Hyundai verrast met Lantra MaassuD HYunnni HYunoni Rover 416Si in lijn met traditie HUassmD Rover Pelicar Een echte ROVER VOOR 29.995,- ROVER 200 ASCOT 5drs. f 2.500,- f 2.500 Extra Accessoires Kia Pride prettig en compleet Pelicar Kia Dealer ALLEEN BIJ PELICAR m Pelicar ROVER ROVER Extra inruil boven koerslijst of ROVER PELICAR B.V. Technische gegevens: Technische gegevens: ii iir Technische gegevens: Hyundai Excell 4+5 drs Lantra M '95 Gratis uitgestelde betaling of 24 maanden rentevrij!! Hyundai, het nieuwe wereldmerk. Hyundai Pelicar Overschieseweg 150 HYUnDni Schiedam Tel 010 - 4151411 Wegligging Ballerina Houten stuur versnellingspook Power steering De beroemde Rover-grill Houten inleg in dashboard Philippusweg 11, Schiedam (Spaanse Polder) Tel. 010-2621611 Verwend ..-••"C-r V r iP Overzichtelijk Het Koreaanse merk Hyundai timmert clit jaar stevig aan de weg. In de eerste plaats met de Excel, die afgemeten aan de verkdopresultaten door de scherpe prijs en goede uitrus- ting in de smaak vail De grote verrassing van clit moment is evenwel de nieuwe Lantra, die bij de dealer is te bewonderen. Het is niet alleen een strak gelijnde auto, bij is ook nog eens erg aantrekkelijk geprijsd vanaf 29.950 gulden. Twee zaken vallen onmiddellijk op bij de instap in de Lantra. Dat zijn de flinke ruimte en een complete uitrusting. De eerste meters is al direct het genot van de standaard stuurbekrachti- giirg merkbaar. Daarnaast reageert de 1,6 liter motor heel pittig. Hyundai levert de auto desgewenst ook met een nog sterkere 1.8 liter. Het rnoet bepaald geen verba- zing wekken als Hyundai- importeur Greenib Car met de nieuwe Lantra een doorbraak kan forceren in de zakelijke automarkt. In Zuid-Korea boekt de auto, die daar als Avante eer- der dit jaar al op de markt is gebracht, flink succes. Dat kornt vooral doordat hij groter. ruimer en sterker gemotori- seerd is dan zijn voorganger. Daarbij is het een model met een zeer moderne lijnvoering, die zeker door een opvallende achterkant een eigen karakter heed Zovvel de 1,6 als de 1,8 liter motor beschikken in totaal over zestien kleppen. Mede dankzij de multipoint brandstofinjectie zijn ze zeer zeker als modern te betitelen. Hyundai heeft al met de Excel, waarin de Alpha motor met twaalf kleppen wordt toegepast. bewezen dat het hele betrouwbare en tege- lijk sterke krachtbronnen kan maken. De motoren in de Lantra zijn van de zogenaamde Beta gene- ratie. Ze zijn in eigen beheer ontwikkeld. Dat mag wellicht merkwaardig aandoea Het is echter nog niet zo gek lang geleden dat de Koreaanse fabri kant in licentie Mitsubishi motoren gebruikte voor zijn auto's. Nu bewijst Hyimdai vol- ledig op eigen kracht te opere- ren De vorige Lantra, zeker de GT, blonk al uit door zijn neutraal weggedrag. Het was op dit punt een compromisloze auto met voldoende veercomfort en een voorspelbaar stuurkarakter. De opvolger. die nu aan de poort rammelt, zet die lijn op een hoger niveau voorL Het onder- stel met onafhankelijke geveer- de wielen slikt kleine en grote oneffenheden met gemak en biedt een koersvaste weglig ging. Aan alles is te merken dat deze sedan is ontworpen om zijn inzittenden comfortabel te ver- voeren Dat is ondermeer te merken aan de voor deze klasse best riante been- en hoofdruim- te achterin De bestuurder heeft evenmin klagen met een prettig ondersteuning biedende stoel. In de luxe uitvoering van de Lantra weet die zich ook nog verzekerd van allerhande gemakken als elektrisch te bedienen ruiten en buitenspie- gels. Hyundai levert de nieuweling vooral snog in twee uitrustings- niveaus en met twee motoren Voor begin volgend jaar staat een stationwagen op basis van de Lantra op het programma. Die was overigens eerder dit jaar al te zien tijdens de auto- tentoonstelling in de Zuidkore- aanse hoofdstad Seoul. Daar schoof dit uiteraard nog meer ruimte biedende model over het voetlicht als Hyundai Nextone. Ook deze variant zal te koop zijn met de 1,6 en 1,8 liter motor. Overigens geldt zowel voor de sedan als voor de sta tionwagen, dat tegen meerprijs een elektronische viertraps automaat is te leveren Stan daard beschikt de Lantra over een handgeschakelde vijfver- snellingsbak, die buitengewoon soepel van versnelling wisselL We hadden trouwens niet anders verwacht, want op dit punt scoren de andere modellen van Hyundai evenzeer sterk Voor de toekomst staan uitbrei- dingen met een zestienkleps 2,0 liter krachtbron en een 1,9 liter