X zoekt modellen voor Tankgirl Fashion Party -••• Ji Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Stadsgehoorzaal Theater de Teerstoof Theater Schuurkerk Fotograaf Van Gelder heeft keus bepaald Herkansing 'Nacht van de Mode' m Circus Marnix Toneel van Intermezzo Optredens In Podium Creatief met kerst ik wil een voordellg (proef) abonne- V- SCHIEDAM Een groter contrast dan tussen het drui- lerige Schiedamse centrum op een van de eerste herfstda- gen van het jaar en het zonni- ge Florida lijkt haast niet mo- gelijk. Toch vormen beide lo- katies dit jaar het decor voor de bruidsfoto's van Ronald en Jeanette Scholten. Foto graaf Leo van Gelder koos de Schiedammers uit om met hem mee te gaan op bruidsre- portage in het land van de on- begrensde mogelijkheden. Daardoor zullen de twee het nageslacht ooit deelgenoot kunnen maken van hun totaal verregende oma tijdens haar grote dag op de trappen van een oer-Hollands stadhuis en een reprise aan de voet van Cinderella's Castle. isslf VLAARDINGEN Het is reeds een aantal jaartjes gele- den, maar de 'Nacht van de Mode' wordt nieuw leven in- geblazen. De organisatie van Podium Gallery X aan de Ko- ningin Wllhelminahaven is op zoek naar modellen die deel willen nemen aan de 'Nacht van de Mode' op za terdag 11 november. Zij kun nen zich aanmelden tijdens de zogenaamde 'Tank Girl Casting Party' gehouden op zaterdag 28 oktober. TV-opnames Ik betaal hiervoor de halve prijs: f 12,95, Noteert u mlj voor een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 28,55 per maand via automatischebetaiing, Naam; Adres: Postcode: Plaats; Woensdag 25 oktober 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 VLAARDINGEN Het pro- gramma van de Vlaardingse Stads gehoorzaal van vrijdag 27 oktober tot en met zaterdag 4 november. Robert Long Ontroerend, vrolijk en persoonlijk programma. Na tien jaar keert Ro bert Long terug naar zijn eerste liefde. Het theater, waar hij direct contact heeft met het publiek. Een avond met vooral nieuwe liedjes, aangevuld met een paar oude. Een vijfmans-orkest begeleidt Robert Long tijdens een avondvullend programma. Vrijdag 27 oktober. Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.30,00/kortingspassen fl.27,50. Lieve Buurvrouw Theater Terra Een spannende kleutervoorstelling waar poppen en acteurs elkaar te- genspelerszijn. Jantien en Joris wonen naast elkaar. Ze zijn ervan overtuigd dat ze als baby verwis- seld zijn. De kinderen besluiten alsnog van vader en moeder te ruilen. Het kan immers geen toeval zijn dat Joris gek is op harde mu- ziek. En Jantien" s moeder in een hardrock-band speelt...! Voor kin deren vanaf 4 jaar. Woensdag 1 november, Jeugdtheater, 14.00 uur. Toegang fl.8,00/kortingspas- sen fl.6,50. 'One Night Hot Music 2' Hans Visser Marianne Rolle Hans Visser en Marianne Rolle. Warmbloedig Amerikaanse swing. Met nieuwe swingend materiaal bewijzen zij dat Bach op het ka- toenveld had kunnen staan en Jerry Lee Lewis in Europa achter een kerkorgel had kunnen zitten. Op- nieuw een reis door de geschi.ede- nis van de blues en de jazz. Dit keer ook aandacht voor Soul-mu- ziek van Mottown, gospel en spiri tuals. Woensdag I november, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.22,50/ kortingspassen fl.20,00. Theo Maassen doet zijn uiterste best Deze voorstelling, die gepland stond voor donderdag 2 november is om artistieke redenen verplaatst naar zaterdag 2 december. Reeds' gekochte kaartjes blijven geldig. Gezelschap Lou Landre Van Samuel Beckett. Solovoor- stelling. Stel je de ironie van een man in het donker voor, die weet dat hij zal eindigen zoals hij op dat moment is. Luisterend naar die an- der die hij zelf heeft voortgebracht. Stel je voor waar 'gezelschap' toe kan leiden. Een hernieuwd begin, ontdaan van de theatrale vorm, ri- goureus en zonder bijbedoelingen. Regie: Peter Verburgt. Vrijdag 3 november, Harmonie, 20.15 uur. Toegang fl.22,50/kor- tingspassen fl. 17,50. Damn Me Sylvia Holstijn Joop van Dijk Verrassende muzikale combinatie. Fantasie en werkelijkheid wisselen elkaar af in dynamische minito- neelstukjes op muziek. Sylvia Hol stijn zong met Fay Lovsky in de succesvolle 