A I MaasposT Heel Nederland in jezak. Beste kleurders krijgen prijs Nostalgische chocolaterie terug in de Brandersstad POLITIE RAPPORT Filevorming en Vertraging op Stadsradio Rotterdam Voor slechts f398,- Afscheid Smits van CDA Vrouwenberaad Basisschool De Taaltuin steuntdierenambulance MaasposT Presentatie bouwplannen Spinhuispad Sjoelen Film Zorgcentra tekenen intentieverklaring i Primafoon Brug afgesloten Vrouw bestolen van tas Woning aan de Prof. Treublaan uitgebrand Man beroofd, daders aangehouden Inbraak in auto, kleding terug s.v.p. XTC-laboratorium opgerold Grote vangst Verkrachter prostituee aangehouden. Woensdag 18 oktober 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM Een ontwerp voor 150 woningen op het Spinhuispad werd woensdag 11 oktober gepre- senteerd door de Zweedse architect Ralph Erskine. Behalve huur- en koopwoningen gaat zijn bouwplan Jook uit van een aantal bedrijfs- ruimten, die een versterking moe- ten betekenen voor het bestaande winkelaanbod in de binnenstad en de wijk Nieuwland. Liggend op de belangrijke looproute tussen het stadscentrum en de Nieuwland moet het Spinhuispad een brug gaan vormen tussen de beide stads- delen. Bij de ontwikkeling van het plan is samengewerkt met het pro- jectteam Schiedam-Centrum. De 81-jarige Ralph Erskine heeft zijn sporen in de architectenwereld ruimschoots verdiend. Internatio nale faam verwierf hij door de ont- j wikkeling van grote gebouwen die vooral worden gekenmerkt door een natuurvriendelijke uitstraling en een efficient gebruik van mate- rialen. Na het Spinhuispad zal Ers kine een stedebouwkundig ont werp maken voor de toekomstige i wijk Spaland-Oost. Een de'legatie van Schiedamse raadsleden was enige weken geleden nog in Stock holm om daar zelf het werk van Erskine te bezien. SCHIEDAM Op maandag 23 oktober is de brug over de Polder- watering, die de Polderweg met de Kerklaan verbindt, afgesloten voor het verkeer. Op deze dag zal een aantal brugdelen worden vervan- gen. De afsluiting geldt van 8.00 uur tot circa 16.30 uur. SCHIEDAM Sinds kort is er in Kluphuis Oost op de vrijdagavond een sjoelgroep. Het gaat hierbij puur om de gezelligheid. Men hoeft niet goed te zijn in het spelle- tje, sterker nog: men hoeft het zelfs nog nooit gedaan te hebben. Jong en oud vanaf 16 jaar is welkom. De j kosten zijn fl. 10,- voor zes keer. Van het tientje contributie wordt een deel gespaard om af en toe iets 'extra's te kunnen doen. Men kan gerust eens een avondje mee ko- men sjoelen, men betaalt dan fl.2,-. Het sjoelen begint om 19.30 uur en duurt to ongeveer 22.00 uur. SCHIEDAM In het Filmhuis Schiedam wordt op vrijdag 20 en zaterdag 21 oktober de film 'Even T,€lowgirls get the blttes' gedraaid ivan regisseur Gus van Sant. Naar de gelijknamige roman van Tom Robbins brengt de Amerikaanse •regisseur Gus van Sant het hilari- sche verhaal in beeld van de mys- Itieke en psychedelische tocht van de volleerde lifster Sissy, gespeeld door Ulma Thurman. Zij is gebo- ren met abnormaal grote duimen. De medici stonden machteloos en dus besloot Sissy haar 'handicap' maar ten voile te benutten. Liftend gaat zij op zoek naar de ultieme vrijheid. Hoogtepunt wordt haar verblijf in een commune. Aanvang van de film is 21.30 uur op vrijdag avond en 20.30 uur op zaterdag- avond. Toegang voor donateurs fl.6,-, voor niet leden is het dona- teurschap fl.8,50, inclusief toegang voor de film. Meer mensen aan