GAKO STUNTWEEK Gazan-reiinie herenigt naaisters i POLITIE RAPPORT Nieuwe directetir Stedelijk Museum 010-4743580 MaasstaD Migranten Omroep Rotterdam reageert op aktie Wordt 4t een donzen dekbed, of vliegt u naar het zuiden deze winter 4+ Project verpleeghuizen werpt eerste vruchten af Derde toneelproduktie voor basisonderwijs in Schiedam PIET SCHUIL REIKI-MASTER Kids klussen voor kinderboerderij 't Hoefblad Twintig jaar Unie van Vrijwilligers 20.000 stuks afgeprijsd Zeekadetten BEKENDMAKING ALGEMENE WETBESTUURSRECHT mH Chris Coppens Geld opnemen met vals paspoort Hefboom valt op kleuter Man wil met smoes binnenkomen Dronken bestuurder raakt politieauto Ernstig gewoxnd na val van fiets Alcoholcontrole Rotterdamsedjk Verdachten vernieling Man op straat blijkt inbreker te zijn Jonge krattendieven aangehouden Zonder rijbewijs, met vuurwapen STADSREGIO ROTTERDAM Woensdag 8 november 1995 N/IaASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM Twee weken lang verdienden de 170 jeugdleden van Kids for Animals uit Schiedam geld in de vorm van postzegels. Deze jeugdclub van de Dierenbe- scherming deden klusjes als hon- den uitlaten, boodschappen doen en auto's wassen. Op 8 november zullen de Kids hun opbrengst over- handigen aan de redactie van het clubblad "Kids for Animals'. Dat feestelijke gebeuren vindt plaats om 14.00 uurop kinderboerderij't Hoefblad in het Prinses Beatrix- park. De jongeren verrichten hun in- spanningen in het kader van de ac- tie 'Help de kinderboerderij-die- ren'. De landelijke organisatie van de Kids for Animals verdeelt het geld, dat landelijk is verdiend, over alle kinderboerderijen in Neder- land. Het geld wordt besteed aan betere behuizing en meer voer voor de kinderboerderij-dieren. De ongeveer driehonderd kinderboer derijen in Nederland hebben zelf niet altijd genoeg geld voor een optimale verzorging van konijnen, cavia's, kippen en andere boerde- rijbewoners. SCHIEDAM - Dit jaar bestaat de Unie van Vrijwilligers in Schiedam twintig jaar. Het bestuur en de vrijwilligers zullen dit feeste- lijk herdenken met een gezamen- lijk diner in november. De UVV verricht haar werkzaamheden in het Schieland ziekenhuis. De bloe- men en het fruit voor de patienten wordt verzorgd. men vervoert de patienten van de zalen en de ka- mers naarde verschillende afdelin- gen en verkoopt handwerkpakket- ten en -artikelen. Mornenteel zijn er zo'n 96 vrijwilligers bij de UVV-Schiedam werkzaam. Zij ondernemen aktiviteiten waarin de professionele hulp niet voorziet. Een belangrijke en maatschappe- lijk gezien, noodzakelijke taak. Mornenteel is er nog plaats voor vrijwilligers die de handwerkwa- g$n bedienen, voor het verzorgen van bloemen en fruit en voor het virvoeren van de patienten. Mocht men geinteresseerd zijn om zich ook voor een paar uurtjes per week bij de UVV aan te sluiten dan kan men terecht bij Mevr. Brouwer, tel. 4703137 of bij Mevr. van Cam- penhout, tel. 4706882. 'Samenwerken prima, maar wij delen wel de zender in' SCHIEDAM - De bliksemaktie van het comite Migrantenradio, onder leiding van de heer Pah- ladsingh, die uiteindelijk zou moeten leiden tot het doorzen- den van het signaal van haar Rotterdamse migrantenpro- gramma's naar Schiedam, is in ieder geval een instantie een beetje rauw op het dak geval- len. De Migranten Omroep Rotterdam (MOR) is sinds eni- ge maanden namelijk eveneens in de weer om haar program- ma's in Schiedam op de kabel te krijgen. Verbaasd is men bij deze 'spiegel van de samenleving' vooral over het feit dat het aktiecomite strijdt voor een zender die slechts een zeer klein deel van de allochtone bevolking kan bedienen, name