Integrate aanpak toverwoord in jaarlijks begrotingsdebat MaasposT November meubel- inmil- maand Erker vierttienjarig bestaan Feestelijke opening De Violier MaasposT Xvr^VD-VALK electronics MaasposT KORT Win- en winkelweken in de Nieuwe Passage, zie achterin de krant. 5 yp o MaasposT Weinig kritiek vanuit de raad op begroting college FM 106.7 en kabel 96.1 BOUMAN BOUMAN Belangrijke mededeling Oosterse Tapijten Galerie 06-0694« Inval drugspand Frans Halsplein GroenLinks Schoonheidssalon "Vision KERKDIENSTEN MaasstaD weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Een integrale aanpak van de Schiedamse problemen, dat bleek het be- langrijkste thema in het be grotingsdebat dat de raad op 9 november voerde. Niet de ftnanciele toestand van de gemeente. Die is, op de pe- nibele positie van het Grondbedrijf na, redelijk gezond. Dat de aanwezige pers een rij naar achteren werd gemanoevreerd ten fa- veure van financien-ambte- naren die het college van b en w bij lastige vragen snel konden souffleren, deed bij nader inzien dan ook wat koddig aan. Kleurloos Wondermiddel Masterplan Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam WOOIMIMIEUWS Levering voor de kerstdagen! wnfja- thu,s in huis Inkoop-verkoop-reparatie audio-video-KTV t.v. 1000 l^Er£T73T7jTE?3TTiT7?rRH| *videocript ■v T«T«h| d2 mac Boterdiep 36 - Rotterdam Feyenoord ksmm nieuwe SCHIEDAM - In de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat wordt het wekelijkse inloopconcert zaterdag 18 november ver- zorgt door het mannenkoor De Ysselzangers onder leiding van Everhard Zwart. De aanvang is 15.00 uur en het concert is gra tis toegankelijk. Bridge Pianoconcert Orgelconcert Leven als jood Vogels kleding- en speelgoed Schoonheid Mandala diverse gezichtsbehandelingen cosmetische lichaamsmassage harsbehandelingen tienerbehandelingen bruidsarrangement scientifique de beaut6. Paris Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 15 november 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan. Aanvang: 10.00 uur Ds. G. de Lang. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 10.00 uur Ds. A. van der Klaauw. Aanvang: 17.00 uur Ds. J. Boer. Huize Thomas, Grieksestraat. Aanvang: 10.00 uur Ds. N.J.M. Hoogendijk. Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat. Aanvang: 10.00 uur Hr. J. van Olf- fen. Gereformeerde Kerk Schiedam De Ark, Hargplein. Aanvang: 10.00 uur Ds. W.R. van Wieren. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat. Aanvang: 10.00 uur Ds. N.A. Ver- heul. Dorpskerk, Noordeinde. Aanvang: 10.00 uur Ds. N.K. Mos. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan. Aanvang: 09.30 uur Ds. J. Visbeek. Schieland Ziekenhuis Hal polikliniek. Aanvang: 10.30 uur Pastor van Dam, m.m.v. Fa mily Singers. Hervormde Evangelisatie op ge reformeerde grondslag Gilde College, Nieuwe Damlaan. Aanvang: 10.00 uur Ds. A.F. Kaars. Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Aanvang: 17.00 uurDs. J. Boer. R.K. parochie H. Liduina en O.L.V. Rozekrans Singel 104. Hoogmis. Aanvang: 09.15 uur Herenkoor I.H.D.. Eu- charistieviering. Aanvang: 11.00 uur Pastoor P.M. Vismans. Kapel Huize Frankeland. Huisvie- ring. Aanvang:'09.15 uur. Leger des Heils Pastorietuin 4."aanvang: 10.00 uur Kapt. en mevr. A.J. Plaisier. V rijzinnigeGeloofsgemeenschap NPB Schiedam Westvest 90-92. Aanvang: 10.30 uur Ds. G.M. Spelberg. SCHIEDAM Het programma van Radio Schiedam. Donderdag 19-21 Jazz Melodies, Jaap Wapenaar. 21-22 Groove gar den, Menno Sprong en Rick Riet- veld. 22-23 Een klassiek toetje toe, Ellen van den berg. Vrijdag 18-20 Marokkaans pro gramma, Hassan Aissati e.a.. 20- 22 Turks programma, Huseyin Cayire.a.. Zaterdag 09-10 Non-stop muziek, Micha Ingenkamp. 