het bed door naadloos zorgcircuit SCHIEDAM - Terwijl het kabi- net nog in een conceptuele fase zitwaar het de modernisering van de ouderenzorg in Neder- land betreft, hebben een aantal woon- en zorgcentra in deze re- gio al een uitgewerkt plan ge- presenteerd waarin dit thema een concrete invulling heeft ge- kregen. Met het plan, waarvoor de intentieverklaring vrijdag 13 oktober werd ondertekend, willen de zorgcentra komen tot een naadloos zorgcircuit, waar- bij de zorgverlening van de in- dividuele partners zoveel moge- lijk met elkaar in verband wordt gebracht. „We willen af van het geharrewar dat in de zorgverlening bestaat. Nog al te vaak wordt eerst gekeken wiens client de persoon in kwestie nu eigenlijk is, voordat er aktie wordt ondernomen. Wij willen nu naar een situatie waarin we de klant direkt de zorg bieden waar hij om vraagt, doordat we gebruik kunnen maken van elkaars diensten. Zorgverlening is dan niet langer een 'survival of the fittest' maar een 'survi val of the fitting'", aldus de heer Zajdenband, directeur van een van de Schiedamse partners, Zorgcentrum Fran cois Haverschmidt. Zajdenband spreekt van een grote stap voorwaarts, wanneer het unieke samenwerkingsverband van de Schiedamse centra Thurle- de en Frangois Haverschmidt en de Vlaardingse MeerpaalAVete- ring en Soenda ter sprake komt. In zijn functie van directeur van het Schiedamse centrum maakt hij dagelijks de zorgen en zorgjes van de ouderen mee. „Een con- creet voorbeeld van een punt waar wij met deze verklaring een einde aan maken is het verkassen van ouderen in de laatste dagen voor het sterven. Iemand woont al vele jaren in het verzorgings- huis, maar om medische redenen moet hij op het laatste moment toch overgeplaatst worden naar een verpleeghuis. Dat is pijnlijk. Niet alleen omdat die persoon het verdient in zijn vertrouwde om- geving te sterven, maar ook omdat zijn familie in deze moei- lijke tijd ook nog eens totaal ge- desorienteerd raakt. Door nu ge bruik te maken van bijvoorbeeld de diensten of het personeel van verpleeghuizen als DrieMaasste- de of DrieMaashave, die als stich- ting Verpleeghuizen Nieuwe Wa- De ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst. terweg-Noord ook aan het sa menwerkingsverband deelnemen. kan ook iemand die in Thurlede woont, zo die aanvullende hulp krijgen en hoeft hij er niet voor te verhuizen." In zijn 'eigen' zorg centrum maakt Zajdenband al sinds de start, anderhalf jaar gele den, mee hoe goed de diverse vormen van zorg op elkaar zijn af te stemmen. Het centrum heeft de verpleeg-, verzorgings- en meerz- orgafdelingen onder een dak ge bracht en daarmee een voorbeeld gesteld voor het veel grotere con cept van het naadloze zorgcircuit zoals dat er nu ligt. ,,De verpleeg- en verzorghuizen bieden een be- paald pakket zorg aan mensen die deze zorg op een aantal speci- fieke gebieden nodig hebben. Heeft iemand om het maar even zwart/wit te stellen behoefte aan wat veiligheid en bescherming dan komt hij in het verzorgings- huis terecht, terwijl de patient met een medisch getint verhaal, wan neer er sprake is van een ziekte of pijn, in het verpleeghuis wordt opgenomen. Maar de meeste mensen zijn niet zo makkelijk in een hokje te plaatsen. Die vallen buiten wal en schip en worden van loketje naar loketje gestuurd waar ze steeds opnieuw hun ver haal weer moeten doen. Het zorg circuit moet de zorg voor meer mensen beschikbaar