MaasposT snainiioo hrift Meerjarenbegroting b en w opgewekt gepresenteerd GAKO ST UNTWEI E K 90 r POLITIE RAPPORT MaasposT Een Waterweg Woonkrant Antidiskriminierungsconferenz in Esslingen Je auto EEN JAPANNER Iv pi//a ITALIAANS vakantie TURKS ITAL Tumult CDA gaat door Nieuwe Passage stuurt winnaars naar Londen RIJNMOND Open dag bij aquarium- vereniging Arrangeren en sequensen H. Hofland reform en natuurvoedingszaak op het Broersveld 159, is vanaf donderdag 26 november a.s. op koopavond weer geopend! gj De specialist in designvloeren RADIO ||gy H. Hofland Broersveld 159, Schiedam, tel. 4730986. CERAMICA NATUURSTEEN Schitterende kwaliteitskostuums in alle modekleuren. Vele modellen. Ook in grote maten t/m 6074. 2 Kostuums halen, 1 betalen Een op drie voertuigen rijdt te hard Twee mannen met elkaar slaags in cafe Politieman gewond tijdens aanhouding Russische zeeman beroofd Aanrander aangehouden Van bromfiets geschopt Arrestant verzet zich Rijden onder invloed Wateroverlast Brand en het voorkomen daarvan Woensdag 25 oktober 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM De enige aquari um vereniging van Schiedam en Vlaardingen, 'Natuurgenot in huis', houdt op zaterdag 28 okto ber in het kader van de landelijke aquariumdag een open dag. Op deze dag kan iedereen kennis maken met het houden van zowei tropisch zoet als zoutwater aquari ums. Ook kan men terecht voor pa- ludarium en vivarium en niet te vergeten de vijver liefhebber. In hun onderkomen in de wh. Vlie- genstraat 70 te Schiedam zullen enkele bakken getoond worden. Er zal ook een video worden getoond van de huiskeuringen die elk jaar gehouden worden. Verder wordt er veel informatie gegeven over de Nederlandse bond voor aquaria en terraria en van Natuurgenot in huis zelf. Belangstellenden kunnen vanaf 12.00 uur terecht en de kof- fie is speciaal op die dag gratis. SCHIEDAM De Woonkrant waarmee de laatste jaren geexperi- menteerd wordt krijgt waarschijn- lijk een uitbreiding. In de toekomst zullen de sociale huurwoningen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis in een verdeelsysteem worden ondergebracht. De ge- meenteraad ging hiermee maan- dagavond 23 oktober akkoord. Als ook Vlaardingen en Maassluis het groene licht geven, kan een geza- menlijke woonkrant met woon- bonnen voor de drie waterwegge- meenten worden uitgebrachl. Wethouder A. Reijnhout (Volks- huisvesting) heeft de afgelopen maanden overleg gevoerd met Vlaardingen en Maassluis over de gezamenlijke verdeling van de woonruimte. Resultaat van dit overleg is onder meer dat Schiedamse huurders onder voor- waarden in aanmerking kunnen blijven komen voor de maximale huursubsidie van driehonderd gul den. In andere gemeenten is dit maximumbedrag vaak lager. De D66-wethouder betoogde dat Schiedam altijd heeft getracht voor haareigen inwoners een behoorlijk aantal goedkope huurwoningen in stand te houden. Deze situatie zou Reijnhout graag zo willen houden. Hij was daarom bezorgd dat min der draagkrachtigen uit met name Rotterdam naar Schiedam gelokt worden, wat gevolgen heeft voor de druk op de goedkope huurwon ingen en de fmapciele positie van de gemeente. Als de provincie en de Stadsregio het toestaan. kunnen voorde 'sub- regio' Schiedam-Vlaardingen- Maassluis in de toekomst eventu- eel 'bindingseisen voor urgente woningzoekers' gesteld worden. Op dit moment heeft de gemeente geen middelen om hindernissen op te werpen voor mensen van buiten Schiedam die voor een Schiedam se huurwoning in aanmerking wil len komen. WATERWEG De Streekmu- ziekschool start dinsdag 31 okto ber de kursus 'Arrangeren en Se quensen'. In deze kursus leer je in tien lessen omgaan met de compu ter, het maken van goed klinkende instrumentale partijen, het arrange ren van bestaande nummers, het maken van eigen nummers en ele- mentaire muziektheorie. Er wordt gewerkt met Apple Macintosh computers en het programma Cu base. Heb je een Atari of MS Dos computer dan is dat geen enkel probleem. Het is eventueel moge- lijk, op afspraak op de Streekmu- ziekschool met de apparatuur te werkeri als je zelf geen spullen hebt. De docente is Auke Pol. De eerste les is 31 oktober van 19.30 - 20.30 uur. De lesplaats is Lange Nieuwstraat 183 (naast het hoofd- postkantoor) te Schiedam. Het kur- susgeld bedraagt fl.235,- voor leer- lingen boven 21 jaar, fl.200,- voor leerlingen onder de 21 jaar. Voor meer informatie of een inschrijf- formulier, bel dan tussen 14.00 - 17.00 uur naar 010 - 426 96 80. 