10-12 Passage 12, Laurette Lankester en Jan Wil- lem de Boer. 12-14 Muzikale om- loop, Peter Voorburg. 14-16Muzi- kale omloop, Lennard de Bles. 16- 18 Muziekmuseum, Rob van der Heiden. 18-20 Top 25, Paul de Jongh en Patrick de Boer. .20-22 Infobeat, Stefan de Ruiter. Zondag 09-10 Kinderradio, Chrit Wilshaus. 10-11 Vijf kwartier in 1 uur, Bas Barendregt. 11-12 Goede - morgen Schiedam, Paul de Jongh. 12-14 nationaal Produkt. Ed van Dommelen. 14-16 Infotainment, Rob van der Meer en Marina Ste- ijn. 16-18 Patrick de Boer. 18-19 Gospel Channel, Marcello Ste wart. 19-20 Koers, Mies den Har- tog. 20-21 De Klassieken, Cees van Giezen. 21-22 Ron van den Ende. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: Goswin van Horssen Telefoon 010-4004291 KLANTEN SERVICE GROEP: Telefoon 010-4004471 4004296 VERTEGENWOORDIGERS: R. Versnel Telefoon: 010-4738322 R. de Hoog Telefoon: 010-4738322 VERKOOPLEIDER: R. van der Heijden Telefoon 010-4004291 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: Fotoburo Willem de Bie Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4778066 Foto(na)bestellingen: 010-4775301 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur En ook de politieke verschillen kwamen tijdens de algemene be- schouwingen wat minder promi nent in beeld, al was er toch zo'n acht uur uitgetrokken voor het de- bat. De toespraken leken veel op elkaar, en verschilden vooral door afwijkend partijretoriek en - jargon. Slechts als de (voormali- ge) Centrumdemocraten het woord namen veerde men even op. Een echte confrontatie tussen coalitie (PvdA, D66,'VVD en GroenLinks) en oppositie bleef uit. Om de spanning erin te hou- den plaatste VVD-leider W.J. van Wijk nog wat vraagtekens bij de eensgezindheid binnen de colle- gepartijen. „Het is nog geen ware liefde, hoor ik van PvdA-zijde", hield van Wijk de plaatselijke co- alitiepartners voor. ,,En ook bij GroenLinks hoor ik teleurstelling als het zegt dat voorzichtig en- thousiasme van een jaar terug he- laas niet bewaarheid is." Maar verder bleek toch vooral dat het college nog stevig in het zadel zit; het slechte informeren van de raad inzake het Stadserf lijkt al- weer vergeten. Financiele keuzes van het college hoefde wethouder van financin A.G. Wiegman dan ook nauwelijks te verdedigen. Een analyse van A. van Loenen (Solidair 95/Gemeentebelangen) bevatte dan ook een kern van waarheid. toen hij zei dat een bre- de coalitie en een kleine opposi tie, met een softe CDA dat zelf zo graag in het college wilde en (ex-) CD'ers die schitterden door afwe- zigheid, als vanzelf moesten lei- den tot een kleurloze politiek. Het effect van zijn eigen toespraak had Van Loenen wat minder goed ingeschat. De kritiek op andere De Schiedamse gemeenteraad besprak afgeloepen week de begroting. partijen kwam als een boemerang naar hem terug: wat had hij nu in- houdelijk eigenlijk gezegd, waar- in zijn kiezers zich zouden her- kennen, zo klonk het verwijt van CD-zijde. Van Loenen stak daar- op de hand in eigen boezem en gaf en passant aan het CDA te kritisch te hebben bejegend. Voor het overige had de discussie een wat ambtelijk en af en toe a- politiek karakter, waarbij de 'integrale benadering' de oplos- sing voor vele problemen leek te zijn. Op het punt van communi- catie en milieu kwam dat nog het duidelijkst naar voren. Eendrach- tig nteenden de fracties dat de communicatie, niet alleen naar de burgers maar ook tussen gemeen- telijke afdelingen en diensten veel beter kan. Het belang van een centrale afdeling voorlich- ting, dat binnenkort zijn eigen communicatieplan presenteert, werd benadrukt. Bij toekomstig beleid moet daarom het belang van een