dieselmotor op de rol. Type: Hyundai Lantra l.6i Motortype: Vicrcilinderin lijn Cilinclerinhoud: 1599cm3 Vermogen: 84 kW /114 pk Max. koppel: 143 Nm bij 3000 tp.m Acceleratie: 10,5 sec van 0-100 kmAiur Topsnelheict 193 kmtor Gem Verbruik 8,4 ltr/100 km Overschieseweg 150, 3125 AR Schiedam Tel.: 4151411 Fax: 2620194 Traditie is de Britten niet vreemd. Zij hechten op velerlei terrain aan vertrouwde waar- den. Vandaag de dag vinden we dat nog steeds terug in de auto- mobielbouw. Ook al leunt een oer-Brits merk als Rover in technische zin op de kennis van de Japanse partner Honda, car- rosserie en interieur kenmerken zich toch altijd door een Engels getinte sfeer. Bijna elke Rover is op subtiele wijze getooid met chromen lijsten en een traditio- neel ogende grille alsmede wortelnotehouten paneeltjes op dashboard en portieren We zijn dan ook allerminst ver rast als we het portier openen van de 416Si, die als eerste representant van de nieuwe 400-serie binnenkort of zelfs inmiddels al bij de dealer staat. De in hout tint uitgevoerde strips zijn gehanclhaafd. Zelfs een model als de Rover 600 verkoopt door de Engelse ingredienten bijzonder goed, terwijl hij is gebaseerd op de enige duizenden guldens goed- kopere Honda Accord. Hoe zo, automobilisten zijn tegenwoor- dig alleen maar gevoelig voor de prijs? Rover bewijst het tegendeel. De lancering van de Rover 400 rnoet weer een nieuwe t'ase van groei inluiden voor de Britse fabrikant De afgelopen jaren is hard gewerkt aan het herstel van de laatste massaproducent van Britse origine, die overi gens sinds kort door de overna- me van BMW wel onder Duits beheer staat Volgend jaar wil Rover in ons land in totaal 8.225 auto's verkopen, hetgeen een verondersteld marktaandeel is van 1,71 procent Rover heeft veel te danken aan het Japanse Honda, waarmee jarenlang werd samengewerkt De 400-serie is waarschijnlijk de laatste representant van de samenwerking met Honda. De overname door BMW maakte Honda bepaald niet blij. De Japanners willen zo vlug moge- lijk hun handen terugtrekken Voor de toekomst van Rover rnaakt dat geen verschil, want de Duitsers van BMW zijn prima in staat het dreigende gat in te vullen De. 416Si deelt veel technische zaken nog met de Honda Civic vijfdeurs, die eveneens in Engeland om precies te zijn in de Honda fabriek in Swindon wordt geproduceerd. Rover brengt de 400 in eerste instantie als hatchback, later volgen andere carrosserie varianten De auto waarmee wij op pad gaan, beschikt over de door Rover ontwikkelde 1,6 liter motor uit de K-serie. De krachtbron past perfect bij deze auto. Hij levert een pittig ver mogen van 82 kW /111 pk. Dat is ruimschoots voldoende om tamelijk sportief met de Rover te rijden, hetgeen evenzeer bij dit Britse merk past Gekoppeld aan het prima, in samenwer king met Honda ontwikkelde volledig onafhankelijk geveer- de, onderstel gedraagt de 416Si zich als een ballerina op het asfalt Zeker omdat resonanties dankzij hydraulische motor- steunen praktisch nihil zijn De chromen sierlijst random de nummerplaat op de achterkant en de karakteristieke grille geven ook deze auto extra uit- straling. De toepassing van hout in het interieur en de roestvrijstalen dorpelstrips onderstrepen dat Met een leng- te van 4,32 meter en een breed- te van 1,70 meter is de Rover 400 in zijn soort best een grote auto. In elk geval is de zitruimte zowel voorin als achterin alles- zins acceptabel. De afwerking van het interieur is deugdelijk, net zoals we dat al kennen van de 600-serie. Wat je ook vast- pakt, alles voelt even stevig aan Knoppen en hendels laten zich makkelijk vinden en scha- kelen gaat als het spreekwoor- delijke hete rnes door de boter. De Rover 416 Si 5-deurs komt op 37.990 gulden Dat lijkt pit tig, maar de koper kan een was- lijst aan luxe attributen ver- wachten Zaken als stuurbe- krachtiging, centrale portier- vergrendeling met alarm en elektrisch te bedienen ramen en buitenspiegels (ook verwarmd) zijn standaard. De bestuurders- stoel in hoogte verstelbaar en het sturen is bekrachtigd. Stan daard zijn eveneens een elek trisch te bedienen schuifdak en een airbag aan de bestuurders- zijde. Motor: 1.588 cm3 Vermogen; 82 kW /111 pk Max. koppel: 145 Nmbij 3.000 lp.m Acceleratie: 10,8 sec van 0-100 km/uur Topsnelheid: 190 kmtor Gem. verbruik: 7,0 ltr/100 km officieel dealer voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis PELICAR Phillipus 113125 AS Schiedam Tel 010 - 262 16 11, Fax 