'Ik wilde een nieuwe uitdaging' Caribbean Beachclub opent deuren Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Theater Schuurkerk Theater de Teerstoof Al weer vijf jaar Sittonaan Govert van Wijnkade /ar; Stadsgehoorzaal Fico Lamerica Literatuur Schrijvers Flippo's MAASSLUIS Hij werd bijna op het parket van de dansvloer geboren en daarom was het eigenlijk logisch dat ook Eric Sitton, in navolging van zijn ouders, een dans- school zou gaan bestieren. Maar Sitton wilde wel een uitdaging en besloot naast de dansschool ook een disco- theek te openen. Hij koos het pakhuizen-complex aan de Govert van Wijnkade als lo- catie en leidt daar met succes al vijf jaar zijn dansschool Sitton en discotheek Comme- dia. Begin 1996 viert hij zijn eerste lustrum met thema- avonden, artiesten en beken- de DJ's. Eric Sitton over de enige discotheek die Maas- sluis rijk is. Toevallig if if (iPI'lIt Danslessen VLAARDINGEN - Donder dag 26 oktober was een be- langrijke dag voor Ben Vuijk, Trudy Boer en Ton Pattinama. Op deze dag zou- den zij namelijk het Vlaar dingse publiek laten kennis- maken met de Caribbean Be achclub aan de Koningin Wilhelminahaven. Althans, er werd een openingsreceptie gehouden waar alleen men- sen met een uitnodiging wel- kom waren. Vanaf 21.00 uur stonden de deuren van de 'salsatheca' open om pas ver na middernacht weer te slui- ten. uenQ (proet abonrte- op het Rotterdams Dagblad. G Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblijvend op proef. ik betaal hiervoor de halve prijs: 12,95. Noteert u mij voor een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik f via automatische betaling Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 1 november 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 MaasposT (PCus MAASSLUIS Het programma van Theater Schuurkerk van donderdag 2 tot en met zaterdag 11 november. Paul's Jazz and Blues Cafe Ook november heeft een eerste donderdag en dat is de avond van Paul Degenkamp in de foyer van Theater Schuurkerk. Het bleek vo- rig seizoen een succesvol stramien: Arnoud Gerritsen (drums) is de spil van deze sesjuns. Voor elke Jazz- and Bluesband brengt Gerrit sen nieuwe muziekvrienden mee. Donderdag 2 november, vanaf 20.00 uur. Gratis toegang. The Fantasticks Rijnmond Theater Produkties Rijnmond Theater Produkties pre- senteert op vrijdag 3, zaterdag 4, vrijdag 10 en zaterdag 11 novem ber in Theater Schuurkerk de mu sical-comedy 'The Fantasticks'. 'The Fantasticks' toont. naast de il- lusies van het verhaal, ook de an- dere kant van het theater. Aanvang telkens 20.15 uur. Toe- gang: fl. 15,-. Reserveren tel: 010- 5913700. Schande inspeel voorstelling Seth Gaaikema One-man show. 'Sneller, gedurf- der en losser', 'Seth is brutaler', 'Fel. intens en bewonderingswaar- dig authentiek", 'Gaaikema verras- send nieuw". Hij zegt zelf: 'Ik heb bewust gekozen voor meer confe rences en minder liedjes. Mensen laten lachen om zichzelf, dat is meer dan ooit mijn streven. De mensen zijn tegenwoordig zo ge- stresst dat een avondje om jezelf kunnen lachen bijna als een medi- cijn werkt. Dinsdag 7 novmber. aanvang 20.00 uur. Toegang: fl.30,-. Musica Animals Zenga Zenga is de kersverse muziek- groep waarin multi-fluitisten Peter Weekers en Annet Visser eindelijk al hun creativiteit kwijt kunnen. De drie ontbrekende muzikanten zijn gevonden en Zenga is er. Model voor deze voorstelling staan de oerdieren