'Gewoon wat terugdoen als de Plantage je nodig heeft' Majorettes gedupeerd door val van trap 'Op Uitnodigi ng in Stedelijk ITAL CERAMICA NATUURSTEEN POLITIE RAPPORT CAKO STUNTWEEK MaasposT Belangen- en bewonersvereniging 'De PIantage'opgericht l Prijzen bij Bakker Bart Nepal in beeld Big Bad Wolf Herensocieteit Ouderenwerk Fitheidstest vijftigplussers Activiteiten Nieuwland De specialist in designvloeren ■OOP stiks afgeprijsd SCHIEDAM Het stads- parkje De Plantage, dat al in 1917 werd aangelegd, zien ze als een gezamenlijke voortuin. Een tuin die ze netjes willen houden en waar men van jong tot oud weet wat er leeft. Aan het woord zijn Bert van Kan, Liesbeth Fluiter-Kuijvenho- ven en Jan van Stigt Thans. Als driemanschap van de onlangs opgerichte 'belan gen- en bewonersvereniging De Plantage' proberen ze een vuist voor hun buurt te maken. k jfc Komeens Winkeldieven aangehouden Vrouw valt van fiets en raakt licht gewond Vrouw gewond na aanrijding Een verdachte aangehouden na achtervolging Drie mannen aangehouden voor heling Insluipen in woning Man beroofd van ruim 200 gulden Binnenbrand geblust, maar verkeershinder Grote partij sigaretten gestolen Vijftienduizend gulden gestolen Man aangereden door doorrijdende tram Woensdag 1 november 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM In cafe Podium treedt zaterdag 4 november de band Big Bad Wolf op. In Big Bad Wolf komt zo'n vijftig jaar erva- ring samen. in de personen van zanger-gitarist Mick Heine (ex Kees Meerman, Kaz Lux Band), bassist Michael Peet (ex Julia Lo- ko, Jan Akkerman. TCMatic) en drummer Maarten Kruyswijk (Ri- nus Groeneveld, Cavalle). De band werd opgericht in 1991 door Mick, die toen nog deel uitmaakte van de Kaz Lux Band". Er wordt ge- speeld in traditionele trio-bezet- ting. Het geluid dat de band produ- ceert is er niet minder om, in tegen- deel: Vettige agressieve boogies, atgewisseld met gedragen bluesy ballads. Veel eigen werk: Vanessa del Rio (gekuiste versie!). So long Blues, maar ook covers als 'Hey Joe!, 'Keep me hanging on' (Supremes) en het onvergetelijke Johnny be goode' van Chuck Ber ry. Kortom veel Rock'n Roll en blues met flinke knipogen naar Hendrix en ZZ-Top. SCHIEDAM Stichting Oude renwerk Schiedam is donderdag 26 oktober gestart met een visite- club voor mannen, de zogenaamde 'herensocieteit' in Dienstencen- trum de Woudhoek. Heijermans- plein 35. De herensocieteit is een groep van mannen van 65 jaar en ouder, die zelfstandig wonen, en eens per week op de donderdag bijeenkomen. Tussen de middag wordt gezamenlijk de warme maaltijd genuttigd. De visiteclub duurt van 10.00-15.30 uur. Man nen die graag willen deelnemen aan de herensocieteit kunnen zich aanmelden bij het Centraal Meld- punt, van maandag t/m vrijdag van 8.30-12.30 uur, tel.4264022. Naast bovengenoemde visiteclub start er donderdag 2 november een nieuwe visiteclub in Dienstencen- trum de 4 Molens, Nieuwe Dam- laan 766 te Schiedam van 10.00- 12.00 uur. Ouderen die interesse hebben, kunnen zich tevens opge- ven op bovengenoemd adres. SCHIEDAM Hoe fit is de vijf- tig-plusser? Op donderdag 9 no vember kan het antwoord op die prangende vraag gegeven worden. Op die dag kunnen vijftig-plussers namelijk een fitnesstest doen in Sporthal Groenoord. De test geeft onder meer inzicht in de algemene lichamelijke conditie, vetpercenta- ge, spierkracht en botgewicht van de deelnemers. De fitnesstest wordt georganiseerd door de Dienst Sport en Recreatie, de Stichting Welzijn Ouderen Schiedam en de zwembaden Zuid en Groenoord. Met