lijk de Hindoestanen. De MOR verzorgt daarentegen, in samen- werking met Rapar (Radio Para maribo), programma's voor alle migranten in de Maasstad en wil dat ook voor Schiedam gaan doen. Een kwestie van of-of hoeft het voor de MOR echter niet te zijn. „Samenwerken vinden we prima, maar dan delen we wel de zender in. Een horizontale pro- grammering met vaste uitzendtij- den voor elke groep." Het is deze formule waarmee de MOR en Rapar nu al meer dan een jaar succes boeken op het Rotterdamse kabelnet. Door het maken en uitzenden van pro gramma's voor alle groepen mi granten, waaronder dus ook de grote groep Turken en Marokka- nen, kan men zich met recht van het predikaat 'Spiegel van de sa menleving' bedienen. Daarnaast kent de zender een strakke inde- ling, die aan elke groep in gelijke mate recht doet en ook Neder- landstalige programma's kent. „Men vindt dat prettig", geeft projectleider Brahim Bourzik aan. „Iedereen weet hierdoor op den duur waar hij aan toe is. Vrij- dag is bijvoorbeeld Islam-dag. Onze verslaggevers gaan dan ook daadwerkelijk naar zo'n moskee en brengen deze als het ware thuis. Ook de jongeren die om wat voor reden dan ook niet meer naar de moskee gaan, willen we Projectleider Brahim Bourzik aan het werk achter de knoppen. op deze manier enkele positieve aspecten ervan proberen mee te geven. Zij zijn tenslotte toch de toekomst." De MOR wil vooral een informatiekanaal zijn. De verdeling van de beschikbare tijd in dertig procent muziek en ze- ventig procent informatie geeft dit al aan. „Wil je allochtonen in- tegreren in de Nederlandse sa menleving dan zul je allereerst veel informatie moeten geven en dan het liefst op een vast tijdstip voor elke groep", vertelt de pro jectleider. ,,We zitten hier met een grote groep migranten die nog volop bewust gemaakt moet worden van alles wat er zich om hen heen afspeelt. Referenda, de- batten, wetten; werkelijk alles komt aan bod in de programma's. Simpelweg omdat we mensen willen prikkelen en uitnodigen tot discussie. Voorop staat dat we de komende jaren nog bezig zullen moeten zijn met het bewust ma ken van deze groepen mensen, pas daarna zal er ooit wat meer tijd voor lol kunnen zijn. Maar dan denk ik al aan een tweede of derde generatie." Wanneer de zo geliefde en tevens goed beluisterde programma's van de MOR ook op de Schiedamse kabel te beluisteren zullen zijn, hoeft dit de gemeente in eerste instantie geen extra geld te gaan kosten. „In Rotterdam worden de programma's gesubsi- dieerd, dus zou er ook in het Schiedamse geval gekeken kun nen worden naar lokale subsidies of zoiets." Wanneer de gemeente besluit het knopje hiervoor om te draaien, zijn de voordelen vol- gens de Rotterdamse projectlei der evident. „De MOR wil uit zenden in Schiedam, de migran ten willen gei'nformeerd worden over de drie grote W's Wonen, Werken en Weten en Schiedam heeft een Migrantenomroep." De brieven van de Rotterdamse omroep betreffende dit onder- werp zijn al meer dan een maand geleden de deur uit gegaan. Dat is dan ook een van de redenen dat men verbaasd en ook wel enigs- zins verbolgen op de bliksemak tie van het comite Pahladsingh heeft gereageerd. Zijn schrijven was namelijk van aanmerkelijk later datum. Desalniettemift sluit men bij de MOR nog steeds niet de deur voor samenwerking met dit comite in Schiedam. „Het pro- bleem van hun aktie is dat men eist, maar geen alternatieven heeft. Het gaat bij hen om zeker acht organisaties die allemaal programma's voor Hindoestanen maken, of liever gezegd Hindoe- staanse muziek draaien. Zoiets werkt niet. Dat hebben we in het verleden bij Mozaiek kunnen zien, waar dertien