POLITIE RAPPORT ITAL m MaasposT Nominaties Maltha Milieuprijs 'Wie a zegt...' Sociaal raadslieden verhuizen Coolsingel afgesloten De wetenschap is de kwaai op het spoor Cameretten: Man bevuilt nest on top of the world Genomineerden Milieuprijs Schiedam bekendgemaakt De specialist in designvloeren I— Vermoedelijk brandstichting in tuinhuisje Forse boete voor rijden onder invloed Door alcohol auto om lantaarn geparkeerd Agenten vinden uitgeputte kanarie Alcoholcontrole uitgevoerd Aanrijding met letsel Proces-verbaal voor milieu-incident Alcoholcontrole op Rotterdamsedijk °UdoeoK CERAMICA NATUURSTEEN Vierhavenstraat 19 Rotterdam Tel. (010)4762054 ITAL: U komt er graagover de vloer! Woensdag 15 november 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM De Retourette is genomineerd voor de jaarlijks uit te reiken Maltha Milieuprijs. Het schone initiatief van de Schiedam- se broers De Block heeft overigens vier inzendingen uit de rest van het land als directe concurrent. Uit de vijf nominaties kiest een jury drie winnaars die een geldbedrag van honderdduizend gulden moeten delen. De winnaars worden op 12 december bekend gemaakt tijdens de priijsuitreiking door directeur J. Kamminga van MKB Nederland in het Stedelijk Museum Schiedam. MaasposT zet de geno- mineerde bedrijven even op een (alfabetische)rij. -Algaetec BV uit Giessen, dat een systeem heeft bedacht dat e dun- nen mestfractie van varkens en runderen verwerkt met behulp van algen. -Global Cooling BV uit Zutphen, met een zeer encrgie-zuinige, op zonne-energie werkende koelkast en koelbox. -Geert Kerssies uit Vianen. die een voorstel doet voor het op de markt brengen van een morsvrij brand- stofvulpistool voor tankstations. -OPRA BV uit Hengelo dat een nieuw verbrandingssysteem voor gasturbine motoren heeft ontwor- pen. -Retourette BV uit Schiedam, de retourshop voor recyclebaar afval. De Maltha Milieuprijs wordt dit jaar voor de derde keer uitgereikt. De jury staat onder voorzitterschap van de voormalig voorzitter van de vaste kamercommissie voor Mi- lieubeheer. mevrouw L. van Rijn- Vellekoop. Het voornaamste crite- rium bij de beoordeling van de in zendingen is dat het moet gaan om innovaties ter verbetering van het milieu. De bedrijven. instellingen en personen die naar de Maltha Milieuprijs dingen combineren veelal creatief ondernemerschap met de wens bij te dragen aan een beter milieu. ROTTERDAM - De tentoonstel- ling met de titel 'In het alfabet be- kwaam' wordt op 17 november ge- opend in het Nationaal Schoolmu- seum. Dit is de eerste van drie ten- toonstellingen over ABC-boeken, die onder de gezamenlijke titel 'Wie a zegt..." in de maanden de cember en januari in verschillende musea te zien zijn. De andere mu- sea zijn het Letterkundig Museum in Den Haag, dat op 8 december de deuren opent voor de tentoonstel- ling 'Wie a zegt: het alfabed opge- schud'. Ook in Den Haag vanaf 15 december is op loopafstand van het Letterkundig Museum in Het Mu seum van het Boek een expositie onder de titel 'Wie a zegt: biblio- fiele ABC-boeken uit de negen- tiende en twintigste eeuw'. Zoals de ondertitels al duidelijk maken wordt in elk van de drie musea aan een ander aspect van het genre aandacht besteed. In het Nationaal Schoolmuseum wordt aandacht besteed aan de 'lering'. Te zien zijn abecedaria (haneboeken) en eerste leesboeken. Vanaf de uitvin- dingen van de boekdrukkunst leer- de de jeugd lezen met behulp van haneboeken waarin alfabetten in verschillende lettertypes en gebe- den waren afgedrukt. In de eeuwen daarna gebruikte men eerste lees boeken die daar een voortzetting van waren. De tentoonstelling is tot en met 21 januari te zien. ROTTERDAM - Omdat het RiC (Rotterdams informatiecentrum) een andere opzet krijgt verhuizen de sociale raadslieden uit de Cen- trale bibliotheek aan de Hoogstraat 