uit de oude mythen en sagen. zoals de griffoen, een een- hoorn die alleen door een maagd getemd kan worden en de draak die met zijn verzengende adem de herfstkleuren maakt. Woensdag 8 november, aanvang 20.30 uur. Toegang: fl.20,-. SCHIEDAM Het programma van Theater de Teerstoof van donderdag 2 tot en met zaterdag 11 november. Comedvtrain Comedytrain is een bonte verza- meling stand-up comedians die het publiek rechtsteeks aanspreken. De grap is dat het publiek een ac- tieve en betrokken rol speelt en dat de comedian zich als het ware voor de leeuwen gooit. Hij of zij past zich aan aan hetgeen wat er in de foyer van Theater de Teerstoof ge- beurt. Donderdag 2 november, 20.30 uur. Prijs: fl. 19,50. Hans Visser en Marianne Rolle. One Night Hot Music II Hans Visser Friends Visser Friends zullen, si met de Amerikaanse zangeres Ma rian Rolle, wederom zorgen voor een muzikale reis door de geschie- denis van^e Amerikaanse muziek. Zaterdag 4 november, aanvang 20.30 uur. Prijs: 11.19,50. Gebroken Wit Poupou Gebroken Wit is het debuut van het trio Ien van Duijnhoven, Hes ter Macrander en Corine van Op- stal, die samen Poupou vormen. We zien drie vrouwen die wachten op de komst van een man met wie een van hen die dag zal trouwen. Het bruidje, gekleed in nai'ef smet- teloos wit, vertelt te geloven in zijn eeuwige trouw. Op dat moment worden de haarscheurtjes in de vriendschap barsten die zich niet meer kan dichten. Drie vrouwen, jonglerend met impulsen: lust, ra- zernij, lol, argwaan, zich bewe- gend tussen overgave en afwijzing. Ze zoeken naar goedkeuring. 'Waarom zeg je me de waarheid; we zijn toch vriendinnen?'. Pou pou bedient zich van een eigenzin- nige stijl: muziektheater vanuit een cabareteske achtergrond. Zaterdag 11 november, aanvang 20.30 uur. Prijs: fl. 19,50. Kaarten voor de voorstellingen in de Teerstoof kunnen worden gere- serveerd bij de Schiedamse Thea- terkassa: 010-4269563 (di. t/m za. van 10.00 tot 16.00). Het voormalige pakhuis aan de Govert van Wijnkade is deze avond verlaten. Geen rook, muziek of ander lawaai, maar serene stilte vult de lege dansvloer. Een wel heel groot contrast met de zater- dagavond. wanneer het voormali ge pakhuis afgeladen is met bezoe- kers. Al weer vijf jaar bestaat de discotheek. Eenvoudig begonnen, maar ondertussen uitgegroeid tot een volwaardige gelegenheid, in- geklemd tussen het Westland en Vlaardingen, Schiedam en Rotter dam. Eric Sitton kijkt dan ook te- vreden terug op de ontwikkeling die zijn Commedia de laatste vijf jaar doormaakte. „Vanaf het begin is het eigenlijk gelijk goed ge- gaan", vertelt de 30-jarige Schiedammer. ,,Ik heb lang getwij- feld of ik dit werk wel wilde doen. maar uiteindelijk vond ik dat ik gek was als ik het niet zou doen. Alleen wilde ik wel een uitdaging. Daarom besloot ik naast de dans school, die al twintig jaar bestaat in Maassluis ook een discotheek te openen in een nieuw gebouw, wat helemaal mijn toko moest worden. In het begin was het allemaal nieuw, begonnen we heel enthou- siast. Maar na een tijdje, als de nieuwigheid er vanaf is, ga je steeds professioneler denken. Een beetje verbouwen. nieuwe dingen verzinnen en gelukkig loopt het voortreffelijk. Iedere zaterdag- avond is het hier hartstikke druk. Nee, ik kijk met een goed gevoel terug op de afgelopen vijf jaar." Sitton kwam eigenlijk toevallig in aanraking met het huidige com plex aan de Govert van