAX SERVICE SCHIEDAM Zaterdag 21 oktober zal de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat vanaf 15.00 uur gevuld worden met de pr- achtigste gezangen. Het Christelijk gemengd koor Sanctus, onder leiding van Everhard Zwart, zal dan namelijk het weke- lijkse inloopconcert verzorgen. De toegang is zoals altijd gra tis. Kunstclub Airbrush Lijnen Step-aerobics Koken Bewegen voor ouderen Diner Ruilbeurs Bingo STADSREGIO ROTTERDAM D Zie onze advertentie elders in deze krant. ;<ijk'j<j3ty'Jyfivvijk Kijkypzjc-idan v>ijk Kijkypuciidaii v/ijk i<ijko,ostation wijk Kijkop -jfeidgn v/ijk Kijko.o >taddii v/ijk Kijk op skid v/ijk Woensdag 18 oktober 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM Het programma van Radio Schiedam. Donderdag 19-21 Jazz Melodies, Jaap Wapenaar. 21-22 Groove gar den, Menno Sprong en Rick Riet- veld. 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den berg. Vrijdag 18-20 Marokkaans pro gramma, Hassan Aissati e.a.. 20- 22 Turks programma, Huseyin Cayire.a.. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankesteren Jan Wil- lem de Boer. 12-14 Muzikale om- loop, PeterVoorburg. 14-16Muzi- kale omloop, Lennard de Bles. 16- 18 Muziekmuseum, Rob van der Heiden. 18-20 Top 25, Paul de Jongh en Patrick de Boer. 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter. Zondag 09-10 Kinderradio, Chrit Wilshaus. 10-11 Vijf kwartier in 1 uur, Bas Barendregt. ll-12Goede- morgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 nationaal Produkt, Ed van Dommelen. 14-16 Infotainment, Rob van der Meer en Marina Ste- ijn. 16-18 Patrick de Boer. 18-19 Gospel Channel, Marcello Ste wart. 19-20 Koers, Mies den Har- tog. 20-21 De Klassieken, Cees van Giezen. 21-22 Ron van den Ende. Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg, Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, Ds. H. Kwakkelstein. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, Ds. J. Visser. Aanvang: 17.00 uur, Cand. Mr. J. Kooy. Bethelka- pel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, Ds. G. de Lang Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, Ds. A.N. Verheul. Mag- nalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur, Hr. A.F. Ruijl. Bethelkapel, Nieuwe Maas straat. Aanvang: 10.00 uur, Ds. G. de Lang Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, Ds. W. van Haften m.m.v. Im- manuelkoor Hervormde evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur. Ds. H.J. Stoutjesdijk. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uur, Cand, Mr. J. Kooy. R.K. Parochie H.( Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 104. Hoogmis. Aanvang: 09.15 uur, Herenkoor I.H.D. Eu- charistieviering. Aanvang: 11.00 uur, Pastoor P.M. Vismans Iluize Frankeland Huisviering. Aanvang: 09.15 uur. Leger des Heils Pastorietuin 4. Aanvang: 10.00 uur, Kapt. en mevr. A.J. Plaisier. Vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, Ds. D. Peters. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004289 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Fractievoorzitter Baarttreedt af in affaire Schoenmakers De slechte relatie binnen de chris- ten-democratische fractie bereik- te een hoogtepunt na een bezoek van een Schiedamse delegatie aan Stockholm. Daar misdroeg Th- .H.B. Schoenmakers zich in de ogen van de CDA'ers G. Kaptein en W. Chr. Gelderblom-Hupse dusdanig met een fles whisky dat hij daarop door de meerderheid niet meer werd gewenst in de fractie. Alleen M.P. van Mansum bleek