110. Het raadsliedenspreekuur verhuist naar de Oppert 21 A, gele- gen tussen de Meent en het Grote- kerkplein. waar ook het centraal bureau van de Sociaal Raadslieden Rotterdam (SSR) gevestigd is. Woensdag 15 november tot en met vrijdag 17 november is de raadslie- denbalie in het RiC gesloten. Van af maandag 20 november wordt er spreekuur gehouden aan de Oppert 21 A, uitsluitend op afspraak. Afspraken maken kan vanaf 20 no vember op maandag, dinsdag, don- derdag en vrijdag tussen 9.00 uur en 12.00 uur persoonlijk aan de ba- lie van Oppert 21A en tussen 14.00 uur en 16.00 uur t'elefonisch via nummer411 01 23. Behalve op het centraal bureau zijn er raadslieden werkzaam in bijna iedere wijk van Rotterdam. Inlich- tingen hierover zijn verkrijgbaar bij het centraal bureau SRR, tel: 414 62 00. ROTTERDAM - De tramrai- laansluiting van de Oldenbar- neveltplaats naar de Coolsingel zal worden vernieuwd en daarom wordt de Coolsingel tussen de Aert van Nesstraat en Churchillplein af gesloten. Het genoemde wegge- deelte zal voor het verkeer richting Churchillplein niet toegankelijk zijn van zaterdag 18 november 18.00 uur tot maandag 20 novem ber 08.00 uur. Pelvicum behandelt met succes bekkeninstabiliteit SCHIEDAM - Niets lijkt in onze samenleving met zoveel valse ro- mantiek te zijn omgeven dan de bevalling van een kind. De sfeer- volle plaatjes in tijdschriften die de welwillende lezer een keurig gekapte vrouw tonen tijdens de bevalling van haar kind staan weliswaar mijlenver van de reali- teit af, maar zijn nog altijd de beeldvormers bij uitstek. In wer- kelijkheid is de gebeurtenis om geven met heftige emoties en fy- siek geweld. Beeldschoon beval- len is slechts voor weinigen weg- gelegd. Lange tijd konden vrou- wen die ten gevolge van de zwan- gerschap en bevalling hun opti- male conditie niet (direkt) terug- vonden, nergens een luisterend oor vinden voor hun problemen. Tot de groep te groot werd, de le- den mondiger werden en de me- dische wetenschap de kwaal op het spoor kwam. Francien Nijman, als fysiothera- peute verbonden aan Pelvicum Fysiotherapie aan de Oude Maas- straat, kan er alles over vertellen. In haar praktijk maakt zij dage- lijks vrouwen mee die verblind door een ideaal of de goedbedoel- de adviezen uit hun omgeving de eigen klachten lange tijd de baas probeerden te blijven. Klachten in de rug of langs de zijkant van de benen. Maar ook de artsen zelf konden tot voor kort niets begin- nen. De klachten van deze vrou wen werden namelijk veroor- zaakt door een instabiel bekken, het gevolg van een te sterk ver- slappen van de banden die het bekken bij elkaar houden. „Op zich horen de banden ook te ver- slappen tijdens de zwangerschap. Hormonen die tijdens deze perio- de worden geproduceerd zijn hier de oorzaak van. Het kind kan dan bij de bevalling makkelijker de bekkenkring passeren", legt Nij man uit. „Een probleem ontstaat wanneer het bekken lang voor of lang na de bevalling erg soepel is. De banden kunnen overbelast ra- ken en beschadigd worden op momenten dat er grote krachten op het bekken inwerken. Ook een zware bevalling kan hier de oor zaak van zijn. Het gevolg is pijn in de rug of een uitstralende pijn langs de zijkant van de benen, dat ligt en, maar aan of de klachten veroorzaakt worden door een ver- plaatsing bij het schaambeen aan pt> Fysiotherapeute Francien Nijman vertelt over bekkeninstabiliteit. de voorkant van het lichaam of bij de Sl-gewrichten aan de on- derkant van de rug." Tot voor kort konden vrouwen met deze klachten geen kant op. Foto's kunnen hier namelijk zel- den iets van aantonen. Een be- langrijk deel van de therapie die de vrouwen bij Pelvicum krijgen is dan ook het praten over de klachten en met elkaar. „Veel vrouwen denken dat ze de enigen zijn en zijn door het traject dat ze al achter zich hebben