Wijnkade. „In eerste instantie informeerde ik naar de mogelijkheden om naast A Eric Sitton achter de bar. het politiebureau iets nieuws te bouwen. Eigenlijk een beetje als geintje bedoelt. Toen ik niets hoor- de van de gemeente ben ik eens door Maassluis gaan rijden en kwam hier langs de haven, waar ik al die pakhuizen zag staan. Ze le- ken vervallen, met graffiti aan de muren en zo, dus ik dacht dat ze misschien wel te koop waren. Dat bleek zo te zijn en in een tijdsbe- stek van twee weken was de zaak beklonken. Dat was echt een blik- semactie." Zo opende Eric Sitton de enige dis cotheek in Maassluis. En ook na vijf jaar is hij nog de enige disco- theek-eigenaar in de eerste stad aan de Waterweg. Toch wil hij niets weten van een monopolie-po- sitie. ..Ik zie het in ieder geval niet als monopolie", bekent Sitton. „Veel van mijn klanten komen van buiten Maassluis. En juist in dat gebied. en dan denk ik aan Naald- wijk, Vlaardingen. Schiedam en Rotterdam is ook in de buuit. heb je veel discotheken. dus concur- rentie. Als discotheek ben je name- lijk regionaal bezig." Ondanks de concurrentie uit de re- gio is discotheek Commedia in het weekeinde vaak tot aan de nok ge- vuld met bezoekers. Een mooie ontwikkeling, vindt ook Sitton. „De charme is dat veel bekenden elkaar hier ontmoeten en dan is het altijd feest", legt hij zijn succes- formule uit. „Je kan wel een disco met goud hebben behangen maar als er geen bekenden zijn is er ook geen sfeer." Sitton is overigens tevreden met de inrichting van Commedia. Geen felle schreeuwende kleuren, maar rustige tinten sieren de muren van het voormalige pakhuizen-com plex. „Komt de sfeer enorm ten goede", vindt hij. ,,Dit ademt warmte uit en dat merk je op zater- dagavond." Om de discotheek draaiende te houden heeft hij een dertig koppen tellende 'crew' in dienst. „Die zijn enorm belangrijk. Het zijn vrijwel allemaal studenten die afwisselend in ploegendienst werken. Het is een heel leuk team waar ik ontzet- tend trots op ben. Veel werken er hier al zeven, acht jaar met enorm enthousiasme. Dat is enorm be langrijk want je moet wel iets uit- stralen naar je klandizie." Voordat Sitton zijn deuren opende aan de Govert van Wijnkade, gaf hij al danslessen in het Gemeen- schapsgebouw achter de Petrus Paulus Kerk. Ook de danslessen zijn meegegaan in de razendsnelle ontwikkeling die Sitton de laatste jaren doormaakte. ..Op dit moment zijn we vijf maal per week open met danslessen", zegt Sitton niet zonder trots. „Op woensdag en zondag verzorgt Bas Huisman de les, terwijl ik zelf donderdag, vrij dag en zaterdag les geef." De cha cha cha, een Foxtrot, Eric Sitton leert het je met plezier, zegt- ie zelf althans. ..Natuurlijk, ik be- leef er veel voldoening aan. Ieder- een komt gemotiveerd naar de les toe. En omdat ik dat zelf ook ben is het altijd heel gezellig en leerzaam. Ik vind het echt ontzettend leuk om in het begin mensen binnen te zien komen die de ene voet nog niet voor de andere kunnen zetten. en een paar weken later zie je ze lek- ker dansen. Dat is mooi." Ook op het gebied van dansen gaat Sitton dus met z'n tijd mee. „We verzorgen steeds meer nieuwe cur- sussen. Zo geven we op dit mo ment een cursus 'streetdance', een individuele danssoort, die je vaak ziet in videoclips. Tijdens de Fu- rieade hadden we hierover een Open Dag en daaruit voort kwam een cursus die op woensdagavond helemaal vol