nationaliteiten uiteindelijk niet bleken samen te gaan op een kanaal. Het is vol- gens ons niet reeel om een zender te eisen en hier alleen muziek te draaien voor een zo kleine groep migranten in Schiedam (volgens de laatste gegevens van de ge meente Schiedam 56 mensen, KvdK), terwijl je niets voor de rest doet. Wij zijn nooit tegen sa menwerken geweest, maar stellen wel een aantal dingen: wordt een organisatie, deel de zender in en informeer je mensen. Op den duur zal dan voor iedereen duide- lijk zijn dat 88.7 op de kabel de frequentie is van het infokanaal voor alle allochtonen en mis- schien ook wel autochtonen. In Rotterdam is dat laatste in ieder geval al geen uitzondering meer." Karin v.d. Knaap Alle Colberts voor 99.90 Nieuwe najaarscolberts in alle modekleuren en dessins. Vele verschillende modellen. Ook in grote maten t/m 6074.. Rotterdam, Zuidplein 96, 010-4808964 Als het om behaaglijk slapen gaat, is een donzen dekbed van uw Slaapvoorlichter het antwoord. Het Sleep Dream dekbed wordt door hem zelf gevuld, aangepast aan uw persoonlijke wensen. Dons is overigens niet de enige goede dekbedvulling. Ook zuiver scheer- wol en synthetische vulling bieden uitstekende mogelijkheden. SLAAPCOMFORT Oranjestraat 64-3111 AP Schiedam - Telefoon: 010 - 426 87 17 's-maandags gesloten - donderdags koopavond "De slaapvoorlichter voor het Waterweggebied" Donsvulmathine SCHIEDAM - Dat een vijfstigste verjaardag van een voormalige Gazan-medewerkster tot een vol- komen uit de hand gelopen grap zou leiden. had niemand enkele maanden terug kunnen vermoe- den. Het idee en de hierop volgen- de telefonades van Edith van der Engel leverden echter zoveel res- pons op dat de intieme reiinie van het voormalige naaiatelier uitein delijk een ware Gazan-happening is geworden. Hoewel lang niet alle meisjes die aan het einde van de ja ren vijftig bij het naaiatelier aan de Nijverheidstraat werkzaam waren getraceerd konden worden, mel- den zich toch ruim honderd ex-me- dewerksters op de reiinie-avond die voor zaterdag 4 november op het programma stond. „Dat bete- kent dat die tijd voor iedereen toch wel iets speciaals moet zijn ge weest", legt Van der Engel uit. „Hoewel we toch keihard hebben rnoeten werken." In de jaren dat m.en in het atelier in Schiedam nog Iedereen herenigd op de reiinie. volop bezig was met het maken van herencolberts en winteijassen zijn er dan ook volop memorabele dingen voorgevallen. Vanzelfspre- kend gingen de gedachten van de SCHIEDAM -In maart is het werkgelegenheiUsproject Ver pleeghuizen gesturt voor de duur van 2,5 jaar. In het eerste half jaar is voor vijf medew,erkers al uit- zicht op een vaste baun. Alle me- dewerkers doen een bre'de werker- varing op in de verschillende ver pleeghuizen. De Stichting Verpleegthuizen NWN heeft dit project samen met de gemeenten Schiedam, Vlaara'.in- gen en Maassluis ontwikkeld. Na- mens de gemeenten treedt Stich ting Maatwerk op. Afgesproken is de besturen van de betrokken par- tijen regelmatig te informeren. De eerste voortgangsrapportage be- schrijft de voortgang en de resulta- ten tot nu toe. De rapportage wordt ook ter kennismaking toegestuurd aan de commissies sociale zaken en welzijn. De Stichting Verpleeghuizen heeft 16 werkervaringsplaatsen ter be- schikking gesteld. Dit regionale project is nadrukkelijk bedoeld om JWG-ers en Banenpoolers door te laten stromen naar vast werk. De Stichting Verpleeghuizen levert een inspanningsverplichting om zo mogelijk voor 50% van de deelne- ,Tiers een baan binnen of buiten de StJchting te vinden. SCHIEDAM Naar alle waar- schijnlijkheid staat er binnenkort een nieuwe directeur