liggen me- disch moe. Niemand heeft iets kunnen vinden dus zijn ze zelf ook zo langzamerhand gaan den ken dat het wel 'tussen de oren' zal zitten." Pelvicum kan dan uit- komst bieden, maar Nijman bena- drukt dat men geen wonderen kan verrichten. „De weg naar herstel gaat op en neer en bovendien is elk geval verschillend." Bij ieder individu wordt dan gezocht naar de juiste oefeningen, een verlich- tende massage en wordt er beke- ken of de noodzaak tot het dragen van een stevige band die het bek ken bij elkaar houdt aanwezig is. Maar daarnaast worden de vrou wen ook bewust gemaakt van het feit dat zij hun zwakke momenten zullen hebben, hoe daar mee om te gaan en dat het belangrijk is dat de omgeving weet wat men man- keert. Daar de gevolgen en oorzaken van bekkeninstabiliteit momen- teelvolop onderzocht worden, komt men er steeds meer over te weten. Gebleken is dat vooral blanke hoogopgeleide vrouwen last blijken te hebben van deze aandoening, iets dat Nijman geenszins verbaast. „Zij zijn als het ware slachtoffer van onze niet-klaag-cultuur. Je hebt een kindje, dus je hoort gelukkig te zijn. Men wil geen aanstellerij. Maar daarnaast gaat deze groep ook vaak snel weer werken na de bevalling. Men voelt dat men het nog niet aankan, maar wil zich niet laten kennen. Iedere keer dat het wat minder gaat, heeft men het gevoel zich te moeten veront- schuldigen." Ook de adviezen van de kraamvisite lijken niet al tijd even onschuldig als ze zijn bedoeld. „Je krijgt altijd van die verhalen uit je omgeving: blijf maar niet te lang in bed, want dat is nergens goed voor. Maar als je enkel verstuikt is dan houd je je de eerste drie weken ook rustig. Hetzelfde geldt voor het bekken. Wanneer daar een negenponder door is gegaan, terwijl je maar op een zesponder bent gebouwd is de zaak ook gekneusd, alleen mag je daar van de omgeving geen last van hebben." Dat lijkt nu langzaam maar zeker een beet- je te gaan veranderen. Door het onderzoek dat er wordt gedaan en door fysiotherapeuten als die van Pelvicum. „Men zegt weleens dat het een modeziekte is, maar ik zou liever willen spreken van een tijdverschijnsel dat door de tijd zelf in de hand is gewerkt. In sommige opzichten zullen we te- rug moeten. Mijn meiden raad ik nu in ieder geval al weer aan om sluitlakens te dragen na de beval ling. Maar ik weet dat het makke lijker is hulp te geven dan te vra- gen, zo zit dat nu eenmaal bij ons." Voor meer informatie over bek keninstabiliteit kan men terecht bij Pelvicum Fysiothearpie, Oude Maasstraat 14, Schiedam. Telefo- nisch is men bereikbaar onder nummer 4261991. 'Ik doe mee omdat ik bij Luxor om de hoek woon' ROTTERDAM „Je zingt wel leuk, stond er op een heel subtiel briefje wat ik kreeg nadat ik twee jaar geleden voor het eerst aan een voorronde van Cameretten had meegedaan. De boodschap was meteen duidelijk. Toch heb ik het dit jaar weer geprobeerd en nu mocht ik ineens wel door", vertelt een quasi verbaasde Richard Groe- nendijk. „Ik deed alleen maar mee omdat Cameretten dit jaar dertig jaar bestaat en ik vlak in de buurt woon van het Luxor", belicht Ma- chiel Pomp zijn edele motieven om mee te doen. Een chaotisch ge- sprek met twee Rotterdammers die de laatste negen haalden van het prestigieuzecabaretfestival. Het werd al gezegd: Cameretten beleeft dit jaar zijn dertigste editie. Voor veel deelnemers een extra re- den dit jaar mee te doen aan het festival. Zo ook voor Machiel Pomp uit Rotterdam. „In een su- permarkt werken, dat kan altijd nog; vandaar dat ik dit toch eens wilde proberen. Al komt het caba ret bij mij niet uit de lucht vallen. Ik deed er in mijn studententijd ook al aan. En daar had ik behoor- lijk wat succes. Het was een hele goede omgeving om aan cabaret te doen; er zitten daar toch een hoop mensen die er min of meer ver- stand van hebben en je