moderne fit- ness-apparatuur worden de tests afgenomen. Tijdens de test geven een arts en een fysiotherapeut ad- viezen en tips. Op de dag vindt de vijftig-plusser in de sporthal ook informatie over alle sportactivitei- ten die in Schiedam voor vijftig plussers worden opgezet. Verder kan nog een video bekeken wor den. Na afloop krijgen de deelne mers aan de fitnesstest een kaart die recht geeft op gratis deelname aan drie verschillende sportieve activiteiten. Vorig jaar gingen ruim 200 men- sen de strijd aan met de fitness-ap- paratuur. De organisatoren ver- wachten dit jaar een nog groter aantal vijftig-plussers. Meedoen aan de fitnesstest kost fl.7,50 in- clusief een kopje koffie. Sporthal Groenoord is op 9 november ge- opend van 9.00 uur tot 16.00 uur. Wie van tevoren een afspraak wil maken voor een bepaald tijdstip kan zich opgeven bij: Zwembad Zuid. tel.4261682; Dienst Sport en Recreatie, tel.4465505: of bij Zwembad Groenoord, tel.4719327. SCHIEDAM Buurthuis Nieuw land wil bij voldoende belangstel- ling twee nieuwe activiteiten star- ten. Op dinsdag start een cursus boetseren. Het gaat om een cursus van 10 lessen op dinsdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur welke ge geven zal worden door dhr. Jos v.d. Berg. De cursus kost fl.50,-, inclusief materialen. Op dinsdagavonden van 19.30 tot 21.00 uur wil het buurthuis een cursus karate starten o.l.v. Jan van Asten. De kosten bedragen f 15,- per maand. Vanwege grote belang- stelling wordt er een derde step-ae- robicgroep gestart op woensdag- morgen van 10.00 tot 11.00 uur. De kosten bedragen fl. 15,- per maand. De steps-aerobics wordt gegeven door Ineke Zwarts. Voor meer informatie over de genoemde activiteiten kan gebeld worden naar het buurthuis, Willem Drees- plein 2, tel.: 4738671. Op zaterdag 16 december organi- seren Stichting 'Buurthuis Nieuw land', Wijk- en Ontmoetingscen- trum Nieuwland en supermarkt Ganesh een kerstmarkt en play- backwedstrijd. Voorde kerstmarkt zijn kramen te huur voor fl.25,-. De bedoeling is dat er alleen kerst- artikelen verkocht worden. Voor de play-backwedstrijd kunnen kin- deren zich inschrijven bij super markt Ganesh op het Dr. Wibaut- plein. Voor het reserveren van kra men kan gebeld worden, tel.: 4738671. Illustratief voor de liefde voor hun parkje en het samenwerken in de buurt was een actie in de zo- mer, toe een lange periode van droogte ook in de Plantage gena- deloos toesloeg. Van Kan begon met het geven van water aan de berken en direct pakten andere bewoners dit op. „Je maakt dank- baar gebruik van het stadsparkje. Dan moet je toch ook wat doen als de Plantage jou nodig heeft?" Grofweg drie gebeurtenissen stonden aan de wieg van de nieu we vereniging. Allereerst was dat de Monumentendag, waarop de gemeente de plannen presenteer- de die zij met de Plantage had. Volgens penningmeester Jan van Stigt Thans hing er op die dag een leuke steer en werden er vele contacten gelegd tussen de bewo ners. Een tijd later werden die zelfde bewoners plotseling opge- schrikt toen de gemeente zonder voorafgaand overleg letterlijk met een bulldozer over de Plan tage ging en onder meer rododen- drons tot slachtoffer maakte, ter- wijl twee dagen eerder de Plant- soenendienst er nog onschuldig had geschoffeld. Volgens voor- zitter Bert van Kan ontstond toen het idee dat er iets moest gebeu- ren. En tenslotte was het parkeer- plan van de gemeente aanleiding om de krachten te bundelen. „Je moet er als bewoners vroegtijdig bij zijn", zegt secretaris Liesbeth Fluiter-Kuijvenhoven. „Als je