maken. De vraag is er, het is bekend dat men moeilijk wordt geholpen. Willen we de zorg in verzorgingshuizen bereikbaar maken dan moeten we de zorg onder een regie plaatsen. Simpelweg gegevens verzamelen en klaarstaan." Hoewel de instellingen intensief gaan samenwerken, waardoor de zorg die een ieder biedt beter op elkaar aansluit, wil Zajdenband wel duidelijk stellen dat het niet zo is dat er een mixer door de zorg wordt gehaald. Alle partners blijven zelfstandige huizen met een eigen identiteit. „De kracht van het samenwerkingsverband is alleen wel dat we onszelf niet op- pompen door elkaar te beconcu- reren. Alle tijd en energie wordt gestopt in dat wat het belangrijk- ste is, de zorg voor de bewoners. Het geld dat wij tot onze beschik- king hebben, wordt dus niet ge- stoken in allerlei bijzaken, maar in de kern. En dat betekent goed opgeleid personeel en nog meer mensen aan het bed. De bewoner zal van alles wat er gaande is dan ook absoluut niets merken, behal ve dat hij nog betere zorg krijgt." In de nabije toekomst zal er te- vens gesproken worden met Thuiszorg Nieuwe Waterweg- Noord, zodat ook extra-muraal, buiten de muren van het zorgcen trum, het zorgcircuit door kan lo- pen. „Een onderdeeltje van de zorg moet ook bij de klant thuis komen", vindt Zajdenband. „We moeten nu goed gaan bekijken waar de 6en aanvullend op de an- der werkt en daar een plan voor ontwikkelen." De betrokken di- rekteur, die naast zijn functie in Schiedam ook nog eens manager is van het Maassluise verpleegte- huis DrieMaasHave, stelt even- wel dat het bij dergelijke plannen aan de politiek is meer vrijheid te geven aan zorginnovatie. Veel ideeen blijken namelijk te worden geremd door een starre regelge- ving uit Den Haag. „Je bent bij voorbeeld zelfstandige oudere, maar je hebt wel wat aanvullende geheugentraining of een dieet- aanpassing nodig. Dan kan het een weer wel voorgoed worden volgens een bepaalde regeling en het andere weer niet, met als ge- volg dat er niets gebeurt want het zorgcentrum kan de kosten niet declareren. Wij zijn nu zover dat we zeggen: je doet het, ook al krijg je er geen geld voor, maar alles zou zoveel eenvoudiger zijn als er gewoon wat soepeler met dergelijke regelingen zou kunnen -worden omgesprongen. Ik zeg niet dat er helemaal geen regels of P.otjes meej- zotiden moeten zijn, want dan zou je wildgroei krij gen. Een goede orientatie op de inhoud is nodig en wij hebben een aanzet gegeven met dit sa menwerkingsverband." Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam Pocketline Tango. Super- voordelige en gebruiksvrien- delijke GSM-zaktelefoon. Met display en 3 speciale functietoetsen voor het doorschakelen van op- roepen, de ontvangst van tekstberichten en het nummergeheugen. In indigo, antraciet, en donkergroen. a. SCHIEDAM Het bepalen van de winnaars van de kleurplaataktie die winkeliersvereniging Hoogs- traat tijdens de Brandersweek had uitgeschreven, kostte de jury on- verwacht nog heel wat zweetdrup- peltjes. Het was dan ook een zeer moeilijke keuze om uit de ruim honderd kleurplaten die waren bin- nengekomen de drie mooisten te kiezen. Uiteindelijk moest er toch een keuze worden gemaakt, daar er drie grote zakken, gevuld met de meest fantastische prijzen, stonden te wachten op de beste kleurkun- stenaars. Woensdag 11 oktober kwam aan alle spanning eindelijk een einde. De uitgekozen geluks- vogels mochten deze middag