'Veggies'. Joop van Dijk, voormalig toetsenman en ar- rangeur van 'Dubbel en Dwars'. Zij maken vanavond deel uit van de zes man sterke band; 'Mam's Babies'. Bijzondere muziek. ver- tolkt op velerlei instrumenten, ver- pakt in schitterende theaterbeel- den. Naar een idee van Paul de Leeuw en Hanneke Groenteman. Zaterdag 4 november, Harmonie, 20.30 uur. Toegang fl. 17,50/kor- tingspassen fl. 15,00. De Stadsgehoorzaal is te vinden aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardingen. De kassa is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstellin- gen. Het telefoonnummer is 434 05 00. SCHIEDAM Voorstellingen Theater de Teerstoof van 26 okto ber tot en met 2 november Lange halen gauw thuis (try-out) Lebbis en Jansen De try-out voorstellingen van Leb bis en Jansen - Lange halen gauw thuis - op vrijdag 27 en zaterdag 28 oktober zijn helaas volledig uitver- kocht. Trompet voor Olifant Theatergroep Hobo Trompet voor Olifant. Theatergroep Hobo heeft het boek Trompet voor Olifant van Max Velthuis bewerkt voor theater. In deze voorstelling zijn Olifant en Krokodil buren. Krokodil is mugi- kant en oefent de hele dag op zijn viool, tot grote ergenis van Olifant. Olifant doet zijn beklag, maar Kro kodil kan hier geen begrip voor op- brengen. Olifant heeft de oplos- sing; hij wordt ook muzikant, schaft zich een trompet aan en oe fent ook de hele dag. Nu heeft Kro-- kodil veel last van zijn buurman. Ze zijn beiden niet meer voor rede vatbaar en de zaak escaleert. In de ze jeugdvoorstelling worden op een speelse wijze tolerantie en vriendschap aan de orde gesteld. Leeftijd: van 4 tot 9 jaar. Theater de Teerstoof, zaterdag 28 oktober, 14.00 uur. Prijs: fl.7,50 Comedytrain Comedytrain is een bonte verza- meling stand-up comedians die het publiek rechtsteeks aanspreken. De grap is dat het publiek een ac- tieve en betrokken rol speelt en dat de comedian zich als het ware voor de leeuwen gooit. Hij of zij past zich aan aan hetgeen wat er in de foyer van Theater de Teerstoof ge- beurt. Theater de Teerstoof, don derdag 2 november, 20.30 uur. Prijs: fl. 19,50. Kaarten voor de voorstellingen in de Teerstoof kunnen worden gere- serveerd bij de Schiedamse Thea- terkassa: 010-4269563 (di. t/m za. van 10.00 tot 16.00). MAASSLUIS In Theater Schuurkerk komende week een voorstelling. De Mensenvriend Erik van Muiswinkel Op donderdag 26 oktober en op vrijdag 27 oktober staat Erik van Muiswinkel met zijn nieuwe pro gramma 'De Mensenvriend" in Theater Schuurkerk. Erik van Muiswinkel wil gezelschap op het podium. 'Er staan al genoeg men- sen one man en one woman-show te maken' liet hij in meer dan eens in interviews weten. Margot Ros ging na de Heldenlul (zijn vorige programma wat ook te zien was in Theater Schuurkerk) haar eigen weg, dus moest er vervanging ko- men. In 'De Mensenvriend' is hij dan ook omringd door kinderen, ooms, buurtgenoten, cricketclub- bestuurders, dominees en leuke vrouwen. Van Muiswinkel weet overal alles van en heeft het met ie- dereen het beste voor. Rest een probleem: dat men niet naar hem wil luisteren. Het drama van een Groot Man, die klein gehouden wordt. Met muziek van diverse componisten, en interactief decor, wat dat ook moge zijn. De Men senvriend is door Erik van Muis- Erik van Muiswinkel (foto: Herman Poppelaars). winkel geschreven in samenwer- king met Justus van Oel, en is be- doeld voor een groot publiek in grote zalen. De toegangsprijs be- draagt fl.25,00. Beide voorstellin gen beginnen om 20.30 uur. Kaarten voor de voorstelling in de Schuurkerk zijn vanaf heden te koop tussen 12.00 en 14.00 uur in het theater en elke werkdag tussen 9.00 en 17.00 uur aan de Informa- tie balie van het stadhuis. Verregend bruidspaar krijgt herkansing in Florida Zaterdag 28 oktober vertrekt de Boeing van Martinair in alle vroegte met bestemming Tampa. Aan boord zullen zich naast de de legate uit Schiedam en zo'n 59 an- dere teams die meedoen aan de jaarlijkse fotografie-wedstrijd van de Club internationale Bruidsfoto- grafen, ook een aantal prominente gasten uit Hilversum bevinden. Vast staat volgens de gevierde fo tograaf nu al dat het een andere reis dan anders zal worden. ,,Ik