'Beleid nergens slechter dan hier, wel anders' SCHIEDAM Nederland heeft de naam tolerant te zijn waar het de gekleurde mede- mens betreft en dus waren de Schiedamse partnersteden ui- termate benieuwd wat Ge Grubben en Wim Reijniersen te vertellen hadden over de dis- crimatiebestrijding alhier tij- dens het 'Antidiskriminierungskonfe- renz' dat van 19 tot en met 21 oktober in het Duitse Esslingen plaatsvond. Als medewerkers van respectievelijk het Anti-dis- crimatie Buro Schiedam en de Stichting Buitenlandse Werk- nemers Rijnmond waren zij de aangewezen personen om Schiedam te vertegenwoordi- gen tijdens de eerste interstede- lijke conferentie die over dit ontwerp plaatsvond. Op basis van resultaten uit de da- gelijkse praktijk konden zij de partners echter lang niet altijd de verwachte rozegeur en mane- schijn brengen. „Als we een ding geleerd hebben van dit samenzijn is het wel dat we niet te snel over elkaar kunnen oordelen", legt Grubben uit. „Het ene land be- strijdt de discrimatie niet beter of slechter dan de ander, wel an ders." De anti-discriminatieconferentie die dit jaar haar primeur beleefde, wordt algemeen gezien als een basis van waaruit in de toekomst een breder netwerk van contacten over en weer kan ontstaan. Door de grote onbekendheid met de stand van zaken in ieder land, is deze bijeenkomst uiteindelijk vooral een aftasten geworden van hetgeen men mee bezig is. „De verschillen in aanpak bleken zo groot, dat de meeste tijd is gaan zitten in het helder op het netvlies krijgen van de verschillende me- thoden", vertelt Reijniersen. Die verschillen bleken echter niet al- leen te zitten in de manier waarop een fenomeen als het Anti-discri- matie Buro in elk land fungeerf maar ook in zaken als de wijze waarop discriminatie of een ver- bod hierop wettelijk is vastge- legd. „In Nederland zijn we bij- voorbeeld heel ver in wetgeving, maar in een land als Duitsland kan men bij sollicaties eigenlijk nog gewoon doen waar men zin in heeft. In de grondwet is wel een verbod op discriminatie vast- gelegd. maar dat is niet verder uitgewerkt in diverse artikeltjes. Een basis om iemand aan te kla- gen is er daardoor dus niet." Grubben en Reijniersen waken er echter voor over een dergelijk be leid te snel te oordelen. „Je moet bij zulke dingen ook kijken naar Ge Grubben (links) en Wim Reijniersen van het Anti-Discriminatie Buro Schiedam. de traditie van een bepaald land. De Duitser hanteert namelijk een geheel andere definitie van het begrip staatsburger dan wij. Voor hem is iemand een Duitser als -ie maar een spatje Duits bloed in de aderen heeft. Dus ook de Wolga- en Sudeten-Duitsers hebben recht op terugkomst in Duitsland. Nou. daar moeten er nog zo'n 1.2 mil- joen van binnenkomen, dus dat oefent best wat druk uit op de Duitse samenleving." Terwijl Nederland op bepaalde punten voorloopt bij andere lan- den, onder andere doordat het be leid sterk gei'nstitutionaliseerd en geprofessionaliseerd is, is geble- ken dat daardoor ook bepaalde ontwikkelingen geremd worden. Een voorbeeld hiervan is dat in Esslingen een adviescommissie van gekozen buitenlanders aktief is, die alle andere politieke corn- missies van zwaarwichtig advies mogen dienen. In Schiedam is een dergelijke groep tot op heden nooit van de grand gekomen, ter wijl de politiek al vier jaar gele- den van mening