wacht tot het moment dat de ge meente het plan uitbreidt tot de tweede fase, waarin het systeem van belanghebbenden-parkeren De troika van de nieuwe belangen- en bewonersvereniging 'De Plantage', met van links naarrechts Bert van Kan, Liesbeth Fluiter-Kuijvenhoven en Jan van Stigt Thans. ook voor de Plantage geldt, ben je zeker te laat." Inmiddels telt de belangen- en be wonersvereniging zo'n vijftig le- den. Dat is nog niet zo spectacu- lair, maar in totaal telt het gebied ook maar zo'n 210 brievenbus- sen, waarvan er 55 tot bedrijven behoreh. ..Tijdens de eerste infor- matie-avond op 31 oktober hopen we de nodige leden te kunnen be- schrijven", zegt penningmeester Jan van Stigt Thans. „Om de toe- gang laagdrempelig te houden. bedraagt de contributie waar- schijnlijk tussen de tien en vijf- tien gulden. Genoeg om in elk ge- val de basisstructuur van de orga- nisatie neer te zetten." Tot het Plantage-gebied behoren de Lange Nieuwstraat, de Tuin- laan, Plein Eendracht, de Mak- kerstraat en de Hooikade. Eigen- lijk valt het gebied de Plantage onder Schiedam-Zuid, maar de speciale ligging en karakter ge ven de buurt een geheel eigen identiteit. Vandaar dat het bestuur van Schiedams jongste bewo nersvereniging zich heeft 'afge- splitst' van Zuid. „Voor het ge- voel van iedereen hoort dit gebied niet bij De Gorzen", verklaart voorzitter Bert van Kan. „Er is niet een heel duidelijke band met de bewoners van die wijk. Als je naar de plattegrond van Schiedam kijkt, zie je dat we ei- genlijk een soort overgangsge- bied vormen tussen Schiedam Zuid, West, Oost en Centrum. In de praktijk organiseren mensen zich om een concreet gemeen- schappelijk probleem, knelpunt of gebied. Bij ons is dat gemeen- schappelijke belang de Plantage, een gemeenschappelijke 'voor tuin' die het hart van het gebied vormt." Van Kan benadrukt daarbij dat er geen rivaliteit is tus sen de bewonersverenigingen van De Plantage en van Zuid. ,,Voor- dat we eraan begonnen hebben we ook overlegd met Albert Bons van de bewonersvereniging Schiedam-Zuid. Je kunt zeggen dat er sprake is van een samen- werkingsgedachte tussen de bei- de verenigingen, het zijn part ners." De Plantage biedt met haar groen en vele statige panden een rustige aanblik, terwijl het toch op steen- worp afstand van het centrum ligt. Volgens penningmeester Jan van Stigt Thans vormen de bewo ners een gemeleerd gezelschap. „Jong en oud wonen er. Jonge ge- zinnen gaan niet alleen naar Spa- land, maar zijn ook in deze buurt, waarin vele ontwikkelingen plaatsvinden, komen wonen. Daarbij zijn we blij dat elk van ons drieen uit een verschillende straat komt, zodat we geen buren- clubje vormen, maar de hele buurt kunnen vertegenwoordi- gen." De buurt lijkt over genoeg know- how en enthousiasme te beschik- ken om de vereniging tot een suc- ces te maken. Dat geldt zeker ook voor het bestuur. Zo was secreta ris Liesbeth Fluiter-Kuijvenho ven prominent in beeld tijdens gemeentelijke inspraakavonden over het parkeerplan voor Schiedam-Centrum en volgde Bert van Kan het Groenstructuur- plan van de gemeente op de voet. Niettemin wil het driekoppige be stuur in het begin niet te hoog van de toren blazen, zegt Van Kan. „We gaan in principe 'bianco' van start, dat wil zeggen zonder vooraf ingenomen standpunten. We gaan eerst de leden raadple- gen en met hen bekijken over welke onderwerpen we een standpunt in moeten nemen. Het formuleren van belangen komt daarna pas. Maar het ligt mis- schien voor de hand dat er uit de discussies werkgroepen zullen ontstaan die