veel opbou- wende kritiek kunnen geven. Maar je weet toch nooit of je teksten ook buiten de muren van de studenten- vereniging aan zullen slaan." ,.Bij mij is het ook op school begon- nen", valt Groenendijk Pomp in de rede. ,,Moet je ineens op de ta- fel in de klas gaan staan en iets doen. Dat ging goed en daarom be- sloot ik twee jaar geleden al mee te doen. Met dat subtiele briefje als resultaat. Maar daardoor liet ik me niet van de wijs brengen, want ik wilde al van jongs af aan op het po dium staan", vertelt de 24-jarige amateurtoneelspeler. „Dat heb ik nou nooit gehad", interrupeert Pomp nu. „Ik heb nooit na het zien van Pippi Langkous gedacht: dat wil ik ook. Bij mij kwam de be- langstelling echt geleidelijk toen ik op school zat. Een beetje zoals het met voetballen gaat. Eerst speel je Richard Groenendijk (links) en Machiel Pomp (rechts). met je vriendjes en blijk je zo goed te zijn dat je in het schoolteam mag. Daarna ga je het toch maar eens bij een vereniging proberen en vervolgens wordt je uitgeno- digd om een proefwedstrijd te ko- men spelen bij Ajax", vertelt Pomp, in wie kennelijk een ge- mankeerd prof-voetballer schuil- gaat, gezien het feit dat hij de me- tafoor 'voetbal' te pas en te onpas gebruikt. Pomp en Groenendijk zitten er ont- spannen bij en lijken elkaar al jaren te kennen. Toch kwamen ze elkaar pas tegen bij Cameretten. Het zegt veel over de onderlinge sfeer op het festival. „Er is echt geen com- petitiesfeer, we gaan allemaal heel leuk met elkaar om. Zeggen deel nemers aan een missverkiezing dat ook altijd? Nou, het is gewoon zo", vertelt Pomp met een droog- komisch gezicht.'Vriend' Groe nendijk vult aan: „Iedereen heeft eigenlijk nu al zin in het feest na afloop. Nee hoor, er is echt geen concurrentiestrijd. Al begin je na het zien van de try-outs wel al na- men doorte krassen..." Even serieus dan. Kritiek, hoe gaan ze daar mee om. „Daar lig ik niet wakker van", neemt Pomp weer het voortouw. „In kritiek zit ten altijd goede en slechte dingen. Ik pik er gewoon de goede dingen uit en ga daarmee aan de slag." „Ik ben wel een beetje bang voor kritiek, vooral voor het juryrap- port. Daarin kunnen ze soms zo hard zijn, dan denk ik: moet dat nou zo." „Ach dat doen ze ge woon omdat die jury leden zelf dui delijk willen maken dat ze er ver- stand van hebben en voor zichzelf willen bewijzen dat ze net zo hard kunnen zijn als cabaretiers", steekt Pomp hem een hart onder de riem. „Toch kan het je behoorlijk maken en breken", is Groenendijk nog niet geheel overtuigd door de zelf- verzekerde Pomp. „Na de voor ronde moesten we naar een work shop waar ze zouden gaan sleu- telen aan je programma. God, wat kwam ik daar gedesillusioneerd vandaan. Ik had de telefoon al in mijn hand om ze te vertellen dat ze de eerste reserve konden bellen om mijn plaats in te nemen. Ik reali- seerde me echter dat het toch wel gefundeerde kritiek was, al kwam het er wel harkerig uit: 'Als je zo op het podium gaat staan moet je niet bang zijn voor de kritieken'." „Ja, ze kunnen het behoorlijk hor- kerig zeggen", valt Pomp hem bij. „Maar de kritiek op mijn teksten opende me wel de ogen. Het is als- of een zwart-witverhaal ineens in- gekleurd wordt. Zelf kun je dat nauwelijks, want je zit er zo diep in en bent overtuigd van hetgeen je hebt geschreven." „Dat klopt. Bij mij zorgde het ervoor dat ik niet lui ben geworden. Als ze alles goed hadden gevonden, had ik lekker naar huis gegaan en er tot het festi val niet meer naar gekeken. Nu blijf je het aanscherpen en haal je er steeds meer zwakke punten uit, tot het echt goed is. Of dat goed genoeg is om te winnen? Weet ik niet. Maar mijn wereld stort heus niet in als ik Cameretten niet win. Ik kan ook genoeg andere dingen gaan doen. Ik studeer nu vijf jaar Communicatie en Cultuur en dat gaat hart-stik-ke