was dat het goed zou zijn als zoiets in het leven zou worden geroepen. De reden hier- voor ligt volgens de twee mede werkers uit Schiedam in het feit dat een dergelijke commissie in Duitsland pure noodzaak is, ter wijl het hier een toevoeging aan de reeds bestaande communica- tielijnen zou zijn. „Het is hier de gewoonste zaak van de wereld dat een buitenlander kan stem- men voor de gemeenteraad. Daar mag hij alleen zijn stem uitbren- gen voor de adviescommissie. Zo'n raad is dan dq spreekbuis van de buitenlanders. Desalniet- temin is men nu wel hard bezig om ook het kiesrecht op lokaal ni- vo te regelen." Toch hebben zowel Grubben als Reijniersen niet het idee dat het hier zoveel beter is, al lijkt de organisatie van het anti-dicrimatie beleid dat te- gen te spreken. „Duitsers hebben stellig het idee dat het hier zoveel beter is, terwijl extreem-rechts op hetzelfde nivo zit. Cijfers tonen aan dat het zelfs in het tolerante Nederland anno 1995 nog voor- komt dat allochtonen met een HBO-opleiding standaard op MBO-nivo werk vinden. En dat zijn nog maar de gelukkigen die inderdaad werk vinden. Veel al lochtonen met een HBO-oplei ding zijn vier jaar later nog steeds niet aan de bak, terwijl zij vol gens het boekje wel de doelgroep vormen. Dan vraag je je echt af: hoe kan dit?'Dat vroegen de ge- delegeerden van de partnersteden zich waarschijnlijk ook af bij de presentatie van recente gegevens uit Nederland. Bij zelfde kwalifi- caties blijkt toch ruim de helft van de .Nederlandse personeelsfunc- tionarissen nog een uitgesproken voorkeur te hebben voor gezonde Hollandse mannen. „De kans van een buitenlander op werk is hier een op vijf. Daarnaast is discri matie op de werkvloer tegen- woordig klacht nummer een op het buro. Dat varieert van steken onder water, tot letterlijk rake klappen. Bij grote bedrijven is vaak nog wel wat aan dergelijke uitspattingen te doen, want daar beseft men dat in een onprettige werksfeer het ziekteverzuim toe- neemt en dat discrimatie daardoor uiteindelijk veel geld kost. Maar bij de wat kleinere bedrijven zit er voor de allochtone werknemer- vaak toch niets anders op dan te stoppen." De resultaten van de conferentie zullen door de Schiedamse verte- genwoordigers worden verwerkt tot een verslag, dat binnenkort zal worden overhandigd aan de ge meenteraad. Hierin zullen ook punten van aanbeveling worden gedaan, op basis van de opgedane ervaringen. Toch realiseert men zich heel goed dat een waterdicht beleid er voorlopig (nog) niet kan komen. Zowel het buro in Schiedam als de stichting in de regio Rijnmond zullen dus hard nodig blijven. „We hebben na- tuurlijk wel het ideaal dat er ooit een tijd komt waarin ieder indivi- du in gelijke mate de vruchten kan plukken van hetgeen de sa menleving te bieden heeft, maar wij zijn realistisch genoeg om te beseffen dat discrimatie altijd zal blijven bestaan zolang het feno meen van de multi-etnische sa menleving blijft bestaan", filoso- feert Reijniersen. „Wanneer per- soneelsmanagers methoden aan- leren om discriminatie te voorko- men, zijn we er misschien, maar dat is heel idealistisch gesteld. Tot die tijd blijven conferenties als deze nodig. De nu gelegde contacten willen we intensiveren, de basis is in ieder geval gelegd." SCHIEDAM „Ondanks de fi- nanciele beperkingen die het Rijk ons meer en meer oplegt, zijn we er in geslaagd de begroting slui- tend te krijgen en toch nog geld uit te trekken voor nieuw beleid." Dat zei wethouder van financien A.G. Wiegman op 13 oktober bij de pre sentatie van de meerjarenbegroting 1996-2000 voor Schiedam door het voltallige college van b w. Allereerst vormt een hoger divi dend van het Openbaar Nutsbedrijf een welkome meevaller. Verder rekent Schiedam op een hogere uitkering van het rijk aan Schiedam, omdat Wiegman een evenwichtigere verdeling van de rijksgelden over de gemeenten voorziet. Een verhoging van ge- meentelijke