zich over deelproble- men zullen buigen. Duidelijk is dat we ons nog helemaal moeten bewijzen. We moeten over een jaar maar eens terugkijken en be- zien hoe we het gedaan hebben." PIETER VERMAAS In onze uitgebreide showroom van 800m2 tonen wij onze collectie van meer dan 500 soorten wand en vloertegels en daar- naast een grote variatie in leisteen, mar- mer en graniet. SCHIEDAM Het vijfde majo- retten- en muziekconcours, dat za terdag 28 oktober in de Margrie- thal plaatsvond, zal de majorettes van OBK nog lang heugen. Maan- den was er druk getraind om van dit concours, waar voor het eerst de splinternieuwe uniformen aan het publiek werden getoond, een waar feest te maken. Hoe anders liep het allemaal af. In alle vroegte sloeg het noodlot al toe. Een van de meisjes had door de zenuwen een trede van de trap over het hoofd gezien, met als ge- volg een verstuikte enkel en ver schillende blauwe plekken. Zodra het bericht de Margriethal bereikte sloeg de paniek direkt toe. Door het uitvallen van de majorette moest OBK volgens de regels ei- genlijk uitgesloten worden van deelname, De regels stellen im- mers een minimaal aantal deelne mers van tien, maar maanden van oefening en training werden na- tuurlijk niet zonder slag of stoot overboord gegooid. Nadat er door de OBK-meisjes melding was ge- maakt van dit vervelende feit, werd toch met goede moed aan het optreden begonnen. Een optreden dat er mocht zijn, maar bij de prijs- uitreiking sloeg het noodlot voor de tweede keer toe. De jury bleek de val van de majorette volledig te hebben genegeerd en de groep niet te hebben beoordeeld bij een tekort aan deelnemers. Terug in het club- huis kwamen de tranen, bij zoveel onbegrip en pech. Wat een feest- dag had moeten zijn werd zo een tranendal door een enkel incident. De OBK-leiding betreurt hetgeen er bij het parcours met de meisjes is gebeurd en wil hen bij monde van Tineke Ketting graag een hart onder de riem steken. „Voor ons, en ik weet zeker dat ik ook voor een groot deel van het publiek spreek, zijn de meisjes echt de winnaars. Ik hoop dat Vrouwe For- tuna ze bij een volgend parcours beter gezind is en dat de meiden dan krijgen wat ze toekomt. een ereplaats." SCHIEDAM In het Stedelijk Museum is nog tot en met 26 no vember 1995 de tentoonstelling Transito te zien, van Marjo J.C. van Soest en Patrick Merckaert Transito is de derde tentoonstelling uit de reeks 'Op uitnodiging'. Jaarlijks nodigt het museum een Schiedamse kunstenaar uit voor een expositie. Deze kunstenaar moet vervolgens zelf een collega uitnodigen om deel te nemen aan deze expositie. Voorwaarde hierbij is, dat de uitgenodigde kunstenaar niet werkzaam is in Schiedam. Op deze wijze wordt de mogelijk- heid gecreeerd het werk van de Schiedamse kunstenaar in een bre- de, landelijke context te plaatsen en ontstaat een interessante dia- loog of confrontatie tussen beide kunstenaars. Dit jaar nodigde het museum de kunstenares Marjo J.C.van Soest (Rotterdam 1954) uit, die op haar beurt de Belgische kunstenaar Pa trick Merckaert (Kassel 1956) uit- nodigde. Beide kunstenaars hante- ren eenzelfde basisthema als uit- gangspunt voor hun werk. Wer- kend vanuit verschillende dicipli- nes - de een van oorsprong schilder en de ander fotograaf - vertonen zij grote overeenkomst in de wijze, waarop ze intuitief vanuit een groot gevoel voor menselijke en sociale verhoudingen werken, waarbij persoonlijk opgedane er- varingen als uitgangspunt dienen. Bovendien overschrijden beide kunstenaars regelmatig de grenzen van hun disciplines. In