langskomen bij Stof Studio Shop aan de Hoogstraat waar de voorzit- ter van de winkeliersvereniging, Michiel Terhegge, klaarstond met De gelukkige prijswinnaars van de kleurwedstrijd. het gigantische prijzenpakket. Dio- den de derde prijs in ontvangst ne- nira Thomasa mocht uit zijn han- men en de vijfjarige Manon Tange was zo gelukkig de tweede prijs te krijgen. Voor de aanwezigen was het daarna geen verassing meer wie zich dit jaar de maakster van de mooiste kleurplaat van Schiedam mag noemen. Deze eer was voorbehouden aan Kimberley Peters die nog maar vier lentes oud is. Wanneer je dan al zo netjes bin- nen de lijntjes kunt kleuren dat een kleurplaatjury er helemaal van on- dersteboven is, mag je best een beetje trots zijn. Kimberley bleef onder de geweldige prestatie ech- ter alleszins nuchter. Haar grootste zorg leek te zijn de grote zak met verassingen zo snel mogelijk naar de Henri Polakstraat te krijgen, zodat de diverse pakket- jes in ongetwijfeld zeer rap tempo van de knellende papiertjes ont- daan konden worden. DE WINKEL VAN PTT TELECOM Prijswijzigingen voorbehouden. Aanbieding is geldig zolang de voorraad strekt. Prijzen incl. BTW. Bij gelijktijdig afsluiten van een 3-jarig GSM-abonnement van PTT Telecom. Voor meer informatie bel gratis 06-0402. PRIMAFOON, DE WINKEL VAN PTT TELECOM. IS O.A. GEVESTIGD IN SCHIEDAM, NIEUWE PASSAGE 17. SCHIEDAM Bonbons uitzoe- ken terwijl de maker van al het lek- kers er op de achtergrond zelf de laatste hand aan legt, leek met het vertrek van Gerard Verhulsdonk uit Schiedam voorgoed verleden tijd. Sinds een maand zijn de for- mule en de daarmee gepaard gaan de overheerlijke chocolaterieen echter weer helemaal terug. In haar winkel aan het Broersveld nummer lien toont Wiep Molendijk zich na melijk een waardig opvolgster van de zo geliefde bonbonmaker. Ve- len hebben de weg naar het gezelli- ge winkeltje reeds gevonden en hebben zich persoonlijk overtuigd van de hoge kwaliteit van de cho- coladeprodukten die voor een zeer vriendelijke prijs van de hand gaan. Een ingelijst diploma aan de muur toont aan dat hier een vak- vrouw aan het werk is die boven- dien de zeer exclusieve opleiding van de eerste klas topfabriek Calle- baut uit Belgie gevolgd en voltooid heeft. Een niet geringe prestatie daar men tot de opleiding, waar voor een wachttijd van drie jaar staat, alleen kan worden toegelaten op voorspraak van toonaangeven- de chocolatiers. Het maken van bonbons is dan ook Molendijks veel mensen die er weer om komen vragen." Een ander aspect van Molendijks vakkennis komt tot uit- drukking in de geweldige taarten en bloemen die opgesteld staan in een vitrinekast. Ze zijn vervaar- digd uit suiker en koud porselein, een kunst waarin de Schiedamse geschoold is door een Argentijnse lerares. „In Engeland is deze hob by heel populair, maar ik moet er wel bij vertellen dat het een kost- bare zaak is en een waarvoor je een lange adem nodig hebt. Voor een bruidstaart van dit materiaal staat een levertijd van drie maanden, maar dan heb je ook iets heel bij- zonders." SCHIEDAM Een 71-jarige vrouw uit Vlaardingen is maandagmiddag 16 oktober van haar tas bestolen in de passage aan de Nieuwe Passage. In de tas zaten onder meer enkele honderden gulden en een bankpasje. De dader is vermoedelijk een vrouw van ongeveer 25 jaar, met lang zwart haar en gekleed in een zwarte jas en een donkere broek. SCHIEDAM Een woning aan de