ENFB knaptfietsverlichtingop MaasposT Bus- en trambaan weer berijdbaar Rotterdam MaasposT KORT ITAL MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 De Rietzeilers hebben programma en motto klaar Mr I Selamat datang! lis Bestrating Emmaplein Bezoek de Indonesie-dagen. ^yr^V.D. VALK ELECTRONICS De specialist in designvloeren KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM Menigeen doet er niet aan mee. Meent dat het boven de rivieren niks is en ook nooit wat zal worden. Nee, aan hun lijf geen polonaise. Anderen neigen ook naar dit stand- punt, maar vinden nadat de alcohol zijn 'louterende' werk heeft gedaan carnaval toch ineens zo'n feest. Tot een van de vorige categorie- en behoren de Rietzeilers niet. „Carnaval is voor mij gewoon een leuk feest, dat niets met een zuipfestijn te maken heeft", zegt Aad Schoones, 'Eerste Griffier' van de Schiedamse carna- valsvereniging. Vervolgens legt hij zelfs de nadruk op de hogere doelstellingen van het carnaval. mmm m Popelen if f Kom langs op 9,10 en 11 november! ANWB Schiedam 's-Gravelandseweg 565 01 O - 4734333 SCHIEDAM - Op zaterdag 11 november verzorgt het kamer- koor Animato uit Vlaardingen het wekelijkse inloopconcert in de Grote- of St. Janskerk aan de Lange Kerkstraat. De aanvang van dit gezellige uurtje muziek is 15.00 uur en de toegang is gratis. Ouderenbiljart Ontmoetingsdag Jubileumconcert Bridge Drive Computeren Kantklossen Orgelconcert Kunstclub Tekenles Geheugen Optreden Ruilbeurs Psychometrie Bridge Hutspot InkooD-verkooD-reoaratie Inkoop-verkoop-reparatie audio-video-KTV 1 335°' °udoeok CERAMICA NATUURSTEEN ITAL: U komt er graagover de vloer! Kijkopstaden wijk Kijkopstad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstad en wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 8 november 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur, Ds. M.A. Sijbrandij-Verbist. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur, Ds. R.A. Bosch, Schrift en Tafel. Aanvang: 17.00 uur, Cand. J.A. Brussaard. Huize Tho mas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur, Ds. W. Uitdewilligen- Koenders. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur, Dr. A.N. Verheul. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur, Ds. J.A. van Lambal- gen. Magnalia Dei Kerk, Albarda- straat. Aanvang: 10.00 uur, Ds. W.R. van Wieren. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur, Ds. A. A. van de Wei. St. Martinus- kerk, W. Andriessenlaan. Aan vang: 09.30 uur, Ds. J. Sosef. Be thelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur. Dr. A.N. Ver heul Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur, Pastor G. Warmerdam. Hervormde Evangelisatie op ge reformeerde grondslag Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur, Ds. G.H. van Kooten. Grote Kerk, Lange Kerk straat. Aanvang: 17.00 uur, Cand. J.A. Brussaard. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 104. Hoogmis, Aanvang:* 09.15 uur, Herenkoor I.H.D.. Eu- charistieviering, Aanvang: 11.00 uur, Pastoor P.M. Vismans. Huize Frankeland Huisviering, Aanvang: 09.15 uur. Leger des Heils Pastorietuin 4. Aanvang: 10.00 uur, Kapt. en mevr. A.J. Plaisier. V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur, Drs. H. Noordegraaf. Donderdag 19-21 Jazz Melodies, Jaap Wapenaar. 21-22 Groove gar den, Menno Sprang en Rick Riet- veld. 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den berg. Vrijdag 18-20 Marokkaans pro- gramma, Hassan Aissati e.a.. 20- 22 Turks programma, Huseyin Cayir e.a.. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankester en Jan Wil- lem de Boer. 12-14 Muzikale om- loop, Peter Voorburg. 14-16 Muzi kale omloop, Lennard de Bles. 16- 18 Muziekmuseum, Rob van der Heiden. 18-20 Top 25, Paul de Jongh en Patrick de Boer. 20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter. Zondag 09-10 Kinderradio, Chrit Wilshaus. 