goede communicatie steeds worden meegewogen. Bij het milieu van hetzelfde laken een pak: gemeentelijke plannen moeten worden onderworpen aan een milieutoets. Dat erdaarbij al- tijd een spanning blijft met ande re, met name economische, be- langen, maakte wethouder L.A. Hafkamp duidelijk door zich hardop af te vragen: „Zijn som- mige vervuilingen wel zo erg dat diepgaande reiniging nodig is?" De strijd tussen milieu- en econo mische belangen laait ook op in de discussie Otterbuurt, beter be- kend als het Hemaplein. Moet op dat plein bebouwing komen, of is het wellicht een mooie plek voqr rustgevend groen? Hafkamp be- pleitte de integrale benadering. In diverse raadscommissies kon er wat hem betreft van alles bedacht worden. En ook met een nieuw fenomeen. de 'stadsgesprekken' met allerlei belanghebbenden, mag wat hem betreft geexperi- menteerd worden als het gaat om de inrichting van de binnenstad. Maar, herinnerde hij de raad fijn- tjes: „Voor het stuk grond waar we nu over praten is al wel een grondopbrengst geraamd." Een integrale benadering ook in het jongerenbeleid. Zo moet, in overleg met het wijk- en buurtbe- heer, sport als 'sectoroverschrei- dend wondermiddel' in de wijken worden ingezet. Het voorkomt criminaliteit, verhoogt de ge- zondheid, stimuleert sociale vaar- digheden en bevordert de integra te tussen mensen met een ver- schillende herkomst. Een motie om jeugdsportsubsidies substan- tieel te verhogen werd dan ook aangenomen. Ook bij het volkshuisvestingsbe- leid werd - hoe kon het in dit de- bat anders - dankbaar een beroep gedaan op het begrip integraliteit. Wethouder A. Reijnhout betoog- de dat goedkope huren, goedkoop bouwen, firiancieel gezonde cor- poraties, het voorkomen van een- zijdig samengestelde wijken en een goede doorstroming van be- woners niet tegelijkertijd bereik- baar zijn. Zeker niet in een perio- de die zich kenmerkt door terug- lopende exploitatiesubsidies en stadsvernieuwingsgelden en een regionalisering van woonruimte- verdeling. Geen enkel doel is daarom heilig, een samenhan- gend integraal beleid derhalve het devies. Een PvdA-motie waarin om een notitie over de verwachte voor- raad goedkope woningen werd verzocht, kon in de raad niet op voldoende steun rekenen. Een meerderheid zag er een verkapte steun in om de sloop van goedko pe woningen in Nieuwland tegen te gaan. Een discussie over het te- rugdraaien van geplande sloop wenste de meerderheid van de raad niet meer te voeren, omdat dat in strijd zou zijn met het aan genomen Beheerplan Nieuwland. Dat er zelfs aan de hooggeprezen integrale aanpak grenzen kleven, bleek bij een voorstel van H. Me- taal (Gemeentebelangen). Alsof hij was warmgemaakt door de ve le integrale suggesties, pleitte hij voor behoud van de historische binnenstad. Het 'hapsnapperige' beleid moest maar eens plaatsma- ken voor een masterplan voor de komende vijftig jaar. Dat ging burgemeester R. Scheeres, die zelf een integrale stadspromotie- en toerismebeleid voorstond, een paar decennia te ver. Volgens hem is het al lastig genoeg om voor een periode van tien jaar een Stadsvisie te ontwikkelen. Daar- mee stond de raad weer met beide benen op de grond. PIETER VERMAAS Bij aankoop van nieuwe meubelen in de maand november, ruilen wij uw gebruikte meubelen in. Bouman betaalt u veel geld voor uw meubelen en neemt ze gratis mee terug. In vele gevallen is het mogelijk om uw nieuwe meubelaankopen nog voor de kerstdagen te leveren. Tijdens de aankoop spreken wij een exacte leverweek met u af. Vraog onze spe/rege/s in de showroom. UUfiADO IJsselmondselaan 175 ROTTERDAM Rotterdam-Kralingseveer Tel.0I0 - 284 21 II SCHIEDAM - Wijkcentrum De Erker bestaat