bereid Schoenmakers een nieuwe kans te geven. Volgens Baart heeft Schoenmakers in Zweden onder meer andere colle- ga-raadsleden openlijk te schande gemaakt en heeft deze daar later nooit zijn excuses voor willen aanbieden. Schoenmakers zou niet het gedrag vertoond hebben dat past bij de rol van Schiedams vertegenwoordiger en ambassa- deur in den vreemde. Schoenma kers echter vindt dat er geen spra- ke was van 'incident', maar van een ontspannen gedrag met ande re delegatieleden in z'n eigen tijd. Het intensieve delegatiewerk was immers zo goed als afgerond. Hoewel het incident de interne verhoudingen zeker geert goed deed, spreekt Baart. die zelf niet in Zwe^n was,echter vjn een Theo Schoenmakers was de afgelopen weken het middelpunt van een affaire in de Schiedamse CDA-fractie. lange optelsom van feiten die maakte dat de positie van Schoenmakers niet meer te hand- haven was als bestuurder van de stad. „Theo heeft af en toe goed gescoord, maar reageerde altijd zo impulsief, wat van kwaad tot erger ging en tot grote irritaties leidde." Het afwijkende stemge- drag van Schoenmakers omtrent de extra bijdrage voor de Stadserfbouw heeft die irritaties flink gevoed. „Het gaat niet eens zo zetr om Theo's tegenstem bij het Stadserf, maar vooral om de manier waarop. Anders dan afge- sproken kwam hij plots met een eigen, afwijkende stemverkla- ring." Schoenmakers bestrijdt dit en meent eerder al voldoende sig- nalen te hebben afgegeven over zijn stemgedrag. Verder was de 'CDA-Tfactfe" vefbolgen over de schriftelijke vragen die Schoen makers aan het college van b en w stelde zonder dit eerst met de ove- rige fractieleden af te stemmen. Gebrekkige communicatie en es calade leidden uiteindelijk tot een situatie waarin overgebleven Schiedams partijbestuurder F. Brouwer en voorzitter P. van Loo van de CDA-kamerkring Dor drecht de sleutel tot de oplossing in handen dachten te hebben. Een zware commissie van wijze man- nen moest 'carte blanche' krijgen in het conflict. Wat hun oordeel ook zou zijn, beide partijen zou- den zich er vooraf al bij moeten neerleggen. Waar de overige CDA-fractieleden, met frisse te- genzin overigens, akkoord gin- gen met dit voorstel, wilde Baart zich beraden over deze stap, die volgens hem alleen maar kon lei- den tot een bindende advies om te 'lijmen'. Na een'nachtje slapen hakte Baart daarop de knoop door. Op vrijdag de dertiende vernam de fractie van hem de on- heilstijding dat hij het bijltje erbij neergooide. Baart acht zich niet in staat om tij- dens de algemene beschouwin- gen de eenheid binnen zijn partij te verkopen. Het risico dat de commissie van wijze mannen Schoenmakers in de fractie wil houden, wil Baart niet lopen. Verder gaat zo'n commissie mijn persoon met die van Schoenmakers vergelijken en daar heb ik na alles wat gebeurd is geen trek in. Bovendien ervaar ik dat als dat ik zelf verantwoor- ding af moet leggen." Baart is overigens ook teleurgesteld over de houding van het bestuur. „Ik vind het kwalijk dat dat zo snel is opgestapt en dat er toch via de pers is gecommuniceerd over per- sonen. "03k van did kant was er juist voor gepleit om de situatie binrtenskarners te houden." Schoenmakers reageert onthutst op het terugtreden van Baart. „Het is verbijsterend Echt, ik ben hier even sprakeloos van en dat overkomt me toch niet vaak. Deze ontwikkelingen kan ik niet goed uitleggen en ik ben er ook helemaal niet blij mee. Daan is een goede fractievoorzitter die ook nog eens heel goed kan