goed! Ik zit nu in het tweede jaar Richard Groenendijk staat woens dag 22 november met zijn pro gramma 'Top of the World' in het Luxor Theater en Machiel Pomp luistert de vrijdagavond op met zijn 'Man bevuilt nest'. Het dertigste Camerettenfestival vindt plaats van 22 tot en met 25 november. De halve finales zijn op woensdag 22, donderdag 23 en vrijdag 24 november. Uit de negen deelnemers kiest de jury drie finalisten die op zaterdag 25 november strijden om de hoog- ste eer. Ter gelegenheid van de dertigste editie is er op zondag 19 november ook nog een jubileum- avond met optredens van onder meer Jaap Mulder en de Types. Kaarten voor het festival en de jubileumavond zijn verkrijg baar aan de kassa van het Luxor Theater. Reserveren: tel. 413 83 26. MAURICE HEIJNEN SCHIEDAM - Donderdagochtend 9 november heeft de technische recher che van de Schiedamse politie een onderzoek ingesteld naar een brand dat die ochtend gewoed heeft in een tuinhuis aan de Schiedamsedijk. De brandweer heeft de brand geblust waarna de technische recherche de om geving doorzocht. Tijdens de brand rook men petroleumlucht en von(j men enkele sporen van vermoedelijk brandstichting. De politie onder- zoekt deze zaak. i ROTTERDAM - Donderdagavond 9 november kreeg een 45-jarige man uit Nieuw Vennep een forse boete van fl.320,- voor het rijden onder in-] vloed van alcohol. De man kwam net uit een eetgelegenheid en reed oven de Vareseweg op het moment dat hij door de politie gecontroleerd werd.' Hij had bijna 0,80 promille. Daarvoor heeft hij een boete gehad. De man liep tegen de lamp, omdat de politie op deze avond een alcohol-1 controle hield op de Matlingeweg nabij de Vareseweg en later heeft zij nog op de Zwaluwlaan gestaan. In het totaal liet de politie 99 bestuurdere stoppen om de blazen. Daarvan kreeg de man uit Nieuw Vennep dus een geldboete. Ook een andere bestuurder kreeg dezelfde boete opgelegd en tegen een 45-jarige Schiedammer is proces-verbaal opgemaakt, omdat hijf ruim 1,40 o/oo blies. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Daarnaast droegen drie inzittenden geen autogordel en kregen deze personen daarvoor een boete. SCHIEDAM - Vrijdag 10 november rond 05.00 uur zag de politie tijdens! de surveillance dat een auto op de B.Ballotsingel om een lantaarnpaal gej kruld stond geparkeerd. De bestuurder, een 21-jarige Schiedammer, was blijkbaar al uit de auto gekropen en weggelopen. De politie ging naar zijn huis om een praatje te maken. Daaruit bleek dat de Schiedammer gedron- ken had. Hij had 1,50 o/oo. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Tegen de ver-. dachte zal proces-verbaal opgemaakt woren. Ook zal daarin opgenomen worden dat hij de plaats van het ongeval verlaten heeft. Dit is namelijk strafbaar. SCHIEDAM - Agenten van de Schiedamse politie hebben op de binnen- plaats van het bureau dinsdag een uitgeputte kanarie gevonden. Een agent heeft het beestje als vondeling meegenomen naar huis waar het onder an dere eten en drinken heeft gekregen. Vanzelfsprekend is de politie op zoek naar de eigenaar van deze oranje gele kanarie, die om z'n rechterpootje een rood ringetje draagt. SCHIEDAM - Op dinsdag 7 november zijn op verschillende plekkeri in Schiedam alcoholcontroles uitgevoerd. Zo werden op de Burgemeester van Haarenlaan tussen vier uur's middags en kwart over zes's avonds 210 bestuurders gecontroleerd, waarvan er twee te veel gedronken bleken te hebben. Tussen kwart over elf en kwart over een zijn controles gehou den op onder andere de Nieuwe Haven, Churchill weg en 's-Gravenland- seweg. Daarbij moesten 200 bestuurders een blaastest afleggen. In totaal kregen daar vijf personen een transactie. Van alle controles bleek een 47- jarige Engelsman de hoogste promillage te hebben, 385 ug/1, wat neer komt op ongeveer 0.9 promille. Daarvoor kreeg