10-11 Vijf kwartier in 1 uur, Bas Barendregt. 11-12 Goede- morgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 nationaal Produkt, Ed van Dommelen. 14-16 Infotainment, Rob van der Meer en Marina Ste- ijn. 16-18 Patrick de Boer. 18-19 Gospel Channel, Marcello Ste wart. 19-20 Koers, Mies den Har- tog. 20-21 De Klassieken, Cees van Giezen. 21-22 Ron van den Ende. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel Telefoon: 010-4738322 R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004291 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsaag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijrien Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur 'We bouwen in Brandersgat wat, en vooral feesten' Niet dat religie in het van oor- sprong Katholieke feest nu nog zo'n grote rol speelt in het pro gramma van de Rietzeilers, daar- voor hebben de carnavalsdagen een te luchtig karakter. Toch laat een begrip als naastenliefde zich makkelijk op de activiteiten van de plaatselijke narren in Bran dersgat plakken. „We zijn geen besloten club. Een van de doel stellingen van het carnaval is toch het feest bij die mensen te bren- gen die het feest zelf wat minder makkelijk kunnen bezoeken", zegt Aad Schoones, doelend op ouderen en (geestelijk) gehandi- capten. „Dat is heel dankbaar werk en die avonden met play back en polonaise zijn jaar na jaar echte knallers." Lydia Verwaal, Vorstin (voorzitter) van de Riet zeilers valt haar Eerste Griffier bij. „Mensen zeggen wel eens neerbuigend: die bejaarden wor den neergeplant in een stoel en krijgen ongevraagd een hoedje op, maar dat soort kritiek is niet terecht. Ze vinden het echt heel leuk en zitten aan het einde van de feestavond helemaal stuk", meent Lydia die dit jaar de voor- zittershamer heeft overgenomen van Piet Dries, die negen jaar Vorst van Brandersgat was. Ondanks dit bezoek aan mensen zijn de Rietzeilers bij het grote lo- •ZX-": All£ ANWX $pra axe VEBKOOP AW OS De Rietzeilers in polonaise door de stad. kale publiek echter het meest be- kend door hun feestavonden en door de optocht door Schiedam. Dit jaar zal de feestelijke stoet op 10 februari Brandersgat doorkrui- sen. De afgelopen jaren waren de weergoden de de Rietzeilers niet altijd gunstig gezind tijdens de optocht, die mede daarom niet kon tippen aan het 'grotere werk' in het Zuiden des lands. Toch pe- inst Vorstin Verwaal er niet over om de optocht te schrappen. ,,Het organiseren van zo'n optocht is soms wel eens tegen de klippen op, maar aan de andere kant wordt het carnaval in Schiedam al zo binnenskamers gevierd. Als je het dan een keer niet door laat gaan, weet je zeker dat je het daama nauwelijks meer van de grand krijgt. Overigens gaat het niet alleen om praalwagens, dat hoeft helemaal niet. Als men, al leen of in clubverband gewoon verkleed meeloopt, desnoods met kinderwagentjes, is het al prach- tig." Ook Aad Schoones bekijkt de optocht van de positieve kant. „Het is toch uniek dat zoiets ook boven de rivieren wordt georga- niseerd?" In de tocht door de stad zullen de liefhebbers in elk geval kunnen constateren dat er in Schiedam heel wat gebouwd is en wordt. Het motto van de vereniging die op de elfde van de elfde zijn Stadsprins bekendmaakt is er zelfs speciaal op gebaseerd. „We bouwen wat in Brandersgat" zo klinkt de leuze die als een rode draad door het komende Schiedamse carnaval zal lopen. „De bouwactiviteiten in Schiedam hebben we daarbij in gedachten", zegt Schoones, zit- tend in eetcafe 't Stadserf. „Dat is ook een mooi thema om in de op tocht te gebruiken, maar je moet toch vooral ook aan het bouwen van feestjes denken." Sinds enige jaren hebben de Riet zeilers als het om feestavonden gaat De Blauwe Brag als hun thuishaven. „Die avonden wor den daar drak bezocht, ook door de vele jongeren in Schiedam Noord", zegt Lydia Verwaal. „Zo'n zes, zeven jaar geleden maakten we een behoorlijke groei