zit. In januari starten we waarschijnlijk een nieuwe serie lessen." Begin 1996 viert Eric Sitton zijn eerste lustrum. ,,Ik heb het even vooruit geschoven omdat we het druk hebben met andere feesten. Zo zijn we dit jaar weer op Eerste of Tweede Kerstdag geopend en organiseren we voor de tweede keer achtereen een Nieuwjaars- feest, dat was vorig jaar namelijk een groot succes." De viering van het vijf-jarig be- staan belooft in ieder geval een waar spektakel te worden. „Het wordt groot feest". bevestigt Sit ton. die een tipje van de sluier op- licht. ..We gaan een aantal thema- avonden organiseren, er komen ar tiesten en een aantal bekende DJ's. Het gaat heel erg leuk worden." Discotheek Commedia organi- seert vrijdagavond 3 november een fashion-dance-strip-show. Tijdens de avond, die verder een normaal 'Commedia-verloop' zal kennen, worden een aantal modeshows gelopen en treden er danseressen op. Kaarten voor het spektakel, in- clusief een gratis cocktail, kosten in de voorverkoop tien gulden per stuk. Aan de deur hetaalt men fl. 12,50. Het feest duurt van 21.00 uur tot 02.00 uur. MARTIJN KRABBENDAM VLAARDINGEN Het programma van de Vlaardingse Stadsgehoor zaal van vrijdag 3 tot en met vrijdag 10 november. Gezelschap Lou Landre Van Samuel Beckett. Solovoor- stelling. Stel je de ironie van een man in het donker voor, die weet dat hij zal eindigen zoals hij op dat moment is. Luisterend naar die an der die hij zelf heeft voortgebracht. Stel je voor waar 'gezelschap' toe kan leiden. Een hernieuwd begin, ontdaan van de theatrale vorm, ri- goureus en zonder bijbedoelingen. Regie: Peter Verburgt. Vrijdag 3 november, Harmonie, 20.15 uur. Toegang fl.22,50/kor- tingspassen 11.17,50. Damn Me Sylvia Holstijn Joop van Dijk Sylvia Holstijn met Damn me (foto: Annaleen Louwes). Verrassende muzikale combinatie. Fantasie en werkelijkheid wisselen elkaar af in dynamische minito- neelstukjes op muziek. Sylvia Hol stijn zong met Fay Lovsky in de succesvolle 'Veggies'. Joop van Dijk, voormalig toetsenman en ar- rangeur van 'Dubbel en Dwars'. Zij maken vanavond deel uit van de zgs man sterke band; 'Mam's Babies'. Bijzondere muziek, ver- tolkt op velerlei instrumenten, ver- pakt in schitterende theaterbeel- den. Naar een idee van Paul de Leeuw en Hanneke Groenteman. Zaterdag 4 november, Harmonie, 20.30 uur. Toegang fl. 17,50/kor- tingspassen fl. 15,00. De man, de vrouw en de moord De Hollandse Comedie Spannend blijspel. Heeft u er wel eens van gedroomd uw partner om zeep te helpen? Een van de spelers van de Hollandse Comedie wel, die staat ermee op en gaat ermee naar bed. Want een moord moet slagen, want anders heb je de pop- pen aan het dansen. Regie: Gaston Erven. Nominatie-avond van 'De Gouden Gids Publieksprijs'. Dinsdag 7 november, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.27,50/kor- tingspassen fl.25,00. Pluk van de Petteflet Stichting Pluk Een wereld van fantasie en werke lijkheid. Pluk is op zoek naar een huis. Dolli de Duif wijst hem op een torenkamertje bovenop de Pet teflet. Dan hoort Pluk dat er plan- nen zijn om van de groen Tortel- tuin een tegelplein te maken. Pluk gaat tot actie over: de tuin moet blijven! Een voorstelling voor kin- deren vanaf 6 jaar. Woensdag 8 november, Jeugd- theater, 14.00 uur. Toegang f].12,50/kortingspassen fl. 10,-. Nog slechts enkele plaatsen vrij Hard zingen in het donker Jan Rot Verheffing van slechte smaak