010 - 2 62 14 OO PELICAR Pride is het Engelse woord voor trots. Dat mag Kia met recht zijn op dit compacte model. Met de Pride heeft de Koreaan se producent het gamma naar beneden uitgebreid, want qua formaat en prijs staat deze auto onder de Sephia. Dat geldt ove rigens zeker niet voor de uitrus ting, want de Pride is bijna net zo compleet als zijn grote broer. Daarmee onderscheidt hij zich in zijn klasse, want hij kost nog geen twintig mille. Het is niet de meest opzienba- rende wagen, maar het is wel e'e'n van de goedkopere in zijn segment met zijn prijs vanaf 19.990 gulden De Pride heeft zijn wortels in het vorige model van de Mazda 121 liggen Toch heeft Kia het nodige toege- voegd en veranderd, waardoor er uiterlijk nog maar weinig overeenkomsten zijn te vinden Op zichzelf niet zo vreemd als we kijken naar de produktiecij- fers. Kia heeft inmiddels meer dan een half miljoen exempla- ren van dit model geprodu ceerd. We stappen achter het stuur van de Pride vijfdeurs. Deze variant kost 20.990 gulden, wat precies duizend gulden meer is dan de driedeurs. Daarvoor krijgt de koper behalve twee extra portieren achter ook een vijf centimeter langere wielbasis. De uitrusting van beide versies is hetzelfde. Je verwacht het niet, maar deze Kia verwent de inzittenden De uitrusting is uitgebreid. Dat verrast ons in eerste instantie, omdat het toch om een wagen aan de basis van de markt gaat We noteren elektrisch te bedie nen zijruiten, toerenteller, van binnenuit verstelbare koplam- pen, getint glas, van binnenuit te verstellen buitenspiegels en een elektrisch bediende anten- ne. Voor 2.400 gulden extra levert Kia de auto met een automatische versnellingsbak. Sleutel in het contactslot, star- ten en rijden maar. De auto is bepaald niet uitgerust met een onderbemeten motor, de cilin- derinhoud bedraagt 1,3 liter. Gretig reageert de motor op het gaspedaal. Het vermogen bedraagt een royale 54 kW/73 pk. We kunnen verzekeren dat de auto daardoor knap presteert en menig grotere en duurdere voiture het nakijken geeft. Kia claimt een acceleratie van 0-100 km/uur in 13,7 seconden Het brandstofverbruik komt uit op zo'n 1 liter op 14,5 kilome ter, waarmee de Pride niet bepaald een veelvraat is. Wie het gaspedaal met beleid beroert zal gunstiger resultaten kunnen boeken Het interieur is eenvoudig van opzet en daardoor super over zichtelijk Knoppen zitten waar je ze verwacht. Hoofd- en beenruimte is opmerkelijk tors. Vooral in de hoogte ontpopt de Kia zich als een vriend van lange mensen en dat is in deze klasse zeer zeker een bijzon- derheid. De vering en de schokdemping zijn afgestemd op het bieden van comfort Dat betekent dat de carrosserie wel de neiging heeft tot overhellen in bochten. Dat is even wennen, want het heeft geen effect op de koers- vastheid. Op hoge snelheid op de snelweg blijkt de Pride zelfs als op rails te gaan, waarbij de motor zich op de achtergrond met een prettig brommetje laat horeii De vijfde versnelling houdt het toerental laag. Schakelen gaat overigens als het spreekwoordelijke hete mes door de boter. De koppeling grijpt soepel aan. De remmen grijpen krachtig in als het nodig is. De neus van de auto duikt dan wel een beetje, maar ook dit schrijven we toe aan de soepele vering. De Koreaanse fabrikant ziet grote mogelijkheden voor deze auto. In Amerika heeft Kia al ondervonden hoe populair de auto is. De Pride wordt daar geleverd aan Ford en verkocht onder de naam Festiva. Voor deze afnemer bouwde Kia al 300.000 stuks. Momenteel komt de totale jaarproduktie van de Pride op 140.000 stuks. Motortype: Viercilinder in lijn Cilinderinlioud: 1.324 cm3 Vermogen: 54 kW /73 pk bij 5.500 tp.m Max. koppel: 135 Nm bij 3.000 tp.m Acceleratie: 13,5 sec van 0-100 km tor. Topsnelheid: 165 km/uur. Gem verbruik 7,2 ltr/lOOkm. V. Hogendorplaan 139, Vlaardingen Tel.010 - 470.12.84 - 470.10.22 (vraag naaronze voorwaarden). (Spaansepolder) (F De Lantra is een strak gelijnde auto. Er is ook een Lantra l/l/agon 7.6/ GL te koop tegen de aantrekkelijke prijs van 31.950 gulden. Met het model 600 heeft Rover zijn verkoopresultaten enorm kunnen opschroeven. De 416Si is de eerste versie op de Nederlandse markt. Volgend jaar volgen er meer. De Kia Pride zal met zijn uiterlijk niet direct opzien baren, maar biedt wel een zeer complete uitrusting. Het dashboard en de in rich ting van het interieur zijn functioneel van opzet.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 23