tarieven met drie pro- cent per jaar was al eerder met de gemeenteraad overeengekomen. De tarieven voor afvalverwerking wil het college nu echter met zes procent verhogen. Alle portefeuil- lehouders binnen het college ga- ven niet onverwacht aan content te zijn over de realisatie van de mees te wensen. Zo wees wethouder L.A. Hafkamp onder meer op het theaterbezoek dat met de komst van het Stadserf weer op kan bloei- en. Verder doet het hem goed dat een project wordt opgezet om sport meer de wij ken in te krijgen. A. Reijnhout (o.a. wijk- en buurt- beheer) is optimistisch over het structured inzetten van een 'buurt- concierge', die als een handen-uit- de-mouwen-type bewoners prakti- sche ondersteuning kan bieden. Voorts trekt Reijnhout 1,2 miljoen uit voor bodemsanering op de Marconiweg/Tuinsingel. A.F. de Leede is blij met een ver- hoogde bijdrage aan de Milieu- dienst DCMR. die de kwaliteit van de vergunningverlening moet ver hogen en met een personele uit breiding van het instituut Sociaal Raadslieden, waar de werkdruk fors_was toegenomen. A.G. Wieg man (financien) is tevreden dat het Gemeente Archief een bijdrage krijgt voor de digitale ontsluiting van de fotocollectie van het ar chief. Hij wees er voorts op dat er overeenstemming is bereikt over de subsidie aan het Spectrumfesti- val, naeen 'intensieve discussie' in het college. Voor 1996 zal Schiedam opnieuw 75.000 gulden uittrekken voor het evenement dat integratiebevorderend zou moeten werken. Na '96 wordt de steun af- gebouwd. Wordt in 1997 nog 50.000 gulden beschikbaar ge steld, vanaf 1998 dient het evene ment zichzelf te bedruipen via ex tra sponsorwerving. Burgemeester R. Scheeres tenslotte, roemde de komst van de Stadswinkel waarin voor het gemak van de burger vele gemeentelijke diensten worden ge- concentreerd. Verder wees hij erop dat de komst van het nieuwe ge- destilleerd museum De Gekroonde Brandersketel financieel gegaran- deerd is. In november zal bij de behandeling van de begroting blijken of de raad net zo lovend is over de financiele keuzen van het college. Of in de raad met scherp geschoten zal wor den is overigens twijfelachtig, nu de grootste oppositiepartij, het CD A, haar handen vol heeft aan de interne organisatie na het opstap- pen van fractievoorzitter D. Baart. In onze uitgebreide showroom van 800m2 tonen wij onze collectie van meer dan 500 soorten wand en vloertegels en daar- ^j*N I naast een grote variatie in leisteen, mar- mer en graniet. I slechts voor 2950,- Komeens I Idem met tegels 40x40 cm, ^^^0^ langSVOOreen I Idem ^^&jt0^rijblijvende pn,sopgave! i v/ir»c>rverwarm»ng Vierhavenstraat 19 Rotterdam Tel. (010)4762054 ITAL: U komt er graagover de vloerl 2 kostuur voor 299 0 ns Schiedam, Nieuwe Passage 12, 010-4732677 SCHIEDAM Wie nai'ef had ge- dacht dat het opstappen van frac tievoorzitter D. Baart rust in de CDA-tent zou brengen komt be- drogen uit". Zes eerder al vertrok- ken bestuursleden richten nu via een schrift'elijke verklaring in niet mis te verstane bewoordingen hun gifpijlen op Baart, op de CDA- fractie en op bestuurslid B. Janssen die samen met F. Brouwer niet is opgestapt. Bij zijn aftreden uitte Baart stevige kritiek op het bestuur dat in zijn ogen te lichtvaardig was opgestapt. Het stak Baart met name dat hij uit de krant moest vernemen dat de zes bestuurders waren afgetreden. „Absoluut niet waar", zegt J. Cra- ma namens de zes opgestapte be stuursleden. „Het afdelingsbestuur heeft daarentegen op de bestuurs- vergadering van 25 September zeer duidelijk aan de CDA-fractie me- degedeeld dat zij op Frits Brouwer na (en B. Janssen, die op dat mo ment in het buitenland verbleef, PV) aftrad, omdat zij geen verant- woordelijkheid wil dragen voor een afdeling met een gescheurde fractie." Volgens Baart had het bestuur op 25 September slechts gedreigd met opstappen. „Nadat Brouwer een bemiddelingspoging had voorge- steld, liet de