door in ons ledental. Vroeger hielden we de feestavonden in Zaal Irene, maar daarvoor zijn we uit ons jasje gegroeid. We hebben nu zo'n 200 betalende leden en dat aantal blijft de laatste jaren stabiel. We steunen op de grote inzet van zo'n veertig, vijfenveer- tig vrijwilligers die onder andere zorgen voor de optocht, de jeugd, de 'Dansmariekes', de versierin- gen en de onderscheidingen. Naast het bestuur is er een Raad van Elf, die vooral de ceremonie- le zaken behartigt. En we kennen ook een aantal 'Raadsheren', dat zijn Wijze Mannen die na een ac- tieve carnavalsperiode gas terag hebben genomen, en die we er graag bij willen houden." Naast hun activiteiten in Schiedam kijken de Rietzeilers ook over de grenzen heen. Aan- gesloten bij de Foderation Euro- paischer Narren komen zij regel- matig in contact met bevriende carnavalsverenigingen in Europa. lets dichter bij huis zoeken de Rietzeilers ook bevriende carna valsverenigingen in Nederland op, door wie zij op hun beurt ook weer worden uitgenodigd. „Zo'n drie tot vier keer per jaar gaan wij naar andere carnavalsverenigin gen. Om dit jaar meer kans te hebben op de komst van gastver- enigingen naar Brandersgat, heb ben we het Stekenbal dit jaar naar voren gehaald", legt Lydia Ver waal uit. „We verwachten dan veel feestgangers, waaronder bij- voorbeeld carnavalsverenigingen uit Breda en Leidschendam." En ding is in het gesprek met de MaasposT steeds duidelijker ge- worden: Brandersgat heeft dan misschien niet de allure van Bre da of Maastricht, maarde Rietzei lers zijn er klaar voor. Zij staan te popelen om het feestgewoel los te laten barsten. De elfde van de elf de nadert immers. En geef dan de sleutel van de stad maar aan de Stadsprins..! Pieter Vermaas SCHIEDAM - „Je zou denken dat anno 1995 de techniek van zoiets eenvoudigs als fietsverlichting niets meer te wensen overlaat", stelt de landelijke fietsersbond EN FB. „Maar niets is minder waar". Een vergelijkend warenonderzoek, dat de ENFB in samenwerking met de Consumentenbond heeft ver- richt, toont aan dat veel fietsers te recht klagen over de kwaliteit van de fietsverlichting. Gebleken is dat er veel matige of slechte produkten te koop zijn. Aan de goede dyna mo's en lampen hangen prijskaart- jes die de doorsnee fietser niet ge- wend is te betalen. Dat vele fietsers daardoor besluiten voortaan als 'spookfietser' door Schiedam hun weg te vervolgen, is de Schiedam se afdeling van de ENFB een doom in het oog. Ze besloot daar om de landelijke aktie 'Fiets als 'n vorst, fiets verlicht', die de ENFB in samenwerking met Veilig Ver- keer Nederland heeft gestart, te on- dersteunen. De wintertijd is im mers aangebroken en daardoor lo pen weer vele fietsers het risico slachtoffer te worden van onver- licht rijgedrag. Donderdagavond 2 en zaterdag 4 november werd praktische hulp geboden op de Koemarkt. Fietsvakmannen van 't Schuurtje en Van Rietschoten on- derwierpen de fietsen van veront- raste Schiedammers aan een nauw- keurig onderzoek en verhielpen de veelal kleine mankementen. Tegen betaling van slechts de materiaal- kosten kon men zo voortaan weer verlicht de winter door fietsen. SCHIEDAM Vorige week is gestart met de afbouw van de be strating random het bouwplan Em maplein. In een eerste fase wordt ter plaatse van de portieken en de ondergrondse parkeergarage van het nieuwe complex bestrating aangebracht en worden voorlopige aansluitingen gemaakt op de be- staande bestrating. Vervolgens zal de bestrating aan de zijde van de Broersvest worden aangelegd en een gedeelte van de bestrating aan de kant van de voormalige Huis te Riviereweg, voor de bereikbaar- heid van op te leveren bedrijfs- raimten. Het herbestraten van de Singel en het Emmaplein worden in januari en februari ter hand genomen. Om de bereikbaarheid van het gebied en de doorstroom van het verkeer te waarborgen, zullen dan enige verkeersmaatregelen