aan het roer van het Stedelijk Museum in Schiedam. Het college van b. w. heeft voorgesteld om per 1 decem- ber D.A. Wind te benoemen als eerste leidsvrouw van het Stedelijk Museum. Een benoeming die de gemeenteraad ongetwijfeld zal on- dersteunen gezien de uitgebreide procedure die bij de benoeming is gehanteerd. Wind, die geboren is in 1957, zal daarmee de opengevallen plaats in- vullen die begin juli van dit jaar ontstond door het vertrek van oud- directeur P. Tjabbes. Wind stu- deerde Kunstgeschiedenis aan de Vrije Universiteit van Amsterdam. Hoofdvakken in haar opleiding waren moderne be,eldenc'e kunst en moderne architectu'ur- Enige ja ren terug was zij werkz.aam in het Stedelijk Museum te An2sterdam en later was zij in Groningen hootd van de afdeling Marketing bij' de Dienst Kunst en Cultuur. Voor lfet recent gehouden 'Abe Festival' in Heerenveen verzorgde zij de pu- bliciteit, die het evenement ook landelijk in hoge mate kreeg. Totdat er een nieuwe wind in het Stedelijk gaat waaien, blijft K.J.P.M. Jeurgens waarnemend di recteur van het museum. Jeurgens. die tevens gemeente-archivaris voor Schiedam is, zal in de maand december Wind terzijde staan om voor een goede overdracht van werkzaamheden te zorgen. dames en ook een enkele heer za- terdagavond weer terug naar die gebeurtenissen. Zo werd Hennie Vuist door menigeen ineens weer aangesproken op haar titel die zij in begin jaren zestig wist te ver- overen, namelijk die van Miss Mo- dinette. Maar ook het winnen van de hoofdprijs in de staatsloterij le- verde genoeg stof tot gesprek op. Waaraan had iedereen tenslotte zijn deel destijds ook al weer uitge- geven? Het enthousiasme waar mee het idee van Van der Engel was onthaald, had tevens zijn weerslag in kleine bijdragen die verschillende dames tijdens de avond leverden. Een complete Ga- zan-gazet, het personeelsblad dat een keer per maand in de brieven- bus viel, was door Nel Zandbergen in een nieuw jasje gestoken en uit- gedeeld aan de deelneemsters en natuurlijk werd er weer net als vroeger vrolijk gezongen over 'de meisjes van het confectie-atelier' Met het verdwijnen van het atelier in Schiedam bleken ook veel da mes het werk achter de naaitafel voorgoed vaarwel te hebben ge zegd. „Tegenwoordig zit bijna nie mand van de groep nog in de con- fectie, maar we zijn allemaal ook een dagje ouder geworden. De jongste zal nu een jaar of 47 zijn en de oudste 60", aldus de organisa- trice van het spektakel. Om hierin de tienermeisjes van destijds te he- rontdekken was daarom vaak een hele klus, weet Van der Engel te vertellen. ,.Mijn voormalige chef stond voor me en herkende me niet. Maar toen ik hem vertelde dat ik die magere spriet van vroeger was waar hij 25 kilo bij op moest tellen, ging er een lampje branden. Met een beetje verbeelding zijn we toch een heel eind gekomen." SCHIEDAM - Basisschool de Sin- gel was dinsdag 7 november de lo- katie voor de eerste vertoning van de voorstelling de 'Koningin zon- der land'. 'De koningin zonder land' is de derde produktie van de Dienst Educatie voor de onder- bouw van het basisonderwijs en zal dit schooljaar zo'n zeventig maal op bijna alle basisscholen in Schiedam worden gespeeld. Deze toneelvoorstelling is onderdeel van het SchoolKunstProgramma voor alle basisscholen in Schiedam. Dit houdt in dat elke leerling ieder jaar minimaal met twee kunstvormen in aanraking komt. Het doel van deze voorstelling is om kleuters een eerste kennismaking met thea ter te laten maken in een omgeving waar dat 'beleven' volledig tot zijn recht komt. Tevens wordt in deze produktie en begeleidend lesmate- riaal rekening gehouden met