ben er zelf nog nooit geweest, maar Flori da en Disneyworld zijn natuurlijk de droom van ieder mens. Ideeen voor leuke reportages heb ik nog niet, maar er is daar als je het alle- maal mag geloven, genoeg te zien om drie maanden te fotograferen." Hoewel de club fotografen al op menige bestemming prachtige bruidsreportages heeft gemaakt, werd dit jaar in verband met de viering van het eerste lustrum een klapper uitgezocht. De paartjes die dit jaar voor Van Gelders camera stonden maakten daardoor grote kans flink met hun neus in de boter te vallen. Ieder jaar wordt er name- lijk een selectie gemaakt uit de tientallen paren die Van Gelder op de gevoelige plaat vast heeft ge- Ronald en Jeanette Scholten bij een zo'n typische Amerikaanse auto, die ze in de Florida wellicht nog veel zullen zien. legd. Dat het uiteindelijk de kers- Verse familie Scholten werd, die mee naar Amerika mocht, was ook voor het gelukkige paar zelf een complete verrassing. „Zij hadden de pech net te trouwen op een van de weinig regendagen in Septem ber. Doordat alles zo totaal verre gend was, zijn we de woensdag er- na weer in vol ornaat naar buiten gegaan om toch nog wat leuke fo to's te maken. Het is een gezellig stel dat bereid is tot uitersten te gaan en daarom heb ik ze enige da- gen daarna opgebeld met de vraag of ze mijn modellen wilden zijn." Sinds die dag staat het gehele leven van de Scholtens in het teken van Florida en de voorbereidingen op de reis. Want hoe moet dat bijvoor- beeld met het boeket? Daar is in- tussen niet veel meer van over dan een paar verdorde bloemen en sprieten. „Dat zijn van die kleine dingen, waar je natuurlijk wel even erg in moet houden", vertelt de fo tograaf. „We hebben daarom een droogboeketje laten maken, gei'n- spireerd op het echte boeket. Er wordt tijdens zo'n reis tenslotte wel wat ruwer omgegaan met je kostbare spulletjes. Ik verwacht niet dat het zo erg wordt als met een bruid tijdens een reportage op Rhodos die aan het einde van de reis in plaats van een lange jurk nog net een minirok overhad, maar het is wel allemaal wat ruwer en spontaner dan op een gewone trouwdag. Van de heenreis in het vliegtuig tot aan de terugkeer op Schiphol wordt de kleding gedra- gen, en je doet natuurlijk van alles om maar een leuke foto te ma ken." Hoewel voor vrijwel alle paren de huwelijksklokken al ruime tijd ge- leden hebben geklonken, zal een paar pas de grote stap in Florida zetten. Zij worden door ceremo- niemeester Martijn Krabbe voor het spiedend oog van de TV-came ra in het Disney pretpark in de echt verbonden. Voor dit Hollands feestje opent het park zelfs twee uur eerder de deuren dan gewoon- lijk. „We moeten daarom wel om zeven uur 's morgens aanwezig zijn, maar dat vinden we niet erg. Wie kan er nou zeggen dat-ie heeft rondgelopen in een Disneyworld met alleen maar Nederlandse bruidsparen, niemand toch?" De resultaten van een week lang foto graferen in het Magic Kingdom, zullen in december van dit jaar worden beoordeeld door een des- kundige jury van Kodak. Aan de deelname van de Casting Party aanstaande zaterdag zijn geen echte voorwaarden verbon den. Zowel jongens als meisjes zijn van harte welkom om zich aan te melden. Het doet er niet toe of zij blank of zwart zijn en men hoeft ook niet de ideale maten te hebben. De organisatie van Podium Gallery X zoekt natuurlijke mensen die bij wijze van spreken zo van straat ge- plukt kunnen worden. Zij moeten een eigen uitstraling hebben en mogen totaal onervaren zijn. Het thema van de avond, Tank Girl, vertegenwoordigt de gewone straatmode. De naam Tank Girl is overigens afkomstig uit een Japans stripverhaal. De drie meewerkende modezaken aan de Tank Girl Fa shion Party zijn Black Planet, Pri me Fashion en Double Fun. De deelnemers die zich tijdens het voorfeest van de Nacht van de Mo de aanmelden bij de directie, zul len door een professionele foto graaf op bijzondere wijze gefoto- grafeerd worden. Bij gebleken ge- schiktheid zullen zij een uitnodi- ging krijgen om deel uit te maken van het modeshow-element tijdens de Tank Girl Fashion Party op 11 november. Behalve dat de model len als sterren kunnen stralen wan- Als model