fractie het bestuur even alleen, in de verwachting daarna opnieuw gei'nformeerd te worden. Hier kwam het echter niet meer van, want het bestuur bleek ineens vertrokken te zijn zonder gedag te zeggen." Behalve Baart krijgt de hele fractie er stevig van langs. Nogmaals Cra- ma: „De manier waarop de fractie het bestuur onvolledig heeft inge- licht inzake het conflict Schoen- makers en de reactie van de fractie na aftreden van het bestuur, getuigt ons inziens van een totaal gebrek aan respect voor het bestuur en daarmee ook voor de leden van on ze afdeling." Ook nemen de zes afgetreden be stuursleden afstand van de woor- den van bestuurder B. Janssen. Zijn opmerking in het Rotterdams Dagblad van 17 oktober dat Schoenmakers 'liever vandaag dan morgen zijn raadszetel op moet ge ven', is bij de zes slecht gevallen. In het bestuur was immers eerder. bij afwezigheid van Janssen, una- niem besloten dat de 'affaire Zwe- den' onvoldoende was om Schoen makers te verzoeken zijn raadsze tel op te geven. Bovendien is Cra- ma verbaasd dat Janssen beweerde dat hij het bestuur heeft 'moeten opofferen'. „De heer Janssen heeft totaal geen rol gespeeld in het af treden van het afdelingsbestuur", aldus Crama. In een reactie zegt Janssen dat hij beter een ander woord dan offeren had kunnen gebruiken. Van het unanieme bestuursbesluit dat Schoenmakers niet hoeft af te tre- den is hij echter niet onder de in- druk. „Toen de hele situatie speel- de, zat ik nog in zuid-oost Azie. Op het moment dat ik terugkwam was het bestuur al afgetreden. Ik acht me niet gebonden aan een be- sluit van een bestuur dat er niet meer is." Een commissie van wijze mannen moet in het conflict tussen Schoen makers en de rest van de CDA- fractie de knoop doorhakken. Wie in die zware commissie plaatsne- men is nog onbekend. Janssen zegt zich gebonden te achten aan de uit- spraak van de commissie. ,,Maar als het gevolg is dat Schoenmakers mag blijven, stap ik op." ROTTERDAM Naar aanleiding van klachten van omwonenden om- trent te hard rijden over de Kandelaarweg, zijn door de politie diverse snelheidsmetingen gehouden. Hierbij is gebleken dat een op de drie voer tuigen te hard rijdt, terwijl 50 km/h is toegestaan en een adviessnelheid geldt van 40 km/h. De politie heeft dan ook besloten om tot 15 november nog enkele preventieve controle's te houden. Vanaf die datum krijgt ie dereen die te hard rijdt een bekeuring. SCHIEDAM Twee mannen zijn woensdagmiddag 18 oktober in eep cafe aan de Parkweg door onbekende reden met elkaar slaags geraakt. Daarbij is een 35-jarige Schiedammer gewond geraakt nadat hij door een ruit was gevallen. De man moest in het Schielandziekenhuis worden be- handeld aan zijn hand en gezicht. Er zijn geen aanhoudingen verricht. SCHIEDAM Een politieman van het district Schiedam is woensdag- avond 18 oktober rand zes uur gewond geraakt tijdens een aanhouding van een 33-jarige Schiedammer. De politie werd gebeld naar aanleiding van een ruzie in een woning aan de Heinsiusstraat. Daar bleek de Schiedammer met een mes te zwaaien. Toen de agenten hem wilden kalmeren begon hij met het mes te dreigen, waarbij een worsteling ontstond tussen de agenten en de verdachte. Een agent heeft verrekte kniebanden en een liesblessure opgelopen en moest in het Schielandziekenhuis worden geholpen. De verdachte is aangehouden en in verzekering gesteld. SCHIEDAM Een 41-jarige Russische zeeman is woensdagmiddag 18 oktober beroofd van enkele duizenden guldens. De man had zoveel geld bij zich, omdat hij net een auto wilde kopen bij een bedrijf aan de Vlaar- dingweg. Na een proefrit werd hij in de Horvathweg onder bedreiging van een mes door een onbekende dader beroofd. De politie stelt een onderzoek SCHIEDAM De politie van het district Schiedam heeft een 26-jarige Vlaardinger aangehouden. omdat hij ervan wordt verdacht een 17-jarige Schiedamse te hebben aangerand. Het slachtoffer werd