tien jaar en daar kan natuurlijk niet ongemerkt aan voorbij worden gegaan. Een feest- programma is opgesteld onder het motto: 'een dag feest voor ieder jaar". De festiviteiten beginnen op vrijdag 17 november met het ver- richten van de openingshandeling door basisschoolleerlingen uit de Westwijk. In De Erker staat dan een expositie opgesteld van tien jaar Erker met foto's, persberich- ten en tekeningen. Zaterdag 18 no vember wordt er een strandwande- ling ondernomen van Schevenin- gen naar Hoek van Holland. Om 15.00 uur wordt er vanaf De Erker vertrokken, na betaling van vijf gulden, belangstellenden kunnen zich nog tot uiterlijk 16 november aan de balie van het wijkcentrum inschrijven. Een internationale ontmoetingsdag staat voor een dag later op het programma. Allochto- ne en autochtone Schiedammers treden deze dag op het podium voor het voetlicht, waarna de Bel- gische Theatergroep De Vieze Gasten het om een uur of vier van hen overneemt. Daarna wordt er van 16.00 - 17.00 uur een receptie gehouden waar iedere bezoeker getracteerd wordt op een con- sumptie door mede-organisator Stichting Vluchtelingen Werk. Maandagavond is er een schrijver- savond van Amnesty International. Zij presenteert deze avond onder de slogan: wat heeft soep nou met sl<y eurocript/ Lv.x. smard cards pc-link Uw adres voor het vakkundig herstelleri van al uw reparaties. Gratis prijsopgave. cd-rom v.a. 14,95, zappers v.a. 39,95. Broersveld 91, Schiedam. Tel. 010-4737208 mensenrechten te maken? De avond begint om 19.00 uur en de entree is gratis. De dinsdag en don derdag zullen in het teken van en- kele bridge-, biljart en klaveijas- toernooien staan. Woensdagmid- dag zijn alle kinderen welkom. De clowns Joep en Joepie treden van 13.00 - 14.30 uur op en de entree bedraagt maar fl. 1,25. Tenslotte zullen oud-medewerkers, vak- krachten en personeel elkaar vrij dag 24 november weer de hand kunnen schudden tijdens de Erker- reunie die van 20.00 - 23.00 uur zal duren. Kaarten voor dit samen- zijn kunnen tot uiterlijk woensdag 22 november worden afgehaald. Maar hiermee is de tien dagen feest nog niet vol. Dus zal de Westwijk zaterdag overdonderd worden met zeer swingende muziek en wordt er zondag 26 november een crea- kadomarkt worden gehouden waarbij er popworkshops, karate-, muziek en computerlessen worden gegeven. Ook zullen er natuurlijk weer diverse optredens zijn. Op het podium treden onder meer de muziekgroep van verstandelijk ge- handicapten, de saz-muzikanten en de leerlingen van de muzieklessen, jazz-ballet en aerobic op. Deze middag begint om 13.00 uur en loopt naar verwachting om 17.00 uur ten einde. De middag is voor iedereen gratis toegankelijk. In tegenstelling tot eerdere berichten zal Europa's grootste onderneming op het gebied van tapijten t.w. Oosterse Tapijten Galerie R'dam definitief sluiten wegens dringende redenen (ziekte huidige eigenaar). Om liquiditpitsproblemen te voorkomen is met belanghebbenden in nauw overleg met bank, accountant en familie besloten over te gaan tot direkte acute verkoop van de gehele omvangrijke handels voorraad om cash flow te realiseren. Dientengevolge zal de complete voorraad tapijten uit Perzie, Pakistan, India, China en Nepal met een totale waarde van in de miljoenen worden verkocht ver beneden de prijs met kortingen tot negentig procent w.o. zeer fraaie exemplaren in wol en zijde, alsmede duizenden hedendaagse tapijten in alle gangbare maten. Alles moet verkocht worden stuk voor stuk voor een fractie van de waarde al vanaf 50 gulden per stuk. Tapij ten zijn voorzien van een echtheid/herkomst- alsmede garantie-certificaat. Verkoop aan particulieren alsmede detailisten geschiedt