de taalwerving van allochtone kinde- ,'en. h't't verhaal gaat over twee meis jes, ,Mickey en Noortje. Mickey verzint altijd leuke spelletjes zoals tikkertje, maar Noortje wil nooit tikkertje spt'len omdat Mickey al tijd ontzettena hard rent en je haar nooit kunt tikkt'n. Eigenlijk wil Noortje liever scibooltje spelen, maar daar vindt Mickey weer niks aan. Op een dag spelen zij in het park en dan vindt Mickey een gou- den kroon. Mickey zet de kroon op het hoofd van Noortje en dan.... is Noortje .opeens koningin Eleonora geworden. Maar er is een pro- bleem! Koningin Eleonora heeft nog geen land gevonden. En een koningin zonder land is een konin gin van niks. Een' spiksplinternieu- we koningin gaat op zoek naar een land en benoemt Mickey tot Super- Opper-Koninginne-Troi'n-Draag- ster. SCHIEDAM - Jongens en meisjes vanaf 11 jaar kunnen zich bij het Zeekadetkorps Schiedam aanmel- den voor de vorming van een nieu we bak. Naast het onderhoud aan de Spica en een deel van de zeil- vloot, zullen de komende maanden gebruikt worden om op een speelse manier enige nautische vakken te leren en leren werken met touw. Na het testen in maart zal het ge- leerde in de praktijk worden ge- bracht. Er zal dan veel worden ge- roeid en gezeild met de door de zeekadetten zelf vaarklaar ge- maakte ex-ondiepwaterminenve- ger Van Versendaal. Meer infor matie over deze vereniging kan worden ingewonnen op telefoon- nummers 4702840 of 4349716. SCHIEDAM - Een vermoedelijk 35-jarige Rotterdammer heeft dinsdag in een bank aan de 's-Gravelandseweg geld proberen te nemen met een vals paspoort. Een medewerkster zag dat de man niet de juiste pin»code ge- bruikte en stelde voor om door middel van het paspoort het een en ander te regelen. Toen zij merkte dat het vals was, belde zij de politie. De man daarentegen liep de bank uit op het moment dat hij door had dat de politie werd gebeld. Hij is met een zilverkleurige fiets in de richting van de Van Haarenlaan gefietst. Er is nog een buurtonderzoek ingesteld. Dat leve.rde echter niets op. De politie stelt een nader onderzoek in. SCHIEDAM - Een 4-jarige kleuter is donderdag 2 november opgenomen in het Schielandziekenhuis, nadat hij in de Voornestraat een hefboom van een container op z'n rug kreeg. Het jongetje was daar aan het spelen toen het incident gebeurde. De container stond op straat en na eerste onderzoek bleek dat de hefboom niet goed vast zat. De arbeidsinspectie stelt een na der onderzoek in. SCHIEDAM - Een onbekende man heeft donderdagavond 2 november rond zeven uur bij twee woningen in de Burgemeester Stulemeijerlaan ge- probeerd met een smoes binnen te komen. Hij belt aan en vraagt of hij bin nen op een kennis mag wachten, aangezien deze niet thuis is. Een 83-jari- ge bewoonster belde direct de politie. Een buurtonderzoek leverde niets op. De politie weet wel dat het om een blanke man gaat van ongeveer 25 jaar met een onverzorgd uiterlijk. Hij droeg een lange donker regenjack. SCHIEDAM - Een 30-jarige Rotterdammer heeft donderdagavond 2 ,no- vemberrond tien uur een politiewagen geraakt, nadat hij een stopteken had gekregen op de Schiedamseweg. De voertuigen zijn niet beschadigd, de man heeft wel een bon gekregen van 320 gulden en een rijverbod van twee uur. Hij bleek 0.6 promille alcohol in z'n bloed te hebben. SCHIEDAM - Een 85-jarige man uit Schiedam is zaterdagochtend 4 no vember ernstig gewond geraakt nadat hij op het Frans Rietveldpad van z'n fiets is gevallen. Hij is met een heupfractuur opgenomen in het Schieland ziekenhuis. SCHIEDAM - Zaterdagochtend 4 novembervroeg heeft de politie van het district Schiedam op de Rotterdantsedijk een