hij een boete van 600 gul den en een rijverbod van 3 uur opgelegd. SCHIEDAM - Woensdagmorgen 8 novemberomstreeks kwart over tien deed zich op de kruising Nieuwe Damlaan/Mgr. Nolenslaan een aanrij ding voor tussen twee personenwagens, waaronder een onherkenbare po- litiewagen. De 26-jarige bestuurder van het politiewagen liep een hoofd- wond op en werd voor behandeling naar het Schielandziekenhuis ver- voerd. De 46-jarige Schiedamse bestuurster van de andere auto moest met letsel aan nek, buik en benen in eveneens het Schielandziekenhuis worden opgenomen. De politieambtenaar reed op de Nieuw Damlaan en wilde rechtdoor de kruising met de Mgr. Nolenslaan oversteken. De vrouw die hem tegemoet kwam, maakte op het kruisingsvlak een bocht naar links en zag kennelijk de voor haar van rechts komende onherkenbare politiewa gen te laat met als gevolg een botsing. Beide voertuigen raakte zwaar be schadigd. Het motorblok van de onherkenbare politiewagen vatte vlam. Beide slachtoffers zijn in het ziekenhuis onderzocht en mochten daarna met een wekadvies weer naar huis. SCHIEDAM - Woensdagmiddag 8 novemberzag de politie op de Kom- miezenlaan dat een auto diesel lekte. De dieseltank van de bedrijfsauto was vermoedelijk kort daarvoor in elkaar gereden. De 31-jarige bestuur der wist niet dat door de aanrijding de bedrijfsauto diesel lekte. De brand weer heeft de diesel met een biologische vloeistof dat de diesel afbreekt opgeruimd. De politie maakt proces-verbaal op voor het milieu-incident. SCHIEDAM - De politie van het district 2 heeft woensdagavond 8 no- vembereen alcoholcontrole gehouden op de Rotterdamsedijk. Zestig pas- santen moesten blazen. Zij hadden alien geen alcohol gedronken terwijl zij nog moesten rijden. Echter, de politie moest wel verbaliserend optre- den omdat tijdens de alcoholactie een bestuurder te hard reed en een be stuurder zijn auto niet APK gekeurd had. SCHIEDAM Van de zestien deelnemers die meedingen naar de Milieuprijs Schiedam 1995 heeft een deskundige jury er vier geno mineerd. De uiteindelijke winnaars zullen op 30 november hun prijzen krijgen uitgereikt van burgemees ter Scheeres. In de categorie bedrijven zijn 'de Retourette' en het bedrijf Baris ge nomineerd. Bij de Retourette, die inmiddels landelijke bekendheid heeft gekregen, wordt retourafval ingezameld. Autobedrijf Baris de- monteert op milieuvriendelijke manier auto's door gedemonteerde onderdelen opnieuw te gebruiken en schadelijke stoffen verantwoord af te voeren. Het winnende bedrijf ontvangt een kunstwerk van de Schiedamse kunstenaar Diet Wiegman. De categorie particulieren telt ook twee kandidaten voor een prijs. Al- lereerst is H. Post genomineerd. die met het idee voor een 'grofruildag' op de proppen kwam. Op zo'n dag zou men spul- len kunnen ruilen die anders als grofvuil worden weggegooid. De andere genomineerde is het Wijk- beheer Overleg van het Project- team Stadsvernieuwing Schiedam- Zuid, waar acht wijkteams zich in- zetten voor een schone en leefbare wijk. De prijswinnaar in de catego rie particulieren kan een bedrag van duizend gulden tegemoet zien. De kwaliteit van alle inzendingen is geroemd door de jury, die be staat uit het raadslid G.H. van den Akker-de Jager, T.B. Pauw van de Kamer van Koophandel en R. He- ijltjes van de Zuidhollandse Mi- lieufederatie. Met de milieuprijs- vraag wil de gemeente aangeven dat zij milieubewust gedrag waar- deert en wil stimuleren. Op 30 no vember worden de prijzen tussen 20.00 en 21.30 uur uitgereikt in het stadhuis aan de Grote Markt. In onze uitgebreide showroom van 800m2 tonen wij onze collectie van meer dan 500 soorten wand en vloertegels en daar- naast een grote variatie in leisteen, mar- mer en graniet. slechts voor/2950,- Komeens en s'lrververwarming

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 13