Prof. Treublaan is zondagochtend 15 oktober uitgebrand. Niemand raakte gewond, de bewoners konden op tijd het pand verlaten. Uit voorzorg hadden de politie en de brandweer de naastgelegen woningen ontruimd. De brand is waarschijnlijk door kort- sluiting veroorzaakt. SCHIEDAM Een 21-jarige man uit Herpen is zondagnacht 15 oktober op de Broersvest door twee mannen van 23 en 25 jaar in elkaar geslagen en beroofd van zijn gouden ketting, portemonnee en zaktelefoon. Het slachtoffer werd in een discotheek door onbekende mannen aangesproken en mee naar buiten getrokken. Na onderzoek heeft de politie de verdachten, een Rotterdammer en een Schiedammer in de discotheek kunnen aanhouden. Het slachtoffer is naar het Schielandziekenhuis overgebracht voor zijn verwondingen. SCHIEDAM Bij een inbraak in een auto van Foto Klein hebben dieven zaterdag 14 oktober onder meer promotionele kleding van de winkel buit gemaakt, naast vele andere goederen. Foto Klein doet derhalve een drin- gend beroep op de dieven die promotionele kleding op een of andere ma- nier terug te bezorgen. Als de rest van de spullen tegelijkertijd ook terug- bezorgd zou worden zou dat Foto Klein dat leuk vinden. Maar het is niet noodzakelijk. Alleen met de promotionele kleding is de firma al blij ge- noeg. De gewone bedrijfskleding mogen de dieven houden, als ze er maar niet gezellig mee komen winkelen bij Foto Klein want dan zouden ze wel- eens een probleem kunnen krijgen. ROTTERDAM In het kader van een onderzoek, dat in samenwerking met de Interregionale rechercheteams (IRT) van de politieregio's Amster- dam-Amstelland en Gooi- en Vechtstreek is uitgevoerd, heeft de politie van ht district Schiedam vorige maand in de Vliststraat, in de Spaanse Pol der, twee XTC -laboratoria ontmoanteld. Er werden grondstoffen aange- troffen die nodig zijn voor het produceren van XTC-pillen. De laboratoria bestonden pas enkele weken en hadden tot nu toe ruim 75.000 pillen ver- vaardigd. Uit verhoor bleek dat men van was om in de nabije toekomst 250.000 pillen per week te gaan produceren. Tijdens en na de ontmante- ling zijn vier verdachten aangehouden. Het zijn een 44-jarige Schiedamse vrouw en een 46-jarige Schiedamse man, een 48-jarige man uit Gouda en een 25-jarige Vlaardinger. De vrouwelijke verdachte is heengezonden, terwijl de drie mannen zijn overgedragen aan justitie. SCHIEDAM Afgelopen weeek heeft de politie van het district Shiedam tijdens een huiszoeking in een woning in Schiedam een 30-jarige Vlaardinger aangehouden. De man bleek in het bezit te zijn van anderhal- ve kilo cocaine, twee pistolen, een revolver, een Uzi-machinepistool met geluiddemper en divers munitie. Bovendien is een gestolen BMW aange- troffen en inbeslaggenomen. Verder heeft de belastingdienst beslag laten leggen op diverse goederen van de Vlaardinger, waaronder twee Jet-ski's, een Porsche 911, enkele tienduizenden guldens, een hoeveelheid gouden sieraden en de inboedel van de woning in Schiedam De 30-jarige Vlaar dinger is in bewaring gesteld. De politie van het district Schiedam zet het onderzoek voort. SCHIEDAM Op verzoek va de afdeling Jeugd- en Zedenzaken van het district. Schiedam heeft de politie .van het district Groot IJsselmonde maandag 16 oktober in Rotterdam een 33-jarige inwoner van die stad aan gehouden. De man wordt ervan verdacht een 37-jarige prostituee uit Rot terdam te-hebben verkraeht. De vercfachte nam het