deze tentoonstelling staat Tran sito vor het voortdurend zoeken van de mens naar het oplossen van problemen, ontstaan in zowel maatschappelijk-economisch op- zicht, als in het individuele, per- soonlijke vlak. Dit geldt voor ge noemde kunstenaars in het bijzon- der in hun zoeken naar een beeld- taal, passend bij de huidige tijd. Marjo J.C. van Soest combineert in haar zaal recente, op persoonlijke herinneringen gebaseerde schilde- rijen met een installatie, opge- bouwd uit diverse elementen uit het dagelijks bestaan. De kook- wekkers in de vorm van een ei re- fereren aan het bestaande moeder/ vrouwbeeld; de schilderspenselen aan het kunstenaar zijn. Gezamen lijk met de boven de wekkers han- gende collages van onder andere krantefoto's geeft de installatie de strijd weer, die zij voert tegen chaos in algemene zin. Patrick Merckaert toont twee fo- to's op groot formaat. Deze foto's, opnames van stilgezette televisie- beelden, zijn door hem zodanig ge- manipuleerd, dat ze een op zich- zelf staand beeld vormen. De fo to's zijn speciaal voor de expositie door het invallend licht en de posi- tie van de schotten te beinvloeden, volledig geintregeerd. Bij de tentoonstelling verschijnt een catalogus, die voor fl. 15,- te koop is aan de balie van het mu seum. Toegang gratis op woensdag, ove- rige dagen: fl.3,- voor volwasse- nen en fl. 1,50 voor kinderen v.a. 13 jaar, CJP en Pas65. Gratis voor kinderen t/m 12 jaar, MJK, Rotter- damPas en Vrienden. Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112, 3111 HL Schiedam Idem met tegels 40 x40 cm, langS VOOreen 45 x 45 cm of 50 x 50cm-^^TO^jpi^^ vrijblijvende prijsopgave. vloerverwarming Vierhavenstraat 19 Rotterdam Tel. (010)4762054 ITAL: U komt er graagover de vloer! overal is Bakkerij Bart in zicht. Ook de Schiedammer heeft reeds van de oververse Bakkerij Bart- produkten kunnen smullen. De franchise-nemers Hans Bosveld en Chantal Steenvorden hebben in amper een maand tijd al bewezen een lekker smaakje aan de binnen- stad te hebben toegevoegd. Alsof dat allemaal nog niet genoeg was, schreven de twee ook nog eens een tweetal wedstrijden uit, waarmee fantastische prijzen te winnen wa- ren. De afgelopen week werden de winnaars hiervan eens flink in het zonnetje gezet. Woensdag 25 okto ber waren de drie beste kleurders uitgenodigd. Zij werden voor hun prestatie beloond met een Radio, walkie-talkie en een walkman. Enige dagen later stonden de beste gokkers van Schiedam bij de bak ker in de winkel. Zij hadden de topsnelheid die de Bakkerij Bart Citroen AX kon halen, het dichtst benaderd. Voor hen hadden de bakkers onder meer een dinerset, waardebon en slagroomtaart in petto. SCHIEDAM Sinds half Sep tember is het centrum van Schiedam weer een stukje aantrek- kelijker door de komst van Bakke rij Bart aan het Broersveld 27. Zo'n achttien jaar geleden begon het fenomeen 'Bart' als eerste in Nederland met het aanbieden van een assortiment brood en banket dat voor de ogen van de consument wordt gebakken. Doordat de twee originele bakovens, die in de zaak zelf staan opgesteld, pas om 16.30 uur de laatste bakronde draaien, is men op elk moment van de dag verzekerd van de versheid van de produkten. Ook het idee om een originele broodjescorner in te richten, waar de klant een ruime keus heeft uit heerlijk belegde broodjes en snacks voor direkte consumptie, sloeg enorm aan. Dit in combinatie met uitsluitend vestigingen op top- lokaties onder het motto 'Bakkerij Bart, hartje stad', was het storm- achtige succes een feit. Inmiddels kent heel