worden ge- troffen. Het bouwplan Emmaplein wordt uitgevoerd in opdracht van Am- stelland Vastgoed en omvat wo- ningen en bedrijfsraimten. De eer ste woningen en de nieuwe behui- zing voor de VSB Bank zullen in de komende maanden worden op- geleverd. m uitgebreide informatie unieke rondreis speciale winkelpakketaanbieding Am November Verre Reizenmaand bij de ANWB SCHIEDAM - Na een aantal we- ken verstoken te zijn geweest van tram vervoer tussen de halte Station Schiedam-Nieuwland en Spaland, kon men de afgelopen week einde- lijk weer de gele wagons instap- pen. Maandag 6 november werd het traject echter pas officieel her- opend. Hiermee kwam definitief een einde aan alle werkzaamheden die de afgelopen weken de achter- grond vormden van de wegen in het noordelijke deel van de stad. De ophoging was nodig omdat de veelbereden tram- en busbaan ern- stig verzakt was. De aansluiting met de brag liet door de jaren heen steeds meer te wensen over en vooral bij sterke regenval onstond er regelmatig wateroverlast. Een aanvang met de werkzaamheden van dit traject werd door de RET, die opdrachtgever is, pas gemaakt toen ook de keerlus in Spaland on der handen moest worden geno men. Zo kon in een keer het gehele noordelijke traject worden opge- knapt. In de periode dat de tram niet reed, werden de diensten over genomen door extra bussen, die tij- delijk halt hielden op onder meer het Bijdorpplein. Medewerkers van de RET heffen een mok op de vernieuwde tram/busbaan. opend van 09.00 - 12.00 uur. De maaltijd vindt plaats op 5 decem- ber vanaf 12.00 uur. De kosten zijn fl.7,50 per persoon. SCHIEDAM - In dienstencentram De 4 Molens gaat iedere woensdag vanaf 09.30 uur het ouderenbiljart- toernooi van start, men kan de wedstrijden volgen of informatie inwinnen bij de biljartcommissie. De receptie van het centrum is ie dere werkdag geopend van 09.00 - 12.00 uur en van 13.00- 16.00 uur. SCHIEDAM - Op zondag 19 no vember houdt wijkcentrum De Er- ker een internationale ontmoe- tingsmiddag in het kader van het project 'Culturen als Buren'. De Erker is hiervoor op zoek naar mensen die iets willen voordragen, vertellen of laten zien. De optre- dens duren van 12.00 - 15.00 uur. Om 15.00 uur treedt de theater- groep De Vieze Gasten op. Dege- nen die willen optreden worden verzocht contact op te nemen met De Erker, tel. 4267767. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van haar 65-jarig bestaan hoopt het Schiedams Christelijk Mannen- koor op vrijdagavond 10 novem ber haar jubileumconcert te geven in de Magnalia Dei Kerk aan de Albardastraat 67. Aan dit concert, dat onder algehele leiding van Martin van Broekhoven zal staan, wordt medewerking verleend door verschillende musici en zangers. De aanvang is 20.00 uur en het ein de wordt om ongeveer 22.30 uur verwacht. Kaarten zijn verkrijg- baar bij het secretariaat, M. Noten- boom, tel. 4710758 en 's avonds aan de zaal. De toegang bedraagt fl. 10,-, inclusief consumptie. SCHIEDAM - De Bridgeclub BCRM organiseert op dinsdag 28 november een Ledenwervingsdri- ve. Iedereen is welkom, met of zonder partner. De aanvang is 19.45 uur en er wordt geen toe- gangsgeld gevraagd. De lokatie is het gebouw van de DCMR aan de 's-Gravelandseweg 565. Aanmel- den kan tot en met 21 november bij dhr. L. van de Wall, tel. 0181- 615146. SCHIEDAM - In de cursus 'com puteren voor kinderen' leren de kinderen op een leuke en spannen- de wijze toffe teksten en leuke te- keningen maken. Dit is handig, daar ze zo ook hun eerste werkstuk leren maken. De cursus is op de woensdagmiddag van 14.00 - 15.00 uur en bij voldoende aan- meldingen start er ook een cursus van 15.00 - 16.00 uur. De kosten bedragen fl. 15,- per maand. Infor matie bij wijkcentrum De Erker, tel. 4267767. SCHIEDAM - Voor de cursus 'kantklossen' ontbreken nog een aantal deelnemers om van start te kunnen gaan. De cursus wordt ge- houden op de vrijdagochtend