alcoholcontrole gehouden. In totaal werden 92 bestuurders geco-ntroleerd, waarvan er een, een 59-ja- rige Schiedammer, te veel gedronken .bleek te hebben. Hij blies 260 ug/1, ongeveer 0,7 promille. Hij kreeg een boete van 320 gulden. SCHIEDAM - Zondagochtend 5 november rond kwart voor een zijn zes mannen, in leeftijd varierend van 15 tot 24 jaar, aangehouden op de Van Beethovenlaan. Allen worden verdacht van het plegen van vernieling. De politie kreeg een telefoontje van een bewoner die zag dat de verdachten een kelderdeur op het Chopinplein hadden vernield. Naar aam'eiding van het signalement is een zoektocht begonnen in de buurt, waarbi,' vijf ver dachten werden aangetroffen. De zesde man is later naar het bureau over- gebracht. Hij bleek dronken achter het stuur te zitten (ongeveer 1 promil le). Verder is bij een van de mannen een vlindermes aangetroffen, a'at in beslag is genomen. Allen zijn na verhoor en het opmaken van een proces- verbaal heengezonden. SCHIEDAM - De politie heeft zondagochtend 5 november rond kwart over twee een 20-jarige inbreker uit Vlaardingen aangehouden. Een be woner belde de politie met de mededeling dat op het Griegplein een man op straat zou liggen. Nadat hij was bijgekomen, bleek hij eerder in de nacht betrokken te zijn geweest bij een poging tot inbraak. De verdachte werd naar het bureau vervoerd voor nader verhoor, waar hij inmiddels is heengezonden. Overigens lag hij vermoedelijk door een overdosis op straat te slapen. SCHIEDAM - Op zondagmiddag 5 november zijn op de 's-Gravelandse weg vijf Schiedamse jongens van 13 en 14 jaar aangehouden voordiefstal van lege kratten. Surveillerende politiemensen zagen het vijftal wegfiet- sen met diverse kratten achterop hun fiets. Bij nader onderzoek bleken de kratten gestolen te zijn bij een bedrijf in de omgeving van de 's-Grave landseweg. Allen zijn aangehouden en doorverwezen naar bureau Halt. Bovendien is er een stevig gesprek geweest tussen de politie, de ouders en de verdachten. ROTTERDAM - Op de Schiedamseweg in de Spaanse Polder is in de nacht van zondag 5 op maandag 6 november bij een controle een 23-jarige Amsterdammer aangehouden. De man bleek geen rijbewijs te hebben. Verder gaf hij een valse naam op en bij nader onderzoek vonden politie mensen een vuurwapen in z'n voertuig. Het wapen is in beslag genomen. De verdachte zit nog vast voor verhoor. Reiki-Cursus in Vlaardingen. Op zaterdag 25 en zondag 26 november a.s. geeft Piet Schuil een Reiki 1 cursus. Reiki is genezende energie doorgeven met je handen. Een folder is op aanvraag verkrijgbaar. Op woensdagavond 15 november a.s. is er een informatieavond over Reiki. Voor alle informatie kunt u bellen naar: Het dagelijks bestuur van de Stadsregio Rotterdam maakt bekend dat de Regioraad op 1 november 1995 de volgende besluiten heeft vastgesteld: 1besluit tot vaststelling van de verordening inzake de verwer- ving van uitleglokaties van regionaal belang in het kader van de Vinex; 2'. besluit tot vaststelling van de omslagverordening. De besluiten en de daarbij behorende stukken liggen van 9 november tot en met 21 december 1995 op werkdagen van 8.30 uur tot 16.30 uur ter inzage bij bureau Bibliotheek en Docu- mentatie van de Bestuursdienst Rotterdam, Rodezand 18 (1 e etage, kamer 100), alsmede (gedurende de aldaar gebruikelijke tijden) in de gemeentehuizen en de kantoren van de deelge- meentesecre'arieen binnen de Stadsregio Rotterdam. Rotterdam, 1 november 1995. Het dagelijks bestuur van de Stadsregio Rotterdam, de secretaris, de voorzitter dr. A H. Flierman dr. A. Peper V t>

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 17