uitsluitend a contant, cheques, pincode aanwezig. Dagelijks geopend 10.00 -17.30 uur. Vrijdag 10.00 - 21.00 uur Bedrijvenpark tussen van Brienenoordbrug en Feijenoord-stadion achter Sligro. Tel. 010-479 6611 geschikt voor bij na a lie merken (bereikbaar tijdens kantoorurenj SCHIEDAM - Wie 55 jaar of ou- der is en graag wil bridgen kanhiervoor elke vrijdagmiddag van 12.30 - 16.30 uur terecht in de Ouderensocieteit St. Jozef aan de Lange Nieuwstraat 181. Het lid- maatschap kost fl.6,-, warvan een deel in natura wordt teruggegeven. Bij voldoende deelname worden er ook bridgelessen georganiseerd op de vrijdagmorgen van 10.00 - 12.00 uur. Voor informatie kan men bellen met C. den Boogert, tel. 4706912. SCHIEDAM - In Woon- en Zorg- centrum staat zondag 19 november een pianoconcert op het program ma. De gespeelde stukken zullen licht klassiek en populair zijn. De aanvang is 14.00 uur, maar de deur gaat al om 13.30 uur open. De toe- gang bedraagt fl.2,50. SCHIEDAM - Het orgelconcert op 18 november in de aula van het Stedelijk Museum wordt verzorgd door Aad Zoutendijk, organist van de Grote Kerk te Vlaardingen. Tij dens dit concert zijn werken te be- luisteren van Scarlatti, Bach, Ha- vinga en Marpurg. De aanvang is 15.00 uur en de toegangsprijs be draagt fl.3,- (inclusief toegang voor het museum). Voor MJK- houders en Vrieden van het mu seum is de toegang gratis. SCHIEDAM - Bij de Vrijzinnige Geloofsgenootschap NPB Schiedam zal op maandag 20 no vember een lezing worden gehou den over het dagelijks leven als jood. Inleider is Rabbijn M. ten Brink. De lezing zal plaatsvinden in het gebouw van de NPB aan de Westvest 90-92. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Voor informatie of het aanvragen van het programmaboekje 'Reli- gies ontmoeten elkaar' kan gebeld worden met M. Nieuwenhuis-den Dulk, tel. 4260756. SCHIEDAM - Op donderdag 16 en vrijdag 17 november organi- seert de afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Vogellief- hebbers haar jaarlijkse vogelten- toonstelling in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg 122. Te be- zichtigen zijn 176 kleurkanaries, 133 postuurkanaries en 87 tro- pische vogels waaronder Goulda- madines, Zebravinken, Graspar- kieten en grote parkieten. De ope- ningstijden zijn 16 november van 20.00 - 22.00 uur en vrijdag 17 no vember van 10.00 - 22.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Klubhuis Zuid or- ganiseert donderdag 23 november een beurs voor winterkleding en speelgoed. Belangstellenden kun nen schone en hele kleding en speelgoed tegen een door hen zelf vast te stellen prijs te koop aanbie- den. Van de verkoopprijs komt twintig procent ten goede aan de aktiviteiten van het klubhuis. Per nummer kan men niet meer dan tien kledingstukken te koop aan- bieden. Deelnemers kunnen vanaf 16 november tijdens kantooruren naar Klubhuis Zuid bellen. Op 23 november brengen de deelnemers tussen 09.00 - 10.00 uur naar het klubhuis aan de Dwarsstraat 42. Kopers en andere gei'nteresseerden zijn van 10.30 - 14.00 uur welkom. SCHIEDAM - Schoonheid en ver- zorging is iets voor elke leeftijd. Hoe en voor wie dit toepasbaar is, staat centraal in de cursus 'Schoonheidsverzorging'. Door een goede voorlichting en het oefe- nen met elkaar leren de deelnemers de toepassingsmogelijkheden van verschillende technieken. Als af- sluiting wordt een portretfoto ge- maakt. Voor de cursus in wijkpost Zuid zijn nog enkele plaatsen be- schikbaar. Meer informatie is te verkrijgen via telefoonnummer 4705500. SCHIEDAM - Mandala tekenen betekent tekenen binnen een cirkel met daarin een kern van waaruit vormen en lijnen getekend wor den. De hierdoor ontstane vormen worden