woensdag 18 ok tober rond half tien op het grasveld tussen het De La Marplein en de Bre- deroweg door de verdachte onzedelijk betast. De man liet los, nadat de vrouw om zich heen begon te slaan. Vervolgens is zij naar huis gerend om samen met haar vader en de politie een uitgebreide zoektocht te beginnen. Het slachtoffer heeft daarvoor de auto van de verdachte weg zien rijden in een doodlopende straat, waarna hij hard is weggerend en via diverse slo- ten kon ontkomen. De politie heeft de aangetroffen auto naar het bureau overgebracht. Later op de nacht probeerde de verdachte aangifte te doen van diefstal van z'n voertuig. Nadat agenten hem hadden ondervraagd en hadden gezien dat hij aan het opgegeven stgnalement voldeed, werd hij ingesloten. De afde ling Jeugd- en Zedenzaken stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM Zaterdagavond 21 oktober is op de Van Heekstraat een 17-jarige pizzabezorger zonder enige aanleiding van zijn bromfiets ge schopt. Een onbekende man liep op de rijbaan richting de Schiekade. Tij dens het passeren trapte de man zonder aanleiding tegen de bromfiets die daardoor viel. De man is daarna weggelopen. De bromfietser liep schaaf- wonden op, zijn broek was gescheurd en hij had een lekke band. SCHIEDAM Zondagavond 22 oktober verzette een 25-jarige arrestant uit Rotterdam zich op de 's-Gravenlandseweg. De politie haalde de ver dachte die vermoedelijk verslaafd is uit de hal van een flatgebouw. Ter wijl ze naar buiten liepen, trachtte de Rotterdammer een agent een kop- stoot te'geven, maar deze wist het te ontwijken. Daarop begon de verdach te om zich heen te schoppen en slaan. De politie legde hem de handboeien aan en bracht,demaruoverjiaar het bureau. Bij zijn fouillering vond de politie enkele vuile spuiten. Daarover wilde de verdachte geen verklaring afleggen. De verdachte is ingesloten jjn zal ver- hoord worden omtrent het verzet plegen, waarna tegen hem proces ver- baal wordt opgemaakt. SCHIEDAM Maandagochtend 23 oktober reed een 60-jarige Schiedammer onder invloed van alcohol over de Lange Achterweg. Hij blies 405 ugl (bijna 0,95 promille). Tegen de verdachte wordt proces-ver- baal opgemaakt. SCHIEDAM Maandagochtend 23 oktober traden brandweer en politie op, omdat er een watervloed kwam uit een pand aan de Singel. De bewo ners en de eigenaar van een winkel van de desbetreffende panden waren niet thuis waarna de brandweer tot actie overging. Zij heeft de deur en een rolluik geforceerd. Het water stroomde uit de kruipruimte. De politie sloot de hoofdkraan af. Een bedrijf trachtte het water uit de kelder te pompen, maar dit lukte maar voor een deel. De brandweer heeft het stroom afgeslo- ten, omdat er gevaar zou zijn voor kortsluiting. Al bij al heeft het water voor nogal wat overlast gezorgd. SCHIEDAM Maandagavond 23 oktober is door onbekende oorzaken een bromfiets in brand gevlogen. Deze stond in een centrale berging aan de Warmoezenierstraat. De brandweer heeft de brand geblust. Vlak daar na trad de politie preventief op. Zij zag namelijk tijdens de surveillance dat er een kaars brandde in een woning aan de Jan Oudegeeststraat. De bewoners waren niet thuis. Uit voorzorg heeft de politie een raam ge opend en de kaars uitgeblazen. Daarna liet de politie een briefje achter voor de bewoners. SCHIEDAM - Het zal je maar gebeuren; zo koop je een lot ter gelegen- heid van de opening van de Nieuwe Passage en een maand later krijg je een tele foontje dat je de gelukkige winnaar bent van een reis naar de En- gelse hoofdstad Londen. Het overkwam de Schiedamse familie Michan, die momenteel al druk bezig is de koffers te pakken voor dit bijzondere meerdaagse tripje. Hieruit blijkt maar weer dat een bezoek aan het nieuwe winkelcentrum meer dan de moeite waard is. De familie Michan ontvangt de tickets naar Londen in de studio van Radio Rijnmond. ■aa.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5