van 09.30 - 11.30 uur. De kosten be dragen fl.90,- voor tien lessen. In formatie bij wijkcentrum De Er ker, tel. 4267767. SCHIEDAM - In de aula van het Stedelijk Museum wordt op zater dag 11 november een orgelconcert verzorgd door Geert Bierling, or ganist van de Oude of Pelgrimva- derkerk te Delfshaven. Het concert bestaat uit improvisaties uit het midden van de achttiende eeuw en begint om 15.00 uur. De toegang is gratis voor bezoekers van het mu seum. SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker heeft een kunstklas waarin de kinderen naar kunst leren kijken en kunst leren maken. Zij tekenen en schilderen en maken uitstapjes om kunst te bekijken. De kosten bedragen fl.ll,- per maand en de les wordt gegeven op de maandag- middag van 16.00 - 17.00 uur. Op- geven kan via tel. 4267767. SCHIEDAM - Anneke van der Klink geeft op de woensdagmor- gen tekenles in wijkcentrum De Erker. Cursisten maken kennis met alle technieken. De les wordt gege ven van 09.30 - 11.30 uur. De kos ten bedragen fl.90,- voor 15 lessen. Meer informatie op tel. 4267767. SCHIEDAM - In Woon- en Zorg- centram Thurlede verzorgt het Rotterdams senioren-harmonieor- kest Sereo op zaterdag 11 novem ber een optreden onder leiding van Joost van Beek. Het orkest bestaat uit leden van 55 tot en met 86 jaar. De aanvang is 14.00 uur en de en tree is fl.2,50. SCHIEDAM - Zondag 12 novem ber wordt er weer een ruilbeurs ge- houden in dienstencentram De 4 Molens. Munten, postzegels en stripboeken kunnen vanaf 13.30 uur geruild en gratis getaxeerd worden. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De Seniorenschool organiseert voor 55-plussers een voorlichtingsbijeenkomst over de werking van het geheugen. Tijdens deze bijeenkomst hoort men iets over hoe het geheugen werkt, waarom het goed is dat we niet al- les onthouden en welke factoren de herinnering belemmeren. Ook krijgt men tips om beter te leren onthouden. De bijeenkomst staat gepland voor woensdagmorgen 15 november van 09.30 - 11.30 uur in dienstencentram De Woudhoek en voor donderdagmiddag 23 novem ber van 13.30 - 15.30 uur in dien stencentram De 4 Molens. Deelna- me is gratis. SCHIEDAM - Hans de Haan ver zorgt op donderdagavond 9 no vember een avond voor Spirituele vereniging Harmonia. De Haan doet helderziende waarnemingen aan de hand van kleine voorwer- pen die door de bezoekers worden meegenomen. Belangstellenden zijn welkom vanaf 20.00 uur in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wiboutplein 165. De toegang bedraagt fl.7,50. SCHIEDAM - In dienstencentram De Woudhoek kan men zich van 13 november tot en met 28 novem ber inschrijven voor het nuttigen van een gezamenlijke hutspot- maaltijd. De receptie van het dien stencentram is iedere werkdag ge- SCHIEDAM - Iedere vrijdagmid- dag wordt er van 12.30 -16.30 uur gebridged in de Ouderensocieteit St. Jozef aan de Lange Nieuwstraat 181. Iedereen van 55 jaar en ouder is daar van harte welkom. Voor het lidmaatschap en het bridgen be- taalt men fl.6,- per maand, dat weer gedeeltelijk in natura wordt teraggegeven. Leren bridgen kan, bij voldoende deelname, vrijdag- morgen van 10.00 - 12.00 uur. Voor informatie kan men terecht op tel. 4706912 of 4706289. t.v. 1000 sky adult t.v.x. c.m.t. I000 videocript eurocript/ ^wTtTVVH mac T smard cards Uw adres voor het vakkundig herstellen van al uw reparaties. Gratis prijsopgave. cd-rom v.a. 14,95, zappers v.a. 39,95. Broersveld 91, Schiedam. Tel. 010-4737208 cMtaict In onze uitgebreide showroom van 800m2 tonen wij onze collectie van meer dan 500 soorten wand en vloertegels en daar- naast een grote variatie in leisteen, mar- mer en graniet. i vloertegels. I slechts voor/2950," KotT) eeflS mptteaeis 40x40 cm, langs voor een 145x 45 cm of 50 x 50 prijsopgave. en s'lrververwarming Vierhavenstraat 19 Rotterdam Tel. (010)4762054

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5