Nederland Bakkerij Bart. Van Groningen tot Maastricht, SCHIEDAM Het Filmhuis Schiedam organiseert van 5 no vember tot 9 december een foto- expositie onder de titel 'Nepal in Beeld'. Deze foto's zijn gemaakt door Erik Teeuw die vorig jaar rond deze periode, van 13 oktober tot en met 20 november 1994, de bekende Annapuma-trektocht in Nepal liep. Op de expositie kan een selektie van 10 opnames met verschillende afmetingen worden bekeken. Met deze beperkte hoeveelheid foto's laat hij, naar zijn eigen menig, een redelijk evenwichtig beeld zien van de indrukken die hij tijdens de ze wandeling opdeed. De artistieke kwaliteit van zijn foto's wordt vooral benadrukt doordat hij zo veel mogelijk gebruik heeft ge maakt van het natuurlijke licht. De expositie is gedurende boven- staande periode op vrijdagavond van 20.30 - 21.30 uur en op zater- dagavond van 19.30 - 20.30 uur voorafgaand aan de film te zien. SCHIEDAM Een 26-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats is donderdagavond 26 oktober door de eigenaresse van een lingeriewinkel aan de Broersvest aangehouden en overhandigd aan de politie. De ver- dachte liep al op straat met diverse lingerie in haar tas ter waarde van ruim 150 gulden. Er is proces-verbaal opgemaakt. Ook op de Broersveld is donderdagmiddag 26 oktober een 27-jarige Schiedamse aangehouden voor winkeldiefstal. De vrouw bleek op het bureau ook bij twee andere winkels diverse artikelen meegenomen te hebben, waaronder after shave. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt. De goederen zijn terug gebracht naar de winkeleigenaars. SCHIEDAM Een 68-jarige vrouw is donderdagavond 26 oktober ver- moedelijk met een gebroken pols naar het Schielandziekenhuis vervoerd. Het slachtoffer wilde van haar fiets afstappen, maar kwam met haar voet tussen het frame, waardoor ze op de grond viel. SCHIEDAM Op de Nieuwe Damlaan heeft donderdagmiddag 26 okto ber rond drie uur een aanrijding plaats gevonden tussen een fietser en een personenauto. Daarbij is de fietser, een 59-jarige vrouw uit Schiedam, ver- moedelijk met een lichte hersenschudding naar het Schielandziekenhuis vervoerd. De oorzaak van de aanrijding wordt onderzocht. SCHIEDAM Donderdagavond 26 oktober heeft de politie in Schiedam-Noord een 24-jarige Schiedammer aangehouden na een korte achtervolging. Agenten hielden een buurtonderzoek naar aanleiding van een telefoontje van een bewoner omtrent een verdacht voertuig. Toen de agenten de betreffende auto zagen, reed deze tegen de richting in op de Slimme Watering. Op de Koekoekslaan werd het voertuig na een korte achtervolging leeg aangetroffen. Enkele getuigen zagen diverse mannen in de richting van de Weide en het Beatrixpark rennen. Met behulp van een politiehond is vervolgens een onderzoek ingesteld in het park, waarbij de 24-jarige verdachte werd aangehouden. De vorige verdachte wisten te ontkomen. Het voertuig is inbeslag genomen en er wordt een nader onder zoek ingesteld. SCHIEDAM Op de Broersvest zijn donderderdagavond 26 oktober drie mannen aangehouden, die van heling worden verdacht. Agenten in burger zagen dat de drie, een 19-jarige Leidenaar en twee Rotterdammers van 32 en 35 jaar, bij de tramhalte op de Broersvest diverse sloffen siga- retten uitpakten. Een van de mannen liep een horeca-aangelegenheid bio— nen en probeerde de sigaretten daar te verkopen. Daar lukte het niet. maar elders wel waarop de drie direct zijn aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. Uit voorlopig onderzoek blijkt dat de sigaretten ver- moedelijk gekocht