luis- teren." Opvallend is de al even verbaasde reactie van CDA- raadslid M.P. van Mansum: „Is Baart afgetreden? Daar weet ik nog niets van. Nee, ik wil ook niet reageren op nieuws dat ik nu pas hoor." Hoe het nu verder moet en wie Baart als fractievoorzitter zal op- volgen is nog niet duidelijk. Ver- wacht wordt dat C. Lepidis - Das- kalakis de CDA-fractie weer zal completeren. PIETER VERMAAS Chaotische taferelen op het toneel, tijdens de opvoering van de Giechelbig SCHIEDAM Met een knallen- de opening door het oplaten van tientallen kleurige ballonnen, ging maandag 9 oktober de feestweek van basisschool De Regenboog van start. Hoewel de school ge- wend is menige gelegenheid aan te grijpen om een feestje te vieren, is het feest dat de afgelopen week werd gevierd er edn met een grote f. De geintegreerde Protestant- sChristelijke/Rooms Katholieke school aan de Warmoezenierstraat in Woudhoek-Noord bestond na- melijk tien jaar. Zoals men op de basisschool gewend is, hoort bij een verjaardag versieren. Daarom werden de bruine stenen van de school op de eerste dag van de feestweek direkt versierd met de regenboogkleuren. Tijdens de ove rige schooldagen namen de leerlin- gen alvast een voorproefje nemen op de herfstvakantie waarvan ze nu volop aan het genieten zijn. De schoolboeken bleven dan ook diep in de kastjes opgeborgen. In plaats daarvan werd er volop genoten van alle aktiviteiten die het Regen- boogteam voor de leerlingen op touw had gezet. Dinsdag stond een schoolreis naar De Efteling op het programma, waarna een dag later het Regenboog Record Festijn van start ging. Hoogtepunt van de week was voor veel kinderen toch het toneelspel dat de leerkrachten vrijdag voor de kinderen opvoer- den. De afgelopen jaren heeft het Regenboogteam al getoond een ware meester te zijn op het gebied van het omwerken van kinderboe- ken tot toneelstukken voor de leer lingen. Ook voor dit feest waren dus weer een aantal kinderboeken bewerkt tot toneelstuk. Daardoor konden de leerlingen van de groe- pen drie tot en met vijf wegwijs worden gemaakt in de wereld van Pudding Tarzan en werd voor de hoogste groepen het stuk Giechel big opgevoerd. De feestweek is vrijdag tenslotte besloten met een gezamenlijke maaltijd op school. Uw adres voor het vakkundig herstellen van al uw reparaties. Gratis prijsopgave. cd-rom v.a. 14,95, zappers v.a. 39,95. Broersveld 91, Schiedam. Tel. 010-4737208 SCHIEDAM De stichting Ou- derenwerk Schiedam start in ja- nuari 1996 de nieuwe aktiviteit Damesdansen. Dansen is plezier voor twee, dus als iemand naar dansles wil wordt de vraag gesteld om een partner mee te nemen. Daarbij wordt dan automatisch uit- gegaan van een vrouw en een man die samen dansen. Maar de tijden veranderen. Soms zijn mannelijke partners niet voor handen en war- om dan niet met een andere dame leren dansen? Het gaat er tenslotte om dat men plezier heeft en dat men andere mensen ontmoet. On der deskundige leiding van Greetje van Herk danst men de Engelse Wals en de Foxtrot, maar ook de Latijns-Amerikaanse dansstijlen. De cursus gaat om precies te zijn op 12 januari van start op de vrij- dagmiddag van 14.00 - 15.00 uur (eerste groep) en van 15.00 - 16.00 uur (tweede groep) in dienstencen- trum De Woudhoek, Heijermans- plein 35 Schiedam. De kosten zijn fl.6,- per maand. Aanmelden kan bij het Centraal Meldpunt, tel. 4264022 (ma-vr: 08.30-12.30 uur) of het diensten- centrum, tel. 4709555 (ma-vr: 09.00- 12.00 uur). SCHIEDAM Je in een branche waar de