tot kunst. Het derde theaterprogram- ma is een persoonlijke solovoor- stelling, schaamteloos en openhar- tig. Centraal staat het verhaal van zijn stamkroeg. met anekdotes over o.a. het lichamelijke verval van de 37-jarige artiest. Grappig en ontroerend. De liedjes zijn bij- zaak. Donderdag 9 november, Harmo nie, 20.30 uur. Toegang fl. 17,50/ kortingspassen fl. 15,-. Lach Vegas Tineke Schouten Tineke Schouten (foto: Roy Beusker). Eerste vrouwelijke revue. Na haar twaalfde one-woman show gaat Tineke het vertrouwde pad verla ten om bredere wegen te bewande- len. Het programma is grootser van opzet, meer 'showy'. Een vol- waardig orkest en meer decors. De eerste Nederlandse revue door een vrouwelijke komiek, met talent en een eigen stijl. Vrijdag 10 en zaterdag 11 novem ber, Grote Zaal, 20.15 uur. Toe gang fl.35,-/kortingspassen fl.32,50. Verreck! Marcel Verreck Gedreven en veelzijdige cabare- tier. Hij is intelligent, poetisch en een geboren stand-up comedian. De laatste jaren heeft hij meer pro- fijt van zijn naam. Verreck ontziet niets en niemand. En zichzelf het minst. De multi-functionele pianist Thijs Janssen staat Verreck bij. Vrijdag 10 november, Harmonie, 20.30 uur. Toegang fl.l7,50/kor- tingspassen fl. 15,-. De Stadsgehoorzaal is te vinden aan de Schiedamseweg 51 in Vlaardingen. De kassa is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstellin gen. Het telefoonnummer is 434 05 00. Het moest een spetterende opening worden, zo had de driekoppige di- rectie beloofd. Rond de klok van half elf werd uiteindelijk de offi- ciele openingshandeling verricht. Ben, Trudy, Ton en een kleine blonde meid (dochter van...?) ston den op de dansvloer met een grote, langwerpige kist voor zich. Het publiek werd alvorens gewaar- schuwd niet te dicht op de dans vloer te gaan staan omdat het nodi- ge vuurwerk verwacht kon wor den. Harde en klassieke house- klanken klonken uit de speakers en middels een druk op een soort ont- ploffingskastje werd het vuurwerk in werking gezet. De kist werd ge opend en er kwam een grote fles champagne uit. Gelukkig stond er op een soort tafeltje ook een echte fles champagne met drie glazen zodat het drietal kon proosten op de toekomst van de Caribbean Be achclub. Gedurende de avond werden er nog meerdere acts op de dansvloer vertoond. Zo werd het personeel voorgesteld tijdens een ingestu- deerd dansje en op een gegeven moment kwam er vuur vanaf de dansvloer. Helaas, hoe het er alle maal aan toe ging, was niet te vol- gen. Een poging om richting dans vloer te wandelen liep na drie me ter al vast. Mensen konden zich iiberhaupt amper bewegen, de Ca ribbean Beachclub was totaal afge laden. Het leek erop alsof de uitno- digingen voor deze receptie ge- woonweg huis-aan-huis verspreid waren, zo druk was het. En de mensen bleven maar binnenko- Waarschijnlijk had de directie deze toeloop ook niet geheel verwacht, want even na middernacht was er geen (witte) wijn meer te verkrij- gen en de avond eindigde een half uurtje eerder dan gepland. Ook voor het bedienend personeel viel het allemaal niet mee. Zij werden geacht bestellingen op te nemen in de discotheek en vervolgens uit te serveren. In drie van de vier geval- len kwam de dame of heer in kwestie helemaal niet meer langs voor het desbestreffende drankje. Heel begrijpelijk. want er was geen doorkomen aan. Bij een echt feest horen tegen woordig ook VIP's. En die waren