in de kooi in Podium Gallery X. neer zij over de catwalk lopen, be- staat er een kans dat zij gevraagd worden voor promotie-activiteiten ten behoeve van Podium Gallery X. Wat het allemaal nog spannen- der maakt, is het feit dat er televi- sie-opnames gemaakt worden voor het VPRO-programma 'Lola da Musica'. Behalve dat er modellen worden gescreend tijdens de dance-party van zaterdag 28 oktober, staan er zoals altijd weer diverse surpise- acts op het programma voor de be- zoekers van Podium Gallery X. De disc-jockeys zijn alien grootheden in hun vak en zullen het publiek la- ten genieten van techno, trance en mellow. Hiervoor verantwoorde- lijk zullen zijn Andrew (Phantasia, Podium X), Tim (Basement, Nighttown) en Miss Monica (MTC). Het feest begint om 22.00 uur en duurt tot in de vroege uurtjes. De minimumleeftijd is 16 jaar (legiti- matie kan verplicht gesteld wor den) en sportschoenen worden niet getolereerd. Kaarten a fl.20,- (exclusief fl. 2,50 presale fee) zijn verkrijgbaar bij cafe Zeezicht (Oosthavenkade), Prime Fashion, Black Planet (bei de Hoogstraat) en uiteraard bij Po dium Gallery X zelf. In Maassluis kan men kaarten kopen bij Master- sound aan de Noordvliet. Podium Gallery X is gevestigd aan de Koiningin Wilhelminahaven 2 (noordzijde) en is vanaf treinsta- tion Vlaardingen Centrum lopend te bereiken binnen 3 minuten. Vele top-deejays, zoals hier Michel de Hey, draaien regelmatig platen in X. SCHIEDAM In Cafe Po dium aan de Lange Haven is zaterdag 28 okytober een optreden te horen en te zien van Hollowman. De leden van Hollowman zijn alter- natief en houden van rock en grunge dus de muziek die ze maken is niet moeilijk te raden: Alternatieve grunge- rock. Tankgirl MO (zang) J AO the professor (has) WILLUM (gitaar) bezorgen menigeen bonkende trom- melvliezen en voeten die niet lijken te willen stoppen met bewegen. Ze zijn bepaald niet pretentieloos maar een avond lekkere muziek staat toch wel voorop. Begin Sep tember traden zij vor het eerst op (visserijpop) en de reacties waren ronduit posi- tief. Het concert begint om 22.00 uur. Verder in Podium vrijdag 27 oktober om 22.00 uur het Henderickx-project en op zondag een akoestische Jamsessie v.a. 21.30. VLAARDINGEN De Vlaardingse Scoutinggroep 'Marnix van Sint Aldegon- de' verzorgt op zaterdag 28 oktober in het kader van haar 50-jarig jubileum het circusprogramma 'de Gangshow' in de Lijnbaan- hal in Vlaardingen. Aan dit spektakel werken, naast de eigen leden van de groep van groot tot klein, mee de RAVO Scoutingband, de Big Band 'Schiedam' als cir- cusorkest en voorts nog vele leden van coltega-scouting- groepen. De toegang is gratis voor Scoutingleden, maar ook voor andere belangstellen- den voor zover er plaats is. Een kleine bijdrage zal door de groep op prijs worden ge steld. De zaal gaat open om 19.00 uur, aanvang van de voorstelling om 19.30 uur. VLAARDINGEN Boek- huis Den Draak organiseert onder het motto 'Creeer uw eigen kerstsfeer' drie crea- tieve dagen. De eerste staat zaterdag 28 oktober op het programma als de Fimoklei- docente Carla Koudstaal een demonstratie komt ge- ven. Een week later, zater dag 4 november, staat het maken van kaarten en an- sichten centraal en op zater dag 11 november volgt dan nog een demonstratie kerst- versieringen maken. Boek- huis den Draak is te vinden aan het Veerplein 33-35 in Vlaardingen. Voor meer in fo: tel.435 88 22. SCHIEDAM Toneel ver- eniging Intermezzo speelt op zaterdag 28 oktober het dol- dwaze blijspel 'Je bent oud en je wilt wat' onder'regie van Pieter de Kaper. Plaats van handeling is de aula van Scholengemeenschap Spie- ringshoek aan de v.d.Brugg- henlaan 2-6. Toegangskaar- ten voor deze voorstelling kosten fl.10,- en zijn ver krijgbaar bij N. Warnawa, Jan Oudegeeststraat 11 in Schiedam. Ook zijn kaarten te koop aan de deur van de Scholengemeenschap op de avond zelf. 'Je bent oud en je wilt wat' begint om 20.00 uur. De deuren van de Scho lengemeenschap gaan ech- ter al om 19.15 uur open. T elefOOn: (Iv.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad. Antwoordnummer 1579,3000 VB Rotterdam T029

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 15