smaak van het publiek eist dat de collectie om het half jaar wordt aangepast, tien jaar lang staande houden is een hele presta- tie. Habo Tapijt aan de Broersvest is hierin met vlag en wimpel ge- slaagd. Natuurlijk is er de afgelo pen jaren in de vormgeving van zijn winkel het nodige aangepast, maar de goede service is altijd ge- bleven. Volgens Hans Bootsman, eigenaar van de winkel in interi- eurvormgeving is het geven van een goede service vandaag de dag belangrijker dan ooit. „Vroeger had ik de rollen tapijt hier op grote stellingen in de zaak staan. Dat kon toen nog. Tegenwoordig is er zo- veel keus dat de verschillende vloerbedekkingen aan de muur zijn komen te hangen, dat geeft dus aan hoeveel keus men tegenwoor dig heeft. Daarom is het zo belang- rijk dat men geholpen wordt uit het grote aanbod de juiste keus te ma- ken." De Habo-adviseur komt dan ook altijd even bij de mensen thuis met zijn stalencollectie. Heeft men de keuze bepaald, dan neemt Habo de klant al het overige werk uit handen. Eigen mensen die bij het bedrijf vrij wel zonder uitzondering al vanaf het prille begin in dienst zijn, meten de kamer of kamers zorgvuldig op. ..Wanneer men zelf aan de slag gaat met een meetlat zit er vaak toch wel enig verschil in, waardoor de vloerbedekking te kort kan zijn. Wij willen dat voor zijn. Onze mensen komen het op- meten en leggen, zodat er geen problemen kunnen ontstaan. En de klant hoeft daar natuurlijk niets ex tra's voor te betalen." Ook kan men in de winkel terecht voor gor- dijnstof. lamellen en diverse ande re soorten vloerbedekking. Sinds kort heeft Habo in het achterste ge- deelte van de winkel een apart stukje gereserveerd, waar men lat- tenbodems en seniorenledikanten verkoopt. „Wij hebben veel oude- re klanten die hier al zolang komen als wij bestaan. Met de verkoop van deze ledikanten kunnen ze nu bij ons terecht voor de totale in- richting van bijvoorbeeld de senio- renflat." Door het grote assorti- ment kan men met elke beurs een leuke vloerbedekking bij Habo uit- zoeken. „We verkopen tapijt vanaf zeg maar fl.69,- tot rolletjes van duizend gulden per meter. Maar ie- dereen krijgt dezelfde service." tgeschikt voor bijna alle merken (bereikbaar tijdens kantooruren) VOOf II nieuwe j SCHIEDAM Kunst is overal, maar is voor iedereen weer wat an- ders. In wijkcentrum De Erker gaat een groep kinderen tussen de 8 en 12 jaar elke maandagmiddag tus sen 16.00 en 17.30 uur kunst on- derzoeken door kunst te maken en te bekijken. Wie ook zijn ogen wil openen op een kunstzinnige ma nier wordt uitgenodigd naar de kunstklas te komen. Zo word je kunstenaar op jouw manier. Voor meer informatie: tel.4267767. SCHIEDAM In wijkcentrum De Erker wordt woensdag 25 okto ber gestart met een kursus Air brush voor gevorderden. Men krijgt in deze kursus de unieke kans om vrij te werken aan een il- lustratie of basistechnieken op te halen. Bovendien krijgt men ver schillende tips en aanwijzingen om het werk tot een succes te maken. Men kan zich voor deze kursus die elke woensdag avond van 19.30 - 21.30 uur plaatsvindt nog tot en met 20 oktober inschrijven bij De Erker, tel. 4267767. De kosten zijn fl.29,50 voor vijf lessen. SCHIEDAM In Buurthuis Nieuwland is dinsdag 3 oktober gestart met een tweede lijngroep. De groep, die van 10.00 - 11.00 uur bij elkaar komt, lijnt volgens het zogenaamde 40 puntensys- teem. De kursus staat onder leiding van een ervaren vakkracht. De kosten bedragen fl. 10,- per maand. Er kan tevens gebruik