slachtoffermaandag- nacht 2 oktober rond half twee in zijn auto mee om van haar diensten ge bruik te maken. In plaats van geld te betalen werd het slachtoffer onder be- dreiging van een mes verkraeht. De vrouw werd vervolgens door perso neel van een bewakingsbedrijf op straat overstuur aangetroffen. De politie nam de vrouw mee voorhet doen van aangifte. De verdachte, die in verze- kering is gesteld, heeft een volledige bekentenis afgelegd. SCHIEDAM Het CDA Vrou wenberaad is woensdag 11 oktober het nieuwe themajaar van start ge- gaan met een afscheid van haar voorzitter, mevrouw Smits-Bor- gers. De afgelopen zeven jaar heeft de inmiddels ex-voorzitter door haar persoonlijke inzet en creativi- teit bijgedragen aan een maat- schappelijke en politieke verdie- ping van tal van onderwerpen bin- nen van het vrouwenberaad. Mevrouw Smits, waarvan afscheid werd genomen tijdens een feeste- lijke bijeenkomst, zal worden op- gevolgd door Nanda Gelderblom- Hupse. Zij zal dit jaar mede vorm moeten geven aan de discussie rond het thema 'Volkshuisvesting, meer dan een dak boven je hoofd', dat voor 1995 en 1996 centraal is gesteld. grote passie. „Experimenten met het maken van nieuwe vullingen heb ik eigenlijk mijn hele leven al gedaan. Het is een heerlijk vak dat me steeds weer stimuleert om nieu we dingen te maken." De vergelij- king met Verhulsdonk, door me- nigeen al getrokken, beschouwt Molendijk als een groot compli ment. „Het is zeker waar dat de sfeer vergelijkbaar is. Veel mensen waarderen dat, het heeft iets no- stalgisch." Ook het goedlopende 'steenkooltje', dat ooit door de grootmeester op de markt is ge bracht, is met de komst van Molen dijk weer 'back in business' en di rekt weer 66n van de toppers. „Verhulsdonk wilde eens een vul- ling spuiten, maar dat mislukte volkomen. Een van zijn verkoop- sters zei toen dat het wel iets van een steenkooltje weghad met zijn donkere buitenkant en het suiker. De van oorsprong mislukte bon bon is zo een van zijn bekendste creaties geworden. Nu men door- heeft dat ik ze weer maak, zijn er SCHIEDAM In een week vol beestenbendes, dierenverhalen en dierenfilms kan ook de dierenam- bulance niet ontbreken, moet de schoolleiding van openbare basis- school De taaltuin hebben gedacht. De themaweek rond het dier waar- mee de school aktief deelnam aan de landelijke kinderboekenweek, zette school en buurt weer danig op hun kop. Nadat de leerlingen enigszins thuis waren geraakt in de wereld der dieren door onder meer een toneelstuk van de leerkrachten en een kettingverhaal dat aan de verschillende groepen werd door- gegeven, stond woensdag 11 okto ber de dierenambulance voor de deur. Dieren kunnen tenslotte, net als mensen, weleens zozeer ge wond raken dat ze deze vorm van vervoer nodig hebben. Tijdens het bezoek aan de ambulance werd de kinderen al snel duidelijk dat die- renopvang op maat een kostbare zaak is. Daarom was het des te leu- ker dat men de medewerkers van de dierenambulance en het -asiel na ditbezoek een cheque kon over- handigen als dank voor alles wat men voor de dieren in Schiedam doet. HET PROGRAMMA WAARIN ROTTERD AMM ER S KUNNEN VERTELLEN OVER GOEDE IDEEEN DIE VERZANDEN INGEWIKKELDE STRUCTUREN. EN FRICTIEMONTEUR MEIJER (WETHOUDER) REPARERENOE STAPPEN ONDERNEEMT LUISTER IE DER E WOENSDAG OM 19.30 UUR NAAR STADSRADIO ROTTERDAM OP 94.6 FM JE HOORT HEM OVERAL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5