ingekleurd met kleurpot- lood. De hierdoor ontstane mand- ala's hebben een energetische waarde. Een open les wordt gege ven op woensdag 29 november van 09.00 - 12.00 uur in diensten- centrum De 4 Molens. men kan zich dan ook opgeven. Meer infor matie, tel. 4705500. SCHIEDAM - Naar aanleiding van diverse klachten van omwo- nenden heeft de politie van het dis- trikt Schiedam een inval gedaan in een drugspand aan de Frans Hals plein. De inval is dinsdagavond 7 no vember rond kwart voor negen uit- gevoerd. In totaal zijn acht ver- dachten aangehouden, waarvan drie Schiedammers, 29, 33 en 36 jaar, inverzekering zijn gesteld. Tijdens de inval zijn enkele opge- zette bedreigde uitheemse dier- soorten, gebruikershoeveelheden hard- en softdrugs, enkele messen en enkele tientallen patronen inbe- slag genomen. Bij een verdachte is bovendien ongeveer 60 gram soft- drugs aangetroffen. Het pand aan de Frans Halsplein is voorlopig af- gedicht door de politie. SCHIEDAM Kinderen en leer- krachten van openbare basisschool De Violier krijgen morgen een feestdag. Op donderdag 16 no vember wordt hun basisschool of- ficieel geopend door Onderwijs- wethouder A.G. Wiegman. De Violier aan de Slimme Watering in Spaland vervangt de oude gebou- wen van basisschool De Woud- hoek aan het Nijhoffplein. Het nieuwe gebouw aan de Slim me Watering is ontworpen door gemeente-architect Rene Meere. De twee verdiepingen tellende school heeft zestien lokalen en biedt ook plaats voor specifieke activiteiten. Zo komen er ruimten voor individueel onderwijs, voor computeronderwijs, voor een mi ni-theater en voor handenarbeid. Voor kleuters is er een sportief speellokaal met vaste klimtoestel- len. De nieuwbouw is overigens al in gebruik vanaf het begin van dit schooljaar. ,,Het oude onderkomen is ooit als noodgebouw neerge- zet", licht adjunct-directeur Jan Hessel de reden van de bouw toe. „Omdat dit gebouw niet goed meer functioneerde, hebben we een nieuwe locatie gezocht en uitein- delijk gevonden. Ook de groei van het aantal leerlingen maakte nieuwbouw noodzakelijk." Voordat wethouder Wiegman don- derdagavond de officiele ope- ningshandelingen zal verrichten, waarvoor ouders en wijkbewoners zijn uitgenodigd, vieren de kinde ren overdag al feest. Allereerst wacht hen 's ochtends een muzika le verrassing op het schoolplein. Daarna staan nog een theater- en een filmvoorstelling op het pro gramma, en gebruiken de leerlin gen een feestlunch op school die wordt aangeboden door winke- liersvereniging van winkelcentrum Woudhoek Noord aan het Geuzen- plein. Vlak achter de school wordt mo- menteel de laatste hand gelegd aan een sportcomplex, een samenwer- king tussen de gemeentelijke Dienst Educatie en de Schiedamse sportschoolhouder Gerard Vroeg. Zowel leerlingen van De Violier als bezoekers van het sport- en fit- nesscentrum kunnen gebruik ma ken van het gebouw dat in decem- ber wordt opgeleverd. SCHIEDAM GroenLinks orga- niseert op 22 november in wijkge- bouw de Erker een discussieavond onder de titel 'Betaalbaar Bouwen, Betaalbaar Wonen'. Centraal staat de vraag hoe mensen met een laag inkomen nog aan een woning kun nen komen. De avond is bedoeld voor gemeentelijke politici, be- leidmakers, verhuurders en een ie der die gei'nteresseerd is in de pro- blematiek. De aanvang is om 20.00 uur, in De Erker, Jan van Avennes- straat 32. Telefonische informatie bij Bea Oomens, 4734408 of Jos Poolman, 42533487. Hier is ook een informatiepakket op te vragen. aangesloten bij ANBOS BEL VOOR INFORMATIE OF EEN AFSPRAAK: M. Broer, E. Koetenstraat 3. telefoon 4704622 kennismakings aanbieding solns professionnels

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3