waren met gestolen cheques. Een nader onderzoek is ingesteld. SCHIEDAM Een 47-jarige Schiedammer heeft aangifte gedaan van in- sluiping in z'n woning. De man verklaarde dat een onbekende man zijn woning in de Buijs Ballotsingel is binnengedrongen om vervolgens een portefeuille mee te nemen met daarin enkele honderden guldens. Hoe de indringer binnen is gekomen is niet bekend. De politie stelt een onderzoek in. SCHIEDAM Een 33-jarige Schiedammer is vrijdagochtend 27 oktober in het trapportaal aan het Raam beroofd van ruim 200 gulden. Nadat het slachtoffer aan de Lange Nieuwstraat had gepind. werd hij door twee mannen op de grond gegooid en geslagen. Vervolgens doorzochten ze zijn zakken en beroofden hem van z'n geld. De man is bovendien door een scherp voorwerp gewond geraakt aan z'n hand, waarvoor hij in het Schie landziekenhuis is behandeld. De politie van het district Schiedam stelt een onderzoek in. SCHIEDAM In het Laseurpad is zondagmiddag 29 oktober rond kwart over vier brand uitgebroken in een woning. De brand was ontstaan door dat een aantal servetten in contact was gekomen met een warme over en daardoor in brand vlogen. Een behulpzame bewoner heeft de brand geb lust. waardoor de schade beperkt kon blijven. De brandweer is eveneens ter plaatse geweest voor een inspectie. Tijdens het aanrijden werd de poli tie en brandweer, die met zwaailichten en sirenes reden, op de Churchil- weg zwaar gehinderd door het verkeer, dat geen vrije doorgang verleende. Op de kruising met de Mozartlaan kwamen de hulpdiensten tot stilstand. omdat drie voor het verkeerslicht stilstaande voertuigen helemaal niet rea- geerden op de toeters en bellen'. Een politieman stapte uit de wagen en rende naar het voorste voertuig om duidelijk te maken dat ze opzij moes- ten. Door deze slechte medewerking van de weggebruikers zijn belangrij- ke seconden verloren gegaan. ROTTERDAM Uit een bedrijfspand in de Linschotenstraat hebben on- bekenden in de nacht van zondag 29 op maandag 30 oktober 177 dozen Marlboro, met in elke doos 10.000 sigaretten, gestolen. Om het bedrijf binnen te komen hebben de inbrekers een gat in de gevel van het gebouw gemaakt. De politie van het district Schiedam stelt een nader onderzoek SCHIEDAM Een 44-jarige man uit Linschoten is maandagavond 30 oktober bestolen van z'n portefeuilles met daarin vijftienduizend gulden. De portefeuilles zaten in z'n koffer, die in z'n kantoor stond. Vermoede- lijk heeft een insluiper het kantoor betreden om er vervolgens met het geld vandoor te gaan. SCHIEDAM Een 48-jarige Schiedammer is maandagavond 30 oktober op de Burgemeester van Haarenlaan rond half zeven door een tram aange reden. De trambestuurder zegt niets van de aanrijding gemerkt te hebben en is daarom doorgereden. Het slachtoffer werd door politiemensen op de oversteekplaats aangetroffen, nadat ze op weg waren naar een melding over baldadigheid. De man, die op de grond lag met een gebroken been, bleek te zijn aangereden door een voorbijrijdende tram. Het slachtoffer werd voor behandeling aan zijn verwondingen naar het Schielandzieken huis vervoerd. Na een korte zoekactie kon de politie de bewuste tram ach- terhalen. De bestuurder verklaarde niets van de aanrijding gemerkt te heb ben. De politie van het district Schiedam stelt een nader onderzoek in. Alle Colberts voor 99,90 Nieuwe najaarscolberts in alle modekleuren en dessins. Vele verschillende modellen. Ook in grote maten t/m 6074. Schiedam, Nieuwe Passage 12, 010-4732677

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5