er dan ook. Tenminste. een aantal spelers van Feyenoord waren te vinden aan de bar en volgens inge- wijden waren er ook acteurs en ac- trices van 'Goede Tijden, Slechte Tijden". Enfin, iedereen moet zelf maar een kijkje gaan nemen in de Caribbean Beachclub en een oordeel vellen. De sfeer is er in ieder geval tro- pisch en een bezoekje is zeer de moeite waard. De openingtijden zijn op donderdag, vrijdag en zon dag van 21.00 tot 04.00 uur, op za terdag sluiten de deuren een uurtje later. De minimumleeftijd is 21 jaar en de toegang bedraagt een tientje. SCHIEDAM In het film- huis aan de Nieuwstraat wordt vrijdag 3 en zaterdag 4 november Lamerica ver toond, een Italiaanse film uit 1994 van Enrico Lo Verso. Twee Italiaanse zakenlie- den, baas en knecht, denken in Albanie een flinke slag te kunnen slaan. Met de over- name van een waardeloze schoenenfabriek moet het Europese subsidiegeld bin nen gaan stromen. De Alba- nese overheid stelt slechts een voorwaarde: een Alba- nese partner. De stroman wordt gevonden in een voor malige politieke gevangenis, een gruwelijk oord vol ver- waarloosde bejaarde man- nen. Gino blijft daar achter om de nieuwe voorzitter Spiro te begeleiden. De oude Spiro denkt echter dat hij twintig is en neemt Gino mee op een zwerftocht door het verpauperde Albanie. Het loopt dus allemaal even anders dan de zakenlieden hadden verwacht. Kaarten voor de film die op vrijdag om 21.30 uur en op zaterdag om 20.30 uur be- gint, kosten fl.6,- MAASSLUIS Kees van Beijnum zal op vrijdag 10 november te gast zijn op de Literaire Avonsd georgani- seerd door de Openbare Bi- bliotheek Maassluis/Maas- land en Boekhuis Den Draak uit Vlaardingen. Kees van Beijnum, een van de zes genomineerden voor de AKO-literatuurprijs 1995, is voor velen geen on- bekende. Door zijn roman "Dichter op de zeedijk" wordt hij in een adem ge- noemd met de schrijvers Theo Thijssen, Multatuli, A.M.de Jong, Anne de Vries. De avond begint om 20.30 uur in de leeszaal van de bibliotheek. VLAARDINGEN De Fi co verzorgt op zaterdag 3 november weer jeugdvoor- stellingen in de Vredes- en Ichtuskerk. Op het pro gramma staat de Neder- lands ondertitelde Walt Disneyfilm 'Honey, I blew the kids'. De film draait om 10.30 en 14.00 uur in de Vredeskerk. In de Ichtus kerk wordt de film om 13.00 uur vertoond. SCHIEDAM In het Lite- rair Cafe van het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12 wordt op zondag 19 novem ber voor de eerste maal een open podium georganiseerd. Beginnende schrijvers en dichters krijgen de kans hun werk in aanwezigheid van publiek voor te dragen. Ie dere schrijver kan maxi- maal tien minuten over de microfoon beschikken. Zowel voor schrijvers als voor publiek is de toegang gratis. Voor informatie kan men contact opnemen met Anneke Blok, 4751785. De aanvang is 14.00 uur. VLAARDINGEN In wijkcentrum 't Nieuwelant is er op woensdagmiddag 8 november voor kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 12 jaar een flippo ruilmid- dag. De kinderen wordt deze middag de mogelijkheid ge geven om flippo's die zij dubbel in hun bezit te heb ben te ruilen voor flippo's die zij nog hebben. De ruil- beurs duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Entree is fl.l,- Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: R^tterdarn^D^gblad,j^ntwoy)£djiummei_iJ379 4000 VB Rotterd_am_

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 13