worden ge maakt van de kinderopvang, die fl.l,- per keer kost. Voor informa tie: Christine Pauw, tel. 4738671. SCHIEDAM Een derde step- aerobics kursus is woensdag 4 ok tober van start gegaan in Buurthuis Nieuwland. De kursus, die van 10.00 - 11.00 uur duurt, staat onder leiding van een ervaren vakkracht. De kosten bedragen fl.l5,- per maand. Kinderopvang kost fl. 1 ,- per keer. Meer informatie is te ver- kriigen bij Christine Pauw, tel. 4738671. SCHIEDAM Jongens en meis- jes tussen de 10 en 14 jaar kunnen in Kluphuis Oost op maandagmid dag van 16.00 - 18.00 uur een kookcursus gaan volgen. Tijdens de kursus worden de gerechten na tuurlijk gezamelijk opgegeten en na afloop krijgt iedereen een kook- boekje mee met de recepten waar- aan gewerkt is. Er doen maximaal acht deelnemers mee en de kosten zijn fl. 15,- voor zes lessen. Opge- ven kan bij Kluphuis Oost, tel. 4735435. SCHIEDAM Mannen en vrou- wen boven de 55 jaar kunnen in Kluphuis Oost leren hoe zij op een betere manier kunnen bewegen. Een belangrijk onderdeel is het verbeteren of corrigeren van de li- chaamshouding. Een ander ele ment is het op een juiste wijze ge bruik maken van ademhaling en een goede ontspanning. Bewe- gingsleer wordt elke maandagmid dag van 13.30 - 14.30 uur gege- ven. Per blok van zes lessen kost de kursus fl.l5,-. Men kan natuur lijk altijd eerst een keer komen kij- ken. Meer informatie bij Kluphuis Oost, tel. 4735435. SCHIEDAM De culinaire staf van De Weerklank aan het Corne lia van Zantenplein 51 laat lekker- bekken op donderdag 19 oktober weer genieten van een overheerlijk drie-gangen-menu. Vanaf 17.00 uur is men van harte welkom voor het drinken van een aperatief. De maaltijd wordt geserveerd om 17.30 uur en de prijs hiervoor is slechts fl.6,50. Opgeven kan bij De Weerklank, tel. 4718009 of bij Ge- ra Groenewegen, tel. 4709971 SCHIEDAM In dienstencen- trum De 4 Molens kunnen zondag 22 oktober weer allerlei ruilobjec- ten als telefoonkaarten, postzegels, munten en stripboeken van eige naar wisselen. De aanvang is 13.30 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM In Woon- en Zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan wordt woensdag 25 oktober een bingo gehouden. De zaal is open om 13.30 uur en vanaf 14.00 uur gaan de genum- merde balletjes in de machine. De entree bedraagt fl.2,50 per per soon. ill j i leu lULue WlSSSS! agelijks i Reqio dat de Regioraad op 30 augustus 1995 het volgende besluit heeft genomen: 1besluit voor het afhandelen van bezwaar- en beroepschriften via de instantie van de gemeente Rotterdam en de ambtelijke ondersteuning van Rotterdam. Voorts maakt het dagelijks bestuur bekend dat de Regioraad op 27 September 1995 de volgende besluiten heeft genomen: 2. besluit tot vaststelling van de huisvestingsrichtlijn; 3. besluit tot wijziging van het verdeelbesluit woninggebonden subsidies van 28 juni 1995. De besluiten en de daarbij behorende stukken liggen van 23 okto ber tot en met 4 december 1995 op werkdagen van 8.30 uur tot 16.30 uur ter inzage bij bureau bibliotheek en documentatie van de Bestuursdienst Rotterdam, Rodezand 18 (1 e etage, kamer 100), alsmede (gedurende de aldaar gebruikelijke tijden) in de gemeen- tehuizen en de kantoren van de deelgemeentesecretarieen binnen de Stadsregio Rotterdam. Rotterdam, 13 oktober 1995. Het dagelijks bestuur van de Stadsregio Rotterdam, de seoretaris, de voorzitter, dr. A.H. Flierman. dr. A. Peper. V

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3